Christus is verrezen Het boos gerucht Eierdans Eiertikken Dure Paaseieren mi Teken Heidihet kind van de bergen Een Paaslegende in Zijn baas bestolen AANTREKKELIJKE ZWITSERSE FILM IN CINEMA PALACE ZATERDAG 4 APRIL 1953 PAGINA 11 'WÊ&M WM0ii!ÊÊ:: Rembrandt Lid o Frans Hals City Luxor Spaarne Poesjenellen en jeugd HEEMSTEDE Zondagsdiensten gedurende de Paasdagen Burgerlijke Stand ZANDVOORT Eier-wedstrijd Knipperlichten op kruispunt Rectificatie hotelruimte UITGEEST KIND REDT FAMILIE Personalia CASTRICUM Eindbedrag Rampenfonds Actie Rode Kruis Spijker als hulpmiddel Minerva Heel veel vrolijkheid valt er te bele ven in de film „Singin' in the rain", die de toeschouwer zonder twijfel enige aangename uurtjes zal bezorgen. Beslist aardig is in deze film de persiflage op de filmsterrencultus en het zwijgend su per-romantische Hollywood-product van voor vijf en twintig jaar. Er is in deze film, die speelt in de tijd van de intrede van het geluid via de band, een aantal vermakelijke scènes van een zichzelf overschattende filmster, die niet zingen en zelfs niet behoorlijk spreken kan en die voor het geluid een zgn. „stand-in" heeft. Dat geeft de toeschouwer uiter aard veel pleizier. Voor alle leeftijden Natuurlijk ontbreken ook Abbott en Costello niet op het programma. De liefhebbers van deze. twee komieken kunnen hen aantreffen in Alaska, waar zij zoals gewoonlijk in de meest onmo gelijke situaties terecht komen. Wij heb ben dit tweetal reeds in allerhande ge zelschappen ontmoet, maar thans is het toch wel kostelijk hen aan het werk te zien onder de Eskimo's, die aanvankelijk wel geen raad weten met dat dwaze span. Maar zoals altijd, het kan zo raar niet lopen, of alles komt op zijn pootjes terecht. Zó ook deze keer in Alaska. Jong en oud kunnen er een: paar uur ontspanning aan beleven. Captain Blood is een bekende figuur op het witte doek geworden en wij hebben deze onversaagde strijder reeds meer dan eens kunnen bewonderen in de avonturenfilms. Nu zou men denken uit de titel „De vlucht van Captain Blood" de conclusie te moeten trekken, dat het met hem gedaan is. Dat is na tuurlijk geenszins het geval, want een volgende keer verschijnt hij weer even strijdvaardig op het doek. Intussen be leeft hij hier avonturen in volle zee en laat hij zien, dat hij ondanks alles zijn mannetje weet te staan. Wie de roman van Rafael Sabatini gelezen heeft, weet, hoe avontuurlijk en geestig de film zal zijn. Veertien jaar. De Western-films hebben altijd nog een grote aantrekkingskracht op vele filmbezoekers. De liefhebbers van dit genre komen „In de laatste grens weer aan hun trekken. De blanken vechten tegen de Indianen en moeten bijna het onderspit delven, omdat zij van honger dreigen om te komen. Zij bereiken echter de laatste grens, die tevens de bevrijding van alle ellende betekent. In deze film ziet men weer eens de befaamde James Stuart en al is het gegeven niet bepaald oorspronke lijk, de spanning is toch weer van dien aard, dat men bijna zou vergeten de bonte technicolor te zien. Veertien jaar. Zoals te verwachten was, is de film „Geluidsbarrière' geprolongeerd. Veer tien jaar. 