Teleurstellend spel in een wedstrijd zonder sfeer tegen even zwakke Zwitsers Zo reageert de tribune... 1 JE m Zuidelijk elftal wint met 3—0 van de Zwaluwen Burnley verliest en moet de Wolves laten passeren Zwitserse grendel stelt voorhoede voor onoplosbare problemen T'tvv., Uit Zutphen m I Fouten in de ver dediging bete kenen evenzo vele doelpunten Het Zuidelijk en Oostelijk elftal Povere prestaties Nederlandse jeugd Nederl. ploeg in Ronde van Italië mmgm lllillliil KAN SPOEDTGE KENTERING NOG WEL VERWACHT WORDEN? kwam de victorie -mm Zwitserse voorzitter bondsridder KNVB Metz wint van Van de Pol voor selectie 47/1 Dubbel succes van Drobny en Pat Ward in Egypte MAANDAG 23 MAART 1953 PAGINA 5 (Van onze sportredacteur) LT ei Nederlands elfial heeft ■*- opnieuw verloren. Wéér tnei 21. Maar nu is er, zo als bijvoorbeeld in de wed strijd iegen Denemarken, STeen enkel excuus voor deze nederlaag ie vinden. Wij zijn niet verwend wat beirefi de jongste wedstrijden van de Oranjehemden; verre van dai. Maar wat vanmiddag in «et Olympisch Stadion, waar elke sfeer ontbrak, is gepres teerd staat op een wel zeer laag peil. En dan doelen wij niet slechts op hei Neder lands elfial. Ook de Zwitserse ploeg is mei een heel pover spelletje voor de dag ge komen. Dai alles in aanmer king genomen rechtvaardigt toch wel de vraag of er in de naaste toekomst een kentering in de prestaties van het Nederlands elfial verwacht mag worderft Wij begrijpen, dai ook gij teleurgesteld bent. De wedstrijd legen Denemarken ligt immers nog zo vers in hei geheugen. Toen mocht toch terecht de verwachting uitgesproken Worden, dat het eerste succesje hoe bescheiden ook niet zo heel lang op zich behoefde te laten wachten. Maar als dan twee weken later de wankele verdediging nog onstabieler blijkt te zijn, als opnieuw de middenlinie ernstige gebreken loont en als ook nog de voorhoede een hernieuwd bewijs van schoiloosheid en bovendien een Weinig goeds belovende onmacht demonstreert, is het, al deze factoren in aanmerking genomen, dan nog gerecht vaardigd de verwachting uit te spreken, dai hei de vol gende keer ongetwijfeld beier zal zijn? C:StI* Beneden de maat een Jaarvergadering K.N.W.U. Nederland verdient nederlaag De Zwitserse doelman Stuber heeft al zijn talenten moeten aanwenden om Ne derlandse doelpunten ...Dat is het, waar het thans in grote 'unen om gaat. Het niveau, waar op t et Nederlands elftal zich de laatste hjd pleegt te bewegen, moet omhoog, JJ'il men in internationale wedstrijden *bnnen rekenen op enig redelijk suc- *jes. Dat is te bereiken, als men onder "e huidige omstandigheden zou kunnen ^Preken van een elftal, dat weliswaar mogelijkheden nog niet biedt, maar daarin toch elementen schuilen, die dergelijke verwachting rechtvaar- wgen. Wellicht komt ge tot de vraag ?- het dan zo verschrikkelijk belangrijk dat het Nederlands elftal tot derge- fflke prestaties komt. Wij zullen dat "lans in het midden laten, doch slechts {•Onstateren, dat een dergelijk streven Oestaat. Dan echter ook vragen wij ons af. of men, althans in het nabije ver- Schiet, tot een dergelijk resultaat kan komen. Tegen het Zwitserse elftal, dat toch ook niet kan bogen op een inter nationale reputatie, die respect af dwingt, is althans duidelijk gebleken, dat er in de ploeg van de Oranjehem- den veie tekortkomingen zijn. Dat is op vrii pijnlijke wijze tot uiting ?ekomen Ook nu weer in grote trek- een achterstand wat betreft de in- djviduiële technische prestaties. Op- Jüeuw is de mindere lichaamsconditie jj1 het licht gesteld en tenslotte, wat de Poofdliinen betreft, te