Kleverpark huldigde pastoor Zonderland met „Symphonic Pastorale Ontwapenende revue tijdens buitenkerkelijke viering Puttershoekse dames komen op bezoek Het wonder van Fatima De modernste Coiffures Tragisch ongeval in Spaarndam Definitieve lijsten voor raadsverkiezing vanmorgen ingediend Vrijdag 70.000narcissen in straatverkoop Amerikaanse kleurenfilm in Rembrandt HOOGTEZON H. J. Maertens N. V. In Haarlem twee lijsten P. v. d. A. MOLENDIJK'S KAPSALONS GEEN NACHT ZONDER MATRAS! HAARLEMS MATRASSENHII1S Schoolvoetbal Zelfde finalisten als vorig jaar DINSDAG 14 APRIL 1953 PAGINA 2 6-jarige jongen verdronken DE OPGRAVINGEN IN HET PAND Burgerlijke Stand Verdacht van verduistering ORGELCONCERT Evaristos Glassner speelt te Heemstede IN EEN ANDERE WERELD" Voor de K.A.J. Haarlem II Brand in „De Lichtboei" DE H.O.V. VOOR DE KA.B, Weense avond ACTIVITEIT HEEMSTEDE VOOR NQODGEBIED: Candidatenlijst K.N.P. te Heemstede Muzikale rondwandeling Biljartkampioenschap gewest „Noord-Westen" B.B. IN HAARLEM Sterrenparade in het Minerva-theater Huisomroep St. Joannes de Deo één jaar Actie voor St. Joseph- stichting Contactavond R.K. Zwemvereniging ZANDVOORT Lijst Slagveld De heer P. v. d. Mije gaat heen Beurs van Amsterdam Beurs van New York „Als u ooit ergens in het Kleverpark een levend hart vindt, weet dan, dat het van mij is". Pastoor J. A. Zonder land, de zilveren jubilaris van de Kle- verparkparochie, sprak deze woorden van harte bewogen, toen hij gisteravond (of beter gezegd: vannacht) met een al leszeggende verklaring wilde duidelijk maken, dat hij zijn hart in deze bijzon dere Haarlemse gemeenschap, die zijn parochie toch is, had verloren. En zijn parochianen, met honderden rond hem verzameld in de grote zaal van het Con certgebouw, hebben die woorden met een langdurig applaus beantwoord, het slot-accoord van een Symphonie Pasto rale, die bijna vijf uren lang een won derlijke mixture had gebracht van ernst en weergaloze dwaasheid. En met deze, zo plezierige avond beeft pastoor Zonderland dan zijn éne wens ter gelegenheid van zijn feest in vervulling zien gaan. Toen immers de pastoor destijds gevraagd werd, wat hij bij zijn zilveren jubileum het liefst ten geschenke zou krijgen, was zijn ant woord: de tijden zijn zo duur, geef maar geen cadeau. Het zal echter mijn groot ste plezier zijn, als ik het feest met al mijn parochianen kan vieren. Dat ple zier heeft pastoor Zonderland gister avond gehad, uitbundig en feestelijk, en met hem zijn parochianen. Vanaf het ogenblik, dat de jubilaris in de stampvolle zaal met een machtig „Sacerdos et pastor" ontvangen werd tot aan het dankwoord hebben verschillen de groepen uit de parochie de pastoor tot op het hart uitgetekend, met een weldadige vrijmoedigheid en ongetwij feld met veel talent. Daar zijn natuur lijk uren en dagen van voorbereiding aan voorafgegaan, maar het resultaat was, dat de uitstekend gecomponeerde en geregisseerde „Symphonie Pastorale" voortreffelijk uit de verf kwam. Wij zullen ons 'niet aan een gedetailleerde bespreking 'wagen,-nog? minder aan het vermelden van namen, want de gehele opzet getuigde van een dergelijke team geest. dat het moeilijk zou vallen een bepaalde scène uit het gehëel te lichten zonder aan het grote verband schade te doen. Want wat zou er niet te vertellen zijn van dat historische begin met Jan Advertentie VERKOOP en VERHUUR Nassauitraat 5 Haarlem Telet. 