I Noodklok luidde in Bruinisse Gevaar met man en macht gekeerd Koningin Mary opgebaard in Westminster Hall Palmpasen in de storm Massale Britse actie tegen Mau Mau Ziekenhuis in lichterlaaie Eindeloos défilé trekt de hele nacht door langs katafalk m Militair magazijn afgebrand Enkele duizenden verdachten gearresteerd Tot hoofd en hart ORR VUURPROEF VOOR ZEELAND Reeds 33 doden in Florida Munitietrein in de lucht gevlogen John Cristie nog voortvluchtig Millioenen stakers in Italië Koninklijk Paar naar Luxemburg Omwonenden vluchten uit angst voor explosie van munitie ii 1-,-m Nieuwe directeur Radio Vaticana Eerste gevangenen vrijgelaten Het weer J MAANDAG 30 MAART 1953 o 76ste JAARGANG No. 25645 Amerikaans dorpje in een ruïne herschapen Stoffelijke resten van nog twee slachtoffers gevonden Veiligheid in de lucht Morgen beginnen Brits- Russische besprekingen Na, aanvaarding van kieswet Communisten doen beroep op President Einaudi Attlee in ziekenhuis opgenomen Pauselijke zegen Urbi et Orbi via K.R.O. Griekenland verbiedt handel met China Besluit niet door toedoen van senator McCarthy W 'luf®? I Nieuwe terreurdaden 101-jarige Russische amnestie De ontploffing te Grave Belastingschuld van twee cent In termijnen betalen Roofoverval mislukt Succesvolle achtervolging per fiets KIND VERGIFTIGD? GABARDINE REGENJASSEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 25, telef. 4790 Bijkant. Ilmuiden: Bonifaciusstr. 27 tel. 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Zondagmiddag vijf uur heeft in Bruinisse op Sehouwen-Duiveland opnieuw de noodklok geluid. Alle mannelijke inwoners, die b|j de herstelwerkzaamheden be hulpzaam konden zijn, snelden naar de oude dijk, waar op verschillende plaatsen gevaar voor doorbraak was ontstaan tengevolge van de zeer krachtige storm en het hoge water. In korte tijd werden duizenden zandzakken gevuld en op de ge vaarlijke plaatsen aangebracht. Hierdoor kon het gevaar worden gekeerd. Men heeft tot het invallen van de duisternis aan de oude dijk gearbeid onder leiding van het dijkbestuur en burgemeester H. H. Michaelis Er hen ben ongeveer 400 man aan het werk meegeholpen. Het gevaar dreigde op die punten, waar de dijk tengevolge van de ramp op 1 Februari reeds was beschadigd. De gaten die na de ramp Gevolgd door ae Koninklijke Her togen van Edinburgh, Gloucester, Windsor en Kent gaat de koets met het stoffelijk overschot van Ko ningin Mary langs de met duizen den zwijgende toeschouwers om zoomde weg naar Westminster Hall, waar de kist opgebaard is. (Telef oto) In een verpleeginrichting te Largo in Florida is Zaterdagnacht een hevige brand uitgebroken. Van de 70 verpleeg den kwamen 33 personen in de vlam men om. Onder hen bevindt zich een verpleegster die trachtte een patiënt te redden. Het vuur greep zo snel om zich heen dat de brandweer machteloos stond; in enkele minuten stond het ge hele gebouw in lichter laaie. Een lid van de plaatselijke E.H.B.O., die drie geredde, doch zwaar gewonde patiënten met een Rode Kruis-auto naar een ander ziekenhuis reed, kwam met een andere auto in botsing Bij dit on geval kwamen de bestuurder van de Rode Kruis-auto en een van de patiën ten, die hij vervoerde, om het leven. Zaterdagavond is bij het mijnwerkers dorpje Lewis in Indiana (V.S.) een munitietrein in de lucht gevlogen. Het gehele dorpje, dat ongeveer 300 inwo ners telt, werd in een ruïne herschapen. Tot heden worden twee personen ver mist. De ontploffingen waren zo hevig dat zij tot op 50 kilometer afstand werden gevoeld. Na de explosies ontstonden grote branden; de brandweer werd in haar werk belemmerd door gebrek aan water en het gevaar van nieuwe ont ploffingen. Zaterdag heeft de Engelse politie in de tuin bij de woning van John Christie te Londen, waar in het begin van de Vorige week de lijken van vier vrouwen zijn gevonden, de stoffelijke resten van mogelijk een vijfde slachtoffer