weinig inzicht in het spél. Tactische fouten Houdt men deze drie grondoorzaken Voor ogen. dan valt het teleurstellen de resultaat van deze interlandwed strijd gemakkelijk te verklaren. De Zwitsers spelen nu al geruime tijd met Pen specialiteit van eigen makelij: het grendelsysteem. Er zijn voordelen aan verbonden, maar even zo vele nade den. Vooral op de verdediging en de Voorhoede doch in mindere mate Wordt het accent gelegd. Het midden veld echter wordt met zijn geringe numerieke bezetting voor een groot deel prijsgegeven. Op dat middenveld dus moet de tegenstander de basis leggen voor zijn succes. Daar reeds htoet de tegenstander uit positie ge speeld worden. Het tegendeel is echter gebeurd; hien was er zelfs niet toe in staat. Wat tegen Denemarken reeds is gebleken Is nu wel heel duidelijk bevestigd. IVlet deze voorhoede van kleine spe lers is het onjuist de bal steeds weer hoog in het strafschopgebied te spelen, be grondpass, bovendien in hoog tem po uitgevoerd, was het enige middel op succes. Meer dan enkele weken geleden heeft middenlinie zich van deze grondpass ?®diend, maar steeds was het tempo te !aag of was de afwerking in de voor bede zelf te onzuiver om tot positieve {esmtaten te komen. Bovendien heeft ?{t quintet Van der Kuil-v. d. Bogert- Jjlavan-Lenstra-Luiten opnieuw gede monstreerd veel te weinig stootkracht "e bezitten. Zoveel te weinig, dat zelfs S? niet zo heel sterke Zwitserse verde- P'fing zonder al te veel moeite baas kon j 'ijven voor eigen doel. De enige speler m de voorhoede, die tot een opvallende "cstatie is gekomen, is de jonge links buiten Luiten. Voortvarend, beweeglijk en schotvaardig. Geen middenvoor Eigenlijk hebben alleen Luiten en, sporadisch, Lenstra zich er toe bepaald het Zwitserse doel te bedreigen met schoten. Bij deze gelegenheden vooral toonde doelman Stuber van welk een voortreffelijke klasse hij is. Anders zou de uitslag toch nog anders zijn uitge- vallen, hoe weinig aanspraak de Neder landers er ook op mochten maken. De grootste teleurstelling was echter het spel van de andere vleugelspeler, van der Kuil. Al het agressieve en ver rassende, dat juist diens spel zo aantrek kelijk maakt, was nergens te speuren. Ook Lenstra is beneden de maat geble ven. En dat juist deze twee spelers, die men toch tot de vaste kern van de voor hoede mag rekenen, in meer of mindere mate gefaald hebben is ongetwijfeld van invloed geweest op het spel van de ove rige spelers. Het geeft ons bovendien weer minder vertrouwen voor de ko mende wedstrijden. Wij vermoeden overigens, dat de K.C. zich ernstig zal beraden over de samenstelling van de voorhoede in de wedstrijd tegen België. Het is geble ken, dat Clavan niet de aangewezen middenvoor is voor het Nederlands elftal. Was de ADO-er tegen Dene marken nog gevaarlijk door zijn om zwervingen naar de vleugels en het zoeken van openingen in de verdedi ging van de tegenstander, deze keer heeft het Nederlands elftal eigenlijk zonder middenvoor gespeeld. Clavan was er niet, hoe ijverig wij ook ge poogd hebben het te Ontdekken. On danks alle loffelijke bedoelingen en nimmer aflatende ijver is van der Bo- gert ook nu niet tot prestaties geko men, die men van een international mag verwachten. Ge ziet het, een voor hoede, die ons niet bepaald enthou siast heeft kunnen maken. Klaassens mag dan de middenlinie nader beschouwend ondanks zijn jeugd niet bepaald de snelste speler in dit Nederlands elftal zijn, hij heeft toch een verdienstelijke wedstrijd gespeeld. De Limburger was zelfs geruime tijd de beste speler van de ploeg. Vooral in de eerste helft was hij