15220 Op onverklaarbare wijze is gistermid dag de zesjarige C. Rijneker, wonende Eietpolder 36 te Spaarndam, door ver drinking om het leven gekomen. Tussen 12 uur en 12.30 was hij gistermiddag nog met twee vijfjarige vriendjes aan het spelen op het zgn. eilandje, dat tegen over zijn ouderlijke woning gelegen is in het Rijnlandse water, het verlengde van het Spaarne. De jongen vertelde zijn vriendjes, dat hij een paar roeidollen zou gaan halen, maar daarna werd hij niet. meer gezien. Iedereen dacht, dat hij nog wel terecht zou komen, maar toen de ouders later gingen zoeken en de jon gen om vier uur nog niet gevonden was, werd de politie gewaarschuwd. Deze schakelde eerst nog een politiehond in, maar dat bleek geen resultaat op te leveren. Pas 's avonds om half tien vond een 40-jarige bankwerker uit Spaarndam het ontzielde lichaam van het slacht offer tussen twee aldaar gemeerde bo ten. Het medeleven in Spaarndam met de getroffen familie is algemeen. In verband met de opgravingen in het Pand kan nog het volgende worden meegedeeld: gistermiddag heeft dr. Gla- zema. hoofd van de dienst voor Oud heidkundig bodemonderzoek te Amers foort, een bezoek aan de opgravingen gebracht. De gevonden schedels zijn ver pakt en zullen opgezonden worden naar het laboratorium van deze dienst, zodat wij dus nu maar rustig moeten afwach ten, welke de resultaten van dit onder zoek zullen zijn. Andere vondsten zullen eveneens naar Amersfoort worden op gestuurd. GEBOREN: E. Veenstra-Verkerk, E. Dillen-Heuvelman, W. van Balen-Schel- levis, E. Paas-de Mooij, M. de Nijs-God- dijn, W. de Kok-de Milde, J. de Weers- Heeren, J. Schoonderbeek-Selhorst, N. Tjeertes-Godvliet, G. Mol-van Dam, M. A. Hulsen-Bleekman, R. Beek-Polak, W. Redeker-Nijssen, allen een zoon; E. Sloot-Westerman, R. Elfrink-Isbrucker, W. Scheeper-Boeter, E. Kaag-Overeyn- der, H. Kenselaar-Nelis, L. Kluwen-Col- lin. C. Dalman-Dijkman, alleen een d. ONDERTROUWD: F. Elfrink en J. M. van Wees; K. Lahaise en J. Otsen. GETROUWD: H. J. Heesen en E. van Eek. OVERLEDEN: A. de Boer 62 j„ Haze- paterslaan; E. van Buuren-Van Maris 72 j„ Javastraat; F. Hoogerbeets 81 j.. Gasthuislaan. Een van de kostelijkste scènes uit de „Symphonie Pastorale". Jan Zon derland (links) als militair tussen een paar vrolijke knapen. Zonder Land, van wie de nurse een ge lukzalige toekomst voorspelde in zijn verre Franciscaanse nazaat! Hoe heeft ook iedereen meegeleefd met de sensa tie in Lichtenvoorde, toen de fanfare de geboorte van deze nazaat muzikaal omlijstte en pastoor Zonderland zo als hij aan het eind van het feest ver telde terug moest denken aan zijn vader, die met zoveel zwier de fanfare van Lichtenvoorde kon leiden. De paro chianen kregen gelegenheid kennis te maken met het gezin Zonderland, wie het bezoek van de veldwachter niet be spaard bleef om der wille van Jan, en met de onderwijzer Zonderland, die de kinderen wel straffen kon maar het ver driet toch ook niet lang kon aanzien. En gehoord de reacties uit de zaal bereik te de stemming haar hoogtepunt, toen soldaat Zonderland paraat bleek voor het vaderland en met de liefde promo veerde tot luitenant. Zo ging het maar voort tot alles en iedereen weer in het Kleverpark verzeild raakte, maar niet voordat de Amsterdamse tram, waaraan de jubilaris zijn hart