't Spaarne" heeft voor de Paasdagen een oud paard, in dit geval een oude big, van stal gehaald. De Nederlandse amu- sementsfelm „De big van het regiment zal het echter heus nog wel doen door spel en grappen van Henriëtte Davids, Johan Kaart, Fientje de la Mar en Syl- vain Poons. Alle leeftijden. In de Poesjenellenkelder zullen in af wijking van een eerdere publicatie geen jeugdvoorstellingen om elf uur des mor gens op de beide Paasdagen plaats vin den. Op het Paasfeest, dat weten we allemaal, vieren we de verrijzenis van Christus. Door eigen macht is de gestorven Christus zomaar uit het geslo ten graf opgestaan. Niemand heeft er ook maar iets van gezien. De soldaten, die bij het graf de wacht hielden, omdat de Joden bang waren, dat de leerlingen van Christus diens Lichaam stilletjes zouden weg halen, die soldaten hebben niets anders gezien dan een Engel in een schitterend licht, een weggerolde steen en een ledig graf! En de vrouwen, die kwamen om het lichaam van Christus nog eens te balsemen, ze von- Eerste Paasdag worden de Zondags diensten voor artsen waargenomen door dr. A. G. Degenaar, P. de Hooghstraat II, tel. 35008 en dr. A. J. v. Ravenswaay, Zandvoortselaan 70, tel. 27913. Wijkverpleging: Zuster P. Mantz Camplaan 17. Geopende Apotheek. Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel- 38197; Aer- denhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Tweede Paasdag worden de Zondags diensten waargenomen door dr. P. M. v. d. Gugten, Heemsteedse Dreef 37, tel. 39903 en dr. A. L. C. v. Lier, Pieter Aertslaan 6 tel. 39875. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 34673. Geopende apotheken: als op Eerste Paasdag: GEBOREN: J. H. Nijhuis en T. G. van Hoewijk. d.; A. P. de Raadt en G Dellebeke, d. ONDERTROUWD: H. A. Hulsbosch en M. E. Luiten, G. Goossens en H. Ch. van Esveld, J A. Ros en E. G. M. Land man, H. A. Holtman en C. F. J. Graa- mEGETROUWD: K. Suijk en A H van Alewijk, A. van Rosmalen en T. C. de ^OVERLEDEN: J. M. Dekker, 3 j.: A. Potier. 56 j.; J. M. P. Hekkers—van Wij- nen, 46 j.: G. Veende Haas, 67 j.: A. Rietdijk. 77 i- Zaterdagmiddag om half drie zal op het Zandvoortse strand vóór de Ro tonde een eierzoekwedstrijd worden gehouden voor kinderen van 4 tot 14 jaar. De Zandvoortse politie heeft op het kruispunt De TolDr. C. A. Gerke- straat knipperlichten doen plaatsen, waardoor de weggebruikers opmerk zaam worden gemaakt op dit gevaar lijks kruispunt. Naar aanleiding van een in een ver gadering gedane mededeling door de voorzitter van de Zandvoortse Handels vereniging, de heer M. Weber, als zou Zandvoort gedurende de Paasdagen ge heel zijn volgeboekt, deelt het dagelijks bestuur van de Stichting „Touring Zand voort" mede, dat voor de Paasdagen nog ruimschoots logeergelegenheid in Zandvoort beschikbaar is. Het dagelijks bestuur betreurt ten zeerste de gedane mededeling van ondeskundige zijde, waardoor hotel- en pensionhouders ernstig gedupeerd zouden kunnen wor den. gen van Emmaus. ook nog'. Ja, ja, er was geen twijfel moge lijk: Christus was waarlijk ver rezen. Nog waren ze vol vreug de over deze eerste berichten, of daar klonk plots die welbe kende stem: „Vrede zij u!" En weer stond daar Christus, zo maar ineens te midden van zijn Apostelen en leerlingen. Deuren en vensters waren ge sloten en toch stond Hij daar. Ze hoorden Zijn stem en ze za gen de littekens in Zijn Li chaam! Er was geen enkele twijfel tneer mogelijk. Op dezelfde dag van Zijn verrijzenis, op Eerste Paasdag dus, verscheen Chris tus aan al deze mensen. Ge ruime tijd bleef Hij op deze Paasavond met Zijn leerlingen samen. Hij stelde toen ook het Sacrament van de Biecht in. „Ontvangt de Heilige Geest!" zo sprak Christus. „Wier zon den gij zult vergeven, die