Volgende week mededelingen over de huurverhoging K ru is woord raad se t Kromdorp op stelten §m HET El VAN WALLACE s c i r O A R Minister Witte ontstemd over indiscretie van ambtenaren Verkeersveiligheid wordt beter Aardgaslevering in Hengelo 16 mm J (BBSIii mm DONDERDAG 12 MAART 1953 PAGINA 11 Cobra-achtige paling Rijksweg Alblasserwaard Begroting Kolen- en Staalgemeenschap Op 12 Mei a.s. wederom bijeen Franse Assemblee keurt amnestiewet goed Pétain-politici voortaan weer verkiesbaar Folkloristisch festival te Brussel Per Raptim: Vijftien missionarissen naar Oost-Afrika mm mm-- De ambassadeur van West-Duitsland HnH IjWïTtjllj WÊMÊmBm De super-kip: „Kunstenaars helpen" naar Heerlen Inzendingen van 57 kunste naars uit buitenland Voortzetting minimum- prijsbeleid tuinbouw Successen voor Geertje Wielema Bij zwemwedstrijden te Delft Slechte jeugdwedstrijd te Utrecht Nog meer oefenpartijen 518de Staatsloterij 4e klasse 16e lijst Sportflitsen Montfortaanse bedevaarten naar Lourdes (Van onze parlementaire redacteur) Het antwoord dat minister Witte gistermorgen in de Eerste Kamer heeft ge- Keven op de aanmerkingen naar aanleiding van de begroting van Wederopbouw tverd overheerst door de ontstemming, waaraan de minister namens de regering uiting gaf, over de indiscreties van berichtgevers, die aan de pers mededelingen °uer het hurenvraagstuk hebben verschaft. Minister Witte zei dat deze mede delingen, die hij echter niet tegensprak, een onderdeel hadden moeten vormen Tan het gehele complex van financieel-economische maatregelen, dat, naar ver dacht wordt, de volgende week zal worden bekend gemaakt. De mentaliteit van de berichtgevers noemde hij beschamend voor hun integriteit. Zij werpt een smet °P de goede naam van de Nederlandse ambtenaar. Minister Witte kon op het hele hurenvraagstuk dus niet verder ingaan, al hangt volgens hem het gezond dorden van de woningmarkt er geheel van af. Hij achtte de betekenis veel gro ter dan alleen voor de volkshuisvesting. Vandaar, dat hij kennelijk in een moei lijk parket was, omdat de Kamer meer wist dan de minister officieel kon weten. Op de suggestie van de heer Kraayvan- ger, die een prognose op lange termijn had gevraagd, om aan de hand daarvan tot een meer reële financieringsregeling te kunnen komen, meende de bewinds man niet te kunnen ingaan, daar dit alleen een zeer speculatieve prognose zou kunnen worden. Verhoging van de Premies zoals de Rotterdamse architect zich die denkt, zou volgens de minister geen oplossing brengen. De mening van de heer Woudenberg dat arbeiderswo ningen alleen kunnen worden gebouwd met gebruik maken van de Woningwet, acht hij niet juist. Vele bestaande arbei derswoningen zijn daar het bewijs van. Van de andere kant bestreed de mi nister de opinie dat er meer woningen zouden worden gebouwd als men de par ticuliere bouw alle vrijheid tot ontplooi- mg zou geven. Het woningbouwprogram ma bepaalt nu eenmaal de hoeveelheid en deze hoeveelheid is tot dusverre steeds bereikt. Wel blijft de minister op het standpunt staan dat ook de parti culiere bouw bevorderd dient te worden. Het beeld van de standaardwoningen, Waarmee heel Nederland tegenwoordig Wordt bezaaid, is ook volgens hem wel «en bewijs van achteruitgang en gebrek Visser Bottema uit Zoutkamp kon slechts met de grootste moeite zijn sleepnet aan boord brengen, toen hij deze paling van 1.80 meter lengte en een gewicht van 35 pond ving. Een rokerij te Spaarndam, waar het cobra-achtige glibberdier werd aangevoerd, oordeelde het maar het verstandigste om de vis aan Artis af te staan, om hem te laten prepareren. De Rijksweg door de Alblasserwaard •s hedenavond zes uur opengesteld voor voertuigen met een maximum- gewicht van 6Ó00 kg. aan aesthetisch vermogen maar men moet het ook weer niet overdrijven. Er zijn vele goede voorbeelden van stan- daardbouw juist in deze tijd en wan neer