een voortdurend struikelblok voor de Zwitserse aanval lers. Bijna steeds was zijn tackle pre cies getimed. Het plaatsen van de bal blijft ongetwijfeld Klaassens' zwakke zijde, hoewel toch een zekere vooruit gang te bespeuren viel. Met Van Schijndel echter moest hij een te groot (lees verder: kolom S) „Die verdediging is zo safe als een zeef" „Wie i« nou die Abe?" „Een echte Beel-Zondagmiddag." „Landman, lekkerman." „Hop Suisse." „Fattonvat'en". „Dat hele Klaassens." „Wat kan ■bissen." elftal staat voor Jan die kerel meesterlijk „Leve Switcherland." „Pas op je Teilent" „Kijk uit, daar komt "n bal aan." „Daar is geen Kraak of smaak aan dat elftal." „Onze jongens stralen overal." „Schiet dan toch Beelbiet!" Een venter met foto's van het Ne derlandse profei*4-'- voor kwartje." „Goed gevonden dat cijfer 1 op de rug van die Zwitserse keeper; je haalt hem er meteen uit." „Rust goed. al goed." Tijdens de pauze: voor Zwitserland." „Het staal 11 Een Friese supporter: „Ik ben in Abeville geboren." echter voorkomen. greep ...de meest vreemdsoortige sprongen heeft Stuber nog moeten maken.. Eigenlijk hebben de fikse muzikan ten. uit Zutphen gistermiddag in lut-( tele minuten méér echte geestdrift losgeslagen dan twee-en-twintg voetballers in tweemaal drie kwar tier. Maar zij hadden van hun optre-1 den dan ook wat de lAmerikanen noemen een „real show" gemaakt. Om te beginnen hadden zij zich in jleung Twents folkloristisch costuum-blauwe kielrood-geru'ite halsdoek en zwart boerenpetje ge stoken. En tijdens de rust ver-' maakten de tamboers en vaandel dragers de verkleumde toeschou wers door op de maat van de muziek leutige danspassen uit te voeren. Zij werden deswege beloond met gol ven van applaus. De victorie was gisteren niet aan Nederland en slechts ternauwernood aan Zwitserland. In feite kwam zij uit Zutphen. deel van het veld bestrijken, waardoor veel nuttig effect van onvermoeid wer ken teloor is gegaan. Glorieus mag men de come-back van de SVV-er Van Schijndel niet noemen. Ook in zijn spel schuilen nog tekortkomingen, merk waardigerwijs identiek met die van Klaassens. Een teleurstelling was het, ook nu weer te moeten constateren, dat de achterhoede sinds November aanzien lijk aan kracht heeft ingeboet. Hen driks heeft zich niet bepaald ontpopt als een betere opvolger van Terlouw. Zijn spel werd vanaf het eerste doel punt in de eerste minuut reeds gekenmerkt door een bepaalde onrust. Wij geven toe, het is allerminst een prettige gewaarwording steeds weer te hulp te moeten snellen op de linker- en rechtervleugel, waar zowel Boskamp als Tebak meerdere malen gepasseerd werden. De overtuiging ontbrak echter in het spel van Hendriks, zoals overi gens in de gehele ploeg. Het tekort aan snelheid en het feit, dat men zich dik wijls geplaatst zag tegenover twee tegenstanders is fataal geweest voor Tebak en Boskamp. Twee spelers, die, evenals in Rotterdam tegen Denemar ken, niet hebben aangetoond een plaats in het Nederlands elftal waardig te zijn. Of Landman schuld heeft gehad aan het tweede doelpunt? Wij willen slechts vaststellen, dat de Zwitserse midden voor hard en verrassend snel de voorzet van rechts in de benedenhoek heeft geschoten. Landman is door deze snelle actie ongetwijfeld verrast. Onhoudbaar léék het schot niet. te meer daar Land man de bal nog heeft geraakt. Maar daar staat tegenover, dat hij op andere momenten in zeer moeilijke omstandig heden redding heeft weten te brengen. Zelfs toen Hendriks de bal nonchalant in de richting van het eigen, onbe schermde, doel kopte en Landman met een snelle reactie nog juist