Kenmerkende trekken van een eeuw Kerkelijke hiërarchie De „Oranje" naar de schependokter iihi jcL&m Volendammer Vishandel stofzuiger méér m£N „IT suNtienj J.Th. KORT WERKSPOOR Het stempel van herderlijke zorg *oö L. BOERLAGEN N.V. KNIKKERTJE LIK stevig in prijs verlaagd IK GA TSCH&LTJ^ eNORiï- ASSISTENT MEISJES Met „geschonden aangezicht terug in Amsterdam 29 Mei weer in de vaart Visserijgolf TEGEN BESPOTTELIJK LAGE PRIJZEN PAUL KRUGERSTRAAT 9 Haarlem De beroemde RIJWIELHUIS WILHELMINA VERKOOPSTER OF LEERLINGE. van 29 cent SlIMMI PONTIFICATUS eenheid van het menselijk geslacht herstel van de vrede bekwame strijksters en perssters. A per zwaar dubbel stukï MACHINE BANKWERKERS ELECTRISCH LASSERS HIJSERS 5:? WOENSDAG 25 FEBRUARI 195. RECTOR DE ROOY VOOR HAARLEMSE GEESTELIJKHEID Vernieuwing in eenvoud en waarachtigheid INTERSCHOLAIR JEUGDTOURNOOï 1953 Concerten op 27 Februari en 4 Maart Weense ploeg Rapid in de hoofdstad Finse havens door staking geblokkeerd FAILLISSEMENTEN 1 mmx-.'m PAGINA LANGE VEERSTRAAT 32 Wegens te grote voorraad bieden wij U aan: heren-, dames-, kinderschoenen en pantoffels Donderdag 26 Februari 's morgens 10 uur zal worden geopend de Dagelijks aanvoer van verse vis, blanke Zuiderzee-paling. Vers gebakken vis. Heer lijke gerookte en gestoomde viswaren enz. Scherp concurrerende prijzen "TRE Als openingsreclame geven wij Donderdag iedere SOe koper een FLES SLA-OLIE cadeau. HOLLAND ELECTRO zonder vooruitbetalingen banktussenkomst Alléén bij KROCHT 6 t/o Hema - TEL. 10353 Lees Uw kinderen (610 jaar) dan eens voor uit dat leuke boek geschreven dooi Daan Zonderland. De prijs bedraagt: in geplasticeerd omslag f 2.90, gebonden in halflinnen band 3.90. Verkrijgbaar in de boek handel en bij N.V. Druk kerij De Tijd, Amsterdam Postgiro 22884. 'tel je voor: voor zo'n machtig, zwaar dub- bel stuk betaalt U nu siechts 25 cent. Wat 'n - geluk, dat 't nu juist Sunlightzeep is, de zeep mQ ^'e een soP gecft' zó vet> zó weelderig schui- i/* mend, dar 't alles, alles echt ouderwets schoon maakt. En ruik dat goed eens: dat is de frisse Sunlightgeur, waar U zo van houdt. SUNLIGHT ZEEP - DE ECHTE ZUIVERE ZEEP VOOR Aues WAT SCHOON MOET! - - RAADPLEEG ONS EENS encycliek van Z.H. Paus Pius XII over de en het Prijs f 0.50 KINDERKLEDING-IND. „VRIZO" GEROUTINEERDE MACHINESTIKSTERS WASSERIJ KLEVERPARK Wij zoeken voor een van onze Afdelingschefs een Deze moet gewend zijn leiding te geven aan jeugdig personeel, hoofdzakelijk meisjes. Leeftijd 30 a 35 jaar. Bedrijfservaring noodzakelijk. Bekendheid met textiel en tarief systemen strekt tot aanbeveling. Uitvoerige sollicitaties met volledige inlich tingen onder nummer 21197. Wij kunnen nog enige plaafsen voor naaien, sorteren en andere werkzaamheden. Voor dames lof 45 jaar is er nog plaais als coniroleuse. HET GEMEENSCHAPPELIJK ADMINISTRATIE KANTOOR te Haarlem vraagt voor directe of spoedige indiensttreding: a) ADMINISTRATIEVE KRACHTEN (rnnl. en vr.i bij voorkeur bekend met sociale wetgeving, leeftijd 1826 jaar; b) STENO-TYPISTES leeftijd 18-30 j.; C) TYPISTES leeftijd 18-25 jaar; d) TELEFONISTE Aanmelden tussen 10 en 12 uur Alexanderstraat 10, Haarlem. Voor de priesters uit het dekenaat Haarlem, die gisteren na een plechtige