men die vergelijkt met soortgelijke bouw uit de vorige eeuw de minister denkt aan een groot gedeelte van Am sterdam dan valt de vergelijking ook in cultureel opzicht zeer gunstig uit- De minister sprak voorts over de richtcontingenten en noemde de ver onderstelling onjuist dat van zijn de partement uit stringente bepalingen zouden zijn gepubliceerd dat men tussen woningwetwoningen en premiewoningen een verhouding van fifty-fifty zou moeten handhaven. Er is hieromtrent een misverstand ontstaan daar volijve rige ambtenaren een interpretatie heb ben gegeven die geenszins klopt met de bedoelingen van het departement. Hier omtrent is gisteren aanstonds een maat regel genomen. De minister betreurde het dat de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, die de Kamerleden hierom trent had ingelicht, zich niet recht streeks tot zijn departement had ge wend. Wat betreft het kwantum wonin gen dat nodig zal zijn om in het gebied van de watersnood de woningnood op te heffen liet de bewindsman een opti mistisch geluid horen. Op het totale bouwprogram kan dit relatief geen grote invloed hebben. De wederopbouwschade wordt in totaal op 154 millioen geschat. Verdeeld over de twee jaar waarin men met de reparatie denkt klaar te komen, zou dit dus 70 a 75 millioen per jaar betekenen. Op een totaal bouwprogram van 2 milliard kan dus wel de bovengenoemde conclusie worden getrokken. De gemeenschappelijke vergadering van de Kolen- en Staalgemeenschap heeft Woensdag in een korte bijeen komst te Straatsburg haar eigen begro ting vastgesteld tot een totaal van 5.6 millioen gulden. De helft daarvan zal worden uitgegeven aan het 400 man tel lende personeel, onder wie ongeveer 50 vaste krachten. Op 12 Mei wil de vergadering opnieuw bijeenkomen ter behandeling van het verslag van het Hoge Gezagsorgaan. De Duitse socialist Wehner heeft voorge steld, dit uit te stellen tot Juni, omdat dan nog niet de resultaten van de op 1 Mei ingestelde Europese eenheidsmarkt voor staal behandeld zou kunnen wor den. Het bleek evenwel, dat de datum van 12 Mei moest worden aangehouden. De vergadering zal dan echter vrij zijn om uiteen te gaan tot het gezagsorgaan een aanvullend verslag zal hebben inge diend. De bijeenkomst van de veertien ministers van de landen van de Raad van Europa, die op 19 en 20 Maart in Straats burg zal worden gehouden, is uitgesteld. Terwijl volgens gegevens van het C. B. S. van Augustus 1951 tot Augustus 1952 het aantal motorrijtuigen met ne gen procent toenam tot bijna 400.000 en het aantal bromfietsers met vijftig pro cent tot 220.000 (thans geschat op meer dan 250.000), is in hetzelfde tijdperk naar de mening van de K. N. A. C. het verloop van de verkeersveiligheid niet ongunstig geweest. Hoewel de onge- vallencijfers over 1952 nog niet volledig bekend zijn mag worden aangenomen, dat van 1951 tot 1952 het aantal doden en ernstig gewonden vrijwel station- nair is gebleven; het aantal lichtge wonden heeft relatief een te grote vermeerdering ondergaan. Horizontaal: 1 overtre ding van een goddelijk «ebod; 4 Schotse haven- Plaats; 8 voertuig; 10 "oot; li persoonlijk voor naamwoord; 13 vertegen- oordiger; 16 met name lafk.); 17 kleding; 19 tijd perk; 20 vrucht; 21 tel woord; 22 koord; 23 ijzer houdende grond; 24 zee hond; 26 onheilsgodin; 27 deel van de mast; 28 ef fen. vlak; 30 water in Friesland; 31 noot; 32 voorzetsel; 34 herkauwer; 35 vlak, waterrijk land. Verticaal: 1 plaats in Zeeland; 2 voorzetsel; 3 spoedig; 5 Europeaan; 6 het Romeinse Rijk (afk.) 7 plaats in Zeeland; 9 plaats in Zeeland; 12 Azi atisch schiereiland; 14 persoonlijk voornaam woord; 15 voorzetsel; 16 stel jachthonden; 18 vreemde titel; 20 pels werk; 24 noot; 25 voor zetsel; 28 soort brande wijn; 29 herkauwer; 31 familielid; 33 persoonlijk voornaamwoord. Oplossing van Dinsdag E R D S O T T A N G OUD T R 4- A M O M T O E S T R L E