De wereld accepteert leiding van Europa niet meer Stagnatie in levering van spoorweg materieel 5000stc Heemstede maakt zich op voor Fiom 1953 LI ICSEM AFLEIDERS Boekenweek-avond in Schouwburg Chinees veroordeeld tot 21/2 jaar Interscholair Jeugdtournooi Muziek Verbinding Roosendaal- Vlissingen eerst in September hersteld? Oude Sint Baaf in poëtisch licht Hoe spelen de R.K. clubs? DRIE WEKEN GEËIST TEGEN AALSMEERSE ARTS Verenigd Europa geen doelmaar middel JUBILEUMMAAND Optreden van cabaret „Arabesque" BAKKER'BEHANG Het drama te Zaandam Vorderingen over de gehele linie WAT WORDT DE Het bioscoopconflict HERINGA WUTHRICH «EEN NACHT ZONDER MATRAS! HAARLEMSE RECHTBANK Wegens poging tot zware mishandeling van agent De verkiezingsrede te Bloemendaal Repliek van raadslid F. Fijen „Medan" naar Amerika KEIP n»asi DONDERDAG 5 MAART 1953 K.A.B. (kring Centrum) 12V£ jaar dienstbode KV WORDT 'T TIJD voor een NIEUW BEHANG! Burgerlijke Stand VOORJAARSBEURS 15000ste bezoekster vanmiddag verwacht JEUGD PLANT BOOMPJES TIPPELAARS WEER OP STAP Stijgende belangstelling voor wandelsport Biljarten Waterpoloprogramma V erk eersregeling Directeur bioscoopbond op stadhuis R.K. E.H.B.O. Waterstanden Concertgebouworkest in seizoen 1953/1954 Ij! GRAAFT' Grote Houtstraat 103 - Tel. 11485 Beurs van Amstercla'11 ,ne Vi rn^ni'rt 4 Onder auspiciën van de districtsraad Haarlem der Nederlandse Jeugd Ge meenschap en de afdeling Haarlem van de Beweging Europese Federalisten heeft ds. N. O. Steenbeek gisteravond in „De Leeuwerik" een rede gehouden over het onderwerp „Samenwerking in Europa". Ds. Steenbeek stelde voorop, dat hij als belangstellende over deze kwestie ging spreken, waarbij hij moest constateren, dat weinigen in het land zich voor het geval „Europa", zoals het er ligt, maar matig interesseren. Hij was bevreesd, dat de Nederlanders en velen met hen een houding van kuddedieren gingen aannemen, die geleid worden door centrale figuren, aan wie alles maar wordt overgelaten. Vervolgens ging spreker na in hoeverre Europa nog iets te betekenen had op politiek, eco nomisch en cultureel gebied. Een ver gelijking met vijftig jaar geleden viel ongunstig uit voor het hedendaagse con tinent aan de Noordzee. Immers destijds had Europa de leiding nog in de wereld. Vanuit Europa gingen de lijnen naar deze wereld toe, terwijl vandaar uit de vragen bij Europa binnenkwamen, aldus spreker. Thans accepteert de wereld de Europese leiding niet meer. Op het eco nomisch vlak was het toen te ervaren, dat Europa alles kon betalen. Waren andere landen in de vorm van geld leningen en schenkingen Europa niet te Advertentie KOFFIE of THEE met GEBAK GRATIS Modemagazijnen Anegang 24 - Haarlem Onze Jubileum-collectie is tevens het voorjaarsfeest op Dameshoedengebied. Ter gelegenheid van de Boekenweek is het literair cabaret „Arabesque" gis teravond opnieuw te gast geweest in de Haarlemse schouwburg met het onlangs ook voor de Haarlemse Kunst Gemeen schap uitgevoerde programma „Van Snotneus tot Neon". Het kleine, maar tot het vullen van een avond rijkelijk be kwame, gezelschap van Cruys Voorbergh (als leider), Hetty Blok en Cor Lemaire trad ditmaal op onder auspiciën van de afdeling Haarlem e.o. van de Nederland se Boekverkopers Bond. Als bestuurslid van deze afdeling richtte de heer J. G- van Doorn een woord van welkom tot de aanwezigen, daarbij de behartigens waardige aansporing tot het boekenko- pend publiek richtend, om desnoods niet méér doch wel anders te kopen. Het ge vaar signalerend van de tam-tam, die voor het succesboek wordt gemaakt, wees hij op de voldoening welke de eigen keuze tot vrucht kan hebben. De „best-sellér" wordt immers steeds door anderen uitgekozen. Een bijzonder van welkom richtte de heer Van Doom tot Haarlems eerste burgeres, mevrouw Cremers; de burge meester was wegens ambtsbezigheden verhinderd deze avond bij te wonen. Wat de prestaties van „Arabesque" betreft mogen wij na een onlangs reeds daaraan gewijde uitvoerige en lovende recensie volstaan met de opmerking, dat het ten tonele gebrachte in treffende overeenstemming bleek met de bedoe ling van de avond. Maandag 9 Maart a.s. is er wederom een