heeft verpand, het gezelschap naar de eindhalte had gere den. Tussen dat alles door werd er een gevarieerd programma geboden van mu ziek, zang, declamatie en keurige ballet ten, die steeds met een ovatie begroet werden. Natuurlijk, deze Symphonie werd niet feilloos uitgevoerd, maar ieder nummer werd met zo'n fris enthousiasme voor het voetlicht gebracht en met een ont wapenende spontaneïteit, dat iedere cri- tische opmerking bij voorbaat doodge slagen zou zijn. Na dit uitste kende programma, dat de mensen van half acht tot over half een bezig hield, was het geen wonder, dat pastoor Zonderland moeilijk al zijn dankbaar heid binnen een paar minuten kon om vatten. Hij bracht allereerst dank aan God en zijn ouders, en vervolgens aan al zijn parochianen, die zich zo hartelijk en mede-vierend rond hem geschaard hadden. Bij het begin van de avond had de heer H. Wiesman de pastoor toegespro ken en hem namens de parochie gehul digd als de pater famïlias, wiens een voud spreekwoordelijk was geworden en die geen hoogdravende woorden of theatrale gebaren nodig had om zijn werk te doen. Buiten de feestavond kon de heer Wiesman de jubilaris nog een geschenk onder couvert overhandigen. De Haarlemse politie heeft de 26-jarige fabrieksarbeider J. S. uit Haarlem aan gehouden, die ervan verdacht wordt een fiets, die hij in huurkoop had, te hebben laten verkopen door de 35-jarige fa brieksarbeider N. van E., eveneens uit Haarlem. Terzake van verduistering zal hij zich t.z.t. moeten verantwoorden. Zijn collega, die op de hoogte was van de huurkoop, werd aangehouden wegens opzettelijke heling. Op het stadhuis te Haarlem werden tot vanmiddag 1 uur de volgen.de lijsten voor de komende gemeenteraadsverkiezing in gediend (van iedere partij vermelden wij tevens de lijsttrekker). 1. a P. v. d. A.: D. J. A. Geluk. 1. b P. v. d. A.: mr. W. Glastra. 2. K.V.P.: J .A Schippers. 3. (of 4) V.V.D: mr. E. A. J. Scheltema Conradi. 4. (of 3) C.P.N.: mr. M. D. Proper. 5. A.R.; W. C. Bakker. 6. combinatie C.H.U en St.k. Ger.: mr. A. Wensing. t 7. G.P.V.: G. J. Derks. 8. K.IJ.P.: A. Huissen. XJit deze indiening blijkt, dat de Partij van de Arbeid met twee lijstan uitkomt, terwijl als nieuwelingen voor de ge meenteraadsverkiezing zich hebben aan gemeld het Gereformeerd Politiek Ver bond en de Katholieke Nationale Partij. Het lot zal moeten beslissen welke van De organist Evaristos Glassner bespeel de gisteravond in het gebouw der Neder landse Protestanten Bond aan de Post- laan te Heemstede het negen registers tellende orgel. Ondanks de grote be perktheid klinkt het orgel met deze dis positie meermalen verrassend goed, mits de juiste werken voor dit instrument ge kozen worden. Het spijt me te moeten zeggen dat Evaristos Glassner wat dit betrof grotendeels een foutieve keuze had gemaakt. Als er dan nog bijgevoegd wordt dat de acoustiek van het boven genoemde gebouw zonder de minste na klank, m.a.w. zo droog als gort is, moe ten werken als Praeludium en fuga in f en b kleine terts van J. S. Bach, hier wel enigszins misplaatst geacht worden. Ondertussen beschikt Evaristos Glassner over een behoorlijke dosis techniek, het geen bleek uit practisch feilloos ge speelde werken van Bach. Wat er echter vooralsnog in miste was een ze kere muzikaliteit aangaande phrasering en een natuurlijke agogiek in het rhythme. Vooral