zijn zij vergeven; en wier zonden gij zult houden, die zijn zij ge houden!" In de dagen, die volgden, tot aan Zijn Hemelvaart, is Chris tus nog verschillende malen aan de mensen verschenen. Door Zijn vele verschijningen heeft Hij duidelijk bewezen, dat Hij waarlijk verrezen is. Pasen is het feest der Verrij zenis! De Verrijzenis van Christus (naar een houtsnede van Albrecht Dürer) Mi/ Met Pasen krijgen de klokken hun klank van Rome terug of keren de klokken uit Rome terug", zoals Felix Timmermans dit tekende den de Engel eneen ledig graf. Ook de apostelen, die later kwamen, vonden Christus niet meer in het graf. Maar daarnadaarna heb ben ze Christus wel gezien. Eerst Maria Magdalena in de tuin. Ze dacht, dat het de tuin man was, die voor haar stond. Maar toen zij die bekende stem hoorde zeggen: „Maria!" wist ze dadelijk'dïf *H6t*'Christus was, die haar aansprak. Ze viel op haar knieën en riep uit: „Mees ter!' Nu wist zij zeker, dat Je sus verrezen was. Maar Chris tus zou het nog duidelijker be wijzen. Later op de dag liepen er twee van Zijn leerlingen over de weg naar Emmaus. Ze wa ren niet erg prettig gestemd. Ze begrepen nog maar zo wei nig van hun Meester Christus. Plotseling liep er een derde Man naast hen. Die begon met hen te praten en wist hen heel veel van die Christus te ver tellen. De twee leerlingen had den er nog heel geen erg in. Tot ze eindelijk met die vreemde ling aan tafel zaten, om iets te gebruiken. Toen Hij nu het brood in Zijn handen nam en het brak, toen ineens herken den ze Hem. Toen ineens zagen ze, dat Christus bij hen was. Maar Christus was ook meteen weer verdwenen. Dat moesten de leerlingen in Jeruzalem weten. Ze vonden hen achter twee gesloten deu ren. Zo gauw ze binnen gelaten waren, begonnen de twee te vertellen. Maar ook de anderen hadden heuglijke, berichten. Maria Magdalena en Petrus hadden de verrezen Christus al gezien. En nu die twee leerlin- Er was eens een boze rover, Soms trok hij een wolvenhuid aan en sloop zo als wolf ver kleed 's nachts naar het dorp in 'n vreemd land. En op een don kere nacht stal hij de kostbare monstrans uit het kèrkje. Toen verdween hij in het diepe bos, waar hij een hutje had onder de sparren, zo diep in het bos, dat niemand het ooit vinden kon. De boze rover had een lief dochtertje dat Abri heette. Het was juist de nacht voor Pasen en de kinderen van het dorp zouden hun eerste Heilige Communie doen, ook Abri. En toen de boze rover het hutje weer uit ging om nog meer te stelen, kwam Abri uit haar bedje. Met bevende handjes greep ze de monstrans en ging naar buiten in de donkere nacht, om de monstrans terug te brengen naar het kerkje in het dui'p. Ze was ontzettend bang en het was zo koud. smolt de sneeuw. „Bent u Maria", vroeg Abri zacht, want ze vond dat de dame erg op Onze Lieve Vrouw leek. „Ik ben Maria, zei de da me. „Ik ween' om het verdriet van Mijn Zoon." Het sneeuwen en hagelen had opgehouden en Abri zag nu grote stralende sterren aan de hemel staan. (De Grote Beer is een ster renbeeld, bestaande uit 7 ster ren. Een sterrenbeeld een paar sterren bij elkaar, die sa men een naam hebben, zoals hier Grote Beer"). Opeens maakten de zeven sterren van de Grote Beer zich los van de hemel en vielen op de bergvlakte neer. En toen ze op de grond kwamen werden ze grote beren die op hun achterpoten liepen. In hun voorpoten hadden ze grote brandende fakkels. Naast hen stond een rijtuig