P.v.d. A-congres Tsjoe en Lai doet in radioboodschap nieuw voorstel CHINA BEREID TOT REGELING VAN KRIJGSGEVANGENENKWESTIE? Zij, die niet terug willen, moeten aan een neutraal land worden overgedragen PROVISORISCHE DIJKEN DOORSTAAN AANVAL VAN DE STORM Opgestuwd water breekt af wat met veel moeite is opgebouwd John Christie gegrepen Vrouwenmoordenaar laat zich gewillig meevoeren Tussen neus en lippen ORR Ir. Hopster voorzitter van de K.N. VB. In overstroomde gebied iedereen paraat 91111 Tot hoofd en hart DINSDAG 31 MAART 1953 76ste JAARGANG No. 25646 Nederlandse zeeman verdacht van moord In Duitsland aangehouden De Chinese premier en minister van Buitenlandse Zaken, Tsjoe en Lai, heeft in een radioboodschap verklaard, dat nu „de tijd rijp is om de gehele kwestie van de krijgsgevangenen te regelen teneinde de beëindiging van de Koreaanse oorlog te verzeke ren." Dit voorstel om alle krijgsgevangenen uit te wisselen kwam twee dagen na het communistische voorstel om alleen zieke en gewonde krijgsgevangenen uit te leveren. Volgens het Chinese communistische persbureau heeft Tsjoe en Lai verklaard, dat de oplossing van de krijgsgevangenenkwestie zal leiden tot een beëindiging van de vijandelijkheden en het sluiten van een wa penstilstand. De compromis-oplossing van Tsjoe en Lai omvat dat alle krijgsgevangenen, die teruggezonden willen worden, onmiddel lijk uitgeleverd zullen worden. Krijgsgevangenen, die niet naar hun land willen terugkeren, moeten aan een neutrale mogend heid worden overgedragen „teneinde een rechtvaardige oplos sing van de kwestie te verzekeren." Tsjoe en Lai hoopte dat de geallieerden ook dit nieuwe voorstel zouden aanvaarden „opdat de bloedige Koreaanse oor log eindelijk op vreedzame wijze geregeld zou worden." De Chinese communistische premier besloot met te zeggen: „Wij zijn ervan overtuigd, dat deze nieuwe door de regeringen van China en Noord-Korea genomen stap, ter beëindiging van de vijandelijkheden op Korea, in volledige overeenstemming is met de vitale belangen der volken, wier zonen in Korea strijden. Hij is tevens in volledig accoord met de fundamentele belangen van alle volkeren der wereld." Candidaat van alle groepen Nieuw Amerikaans wapen Britse ambassadeur te Moskou plotseling naar Londen Inzittenden van Viking allen omgekomen II BUI Milliflll MM! -AA" Toestand op enkele plaatsen critiek LONDENSE POLITIE DOET GOEDE VANGST TENNISSHORTS-SHIRTS BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk; Breestraat 25, telef, 4790 Bijkant. Ilmuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Directie: 1. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W, van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week. f 2.— per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Het is dat het slotwoord van de heer Vorrink en de resolutie be treffende de samenwerking op binnenlands politiek terrein Zaterdag middag wat milder klonken ten aanzien van de K.V.P., anders zou men het drie daags congres van de Partij van de Ar beid, dat eind vorige week in de Die rentuin te Den Haag is gehouden, be ter een anti-K.V.P.-congres hebben kun nen noemen. Niet, dat de K.V.P. op dit gebied niet heel wat gewend is van haar naaste en grootste partner in de rege ringscombinatie, maar deze keer heb ben de kopstukken het toch wel bont ge maakt met hun critiek. Het was of de heren Vorrink, voorzitter van de P. v. d. A., en Burger, leider van de Kamer fractie der P. v. d. A. in de Twee de Kamer, met elkander wedijverden in het ageren tegen de K.V.P. Wij hebben ons afgevraagd, wat toen wel de redenen kunnen zijn van deze felle agitatie. Is de overwinningsroes van de