Helder concept beknot de ministeriële bevoegdheden Vandaag laat Parijs zijn mode- gezicht aan de wereld zien VS. aanvaarden despotisme nooit als voldongen feit Europees grondwet-ontwerp gereed Gunstig evenwicht bereikt tussen grote en kleine landen r Adenauer en Bidault bespreken te Rome het Saar geschil Geen opzienbarend nieuws, wèl evolutie hantage Geen bereidheid tot compromis ten koste van onderdrukten China blijft op Korea strijden VRIJDAG 27 FEBRUARI 1953 PAGINA 5 Particuliere basis voor bestuurbare raketten Hubert de Givenchy j tTZlöwZt Regine Lutèce j (j Madeleine Vramant Lanvin door J. S. Fletcher Foster Dulles tot Congress FransDuitse motie over Saar-positie Verlaging douane-tarieven in VS. onwaarschijnlijk Als Europese landen niet hetzelfde doen Zaligverklaring van Spaanse kardinaal 'ï'amlTZ Christian Dior Q Henry a la Pensee ~j Jacques Fath Jacques Griffe dag, dat de Birmezen bombarderen Chinese nationalisten I Ondanks invasiedreiging ||||WM (Telefonisch van onze Parijse correspondent) PARIJS, Donderdagavond. De Constitutionele Commissie te Parijs heeft de laatste hand gelegd aan de tekst van een ontwerp-statuut voor een Europese Politieke Gemeenschap. Aan de vooravond van een nieuwe en dit keer wederom historische bijeenkomst van de Assemblée-ad-hoc te Straatsburg, die op 6 Maart beginnen zal, vraagt men zich af hoe ziet het nieuwe plan van de commissie er uit? Vooral omdat de vorige bijeenkomst van de Assemblée-ad-hoc de Constitutionele Commissie steun gegeven had en zelfs bereid was op sommige punten verder te gaan dan de commissie zelf. Men denke hier vooral aan het door de commissie ontworpen tweehoofdige met de uitvoering belaste orgaan: de Europese Uitvoerende Raad en de Raad van Nationale Ministers. De commissie had het niet aangedurfd een zuiver boven nationale oplossing voor te stellen voor het hoogste uitvoerende gezagsorgaan van de gemeenschap, maar had de Raad van Ministers zo nauw gekoppeld aan de Europese Uitvoerende Raad, dat met recht gesproken mocht worden van een bedenkelijk mengsel van een bovennationale en internationale organisatie- Vorm. De positie van de kleine landen in dit parlement is mede gewaarborgd door een bepaling dat een tweede lezing van een wet plaats kan vinden als één vier de van de leden van de Senaat daarom verzoekt. Op 87 leden die de Senaat telt hebben België, Nederland en Luxem burg samen meer dan een vierde, zo dat maatregelen van de grote landen altijd tot beraad kunnen nopen Zeer verheugend is in deze vergade ringen geweest dat een motie door de Duitse voorzitter Von Brentano en de Fransman Teitgen ingediend om de ver tegenwoordiging van de Saar te regelen zonder vooruit te lopen op de definitie ve regeling van dit vraagstuk met een stemmigheid is aangenomen. Met grote belangstelling kan thans uitgezien wor den naar Straatsburg. Zal eindelijk na zovele vergaderingen en na zovele woorden thans een beslissende stap op de weg van de Europese organisatie gezet worden? Een groep van zeven deskundigen op het gebied van raketten en draadloos bestuurde projectielen is vandaag uit Engeland naar Australië vertrokken om voorbereidend werk te doen bij het op zetten, van wat genoemd wordt ,,'s we relds eerste particuliere raketbasis", al dus wordt van de zijde van de Hawker- Siddeley groep, een combina'ie van Britse vliegtuigfabrieken gemeld. De raketbasis is gelegen bij Salisbury, een plaatsje in de buurt van Adelaide in Zuid-Australië, niet