vormingsavond in gebouw Flora, Pretoriaplein, aanvang 8.15 uur. De heer J. Poncin zal een der onderwerpen uit het winterprogram „Na 100 jaar" be handelen, n.l. „Schaepman's erfdeel". Vervolgens zal de R.K. gem. zangver eniging ..St. Caecilia", ondebafd. K.A.B. afd. Haarlem, met groot koor deze avond opluisteren, o.a. zal het „Ave Verum" van Mozart worden gezongen. Men re kent zeker op een flinke opkomst. Mej. Truus Rijkers uit Beverwijk zal Zondag 8 Maart 12jaar bij de familie A. Goossens aan de Rijksstraatweg te Haarlem als dienstbode in dienst zijn. Advertentie Moderne dessins; enorme sortering. GEN. CRONJéSTRAAT 135 HAARLEM TELEF. 11657 Vakkundige behangers beschikbaar. GEBOREN: A. QuikPannekoek, G. CuneFunke, V. B. Beulinkvan Es sen, J. FlipphiJanssens, E. A. J. Wisse Spruijt, W. A. van HeesGoedhart, allen zoon; M. ReijndersRemmers, E. A. G. van der VeldtHeeren, A. M. van der ZonJansen, H. M. G. Mommenhoff Bade, H. J. Chr. ToenFransen, G. A. Siteur—Over de Linden, C. G. Aukes- Overduin, allen dochter. ONDERTROUWD: W. J. F. M. TTor- borg en C. E. Thoolen W. Kruijer en J. van Leeuwen. W. Meenderink en G. Ie Febre. E. H. Schutte en J. J. Vrugt, C. S. Streenstra en J. W A. van Rutten, P. B. Aseler en A. M. de Liefde, J. F. Loquet en H. C. Kool. C. J. Lok en A. G. Heiimans, A. J. Repko en L. van Roijen, W. van der Velden en N. A. M. Sernee, P. J. E. Blankwater en F. A. Breed, J. N. Los en H. Bot, L. Jansse en E. A. Bakker, J. A. Rindels en F. Pasma. J. Timmer en P. van der Fange, Th. J. de Vries en Th. C. Persson, C. L. van Meurs en E. M. Verwer. GEHUWD: W Bogaard en A. A. Nove. J, J. Hoogervorst en Th. Lamboo, J. ter Haak en Ea de Bonte, Th. B. J. van Rijn an A. J. Broers, J. J. P. Schelvis en A. M. A. van Dam, J Warners en C. M. Kottman, J. P. H Gerhards en Th. M. Breukel, H. A. Koopman en G. R. Potze. B Dirks en M. P. F. J. Beccari, J. Dekker en J. Teutscher, J. P. Lam mens en J A. C. Kurvers, J. Keur tfn A. M. de Gooijer, R. Spoor en M. de Koning, J Kok en A. Jacobs, C. N. de Vos en H. E. van Velzen. OVERLEDEN: N. Barttel—Nooms, 79 jaar, Westerhoutperk; D. C. Verdel, 41 jaar, Spaarndamseweg; L. Radsma, 50 jaar, Diepenbrockstraat; A. Donker teuwen. 64 j; Ursulastraat; J. A. van T&euwenhuijzen. 52 j, Gasthuisvest; W. SchenkVerveen, 89 j„ Jan Luijcken- straat. hulp gekomen, dan „waren wij nu fail liet gegaan". Cultureel valt er ook in vergelijking met een halve eeuw gele den geen betere balans te maken. Ver volgens stelde ds. Steenbeek Europa voor als een ziek lichaam, dat op vele plaatsen wonden heeft, zowel physieke als geestelijke. Deze wonden zijn te ge nezen. doch niet alleen met behulp van Amerika. De zelfgenezing is gelegen in de samenwerking van do leden van het Europa van 1953. Voorbeelden, die op andere terreinen navolging vindon en zullen vinden, waren de wordende E.D.G.. de Kolen- en Staalgemeenschap en de Raad van Europa. Het verenigd Europa, waarvan veel verwacht wordt en dat te verwezenlij ken is, moet slechts het middel zijn, om andere landen, die in de zogenaamde onontwikkelde sector leven, te helpen. „Wij hebben de plicht om te. dienen; en dat kunnen wij middels een verenigd Europa", aldus besloot ds. Steenbeek zijn rede, die met veel aandacht door het jeugdige auditorium werd aanhoord. Na de pauze werden enkele films ver toond, waarvan „de schoenmaker en de hoedenmaker" wel de vermakelijkste alsook de meest leerrijke was. Tijdens de filmvoorstelling sprak mr. Helsdin- gen een propagandistisch woordje voor de B.E.F., die op het ogenblik ongeveer 200 leden telt in Haarlem. Veertien dagen geleden stond voor de Haarlemse Rechtbank terecht de 44- jarige koopman Chi, die 17 Juni 1952 in het late avonduur de brandstoffenhan- delaar Kok te Zaandam doodschoot en diens vrouw niet levensgevaarlijk ver wondde. De officier van Justitie, mr. B. v. d. Burg, stelde in zijn requisitoir vast dat hij moord niet bewezen achtte, wel doodslag en poging tot doodslag. Hi.i eiste tegen hem drie jaar gevangenis straf. door te brengen in de bijzondere strafgevangenis te Den Haag en voor waardelijke ter beschikking stelling van de regering voor de tijd van drie jaar. Mr. Pauwels