Antiquair als tipgever bij inbraak U^SSSSSiM b=s-"-^;55'- VIRGINIA Nu ook in Nederland verkrijgbaar OVERROMPELENDE HULPACTIE VAN GULLE ZWEDEN Dikste boom van het land geveld Onderzeeboot jager nieuwste type van Kon. Marine Weer moeilijkheden in kolonie Ribeirao in Brazilië WÊSmm Jl I T C H E L L' Levenslang voor de twee daders Twee jaar geëist voor het Gerechtshof „Friesland" wordt Zaterdag te water gelaten Belastingfaciliteiten gelden alleen voor algemene nationale hulp VRIJDAG 20 FEBRUARI 1953 PAGINA „Holland-lijalpe Gezant overstelpt met goede gaven Geen verkiezingen in de N.O.-Polder Het materiële echt scheidingsrecht Niet in behandeling bij herziening B.W. Friese schippers worden omgeschoold Rijnvaart biedt meer mogelijkheden Moord op Naardense tuinder Rond de tekening van contracten Belangrijke mutaties in Pauselijk staats secretariaat Vijfde Nederlandse Lederwarenbeurs MINISTER LUNS NAAR NEW YORK Dodelijk ongeval te Schiedam '{WW///. Hieronder volgen enige uittreksels uit de brief die de Nederlandse gezant in Stockholm, de heer W. Daniels, dezer dagen zond aan zijn broer, die ons deze brief ter publicatie afstond. Dit schrij ven, hoewel zakelijk gesteld, geeft een overduidelijk beeld van de enorme hulp verlening die in Zweden voor ons ge troffen land op touw is gezet. „Zondag, 1 Februari, kreeg ik het eer ste bericht. In de loop van de dag bracht de radio meer nieuws. Maandag begon het Zweedse initiatief. Röde Kerset, Het Rode Kruis, en de Kinderzorgvereniging hadden het begin met Holland-hjalpe reeds gemaakt. In mijn achttien maan den hier heb ik genoeg begrepen van de Zweedse psyche om het volk voortdurend het initiatief te laten, daarbij het Gezant schap ter beschikking stellende voor advies bij de uitwerking van de plan tten. Wel stelden we ons Dinsdagsmor gens door advertenties in de kranten gratis geplaatst gereed om giften van kleding te aanvaarden. In acht dagen ontvingen we 60 ton; een kleding magazijn zond honderd nieuwe costuums, een ander evenveel nieuwe winterjas sen voor dames, een derde een paar duizend paar nieuwe wollen kousen of een paar honderd nieuwe gummi laar zen; een eindeloze queue bracht pak ketten met gedragen kleding. Uit het binnenland bood men hoeveelheden hout aan één firma ter waarde van 80.000 kronen geprefabriceerde huizen; kam peerwagens. oude tramwagens, zoals de houtkappers in de bossen voor woning gebruiken, ingericht met een slaapzaal, een woonkamer, een keuken; 300 dozijn deken (wollen) in één gift enz. Intussen had ik op 3 Febr. een korte radio-oproep gedaan, in het Nederlands, aan mijn eigen landgenoten, die de radio „Holland-Radio-Hjalpe" prompt vertaalde. Van dat ogenblik af kwam er bijna elk halfuur een of an dere vertegenwoordiger van een bank, een rederij en handelshuls op bezoek die met hartelijke woorden een cheque kwamen overhandigen van vijf, tien, vijftien, twintig, vijfentwintigduizend kronen. Maar ook honderden bijdragen v an particulieren, van verenigingen, van hele straten met lijsten, versierd met dooreengestrengelde vlaggen van Hol land en van Zweden, met alle huisnum mers, hun namen en hun bijdragen. Een ongenoemde „Svensk arbeter'' zendt tien biljetten van 100 in een brief, onaange tekend over de postl Je hebt misschien de foto gezien van het bezoek van de 10-jarige Prinses Christina, die met een paar schoolkame raadjes de opbrengst van de schoolcol- lecte in haar klas komt brengen en wat ingezamelde kinderkleren. Maar ook ontving ik fabrikanten van beton-men- gers, van pompen en van ander nodig