Kamerverkiezingen van Juni 1952, die talrijke rode kopstukken naar het hoofd is geslagen, nog niet uitge werkt en heeft men deze nog eens extra willen benadrukken met het oog op de aanstaande raadsverkiezingen? Of heeft men de moeilijkheden, die nu eenmaal in de K.V.P. bestaan, nog eens op bij zondere wijze willen uitbuiten in de hoop, deze vaas, welke nogal wat barst jes vertoont in stukken te doen val len onder het zegevierend trompetge schal van de P. v. d. A.? Of is tenslotte heel die agitatie niets anders dan een camouflage van eigen innerlijke angst en onzekerheid, dat de K.V.P. zich op korte termijn van de tegenslag bij de jongste verkiezingen volkomen zal herstellen, hetgeen niet de eerste keer zou zijn? Het zou ons niet verwonde ren, dat al deze factoren hebben samen gewerkt. Hierbij komt nog de belang rijke kwestie van het humanisme een uiterst tere en gevoelige plek van de P- v. d. A. welke als een rode draad door de meeste politieke beschouwingen liep. Zo was het de partijvoorzitter Koos Vorrink, die de valse stelling poneer de, dat de K.V..P trachtte door middel van aanvallen op het humanisme en dooi de voorstelling dat de P. v. d. A. een humanistische partij zou zijn. de eigen geschokte eenheid te herstellen. Vol gens hem staat thans het bestaan van de confessionele partijen op het spel. Dit zou vooral in de K.V.P. grote span ningen hebben veroorzaakt. Hij ontken de wederom dat de P. v. d. A. iets te maken had met het Humanistisch Ver bond. En mr. Burger meende, dat de „agitatie" tegen het humanisme precies andersom werkte dan sommige K.V.P.- strategen hebben berekend. Dit zou, al- dus betoogde hij, kunnen leiden tot een zodanige nodeloze verscherping van de verhoudingen tussen P. v. d. A. en de K V.P. dat de politieke samenwerking er door in gevaar kan komen. Zijn merkwaardige visie op de confessionele partijen gaf hij als volgt weer: „Confessionele partijen kiezen nu een maal niet graag in maatschappelijke vraagstukken; zij eten bij voorkeur van twee wallen. En daarmede is een onze ker even-wicht ontstaan, waarvan nie mand: weet hoe de ontwikkeling zal zijn. En feite is er geen andere keuze meer dan hetzij een conservatieve hetzij een progressieve concentratie. De kansen om er net tussen in te blijven, zijn thans wel zeer verkleind. Te recht begrijpt prof. Duynstee, dat hij nu of nooit de K.V.P. in de Welterhoek moet krijgen. Want voor het zwenken naar rechter- of linkervleugel, naar gelang van de situa tie is steeds minder toekomst. Kiest de K.V.P. links, dan betekent dat het afstoten van de ongeneeslijk conservatieven. Maar de andere moge lijkheid, de keuze naar rechts, is zeker niet bijster aantrekkelijk. Voorlopig echter weet de K.VP. niet wat zij wil en zij schept daarmee een onzekerheids factor in het Nederlandse politieke le ven." Wat te antwoorden op deze aanval len? Het uiterst gecompliceerde vraagstuk van het atheïstisch humanisme, zoals het in de P. v. d. A. steeds scherper op de voorgrond treedt, is in de katholieke pers en zeer bijzon der in ons blad reeds zo vaak en on- der zoveel verschillende facetten behan- deld en belicht, dat het ons overbodig liikt thans hierop verder in te gaan. De P. v d. A.