Hoogmis, door plebaan H. Agterof opgedragen in de kathedrale basiliek bijeen waren in restaurant Brinkmaan op het Houtplein te Haarlem, heeft rector N. C. de Rooy uit Den Haag een eminente inleiding gehouden naar aanleiding van het eeuwfeest der kerkelijke hiërarchie in Nederland. Deze bijeenkomst was spe ciaal bedoeld voor de priesters om zich in eigen kring te bezinnen op de bete kenis van het herstel der hiërarchie, en men had zich in dit geval moeilijk een beter inleider kunnen wensen dan rector De Rooy, die samen met professor L. Rogier de zorg op zich heeft genomen voor het weliswaar pas ten dele verschenen, maar reeds volop besproken gedenkboek „In Vrijheid Herboren". De inleider mocht zich verheugen in de grote belangstelling van zijn confraters en niet in het minst in die van zijn bisschop, Mgr. J. P. Huibers, die evenals de vacaris- generaal, Mgr. J. M. Groot, deze bijeenkomst bijwoonde. Rector De Rooy tekende met enkele markante trekken het gewijde ambt van de „episcopos", de bisschop, die de bewaarder, de verklaarder en de ver dediger is van het Woord Gods en de Goddelijke Openbaring; door Hem leeft het gezag van de Cathedra Petri voort in zijn eigen diocees. Door de bisschop ook beschikt ieder bisdom over de vol heid van het priesterschap. Is dat niet het geval, dan is. er geen sprake van een diocees, en in die situatie verkeer de ons land sedert de reformatie tot 1853. De laatste eeuw nu overziende kan men voorlopig nog niet spreken van een afgesloten geheel, hoogstens van een groeiende lijn, waarbij men zich nog de vragen mag stellen: waar is volgens de parabel het zaad van het Woord Gods gevallen en hoe ontplooide zich b.v. het sacramentele leven? Overigens mogen wij deze eeuw uniek noemen voor de gehele Kerk, een periode, die wellicht alleen overtroffen wordt door de vierde eeuw, toen er al leen heilige Pausen de Kerk bestuurden. Dezo voorbije eeuw geeft één lijn te zien, ofschoon zij beheerst werd door pontificaten van geheel verschil lende allure. Men kent er de Pius-typen, blonde Italianen, die de vuist wisten te sluiten, de Leo-ty- pen, oud- Romeinen, rijk aan levenskunst en met geopende vuist. Zij waren in deze eeuw de in- en uitademing der Kerk, het wisselen van het rhythme, de golfslag, die de zekerheid gaf, dat het goed ging met de Kerk. Deze eeuw ook gaf het proces der saecularisatie te zien, want wat heeft men in die tijd de Kerk al niet ontnomen? Daar stond toen een toornige Pius IX, die vbcht tegen de leeuw, die zijn „non possumus" liet klinken, de pauselijke onfeilbaarheid af kondigde, kortom die zoals Chester ton dat uitdrukte als een volleerd menner de leidsels om de polsen sloeg en zijn wagen langs de rand van de af grond voerde. Maar daar was ook een Leo XIII, onderhandelend met Bis marck, een redeloze wereld de middel eeuwse wijsheid verklarend en sociaal vooruitstrevend met zijn Rerum Nova rum. In deze werkingssfeer ligt de eerste helft van de Nederlandse Kerkgeschie denis sinds het herstel der hiërarchie. Toen deze hiërarchie een feit werd, was de gehele middeleeuwse vroom heid vergeten, op de Imitatie na; wa ren de morele deugden misschien aan de zwakke kant, de goddelijke deug den, waar het toch op aan komt, leef den nog volop. In