OUDE R I A A N O E F A M P M A P 4- V I S D L T L W IJ K 4 Z E P 4- N O E N 4- S E U W R K E R F L I N K Ongeveer vierhonderd Franse poli tici, onder wie de oud-premier Etienne Flandin en de oud-minister van Bui tenlandse Zaken Georges Bonnet, die zich niet meer verkiesbaar mochten stellen voor het parlement omdat zij in 1940 maarschalk Pétain aan de macht hebben gebracht, kunnen hun politieke activiteit hervatten op grond van een wet, die vandaag door de Nationale Vergadering is aangenomen. De wet werd goedgekeurd met 390 tegen 210 stemmen. Socialisten en com munisten stemden tegen. Zij moet nog door de senaat worden bekrachtigd. De wet voorziet ook in amnestie voor onge veer 23.000 personen, die tot gevangenis straffen van vijf jaar of minder zijn ver oordeeld wegen collaboratie met de Duitsers. Vier folkloristische groepen zullen Nederland vertegenwoordigen op het internationale folkloristische festival, op 26, 27 en 28 Juni te Brussel georgani seerd door de „Societé de rommegang". Een West-Friese groep uit Stompetoren zal het Westen des lands representeren; Oost-Nederland zal de boerendansgroep .,Jong Lonneker" uit Usselo (bij En schede) afvaardigen; het Zuiden en Noorden zullen respectievelijk door de „Vendelzwaaiers" uit Boxmeer en een „Krite schotsploeg" uit Leeuwarden worden vertegenwoordigd. De groepen zullen deelnemen aan een defileerwed- strijd. Met het Raptim-vliegtuig, dat 24 Maart naar Oost-Afrika vertrekt, zullen opnieuw vijftien missionarissen naar de missies vertrekken. Pater Brockbernd zal de reis meemaken tot Cairo, om vandaar naar het H. Land verder te reizen; daar zal hij voor de Katholieke Radio Omroep verslag ma ken van het neerleggen der intenties van het Apostolaat des Gebeds in cfe Kerk van het H. Graf. Mgr. Teerenstra, Apostolisch Vicaris van Doumé in Cameroen, die mo menteel in Nederland vertoeft, zal met het vliegtuig heen en terug reizen tot Rome, waar hij een kort bezoek zal afleggen. (Van onze correspondent) De directie van de C.V. Hengelose Gasfabriek een particulier bedrijf heeft medegedeeld overeenstemming met het Rijk te hebben bereikt om trent de levering van puur aardgas. Mo menteel worden besprekingen gevoerd met het Gemeentebestuur. 'Tijdens een besloten raadszitting zijn de plannen door B. en W. aan de raadsleden voor gelegd. Zodra de plannen door de raad zijn goedgekeurd, zullen de eerste maat regelen, die nodig zijn voor de levering uan aardgas genomen worden. Geschat wordt dat met. de overgangs periode ongeveer een jaar gemoeid zal zijn. Het productiebedrijf zal dan ge sloten worden en het grootste deel van het personeel zal op wachtgeld moeten worden gesteld. Slechts een deel van het personeel zal overgeplaatst kunnen worden naar de distributieafde ling. De besprekingen met het gemeentebe stuur hebben ten doel te komen tot een wijziging der concessievoorwaarden. De concessie der gasfabriek loopt tot het overlijden van de directeur van de gas fabriek. dr. F. van Oostrom Meijjes. 16. Koster Snuiter bleef niet lang naar de zeven half-opgebrande kaarsen staren, maar sloop snel de hele kerk door om te zien. of er iemand was, die ze opgestoken kon hebben. Hij vond evenwel niemand. In ieder geval, was collectant Brazels er nog kort geleden geweest en gecollecteerd hoefde er toen toch zeker niet te worden. Koster Snuiter spoedde zich de kerk uit, keek buiten schielijk alle richtingen uit en begaf zich vervolgens met gezwinde pas op pad naar het punt, waar hij in de verte collectant Brazels nog zag lopen. Op dat ogenblik was hij zeker Alphonsa vergeten, maar de oplettende vrouw zelve zag door haar keukenraam met welk een haast de koster heen ging. Zij wist daar het eerste ogenblik geen verklaring voor, maar had niettemin in een oogwenk haar schort uit en een shauil om en zat hem op de hielen. Hun beider schielijk heengaan trok de aandacht van Koos