ontdekt. De stoffelijke resten werden gevonden in een vuilnisemmer, die in de tuin was begraven. Het schijnt dat er pogingen waren gedaan om de beenderen te ver branden. Vermoedt wordt dat dit vijfde slacht offer ongeveer zes jaar geleden ver moord werd. Gisteren heeft de politie bij een her nieuwd nauwkeurig onderzoek van de tuin wederom een aantal menselijke beenderen gevonden. De politie ver moedt dat het hier een zesde slachtoffer Van Christie betreft. Inmiddels is officieel verklaard, dat Christie in het begin van deze week gezien is in een pension in een van de Londense voorsteden. Scotland Yard heeft intussen Zater dag alom voor deze sadist gewaar schuwd, omdat gevreesd wordt dat hij heden opnieuw zal toeslaan. Er is n.l. geconstateerd, dar Christie zijn slacht offers steeds aangreep bij volle maan. Ook zijn in alle Britse bladen ter Waarschuwing fotos afgedrukt van de man. Formeel is publiceren van foto's Van verdachten voor zij voor het ge recht geleid: zijn, door de Britse wet Verboden. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld dat morgen 'e Berlijn de Brits-Russische besprekin gen zullen beginnen over de veiligheid 'n de lucht. Deze besprekingen waren voorgesteld ooor de Sovjet-commandant in Duit- Jjad, generaal Tsjoeikof. De Britse Hoge Commissaris had het voorstel, vervat in ®en brief, aanvaard. (Telefonisch van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen. Gistermiddag om half drie droegen acht gardesoldaten de lijkkist met het stof felijk overschot van Queen Mary uit de bij Marlborough-House gelegen Queen's Chapel naar de gereedstaande affuit. De vier koninklijke hertogen, die van Edin- burg, Windsor, Gloucester en Kent, stelden zich op achter de affuit, en de lange processie zette zich langzaam in beweging onder begeleiding van de Treurmars uit Saul, gespeeld door de gezamenlijke vijf kapellen van de gardes der infanterie. Vanuit het nabijgelegen Hydepark klonk om de minuut een kanonschot. Millioenen Italiaanse arbeiders heb ben vandaag gehoor gegeven aan een communistische stakingsoproep uit pro test tegen de nieuwe kieswet van d< regering. De staking, die duurt van hedenochtend acht uur tot middernacht, is gisteravond afgekondigd nadat com munisten en linkse socialisten de neder laag leden in de Senaat, die het wets ontwerp tot hervorming van de kieswei aannam, zoals wij reeds op pagina hebben gemeld. De Italiaanse regering heeft na de afkondiging van een alge mene staking ernstig gewaarschuwd, dat tegen betogingen door politie-afdelin- gen, gewapend met revolvers, machine geweren en traangas zal worden opge treden. Deze afdelingen zijn uitgerust met jeeps, tanks en brandspuiten. Intussen hebben de leiders van de communistische partij er bij President Einaudi op aangedrongen, zijn goed keuring aan* de omstreden wet te ont houden. Zij zeggen, dat de stemming van gisteravond in zodanige wanorde werd gehouden, dat niemand wist wat er precies gebeurde. Woordvoerders van de regering hebben verklaard, dat het tumult was ontketend door de commu nisten zelf met de vooropgezette bedoe ling, de stemming onmogelijk te maken. De Italiaanse minister van Binnen landse Zaken, Mario Scelba, heeft van nacht medegedeeld, dat hij de politie opdracht heeft gegeven, „alle middelen te gebruiken" om ongeregeldheden te verhinderen. De 77-jarige Britse oud-premier Cle ment Attlee is gisteravond te Londen in een ziekenhuis opgenomen. Hij zal vandaag een blindedarm-operatie onder gaan. De stoet welke het stoffelijk over schot begeleide langs de Mail, de Horse Guards Parade en Whitehall, naar de Westminster Hall. bestond uit detache menten van de zeven garderegimenten, onder wie de Horse Guards en Life Guards van de Koninklijke Lijfwacht, allen te voet. De vloot, de mariniers, de luchtmacht en de rest van de infanterie walen eveneens vertegenwoordigd door detachementen, mecmarcherend in de