je. Maria stapte met Abri in het rijtuigje en toen ging het in vliegende galop door de sterrennacht. De beren trokken het rijtuigje voort. Eindelijk zagen ze in de verte het kerkje, even buiten, het dorp. Het flakkerende kaars licht scheen door de ruitjes. Maar ze had zich zoveel voorgesteld van het prachtige feest in de kerk en ze hield zoveel van Jezus en Maria en van de kapelaan. En wat zou Jezus een Verdriet hebben, dacht ze. En ze zou nooit meer in de kerk durven komen van schaamte om wat haar vader had gedaan. Plotseling kwam er een dame aan over een bergvlakte. Dat was erg vreemd, zo hoog waar nooit mensen komen en in het holle van de nacht. Ze had een lantaren in haar hand en ze weende. En over al waar haar tranen vielen Toen ze bij het kerkje kwa men hielden de beren halt en Maria stapte uit met Abri. Zacht luidde het Mariaklokje. En waar de klankjes neervielen als tinkelende belletjes kwamen sneeuwklokjes te voorschijn uit de sifleltende sneeuw. Maria klopte zacht aan de kerkdeur. Een Engeltje, hele maal in het wit, deed open. Maria bracht Abri naar het altaar. Toen zette Abri met bonzend hartje het Allerheiligste in de monstrans weer boven op het altaar neer. een kaarsje in hun hand, ston den om het altaar. Ze zongen zacht, omdat het nacht was. Ze wilden de men sen niet wakker maken. Toen nam Maria het half slapende kind bij de hand en ging met haar naar buiten. Bij een donker huisje met figuren van witkalk beschil derd hielden ze stil. En in dat huisje woonden «en lieve vader en moeder, die zelf geen kindje hadden en nu werd Abri hun kindje, want de boze roover was door de wol ven opgegeten. Dat was gelukkig, zeiden de bergbewoners, want hij was de boze duivel geweest, die God had willen stelen. En de volgende dag was het Pasen. En Abri deed haar eer ste H. Communie. En heel het dorp vierde feest, omdat de boze duivel verdwenen was. Overal kwamen crocusjes in allerlei kleuren en sneeuw klokjes te voorschijn. Het werd lente En soms, in donkere nachten als de wolven rondsluipen, hoor je vreemde geruchten in het bos. Dat is de boze rover, de dpivel, die geen rust kan vin den en rondwaart. Dan sluiten de bergbewoners deuren en vensters. „Het boos gerucht is daar", fluisteren ze angstig. En dit is het verhaal van „het boos gerucht" van de dui vel, die vernietigd werd bij de zalige Verrijzenis van God de Zoon. Halleluja Resurrexit Do- minus. Ingezonden door: Benita Solari, Amsterdam. Een oud Fries gebruik met Pasen was het „eierstappen" of „eierdans." Een aantal eieren werden, met een bepaalde tus senruimte, op een rij op de grond gelegd. De mededingers moesten langs die rij lopen (soms geblinddoekt) en over de eieren stappen. Geen enkel ei mocht daarbij worden stuk getrapt. Wie de minste fouten maakte, was de overwinnaar. In het Rijks-Museum te Am sterdam bevindt zich een schil derij, waarop je een zestiende- eeuwse „eierdanser" ?iet afge beeld. Overal op de grond ver spreid liggen de eieren en de kunst is daar tussen door een Rijen Engeltjes, allemaal met dans uit te voeren. Het vermaarde „eiertikken" gebeurt in Gelderland op Paas-Maandag voor de jeugd. Iedere liefhebber vindt daar op die dag spoedig zijn maat en de vraag bij de ontmoeting luidt: „Wie wil eens tikken?" Het antwoord is: „Ik tik." Nadat de uitdaging aangeno men is, gaat men naar de eierenverkoper, waar men zijn eieren niet eerder koopt, dap na ze de tanden te hebben la ten zien, d.w.z. nadat