uit Amsterdam vroeg vrijspraak. Vandaag verklaarde de Haarlemse Rechtbank hem schuldig aan doodslag. Deswege werd Chi veroordeeld tot een gevangenisstraf van Z'/j .jaar met aftrek door te brengen in een bijzondere straf gevangenis. en voorwaardelijke ter be schikkingstelling van de regering. Als bijzondere voorwaarde werd be paald dat Chi zich na zijn straftijd ter beschikking zal stellen van de Centrale Vereniging ter behartiging van geeste lijk gestoorden. Vanmiddag wordt op de Voorjaarsbeurs voor de Vrouw in het Krelagehuis, de 15.000ste bezoekster verwacht. Gisteren kwam zoals wij. reeds meldden de lO.OQQste. Woensdagmiddag was het voor de jeugd van het stadskwartier „De Vijfhoek" een min of meer feestelijke vrije middag. Na heel veel moeilijkheden kreeg de Vereni ging voor Speeltuinen vorig jaar haar ver langen zien bevredigd worden. Voor de kinderen uit dit stadsdeel kwam op het Wilsonplein een speeltuin. Dit was de eerste maal in Haarlem,, dat een plant soen werd opgeofferd, om het in een speeltuin om te toveren en de jeugd daar nuttig bezig te houden. Deze ruime speel tuin kreeg de naam „Het Centrum". Sinds korte tijd is men bezig een ligustushaag rond de speeltuin aan te brengen. Gister middag heeft de jeugd eigenhandig doch niet zonder hulp van ervaren tuinieren in hun speeltuin „Het Centrum" boompjes mogen planten. Met deze geste beoogde men tegelijker tijd de jeugd meer liefde tot de natuur bij te brengen. Zij zullen nu zelf ervoor moeten zorgen, dat deze jonge boompjes niet worden vernield. Aanwezig waren de heer J. A. Dorre- steyn, directeur van Hout en Plantsoenen en de heer H. van Dijk, tweede secreta ris van het Verbond van Haarlemse Speel tuinverenigingen. Zowel meisjes als jon gens, geheel handelend in de geest van de laatste tijd na de grote ramp en woorden suggererend gelijk die van „dijken dicht", vulden in een ommezien de gaten, totdat de boompjes stevig genoeg in de grond ston den. Met grote voldoening bekeken zij daarna hun eigen werk. Zij zullen er ge- zamelijk zeker voor zorgen dat niets de jonge boompjes belet in hun groei en bloei. Als alles meeloopt zullen er waar schijnlijk enige toestellen voor het ver maak op vrije middagen in de speeltuin worden geplaatst. De propaganda-wandeltochten, welke de Ned. Wandelsport Bond, afdeling Noord-Holland, elk voorjaar organi seert, mogen zich steeds meer verheu gen in de grote belangstelling van de sportliefhebbers van Haarlem en om geving. Het aantal inschrijvingen voor deze wandeltochten, welke Zaterdag en Zondag worden gehouden, is bijvoor beeld dit jaar het dubbele van vorig jaar, terwijl ook de scholen meer van zich laten horen. Steeds meer komen sportverenigingen en groepjes scholie ren zich aanmelden om in georganiseerd verband aan deze mooie en gezonde sport deel te nemen. De aanmelding blijft geopend tot Zaterdag aan de kiosk op het Verwulft, terwijl ook aan de start op Zaterdag 7 Maart van 2 tot 3 uur en op Zondag van 10 tot half één in gebouw Rosehaghe aan de Hoofman- straat gelegenheid bestaat zich te laten inschrijven. Zoals bekend, zijn de af standen voor kinderen tot 14 jaar 10 km., terwijl ouderen zowel 10 als 20 km. kunnen wandelen. Een keurig uitge voerde medaille is de beloning voor het volbrengen van deze prestatie. Groepen van minstens 10 personen plus leider ontvangen daarenboven nog een fraaie groepshetinnering. De route van de 20 km. is als volgt: Hoofmanstraat, Gasthuislaan, Oosten de Bruynstraat, Schouwtjesplein, Ber kenrodestraat, Oranjeplein, Zomerlust- straat, Wagenweg, Spanjaardslaan, Emauslaan, Crayenestersingel, Koe- diefslaan, Blekersvaartweg, Kerklaan, Zandvoortpad, Groenendaalkade, door wandelbos Groenendaal naar Herenweg, Manpadslaan, Woestduinweg, Voge- lenz.weg, v. Vollenhovenlaan, Mr. En- schedeweg, v. Haemstedelaan,, Duin- lustweg, Zijlweg, Hoofmanstraat. De route van de 10 km. is als volgt: Hoofmanstraat, Houtvaart, Ruyter- weg, Vlaamseweg, Rollandslaan, Ramp laan, Ramplaanpad. Duinvlietpad, Bo- venweg. Westerlaan, Schulpweg, Mr. Enschedeweg, v. Haemstedelaan. Duin lustweg, Zijlweg terug naar Hoofman straat. Een volledige en uitgebreide routebe schrijving wordt aan de start aan elke deelnemer uitgereikt. 