stoet. De regimenten vernoemd naar de overleden Koningin hadden eveneens de tachementen gezonden. Er was ondanks dreigende regen en krachtige stormwind een enorm publiek op de been, langs de route, welke geheel was afgezet door gardesoldaten, die bijna schouder aan schouder stonden Om precies drie uur bereiktp het middelpunt van de stoet de Noord ingang van Westminster Hall, waar de Aartsbisschop van Canterbury met de Koningin, de Koningin-Moeder, Prinses Margaret, de Hertogin van Gloucester en de Hertogin van Kent, en vergezeld van de Lord Groot-Kamenier, de minis ter van Publieke Werken van Zwart - staf, het stoffelijk overschot opwachtten. De lijkkist, gedrapeerd in de vlag van de overledene en gesierd met een krans van „Lilibet en Philip", bestaande uit witte anjelieren, lelietjes van dalen en fresia's en met een hart gevormd door goudkleurige rozen, werd geplaatst op de hoge katafalk in het midden van de uitgestrekte middeleeuwse hall, terwijl het koor van de Koninklijke Kapel een hymne zong. Hierna sprak de Aarts bisschop van Canterbury de gebeden, waarna de korte dienst werd besloten met de lievelingshymne van wijlen George V en zijn gemalin Queen Mary, „Abide With Me". Daarop vertrok de Koninklijke Fa milie. Aanstonds defileerden leden van het parlement langs de baar voorafgegaan door Churchill. Ver volgens werd de Hall voor korte tijd gesloten De vlag van Koningin Mary werd verwijderd van de lijkkist en gedrapeerd aan de voet van de kata falk met aan weerszijden een krans, de een van Koningin Moeder Eliza beth en Prinses Margaret, de andere gesigneerd met de namen „David, Mary, Henry, Alice. Marina", d.w.z. achtereenvolgens de Hertog van Windsor, diens zusteg de ?iiucts» Roval. de Hertog van Gloucester, de Hertogin van Gloucester en. de Her togin van Kent. Over de kist werd nu „de doek van Alexandra" gedra peerd. een kostbare doek van zilver-: laken, geborduurd met een verschei denheid van koninklijke wapenen en emblemen. Dezelfde doek drapeerde eens de lijkkist van Koningin Alexan dra, gemalin van Eduard VII, daarna het lijk van de Onbekende Soldaat, en later het stoffelijk overschot van George V. Om even over vieren werd de Hall geopend voor het défilé van het publiek. Gemiddeld vijfduizend personen per uur Irokken voorbij de baar. Tegen middernacht daalde het aantal van hen die afscheid kwamen nemen van de overleden vorstin, doch het défilé werd gedurende de gehele nacht ononderbro ken voortgezet. reeds waren gedicht hielden zich goed. Intussen zijn in de Rampaarsedijk. de binnendijk tussen Oosterland en Nieu- werkerk, nieuwe gaten ontstaan. De oude gaten in deze dijk waren nog niet gedicht. Bij het beruchte gat nabij Herkingen in de Battenoordsedijk is Zaterdagnacht en Zondag gewerkt om een dam van zandzakken buiten het gedichte gat te leggen om het wegspoelen van het zand in dit gat te voorkomen. Het hoogste water kwam slechts tot aan de voet van de dijk. Ook bij de dijk langs het Zijpe nabij Anna Jacobapolder op St. Philipslani zijn Zondag de gehele dag talrijke be woners van dit plaatsje in de weer geweest om de reeds gedichte gaten in de dijk te versterken met zand zakken. aangezien tengevolge van de krachtige wind vele zandzakken wa ren weggespoeld. De gehele dag van ongeveer vijf uur in de morgen tot het invallen van de duisternis hebben de inwo ners, onder wie zelfs kinderen, aan de versterking van de dijk meege holpen. Er werd evenwel nadruk kelijk verklaard, dat het gevaar voor een dijkdoorbraak niet zo groot was als in Bruinisse aan de over zijde van het Zijpe. In Anna Jacoba polder heeft men gearbeid om even tueel groter onheil te voorkomen. Van andere plaatsen in het rampgebied zijn geen bijzondere of verontrustende berichten binnengekomen. Men was bij de hevige storm natuurlijk ten zeerste op zjjn qui vive, en hier en daar werkte men aan het behoud van de zo kort geleden aangebrachte beveiligingen. Van grote afslag of doorbraken en over stromingen is gelukkig niets gebleken. Men kan zeggen dat het noodgebied bij dc felle storm van Zaterdagnacht en Zondag de vuurproef doorstaan heeft. 