In aanwezigheid van delegaties uit vele landen STALIN IN MAUSOLEUM BIJGEZET r B. Polak in discrediet bij Communistische Partij Egyptische mijnenveger tijdens storm omgeslagen Ontsnapte jongens een week in een hol Bijna twee millioen mensen defileerden langs de baar Poolse straaljager wordt naar Kopenhagen verscheept Op roof uit in Hilversum en omgeving NA TO adviseert toestel niet terug te geven Wegens achterbaks gewroet en ophitsing Joodse partijleden Serge Prokofieff overleden Tot hoofd en hart Adonis ziet af van hongerstaking Uit trein gevallen en gedood 54 personen verdronken J Personenauto tegen boom NEDERLAAG VAN ORANJE (1-2) MAANDAG 9 MAART 1953 bureau smedesiraat 5 - haarlem 76ste JAARGANG No. 25627 55» I M al enkov Beria Molotov %zSen vjr'ok v Chinese partisanen- leidster op Malakka krijgt gratie Kolendampvergiftiging tijdens kerkdienst Hoeveel radioluisteraars telt Nederland? Echtpaar aangereden; man overleden FALCON REGENJASSEN Nederlandse journalist in Nice bestolen eiefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 «oonnemenien 20800 Postgiro 143480 'Jkant. Beverwijk: Breestraat 25, telef. 4790 Ri.. Telef. 4790 Jkant. Ilmuiden: Bonitaciusstr. 27 tel. 5790 'fsctie: 1. j. VV Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen, oofdredactie: Drs. H v. Run en W. Severin. nd. hoofdredacteur: W van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte De administratie behoudt zich net recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Bijna een week hebben twee jongens, de 15-jarige H. B. en de 14-jarige G. 44 na hun ontsnapping uit het Rijksopvoedingsgesticht in Schiedam, onder gedoken geleefd in een hol in het bos achter de Schuttersweg te Hilversum. Van dit hol uit ondernamen zij rooftochten in de omgeving. Zij hadden de kuil diep uitgegraven en afgedekt met een deur, die zij gestolen hadden, en met dennetakken. Zij hebben o.m. de inbraak in „Gooilusf' te Hilversum in de nacht van Woensdag op Donderdag op hun geweten. Uit de Friedmann- stichting hebben zij zeven dekens gestolen, zodat zij het zich ook 's nachts behaaglijk konden maken. ahmorgen om tien uur precies is in het mausoleum van rose marmer op het •lat Plein in Moskou het stoffelijk overschot van maarschalk Stalin bijgezet naast Van Lenin. In Moskou en in alle hoofdsteden van de Sovjet-republieken wer- eö saluutschoten afgevuurd. In de gehele Sovjet-Unie stonden het verkeer en het ^erk gedurende vijf minuten stil. Alle scholen waren gesloten. Vele landen waren delegaties bij de plechtigheid aanwezig. Premier Grotewohl ®'°nd aan het hoofd van de Oost-Duitse delegatie, terwijl premier Gottwald de Tsjechische delegatie leidde. Ook uit Hongarije, Roemenië, Bulgarije, China, Polen Albanië waren officiële afgevaardigden aanwezig. jA^nochtend 7ij11 in Moskou de plechtig- «en begonnen rond de bijzetting van de "cf, unncii iunu uc uijzcttutg ttui u c j. crieden Sovjet-leider. Om 7.50 uur begon r?Üio-Moskou met. een renortaee. die werd - ^gezonden uit öio-Moskou met een reportage, die werd w -gezonden uit de Zuilenzaal, waar de Marschalk sinds Vrijdag ligt opgebaard. Het verkeer in het centrum was ge- jioriende e)T'ge uren stilgelegd. Ophet gpi t ■Plei.n werden alleen personen toe 's laten die in het bezit waren van een speciale pas. v f^terdag hebben bijna alle leden van "et corps diplomatique op uitnodiging an het Russische Ministerie van Bui- .enlandse Zaken maarschalk Stalin de patste eer bewezen. De deuren van het galeis der Vakverenigingen bleven tot anochtend twee uur geopend. Bijna yee millioen personen defileerden langs e baar van Stalin. in stoffelijk overschot lag opgebaard ban zu^engang. bet hoofd iets hoger Ij be voeten, zodat men hem recht in gen gez!cbt kon zien. Rond de baar la- j" tienduizenden bloemstukken en ansen. Op een verhoging speelde een K-öst