77-jarige Opa Hoffman uit Overveen collecteert op zijn manier voor „Beurzen open Dijken dicht." Geld had hij niet te schenken, maar met schoenen poetsen komt hij aan een aardig bedrag voor de inzameling. Elke morgen om 8.30 uur is hij aanwezig op het postkantoor van Overveen en verricht zijn tweevoudig werk: Schoenen poetsen voor U; geldinzameling voor „Beuren open Dijken dicht." Jong en oud, allen verlaten met glimmende neuzen het postkantoor te Overveen. Op enkele kleine uitzonderingen na was de deelname aan het Interscholair Muziek-Jeugdtournooi Woensdagavond in de gemeentelijke concertzaal geheel verschillend van de eerste avond op Vrijdag 27 Februari. Wel een bewijs hoe de afdeling muziek bij de schoolgaande jeugd in trek is. Was er vorig jaar -aan het tournooi ondanks alle maatregelen toch nog onvoorzien een minimaal wed strijdkarakter verbonden door het uit reiken van medailles, dit jaar is het demonstratie-idee ten volle verwezen lijkt. Zoals de wethouder van Onder wijs. de heer D. Geluk, na afloop in zijn dankwoord mededeelde zal deze me daille-uitreiking dit jaar, ook al om andere redenen, niet plaats vinden. Wij juichen dit van harte toe. omdat de doelstelling van dit tournooi hierdoor zuiverder is geworden. Immers het gaat er hier niet om, of de één beter dan de ander is, neen, ieder komt laten horen en zien wat er met de middelen, die overal verschillend zijn, bereikt is. En dat deze middelen op onze Hollandse scholen, wat de muziek betreft helaas wel wat erg op de laatste plaats komen, maakt het feit van de prestaties op een avond als deze er eigenlijk alleen maar groter door. Niettemin is het nog steeds in hoge mate te betreuren dat er op vele, zeer vele scholen, nog niets aan deze belangrijke culturele tak wordt gedaan. Vooral op de lagere en U.L.O. scholen zou een prachtige basis gelegd kunnen worden om later op middelbare en andere onderwijsinstellingen voort te bouwen. Het is te hopen dat deze zaak vroeg of laat eens goed wordt aan gepakt, daar het voor de algemene cul turele ontwikkeling van ontzaglijk be lang is. 1 Wij zouden vanaf deze plaats onze taak eveneens misverstaan indien we critiek op de prestaties van gisteravond zouden leveren. Ieder heeft gedaan wat De uitslagen van de gespeelde wetU strijden Om dfe Wilhelminabeker, ge speeld' in café Hof van Holland, zijn: Noortman 213 20 71 10.65 Lunenburg 300 20 96 15. Willemse 121 18 29 6.72 Niessen 300 18 48 16.66 Agema 231 19 54 12.15 Dickmann 300 19 73 15.78 v. Bekkum 147 17 28 8.64 v. d. Lem 300 17 53 17.64 Hedenavond worden de wedstrijden voortgezet. In het Sportfondsenbad Haarlem zul len Zaterdagavond 7 Maart de volgende waterpolo competitiewedstrijden worden gespeeld: vierde klasse heren: VZV 2 HPC 4: tweede klasse dames: DWT 2 VZV 1; eerste klasse dames: DWR 1 HVGB 1; tweede klasse heren: Haar lem 2DWT 1; derde klasse heren: HPC 3—DWT 2. Mr. A. G. A. Ridder van Rappard, burge meester van Heemstede, zal Vrijdag 6 Maart verhinderd zijn spreekuur te hou den. Advertentie hij kon, en blijkens de reacties uit de zaal verkreeg ook degene die in haar of zijn vertolking iets minder gelukkig was, een niet minder applaus. Wij constateerden dat de prestaties over de gehele linie, in vergelijking met vorig jaar, zich in stijgende lijn bewe gen. Speciaal opvallend was dit bij de koren en orkesten. Ook de programma keuze was beter. Natuurlijk waren er hoogtepunten zowel bij de solisten als ensembles. Om echter het demonstratie idee zo zuiver mogelijk te bewaren menen ook wij er goed aan te doen iedere aparte vermelding achterwege te laten. Het- gehele Interscholaire Jeugdtour nooi is dit jaar zonder twijfel wederom een groot succes geweest. Terecht dank te wethouder Geluk hiervoor alle me dewerkenden, en in het bijzonder de organisatoren, met name, wat de afde ling muziek betreft, dr. De Smidt. Moge het Interscholaire Muziektour- nooi zich ieder jaar in een nog grotere groei en bloei verheugen. Naar het A. N. P. verneemt, zal, als gevolg van de schade, die de „Eleetrotechnische industrie v.h. Willem Smit en Co." te Slikkerveer door de overstroming heeft belo