Pimpel, die zich na zijn aanvankelijke nederlaag nog geenszins definitief verslagen voelde, maar in de strui ken van de pastorietuin igas verdwenen om onge stoord een nieuw strategisch plan te ontwerpen. H{i had er nog niet lang genoeg gezeten om daar gereed mee te zijn, toen hij de koster zag heensnellen. Hij ver moedde aanstonds, dat die op de vlucht geslagen wal voor de furie van Alphonsa, en werd daardoor tot nog heviger wraaklust geprikkeld. Toen hij dus vlak daar na Alphonsa op haar beurt het oorlogspad zag opsnel- len, schoot hijzonder bedenken overeind en ging haar uiterst vechtlustig achterna. VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.13 gram., 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.50 huisvrouw, 9.05 gram., 9.40 kleuters. VPRO: 10.00 causerie. 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 gram., 10.30 school radio, 10.50 orgel en zang. 11.20 radio feuilleton, 11.40 piano. AVRO: 12.00 Mu- sette-orkest en soliste, 12.33 sport, 12.48 gram., 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.25 amusem.muz., 14.00 kookpraatje, 14.20 viool en piano, 14.50 voordracht en mu ziek, 15.10 sopraan en piano, 15.30 lichte muziek. VARA 16.00 gram., 16.20 jeugd. 16.50 Promenade-orkest, 17.00 gram., 17.20 muzikale causerie, 18.00 nieuws, 18.15 felicitaties, 18.45 voordracht, 19.00 meisjeskoor, 19.15 causerie. VPRO: 19.30 causerie, 20.00 nieuws, 20.15 voordracht met muz., 20.30 Benelux, 20.40 causerie. VARA: 21.00 cabaret, 21.30 Het hangt aan de muur en het tikt, 21.55 buitenl. weekoverz., 22.10 rhythm, strijkorkest. VPRO: 22.40 causerie, 22.45 prot. pr. VARA: 23.00 nieuws, 23.15 causerie, 23.30 gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gymn., 7.30 In strumentaal octet, 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw, 9.35 gram., 9.45 schoolradio, 10.00 amusem. muz., 10.35 piano, 11.00 zieken, 11.40 man nenkoor. 12.00 Angelus. 12.03 gram., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws. 13.20 act., 13.25 piano, 13.45 vrouw, 14.00 orkestvereni ging en soliste, 15.00 schoolradio, 15.30 tenor, viool en orgel, 16.00 zieken, 17.00 jeugd, 17.15 kinderkoor. 17.35 piano. 18.00 militaire reportage, 18.10 jongenskoor, 18.30 amusem.muz., 18.52 act., 19.00 nieuws, 19.10 regeringsuitz., 19.30 gram., 20.25 de gewone man, 20.30 politiekapel, 21.00 causerie. 21.35 klankbeeld, 21.55 Metropolè-orkest en solisten, 22.38 cau serie, 22.45 causerie. 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND. BBC. Home Service. 330 m.: 13.00 Latijns-Amerikaans ork., 16.30 orkest, 20.00 amusem.muz. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 12.15 orkest. 13.15 arbeidersorkest, 13.45 orkest, 16.00 amusem.muz., 16.45 lichte muz., 18.00 variété-orkest, 18.45 amuse- mentsork., 23.20 dansmuz., 0.20 amusem.- muziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. 309 m.: 12.00 orkest, 13.25 lichte muziek, 17.45 amusem.muz., 20.00 operaconcert. 0.30 amusem.muz., 1.15 muziek tot mor genvroeg. FRANKRIJK, nationaal programma, 347 m.: 12.30 orkest. 19.10 moderne mu ziek, 20.00 Mignon, opera, 23.00 Instru mentaal trio. BRUSSEL, 324 m.: 20.15 symphonie- orkest. 484 m.: 12.05 lichte muz., 14.30 jazz muziek, 18.30 filmmuz., 22.10 kamermu ziek. ENGELAND, BBC, European Service. Uitzendingen voor Nederland. 