ver van de plaats waar de Australische regering ten behoeve van het Gemenebest een dergelijk proefgebied heeft aangelegd. In feite is de raketbasis het proefter- rein van datgene, wat door de Engelse Armstrong Witworth-vliegtuigfabrieken sinds het beëindigen van de oorlog tot stand gebracht werd op het gebied van geleide projectielen. De directeur van Armstrong Witworth, de heer H. M. Woodhams, gaf als zijn commentaar op deze aankondiging, dat het onmogelijk was op de B'-itse eilanden plaats te vin den geschikt voor proefnemingen met geleide projectielen. ..Het is onze be doeling minutieuze onderzoekingen te doen met geleide projectielen in de stratosfeer en ionosfeer. Ons werk be tekent voortdurend een wedren met de tijd", aldus de heer Woodhams, die be sloot ..als de voortekenen niet bedrie gen dan staan wij op de drempel van opzienbarende nieuwe ontdekkingen op I dit terrein van de luchtvaart, dat nog j voor zo een groot deel onontgonnen is." ARGENTINIB De Argentijnse lucht macht heeft gisteren bekend gemaakt, dat haar toestellen dagelijks vluchten maken over het eiland Deception en andere delen van de pool die het centrum zijn geweest van een verwoed diplomatiek geschil met Engeland. Het semi-officiële blad „Demo- eracia" schrijft, dat de vluchten bewijzen dat Argentinië de souvereiniteit uitoefent in de Poolgebieden. wendde hij zich tot de chauffeur: „Ga naar de stad terug, haal mijn tas van Hotel Terminus en breng deze naar Het Wapen «'an Normandale. Als je daar aankomt ben ik er al." De auto snorde weg en Collingwood Wilde met een vluchtig knikje in de richting van het dorp verdwijnen, maar Pratt hield hem tegen. „Zou u niet graag de plek zien, waar i het ongeluk gebeurd is?" vroeg hij. „Het i is vlak bij, binnen de vijf minuten is u i er." Een agenblik aarzelde Collingwood, dan draaide hij zich om. Het was wel zo i goed, overdacht hij. dat hij kennis nam i van al de omstandigheden van het onge- i luk. al leek het ook nog zo eenvoudig. „ja, graag," stemde hij toe. „Als het i toch zo vlak in de buurt is." ..Hierheen, mijnheer", wees Pratt hem. i Hij ging zijn metgezel vóór, langs de voorgevel van het huis, door het struik- i gewas aan het einde van de rechter vleugel. en zo in een bosje van pijnbo- i men. Het pad was dicht met naalden bedekt zodat hun voetstappen absoluut onhoorbaar waren. Na korte tijd kruis ten zij een ander pad, dat dieper het bos invoerde. Nog een paar honderd me- i ter, en zij kwamen aan een barricade, schijnbaar kortelings in elkaar gezet, i Pratt wees met zijn hand. „Daar is het bruggetje, mijnheer." Collingwood zag dat zij aan de rand i van een dicht bos stonden, en tien me- I ter verder bevond zich een dergelijk bosje, van dennen en sparren door el- j kaar. Daar tussen lag een kloof, waar- i over het bruggetje zich spande. Het was een licht, zwak ding van planken met I een leuning van takken. In het midden was een gat, zowel in de leuning als in I het loopvlak. Het was goed te begrijpen. dat het rotte oude hout het plotseling begeven had. (Wordt vervolgd).1 Deze mantel C~ N van zwarte ontworpen door Hubert de Givenchy. De mouwen zijn naar het kimonomodel. Het grappigst van deze mantel is het bij behorend hoedje, dat sterk op de middeleeuwse kleder dracht voor adellijke dames uit de tijd van Jeanne d'Arc is geïnspireerd. Het bestaat uit een toque, eveneens van zwarte shantung. Er is een voile aan bevestigd, die om het achterhoofd wordt gewikkeld Bijna