men ze onderzocht heeft of ze geen scheuren hebben en de schalen wel sterk zijn. Men doet dit door ze aan de mond te bren gen en voorzichtig er enige malen mee tegen de voortan den te kloppen. De uitdagende partij neemt nu het woord en zegt tegen zijn buurman: „Hoe wil je, spits of bol?" Dit betekent: wil je, dat ik je het spitse of het stompe einde van het ei zal toehouden? Wanneer nu de keuze gedaan is, wordt hem het verlangde eind van het ei toegehouden, terwijl de uitdager het overige deel van het ei zeer zorgvuldig in zijn vuist geklemd houdt, op dat 't ei nergens anders dan juist op de punt geraakt wordt. Dan vangt het eigenlijke spel eerst aan. Natuurlijk is het ein de van het spel, dat het ei on der luid gejubel breekt, want zelfs de hardste kop moet voor veelvuldige aanvallen bezwij ken. De gebroken eieren kunnen de spelers, natuurlijk met enig verlies, weer inruilen. Er zijn ook liefhebbers om gebroken eieren te kopen. De .Paashaas' Deze gebruikte men vroeger aan het hof van de verkwisten de koning Lodewijk XV te Pa rijs. Zij waren versierd met fraai schilderwerk, aangebracht door de kunstvaardige hand van een of andere beroemde schil der. Kostbare Paaseieren had men ook aan het hof van kei zer Napoleon III (18501870). In het jaar 1862 schonk de kei zer zijn gemalin een gouden Paasei, waarop in 'briljanten de naam der keizerin (Euge nie) prijkte. In het el was een geschenk verborgen, n! een paarlsnoer, dat de waarde be zat van een half millioen francsl De eierdans, een schilderstuk van Pieter Aerts uit 1557 (te zien in het Rijks Museum te Amsterdam) Wij geven deze week geen tekenvoorbeeld. Je moet eens proberen zelf iets te bedenken betreffende Pasen. Het kan op kerkelijk gebied zijn of een van de algemene Faasgebrui- ken, tot de Paashaas toe! Doe je best eens en als je eerst een paar schetsen hebt gemaakt, teken je er een van moQi over op een stevig wit papier ter grootte van een briefkaart of ansichtkaart. Na de tekening gekleurd te hebben, kun je die dan naar familie of vriend jes sturen. Zalig Pasen en prettige dagen allemaal. In de Vinkenstraat te Amsterdam is Donderdagmiddag een vierjarig jongetje tijdens het spelen op straat onder een vrachtauto geraakt. Het knaapje was °P slag dood. Dank zij het huilen van een kind is de familie R. in de Cornelis Cornelis- zoonstraat in de afgelopen nacht aan een ramp ontkomen. De vrouw des hui zes, die door de huilende kleine wakker was geworden, begaf zich naar beneden, waar zij tot de ontstellende ontdekking kwam, dat het gehele woonvertrek vol rook stond. Direct waarschuwde zij de andere huisgenoten, die constateerden dat de schoorsteen in brand was ge raakt. Men heeft met behulp van omwo nenden het vuur kunnen blussen. Onze plaatsgenoten de heren J. v. Eerden en N. Hoek slaagden voor het diploma vaktekenen van de avondvakte- kenschool te Wormerveer. ,j.a Nadat 1 April de collecte-actie ten bate van het Nationaal Rampenfonds beëindigd werd heeft de penningmeester namens het comité te Castricum f 9.732.32 als eindbedrag overgeschreven op de re kening van het Nationaal Rampenfonds. De afdeling Castricum-Limmen-Uit- geest heeft volgens mededeling van de leiding grote behoefte aan materiaal Daar de contributie der leden groten deels bestemd is voor de aankoop van materiaal zal op de eerste plaats een speciale ledenwerfactie worden georga niseerd. Daarnaast hoopt men uit de burgerij medewerking