224, 49 en 42 m.): 22.00 Nieuws. Overzicht van de weekbladen. Geschiedenis tradities van de kroning. WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. NCRV: 20.15 Journaal. Het dier en de samenleving. Wetenschap op mars, film. Weerbericht. In de straat van de spre kende pop, spel met muziek. Dagslui ting. Het West-Duitse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat Koningin Juliana agrement heeft verleend voor de benoeming van dr. Hans Mühlenfeld tot ambassadeur van West-Duitsland in Den Haag. Dr. Mühlenfeld is de huidige fractie leider van de Duitse partij in de Bonds dag. Deze rechtse partij maakt deel uit van de West-Duitse regeringscoalitie. Advertentie ai? alli wcftspH De wetgevingscommissie van de Stichting voor de Landbouw heeft met de Sociaal- Economische Raad overeenstemming be reikt over de inhoud van een ontwerp- algemene maatregel van bestuur tot instel ling van een bedrijfschap voor de Land bouw. Verwacht mag worden, dat de SER spoedig over het aan de regering uit te brengen advies zal kunnen beslissen. In Amsterdam is opgericht de dr. P. A. Tiele-stichting, ten doel hebbende het bevorderen van de wetenschap van het boek en de drukkunst en de daar mede samenhangende technieken. (Van onze speciale verslaggever) Wat is de kip, waar de eieren etende natie het meeste profijt van kan trekken? Op deze alleszins belang wekkende vraag hebben wij Dinsdag een antwoord gekregen. We zullen het U maar meteen vertellen: het is de Hy-line. Bij monde van de heer A. Derks, een pluimveeteelt leraar, werd ons op Am sterdams luchthaven Schiphol uitvoerig de af komst van deze „produc tie-kippen bij uitnemend heid" geschetst. Het be toog van de bepaald ingewijde leraar werd doorkruist met kruisin gen en inteeltlijnen, waar door wij op de duur de lijn van de uiteenzetting enigszins kwijt raakten. Het begon ons te duizelen van kris en kras gekruiste kippengeslachten. Maar dit lag aan ons, want allés bij elkaar bleek deze kip- penaffaire het ei van Co.- lumbus in de fokkerswe reld te zijn. Henry Wallace hield zich indertijd met het Amerikaanse volk in zijn hoedanigheid van vice-president van de V.S. en tegelijkertijd met maïskolven bezig. Deze maïskwekerij nu is min of meer de eerste stap op het pad der Hy- lines. De heer Wallace wist na vele proeven zo genaamde hybriden-maïs te kweken, waarvan de opbrengst en de andere kwaliteiten aanmerkelijk hoger lagen dan van, „ge wone" maïs. Zijn zoon werd hierdoor geïnspi reerd om bij kippen on geveer hetzelfde te probe ren. Door jarenlange in- geteelde kruising kreeg hij tenslotte exemplaren hennen en hanen met de best wensbare eigen schappen. H. B. Wallace ging vervolgens zijn nieu we inteeltlijnen kruisen, waaruit de zogenaamde enkel-hybriden oftewel single-crosses geboren werden. De nakomelingen van een broer en een zus uit een geslacht single- crosses werden tenslotte dubbel-hybriden, die de naam Hy-lines kregen. Het op het eerste gezicht niet zo erg ingewikkelde experiment had millioe- nen guldens gekost, maar het bleek de moeite waard, want in 1951 aten de Amerikanen al eieren van ongeveer 17 millioen Hy-lines. Pluimveeteeltleraar Derks vertelde, dat ook Nederland grote interesse voor de Hy-lines heeft. Vandaar de aanwezigheid van de heer W. H. Hen- drix, directeur van een pluimvee- en veevoeder bedrijf in Boxmeer, die, zijnde de enige importeur voor het vasteland van Europa, Dinsdag vijf duizend eieren van voor zaten der Hy-lines van Schiphol af kwam halen. Deze nogal dure eieren, die in schuimrubber wa ren verpakt, gaan regel recht naar de broedma chine in Boxmeer. Maar wanneer er eenmaal klei ne Hy-line-tjes ter wereld gekomen zijn, moeten ze al even regelrecht naar de Belgische afnemers van de heer Hendrix. Het Be- drijfschap in De Bilt ge doogt om tot nu toe niet bekende redenen de aan wezigheid van deze super- kippen in ons land name lijk niet, hetgeen de im porteur en vele deskundi gen oprecht spijt. Want de Hy-lines blijken ook in Europa kippen, die meer en grotere eieren leggen, langer leven, min der doodgaan en nog meer aanlokkelijke capaciteiten hebben. In het Belgische plaatsje Weelde is dit tij dens een proef met 720 eieren duidelijk aan het licht getreden. En het wachten van allen, die het met het kippenei goed menen, moet dus zijn op het ei van Wallace, dat zwaar der, lekkerder en voorde liger is. v K\>y Afiurn Reeds 57 vooraanstaande buitenlandse kunstenaars hebben werken ter