klassiek zouden we deze combinatie die zich reeds lang in het mo debeeld handhaaft willen noemen: de shantung japon en losse mantel met de zijde van de japon gevoerd. Regine Lutèce ontwierp dit complet, van de zachte zomerse kleur ku'ikengeel. De insnijding aan de mantel- revers wordt gevolgd door de sluiting aan de japon. Ook deze mantelmouw is niet geheel lang. De vrouwelijke couturier er zijn er niet heel veel Madeleine Vramant heeft in haar voorjaarscollectie dit cocktailjurkje van zwarte faille met „frou-frou" onder aan de zoom van witte tule. Omdat haar collectie staat in de „ligne cigare" (ieder model heeft de naam van een sigaar of cigaret) heeft ze de rok onderaan saamgebon den, wat meer excentriek dan draag baar is. De halspartij van deze japon, die weer aan de twintiger jaren doet denken, is nog steeds typisch voor de mode. Maar het tailleloze geeft het niet op- getuige het katoenen pakje van Lan vin. Zoals men ziet is de driekwart mouw er nog steeds. Opzienbarende veranderingen heeft de voorjaarsmode 'S3 dan ook allerminst gebracht. 24 j Collingwood gjng hier niet verder op Jl- Maar toen hij naar Normandale reeci, £'°hk het hem nog duidelijk in de oren. yen van de rijkste jonge meisjes van li^fkshire, en hij begreep heel duide- „Jh, dat hij Nesta dolgraag tot vrouw bu hebben. Dat hij onmiddellijk naar arford was gereisd om haar zoveel rt"?g®hjk bij te staan, was al een bewijs, hij veel voor haar voelde. Daaren- verondersteldat mendat mand zei, dat hij op jacht was naar ovar Verm°gen. Hij was trots en daarom (je®^Sev°elig, en de gedachte alleen ^em kleuren. Voor een ogenblik Gth Ste dat al het geld van Jan Mal. ep Pe aan sen ander gekomen was, ïpp. niet aan diens nicht. Dan spotte hij lan ^zichzelf en zijn overmoedige ver- ezel." was zijn alleenspraak. „Naar hooit Waarschijnlijkheid heeft ze nog bern aan jou in die relatie gedacht. Je h0ofriean idioot, om zulke dingen in je te halen, en dat nog wel in deze j ?hdigheden." hüteo Was kW «OS maar een paar mi- of uji ln. het grote, stille huis geweest, hem J M zeker, dat Nesta wél aan bip^ gedacht had. Zij kwam de kamer hntpio 't Waar zij elkaar voor het eerst Sep hadden en gaf hem heel rustig „Ik was absoluut niet verwonderd, toen ik hoorde dat u er was," heette zij hem welkom. „Ik heb aan u gedacht, ik moet haast zeggen, ik had u verwacht" Collingwood hield haar hand in de zijne. „Ik ben dadelijk gekomen, omdat, ja, omdat ik niet weg kon blijven. Ik meen de dat ik misschien iets voor u kon doen, mij op een of andere manier nut tig kon maken." „Het is al heel nuttig dat u gekomen is." zei zij. „Dank u wel daarvoor. Maar ik vrees, dat u weer heel gauw moet vertrekken?" „Nog in geen twee dagen," antwoord de hij. „Wat kan ik doen?" „Of u werkelijk iets doen kunt, weet ik niet," hernam zij. „Mijnheer Eldrick heeft zijn eerste bediende gestuurd, mijnheer Pratt, die Harold ook gevon den heeft. Hij en onze notaris beredde ren alles. Er moet een gerechtelijke schouwing plaats vinden. Neen, ik ge loof niet dat er in werkelijkheid iets voor u te doen is. Ik zou toch heel graag hebben, dat u bleef en mij zo nu en dan eens kwam opzoeken. Mijn moe der is heel ziek, sinds Zaterdag heeft zij nauwelijks een woord gesproken." „Dan zal ik u eens gaan vertellen wat ik ga doen," zei Collingwood, vastbera den. „Toen ik het dorp doorreed, zag ik dat er een heel fatsoenlijk hotelletje was. Ik zal daar blijven logeren tot Don derdag, dan ben ik vlak