de Kerk die spon taan Pius IX volgde, kon men geen sectarische sfeer dulden, maar het zui ver houden van de orthodoxie werd in de Lage Landen een bijna angstwek kend conservatisme. Daarin schuilt op zichzelf natuurlijk niets verkeerds; doch wanneer een volk zich isoleert, dan gaat de orthodoxie een museum stuk worden en heeft die niet de func tie meer van het zaad, dat overal ge strooid moet worden. Rector De Rooy wees vervolgens op de achterstand, die de katholieken moesten inhalen, maar tevens stipte hij aan, hoe naast die achterstand het ka tholieke volk een zekere laatdunkend heid of hooghartigheid demonstreerde, die soms verliep tot leedvermaak. Broe- re zelf zag toch ook de terugkeer der dwalenden als de eminente logica van de dwaling! De apologie werd vaak zure polemiek, en eerst in de „Warmonders" Beijsens, Vlaming, Angenent e.a. en in Poels en Ariëns kreeg die apologie haar func tionele betekenis. „Er is in de afgelopen eeuw wel veel, maar niet zo vaak goed gepreekt!", aldus de inleider. Aan de hand van concrete feiten toonde hij verder aan, hoe alles in die tijd het stempel droeg van de herder lijke zorg. Ook de schoolstrijd is in hoofdzaak een pastorele zorg geweest; het ging natuurlijk wel in feite om het recht der ouders, maar de scholen ble ven (en zijn nog) een aangelegenheid van pastoors en kerkbesturen. Geluk kig valt er ten deze nu een kentering te constateren. De vorming van een ka tholieke partij mag eveneens gezien worden als geschied uit pastorele over wegingen en de aanvankelijke tegen werking door een groot deel der clergé van de ontwikkeling der sociale orga nisaties kwam evenzeer uit dezelfde bron voort. Door dat alles werd een bepaalde le vensstijl geschapen, alsof die een wezen lijk onderdeel van de Kerk uitmaakte en niet toevallig zo gegroeid was. Tegen die nadrukkelijke herderlijke zorg op aller lei terrein kwam later wel tegenstand, ook binnen de Kerk, en de priesters moesten tot de conclusie komen, dat zij met te veel werk belast werden. Eén ding is bij al die pastorele zorg kenmerkend: het huisbezoek. Nergens ter wereld is die zo tot grondslag voor die zorg geworden als hier. Allerlei omstan digheden geestelijke en materiële werkten daartoe mee en het is bij wijze van spreken een paradox te constateren, dat, naarmate de massificatie in alle geledingen toeneemt, volksmissies, tridua e.d. niet meer trekken, maar dat men smeekt om persoonlijk contact. En inder daad eist de massale afglijding naar een humanistische levensbeschouwing een middel tot herkerstening en tot vorming van een elite als rem en remedie. Dat wordt gevonden in het huisbezoek en de pastorele zorg zal zich moeten blijven oriënteren op het individuele en per soonlijke. Een nieuwe methode van zielzorg breekt zich baan en Rome wordt als het ware meegesleurd door de Kerk. De pompeuze liturgie veel rinkelende bellen, enorm veel kaarsen, tumultueuze hoogmissen en gekleurde misdienaars bij gebrek aan gekleurde prelaten was ontroerend voor degene, die leefden in de tijd van verarming. Dat alles is nu uitgewoed en moet plaats maken voor een liturgie, die waarachtig is en bete kenis heeft. De bouwstijl van onze kerken wijst in eenzelfde richting. Via de Waterstaat- kerken