materieel met hun catalogi en opgaven, wat ze beschikbaar hadden. Op de tele fonische opgaven antwoordde Den Haag prompt en beslist; in een geval werd een aanbod van 11 uur om half vier aan vaard. met opgave van leverplaats, en de volgende morgen werd de wagonla ding met prioriteit in de trein geran geerd. Een tiental wagons met hout voor barakken een Fins geschenk wordt me aangediend door m'n collega te Helsinki. Dezelfde middag zijn de Na een uitvoerige discussie heeft de Noordoostpoldercommissie voor algeme ne belangen waarin de Anti-Revolution- naire Partij, Christelijk-Historische Unie, K.V.P., Partij van de Arbeid en de Ver eniging Polderbeiangen vertegenwoor diger zijn, het voorstel van de landdrost aanvaard om met het oog op de te ver wachten gemeentelijke indeling in 1953 geen verkiezingen te houcren voor een nieuwe poldercommissie De commissie zal in haar huidige samenstelling dus aanblijven tot het moment, waarop eventueel in 1954 een nieuwe gemeente raad zijn intrede zal doen. Hieraan werd de beperking verbonden, dat zij uiterlijk de eerste Dinsdag van Septem ber 1954 zal aftreden. Tegen het voor stel stemden de drie vertegenwoordigers van de Partij van de Arbeid, die meenden dat de huidige commissie geen weer spiegeling meer is van de toegenomen polderbevolking, en de vertegenwoordi ger van Polderbeiangen, die het be zwaar deelde. Zoals bekend is het wachten thans in de eerste plaats op de instelling van de gemeente Emmeloord. wagons aangehaakt in Haparanda en het vervoer van de tien wagons heeft niets gekost! Een reder biedt wekelijks tien ton vrij laadruimte aan boord van zijn schepen: we maken hier gedeelte lijk gebruik van. gedeeltelijk te Gö- teborg, waar alles in hetzelfde tempo gaat! Intussen gaat elke dag een vijf tigtal brieven de deur uit met dank betuiging, door mij persoonlijk gete kend, naar de kleine en naar de grotere schenkers, en niemand wordt overge slagen. We werken allemaal als paar den en wij houden het uit! De groen- tenvrouw op de markt geeft de keu kenmeid tien kronen voor het fonds; de getekende brief hangt ingelijst bo ven haar stalletje. Het damestijdschrift „Husmodem" heeft een goed idee. Toevallig kwam in het laatste nummer van Januari een plaat voor „wasgoed aan de lijn in een Hollands dorp". Deze week zet men de plaat weer in het weekblad, maar de lijn is leeg. „Waar is de Was. Weggevaagd in de storm. Verdronken in de spring vloed!" „Vrouwen van Zweden: De Hol landse vrouw is even trots op haar lin nenkast als gij: vult die kasten weer, maakt lakens, maakt slopen, zie uit naar het volgende nummer, zorgt dat gij bij de eersten zijt!" Ik heb in de afgelopen tien dagen hon derd en meer bedankspeeches moeten maken: aan de Koningin, aan de minis ter van Buitenlandse Zaken, aan het kleine Prinsesje, aan de grote bank-, scheeps-, en industrie-bonzen, en aan de juffrouw die met de buurtlijst kwam, de anonieme werkman met z'n duizend kronen heb ik via de persconferentie in de krant bedankt. Voor het allemaal is afgelopen zal ik er nog wel eens zoveel maken. Zo is Zweden. Een rijk land, gul voor anderen". Op vragen van het Tweede Kamerlid Romme, in verband met het in de vraagpunten omtrent het nieuwe Bur gerlijk Wetboek achterwege laten van de vraagpunten over het materiële echtscheidingsrecht, heeft de minister president, mede namens, de minister van Justitie, het volgende geantwoord: De regering is van oordeel, dat het niet wenselijk is en niet vruchtbaar zou zijn bij de herziening van het Burger lijk Wetboek het materiële