treurmuziek. «e Dio"Moskou begon met het citeren van ravda", waarin betoogd wordt, dat ,,de venle«elijke naam van Stalin altijd zal blij - tyn Voortleven.'' Daarop werd gemeld, dat 6ar"*Iona rissen van de communistische voortleven. barj..Iotla rissen be leden van het begrafeniscomité van de regering en militaire autori- de gestorven leider de laatste eer ombond," aldus de reporter, ,,dat zij met zen. „Deze laatste minuten zijn zo aan- Jfiten Jew T^r woorden kunnen worden gebracht. Wpn een achtergrond van koorzang bgj..,. de kist vervolgens door de hoogsle en regeringsleiders, die als slippen- ïs fungeren, opgetild, terwijl de „Mar- Funèbre" van Chopin werd gespeeld. vert F aanwezigen bevonden zich o.m. fcar^§enwoordigers van Mongolië en Hon- fluwelen kussen werden vervolgens l^s eretekenen naar de Zuilenzaal van V0] ffuis der Vakbeweging gedragen, ge- dcor ontelbare kransen en bloemstuk- Stofi Y?ór het gebouw werd de kist met de eli.ike resten van de Sow jet-leider oo affuit geplaatst, waarna de stoet zich in beweging zette in de richting in Rode Plein, waar de kist is bijgezet ucryPte van het Mausoleum, waar zich ilet graf van Lenin bevindt. s5han weerszijden van het mausoleum, de Kremlinzijde van het Rode n' stelden de officiële vertegen- rdigers, o.w. Westelijke diplomaten, W vervolgens op de stenen tri- V0oes- De lijkkist werd op een katafalk f het mausoleum geplaatst, waarna legden van de regering en de partij- 'ih naast het spreekgestoelte, van de nieuwe Sovjet-premier Georgi Uit-erikov vervolgens een lijkrede "Prak. ij^lenkov legde in deze rede vooral tlhsi^druk op de vredespolitiek van Veftahd, die gebaseerd is op vertrou- 611 realiteitszin. „Onze politiek is: 'ehd Werking van de twee verschil- ksff,®,, systemen: kapitalisme en socia- hun plaatsen innamen op de vriendschap van de volkeren der Sovjet-Unie te bewaren. „In de nauwe vriendschap van alle Sovjet-Russische volkeren vrezen wij geen enkele inwendige of uitwendige vijand. Onder de leiding van onze ge liefde Sovjet-leider nam het Sovjet- leger toe in kracht". „Het is onze heilige plicht de machtige Russische strijdkrachten, die gevechtsklaar gehouden moeten worden om elke vijand te verdrijven, voortdurend te versterken." „In de Sovjet-Unie is een nieuw econo misch systeem geschapen, dat geen crisis of werkloosheid kent. Het is onze taak de industrie te ontwikkelen. de collectieve boerenbedrijven te versterken en de arbei ders- en boerenklasse krachtiger te maken." „De eenheid van de partij en het Sovjet volk moet verder verstevigd worden. De partij moet de belangen van het volk die nen. Wij moeten de eenheid van onze partij bewaren als onze oogappel. Wij moeten nog grotere eenheid bereiken. Wij moeten nog grotere waakzaamheid en beslistlieid beto nen in de strijd tegen alle duistere elemen ten in ons land." ..Het verlies van Stalin legt ons de ver plichting op met nog grotere energie te werken voor het communisme en de macht van ons vaderland. Wij hebben alles tot onze beschikking om een communistische gemeenschap te bouwen. Geen macht ter wereld kan deze ontwikkeling tegenhou den." Malenkov besloot met te zeggen: „Voor- wel, onze vriend en leraar. Voorwaarts langs de zegeviende weg naar socialisme en communisme." Na Malenkov sprak Beria, de nieu we minister van Binnenlandse Zaken. Hij herinnerde op zijn beurt aan het leven van Stalin dat moest dienen als voorbeeld van dienstbaarheid aan de zaak van het volk. „Onze vastberadenheid in de strijd voor het communisme zal nimmer ver zwakken", aldus Beria. „Onze partij, sterk in de leer van Marx, Engels, Le nin en Stalin, weet hoe zij moet hande len om het gestelde doel te bereiken. Onze vijanden denken, dat het zware verlies, dat wij moesten ondergaan, tot verwarring zal leiden, maar hun bere keningen zullen ijdel blijken. Ons volk sluit zich meer