8 April zullen H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard zich per vlieg tuig naar Luxemburg begeven, om 9 April het huwelijk tussen Prinses Jo sephine Charlotte van België en Prins Jean van Luxemburg bij te wonen. Het Koninklijk Paar zal daarbij vergezeld worden door jkvr. C. E. B. Röell en mr. G. C. D. baron van Hardenbroeck, op- perceremoniemeester en grootmeester. Op de avond van de 8e April zullen Koningin en Prins te Luxemburg aan zitten aan een diner. 9 April zullen zij aanwezig zijn bij het huwelijk en het daarop volgend défilé, om die zelfde dag weer per vliegtuig naar Nederland terug te keren. De voorjaarsstorm heeft zich op Palmzondag baldadig vergrepen aan heel de bonte broosheid der moeizaam door kinderhand versierde Palmpasen. Het tradi tionele Palmpaas-lopen is er dan ook op tal van plaatsen danig door in de knel geraakt. Waar de optochten alsnog zijn uitgetrokken was het triest om aan te zien, hoe niet al te hecht geconstrueerde exemplaren van ogenblik tot ogenblik door de wind werden gesloopt, de vlaggetjes, de buxus, de uitgeblazen eieren, tot zelfs de broodhaantjes toe door de wind in triomf meegevoerd. Voor de storm helemaal het laatste woord had gehad en zij zelf op een houtje hadden mogen bijten, namen de kinderen een wijs besluit en maakten wat eetbaar was aan de mooiigheid tijdig soldaat. Vajr de traditionele plechtigheden in Rome op het Hoogfeest van Pasen zal de K.R.O. om ca. 12 uur rechtstreeks uit zenden de Pauselijke zegen Urbi et Orbi. Deze zegen „aan de stad (Rome) en de gehele wereld" verleent de Paus van de buitenloggia van de St. Pieter na afloop van de Paasplechtigheden. Van 12.4513 uur zal een korte sa menvatting worden uitgezonden van deze plechtigheden en de Pauselijke toespraak. De Griekse regering heeft er volgens dc Amerikaanse regering in toegestemd, schepen onder Griekse vlag te verbie den, ladingen naar en van communisti sche landen te vervoeren. Zaterdag verklaarde de republikeinse senator McCarthy, dat leden van de onder zijn leiding staande subcommissie van onderzoek, buiten de regering om. een overeenkomst met Griekse eigenaars van 242 koopvaardijschepen hebben ge sloten, waarbij dezen hebben toegezegd, de handel op communistisch China en Noord-Korea te zullen staken en geen goederen meer te zullen vervoeren tus sen communistische havens. Volgens de regering staat het besluit van de Griekse regering los van de overeenkomst, waar van de senator gewag heeft gemaakt. ft i v\ 1', i <- U De brandende loods van de Koninklijke Landmacht Tot dusver zijn bij het onderzoek in het door de Mau Mau platgebrande dorpje Lari de lijken van 71 slachtoffers gevonden. Er worden nog 51 personen vermist, van wie men aanneemt, dat zij eveneens vermoord werden. Het grootste gedeelte der slachtoffers bestaat uit vrouwen en kinderen. Zes leden van de Mau Mau werden tijdens de terreuractie gedood. De Engelsen hebben naar aanleiding van de overval op het dorpje Lari een massale tegenactie ingezet. Voor het aanbreken van de dag reden politiemannen en militairen in pantserwagens en vrachtauto's de inboorlingenverblijven te Booghati binnen. Zij omsingelden het gehele gebied en arresteerden enkele duizenden inboorlingen. In het gehele door dc politie afgezette gebied wonen ongeveer 15.000 inheemsen. De arrestanten werden in de laadbakken van vrachtauto's, die met prikkeldraad waren afgesloten, naar een interneringskamp in Nairobi vervoerd, waar speciale onderzoekgroepen onmiddellijk aan het werk togen. Gebleken is, dat ruim vijf honderd der geïnterneerden gezocht werden wegens moord, brandstichting en het afleggen van de „Mau Mau"-ced. Tijdens het vervoer zongen en schreeuwden