concertzalen of schouwburgen gelijk kreeg de neogotiek haar kan sen om, teruggrijpend naar de middel eeuwen, zich te wreken op de reforma tie. Na de eerste wereldoorlog werden her en der zwaar-massieve kerken neer gezet, drukkend op de aarde, zelfverze kerd, alsof er geen zorg bestond voor de toekomst (het nageslacht wist wel beter, voelend de financiële lasten)), maar thans, na de tweede wereldoorlog, zege vieren de strakke lijnen en is het mis schien gelukkig, dat bescheidenheid noodzaak is. Bij dat al zo besloot rec tor De Rooy zijn inleiding mogen wij evenzeer gelukkig zeggen: waar ge bouwd wordt, wordt geleefd: waar men kerken bouwt, is Christus niet gestorven. Deken J. J. A. Kuilman, die deze bij eenkomst leidde, wees in zijn dankwoord op het belang van een parochie-raad en mgr. Huibers deed daarna op de priesters een dringend beroep, de Katholieke Ac tie te bevorderen. Daar moet de pries terlijke geest doorwerken in de leden, aldus de bisschop. De priesters zijn over laden met werk en er is toch feitelijk zoveel, dat door leken gedaan kan wor den. zonder dat de priester verdrongen wordt. Voor de concerten van 27 Februari en 4 Maart in het kader van het interscho- lair jeugdtournooi hebben zich zoveel koren en solisten aangemeld, dat be houdens enkele nummers, de program ma's geheel verschillend worden. De jury bestaande uit mej. Bertje Davelaar en de heren Jacob Bijster n Nico Hoogerwerf, heeft de volgende so listen en ensemble's aangewezen: Het trio Alphenaar, Henri Berton (or gel), Emile Brommer (viool), Noortje Bijlsma (viool), Caluke van Catten- burch (zang). Jetty Clydesdale, Willy Doornebosch, Ferry Eiselin (piano). Jan Geursen (orgel), trio Thijs Heering, Kees Hendrikse en Ruth Hesseling (viool), Sevus van de Kerkhof, Rob. Moerbeek, Stans Mook (piano), Jan Müller (fluit), Henny Philippo (cello), Joz. Schreuder. Carla Smink. Jan Sten- ger, Elly Verwer en Tineke Visser (piano), Marietje Verveen en Martha Wezelenburg (viool), lesje van der Meu- len zingt met „Linos". Gisteren in alle vroegte is de be kende Weense voetbalploeg Rapid van een tournee van twee maanden door de Zuid-Amerikaanse landen, op doorreis naar Oostenrijk, per K.L.M.-toestel op Schiphol aangekomen. Voor één dag namen de spelers hun intrek in hotel Des Pays Bas, waar de meeste van hen aanstonds naar bed gingen, teneinde enigszins te bekomen van de vermoeien de reis. In een kort onderhoud, dat wij met de leiders mochten hebben, werd zeer geklaagd over het forse spel van de Zuid-Amerikaanse voetballers. Het ge volg hiervan is, dat niet minder dan vijf Weense spelers gewend zijn. Men be twijfelt het, of zij tijdig hersteld zullen zijn voor de komende kampioenswed strijden, die Zondag reeds beginnen. Spontaan had het bestuur van Rapid in Argentinië reeds het besluit genomen een wedstrijd voor de Nederlandse clubs in de getroffen gebieden in ons land te spelen b.v. tegen een Engelse profploeg, zodat vaststaat dat op een uitverkocht stadion gerekend kan worden. Men is n.l. zéér begaan met de verschrikkelijke ramp. die Nederland in het begin van deze maand heeft getroffen. Nu men met vijf spelers zit, die waarschijnlijk voorlopig niet zullen kunnen voetballen én het feit dat de wedstrijden in Oos