dan ooit aaneen. Het is sterk en onoverwinnelijk." Beria zeide. dat de binnenlandse poli tiek van de Sovjet-Unie voor alles ge grondvest is op de vriendschap van alle volkeren der unie en dat zij in de eerste plaats is gericht op de versterking van het economisch en militair potentieel van het land. „Onze arbeiders, boeren en intellectuelen kunnen rustig werken in de wêtenschap, dat partij en rege ring hun rechten zullen weten te ver dedigen." „Wij moeten onze waakzaamheid ver hogen. Men moet niet geloven; dat de vijanden van de Sovjet-staat ons bij verrassing zouden kunnen nemen. On ze sterke strijdkrachten zijn voor de verdediging' van het Sovjet-vaderland uitgerust met alle moderne wapenen en onze soldaten en matrozen, officieren en generaals, sterk door de ondervin ding van de laatste oorlog, zullen elke aanvaller naar behoren weten te ont vangen." „De macht van een staat is niet alleen de macht van het leger. De eenheid van het volk, het vertrouwen in de partij en in de regering, zijn evenzeer van be lang. Het Sovjet-volk heeft met een stemmige goedkeuring de benoeming van Malenkov tot minister-president aanvaard." Wijzend op het belang van de in het bestuur der partij en van de staat aan gebrachte wijzigingen, besloot Beria met te zeggen: „Het Sovjet-volk kan er zeker van zijn, dat de partij en de re gering zich niet zullen sparen om de stalen eenheid in ons land te hand haven." Molotov, de nieuwe minister van Bui tenlandse Zaken, sprak met kennelijke ontroering in zijn stem over de weg, welke de Sovjet-Unie onder de leiding van Stalin had afgelegd. „Stalin is van het volk heengegaan. Hij is zich altijd bewust geweest van zijn banden met het volk, de arbeidersklasse en de ar beidzame boeren." Evenals de hem voorafgegane spre kers, Malenkov en Beria, bracht Molo tov de vriendschap van de Sovjet-Unie met China in de eerste plaats in her innering en vervolgens de vriendschap met de volksdemocratieën en de arbei ders in de gehele wereld. „In deze droeve dagen is ons volk zich bewust van het belang van de rol der partij in het leven van ons land. Wij moeten ons nog hechter aaneen sluiten om het Centrale Comité en de regering. De onsterfelijke naam van Stalin zal eeuwig leven in de harten van ons volk, van alle arbeiders. Leve de onsterfelijke en zegevierende we tenschap van Engels, Lenin en Stalin. Leve ons grote Sovjet-volk. Leve de grote communistische partij van de Sovjet-Unie", aldus besloot Molotov zijn rede. De Mig-straaljager van de Poolse luchtmacht, die Donderdag op het Deense eiland Bornholm landde, is Zondag gedemonteerd en onder strenge bewaking van politie en militairen aan boord van het Deense vaartuig „Argus" gebracht, waarmee de jager naar Ko penhagen wordt gebracht. Twee Deen se oorlogsschepen escorteren de „Ar gus" met zijn kostbare lading. «i^enkov «ie«SUsUnd prees Stalin als degene. als de epst~"aua de vrijheid bracht, denker van zijn tijd en als een "itig e zÜn leven gaf voor de bevrij- - >,St^vn de werkende klasse, 'h heeft ons land voor het eerst Iz®nd jaar verlost van uitbuiting S^Un016118 door mens. De daden van \?e Voii zu"en altijd blijven voortleven. b d en willen vrede en vervloe- ^'bgej,6 oorlog. Vervloekt zijn de rege- die proberen de volkeren in hun naar vrede te bedreigen. Ir Politiek is gericht tegen de oor- moeten tiillioi 3rs- Ons volk wil geen oorlog, niet toelaten, dat het bloed 'enen mensen wordt vergo- werk bestond in het op- k°bfü t Van de eeuwenlange national ®ft CJen' Onder zijn leiderschap Sovjet-Unie afgerekend mei hot^i eeuwenlange politieke en eco- vSti e achterlijkheid en een gezin l'rig-volkeren geschapen, die in lcda.P samenwerken. Het is heilige plicht de eenheid en (Van onze verslaggever) In een officiële verklaring heeft het bestuur van het district Amsterdam van de C.P.N. het communistische