dit laatste was te strak rechtdoor, hetgeen op de toehoorders een vermoeiende indruk maakt. Ik noem echter wel de goed gekozen registratie, iets dat bij een orgel met een dusdanige kleine dispositie een zeer te waarderen eigenschap is. Medewerking aan dit concert verleende de fluitist Clément Hengst. Het was jammer dat het rhyth me in de beide hoekdelen van Bachs prachtige sonate in g kleine terts teza men met het orgel wat onrustig was. Het samenspel schommelde hier en daar wel wat veel. Beter was het geheel in het andante in C dur voor fluit en orgel van Mozart, waarbij de fluitist iets gro tere dynamische schakeringen had kun nen aanbrengen. Gaarne zou ik beide optredenden nog eens in een meer aangepast programma hier willen horen. Wellicht zullen zij uit de ondervindingen van deze avond ook hun voordeel trekken. JAN LAARVELD. Zaterdag en Maandag gaf de K.A.J. Haarlem II parochie St. Jan twee goed geslaagde feestavonden. Na een pittig woordje van de voorzitter gaf de toneel vereniging D.O.V. een kluchtige comedie in drie bedrijven van Joh. Blaazer Sr. en Jr. getiteld: „In een andere wereld". Van Runten en Zwiep, eigenaar van een grote porseleinfabriek, zijn vrouw en dochter, die door een weelderig leven en grote uitgaven in de grootste moeilijkheden en schulden komen en hoe een eenvoudig bankwerker zich op weet te werken om Runten en Zwiep uit de moeilijkheden te helpen en het gehele stuk om deze twee tegenstellingen gaat is vermakelijk om te zien. Van Runten en Zwiep (J. Hee- teiro Koopman, de rijk geworden bank werker (A. Spee) vermaken de gehele avond de aanwezigen door vlot en goed spel. De overige spelers en speelsters deden, naar hun rollen waren, allen hun best. Het geheel was een aardige en leuke avond, daarbij nog afgewisseld met muziek van de K.A.J.-band. Zaterdag 18 April nog een laatste op voering. Kaarten nog verkrijgbaar bij de K.A.J.-leden en 's avonds aan de zaaL deze twee laatste partijen als nummer t en 8 genoteerd zullen worden. Heemstede Op het gemeentehuis te Heemstede waren de lijsten als volgt: P.v.d.A.; H. J. W. B. Disselkoen; K.V.P.: E. J. van Lent; K.N.P.: dr. M. Weijers; gecombineerde lijst C.H.U. en A.R.: mr. J. van Bruggen; V.V.D.A. J. van Houten; C.P.N.: H. G. Nikken en tenslotte de lijst van de heer J. A. van Pel. Bloemendaal In Bloemendaal waren tot 1 uur drie lijsten binnengekomen, te weten: V.V.D.: A. van Geluk; K.V.P.: mej. E. Nolte; de gecomb. lijst C.H.U. en A.R.: J. W. de Jong Schouwenburg. Toen de bewoner van het woonschip De Lichtboei", welke gelegen is in het Spaarne tegenover de Schalkwijkerstraat, vannacht om twee uur naar bed ging, overtuigde hij zich eerst, of de turven in de open haard nagenoeg waren uit gebrand. Drie kwartier later werd hij wakker door geknetter en hij kwam tot de ontdekking, dat het houtwerk in de omgeving van de haard vlam had gevat. De brandweer werd onmiddellijk ge waarschuwd en binnen korte tijd was het grootste gevaar bezworen. BIOSCOPEN: Rembrandt: .Singin'in the rain"; ge prolongeerd. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15, a. 1. Palace: „Heidi"; geprolongeerd. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15, a. 1. Luxor: Afgekeurd door K.F.C. Frans Hals: „De gmokkelprinses". Tij den: 2.30. 7 en 9.15 uur. Dinsdagavond één voorstelling om 8 uur, a. 1. Lido: „Willie en Joe in Tokio". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15, a. 1. City: Afgekeurd door K.F.C. Spaarne: „Trek naar het Westen". Tij den: 2.30, 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Dinsdag 14 April Mine'va: Kennemer Comedie: „Bloed en Liefde", 8.15 uur. Concertgebouw: H.O.V.-concert „Beetho- venavond", 20 uur. i Grote Kerk: Orgelbespeling door George Robert. 2122 uur. Woensdag 15 April Minerva: „Sterrenparade 1953", 8.15 uur. Grote Kerk: Orgelbespeling door Egbert Vos 2122 uur. Concertgebouw: Lentefeest R.K. Midden- Stand, 20 uur. Gebouw Cultura: Haarlemse Kunstge- meeqschap. Lezing over Vincent van Gogh, 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Wandelpark Grocnendaal - Heemstede. Internationale Bloemententoonstelling .Flo ra 1953". Geopend 8.3023 uur; 1019 April Boskoopse cult. Frans Halsmuseum, ingang KI. en Gr. Heiligland. Speciale expositie van alle aan wezige werken van Frans Hals in hoofd gebouw, des avonds bij kaarsverlichting. Bijzondere illuminatie en versiering van Binnenhof en gevel. Geopend van 1017 en van 2023 uur. Zon- en feestdagen 13 17 uur. Museum Het Huis Van Looy, KI. Hout weg 103, (ingang Kamperlaan). Werken van leden van Kunst Zij Ons Doel. Heden daagse schilderkunst. Geopend op werkda gen van 1017 uur. 's Zondags van 13— 17 uur. Vishal, Grote Markt. Diepzee-aquarium en Philips' Wondertuin. Geopend van 10 —23 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. „Bloemen wereld van oude en moderne Nederlandse Kunst". Geopend dagelijks van 1017 uur. 's Zondags van 1317 uur. 's Maandags gesloten. Kunsthandel Leffelaar, Grote Markt 14: Nederlandse Kunstnijverheid. Geopend: 1017 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102: Kunstnijverheid en bloemencomposities Pieter van Gelder, Pieter Groeneveldt. Wandtapijten van de Knipscheer. Geopend op werkdagen van 1017 uur. „Het Wapen van Heemstede". Werken van Heemsteedse beeldende kunstenaars. Geopend dagelijks van 9—23 uur. CULTURELE ONTSPANNING EN AMUSEMENT „Poesjesnellenkelder", Stadhuis, Grote Markt: Marionetten-theater, 6 voorstellin gen per dag om 15, 16, 17, 20, 21, 22 uur. Grote Kerk, Grote Markt: te bezichti gen van 917 en 2022.30 uur. Gaskronen- verlichting. Stadhuis, Grote Markt: Avondopenstel ling van 20 tot 22 uur op Maandag, Woens dag en Vrijdag van door kaarsenluchters verlichte grote hall. Toegang vrij. Vleeshal, Grote Markt: Taveerne „De Hyacint". Cabaret, Bars: „Die Raeckse", Raaks: Wie ner cabaret „Edelweiss"; „Moulin rouge" Florapark; 's avonds cabaret, variété, dan sen: „De Waag", Spaarne 29; La CUbana, Lange Veerstraat 17; Wine Lounge, Lion d'Or, Kruisweg 34. DIVERSEN: Pendeldienst minatuurtreintjes („Glip- pertjes") op route „Dreefzicht" (De Hout) —Frans Halsplein v.v.: rondritten (N.Z.H. V.M.-bus, 20, 21 en 22 uur) en rondvaar ten (vertrek: Houtbrug) langs de verlich ting. Boottochtjes naar de Flora de gehele dag (van Houtbrug). Houtplein, hoek Dreef/Wagenweg, en Damstraat: oliebollen poffertjes-kramen. .