echtschei dingsrecht in behandeling te nemen. Onder die omstandigheden meent zij te kunnen afzien van het bepalen van een standpunt ten aanzien der proble men, die te dezer zake zouden kunnen rijzen, indien het onderwerp wel aan de orde zou worden gesteld. (Van onze correspondent) Friesland krijgt door de moeilijkheden in de binnenvaart, waardoor het voor schepen beneden de honderd ton steeds moeilijker wordt vrachten te krijgen, ten overschot aan bevaren schippers. De Rijnvaart en de internationale binnen vaart hebben echter te weinig bekwaam personeel ter beschikking. Donderdag heeft de heer A. Schalk op het inter naatschip Prinses Marijke te Sneek de eerste omscholingscursus voor Friese schippers geopend die tot stand is ge komen door het initiatief van Gedepu teerde Staten van Friesland en die door het Rijk is ingesteld. In drie maanden zullen twintig Friese schipperszoons hier worden omgeschoold voor de Rijnvaart, die meer mogelijkheden biedt de vleu gels uit te slaan. Bij de opening werd o.a. het woord gevoerd door de heer A. Oosterlee, hoofd van de afdeling vor ming van het ministerie van O.. K. en W., die de tragische situatie waarin vele Friese schippers zijn geraakt doordat zij de concurrentie met het autovervoer niet meer aan kunnen en de betekenis van deze cursus schetste, en door gedepu teerde S. v. Abbema. Drie dagen lang zijn drie houthakkers bezig om deze prachtige zilverpopulier te vellen. Reeds meer dan 200 jaar siert deze woudreus het landgoed van Baron van Boetzelaer aan de Rijksweg UtrechtBilthoven ter hoogte van Bilthoren. Men mag aannemen, dat de boom een der oudste en dikste van het land is. Mis schien spant deze wel in beide opzichten de kroon. De doorsnede van de stam is 2 60 m. en de omtrek 7.25 m. Het zal echter niet lang meer duren of de reus zat geveld op de grond liggen. Iedereen betreurt het verlies, doch nadat de blik sem tweemaal in de boom was geslagen, was een eind gekomen aan de groei van de 200-jarige. De rechtbank te Amsterdam heeft Donderdag conform de eis de 39-jarige los werkman G. L. uit Laren en de 27- jarige grondwerker T. J. W. V. uit Hil versum wegens moord op de 72-jarige tuinder M. Verheul uit Naarden, elk veroordeeld tot levenslange gevangenis straf. 30 Augustus hadden de mannen de tuinder met een hamer en een broodmes des morgens bij het krieken van de dag in zijn tuin om het leven gebracht. De mannen beroofden hem van zijn porte feuille, waarin zich 700 gld. bevond. Het slachtoffer, dat nog enkele uren heeft geleefd, vertelde aan zijn buurman, die hem vond, wie de daders waren De jongste der daders, die verminderd toe rekenbaar wordt geacht, was al eens ter beschikking van de regering gesteld toen hij had deelgenomen aan een roof overval op een taxichauffeur te Alk maar. (Van onze verslaggever! Gistermorgen had een 65-jarige antti- quair, die twee grote zaken bezit in de hoofdstad, zich te verantwoorden voor het Amsterdamse Gerechtshof, verdacht van uitlokking tot diefstal door het verschaffen van inlichtingen voor een inbraak m villa „Kozakkenkamp" te Warken onder Warnsveld. De rechtbank had verdachte hiervoor tot een gevan genisstraf van 6 maanden veroordeeld. Op de vraag van de president van het Hof, waarom hij hoger beroep had aangetekend, verklaarde de antiquair geheel te goeder trouw gehandeld te hebben en onschuldig te zijn. Uit de stukken en getuigenverklaringen bleek dit echter niet zo duidelijk. Verdachte stond in relatie met een zekere W., broer van de villabezitter, en hoorde van hem waarschijnlijk