een doel punt kon voorkomen. (Van onze sportcorrespondent) BREDA, Zaterdag. Een duidelijk beeld van de mogelijkheden om tot for matie van het Zuidelijk voetbal-elftal voor de a.s. wedstrijd tegen Luxemburg te komen heeft de oefenpartij teger een Zwaluwenteam (met sterk Zuidelijke inslag) niet gegeven. Vooreerst konden uiteraard 4e internationals Klaassens en Tebak aan de vooravond van Nederland Zwitserland niet van de partij zijn en beschikte de technische commissie niet over Vermunt, Cools. Louer, Vergou wen, Bennaars en Heijmans stuk voor stuk candidaten die 'mmers met de legerploeg in Turkije vertoeven. Doch bovendien bleken de teams het „oefe nen" wel een beetje té letterlijk te heb ben opgevat. Hoewel sommige spelers bepaald tot kwaliteitswerk kwamen. lag er over het geheel een matte sfeer. Men miste de bezieling, die toch eigenlijk noodzakelij": is om een wedstrijd culmi natiepunten te bezorgen. Als gold het een afspraak, zo uitge sproken tegengesteld waren de speel- helften. De eerste drie kwartier een vrijwel onverpoosd aanvallend Zuide lijk elftal, dat binnen twintig minuten ai op een 20 voorsprong kon bogen, na het theekwartiertje de Zwaluwen aan het woord of liever de daad. Ove rigens was de wijze, waarop beide ploe gen beurtelings opereerden, sterk uit eenlopend. De Zuidelijke voorhoede stuwde in hoofdzaak via de rechter vleugel v. Overbeekv. Beurden (bei den B.V.V.). sterk gesteund door rechtshalf Remmers (eveneens B.V.V.), die met zijn clubgenoot, linkshalf Huv- bregts. het middenveld beheerste. De Bosschenaren vormden het actiefste deel van de voorlinie. want midvoor v. Melis (Eindhoven) kon zich moeiliik ontdoen van zijn bewaker, de vijfde B.V.V.-er op het veld. spil Utermark, terwijl linksbinnen Bruiininckx (R.B C.) traag reageerde en een uitgesproken passiviteit aan de dag legde en links buiten Schmidt (Eindhoven! al te veel t«d nodig had om er „in" te komen. De Zwaluwen leverde na de rust ".invallend veel constructiever spel, al -Hent gezegd, dat linksbinnen Lugthardt (Be Quick) bepaald uit de toon viel. De linkervleugel Cortenberghe (Excel sior)Ravenstein (M.V.V.) bezorgde de Zuidelijke verdediging, waarin spil Aan het diner, dat Zondagavond is gegeven aan officials en spelers van de KNVB en de Zwitserse voetbal- en ath- letiekbond. is de voorzitter van de Zwit serse voetbalbond. Ernst Th ommen, tot bondsridder van de KNVB geslagen, een onderscheiding, welke slechts zelden aan buitenlandse voetbal-officials wordt toe gekend. In zijn dankwoord deelde Thommen mede, dat aan ir. H. F. Hopster, waarne mend voorzitter van de KNVB, de gou den ere-speld van de Zwitserse voetbal bond was toegekend. of hij wierp zich voor toelopende tegenstanders op de bal. In de league was de belangrijkste ge beurtenis van de dag de nederlaag van Burnley, leider in de Eerste Divisie. Dit had tot gevolg, dat de eerste plaats op de ranglijst moest worden afgestaan aan de Wolves die weinig moeite had den met Liverpool. Sheffield Wednes day verloor van Chelsea, dat de twee punten broodnodig had en nu een plaats op de ranglijst is gestegen. Hekkenslui ter blijft Derby County, dat het op eigen terrein niet tegen Newcastle kon bolwerken. In de tweede divisie won de leider Sheffield United gemakkelijk van Bury, terwijl zijn ernstige concurrent, Hud- dersfield, met 50 Southampton ver pletterde. De positie van Southampton en van Barnsley, dat ook verloor, is thans wel zéér hachelijk. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalWest Brom- wich 2—2, Charlton—Middlesbrough 2—0, Chelsea—Sheff. Wedn. 1—0, Derby —Newcastle 0—2, Portsmouth—Burnley 21, SunderlandManch. 