-leiders moeten m de eerste plaats eens goed leren lezen en luiste ren dan zouden ze niet zo domweg al lerlei dwaze aanvallen lanceren. Maar dit zal voorlopig nog wel een vrome wens blijven. Maar als ze dan met naa ons willen luisteren, ze zullen t0™ moeilijk kunnen weigeren te 1,"st°r 1 naar hen, die zij voor het katholieke forum zo graag naar voren sc^"lJe"' de mannen die meenden verstandig te doen door mee te werken aan de z°;-- naamde doorbraak en thans behoren tot de kleine kring van de katholieke en de protestants-christelijke werkgemeen schappen in de Partij van de Arbeid. Welnu, deze groepen hebben aan de vooravond van het partijcongres even eens vergaderd en ook zij hebben de kwestie van het atheïstisch humanisme besproken. De katholiek Dr. B. Al uit Amersfoort verklaarde namens de ka tholieken in de P. v. d. A., dat zii gees telijk even oprecht verontrust zijn over het humanisme in het Humanistisch Verbond als de katholieken in de K.V.P. „Men zegt", aldus ging dr. Al verder, „dat de Bisschoppen wel spoedig wegens het gevaar van het humanisme de P. v. d. A voor katholieken zullen verbieden, maar wij behoeven geen uitspraak af te wachten van het Episcopaat om te weten welke gevaren in het humanisme schuilen." Weliswaar trachtte dr. Al in znn ver der betoog toch nog het lidmaatschap de zer katholieken in de P.v. d.A. te recht vaardigen door er op te wiizen. dat de structuur van de P. v, d. A. klont met die van het land- en de toekomstige maat- schappii. maar wij vermoeden, dat dr. Al voldoende verstandig is om zelf dit argument vrïi zwak te vinden. Feit is, dat de katholieken in de P. v. d. A. ver ontrust ziin, ondanks de verklaring van hun politieke leiders dat de P. v. d. A. niets met bet Humanistisch Verbond te maken heeft. (Vervolg op vag. 3) De Hamburgse politie heeft bekend gemaakt, dat Maandag te Brunsbuttel- koog de 19-jarige Nederlandse matroos van der H. is aangehouden aan boord van het Nederlandse schip „Prima". Van der H. wordt ervan verdacht 28 Januari de 35-jarige Charlotte W. te hebben ver moord. Volgens het Duitse persbureau D.P.A. heeft Van der H. reeds bekend. Tsjoe en Lai De meeste reacties op het nieuwe voorstel van Tsjoe en Lai kenmerken zich door een uiterste behoedzaamheid, alhoewel men niet verheelt dat het voorstel zeer welkom is. De eerste Ame rikaanse reacties op de verklaringen van Tsjoe en LM zijn zeer voorzichtig ge steld. In Amerikaanse regeringskringen wijst men erop dat de V.S. „nauwkeurig omschreven voorstellen wensen en geen algemeenheden voor een radio uitge sproken, die later niets anders dan pro paganda kunnen blijken te zijn". Ook wordt het van belang geacht of de com munisten nu onmiddellijk een aanvang zullen maken met het door de geallieer den aangenomen voorstel om de gewonde krijgsgevangenen uit te leveren, of dat men zal wachten hoe de besprekingen Na de vele, langdurige besprekingen, die binnenskamers gevoerd zijn over de opvolging van de heer K. J. J. Lotsy als voorzitter van de K.N.V.B.. schijnt thans de beslissing nabij te zijn. In de jongste bestuursvergadering van de K.N.V.B. heeft namelijk drs. W. Reyseger mede gedeeld, dat hij geen candidatuur voor het voorzitterschap zal accepteren. De vice-voorzitter, ir. H. F. Hopster, is thans de enige die in aanmerking komt voor het voorzitterschap. Hij is candi daat gesteld door alle belangengroepen: in de voetbalbond, de Vereniging van eerste klassers, de Federatie van 2e, 3e en 4e klassers. de Afdelingen en 'het Zaterdagvoetbal. Inmiddels is door het bestuur van de K.N.V.B. aan de verenigingen de ge legenheid tot het stellen van candidaten voor het voorzitterschap gegeven tot 1 Mei aanstaande. Uiteraard zullen deze candidaten geen kans hebben tegenover de door aTie groepen gestelde candidaat, ir. H. F. Hopster. De Amerikaanse Marine heeft mede gedeeld, dat zij een duikboot in dienst heeft gesteld, welke een supersonisch, gericht projectiel kan vervoeren, waar mee doelen in het binnenland met een geweld als dat van een atoombom be stookt kunnen worden. Het projectiel is ongeveer negen meter lang en ziet er uit als een klein