vele arrestanten uitdagend. De moordenaars zullen terecht staan voor speciale rechtbanken. Zevenhonderd arrestanten bleken niet in het bezit te zijn van passen, welke zij nodig hebben om zich buiten het hun toegewezen gebied te mogen ophouden. De politie heeft inmiddels medege deeld, dat van 300 gearresteerden is vast komen te staan, dat zij deel heb ben genomen aan het bloedbad in Lari. Blanke vrijwilligers en reservisten hebben gedurende het gehele Weekeinde onafgebroken gewerkt om prikkeldraad versperringen rondom alle politieposten in Nairobi op te richten. Alle blanken; die nog niet voorzien zijn van vuur wapens, is aangeraden zich te bewape nen. Gisteren hebben leden, van de Mau Mau in de omgeving van Nairobi drie inheemse burgerwachten uit een hinder laag overvallen en vermoord, de zwaar- verminkte lijken werden later gevonden. In het district „For Hall" werd een Britse patrouille aangevallen; drie terroristen van de Mau Mau werden gedood. Op een van hen werd een ge stolen machinepistool aangetroffen. In Z. Nyeri deden 40 zwaarbewapende terroristen een aanval op een voorpost. Tien burgerwachten werden gedood en vijf gewond. Het Britse ministerie van Luchtvaart heeft Zaterdag medegedeeld, dat vlieg tuigen van de Royal Air Force naar Kenia gezonden zullen worden ter be strijding van de Mau Mau. De vlieg tuigen zouden tegen het eind van de maand beschikbaar zijn. Men moet kunnen beoordelen wat men aan kan. (Van onze verslaggever) Twee huisgezinnen, wonende aan de Rijksweg van Amsterdam naar Pur- merend (Leeuwarderweg genaamd) on der Zunderdorp, op 2 km. afstand van Amsterdam, hebben in de nacht van Zaterdag op Zondag angstige ogenblik ken doorgemaakt toen een in de nabij heid van hun woningen gelegen houten militair magazijn in brand stond met er naast twee met munitie gevulde ste nen loodsen. De Amsterdamse brand weer wist deze loodsen te behouden, maar het magazijn brandde geheel uit. Twee inzittenden van een passeren de auto een dame en een heer hebben omstreeks twee uur de brand ontdekt en waarschuwden de omwo nenden, die in nachtkledij zover moge lijk wegvluchtten, omdat ze vreesden dat de munitie in de loodsen zou ont ploffen. De concierge van het militaire terrein heeft de brandweer gewaar schuwd, die in allerijl met veel mate riaal verscheen en vooral aan de mu- nitieloods, welke in verband met de windrichting het meest gevaar liep, aandacht schonk. De oorzaak van de brand is onbekend. Er heeft in het kantoor van het maga zijn een kachel gestaan, maar aangeno men wordt dat die Zaterdagavond niet meer heeft gebrand. Bewakingsperso neel van de Kon. Landmacht controleert het terrein vijf keer per nacht vanuit het een km. verder gelegen wachtlo (Eigen telegram) De H. Vader heeft pater Antonio Ste- fanicci S.J. benoemd tot opvolger van pater Soccorsi als directeur van Radio- Vaticaan. Het werk aan de twee nieuwe zend stations is bijna gereed, zodat het in de toekomst voor Radio-Vaticaan mogelijk zal zijn ook de gebieden achter het ijzeren gordijn te bereiken. Bussums oudste inwoner, de heer P. A. van Stuijvenberg is vandaag 101 jaar ge worden. De feesteling geniet nog een uit stekende gezondheid. kaal en had omstreeks middernacht zijn ronde gedaan. De automobilisten, die de brand ont dekten, zijn Zondag per radiobericht opgeroepen zich bij de Brigadecomman dant van de Kon. Marechaussée te Am sterdam te melden. Maar gisteravond hadden zij dat nog niet gedaan. In het verbrande magazijn waren, naar verluidt, legerauto's, luchtdoelge schut en dergelijk materiaal opgesla gen. Dc eerste gevangenen, die onder het nieuwe Russische amnestie-decreet val len, zijn Vrijdag uit de Boetyrskaja- gevangenis te Moskou vrijgelaten. Het betrof hier een aantal vrouwen, met kinderen. De vrijgelaten gevangenen zul len papieren krijgen die hun vrijlating bevestigen. Zij zullen ook hun Sovjet- Russische paspoorten terugkrijgen. Alle