*tNh Donderdag 16 April a.s. des avonds acht uur zal de H.O.V. voor de leden van de KAB. in de Gem. Concertzaal een populair concert geven en wel een Weense avond. Het geheel staat onder leiding van Marinus Adam. Soliste is Margit Opawsky, sopraan. Programma inleiding door Wouter Paap. Op deze avond wordt werkelijk iets buitenge woons geboden voor de leden van de K.A.B. Kaarten zijn nog verkrijgbaar aan het gebouw St. Bavo, bij de kringbe stuurders en de secretariaten der vak organisaties. De roem van onze bollenvelden is ook doorgedrongen tot het hoofdkwartier van de Atlantische strijdkrachten te Parijs. Hedenmorgen arriveerde op Schiphol generaal Mathew B. Ridgway, opperbevelhebber van de SHAPE, die met zijn charmante echtgenote de bollen kwam bekijken. Er was zo weinig mogelijk officieel vertoon, want de generaal wenste „gewoon als bezoeker" over de Keu kenhof te wandelen. Hetgeen echter niet wegnam, dat de minister van Oorlog, 'ir. Staf, de heer en mevrouw Ridgway vergezelde en een Jacoba op Keukenhof met een grote bos langstelige tulpen, „General Ridgway"-tulpen, voor de dag kwam. Vóór zijn vertrek uit ons land vanmiddag omstreeks vier uur heeft generaal Ridgway nog een korte bespreking met minister Staf gehad. Maandagavond hield het Adoptie-co mité onder leiding van de voorzitter, de heer N. de Lange, een spoedvergadering in het Raadhuis. De voorzitter gaf eerst een overzicht van de snertdag en bracht dank aan allen die tot het welslagen van dit ex periment hebben medegewerkt. Daarna kwam het motief voor deze spoedver gadering aan het licht; er zal n.l. op Vrijdag a.s. een groots opgelette bloe mendag worden georganiseerd. De Heemsteedse bloembollenkwekers heb ben voor dit doel 50.000 tot 70.000 Nar cissen beschikbaar gesteld, die door het personeel in bosjes van pl.m, tien stuks worden gebundeld én Vrijdag tegen de lage prijs van één kwartje per bosje aan elke ingezetene van Heemstede en wie zich voorts maar op straat durft te vertonen, zullen worden aangeboden. Gezien de zeer lage prijs en de uitste kende kwaliteit van de bloemen, die vrij wel kersvers zullen zijn, belooft deze onderneming een buitengewoon succes te worden. Door de welwillendheid van majoor v. d. Laan, commandant van de Ripperda-kazerne, zullen enige leger- vrachtayto's en een aantal militairen aan deze bloemendag medewerken. Verder bestaan er plannen om op 12 Mei wederom de burgerij van soep te voorzien; ditmaal bruine bonensoep. Er zal een zodanig kwantum worden ge steld, dat iedere ingezetene voldoende kan kopen, mede door de nog grotere medewerking van de militaire autoritei ten fin tie verbeterde organisatie,, zpdat er ditmaal ;;ero tc-leür^estèlden zullëh zijn. Dat ér een gro'te activiteit van het comité uitgaat, blëek wel uit het feit, dat de verloren gegane inventaris van de vereniging „Het Groene Kruis", een zusje van „Het Witte Kruis", nadat dr. A. L. C. van Lier hieromtrent rapport had uitgebracht, zo spoedig mogelijk zal worden aangevuld. Vervolgens werd besloten, een tegel tje te laten maken in Delfts blauw, voorstellende een woning die tot aan het dak in het water steekt; linksboven het wapen van Puttershoek, rechtson der het wapen van Heemstede en onder de woning het opschrift: „Heemstede v' r ,w n m K'i A adopteert Puttershoek in het rampjaar 1953". Deze tegels zullen worden ver kocht tegen f 1.50 per stuk. Een groot aantal dames uit Putters hoek komt Donderdag op bezoek, waar toe het programma werd samengesteld. De dag wordt besloten met een din et- in het Verversingshuis in het Wandel bos Groenendaal, waaraan de leden van het Adoptie-comité voor eigen reke ning deelnemen. Na bespreking van de filmavond op 22 April