voorzichtig pol send nadere bijzonderheden over de ligging van het huis, de indeling van Ten vervolge op de beantwoording van de vragen van het Eerste-Kamerlid Rip, betreffende de noodtoestand onder Nederlandse emigranten in de Neder landse kolonie Ribeirao in Brazilië, heeft de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid o.a. het volgende medege deeld: Er doen zich in de kolonie Ribeirao moeilijkheden voor, welke vooral ver band houden met de ondertekening van de in het Portugees gestelde en overeen komstig de bepalingen van de Brazi liaanse wetgeving opgestelde contracten. Aan alle leden der coöperatie werd in November 1951 een voorlopig in de Ne derlandse taal gesteld contract ter teke ning voorgelegd. Hierin was de ver plichting opgenomen om op een later tijdstip de Portugese en aan de Brazi liaanse wetgeving aangepaste tekst van dit contract te tekenen. Een aantal door de geleden verliezen te zeer teleurge stelde kolonisten weigerde het nieuwe contract te tekenen en verliet de fazen- da. Eveneens vertrokken enkele intellec tuelen, voor wie binnen de kolonie geen emplooi, dat met hun opleiding overeen kwam, te vinden was. De financiële af wikkeling met de vertrekkenden ge schiedde volgens recht en billijkheid, doch uiteraard met inachtneming van de slechte financiële positie van de coöpe ratie. Het is de minister bekend, dat enkele dezer kolonisten over de toenmalige gang van zaken verbitterd zijn. Hierbij dient in het oog te worden gehouden, dat de slechte financiële toestand van de coöperatie door de toenmalige leiding lang verborgen was gehouden, zodat de dreigende débacle zich voor velen totaal onverwacht aandiende. 55 van de 87 boeren hebben de nieuwe contracten getekend. De weigering ach teraf van sommige leden om de in net Portugees gestelde contracten te teke nen werd en wordt door het bestuur der coöperatie strijdig geacht met de goede trouw. Indien de coöperatie, waarvan het me rendeel der leden wel heeft getekend, ondanks deze weigering zou doorgaan met het verlenen van nieuwe kredieten aan de weigerachtige leden, zou dit ge schieden ten koste van degenen, die wel aan de economische gezondmaking van de kolonie medewerken. Een dergelijke handelwijze zou ook uit zakelijke over wegingen niet verantwoord zijn. De minister is de mening toegedaan, dat de commissaris van de kolonie Ri beirao zich in het algemeen op juiste wijze van zijn taak heeft gekweten. Zaterdag zal door de echtgenote van de minister van Marine, mevrouw B. StafMol, op de werven van de Neder landse Dok- en Scheepsbouw Maat schappij de aldaar in aanbouw zijnde „Friesland", de eerste van een serie van twaalf onderzeebootjagers voor de Ko ninklijke Marine, te water worden ge laten. Deze serie van twaalf schepen bestaat uit twee klassen. Acht worden er in de grote klasse gebouwd en vier in de kleine. De „Friesland" is een van de grotere. Turbines van 60.000 paarde- krachten zullen het schip een snelheid van 35 tot 36 zeemijlen per uur geven. De totale lengte van het schip is bijna 115 meter. Tot nu toe heeft de Koninklijke Ma rine onderzeebootjagers van dit type nog niet bezeten. Feitelijk is het ont wikkeld uit de torpedobootjagers. Toen namelijk rond de eeuwwisseling de tor pedo werd uitgevonden, liet men kleine snelle scheepjes bouwen, die, bewapend met torpedo's, de grotere schepen aan vielen, Om deze torpedoboten op hun beurt te bestrijden, werden torpedoboot jagers ontworpen Dit waren uitzonder lijk snelle schepen, die allengs werden gebruikt als manusje van alles en ten