pen, de aflevering van de bij Allan en Co. te Rotterdam bestelde 42 een- en 40 tweewagenstellen met dieselelectrische tractie voor de Nederlandse Spoorwegen (waarvoor de N.V. Smit de electrischo uitrus ting levert) vertraging ondervin den, waardoor met ingang van de nieuwe dienstregeling op 17 Mei slechts twee eenwagenstellen ter beschikking zullen zijn. Deze twee rijtuigen zullen met de nieuwe dienstregeling in gebruik wor den genomen en wel op de lijnen LeeuwardenSneek en Dordrecht Gorinchem. De vervangende busdien sten op deze twee lijnen en trouwens alle vervangende buslijnen van de N. S. zullen mede in verband hiermede met ingang van 17 Mei worden opge heven. De ingebruikneming van de diesel electrische tractie op de beide lijnen vloeit voort uit de plannen van de N. S„ om de lijnen, die, naar de me ning van de directie der N. S„ feitelijk in aanmerking zouden komen om op geheven te worden, nog een brede, eerlijke kans te geven. Men wil door het doen rijden van snelle treintjes van voortreffelijk materieel en door rationalisatie van de dienst nagaan of de reizigersbezetting zodanig verbeterd kan worden, dat deze lijnen gehand haafd kunnen worden. Het staat in het geheel nog niet vast, wanneer de treinenloop op het baanvak DordrechtBreda, dat door de over stromingen zwaar beschadigd werd, hervat kan worden. Berichten, die reeds een bepaalde datum noemen, moeten op zijn minst zeer praematuur genoemd worden. Het zal naar schatting zeker Sep tember worden eer de spoorwegver binding HoosendaalVlissingen weer in haar geheel hersteld kan worden. Getracht zal worden reeds voordien de Vrijwel iedere avond kan men het nu in Haarlem beleven, dat men bij een of ander historisch gebouw de verlichting laat proefdraaien om er tijdens Haarlem Lichtstad zeker van te zijn dat het effect zo goed mogelijk is. Gisteravond is de oude Sint Baaf aan de zijde van de Oude Groenmarkt onder licht gezet en het resultaat is wel bijzonder poëtisch geweest. Het licht accentueert op fraaie wijze de lijnen van de zijgevel en velen zullen wellicht nu pas tot de ontdekking komen, hoe wonderlijk het lijnenspel is van deze eeuwenoude kerk. De gemeente Heemstede staat vol komen in het teken van de komende bloemententoonstelling. Op het tentoonstellingsterrein heerst een grote activiteit om de laatste hand te leggen aan de voorbereidingen. Ook buiten het gedeelte van „Groe nendaal", dat voor de tentoonstelling wordt gebruikt, wordt hard gewerkt. De voorjaarsbeurs, die Groenendaal eik jaar krijgt, is thans zeer intensief. Het gehele wandelpark wordt grondig onder handen genomen. Kreupelhout wordt gekapt, nieuwe struiken worden aan geplant, de banken hersteld en het hek en rasterwerk nagezien. Langs de twee wegen door Groenen daal zijn eenvoudige doch sierlijke lan taarnpalen met T. L.-verlichting ge plaatst. Het laat zich aanzien, dat Groe nendaal in zijn voorjaarsluister een waardig complement van de Flora zal vormen. Op veel andere plaatsen in de ge meente ziet men nijvere electriciens en andere vaklieden bezig met de versie ring. De verlichting van het raadhuiN is vrijwel geheel gereed. Voor deze verlichting kon nog gebruik worden gemaakt van reeds vroeger daarvoor gebruikte materialen. Zij is echter be langrijk uitgebreid en omvat pl.m. 1500 lampjes. De brug over de Leidsevaart nabij de Zandvoortselaan voor de bezoe kers, die met de trein of uit de rich ting Zandvoort komen, de entrée van de gemeente krijgt een groots opge zette en fraaie versiering. Ook deze versiering is bijna geheel gereed even als die van de Blauwe Brug. De luchtbrug over de Herenweg, na bij de Westelijke ingang van de ten toonstelling, is gereed. Deze brug is vrijwel geheel vervaardigd van mate rialen, die voor de stalen stijgerbouw worden gebruikt. Niet mooi, doch zeer doelmatig. Het Valkenburgerplein zal een bij zondere plaats innemen tijdens de ten toonstelling. Op de hoek van de To renlaan is een tijdelijke politiepost gebouwd. Omdat hier ook het eindpunt van de buslijnen zal zijn, heeft de N. Z. H. de nodige hekken en borden doen plaatsen om het afvoeren van de be zoekers zo ordelijk mogelijk te doen geschieden. Op de hoek