33, Wolver hamptonLiverpool 30. Tweede divisie: BarnsleyBirming ham 1—3. Blackburn—Plymouth 1—3, BrentfordWest Ham 1—4, Doncaster Leicester 0—1, Huddersfield—Southamp ton 5—0, HullLeeds 10, Lincoln Luton 12, NottsRotherham 43, SheffieldBury 31, SwanseaNotts County 5I. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, Zondagmiddag. De Nederlandse voorhoede, bij tijd en wijle goed gesteund door Van Schijndel en Klaassens, is ver beneden de ver wachtingen gebleven, die de wedstrijd tegen Denemarken had gewekt. Negentig minuten lang heeft men getracht, met aanvoerder Lenstra aan het hoofd die deze middag met aanmerkelijk minder vuur speelde dan twee weken geleden te Rotterdam de Zwitserse grendelstelling te forceren. Slechts éénmaal en dan nog bij toeval, èn met welwillende medewerking van de tegenstanders, kon een bres in deze verdediging worden geslagen. Zulks geschiedde in de eerste helft na ruim een half uur spelen. Schmidhauser had niet gezien, dat Lenstra achter hem was blijven staan en toen de Zwitserse rechtshalf de bal na een mislukte pass van Clavan voor zijn voeten kreeg en op zijn keeper wilde terug spelen, was de man uit Heerenveen er als de kippen bjj de bal in het doel te werken. De gelijkmaker was geboren, want reeds in de eerste minuut hadden de Zwitsers de lei ding genomen door Mauron, die een onoplettendheid van onze verdediging aanstonds afstrafte. Had men oen nog alle hoop, dat Oranje deze wedstrijd toch tot een redelijk goed einde zou brengen, in de twaalfde minuut van de tweede helft viel de beslissing en ver diend ten gunste van de rood-witten: een voorzet van Antenen werd door middenvoor Hugl verrassend hard langs Landman gekogeld. Hoe Nederland ook op de grendel bleef „hammeren", wijziging in de stand kwam er niet meer. Het verwekte, naarmate het einde naderde, nogal verwonde ring, dat het trio Tebak-Hendriks-Boskamp stand hield tegen de heus niet sterke Zwitserse viermans-voorhoede. Toen de elftallen zich opstelden bleek, dat de Zwitserse ploeg op enige plaat sen was gewijzigd. Vonlanthen, de linksbinnen, was vervangen door Mau ron, die oorspronkelijk op de spilplaats stond opgesteld; op diens plaats stond hu de bekende Frosio, die reeds vele malen de Zwitserse kleuren heeft ver dedigd. Bij Nederland speelde Tebak op de rechtsback-plaats, geassisteerd op links door Boskamp. Toen Clavan dan onder luide aanmoediging van de zes tigduizend toeschouwers de aftrap had verricht, leek het even dat Oranje een aanval zou opzetten, doch verder dan Frosio kwam men niet. Razend snel zette deze Bader aan het werk, die met een schijnbeweging Hendriks omspeelde en daarna de bal keurig naar de vrij staande Mauron plaatste. In de sprint sloeg hij Tebak en schoot vervolgens net leder onhoudbaar voor Landman in de touwen '0—1). Een slechter begin voor de onzen was niet denkbaar. Onze verdediging had zich nu wel van een heel nare zijde laten zien en het ergste was dat nog meer van zulke momenten zouden volgen, al leverden deze dan geen doelpunten op. Even later speelde Tebak onoordeelkundig terug op zijn doelverdediger en met meer geluk dan wijsheid slaagde de Sparta-man erin zijn doe! voor een nieuwe doorboring te behoeden. Eindelijk kwam onze aanval In actie; een pass van Lenstra bereikte de ge heel vrijstaande Clavan, maar deze stbnd helaas in duidelijke buitenspel- positie. Nederland forceerde dan zowaar een corner, die door Van der Kuil scherp werd genomen; uit een wir war van spelers schoot vervolgens de ver opgedrongen Klaassens keihard in, doch Stuber, die