en de toneelavond op 6 Mei, waarover nadere bijzonderheden zullen volgen, en de mededeling dat deze week nog een vrachtauto met meubilair en andere goederen naar Puttershoek ver trekt, werd deze belangrijke vergadering gesloten. De candidatenlijst, waarmee de K.N.P. te Heemstede aan de gemeenteraads verkiezingen wii deelnemen, vertoont de volgende samenstelling: 1. Drs. M. Weijers, 2. J. C. Th. Smit, 3. E. Duyn- stee. 4. F. A. Derkinderen, 5. J. H. Verdonschot Azn., 6. P. J. G. Hendrikse, 7. A. G. A. de Wolf, 8. B. A. J. A. M. Tepe, 9. H. Th. A. M. Cuypers, 10. H. J. Westerkamp. Er is te Heemstede een eigen afde ling der K.N.P. opgericht, in welker bestuur zitting hebben: P. Tromp ivoor?..), A. M. Smit, Th. Moounjaj^en J. Saevs. - Vanavond maakt de harmonie „De Spaarne Bazuin" een rondwandeling door de stad. Om half negen vertrekt men van de Dreef in het miniatuur treintje naar het Frans Halsplein en ongeveer half tien begint de rondwan deling door Haarlem-Lichtstad Zondagmiddag werd de strijd om het kampioenschap „Noord-Westen" dat Donderdagmiddag door de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, werd geopend, besloten. Vier dagen hebben de acht deelnemers uit de verschillende districten in Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht el kaar, op de meest sportieve wijze be- kampt en de hoge verwachtingen die men ïn Haarlem van de favoriet Oomen had. zijn Werkelijkheid geworden, want hij heeft, zij het dan ook met geluk, het kampioenschap veroverd. Daaruit blijkt weer eens opnieuw dat men het ook in de zo hoge eisen stellende biljartsport die zoveel concentratie esit, toch niet zonder een lonkje van vrouwe Fortuna kan stellen. Vooral Zondagmid dag was voor de eindstrijd grote belang stelling en van de zijde der diverse ge westelijke en districtsbesturen waren o.m. de heren Ewijk en Ellebroek aan wezig, terwijl de voorzitter van het dis trict Haarlem, de heer Wagemaker, nar tuurlijk blijken van zijn belangstelling gaf. De eindstand van deze interessante reeks luidt aldus: 1. Oomen 2. Klop 3. Loggen 4. Schot 5. Bood 6. Fontijn 7. Broertjes 8. In 't Hout 1379 210 39 6.56 12 1281 173 53 7.40 8 1164 165 75 7.05 8 1265 190 75 6.65 8 1348 219 62 6.15 8 1201 219 42 5.48 6 1168 190 43 6.15 4 1212 202 65 6.00 2 Advertentie Na de Spaanse film over Fatima is thans de Amerikaanse kleuren-film, handelende over het wonder, in roula tie gekomen. De regisseur John Brahms heeft sentimentaliteiten vermeden en soberheid betracht. De kleur heeft eigenlijk alleen de belangrijke functie bij de vertoning van het zonne-wonder, waardoor de filmexpressie verhevigd wordt. Dat de pathetiek niet geheel afwezig is, kan toegeschreven worden aan de bijzondere ontroering, die de toeschou wer nu eenmaal ondergaat bij iedere ontmoeting met het geluk en met de bovennatuur. Daar ontkomt men nu eenmaal niet aan. Het verhaal is gelijk aan alle over zichten van de gebeurtenissen in Fati ma. Ook de Spaanse film hield zich aan de feiten. En geheel afgezien, of men met een wonder van Fatima te doen heeft of niet, de historische gebeurte nissen zijn er en kunnen niet geloo chend worden. Er zijn drie kinderen geweest, diehebben volgehouden, dat zij de H. Maagd hebben gezien en horen spreken. Er zijn politie-autoriteiten geweest, die de godsvrucht de voet dwars gezet hebben. Er zijn kerkelijke