tenrijk alle aandacht gaan vragen, moet het niet onmogelijk worden geacht, dat deze ontmoeting geen doorgang zal kun nen vinden. Dat zou men zeer betreuren. Besloten is daarom op 4 Maart, wanneer Rapid te Brussel tegen de Rode Duivels speelt, een definitieve beslissing te ne men. Van Nederlandse zijde zullen de heren Brunt en Kruyver aan deze be sprekingen deelnemen. De bemanningen van alle staatsijsbre- kers in Finland zijn gisteren in sta king gegaan omdat de regering weigert te voldoen aan het verzoek van de zee- litdenbond tot verlaging van de inkom stenbelasting voor de leden en om toe stemming maandelijks voor 15.000 mark aan goederen in te voeren. De staking op de ijsbrekers maakt alle verkeer naar en van de Finse havens onmogelijk. De Rechtbank te Haarlem heeft op Dins dag 21 Februari 1953 failliet verklaard: A. R Kroes, fruithandelaar, Bad'hoeve- dorp, gemeente Haarlemmermeer, Badhoe velaan no. 69. Rechter-commissaris Mr. H. J. M. Cokart. Curator Mr. O. H. van Wijk, Heemstede. C. H. van der Aar, aannemer. Haarlem, President Steynstraat no. 94. Rechter-com missaris Mr H. J. M. Cokart. Curator Mr. C. Blanke voort, Haarlem. H. Oudshoorn, handelende onder de fir ma ..Renhieka", Velsen, Kerkweg no. 27. Rechter-commissaris Mr. H. J. M. Cokart. Curator Mr A. W. Hellema Sr., IJmuiden. Th. P. J. Jackel, Baö'hoevedorp, gemeente Haarlemmermeer, Nieuwe Meerdijk 18. Rechter-commissaris Mr. H. J. M. Cokart. Curator Mr. O. H. van Wijk. Heemstede J. M. J. Struik, handelaar in electriciteits- artikelen, Zaandam, Burg. ter Laanstraat 114 en zaak drijvende te Rijssen aan de En terstraat 13; onder de fa. wed. H, E. Struik en Zn. Rechter-commissaris Mr. H. J. M. Cokart. Curatoren Mr. J. C. Smithuysen, Haarlem en Mr. Dr. S. J. Hammink, Rijssen. Bij beschikking van 24 Februari 1953 is het verzoek van H. Wals te Haarlem aan de Weteringstraat 7, zaakdrijvende onder de naam ..Wals Rijwiel Engros", te Haarlem, .N'obelstraat 2. om hem surséance van beta ling te verlenen, afgewezen en is voor noemde H. Wals verklaard in staat van fail- sissement, met benoeming van Mr. H. J. M. Cokart tot Rechter-commissaris en van Mr. J. van der Hoeven, te Haarlem tot curator (Van onze speciale verslaggever) Met een slamatan, een feestmaaltijd voor meer dan 900 personen, heeft men in Tandjong Priok het voorlopig herstel gevierd van de „Oranje", het vlaggeschip van de Stoomvaart Maat schappij Nederland, toen dit na zijn onfortuinlijke reis, waarbij het in de nacht van 6 op 7 Januari met de „Ruys" in botsing kwam, in Indonesië in reparatie moest. Dit vertelde ka pitein T. Lassche, onder wiens com mando de „Oranje" met haar ge schonden neus Dinsdagmiddag in de Amsterdamse haven is teruggekeerd. Het medeleven ginds en de activiteit zijn zó groot geweest, dat de „Oran je" binnen de tijd, die redelijkerwijs daarvoor nodig was, van een nieuwe voorsteven was voorzien, een z.g. dummy nose van huidplaten, de voor- piektank er achter, opgevuld met 150 ton cement. De neus van de „Oranje" Voor de eerste maal na de nachte lijke aanvaring met de „Willem Ruys" in de Rode Zee. is de „Oran je". die toen op weg was naar In donesië. weer in Nederland terug gekeerd. In de haven van Tandjong Priok is het schip dat beschadigd