te verkrijgen in geldelijke vorm. Een bedrag van vier honderd gulden zal reeds in de eerste nood kunnen voorzien. Een 20-jarige jongeman had zich voor een merkwaardige diefstal voor de Am sterdamse rechtbank te verantwoorden. Hij placht n.l. telkens een spijker te leggen voor de bakfiets als zijn baas, een 68-jarige boter- en kaashandelaar uit Noord, op weg ging om zijn klanten te bedienen. De jongeman ging als helper met zijn baas mee en repareerde ijverig de band, die door zijn toedoen was ge sprongen. Die ijver had echter een merk waardig en allesbehalve goed doeL Hij zag, onder het plakken van de band, kans geld uit de tas van zijn baas te stelen en zijn baas berekende als getui ge voor de rechtbank, dat hij aldus 200 gld. is kwijtgeraakt. De rechtbank be sloot de zaak terug te wijzen naar de rechter-commissaris voor het inwinnen van een psychiatrisch onderzoek. .In Palace vraagt het Paasprogramma bijzondere belangstelling, omdat daar de Zwitserse film „Heidi", geregisseerd door de Italiaan Commenchini, vertoond wordt. Deze sublieme rolprent gaat j"®cht naar het hart, omdat zij nergens met vals gevoel werkt en op bijna sim pele wijze het landschap in de handeling betrekt. Heidi, het kind van de bergen, dat niet naar school wil en ook niet Jdag van haar koppige grootvader, die ln onmin leeft met het dorp, wordt door ?en tante gekidknapt en naar een rijke familie in Frankfort, waar tante in dienst is, gesmokkeld. Daar verbaast Heidi iedereen met haar argeloosheid, die zo groot is, dat zij er op uittrekt om de bergen te - gaan zoeken, want zij kan z'ch niet voorstellen, dat een mens zon der bergen zou kunnen leven. Hoewel haar vriendje thuis dag aan dag de stelling verdedigd heeft, dat een Hens kiezen moet tussen bergen en de geleerdheid, laat zij zich door een lieve oude dame in de Frankfurter familie overhalen om te leren lezen, en als zij dan ervaart, dat men uit de boeken fraaie dromen ler^n kan, durft zij ten- Heidi op zoek, naar de bergen. slotte weer naar opa terug in de over tuiging, dat zij in weerwil van haar ge leerdheid zich toch wel in haar bergen thuis zal voelen. Het is een simpel verhaal met grote zorg in beeld gebracht, zonder evenwel de geringste poging tot originaliteit, maar in zijn eenvoud een betoog ten gunste van het gezonde bergvolk en de vrede onder de mensen. Deze film kan enigszins vergeleken worden met Marie Louise, hoewel hij haar door de zuiver heid van toon overtreft. Iedereen kan er heen. De film „Een Amerikaan in Parijs" werd reeds eerder in Haarlem ver toond. Deze show in technicolor, be kroond als de beste film van het jaar, met dans, zang en de charme, die de Parijzenaars eigen is, zal ongetwijfeld ook in Heemstede volle zalen trekken Achttien jaar ZONDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Pr. pr„ 8.00 nieuws, 8.15 gram., 8.30 prot. Pr., 9.15 koorzang. KRO: 9.30 nieuws, 9.45 gewijde muz., 9.55 plechtige Hoogmis, 11.30 gram., 11.40 cembalogezelschap en bariton, 12.15 Apologie, 12.35 orgel, 12.45 "Segen Urbi et Orbi en samenvatting toe spraak van Z.H. Paus Pius XII, 13.00 nieuws, 13.10 amusem.muz., 13.40 boek. 13.55 gram., 14.00 jeugd, 14.30 kamerkoor, 15.00 hoorspel, 15.40 piano, 16.10 thuis front, 16.15 gram.. 16.20 toespraak, 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 prot. pr„ 18.00 koorzang, 18.45 causerie. NCRV19.00 ^ftienzang, 19.30 causerie. KRO: 19.45 b'euws, 20.00 gram., 20.25 de gewone