lid van de hoofdstedelijke gemeenteraad en van de Provinciale Staten van Noord-Hol- iand, de heer B. Polak, arts, opdracht gegeven zijn functies neer te ieggen en ter beschikking te stellen van het be stuur. „Wegens achterbaks gewroet in de partij" is B. Polak naar de mening van dit bestuur, „noch in politiek noch in persoonlijk opzicht het vertrouwen waard als vertegenwoordiger van de Amsterdamse bevolking in beide be stuursorganen". In deze verkla ring wordt. Polak verweten dat hij regelmatig ver zuimde de partij vergaderingen bii te wonen cn dat hij geen contact wens te te onderhouden met de gekozen besturen. Ook moet hij hebben getracht enkele ..partijgenoten van Joodse afkomst op te zetten tegen de partijleiding en het optreden van de Sovjet-Unie". „Polak poogde twijfel te zaaien aan de juistheid van de berichtgeving van- het Centraal Comité van de Communistische Partij van de Sovjet-Unie over de misdaden van sluipmoordenaars in doktersjas, die in opdracht van de Amerikaanse gehei- B. POLAK (CPN) me dienst en diens vertakking, de bur gerlijk-Joodse „Joint", leiders van het Sovjet-volk naar het leven stonden". De verklaring vervolgt dan met de ver ontwaardigde uitroep dat Polak dit alles deed op een moment, waarop Ameri kaanse oorlogsvoorbereiders en hun Ne derlandse agenten een woedende, wan hopige lastercampagne voeren tegen de Sovjet-Unie en de Communistische Par tij. Het districtsbestuur zegt te hebben vastgesteld dat B. Polak nauwe relaties onderhoudt met agenten van Amerika en openlijke tegenstanders van de partij. Men beschuldigt hem van het feit dat hij onlangs een bijeenkomst heeft bijgewoond ten huize van „de bekende tegenstander van het com munisme prof. J. Romein", waar de buitenland-redacteur van het Vrije Volk L. van der Land een inleiding hield. Het districtsbestuur stcit vast dat B. Polak herhaalde malen in persoonlijke gesprekken met partijgenoten, die hij als arts bezocht, de politiek van de C.P.N. en de partijbestuurders aanviel. „Hij probeerde daarbij op beginselloze wijze de partij te ondermijnen door te bewe ren dat de partijbestuurders der C.P.N. „onbekwaam" zouden zijn". Ook verwijt het districtsbestuur de heer Polak dat hij relaties onderhoudt met z.g. „Tito- isten". Dit alles is voor de C.P.N. meer dan voldoende om B. Polak uit zijn functies te ontzetten. Na een voorlopig onderzoek van de Mig-15 verklaarden Westerse lucht macht-experts, dat net toestel nog nieu wer was dan die waarmede men boven Korea heeft te maken. De machine is gewapend met twee kanons van 39 mm. en twee van 20 mm.- Het is langer en heeft grotere vleugel oppervlakte dan andere Mig-typen, voor zover die bekend zijn. De 21-jarige Poolse piloot wordt of ficieel op het hoofdbureau van politie te Kopenhagen nog steeds ondervraagd. De Deense regering en de Deense poli tie weigeren zijn naam bekend te ma ken, doch de Poolse gezant zei gisteren: „Natuurlijk kennen we zijn naam. Het is Franciszek Jarewski." Het Deense ministerie van Buiten landse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de Deense regering het een ern stige schending van Deens grondge bied acht, dat een bewakend Pools vliegtuig, voorzien van toestellen voor fotografische verkenning, zonder toestemming in Denemarken was ge land. Nader zal nog een beslissing worden genomen over eventuele te ruggave van het toestel. Het verzoek van de Nato om het toe stel niet terug te geven, brengt Dene marken in een moeilijke positie Zou Denemarken weigeren het toestel terug te geven, dan zou Polen represaille maatregelen kunnen nemen door bijv. de uitvoer van kolen naar Denemarken stop te zetten. Zou het toestel terugge geven worden, dan kan Denemarken moeilijkheden verwachten met de V. S. en andere leden van het Atlantisch Pact. De vooraanstaande Russische compo nist Serge Prokofieff is na een lang