straalvliegtuig. Dit nieuwe wapen stelt de Amerikaanse marine thans in de gelegenheid met een duikboot onder water de vijandelijke kust ongezien te naderen, boven water te stijgen en een projectiel te lanceren, dat op verafgelegen doelen in het bin nenland gericht kan worden. Dit nieu we wapen, dat onder de naam „regulus" in productie zal worden genomen, kan vanuit de duikboot of door een vlieg tuig gecontroleerd worden. De marine heeft verklaard, dat de „regulus" voor tactische doelen gebruikt zal worden ter ondersteuning van mariniers. te Pan Moen Jon over het nieuwe voor stel van Tsjoe en Lai zullen verlopen. In kringen rond het opperbevel van de geallieerde strijdkrachten op Korea acht men het voorstel van de Chinese premier zeer belangrijk; „doch wij moe ten niet vergeten dat wij met een com munistische radiouitzending te doen hebben. Indien het voorstel betekent wat het schijnt, dan is het tevens het einde van de oorlog op Korea". Op het hoofdkwartier van de Verenigde Naties werd het nieuwe aanbod met „voorzich tig optimisme" begroet. Reacties in Frankrijk. Een woordvoer der van het Franse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft het nieuwe voor stel van de communisten „het beste en meest belovende tot dusver door de communisten gedaan" genoemd. Het is niet uitgesloten dat het voorstel een zeer voorname stap zou kunnen zijn naar een vrede op Korea. Londen. In Britse regeringskringen beschouwt men het voorstel als „zeer bemoedigend". Men is echter nog zeer voorzichtig in officiële uitlatingen voor dat de communisten gedetailleerde plan nen hebben voorgelegd. West-Duitsland. Een Duitse woord voerder te Bonn verklaarde dat het nieuwe voorstel „een stap in de goede richting is om de internationale span ning te doen afnemen en misschien zelfs de mogelijkheid in zich bergt tot het houden van een viermogendhedeneon- ferentie die kans van slagen heeft". Professor Reuter, burgemeester van West-Berlijn verklaarde „Er is iets in de huidige Russische politiek wat er tevoren niet was". Scherpe reactie op de beurs De New Yorkse effectenbeurs re ageerde op het nieuws uit Korea zeer scherp. Voortdurende verkoopgolven teisterden de koersen van vrijwel alle fondsen, doch die van vliegtuigwaarden het meest. De koersverliezen beliepen voor verschillende fondsen 2 tot 3 dol lar per share. Naar schatting de'ïde de waarde van alle genoteerde aandelen met ca. 2 milliard. Ook de goederen markten gaven prijsdalingen te zien, Een gewonde mannier wordt op een brancard van de voorste linie van het Koreaanse front wegge voerd. Intussen staan pas aange komen soldaten gereed om naar het gevechtsterrein op te trekken. met name voor rubber, wol, graan en katoen. De Europese beurzen hebben vrijwel niet gereageerd. Óp de Japanse beurs deed zich giste ren de meest scherpe val voor sinds het einde van de oorlog. De vredesgeruchten deden vooral de koersen van de oorlog industrie sterk dalen. Het feit dat de Chinese minister van Buitenlandse Zaken juist uit Moskou in zijn land is teruggekeerd doet algemeen veronderstellen dat liet voorstel van Tsjoe en Lai met volledige instemming van Moskou is geschied. Generaal Mark Clark, de opperbevel hebber der V.N., heeft in een schrijven, dat vandaag aan de Noordelijken is over handigd, spoedige besprekingen voorge steld over uitwisseling van zieke en ge wonde gevangenen en hervatting van de wapenstilstandsonderhandelingen. De brief, is door een verbindingsofficier der V.N. te Panmoenjon overhandigd. De vandaag gehouden bijeenkomst van geallieerde en Noordelijke verbindings officieren te Panmoenjon heeft maar en kele minuten geduurd. Slechts de brief van generaal