beschik king gesteld van de coördinatiecommissie „Kunstenaars Helpen" die een nationale loterij van kunstwerken organiseert ten behoeve van het Rampenfonds, o.a. Bra- que, Chagall, Rouault, Zadkine, Henri Lau rens, Edgar Tytgat, Kokoschka, Henri Moore. Fernand Leger en Campigli. In to taal 41 kunstwerken zijn al in het Stede lijk Museum aangekomen en zullen ge voegd worden bij de tentoonstelling van schilderijen, beeldhouwwerken, grafiek en toegepaste kunst, die de Nederlandse kunstenaars hebben samengebracht. Deze tentoonstelling, een keuze uit de 1200 reeds ingekomen werken, zal Zater dag 14 Maart in het Stadhuis te Heerlen worden geopend door de lt. generaal b.d. Alons voorzitter van het Rampenfonds. Na Heerlen zijn 's-Hertogenbosch en Nij megen aan de beurt, waarna de tournee zal worden voortgezet door de Oostelijke en Noordelijke provincies. Het beleid der minimumprijzen van het Centrale Bureau van de Tuinbouwveilingen J in. 1953 worden voortgezet, aldus deelt °e Stichting voor de Landbouw mede. Het stellen van minimale kwaliteitseisen voor te veilen tuinbouwproducten, teneinde niet consumptiewaardige producten te weren, zal echter met voorzichtigheid dienen te geschieden. Ten bate van het Nationaal Rampen fonds zijn in het Sportfondsenbad in Delft nationale zwemwedstrijden ge houden, welke waren georganiseerd door de Delftse Zwemvereniging (DZV). De voornaamste uitslagen waren: 100 meter rugslag dames: 1. Geertje Wie lema (KNZB) 1 min. 12,2 sec.; 2. Joke de Korte (ODZ), 1.13,8; 3. J. de Haan (Sleutelstad) 1.25,0. 100 meter vrije slag dames: 1. Geer tje Wielema (KNZB) 1.09,1; 2. Ria Vonk (HDZ) 1.09,2; 3. Nettie Leene (HZ en PC) 1.14.4. 200 meter schoolslag dames: 1. C. Plak (DZV) 3.04,0, 2.2 C. Homs (RDZ)' en B. Woerdenbach (RDZ) 3.07,0. Sedert het FIFA-jeugdtoumooi van 1952, dat te Barcelona werd gehouden en waaraan, zoals men weet, niet door Nederland is deelgenomen, is de leeftijds grens van dit toumooi met een half jaar verschoven. Dit wil zeggen dat de spelers, die aan deze jeugdwedstrijden deelnemen, niet na 1 September 1934, maar na 1 April 1935 geboren moeten zijn. Voor de K.N.V.B., die eerst kort ge leden van deze wijziging op de hoogte werd gesteld, betekende dit een lelijke streep door de rekening van de techni sche commissie jeugdvoetbal, die reeds een voorlopig elftal had opgesteld, doch waarin nu niet minder dan zes spelers moesten worden vervangen. Dat dit een danige verzwakking bete kende voor de voorlopige FIFA-jeugd- ploeg bleek Woensdagmiddag in het Utrechts stadion, waar een oefenwed strijd werd gespeeld tussen het voor lopig team voor het jeugdtournooi, dat 31 Maart a.s. te Brussel begint, en de candidatenploeg van de oudere jeugd (3820 jaar), die Zaterdag 18 April, ver moedelijk te Roosendaal, tegen de Bel gische jeugd speelt. Het was een zeer povere partij voet bal, welke voor een handjevol kleu mende toeschouwers in het winderige stadion ten beste werd gegeven. De in rode shirts spelende „oudere jeugd" won ƒ5000: 6257 7771 ƒ2000: 6057 13888 21479 ƒ1500: 1315 1000: 2123 10659 12309 19238 19332 ƒ400: 2590 2974 3347 3502 6828 7070 13329 16709 19499 19(29 20251 200: 1181 1476 1660 1813 2259 3247 3256 -.144 5904 6015 b27o 6449 6464 6599 6954 384 8346 8821 9070 11306 11863 12180 13756 14306 14458 14556 15706 16032 16915 18157 19341 20321 20560 10482 10814 14640 15655 21668 PrUzen van 80. 