Moskouse bladen hebben het de creet met grote koppen gepubliceerd. De Pravda zegt o-a., dat het getuigt van ..de grote levenskracht van het Sovjet- Russische stelsel en de verdere ver sterking van de macht van de Sovjet- Russische staat". Deze nieuwe amnestie is de vierde sinds de Russische revolutie in 1917. De eerste was een amnestie na de burger oorlog die volgde op de Bolsjewistische machtsovername, de tweede ter herden king van de tiende verjaardag van de revolutie en de derde aan het einde van de tweede wereldoorlog. De soldaat Holla, een der slachtoffers van de ontploffing in de generaal De Bonskazerne te Grave, is in het Cani- sius-ziekenhuis te Nijmegen overleden Het been van deze patiënt was ge amputeerd. Hij kreeg daarna een bloedvergiftiging die zijn dood veroor zaakte. De andere slachtoffers maken het naar omstandigheren zeer goed. Die van de belastingen zijn toch zo kwaad nog niet als wel eens wordt beweerd. Ze plegen het publiek al toos met de meeste welwillendheid tegemoet te treden en tonen zich zeer schikkelijk als iemand niet direct kan betalen. Secuur zijn ze ook: niets ont gaat aan hun scherpe blik en alles dient tot op de laatste cent voldaan te zijn. Deze twee eigenschappen on dervond een Bussumer. die tot op twee centen na zijn belasting plicht had voldaan en daarom prompt een aanmaning ontving dit bedrag alsnog te storten. Desgewenst in termijnen te betalen,'stond er bij vermeld. Vorige week begaf hij zich dan ook maar vliegensvlug naar het postkantoor en vulde daar op een girobiljet ten name van de belastin gen een bedrag in van zegge en schrijve „één cent". ..De volgende termijn betaal ik zo dra ik mijn salaris ontvangen heb." zei de man tegen de juffrouw aan het loket. Een mislukte roofoverval heeft Za terdagmiddag de Brinklaan te Apel doorn gedurende korte tijd in rep en roer gebracht. Op een ogenblik dat er geen klanten in de winkel aanwezig waren, kwam een man de kruideniers zaak van de heer W. Konijnenberg bin nenstappen en vroeg de vrouw des huizes, die hem hielp, om een rolletje pepermunt. Terwijl zij zich omdraaide om het ge vraagde te pakken, trok de man plotse ling een revolver en sommeerde de vrouw haar mond te houden. Hij trachtte toen een snelle greep in de kassa te doen, doch had daartoe nauwelijks ge legenheid, want mevrouw K. begon te gillen. Dat was het sein voor de over valler om de vlucht te nemen en voor de heer K. om zijn vrouw ter hulp te snellen. K. sprong op de fiets en ging achter de dief, die zich per rijwiel uit de voeten trachtte te maken, aan, luid schreeuwende „Houdt de dief". Spoedig kreeg hij assistentie en toen duurde het niet lang of de overvaller werd in zijn kraag gegrepen en aan de inmiddels eveneens nabijgekomen politie overge leverd. Het bleek de dertigjarige bank werker L. W. te zijn. woonachtig in Apeldoorn. Hij is naar het politiebureau gebracht en daar ingesloten. De revol ver. die hij tijdens zijn vlucht had weg gegooid, is later gevonden, ze was on geladen. Dezer dagen kwam in de ouderlijke woning te Schiedam de vijfjarige B. Kamp het huis binnen, zeggende iets vies te hebben gedronken. De ouders gaven het kind melk te drinken, waarna het weer buiten ging spelen. Even latei- kwam het echter wankelend opnieuw naar binnen. Men waarschuwde een dokter, maar toen deze kwam was het jongetje reeds overleden. De politie heeft een onderzoek ingesteld en op straat in de buurt van de woning een medicijnflesje gevonden. De aard van de inhoud kon echter nog niet worden vastgesteld. Advertentie Verwachting tot Dinsdagavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen en tijdelijk nog harde Zuid westelijke wind. Morgen opklaringen maar ook enkele verspreid optre dende buien en krachtige tot matige wind tussen West en Zuidwest. Iets lagere temperaturen. Zon: 6.18—19.12. Maan 20.48—6.05.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1