Mark Clark werd aan de Noordelijken overhandigd. De Britse ambassadeur in Moskou, Sir Aiverjf Gascoigne, is gisteren plotseling voor het plegen van overleg naar Lon den ontboden. Morgen wordt Sir Alvery te Londen verwacht. Naar in Londen verluidt, wil Eden de ambassadeur spreken over de mo gelijkheid van verbetering der betrek kingen tussen de Sovjet-Unie en het Westen voor hij, onmiddellijk na Pasen, zijn reis naar Turkije, Griekenland en Italië aanvangt. Alle dertien inzittenden van het „Vi- king"-passagiersvliegtuig van de Centra African Airways, dat Zondag in Tanga- nyka is neergestort, zijn omgekomen. Bij de Azoren kwamen zes militairen om het leven, toen een Amerikaanse B-22 bommenwerper neerstorte; negen personen werden hierbij gewond. fgfgif In Amsterdam-West heeft de storm danig huisgehouden. De hevige wind trok van een in aanbouw zijnd complex huizen in de tuinstad Slotermeer de gehele steiger, welke deze woningen omringde, naar beneden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor (Van onze speciale verslaggever) BERGEN OP ZOOM, 30 Maart. „Wij hadden nog drie weken mooi weer moe ten hebben," zegt de schipper van de veerpont, die van Dintelsas naar Ooltgens- plaat op Overflakkee vaart. „De voorbije acht weken zijn goed geweest, maar nu is het hopeloos," voegt hij daaraan toe. Hij drukt daarbij zijn pet stevig op zjin hoofd en gaat voort auto's als stukjes van een legkaart op het smalle dek van de „Van der Schuyt" te passen Zijn schip vaart weer In een geregelde dienst van het vasteland naar het gehavende eiland, dat voor een groot deel is drooggelopen. Toch is de sfeer die er heerst nog beangstigend, evenals in die eerste dagen. Vooral vandaag, nu een onstuimige Zuidwester storm laag over de landerijen en het water giert. De golven in het Volkerak hebben witte koppen. In gele wolken wordt het zand opgejaagd. Fietsers tornen er met wapperende jaspanden tegen op. Het schijnt een ongelijke strijd, tergend langzaam komen ze slechts vooruit. Elke volgende is weinig meer dan een speelhal van de woedende elementen. Geen wonder, dat de autoriteiten, de ingenieurs van de Waterstaat en allen, die aan het herstel van het getroffen gebied werken, met zorg de weerberichten afwachten en dat de weinige overgebleven inwoners van het rampgebied hun angst voor het toomloos geweld van de natuur nauwelijks verbergen. Iedereen is paraat en in de voorbije dagen is harder nog dan voorheen gewerkt aan de versterking van de dijken. Overmorgen is het namelijk weer springvloed en de storm van vandaag en gisteren stuwt het water op tot meer dan een halve meter boven de hoogste vloedstand. Daar zijn de Zeeuwen en de bewoners van de Zuid-Hollandse eilanden bang voor. Hun vrees is ge lukkig ongegrond gebleken. De provi sorische dijken hebben de storm door staan. Slechts op enkele plaatsen is het water over de binnendijken gespoeld en zijn enkele polders opnieuw onder gelopen. Er zijn echter geen ernstige ongelukken gebeurd. „Schrikken doen wij niet zo gauw meer", onthult ingenieur Krayenhof, hoofdingenieur van de waterstaat, die de Reigersbergse polder rond Rilland tracht droog te maken. „Bezorgd zijn wij wel", zegt hij. „Tenslotte weten wü dat wij de zaak voor elkaar zullen krijgen. Lukt het vandaag niet, dan morgen wel. Maar het is jammer dat een storm als die van vandaag af breekt wat met veel moeite is opge bouwd en ons belemmert ons werk voort te zetten." Dit gezegde heeft vooral betrekking op het meer dan 2y. meter diepe gat ten Westen van Rath, dat nog steeds niet gedicht kon worden. Men heeft getracht het te versmallen en door het plaatsen van zinkstukken heeft men geprobeerd de