van de Molen laan wordt een rijwielstalling in ge reedheid gebracht. Een grote poffer tjeskraam, op biertonnen gebouwd, omdat de weg hoger ligt dan het ter rein, zal een ouderwetse gezelligheid geven. De parkeerterreinen aan de Glip- perweg en de Sportparklaan zijn ge reed. Het terrein aan de Glipperweg is bestemd voor particuliere auto's en motoren; het terrein aan de Sport parklaan voor touringcars. Teneinde een vlotte aan- en afvoer naar en van de parkeerterreinen zoveel mogelijk te bevorderen, zijn van ge meentewege enkele verkeersmaatrege len genomen. Op de navolgende wegen in deze ge meente is het gedurende de Flora ver boden voertuigen te doen of laten staan, tenzij het betreft het onmiddel lijk in- of uitstappen van personen of voor het onmiddellijk laden of lossen van goederen (parkeerverbod): Glip perweg van de Prinsenlaan tot de Val kenburgerlaan, Valkenburgerlaan, Dr. Schaepmanstraat, Valkenburgerplein, Raadhuisplein Oostzijde, Raadhuisplein Zuidzijde, Molenlaan, Torenlaan, Len telaan, Zomerlaan, Herfstlaan, Winter- laan, Voorweg van Valkenburgerlaan tot Winterlaan. Groenendaalkade, Bos boom Toussaintlaan, Nicolaas Beets- laan, Nicolaas Beetsplein, Wilhel- minalaan, Camplaan, Hendrik de Keyserlaan, Lieven de. Keylaan, Dr. P. Cuijperslaan, Postlaan, Havenstraat, Jacob van Campenstraat, Heemsteedse Dreef van Valkenburgerplein tot Zand- vaartbrug, Wipperplein, Sportparklaan, Javalaan, Meer en Boslaan, Meerweg, Hugo de Grootlaan, Prof. Asserlaan, Rijnstraat, Maasstraat, Ritsema Bos- kade, Jac. P. Thijsselaan, Heimanslaan, Burg. van Doornkade, Oudemanslaan, Hugo de Vriesplein, Clusiuslaan, Wak- kerlaan, Melchior Treublaan, Van Mer- lenlaan, Vrijheidsdreef, de wegen ge legen in het wandelbos Groenendaal, t.w. Sparrenlaan, Molenlaan en Glip perweg, Herenweg vanaf Kerklaan tot Manpadslaan, Leidsevaartweg vanaf station HeemstedeAerdenhout tot grens bebouwde kom Heemstede. Voor het Raadhuisplein Westzijde is een parkeerverbod ingesteld voor lan ger dan een half uur. Gesloten zijn verklaard voor alle rij- verkeer: de Leidsevaartweg van de Zand voortselaan tot de eigen weg van de Amsterdamse Waterleiding, in de rich ting van Noord naar Zuid; de Molenlaan van het Valkenburger plein tot de Zomerlaan in de richting van het Valkenburgerplein naar de Zo merlaan; de Herfstlaan in de richting van de Valkenburgerlaan naar de Molenlaan; de Groenendaalkade van de Molen laan tot de Torenlaan, in de richting van de Molenlaan naar de Torenlaan: de Glipperweg in het wandelbos Groenendaal in de richting van het Verversingshuis naar de Glipperweg; de Molenlaan in Groenendaal Aan het bureau van politie te Heem stede kunnen op Dinsdag 10 Maart 1953 van 912 en van 1518 uur ontheffin gen worden aangevraagd van het par keerverbod ten behoeve van autobe stuurders, die de beschikking over een auto hebben en hun wagen niet op eigen erf kunnen plaatsen. Dit laatste geldt alleen t.a.v. de autobezitters, wo nende aan de volgende wegen: Dr. Schaepmanstraat, Zomerlaan, Winterlaan, Bosboom Toussaintlaan, Nic. Beetslaan, Hendrik de Keyserlaan, Postlaan, Havenstraat, Meer en Bos laan, Meerweg, Hugo de Grootlaan, Prof. Asserlaan. Rijnstraat, Maasstraat, Jac. Thijsselaan, Heinsiuslaan, Oude manslaan, Wakkerkade. treinen te laten rijden respectievelijk tot Krabbendijke en KapelLeBieze- lingen en de verbinding tussen deze twee plaatsen dan te onderhouden met busdiensten. Een bepaald tijdstip is evenwel nog allerminst te noemen we gens het voortdurend doorbreken van de zandzakkendijk aan de zg. vierde weg, terwijl ook de verbindingsweg, waarover de bus zal moeten jijden, na tuurlijk eerst weer geheel daarvoor ge schikt moet worden gemaakt. Binnenkort zal een begin worden gemaakt met het herstel van de tijdens de oorlog gedeeltelijk verwoeste dub bele spoorbaan tussen Eindhoven en Venlo. Tussen Horst en Venlo ligt thans nog enkel spoor. Daarnaast wordt nu een tweede spoor aangelegd, waar bij men gebruik zal maken van beton nen in plaats van houten dwarsliggers. Burgemeester Cremérs en wethouder Bakker hebben vanmorgen de heer J. Bosman, directeur van de Neder landse Bioscoopbond, op het stadhuis