later ook nog voor enige fraaie saves zou zorgen, wist de situatie met een zweefsprong meester te blijven. Een daarop volgende Zwitserse uitval moest plotseling door de Engelse sciieiasrechter worden onderbroken, toen rechtsbinnen Bader, zonder dat een speler hem had aangeraakt, op de grond viel en daar geruime tjjd bleef liggen. Het bleek dat hij de strijd moest staken en hy werd pas na verloop van tijd ver vangen door Ballaman. Heel langzaam kwam er dan wat meer vaart in het Nederlandse spel, hoewel alles wat er te zien werd gegeven toen ver beneden de maat was. En daar ook van Zwitserse zijde geen groots voetbal ten toon werd gespreid, was de op merking die wij opvingen van „het is zelfs nog geen eerste klasse wedstrijd" volkomen juist. Lenstra slaagde er met vee. moeite in een corner te bewerkstelligen en Luiten besloot een fraaie ren met een vliegend schot, dat juist langs de ver keerde kant vai: de paal vloog. Als dan Van de Bogert heeft laten zien dat hij er ook nog is door juist over de lat te koppen, is alle aanvalsvuur van Oranje weer over en namen de Zwitsers weer het initiatief, Landman moest zich in volle lengte naar de linkerhoek wer pen, toen Fatton, wee. eens vrijgelaten door Tebak, een schot loste. De mannen uit de bergen bleven de toon aangeven en ieder moment werd een tweede doel punt gevreesd; gelukkig voor „ons" werden zelfs de meest eenvoudige kan sen hopeloos verprutst. Mauron b.v. kreeg geheel vrij voor Landman de bal voor het intrappen doch faalde volko men met zijn schot- In deze periode, toen feitelijk iedereen een Zwitsers doelpunt verwachtte, kwam dan plotse ling de gelijkmaker. Een uit de verdediging opgehaalde bal van Klaassens werd goed langs de grond naar Lenstra gespeeld. De man uit Heerenveen dribbelde er wat mee en stuitte toen op <-nkele tegenstan ders; h(j zag toch nog kans Van de Bogert aan het werk te zetten en liep zelf meteen door. Rechtshalf Schmidhauser had er geen erg in dat Lenstra vlak bij hem stond, toen Clavan een mislukte pass terug gaf. De Zwitser wilde de bal kalm op zijn doelman terug spelen, hetgeer Lenstra had verwacht. Vóór Stuber kon in grijpen stond het net reeds bol (X1). Van Zwitsers overwicht was daarop geen sprake meer, maar toch bleven de ogenblikken voor ons doel niet zonder gevaar. Van de Bogert kreeg van zijn aanvoerder een prima kans geboden om, tegen de verhouding in, Oranje aan een voorsprong te helpen, doch zijn harde kogel werd door Stuber op stijlvolle wijze gestopt. Na fraai spel van Van der Kuil bood deze daarop Luiten gelegenheid te schieten, doch opnieuw bracht de Zwit serse doelman redding. Als Hendriks eens leelijk mist. is Fatton er snel bij deze fout af te straffen; in volle lengte wist Landman echter door zijn beide vuis ten te gebruiken het gevaar te bezwe ren. Scheidsrechter ontneemt Nederland kans De tVeede helft begon bemoedi gend. Aanstonds zaten onze voor- waartsen voor Stuber en vooral Van der Kuil onderscheidde zich ver schillende malen door met fraaie voorzetten verwarring in de verde diging te stichten. Lenstra probeerde het met een fel ver schot, succes was bij deze doelman natuurlijk uitge sloten. Als Luiten eens goed is vrij gespeeld en wil voorzetten, stuit de bal af op het lichaam van de scheids rechter, waardoor een goede kans voor Oranje verloren ging. De goede man had er zelf spijt van, want hij greep naar de haren op zijn hoofd! Met snelle uitvallen bleven de Zwit sers een voortdurend gevaar voor onze verdedigers vormen, vooral daar Hen driks niet de nodige afweerkracht kon opbrengen die men nu eenmaal van een