stroomsnelheid in dit gat te vermin deren. Een deel van die gestage arbeid is thans verloren gegaan. Van nacht is aan dat gat doorgewerkt. In het schijnsel van grote schijnwerpers reden zware vrachtauto's, beladen met zand, af en aan. Hun lading werd in zee gestort. Arbeiders deden, ver kleumd en onbeschut voor de scherpe wind, hun werk. Zij doen dat nu al nachtenlang, elke dag twaalf uur aan één stuk. In«het milde licht van schemerlam pen, achter een verkwikkende drank, zit in ons hotel een aantal watersnood toeristen. Men drinkt op het hoge water. Luidruchtig is men zojuist teruggekeerd van een tochtje naar het overstroomde gebied. „Geen water gezien was de uitroep waarmee het gezelschap zijn teleurstelling luchtte. Men scheen het om de een of andere onbegrijpelijke reden kennelijk niet prettig te vinden dat er niets gebeurd was. Een vreemd- soortige humor. En omdat er mets ge beurd is raakt men er spoedig over uitgepraat. Dan blijft er dus weinig meer over dan het zingen van liedjes. Ondertussen buldert de storm over de diiken en worden de watermassa's op gejaagd Onophoudelijk blijft de groot ste vijand van ons volk kloppen en schuren aan de dijken, waarachter men zich nauwelijks meer veilig kan voelen. Stavenisse, Bruinisse en Schouwsedijk waren de plaatsen in Zeeland, waar de toestand Maandag tengevolge van de hevige storm critiek was. Bij Stavenisse spoelde het water reeds over de dunne rij zandzakken, die op het ogenblik de dijk vormt. Het water was door de op stuwing van de wind hoger dan nor maal. Het kon nog juist gekeerd worden. Bij Bruinisse stond de oude dijk tussen Oosterland en Bruinisse op doorbreken. Alle weerbare mannen werden in de middag opgeroepen om zandzakken te vullen. Opnieuw werden duizenden zandzakken gevuld en naar de bedreigde plaatsen gebracht. Zo mocht het geluk ken, ook Maandag de dijk te behouden. In de overige delen van Zeeland is men ten zeerste op zijn hoede. Van een critieke toestand kan hier echter niet gesproken worden. Men werkt overal met man en macht om de gedichte gaten tegen het water te beschermen. De politie heeft vanochtend de vijf en vijftigjarige kantoorbediende John Re ginald Christie, de voormalige bewoner van het huis in de Londense wijk Not- ting Hill, waar vorige week de stoffe lijke resten van tenminste zes vrouwen zijn gevonden, aangehouden. Christie, die werd opgemerkt door een patrouillerende politieagent in het Londense voorstadje Putney, niet ver van zijn vroegere woning, liet zich, nadat hij herkend was, gewillig mee voeren naar de politiepost in Putney, waar hij onmiddellijk door ambtenaren van Scotland Yard werd verhoord. Terwijl Christie zich gewillig mee liet voeren naar het politiebureau, liepen overal in de Londense straten in burger geklede vrouwelijke agenten van Scot land Yard rond, om te dienen, als lokaas voor de moordenaar, die vermoedelijk een maniak is. Duizenden politieagenten in heel En geland hebben zeven dagen lang onaf gebroken gezocht naar de vroegere be woner van het „dodenhuis" in Notting Hill. Zaterdagochtend zond Scotland Yard een waarschuwing de wereld in, dat gevreesd moest worden, dat Christie gewoonlijk zijn slachtoffers bij volle maan door wurging om het leven bracht. Men vreesde dan ook, dat hij gisteren, toen het wederom volle maan was, opnieuw zou toeslaan. Tot op heden werd hierover echter geen bericht ont vangen. Zelfs is de politie er toe over gegaan pm tegen de bepalingen van de Britse wet in, een foto van Christie in alle Britse bladen te publiceren. De wet verbiedt n.l. het publiceren van foto's van verdachten vóór zij voor de rechter gevoerd zijn. Advertentie Verwachting tot Woensdagavond: Wisselende bewolking met plaat selijk enkele buien. Overwegend ma tige wind tussen West en Zuid-West. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 6.16—19.13. Maan 22.036.20. De lugubere affaire kwam aan het licht, toen een nieuwe bewoner van de flat in Notting Hill vorige week een binnenmuur wilde uitbreken Het bleek toen, dat een gedeelte van de muur slechts uit behangselpapier bestond, waarachter een alkoof verborgen was. In deze alkoof ontdekte de mai. toen een viertal vrouwenlijken De politie ontdekte later in de tuin van het huis nog een tweetal lijken, terwijl men meent reeds gedeelten van een zevende slachtoffer te hebben teruggevonden. De politie vreest, dat Christie nog meer slachtoffers heeft gemaakt. Eén van de in de alkoof van het huis gevonden lijken, was dat van Christie's eigen vrouw. Ook bevond zich daar het lijk van een vrouw, wier man verdacht van moord op zijn echtge note enige jaren geleden ter dood veroordeeld en opgehangen is. Ex-koning Peter van Joegoslavië heeft tijdens zijn vierdaags verblijf in ons land ook eerc bezoek gebracht aan de „Flora" te Heemstede. Frankrjjk. Volgens een bericht van het Russische persbureau Tass is de Franse oud-minister van Voedselvoor ziening, Yves Farge, Maandagavond aan de verwondingen tengevolge van een auto-ongeluk in de Kaukasus overleden. Farge had zich naar Moskou begeven voor het bijwonen van de bijzetting van Stalin. Het beste bewijs van zedelijke grootheid is: de nederlaag te dra gen zonder zijn geestkracht te verliezen. Gevolg van atoom explosie Een waarnemer van de atoom-ontploffing in Ne vada vertelde het volgen de: „Ik hoorde het ge rommel, voelde de schok en toen knapte de veter van een van mijn schoenen. De schoen vloog uit en kwam verscheidene meters ver der neer". Hij vertelde met, dat hij in doodsangst aan de haal ging. Hij be vond zich immers op ruim elf kilometer afstand van het centrum der explosie. Tegencandidaat De heer Wilham F. Pollard uit Rh'ineback m Amerika was al twee maal zonder tegencandi daat tot burgemeester ge nazen. Hij vond dat niet aardig en gaf daarom in net openbaar het verlan gen te kennen, dat iemand het eindelijk eens tegen hem zou opnemen, zodat de kiezers een keuze zou den kunnen doen. Hij kreeg zijn zin. De heer Walter F. Wheeler was bereid aan de wens van burgemeester Pollard te voldoen en werd met een flmke meerderheid geko zen. Of Polland dit wèl aardig vindt? Walt Disney en m de jeugd fe Tully Own in Penn sylvania wordt binnen kort met de bouw van een nieuwe school begonnen. C>e kinderen mochten zelf neggen naar wie de school genoemd moest worden. Zij kozen Walt Disney, de vader van Mickey Mouse en tal van andere befaamde tekenfilmfigu ren. In elk klaslokaal zal een Disney-motief als versiering worden aan gebracht. Tasmaanse tijger Een Tasmaanse tijger, een van de zeldzaamste dieren ter wereld, is bij Laun Eston op Tasmanië m een konijnenval ge vangen. De Tasmaanse tijger of Thylacine wordt ook wel de Tasmaanse wolf ge noemd. De laatste Tas maanse tijger is 25 jaar geleden gesignaleerd. In de afgelopen jaren zijn talloze expedities naar het dier georganiseerd, die echter geen enkel succes opleverden. Het dier, dat in de val gevangen werd, vond de dood doordat de ltonij nenvanger het een tik op de kop gaf om het te ver doven. Het beest was 1.28 meter lang en 75 centi meter hoog, grijs van kleur met donkere stre pen op het achterlijf De tijger kwam in het begin van de kolonisatie- periode veelvuldig op Tasmanië voor. Hij was echter een schapenaoder en daarom is er op on meedogenloze wijze jacht op gemaakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1