ontvangen. Tijdens een onderhoud kwamen de moeilijkheden ter sprake, die bestaan ten aanzien van de verma kelijkheidsbelasting voor de bioscopen. Enige tijdens deze bespreking naar vo ren gekomen gedachten zullen nadér worden onderzocht. De door de watersnood uitgestelde film-avond zal nu worden gehouden Donderdag 12 Maart te 8 uur in het Gem. Concertgebouw. De vergadering van de Postencom- missie komt in verband met de druk ke werkzaamheden voor de film-avond en watersnoodwedstrijden te verval len. IJMUIDEN Donderdag 5 Maart Hoog water: 6.20 u. en 18.32 u. Laag water: 1.59 u. en 14.21 u. Vrijdag 6 Maart Hoog water: 6.52 u. en 19.09 u. Laag water: 2.30 u. en 14.52 u. Het Concertgebouworkest zal. in het seizoen 1953/1954 concerten geven onder le'ding van de dirigenten Eduard van Beinum, Rafaël Kubelik, Josef Krips. en I'erenc Fricsay. Als solisten zijn reeds geëngageerd de pianisten Arthur Rubinstein, Hans Hen- kemans. Solomon; Robert Casadesus. Claro Haskil, Geza Anda; de volistèn Nathan Milsfqjp;-Zino- fftancesCftb Arthur "WngPir violoncellist T^bor de Machula «as de zar.ger Gérard Souzay. Met andere solisten wordt nog onder handeld. Advertentie HAARLEM FILMS: Rembrandt: „Nachtvlinder" a. 12 en 4.15 uur. Snip- en Snap-revue „Jubeltonen Willy Walden en Piet Muyselaar. Tijden. Donderdag 20 uur. Cinema Paiace: Prolongeert (3e weeni- „The Greatest Show on Earth". In tecn- nicolor. Tiidendagelijks 2 en 8 uur. Tos gang 14 jaar. Luxör: Prolongeert (6e week) „Don ca millo". Fernandel. Gino Cervi. Tijden: a, 7 en 9.15 uur. Toegang a- i- Frans Hals: „Madonna in Ketten (Moe der en kind). Tijden: 2, 4.30, 7 en S.lo u- Toegang: a 1. Lido: ,.For Men Only" ('n Onteerd meis je). Tijden: 2, 4.25, 7 en 9.15 uur. Toe gang 18 jaar. City: „Er op of er onder" (Go for fc>ro ke). Tijden: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Toe gang 14jaar. Snaarne: „De Koning der Wildernis Tijden: dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Toe gang 14 jaar. Donderdag 5 Maart Stadsschouwburg: „De Verenigde Spe lers": „Het Witte Paard" (dil.), 8 uur. Gem. Concertgebouw: Gymnastiekuit- voering Wilhelminaschool (besloten),' 8 u. Theater Monopole te Zandvoort: Piano concert door Iscar Aribo, 8 uur. Minerva-Theater (grote zaal): Literair® avond ter gelegenheid van de Boekenweek» m.m.v. Anne H. Mulder, Hella Haasse en Adr. v. d. Veen, 8.15 uur; (bovenzaal): Cau serie door H. C._ Verkruysen: „Kunstreis m Italië", 8 uur. Frans Halsmuseum: Concert door Bunge, piano en Lorenzo Pappolo, viool» 8 uur. Vrijdag 6 Maart Stadsschouwburg: „Door inspanning uit spanning" met „Spel met een droom", 8U. Gem. Concertgebouw: H.O.V., 8e Con cert serie V, dirigent: Toon Verhey, 8 U. Frans Halsmuseum: „Interplanetair ver keer" door dr. H. Groot, 8 uur. DEM—Kinheim Veljsen—GVO PurmersteijnVitesse wijk aan ZeeWSV Wilhelmus—HBC AlphenTYBB ADO—WB DSSPancratiuq SJCLugdunum DocosLisse Inzendingen tot Zaterdagochtend negen uur op open briefkaart aan de Sport redactie Nieuwe Haarlemsche Couranti Smedestraat 5, Haarlem. Over de prijsvraag wordt niet gecor respondeerd. Binnenkomende klachten over onjuistheden in de uitslag worden onderzocht en zo nodig gerectificeerd- Meent men. dat de thuisclub wint, dan vult men het cijfer 1 in, bezoekende club is 2, gelijk spel is 3. Voor ieder® goede oplossing wordt één punt toege kend. Advertentie Uw Matrassen bijgevuld of vernieuwd Maakloon 1-pers. f 12.50, 2-pers, f 10-' Vanmorgen stond voor de Haarlemse Rechtbank terecht de 55-jarige arts J. K. uit Aalsmeer. Hem werd ten laste ge legd poging tot zware mishandeling, be dreiging en wederspannigheid. Op 27 October van het vorig jaar reed de arts in zijn auto omstreeks half zes op de Schipholdijk in de richting van de Vijf De publicatie van B. en W. van Bloe mendaal n.a.v. de verkiezingsrede, die het raadslid, de heer F. K. J. Fijen voor de K.V.P. hield, heeft dit lid aanleiding gegeven tot repliek. In een uitgebreid schrijven aan B. en W„ de raadsleden en de pers geeft hij de gewraakte pas sages in zijn rede letterlijk weer. Daar de inhoud van ons verslag daardoor geenszins wordt aangetast, zullen wij ons tot enkele punten beperken. Over