in de buurt, en kunt u mij laten roepen wanneer u wilt." Hij kon aan haar blikken zien. dat dit plan haar uitstekend beviel. Zij drukte hartelijk zijn hand en trok toen de hare terug. „Dank u nogmaals," zei ze. ,Ziet u, ik kan het niet precies zeggen, maar ik ben blij als ik weet, dat u in de nabij heid is. Iedereen is heel aardig geweest, toch schijnt het mij toe, dat er niemand wat een verslaggever noemde „Ade nauers overwinning" van Woensdag. In Parijse politieke kringen werd gis teravond verklaard dat de beantwoor ding van de vraag, of de Franse. Natio nale Vergadering zal overgaan tot een bekrachtiging van het E.D.G.-verdrag in toenemende mate afhankelijk is ge worden van nauwe Britse samenwer king met de in te stellen Europese ver dedigingsgemeenschap hieronder be grepen een definitieve toezegging van Groot-Brittannië, dat het troepen op het Europese vasteland zal blijven handhaven. De Assemblée te Straatsburg heeft zich tegen deze mengvorm uitgesproken en de Raad van Nationale Ministers ondubbelzinnig losgemaakt van de Europese Uitvoerende Raad, waardoor de hoogste leiding van de Europese Ge meenschap bijna uitsluitend aan de Europese Raad werd toevertrouwd. De Raad van Nationale Ministers is even- Wel gebleven, maar welke zijn taak zal zijn, is ter precisering overgelaten aan de commissie. Het plan voor de organisatie van een Europese Gemeenschap zoals de Consti tutionele Commissie dit heeft voorbe reid is nu te Parijs bekend geworden. Het nieuwe plan, dat in de vorm van een ontwerp-statuut gegoten is, is aan zienlijk duidelijker in vorm en opzet dan de vijf resoluties die in Januari bekend gemaakt werden In artikel vorm geredigeerd heeft hét hier en daar wel de atmosfeer van een echte grondwet, zo bijvoorbeeld waar het ontwerp een aantal artikelen bèvat hou- oende een nadere regeling van de ma terie in een door de Gemeenschap als nog uit te vaardigen wet: een organie ke wet. Enkele beginselen .ons Nederlanders dierbaar kome.. in dit stuk tot uit drukking en andere, zo op economisch gebied bijvoorbeeld, hebben dank zij het werkzaam aandeel van de Neder landse gedelegeerden de heren Blais- se, v. d. Goes van Naters en Bruins Slot een aanzienlijk uitgebreidere en nauwkeurig omschreven plaats ge kregen. Het karakter van de nieuwe Euro pese Gemeenschap is geenszins geslo ten, maar hoewel zich voorlopig be perkend tot zes landen blijft het ruim openstaan voor elk land dat wil toe treden. De enige voorwaarde is, dat het land dat wil toetreden de bescher ming van de rechten van de mens en zijn grond vrijheden dient te respec teren. In de bestuursvorm wordt uitdrukke lijk gesteld, dat het Europese bestuurs apparaat slechts die zaken behartigt die de nationale bestuursapparaten niet voor hun rekening kunnen nemen. Het beginsel van de economische integratie wordt naast de staatkundige erkend, hoewel voor de uitvoering daarvan nog de nodige aanpassings maatregelen zijn voorzien, teneinde te voorkomen dat er een ernstige storing zou ontstaan in de nationale economie Van de deelnemende landen. In verge lijking met de formulering van Januari is er in dit opzicht een duidelijke voor uitgang te constateren. Enkele nieuwe paragrafen werken de economische bevoegdheden van de Europese Politieke Gemeenschap nader uit. De coördinatie van de buitenlandse politiek moet döor de nieuwe Gemeen schap worden behartigd. Een uitermate belangrijk beginsel als men dit be schouwt in het licht van de Duits- Franse