durige ziekte te Moskou overleden aan een bloeduitstorting in de hersenen. Hij is 61 jaar geworden. Hij is Zaterdag begraven op de be graafplaats van Novodicvitsji, waar reeds talrijke, vooraanstaande personen op litterair, politiek en artistiek gebied hun laatste rustplaats hebben. Als liet u lukt over u zelf le oordelen, hebt ge de ware wijsheid gevonden Leiders van de Sovjet-Unie ge schaard rondom het stoffelijk over schot van Stalin, opgebaard in het Hvtis der Vakbeweging te Moskou. Deze foto is een repro ductie van de prent, die Zaterdag in het Oost-Berlijnse blad „Tügliche Rundschau" stand afgedrukt. De plaat werd radiografisch vanuit Berlijn overgebracht en heeft aan scherpte en karakter zoveel verlo ren, dat zij meer op een tekening dan op een foto lijkt. Rond Stalin s doodsbed v. I. n. r. Molotov, Kaga- novich, Bulganin, Voroshilov, Be ria en Malenkov. O c7 De twee en veertigjarige Amerikaan Harold J. Adonis, die zich sedert 22 Nov. in hechtenis bevindt (hij verblijft in het Huis van Bewaring te Amster dam) en Vrijdag besloten, om bin nen tweemaal vier en twintig uur in hongerstaking te gaan teneinde een be slissing over zijn door Amerika ge vraagde uitlevering te bewerkstelligen, heeft van dit voornemen afgezien. Tij dens een gesprek met zijn raadsman, mr. J. Roggeveen heeft deze Adonis we ten te overtuigen, dat een dergelijke handeling niet tot het beoogde resultaat zou leiden. De Sultan van Perak (Malakka) heeft vandaag het doodvonnis tegen de com munistische leidster Lee Meng gewijzigd in levenslange gevangenisstraf. Het Chi nese meisje was veroordeeld wegens het bezit van een handgranaat. De Hongaarse regering bood onlangs de Britse regering aan, haar uit te wis selen tegen Edgar Sanders, een Britse zakenman, die op beschuldiging van spionnage in Hongarije wordt gevangen gehouden. Premier Churchill verklaarde echter een week geleden in het Lager huis dat het Hongaars aanbod niet kon worden overwogen, voordat de Sultan van Perak over het lot van Lee Meng had beslist. De inhraak in „Gooilust" leverde een aanzienlijke buit op aan geld en siera den. De buit aan geld was f 380. Dit was voldoende om een flinke voorraad cadetjes, paling, boter, fruit en inge blikte groenten in te slaan, waarvan nog een partijtje aanwezig was in het hol, toen de kleine zigeuners gegrepen werden. Er was nog f 80 over. Van de verdwenen sieraden werd ó.m. een gouden doosje, bezet met brillanten, en een ivoren beeldje teruggevonden. Daarvoor hadden zij geen heler gevon den. Een windbuks, die de jongens van de buit in Amsterdam hadden gekocht om zich door de jacht in hun „levensonder houd" te voorzien, werd hun noodlot tig. Toen zij namelijk in het Corversbos op jacht waren' naar vogels, werden Zij aangehouden door de Rijkspolitie. Men had namelijk reeds een vermoeden, dat de inbraak zou zijn gepleegd door de ontsnapte jongens uit het opvoedings gesticht. Daarmede was het met hun kortstondige, romantische vrijheid ge daan. Het is nog onbekend of de jongelui ook debet zijn aan de inbraken in de kleedlokalen van de sportverenigingen aan de Loosdrechtseweg. De buit van de inbraak hadden de jongens in het bos, in de omgeving van hun hol. ver borgen. Nader vernemen wij nog, dat de jon gens afkomstig waren uit Vlaardingen en Amsterdam. Een van hen had enige tijd verbleven in een opvoedingsge sticht in de omgeving van Hilversum en kende dus de situatie. Zij hebben ook ingebroken in de kiosk aan de s-Gravelandseweg, waar hun een partij chocolade in handen viel. De arrestatie Vrijdagavond half ze ven geschiedde na een klopjacht door vier Rijkspolitiemannen, vijf Hilver- sumse rechercheurs en enige boswach ters. Het gehele Corversbos was afge zet. De jongens werden gegrepen door een Rijkspolitieman. De twee en twintigjarige J. Wientjes uit Nijmegen is Zaterdagmiddag op de