was aan de voorsteven o.a. met een „noodneus" uitgerust. De gehavende Oranje bij zijn terugkeer in de thuishaven. is er een heel eind korter en lager door geworden, hetgeen ook voor een schip een geschonden aanzicht bete kent. Maar de schependokter gaat dit nu keurig verhelpen. Zaterdag wordt de „Oranje" naar het dok verhaald en op 29 Mei hoopt zij weer in oude luister terug in de vaart te komen. Kapitein Lassche lag met de „Bor neo" in Makassar, toen hij telefonisch naar Tandjong Priok geroepen werd om het commando op de „Oranje" over te nemen van kapitein Hemmes, die met pleuritis in het ziekenhuis van Tjikini was opgenomen. Uit Nederland was de chef van de Technische Dienst van de S. M. N„ de heer M. Meeuwig, overgekomen, om op het voorlopig herstel toe te zien. Dit vlotte buiten verwachting snel, zodat de „Oranje" op 4 Februari Tandjong Priok verlaten kon. Zij had meer dan 650 passagiers aan boord. De thuisreis is door fraai weer begunstigd. De „Oranje" kon haar normale snelheid van 22 mijl handha ven. de beschadigingen aan het schip ven. De beschadigingen aan het schip niet de minste afbreuk gedaan. Voor kapitein Lassche, die in de oor log met de Madoera werd getorpedeerd, maar dit schip, nadat het reeds was opgegeven en verlaten, toch nog te be houden wist, en die later in de Mid dellandse Zee de „Marnix van St. Al- degonde" verliezen moest, heeft dit on verwachts commando weer een nieuw, zij het minder bewogen hoofdstuk toe gevoegd aan zijn avontuurlijke zee manscarrière. De laatste dagen weet het Staatsvis- sershavenbedrijf te IJmuiden bijna Üe weg met de enorme aanvoeren van v Maandag werden circa 10.000 kisten doo de afslagers van aanvoerders naar han delaren overgeheveld. En ook Dinsaas was het een geweldige drukte. Na o scherpe prijsdaling van Maandag heP de prijzen nu echter niet verder te I en werd hier en daar zelfs enige win geboekt. Grote schelvis klom weer op tut ongeveer f 60 per kist en de braao* schelvis ging bij de laatste afslagen wee voor f 45 per kist in andere handen ove Grote stijve kabeljauwen konden ocht geen winst maken en bleven op f per regel van 10 stuks genoteerd ?taa Schol handhaafde eveneens het n'^ea, van Maandag, Schol 2 en 3 liepen uitee van f 30-15 per kist. De vraag naaf van x wxci pui niov. v- 0 - tongsoorten was iets beter, zodat a verschillende sorteringen gemiddeld per kilo meer konden opbrengen. Wan neer er Dinsdag nog redelijke bfesorn- mingen genoteerd werden, dan was dat alleen het gevolg van vrij grote vang sten per schip. Zo werd de Thorina IJ" 33 de hoogste met een besomming van f 20.000 voor een reis van 11 dagen. D Allan Water IJm. 34, die eveneens et 11-daagse reis maakte, bleef daar nie ver van af met een eindresultaat va f 19.500. De derde trawler was de Eve] line IJm. 116, die een 11-daagse reis ge honoreerd kreeg met f 16.000. Van de meer dan 10 loggers, die van Maandag waren blijven liggen, maakte de Gezin Geertruida KW 176 de beste beurt me' een besomming van f 6350. De rederij VEM was met drie trawler® de enige aan de Woensdagmarkt 1 llmuiden, afgezien dan natuurlijk va - kot- de niet te verwaarlozen logger- en tervloot, die ook voor deze midweeks afslag steeds grote belangstelling heet' De Mary IJm. 61 meldde zich Pre®®.a met 70 kisten schelvis en piepers, 50 kis ten kabeljauw en gul, 150 kisten gestrip te wijting, 50 kisten zwarte koolvis, 9 kisten makreel, 200 kisten haring, 70 kis ten radio. 