tegenstelling met betrekking tot de Oost-Europese gebieden ten aanzien waarvan de Duitse buitenlandse politiek aanzienlijk dynamischer is dan bijvoor beeld de Franse. De Raad van Nationale Ministers heeft nog wel een zeer belangrijke functie in het geheel doch niet meer die beslis sende macht die hij aanvankelijk gehad heeft. Zijn taak is in hoofdzaak ervoor zorg te dragen dat een harmonische samenwerking tot stand komt tussen do activiteit van de Europese Gemeenschap en die van de regeringen van de aan gesloten landen. Tussen de kleine en de grote landen wordt getracht het evenwicht te bewaren door een tweekamerstelsel. Een Kamer der Volkeren, de Eerste Kamer, waar van de samenstelling als volgt is. Duitsland en Italië ieder 63 leden, Frankrijk 70, zeven zetels meer op grond van zijn overzese gebiedsdelen het beginsel van de eenheid van de Franse Unie is hiermede voorlopig gered 1 België en Nederland 30, Luxemburg 12 zetels. Een Senaat, de Tweede Kamer, zal de staten vertegenwoordigen. Het be ginsel dat elk der staten over een gelijk aantal zetels hierin zou be schikken is niet door de commissie aanvaard. Zij is. van mening geweest dat de Raad van Nationale Ministers en de Senaat tezamen voldoende be voegdheden hebben om dé standpun ten van de staten-leden te doen eer biedigen. Het eerste Europese Parle ment wordt volgens het voorstel van de commissie wat de Senaat betreft door de nationale parlementen ge kozen, de Kamer der Volkeren ech ter door de volkeren van Europa in rechtstreekse verkiezingen, die onge veer zes maanden na de oprichting van de Senaat, die op zijn beurt een maand na het van kracht worden van het verdrag bijeenkomt, zullen plaats hebben. De bevoegdheden van Kamer en Senaat zijn heel uitgebreid. De Senaat kiest de voorzitter van de Europese Uitvoerende Raad, die een maal gekozen zijn Europese minis ters kiest. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, heeft er gisteren bij het Congress op aange drongen de wereld duidelijk te maken, dat de Verenigde Staten nooit partij zullen zijn bij een internationale af spraak, waardoor het Sovjet-despotisme over volkeren in Europa en Azië als voldongen feit wordt beschouwd. Dulles legde deze verklaring af voor de com missie voor buitenlandse aangelegenhe den van het Huis van Afgevaardigden. Dulles bepleitte dat het Congress zich niet zou verdiepen in de vraag of de verdragen tussen Amerika en de Sovjet- Unie uit het verleden wel aangegaan hadden moeten worden, maar in plaats daarvan stappen te nemen met het oog op de toekomstige bevrijding van onder drukte volkeren en hun vertrouwen in de vrijheid aan te wakkeren. Deze vex-maning richtte zich vooral tot die afgevaai-digden, die de tekst van een desbetreffende regeringsresolutie zodanig willen wijzigen, dat zij meer een aanval is op de regeringen van Roo sevelt en Truman die de overeenkom sten van Yalta, Teheran en Potsdam De voorzitter van de Amerikaanse raad van de Internationale Kamer van Koophandel. Warren Pierson, heeft te Parijs verklaard, dat verlaging van de Amerikaanse douanetarieven onwaar schijnlijk is, tenzij de Europese landen hetzelfde doen. De Europese landen dienen de maat regelen, welke de Amerikaanse invoer en de onderlinge handel beperken, af te schaffen, zo zeide hij. Als voorbeeld van een stap, die in de V. S. goede indi'uk maakt, noem de hij het Nederlandse voorstel inzake de vorcning van "een Europese douane unie. (Eigen