slotte ook voor de bestrijding van on derzeeboten. Door de ontdekking o.a. van radar werd het niet meer mogelijk om grote vaartuigen met torpedoboten aan te vallen. Men werd te snel ontdekt en de afweer was zodanig geperfection- neerd, dat alleen zeer kleine razend- (Van onze parlementaire redacteur! De staatssecretaris van Financiën, mr. dr. v. d. Berge, heeft gistermiddag in de Tweede Kamer geantwoord op een vraag van de heer C. v. d. Heuvel of giften met bestemming voor bepaalde instellingen en voor getroffen familie leden ook vallen onder de toegezegde belastingfaciliteit in verband met de watersnood. De staatssecretaris antwoordde dat de belastingfaciliteiten alleen gelden voor algemene nationale hulp. Hieronder moet worden verstaan giften in geld aan het Nationaal Rampenfonds en wat de ondernemers betreft verstrekking van gratis goederen aan het Rode Kruis. De faciliteit geldt dus niet voor andere hulp aan instellingen of familieleden. Op een vraag of giften verstrekt in natura (vee of andere bedrijfsmiddelen) hieronder vallen luidde het antwoord dat inderdaad deze mogelijkheid open staat. Voorts vroeg de heer v. d. Heuvel of het niet gewenst is dat de regering zich dui delijk uitspreekt, dat niet aan het Natio naal Rampenfonds afgedragen giften in geen geval voor belastingaftrek in aan merking komen. De staatssecretaris zeide dat hij daar op geen toezegging kan doen. Wel wees hij erop dat bepaalde giften op andere wijze door faciliteiten van belasting kunnen worden vrijgesteld, wanneer zij bijvoorbeeld vallen onder giften voor charitatieve instellingen. Een derde vraag luidde of het niet gewenst is de toezegging van 3 Februari inzake de be- lastingfaciliteit te regelen door een wijzi ging van het besluit op de inkomsten belasting en het besluit op de loonbe lasting. Naar het oordeel van de staatssecre taris is dit niet nodig en ook niet ge wenst. Hierbij dient in het oog te wor den gehouden dat de bijzondere beias- tingfaciliteiten naar hun aard slechts van zeer tijdelijke duur zijn. Een wette lijke regeling zou met de bestaande be lastingwetgeving niet in overeenstem ming zijn te brengen. (Eigen telegram! VATICAANSTAD, Donderdag Het Vaticaan heeft vandaag een aan tal belangrijke benoemingen gemeld in het Pauselijk staatssecretariaat als ge volg van de recente benoeming van de mgrs. Montini en Tardini tot pro-staats secretarissen. De nuntius In Columbia, mgr. Antonio Samorè, is benoemd tot secretaris voor bijzondere Kerkelijke aangelegenheden, als opvolger van mgr. Tardini, en voorts zijn de mgrs. Carlo Grano en Angelo dell'Acqua, die resp. chef van het Protocol en ondersecreta ris voor bijzondere Kerkelijke aangele genheden waren, benoemd tot plaats vervangers van mgr. Montini. Mgr. Er- menegildo Brugnola, die tot op heden Regent was van Apostolische Brieven, is Kanselier van deze afdeling gewor den. snelle scheepjes nog als torpedoboten konden worden gebruikt. Deze bleken zelfs te snel voor de torpedobootjagers. Daarom werden de torpedobootjagers langzamerhand uitsluitend uitgerust voor de bestrijding van onderzeeboten. Daarenboven werden zij uitgerust met zware artillerie en geleken langzamer hand op kleine kruisers, die in de strijd te water voor alle moeilijke karweien gebruikt kunnen worden. Hoofddoel blijft echter de actie tegen onderzee boten. Dit is dan ook de taak van de „Fries land", dat een fraai schip wordt en een fantastische snelheid zal kunnen gaan ontwikkelen. Na ampele besprekingen heeft de Coöp. Ver. Koffer- en Lederwarenbelan- gen besloten