Terlouw gewend is. Daarbij hielden onze halfspelers zich waarschijnlijk aan hun opdracht aanvallend te spelen, het geen niet van gevaar ontbloot was. Dat bleek reeds in de twaalfde minuut, toen Antenen op de vleugel vrij spel had. Uit het midden kreeg hij de bal toegespeeld, zwenkte, zonder tegenstand te onder vinden, naar binnen; zijn voorzet werd van grote afstand door middenvoor Hügi op zijn schoen genomen, naar welk schot Landman tevergeefs viel, (1-2). Nederland antwoordde onmiddellijk met een corner, waarbij Lenstra, volgens lijn smaak, wat al tè hardhandig door een Zwitser op zij werd gezet. Hij vroeg cm een strafschop, doeh kreeg deze niet. Abe dacht natuurlijk aan de laatst ge speelde competitiewedstrijd van Hee renveen toen appèl wèl hielp. In de laatste faze van de strijd sloten de rood-witten hun doel nog hermeti- scher af en gaven onze Oranje-voor- waartsen de strijd ook kennelijk op: het was toch vechten tegen de bierkaai. In tussen daalde het spel tot een wel zeer bedenkelijk peil. Was het wonder, dat reeds ver voor het einde vele toeschou wers zich huiswaarts begaven? Met kunst én vliegwerk hielden onze ver dedigers stand en al waren de gapin gen soms nog zó angstwekkend groot, geen Zwitser wist hiervan te profite ren. Vlak voor het einde schiep Van der Kuil zich nog een redelijke kans, doch, everals de voorgaande keren, was zijn schot te onzuiver. Het was de laat ste op een onverdiend gelijk spel, want vlak hierna blies de Engelse scheids rechter, Leafe. tot opluchting van de duizenden, voor de laatste maal. Brusselers (PS.V.) en de backs Bakers (P.S.V.) en Claus (Helmondia) herhaal delijk kundig ingrepen, heel 'it werk. Midvoor De Kort (Longa) was een en al activiteit na de rust. doch ijn scho ten misten telkens de richting. Rechts buiten De Winter (H.F.C.) paarde snel heid aar schietkunst, de kanthalfs Spanjer (Limburgia) en Temming (D.O.S.) konden niet aan d, Zuidelijke middenspelers tippen en het achterduo Ebbing (Noad)L. v. Tuyl (Eindhoven) miste het element rust. Van de doelver- rtedigers zii tenslotte opgemerkt. dat Steiger (P.S.V.) onder de Zuidelijke lat beter voldeed dan Saris (B.V.V.) aan de overkant. Zuid kwam goedkoop aan haar eerste doelpunt toen in de 13e minuut Van Melis de bal naar Van Beurden kopte en deze een schot loste, dat door Saris zo slordig werd behandeld, dat de bal uit zijn handen in het net rolde. De tweede goal kostte de Zuidelijken al evenmin veel moeite, want in de 19de minuut veranderde Utermark een voor zet van v. Overbeek van richting, waardoor de bal opnieuw achter de verbouwereerde Saris belandde Drie minuten na de thee werkte Bruiininckx zeer rustig een combinatie van Schmidt en v. Melis af met de derde voltreffer. De Zwaluwen hebben hierna aardig wat kansen gehad om zelfs meer te „redden" dan de spreekwoordelijke „eer", doch slordig schieten én goed werk van de Zuidelijke verdediging voorkwam dat de trekvogels hun vleu gels uitsloegen tot in Steigers' doel. De samenstelling van het Zuid-Neder lands elftal, dat 29 Maart te Luxemburg te gen Luxemburg in bet veld komt. is als volgt: doei: Steiger (PSV): achter: Bakers (PSV1 en F. Tebak (Eindhoven); midden: Klaassens IVW), Kools (RBC) en Huy- bregts (BW); voor: Van Overbeek (BW), Van Beurden (BW), Van Melis (Eindho ven), Bruyninckx (RBC) en Louer (NOAD). Reserves: Saris (BW), Claus (Helmondia), Spanjer (Limburgia) en De Kort (Longa). Het Oostelijk elftal, dat Zondag a.s. te Enschede tegen Noord-Oost Frankrijk (amateurs) uitkomt, is als volgt samenge steld: doel: Jansen (NEC); achter: Her berts (Vitesse) en Alberts (Vitessel; mid den: Van Voorst (Vitesse), Hendriks (Vi tesse) en Dijkgraaf (AGOW), voor: Hans kamp (AGOW), Stephan (Heracles), Bievenberg (Rigtersbleek), E. Jansen (Vi tesse) en Van der Weerd (Wageningen). Reserves: Koster (Enschedese Boys), Bus- schers (Enschede), Wouters (Heracles) en Meyers (NEC). Het Nederlands jeugdelftal, dat van 31 Maart tot en met 6 April a.s. te Brus sel zal deelnemen aan het F.I.F.A.