5 kisten diversen, 125 stuk» stijve kabeljauwen. De Vios I IJm- IJn had volgens opgave een vangst van Wu kisten schelvis en piepers, 50 kisten ka beljauw en gul, 170 kisten zwarte kool" vis, 150 kisten makreel, 155 kisten harinsj 25 kisten radio. En de Haarlem IJm. was naar huis gekomen met 80 kisten schelvis en piepers, 70 kisten kabeljauw en gul, 110 kisten zwarte koolvis. kisten gestripte wijting, 60 kisten dichte wijting. 30 kisten radio, 120 kisten ma kreel, 340 kisten haring, 5 kisten bot, 2» kisten diversen, 50 stuks stijve kabel jauwen. De kotters en loggers namen °e aanvoer van plat- en fijnvis voor kuP rekening. Verschillende kleine logget» brachten vangsten van 3000 tot 3.500 k»° tong en 120 tot 150 kisten grove en kleiPe schol in de markt. De motortrawler Postboy IJm, 35, die een kleine veertien dagen geleden voor de Noorse kust lekkage kreeg en in een Noorse haven werd gerepareerd, is na lossing in IJmuiden in dok gegaan voo" een grondig onderzoek onder de water lijn. Het zal ongeveer 3 dagen in besla» nemen, voordat men volledig zekerheid heeft, dat het onder water gelegen vo0E werp, waarop de Postboy lekgevare» moet zijn, geen nadelige gevolgen heet' achtergelaten. De motorlogger Kees KW 124, die tij" dens de stormvloed op 1 Februari volle dig uit zijn element werd gelicht en ee!> ongemakkelijke plaats naast het dok op de dijk kreeg, is Dinsdag voor reparatie in het dok gezet. Wanneer de reparatie achter de rug is, zal het schip, vermoe delijk nog deze week, weer voor reke ning van de rederij F. Vrolijk uit Sche' veilingen, ter visserij uitvaren. Zie onze etalage. Verkoop begint Vrijdagmorgen 9 uur. D. Bond, vishandel, J. v. Goyenstraat, Heemstede, brengt U ter kennis, dat 1.60 - - Gevraagd: BESCHAAFDE AANKOMENDE V.g.g.v. Aanbiedingen tussen 7—8 uur: DE KNOPEN WIN KEL, Warmoesstraat 14. «nVe»* 'O? over de aanschaf van uw nieuwe BEDDEN, of voor het in orde maken van uw bestaande Haarlem - Heemstede - Zandvoort Speciaalzaken sedert 1854 Verkrijgbaar in de uoeUhandeJ en bil N.V. Drukker;) De T;1d A'dam. Postgiro 22884 □QBDBBBBBBBBBBBBBBBBBBDQBBBBOBBBBb vraagt: Aanmelden: Bakenessergracht 26, na 6 uur: N. A. Dupker, Molenaerstraat 33. SANTPOORTERSTRAAT 41 vraagt: Aanmelden aan de Personeelsafdeling, Zijhveg 138a, van 9—5 uur en na telefon. afspraak onder no. 11935 B.M. E.L. H.S. WAGON- EN BRUGGENFABRIEK TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerk Perms, alsmede Uitzending Overzee- met grondige ervaring in het afstelle0 van pompen, compressoren enz. voor pijp- en ketelwerk (bij voorkeu1 N.V.L.-diploma). bekend met mastwerk. Links boven op de sollicitatieb dienen de letters, welke voor betreffende beroep staan, verm te worden. Onnodig te solliciteren indien niet over ruime vakbekwaam beschikt. Eigenhandig geschreven sollicitatie in vermelding van verrichte werk heden sinds 1940 (inclusief n j?J??orl13's rfige werkgever), opleiding en nip te richten aan de afd. Persone WERKSPOOR N.V. te Utrecht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 6