de vijfde Nederlandse Le derwarenbeurs wederom in Amsterdam te houden, en wel van 17 t.m. 21 Augus tus in het RAI-gebouw. Reeds thans is bekend dat meer dan 100 exposanten van de Nederlandse le- derwarenindustrie op deze beurs aan wezig zullen zijn; bovendien zullen er stands zijn van zaken welke fournitu ren voor de lederwarenindustrie leve ren. De vereniging heeft de 4e Nederland se Lederwarenbeurs voorbereid en geor ganiseerd in het Jaarbeursgebouw te Utrecht, doch een enquête heeft uitge wezen dat men voor een vakbeurs als de onderhavige Amsterdam prefereert boven Utrecht. Minister mr. J. M. A. H. Luns zal zich 1 Maart naar New York begeven om gedurende ongeveer één week de leidir.g van de Nederlandse delegatie bij het tweede deel van de zevende algemene vergadering der V. N. op zich te nemen. De heer D. J. von Balluseck, permanent vertegenwoordiger van Nederland bij de V.N., zal optreden als plaatsvervangend leider van de delegatie. De in Neder land verblijvende leden van de delega tie zullen niet deelnemen aan het twee de gedeelte van deze zitting, die waar schijnlijk medio Maart wordt beëindigd. diverse kamers en de aanwezigheid van kunstschatten. Desgevraagd had W- ook gezegd, dat zijn vrouw dan afwe zig zou zijn. De bekentenis voor de politie inder tijd, dat hij uit geldnood had gehandeld, herriep verdachte. En hij ontkende, dat hij tegenover de reclasseringsambtenaar zou hebben toegegeven en spijt betuigd- Volgens vroegere, door verdachte zeil ondertekende verklaringen zou hij een zakenrelatie ontmoet hebben en deze de tips hebben verschaft. Onder voor wendsel zaken te willen doen, zou bil de familie W. zelfs bezocht hebben en er zijn blijven eten. Daarna is op de vastgestelde datum een auto met 3 man nen naar Warnsveld gereden ver dachte bleef veilig thuis waar Per zische tapijten, 140 stuks tafelzilver* bont en sieraden werden buit gemaakt- Twee van deze daders werden gehoord- Hun verklaringen kwamen hierop neer> dat een van hen slechts in nauwer® relatie stond met verdachte. Hij wa® zeer intiem met hem en vertrouwd® hem o.a, toe, dat bij een handige jon gen was, vroeger en nu nog! Hij wa® meer dan eens op het politiebureau te recht gekomen, maar ze hadden hen# nooit iets gemaakt. Op een terrasje aan het Koningsplein, aldus getuige, heeft hij hem de tips gegeven; „gouden tien tjes en juwelen liggen in de slaapka mer. De villa ligt lekker eenzaam. Neen# een autootje en je bent de man!" N® afloop zijn de daders naar verdacht® gereden, die zijn deel kreeg toegewe zen, driehonderd gulden ongeveer. Volgens de andere dader is men n® aankomst met de auto naar de Hout haven gereden. De tapijten zaten onder de motorkap verstopt. Op het dashboard lagen de sigaren nog, die eveneens waren meegenomen. „Hé", zei verdach te toen, „die ken ik!" Volgens getuig® had hij zich helemaal niet gedrage" als iemand, die van de kraak niets af* wist. Integendeel. Hij was zeer teleur gesteld, want hij had er meer va® verwacht. Ook hij zei, dat „de poet niet onder drie, maar onder vier men sen was verdeeld. Verdachte sprak deze verklaringen tegen, ook die val# hem zelf uit een vroeger stadium. I" goeder trouw had hij wel eens iets l°s' gelaten, verder niets. De president was daar niet zo zeker van. „Als u alle5 overwogen had", zei hij tot verdacht®- „zou'dt u zich wel tweemaal bedacht hebben, alvorens appèl aan te tek®' r.enl" De Procureur-Generaal achtte het ten laste gelegde bewezen. Hij beschouwd verdachte als een gevaar voor de maat' schappij, te meer omdat hij ook in