telegram) VATICAANSTAD, Donderdagmiddag Onder voorzitterschap van onze land genoot mgr. Canisius van Lierde, vica ris van de Paus voor Vaticaanstad, is het kerkelijk tribunaal bijeengekomen dat het zaligverklaringsproces voorbe reidt van de Spanjaard Rafael kardi naal Merry del Val. Nationalistische autoriteiten op For- mosa hebben gisteren verklaard, dat er geen aanwijzingen zijn waaruit blijkt, dat de communistische Chinezen troc- pen onttrekken aan Korea om het con- tinent tegen een nationalistische invasie te beschermen. Het schijnt, dat dc com- munistcn hiervoor troepen uit het bin- nenland aanvoeren en uitgebreide de- fensiewerken aanleggen. De bevolking wordt uit het kustgebied weggevoerd Gouverneur K C. Woe heeft gisteren medegedeeld, dat de nationalistische regering doende is plannen uit te wer- E ken voor een invasie. De beroemde vrouwelijke verzets- leidster Hoeang Pa-Mei heeft gisteren tijdens een persconferentie verklaard, e dat een invasie dc volledige steun van het vasteland zal krijgen. Hoeang heeft E zich tijdens de Japanse bezetting bij- E zonder kordaat getoond. Zij keerde onlangs terug van de eilanden voor de kust. waar zij een guerilla heeft voor- bereid. Intussen blijkt, dat Birmese vliegtui- gen nationalistische Chinezen in Birma E hebben gebombardeerd. Het bombarde- ment vond plaats op het nationalistische hoofdkwartier in het Oostelijke grens- gebied van Birma, waar de opstandige Karens wonen. is, met wie ik eens praten kan. Als u nu een kamer bestelt, wilt u dan van avond weer hier komen?" ,Ik zal er onmiddellijk voor zorgen," besliste Collingwood, „Jk ga er nu meteen naar toe. Zeg aan de bedienden, dat zij mij altijd binnen laten, als ik kom. Enik ben bij de hand als u roept." Het scheen hem zelf erg onbelangrijk toe, wat hij kon zeggen of doen, maar toch was het hem, alsof hij van enig belang was in dat sombere, grote huis. In het uitgaan kwam hij Pratt tegen. Heel onbevangen en zelfgenoegzaam keek de klerk Collingwood aan. Hij was er op voorbereid de jonge advocaat te ontmoeten, want hij had van de bedien den gehoord van zijn komst. In zijn hart was hij woedend, dat de jongeman ge komen was, maar desondanks bleef hij beleefd en onderdanig, toen hij hem aansprak. „Goede middag, mijnheer Colling wood," zei hij rustig. „Het is wel een treurige reden die ons weer samenbrengt. U is natuurlijk gekomen om uw condo leances aan te bieden. Heel sympathiek, mijnheer." „Eigenlijk ben ik gekomen, om te zien of ik mij zelf nuttig kan maken, ant woordde Collingwood, die geen zin had Pratt contra-beleefdheidjes te verkopen. „Precies, mijnheer," beaamde Pratt. „Mijnheer Eldrick heeft mij hierheen gestuurd voor hetzelfde doel. Behalve een paar kleinere schikkingen is er evenwel niet veel meer te doen. Het meeste is al gedaan." „Gaat u terug naar de stad?" ging hij door, toen Collingwood naar zijn taxi stapte, die buiten wachtte. „Neen," antwoordde deze. „Ik wilde de chauffeur naar Barford terugsturen om mijn koffertje naar het hotel in het dorp te brengen. Ik zal daar een paar dagen blijven. Heb je het gehoord?" Deze lieftal- s-s. pon door Chris- tian Dior ont worpen. De bekende Parijse ontwerper heeft hiermee een uiterst verfijnd toilet vervaardigd. Het is gemaakt van crêpe de chine in een bleek-rose kleur. De geheel open liggende kraag van deze japon is typisch voor de crea ties va.n Dior voor dit seizoen. De rok is geheel geplis- seerd en begint onder de ceinture. Een klein plat hoedje van