1020 1041 1164 1473 1545 1562 2008 2059 2131 2927 2965 3020 3675 3682 3765 4447 4462 4648 5320 5379 5382 5741 5749 5774 6422 6519 6569 7401 7424 7468 8053 8060 8198 8497 8509 8553 9162 9327 9444 9839 9898 9903 1U447 10497 10505 11225 11402 11436 11998 12184 12421 12423 13187 13248 13536 14047 14166 14270 14689 14710 14714 15096 15184 15341 15835 15862 15903 16698 16801 16816 17348 17450 18263 18285 18466 18514 19400 19526 19528 20229 20235 20298 20883 21038 21100 21331 21342 21388 21866 21919 1288 1582 2247 3071 3946 4702 5397 5876 6748 7517 8230 8632 9447 9944 10566 11456 12218 12227 12450 12604 16887 17461 17573 13550 14296 14760 14819 15349 15391 15945 16069 16895 17593 1305 1619 2309 3378 3963 4782 5412 5889 6760 7540 8310 8727 9478 10031 10595 11518 12288 12606 13591 14302 14335 M 14880 15594 1320 1767 2342 3539 4000 4848 5417 6019 6870 7718 8425 8762 9521 10079 10607 11682 1366 1819 2524 3546 4190 5039 5479 6149 7120 7908 8432 8830 9686 10141 11097 11718 12345 12387 12779 13045 13668 13741 14569 14990 15632 16134 16183 16939 17052 1435 1848 2557 3580 4195 5147 5582 6172 7213 7978 8437 8886 9807 10275 11178 11742 12404 13060 13804 14583 15067 15651 16250 17205 18626 19102 19602 19871 20385 20427 21102 21105 21395 21429 17748 17937 18015 19130 19161 19191 19932 19952 20068 20468 20549 20610 21172 21196 21286 21659 21692 21718 1450 1986 2675 3596 4253 5228 5600 6411 7370 8037 8446 9124 9822 10443 11224 11974 12404 13072 13015 14593 15092 15808 16576 17218 1S055 19347 20160 20677 21297 21752 1017 1159 1494 1591 1775 2100 2407 2521 2959 3194 3423 3834 4117 4351 4536 4682 4830 5100 5449 5626 5868 6092 6190 6442 6663 6905 7119 7321 7613 7846 7992 8042 8217 8523 8806 8919 9188 9417 9558 9751 9798 9963 10168 10333 10544 10666 10675 10956 11136 11455 11620 11885 12074 12303 12447 12684 12913 13109 13358 13397 13544 13574 1019 1177 1629 1796 2105 2413 2549 2982 3285 3430 3847 4127 4364 4565 4688 4842 5106 5464 5634 5900 6093 6199 6487 6675 6917 7121 7325 7649 7853 8048 8228 8533 8811 8926 9198 9429 9560 9756 9801 1031 1227 1634 1820 2128 2420 2683 2989 3346 3435 3874 4136 4369 4567 4694 4852 5178 5490 5652 5911 6102 6237 6496 6720 6931 7214 7331 7658 7869 8105 8281 8589 8814 8963 9210 9477 9573 9763 9808 NIETEN 1088 1102 1128 1351 10013 10016 10184 10195 10390 10396 10562 10570 10721 10822 10957 11036 11193 11200 1267 1637 1853 2132 2423 2720 2997 3365 3436 3933 4149 4378 4591 4703 4918 5186 5502 5679 5956 6111 6258 6512 6724 6974 7215 7406 7674 7896 8114 8332 8618 8818 8983 9243 9479 9576 9769 9828 10028 10197 10453 10579 1643 1953 2139 2458 2761 3007 3374 3463 3972 4179 4398 4592 4721 4938 5210 5521 5718 5963 6120 6298 6522 6742 7001 7218 7437 7697 7919 1428 1671 1973 2299 2461 2797 3062 3375 3701 3996 4208 4415 4593 4737 4947 5267 5533 5745 5993 6123 6333 6527 6774 7043 7222 7485 7731 7926 1142 1458 1679 2014 2373 2488 2828 3111 3383 3733 4003 4317 4422 4601 4745 5009 5315 5538 5751 6034 6147 6338 6543 6869 7072 7299 7567 7749 7929 8124 8415 8629 8849 8986 9258 9519 9581 9770 9848 10077 8190 8445 8711 8890 9085 9340 9545 9636 9783 9911 10101 10223 10253 10262 10487 10489 10504 10584 10589 10607 8188 8431 8675 8885 9054 9271 9532 9601 9778 9890 10098 1146 1466 1746 2065 2377 2499 2876 3176 3386 3801 4010 4326 4437 4613 4786 5011 5378 5549 5770 6063 6152 6340 6555 6892 7112 7303 7570 7750 7931 8193 8481 8740 8899 9099 9349 9553 9670 9788 9946 10103 10295 1147 1475 1748 2077 2395 2510 2893 3190 3399 3832 4013 4340 4516 4663 4804 5073 5384 5614 5840 6074 6175 6359 6596 6899 7113 7312 7596 7801 7959 8208 8521 8747 8912 9101 9394 9554 9675 9796 9960 10139 10329 10517 10537 10620 10665 11460 11643 11903 12141 12322 12453 12695 11474 11646 11702 11941 11952 12166 12351 12487 12717 10837 10839 10885 10915 10924 10944 11043 11075 11082 11096 11125 11130 11262 11266 11268 11331 11378 114)0 11523 11556 11559 11568 11573 11607 11712 11754 11759 11792 11849 11957 11970 11986 11989 12038 12237 12262 12278 12281 12378 12384 12419 12443 13831 14036 14232 14436 14546 14997 15018 15154 15358 15589 15787 15956 16095 12939 12948 13126 13133 13404 13604 13843 14060 14261 14479 14610 12194 12234 12366 12375 12499 12529 12718 12746 13832 14051 14242 14469 14574 15000 15048 15168 15368 15661 15796 15967 16096 12988 13156 13406 13624 13869 14064 14300 14488 14688 12991 13265 13407 13643 13S97 