an' dere zaken tips heeft gegeven. Hii vroeg bevestiging van het vonnis, W halve wat de straf betrof. Hij eiste twee jaar in plaats van 6 maanden en b®' bevel tot onmiddellijke gevangenh ming. De verdediger zag in verdachte ee0 volslagen zenuwlijder, die de ding®" niet concreet meer ziet, en drong aan °P een onderzoek naar de geestvermogens- De Procureur-Generaal bleef bij eis en het Hof gelastte onmiddellijk arrestatie. Uitspraak 5 Maart. Toen bij het afladen van veert'®" betonplaten op het terrein van Wilt®"' Eijenoord te Schiedam de lading schuiven, kwam de 36-jarige chauff®", K. Fvan der Vlies uit Zwijndre®" onder enkele platen terecht. De man onmiddellijk dood. Een 34-jarige bou#» vakarbeider kreeg een duw van een ae platen, waardoor een schouder wricht werd. ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.13 gram., 8.00 nieuws. 818 gram., 8.40 orgel, 9.00 huisvrouw, 9J)5 gram, VPRO: 10.00 causerie, 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 arbeiders continube drijven. 11.38 piano. 12.00 gram.. 13.00 nieuws. 13.20 omroeporkest. 14.no radio- weekjournaal, 14.25 orgel en zang, 14.45 boek, 15.00 accordeonmuz., 15.30 cause rie. 15.45 lichte muz., 16.15 sport. 16.30 kamerorkest, 17.15 jeugd. 18.00 nieuws, 18.20 koorzang, 18.40 reportage, 19.00 ar tistieke staalkaart. VPRO: 19.30 cause rie, 19.40 causerie. 19.55 causerie. VARA: 20.00 nieuws, 20.05 gram.. 20.15 Beurzen open. dijken dicht, 21.45 gram.. 22.00 commentaar, 22.15 gevar. muz.. 22.40 hoorspel. 23.00 nieuws, 23.15 gram HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 nieuws. 7.10 gram., 7.15 gymn.. 7.30 ge wijde muz., 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram.. 9.00 huisvrouw 9.35 gram., 10.00 kleuters. 10.15 gram.. 11.00 zieken. 11.45 koorzang, 12.00 Angelus, 12.03 gram., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws. 13.20 Franse liedjes, 13.50 gram., 14.00 boek. 14.10 gram., 14.20 Engelse les. 14.40 amateuruitz., 15.15 kroniek letteren en kunsten, 15.55 Promenade-orkest en soliste. 16.30 schoonheid vsn Gregori aans. 17.00 jeugd. 18.00 gevar. muz.. 18.15 journalist, weekoverz., 18.25 piano. 18.40 regeringsuitz.. 19.00 nieuws. 19.10 gram., 19.20 parlementsoverz., 19.30 gram., 20.00 Lichtbaken, 20.15 Beurzen open. dijken dicht, 21.46 gram.. 21.55 Veronica, hoor spel. 22.45 Avondgebed, 23.00 nieuw»- 23.15 Esperanto, 23.22 gram. ENGELAND, BBC, Home Service, m.: 14.55 arbeidersorkest, 16.55 orkest concert, 19.30 lichte muz. BBC. light progr., 1500 en 247 "V; 12.00 gevar. muz., 13.15 dansmuz., l4 n rhythm, muz., 15.00 variété-orkest, gevar. muz., 16.15 militair orkest. 1®-C~ gevar. muz.. 19.00 jazzmuz., 21.30 gevar- muz., 23.15 lichte muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK; 309 m.: 12.00 amusem.muz., 15.00 Zweed se en Noorse volksmuz., 22.10 symph" nie-orkest. 0.10 dansmuz., 1.00 filmmU*" 2.15 muziek tot morgenvroeg. FRANKRIJK, nationaal program"1.?' ■347 m.12.50 orkest, 14.17 orkest, 20- lichte muz., 22.10 pianorecital. BRUSSEL. 324 m.: 12.34 lichte mU®1**' 13.15 Vlaamse liederen, 14.15 accor„m- muz., 14.45 accordeonmuz., 15 00 roeporkest, 16.05 omroeporkest, Ir Engelse les, 17.30 strijkkwartet, jazzmuziek. oH0- 484 m.: 12.05 lichte muz.. 15.00 naai Orkest. J8.30 accordeonmuz.. t«li gevar. muz., 20.30 nieuwe chansons, jazzmuziek. ENGELAND. BBC. European Serine*; Uitz. voor Nederl. 224, 49. 42 en 3i 17.00 Engelse les voor beginnen^*, 224 en 49 m.: 22.00 Nieuws. Spiegel d« week, sportjournaal. J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4