wethouder Rohling heb ik letterlijk het volgende gezegd, aldus de heer Fijen: „Mr. Rohling heeft zitting in het Col lege van B. en W. en behandelt als wet houder Onderwijs en Personeelszaken. Ik moet hier getuigen dat de heer Roh ling bijzondere kwaliteiten en eigen schappen bezit, een handig debater is en niet zelden de gedachtenwisselingen met een zekere humor weet te bespren kelen. Zoals U bekend, gaat hij aan het einde van deze zittingsperiode ons raadscollege verlaten, o.m. omdat hij sedert kort als administrateur werk zaam is aan het Departement van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. Ik kan niet anders zeggen dan dat de teamgeest onzer fractie in de afgelopen periode goed is geweest, niettegenstaan de het feit dat de meningen in sommige aangelegenheden niet altijd parallei gingen en wij inzake woningbouw zeer gaarne een meer actief beleid van onze wethouder hadden gezien." Een verwijt aan het adres van de heer Rohling is in geen enkel opzicht be doeld, noch gezegd: er kan ten hoogste sprake zijn van verschil in waardering. De uiteenzetting over de woningbouw kan de heer Fijen niet interpreteren als „onwil" die .van de zijde van B. en W. gedemonstreerd zou worden. „Er mag niet zonder meer over gesproken wor den" is zijn conclusie. Daar waar de heer Fijen gezegd heeft dat B. en W. voor bijna alle openbare scholen voorstellen tot aanbouw van nieuwe lokaliteiten hebben ingediend, bad hij moeten zeggen, dat daar bedra gen voor op de suppletoire begroting waren uitgetrokken. „Ik heb geen enkele opmerking in ongunstige zin aan het adres van B. en W. uitgesproken, noch enige klacht over niet verleende medewerking geuit", al dus de repliek. Ten aanzien van de raadhuisbouw merkte de heer Fijen tenslotte op, dat het verslag in de Nieuwe Haarlemsche Courant het gesprokene in beknopte vorm juist weergeeft. huizerweg. De weg was aan één kant oP' gebroken, zodat het verkeer uit bei® richtingen om beurten werd doorgelate^j Wegens het spitsuur was het verkeer de tegenovergestelde richting van A dokter nogal druk, zodat hij geruime tÜ achter verschillende auto's moest WaCG ten, totdat de gelegenheid kwam 0 g door te rijden. De dokter, op weg na8 zijn patiënten, werd ongeduldig G claxonneerde een korte tijd, om haast aan de Rijkspolitie kenbaar te h1 ken. Toen de auto's, waarachter de d? ter zijn auto stond, mocht doorrijde' sommeerde een agent van de Rijkspw'G de dokter te wachten, omdat hij de wilde verbaliseren wegens het langdV1 „jj claenoneren. De arts, die weinig ~r had, zei tegen de agent dat die ma zijn nummer moest opnemen, omdat naar zijn patiënten moest. Eerst wist agent niet dat hij met een arts te had, aangezien het Aesculaapteken °Pg(lt voorrruit niet aanwezig was. De AW 4 A AA 1 1 «Ir A Y-r, A yJ m naai a 1 1 stond toen links van de auto bij eC; portier. Daarna gaf hij de dokter ,f teken naar rechts te gaan en ging La volgens eigen getuigenis, voor de a e„ staan. De dokter zou toen wetens willens op de agent zijn ingereden, haastig opzij sprong in de richting de Ringvaart. Hedenmorgen deelde de Rederij of Batavia ons mede. dat nu ook de te- trawler Medan IJM. 57. naar AnierIct v°' rugverkocht is. Zoals bekend werd rig jaar reeds de Batavia IJM. 9- Amerika teruggevoerd, waarvoor «c® - we, moderne kotter in de plaats men, thans in aanbouw bij de ^£,2^1 ,ïl in Woubrugge. De Medan IJM. 57 ge- Mei vertrekken, na een verblijf veer vijf jaar in ons land. Het sC *e!g terug naar Boston. Omtrent de ev n d vervanging door een ander schip rederij ons niets mededelen. Vorig OPj/3 - slot 3/4 Nederl. 1948 3(4 pCt. Ned. 1950 3-3'i Nederland 1947 3 Ned. 62-64 bel.-fac. Inschr. Grtbk. 48 3 pCt. Ned. Handel Mij. eert. A.K.U. Van Berkelg Patent Calvé-Delft eert. Van Gelder Kon. Hoogovens eert. Unilever cert. Ned. Kabel Philips Kon. Petroleum „Amsterdam" Rubber Holl. Amerika Lijn Kon. N. Stoomb. M. Ned. Scheèpv. Unie H.V.A. Deli Mij. eert. 94)4 95 95)4 94)8 159)4 163'i 10314 JlO'.'i 161 15714 183% 210 160 311% 8914 144 130% 128% 101'4 82% 04i* 183'* o)i 28'* Advertentie li hf<ef Het brilleglas waardoor V bAT LEVERT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2