rose stro pleegt men bij dit zomertoilet te dragen. De lengte van de rok is ten opzichte van het vorige sei zoen niet noemenswaardig veranderd. Duidelijk is het middel echter ge markeerd in de elegante tailleur van Henri a la Pensée, „Domino", met de feestelijke corsage, hoog aan de hals gedragen, zoals nu voorschrift is. Van het zwarte manteltje zijn voorpanden en manchetten van hetzelfde zwart en witte ruitje als de rok. Bij het jasje kan men ook een zwarte rok dragen Jacques Fath heeft dit jaar vooral sensatie verwekt met zijn zogenaam de „ligne tulipe", de tulplijn. Deze japon van zware zijde is er een ty pisch voorbeeld van. Zij is met grijze en gele figuren bedrukt. De corsage is vierkant en gedrapeerd en sluit aan bij de korte mouwtjes. Het geheel wordt gecompleteerd door een grote hoed van sisal en lange zwarte hand schoenen. Bondskanselier Adenauer van Wcst- Duitsland en de Franse minister Bidault hebben gisteren in Rome nog een ont moeting gehad, waarin gesproken is "Ver de Saarkwestie. Beide staatslieden hadden eerder de wens te kennen gege ten nog een dag in Rome te blijven om de FransDuitse tegenstelling met be trekking tot het Europese legerplan te hespreken. De Woensdag bereikte voor lopige oplossing van het geschil maakte een dergelijke bespreking echter over bodig. De ministers zijn overeengekomen de Saarkwestie zo spoedig mogelijk dat ts waarschijnlijk 9 Maart in Straatsburg verder te bespreken. In gewoonlijk goed ingelichte rege ringskringen in Bonn is verklaard dat de besprekingen „vrij en openlijk" wa ren gevoerd. De beide staatslieden heb ben getracht het vraagstuk los te ma- hen van „zijn emotioneel karakter", die de bespreking van gisteren slechts een eerste contact noemden. Een Duitse Zegsman te Rome verklaarde niet te tienen, dat Bidault de Kanselier om concessies had gevraagd in ruil voor Advertentie hebben ondertekend, dan een veroorde- ling van de Russische tekstverdraaiing ten gevolge waarvan vrije volken in sla- vernij zijn gebracht. "Deze resolutie wordt momenteel door het Congress be- handeld. Cl s~r rr "N 27 Februari is J foto-S van de Parijse voor- jaarsmode, die reeds vanaf 1 Februari bij de couturiers is getoond in do pers mogen verschijnen. Zoals men weet zijn de Franse ontwerpers daar veel strikter mee dan de couturiers el ders ter wereld, bijvoorbeeld in Londen, New York Flo rence. Wat de modelijn betreft: die is er eigenlijk niet. Er is namelijk niet één lijn, er zijn er verschillende. De drie mantelpakjes laten dat duidelijk zien. De lezende vrouw. ene een pakje van Griffe draagt, toont daarmee de niet geheel aansluitende taille. Dulles trachtte aan te tonen, dat de geknechte volken van de Sovjet-satel lieten vrezen, dat Amerika de huidige toestand zal consolideren. „Door aan vaarding van deze resolutie zal deze vrees ontzenuwd worden en zal het ver trouwen van de satellietvolkeren in de mogelijkheid van hun bevrijding toe nemen", aldus Dulles. Over de mogelijkheid van een ont- moeting tussen Eisenhower en Stalin, waarover de President gisteren tijdens zijn persconferentie sprak, verklaarde E Dulles, dat er nog geen enkele stap was ondernomen om zulk een ontmoeting te realiseren. Dc opmerking over Eisenho- wer's bereidheid om Stalin te ontmoeten moest echter volgens Dulles niet opge- vat worden als een bereidheid tot het sluiten van een compromis ten koste E van de onderdrukte volken. E

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 5