Joan, 20.30 The Messiah, oratorium, 22.45 Avondgebed, 23.00 nieuws, 23.15 gram. bVERSUM II, 298 m. IKOR: 7.00 Pj- VARA: 8.00 nieuws, 8.18 torén- n 8-30 voordr. en muz., 8.50 orgel, Kleuters, 9.45 causerie. VPRO: 10.00 Pr- IKOR: 10.30 prot. pr. AVRO: 1Z.UU amusermmuz., 12.35 Even afrekenen, heren!, 12.45 - beiaardconc., 13.00 nieuws, 13.05 gram., 13.10 gev. amateursprogr., 14.00 boek, 14.20 klein koor, 14.50 toneel, 15.05 omroepork., 16.10 Nederl. muz., 16.30 sport. VPRO: 17.00 gesprekken met luisteraars, 17.20 prot. pr. VARA: 17.30 Tante Pos op haar vrije dag, 18.10 nieuws, 18.30 Radio Philh. Orkest, 18.50 blijspel. AVRO: 20.00 nieuws, 20.05 ge- var. muz., 21.10 Désirée, hoorspel, 22.00 Hammondorkest, 22.25 cabaret. 23.00 nieuws. 23.15 gram., 23.25 gram. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 14.40 operamuz., 19.30 symphonie- orkest. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 17.00 variété-orkest, 20.30 gev. muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. 12.00 lichte muz., 13.20 gev. muz., 14.45 pianomuz.. 15.45 symphonie-orkest, 18.00 symphonie-orkest, 19.30 amusem.muz., 22.15 gev. muz., 23.00 dans- en amuse mentsorkest, 0.15 dansmuz., 2.15 muziek tot morgenvroeg. FRANKRIJK, nationaal programma, 347 m.: 15.35 La Mascotte, opera, 17.50 concert, 20.02 gev. muz., 22.15 kamer muziek. BRUSSEL, 324 m.: 14.00 Boris Godou- nov., opera. 17.00 lichte muz., 21.00 sym phonie-orkest. 484 m.: 12.10 omroeporkest, 20.00 Die Jahreszeiten, oratorium, 22.10 amusem.- wuziek. ENGELAND. BBC European Service. Uitzendingen voor Nederland. 464, 49, 42 eh 31 m.: 8.00 Engelse les voor beginne- jingen. 224, 49, 42 en 31 m.: 17.00 Engelse les voor beginnelingen. 224, 49 en 42 m.: 32.00 Nieuws. Paasprogramma. MAANDAG Hilversum i. 402 m. kro-. 8.00 hieuws, 8.15 gram., 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 nieuws, 9.45 gewijde muz.. 10.00 prot. Pr.. 11.30 gram., 11.45 orgel en blokfluit. 12.15 gram., 12.33 strijksextet. 12.59 klok gelui, 13.00 nieuws, 13.15 militaire kapel, 14.00 jeugd, 15.00 Paaszang, 15.30 voordr. en muz., 16.30 gram., 17.00 kamerork., 17.45 regeringsuitz., 18.00 vocaal dames ensemble, 18.20 sport, 18.35 gev. muz., 19.00 nieuws, 19.10 blaastrio, 19.30 caus., 19.45 gram., 20.00 radiokrant, 20.20 Bondsdag v. d. Chr. Zang- en Orato riumver.. 21.20 prot. pr., 21.50 Paas- oratorium, 22.45 prot. pr., 23.00 nieuws, 23.15 gram., 23.35 idem. niS?LVERSUM 11 298 m. AVRO: 8.00 lieri^S' 815 gram., 9.00 prot. pr., 9.15 5® i °'30 orgel. VPRO: 10.00 Paas- er ;30 prot. pr., 11.55 korte Paas- 't AVRO: 12.00 gev. muz., 12.33 In nip,? bnetje, 12.38 Oosterse muz., 13.00 14 nn 13-15 gram., 13.20 dansmuziek, 15 05 causerie, 14.20 Radio Philh. Orkest, Padvi?iUZ' causerie,, 15.50 kleuters, 16.20 dansm, ers' 16-30 gram., 17.00 sport, 17.30 accov? 13 00 nieuws, 18.15 gram.. 18.30 gram pnork., 19.00 muz. causerie, 19.15 nip,,,„' 19-25 cabaret, 19.45 gram., 20.00 21 ie.' 20-05 kamerorkest en soliste, 22 -m Vo'ksmclodieen. 22.15 hoorspej, ziel-i uzlekshow- 23.00 nieuws, 23.15 mu- riekshow. 23.40 gram. BBC Home Service. 330 Ornh klass' muz" 14 30 BBC Northern nh?„? a: 17'05 gev' muz- 19.30 sym- Phonie-orkest. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 12.30 dansmuz.,' 13.15 Serenade-orkest, 13.45 Schots orkest, 23.15 dansmuz., 0.20 lichte muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 12.00 omroeporkest, 13.20 volksmuz., 18.30 symphonie-orkest, 20.00 Maske in Blau, operette, 23.15 dansmuz., 0.15 sym phonie-orkest, 1.15 muziek tot morgen vroeg. FRANKRIJK, nationaal programma, 347 m.: 11.00 La fille de mme. Angot, opera, 13.20 gev. muz., 16.00 kamermuz., 17.00 semi-klass. muz., 17.55 gev. muz., 20.02 symphonie-orkest, 21.05 symphonie- orkest. BRUSSEL, 324 m.: 15.15 semi-klass. muz., 17.10 lichte muz., 20.00 kamerork. 484 m.: 12.10 omroeporkest, 14.00 Les Pêcheurs de perles, opera. 15.00 Die Jahreszeiten, oratorium, 20.00 Omroep orkest, 21.00 kamermuz., 22.10 amusem.- muziek. ENGELAND, BBC European Service. Uitzendingen voor Nederland. 464, 49, 42 en 31 m :.8.00 Engelse les voor beginne lingen. 224, 49 en 42 m.: 22.00 Nieuws, Engelse les voor gevorderden door Hen drik Koolhoven: shove, jostle, hustle. DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gram., 7.45 Mor gengebed, 8.00 nieuws, 8.15 Franse chan sons, 8.45 vrouwenkoor en orgel, 9.00 vrouw, 9.40 Lichtbaken, 10.00 kleuters, 10.15 gram., 11.30 strijkkwartet, 12.00 Angelus, 12.03 gram., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 act., 13.25 amusem. muz., 14.00 Der rote Stiefel, opera, 15.15 piano, 15.30 Ben je zestig?, 16.00 zieken, 16.30 Ziekenlof, 17.00 jeugd, 17.15 felici taties jeugd, 17.45 regeringsuitz., 18.00 lichte muz., 18.20 sport, 18.30 RVU, 19.00 nieuws, 19.10 act., 19.15 Boek der Boe ken, 19.30 gram., 20.25 de gewone man, 20.30 uitwisselingsprogr. met de BBC, 21.00 klankbeeld, 21.45 de radiodokter, 22.00 Radio Philh. Orkest, 22.30 gram., 22.45 Avondgebed, 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram.. 7.15 gymn., 7.30 gram. VPRO: 7.50 prot. pr. AVRO: 8.00 nieuws, 8,15 gram., 9.00 prot. pr., 9.15 liederen, 9.25 huisvrouw, 9.30 gram.. 10.50 kleu ters, 11.00 RVU. 11.30 zieken, 12.00 lichte muz., 12.33 platteland, 12.40 piano, 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.20 Metropole-or- kest, 14.00 Zeg eens, Amerika14.30 klarinet en piano, 15.00 gram., 15.15 vrouw, 15.45 gram., 16.30 jeugd, 17.30 amusem.muz., 17.50 militaire caus., 18.00 nieuws, 18.15 piano, 18.30 gram., 18.55 gram., 1900 harmonie-orkest, 19.25 Paris vous parle, 19.30 piano, 20.00 nieuws, 20.05 Au Salon des Variétés. 20.45 hoor spel met muz., 21.50 dansmuz.. 22.25 re portage, 22.30 lichte muz., 22.45 buitenl. overz., 23.00 nieuws. 23.15 New York calling, 23.20 gram. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.00 klass. muz.. 14.55 BBC Midland Light Orchestra. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 12.15 dansmuz., 13.00 lichte muz., 13.45 BBC Welsh Orchestra, 16.00 amusem. muz.. 16.45 lichte muz., 18.00 arbeiders orkest, 23.20 amusem.muz., 0.20 salon orkest. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m 12.00 omroeporkest, 13.20 om roeporkest, 14.15 gev. muz., 15.00 lichte muz., 17.45 lichte muz., 21.05 lichte mu ziek, 22.10 jazzmuziek. FRANKRIJK, nationaal programma, 347 m.: 12.30 orkest. 20.02 kamermuz. BRUSSEL, 324 m.: 20.00 strijkkwartet, 21.30 omroeporkest, 22.15 Napolitaans Festival. 484 m 12.10 omroeporkest, 16.00 amu- sementsmuz., 20.00 Manon. opera. ENGELAND. BBC European Service. Uitzendingen voor Nederland. 224, 49 en 42 m.: 22.00 Nieuws. Vraaggesprek met onze luisteraars. Boeken en schrijvers. WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. AVRO: 20.15 Actualiteiten en weer- praatje. De bezoeker, toneelspel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 11