-jeugd- tournooi, heeft te Amsterdam een laatste oefenwedstrijd gespeeld tegen een AFC- combinatie. Het is vooral in de eerste helft een zeer povere partij geworden van de jeugdspelers, die in alle onder delen van het spel nog zeer veel te kort bleken te komen. Het elftal, waarin Kluin van Scheveningen midvoor Van Braam verving en Van Elderen van Brabantia in plaats van Bovenius (Ensch. Boys) linksbuiten speelde tel de veel zwakke plekken, maar gelukkig waren er toch ook nog wel enkele licht punten. Zo dient in de allereerste plaats doelman Schouten van OSV te worden genoemd. Deze kleine, lenige doelman bezit met zijn klemvast vangen en zijn zeer snelle reactie zonder twijfel klasse. Voorts speelde in de verdediging de rechtsachter Beekman (Vitesse) een ver dienstelijke partij en ook Krevermaat, de linkshalf van Elinkwijk, kon een vol doende halen. Helaas kan dit van geen enkele speler in de voorhoede worden gezegd. Er ontbrak een doorzetter in de aanval en pas in de tweede helft konden Asmussen (DWV) en Blom (WW) ieder een paar maal tot een schot komen. De AFC-ploeg heeft met 4-0 gewonnen. Kees Pellenaers, teruggekeerd uit Italië na Milaan—San Remo, blijkt ge slaagd te zijn met zijn plannen om een complete Nederlandse ploeg in de Ron de van Italië te laten uitkomen. Deze Ronde van Italië vangt 12 Mei te Milaan aan en duurt tot 2 Juni met de mogelijkheid dat de ronde met vier dagen zal worden verkort. Aangenomen mag worden, dat in de Nederlandse ploeg zullen worden opgenomen Wim van Est, Hans Dekkers, Gerrit Voorting en Gerard Peters. De andere renners zullen te zijner tijd worden aangewezen. In Amsterdam zijn Zaterdag de eerste drie partijen gespeeld van de selectie wedstrijden in de hoofdklasse 47/1, die zullen moeten uitmaken, wie Nederland bij de aanstaande Europese kampioen schappen zal vertegenwoordigen. De uit slagen luiden: Van der Pol 300 22 71 13.63 Mol 85 22 22 3.86 Metz 300 24 50 12.50 Van der Pol 225 24 42 9.37 Metz 300 34 89 8.82 Mol 300 34 65 8.82 De finale heren enkelspel van de in ternationale tenniskampioenschappen van Egypte is gewonnen door Drobny (Egypte). Hij sloeg de Australiër Warrthington met 6—4, 75, 62. Mevr. Knode en mej. Glatier (V.S. Fr.) hebben de titel in het dames dub belspel behaald, terwijl mej. Ward (Gb.) en de Pool Skonecki de finale van het gemengd dubbelspel hebben gewonnen. Mej. Ward zegevierde in het dames enkelspel; Drobmy en Van Cram brachten de titel in het heren dubbel op hun naam. De Koninklijke Nederlandsche Wiel- ren Unie heeft haar jaarvergadering ge houden in Hotel des Pays Bas te Utrecht. De vergadering stond voor de laatste maal onder leiding van jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, die van de oprichting in 1928 af de voorzittersha mer heeft gehanteerd. De periodiek aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen, te weten de heren J. D. Viruly, mr. H. M. C. Kessler, en J. J. Stol. Het bestuur werd aangevuld door de verkiezing van jhr. A. A. van der Mieden van Opmeer uit Diepenveen tot lid. Het voorzitterschap zal voorlopig worden waargenomen door de heer J. D. Viruly.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 5