14073 14328 14495 14709 12545 12759 13059 13274 13442 13645 13920 14146 14360 14503 14730 12577 12793 13071 13293 13455 13672 13962 14160 14390 14507 14840 12579 12848 13082 13319 13471 13685 13972 14202 14394 14533 14995 12584 12859 13100 13343 13491 13777 14017 14211 14413 14541 14998 16281 16292 16422 16479 16774 16955 17217 17563 17715 17851 18074 18355 18708 18908 19057 19200 19373 19599 19859 20069 20212 20418 20698 20902 21150 21306 21439 21651 21845 16786 17003 17266 17592 17746 17854 18129 18390 18711 18926 19103 19201 19442 19665 19913 20079 20215 20434 20710 20941 21163 21312 21448 21671 21877 15084 15183 15373 15669 15807 15971 16147 16299 16500 16804 17013 17299 17595 17753 17863 18144 18429 18763 18932 19131 19229 19461 19666 19914 20090 20241 20439 20714 20944 21174 21335 21536 21678 21S78 15093 15108 15112 15116 15126 15143 15210 15215 15298 15319 15351 15352 15375 15422 15457 15475 15488 15554 15670 15701 15734 15759 15768 15779 15827 15877 15886 15897 15899 15914 16007 16019 16039 16055 16067 16093 16201 16203 16230 16243 16252 16260 16317 16351 16364 16369 16393 16412 16520 16549 16689 16715 16748 16760 16827 16870 16871 16879 16885 16898 17127 17129 17139 17154 17166 17214 17318 17338 17388 17430 17457 17552 17602 17639 17654 17670 17679 17696 17759 17771 17777 17802 17811 17823 17868 17930 17999 18040 18048 18152 18172 18214 18256 18329 18500 18520 18532 18645 18684 18778 18779 18788 18819 18890 18973 18995 18997 19036 19048 19158 19163 19167 19174 19186 19260 19271 19292 19343 19352 19501 19530 19539 19546 19570 19714 19784 19808 19821 18939 19965 19982 19998 20018 20059 20125 20138 20162 20195 20208 20302 20317 20355 20362 20400 20501 10504 20571 20638 20644 20784 20796 20808 20834 20853 20959 21004 21034 21044 21093 21249 21257 21291 21299 21305 21340 21344 21358 21364 21414 21564 21578 21605 21643 21646 21802 21808 21822 17867 18149 18442 18770 18942 19140 19245 19470 19703 19928 20114 20250 20476 20758 20957 21188 21336 21544 21687 21916 21702 21724 21917 21946 verdiend met 60 na bij de rust reeds met 30 de leiding te hebben gehad. Zondag 22 Maart zal nog een oefen wedstrijd worden gespeeld door een voorlopig jeugdelftal en wel op het AFC- terrein te Amsterdam tegen een elftal van AFC. Voor de jeugdploeg, die 18 April tegen het Belgisch jeugdelftal moet aantreden, zal in begin April nog een oefenwedstrijd worden gearrangeerd. Te Moskou is een ijshockeywedstrijd gespeeld tussen een selectieploeg van de Russische hoofdstad en het Noorse na tionale team. Moskou won met 6-0. (De tussenstanden waren 5-0, 0-0, 1-0). In een op Highbury te Londen ge speelde lichtwedstrijd, heeft een Lon- dense voetbalploeg met 6-1 van een ver tegenwoordigend elftal uit Berlijn ge wonnen. De ruststand was 4-0. De eerste voetbalwedstrijd tussen B- elftallen van Schotland en Engeland is in een gelijk spel, 2-2, geëindigd, nadat de rust met een 1-0 voorsprong voor de Engelsen was ingegaan. De Paters Montfortanen in Nederland organiseren dit jaar wederom een drie tal reizen naar Lourdes. De eerste per- grimstocht duurt van 18 tot en met 27 Mei. De bedevaartgangers brengen te vens een bezoek aan Lisieux, waar de Kleine Theresia van het Kindje Jezus begraven ligt, en aan St. Laurent-sur- Sèvre, waar het graf is van de H. Louis Grignions de Montfort, stichter der Montfortanen en groot Maria-apostel. De twee andere bedevaarten, die gehouden worden van 3—13 Augustus en van 27 September tot 5 Octobr, bezoeken on derweg Pontchateau en St. Laurent-sur- Sèvre. Inlichtingen verstrekt het secre tariaat der Montfortaanse Werken te Berg en Dal. Te Groningen is ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds een lichtwed strijd gespeeld tussen het Gronings én het Fries elftal. De uitslag was 1-1, na dat de rust met blanke stand was inge gaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 11