spoorlijn EindhovenDen Bosch door een openslaande coupé-deur uit de trein gevallen. Hij werd door de wielen ge grepen en op slag gedood. In de Hervormde Kerk in Buurmal- sen zijn Zondag tijdens de eredienst ten gevolge van kolendampvergiftiging tien mensen min of meer onwel geworden, onder wie de predikant, die later weer wat op verhaal zijn gekomen. Deze radiografisch overgebrachte foto toont het Huis der Vakbeweging te Mos kou, aan de gevel waarvan een enorm omfloerst portret van Josef Stalin is beves tigd. Rouwende Sovjet-burgers in eindeloze rij wachten op hun beurt om het gebouw te betreden om de laatste eer te bewijzen aan de overleden maarschalk. De Egyptische mijnenveger „Solloem" is Zondag vijftien mijl ten Westen van Alexandrië omgeslagen en gezonken. Hierbij kwamen 54 leden van de be manning om het leven. Een Pools schip heeft zestig man opgepikt. De „Solloem", die 672 ton mat, ver ging tijdens een zware storm, die de golven acht meter hoog opjoeg. De mij nenveger was Zaterdagmiddag, voordat de storm opstak, uit de haven van Alexandrië vertrokken voor een pa- trouilletocht naar de Rode Zee. Het vaartuig maakte vroeger deel uit van de Britse vloot. (Van onze correspondent) Zaterdagmiddag geraakte in Apeldoorn de 23-jarige heer G. N., uit Amsterdam, als bestuurder Van een Volkswagen op de Loolaan door tot nog toe onopgehel derde oorzaak de macht over het stuur kwijt. Na vijftig meter slingerend ge reden te hebben, botste hij tegen een links van de weg staande boom. De bestuurder, alsmede de zusjes I. er, A. K. uit Amsterdam, die bij hem in de wagen zaten, werden ernstig gewond, voornamelijk aan hoofd en handen. Zij zijn naar het Juliana-ziekenhuis in Apel doorn overgebracht, waar bleek, dat beide meisjes een hersenschudding had den opgelopen. De auto werd zwaar beschadigd. Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg per 1 Maart 1953 1.753.201 tegen 1.738.895 op 1 Februari. 1 Februari waren er 487.875 aansluitingen op het Rijksradiodistribu- tienet tegen 488.115 op 1 Januari. Zaterdagavond is een echtpaar uit België, rijdend op een tandem met hulp motor, op de Boschdijk te Eindhoven door een personenauto aangereden en tegen de weg gesmakt, waarbij het echtpaar levensgevaarlijk gewond in het Binnenziekenhuis werd opgenomen. De man is kort daarna overleden. Een acht jaar oud nichtje van het echtpaar, dat op de duo van de bromtandem zat, liep slechts enkele schaafwonden op. Voor het leven van de vrouw wordt ge vreesd. Advertentie Verwachting tot Dinsdagavond: Droog weer met wisselende bewol king. Matige, tijdelijk vrij krachtige Noordelijke wind. Op de meeste plaatsen vannacht iets minder koud. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Zon: 7.07—18.35. Maan: 4.38—1L43. De Nederlandse journalist, de heer T. van Vliet uit Wageningen, die voor zijn werk in Nice vertoeft, is in de nacht van Zaterdag op Zondag het slachtoffer geworden van een aanran ding door vier personen, die hem van zesduizend franse francs, veertig gul den aan Nederlands geld envan zijn vulpen beroofden. De politie te Nice stelt een nauwgezet onderzoek in naar de onbekende daders. In het thans lopende voetbalseizoen heeft Nederland tweemaal een wedstrijd met 21 verloren. In Antwerpen van Bel gië en thans, Za terdagmiddag in Rotterdam van De nemarken. Beide keren zelfs was het een onverdiende ne derlaag. Maar dan houdt de mogelijk heid tot het maken van vergelijkingen op. Want was de algemene indruk van de landenwed- strijd tegen België een vrij troosteloze en zonder enig per spectief; gerecht vaardigd vertrou wen voor de toe komst is de conclu sie van deze wed strijd. Uitvoerige beschrijvingen van deze emotionele strijd kan men aan treffen op pagina S. Prins Bernhard wordt voorgesteld aan aanvoerder LCfUFtfft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1