autoriteiten geweest, die de uiterste voorzichtigheid hebben betracht. Er zijn honderdduizenden gelovigen geweest, die betoogd hebben voor het wonder en op zekere dag, niet lang geleden,, waren zij ten getale van een millioen uit alle streken der aarde aanwezig om in Fatima is en om de basitiek te bid den. Al deze historische feiten, die niet gering te achten zijn, hebben noch tans de Centrale Commissie voor de Filmkeuring niet kunnen bewegen, de film in kwestie zogenaamd cultu reel te keuren, waardoor zij tot min der vermakelijkheidsbelasting ver- Biddende massa in de film „Het wonder van Fatima". plicht ware geweest. Als men nagaat dat Kitschl'ilms als II Trovatore, On sterfelijke symphonie en vele andere wel cultureel gekeurd zijn, dan vraagt men zich af, wat er ten aanzien van Het wonder van Fatima aan de hand is geweest. Los van alle wetsartikelen, kan men niet zeggen, dat de film van daverende culturele betekenis moet genoemd worden, maar op z'n minst toch, dat zij meer betekent dan vele andere en dat zij volkomen beant woordt aan de eenmaal in de wet gestelde eisen. De oorzaak van het niet-toekennen van het praedicaat „cultureel" zal wel .liggen in- het feit, dat men de Spaanse •film over Fatima bij vergissing of uit slordigheid óók niet in de begeerde categorie heeft geplaatst. Men had er beter geen consequentie aan kunnen verbinden. Vanmorgen heeft de directie van het Rembrandttheater, waarin deze film van Vrijdag af vertoond zal worden, een speciale voorstelling gegeven voor de geestelijkheid en de religieuzen, welke geste ook door de opkomst, zeer op prijs gesteld bleek te zijn. De leden van de Kath. Bond voor Be jaarden, afd. Haarlem, waren eveneens in de gelegenheid deze voorstelling bij te wonen. SANTPOORTERPLEIN 1, Tel. 19706 Buslijn 3-4-8 Tijdens een bijeenkomst van de B.B. te Haarlem in het gebouw St. Bavo, heeft de heer H. J. de Vries medege deeld, dat door de regering op het ogen blik onderzocht wordt in hoeverre hét mogelijk is de B.B. een vredesbestem- ming te geven. De heer de Vries gaf tevens een over zicht van de samenstelling van de dienst, waarbij rekening is gehouden met een paraatheidslimiet van ongeveer drie mi nuten. Van de materieelvoorziening zei hij nog, dat bepaalde wijken kleine mo torbrandspuiten krijgen toegewezen. Het overige materiaal komt langzaam maar zeker binnen. De vergadering werd bijgewoond door burgemeester P.O.F.M Cremers. Na de pauze werden enkele lichtbeelden eri films vertoond. Voor deze bijeenkomst waren de vrijwilligers, die zich tijdens de actie hadden gemeld, uitgenodigd Woensdagavond 15 April 8.15 uur, houdt Ewoud de Kat in gebouw Cultu ra voor de leden van de Haariemse Kunstgemeenschap een lezing met licht beelden over Vincent van Gogh. Don derdagavond 23 April wordt om 9.1 uur in het Rembrandt-theater de film gedraaid „Another shore" met in het voorprogramma „Fantasy on Ireland''. Aavertentie Uw Matrassen bijgevuld of vernieuwd Maakloon lopers, f 12.50, 2-pers. f 15.- Gedurende de Flora 10% KORTING t H. DE GRAAFF Grote Houtstraat 1Ö3 - Tel. 11485 Onder auspiciën van de heer L. Jan- sen geeft Haarlems Radio Cabaret mét Harry Meijer aan het hoofd op Woeiis- aag 15 April een sterrenparade in het Minerva-theater. Onder de medewer kenden- zijn o.m. Kees Stet met zijn West Friese humor, Gerry en Ferry, zingende dwazen, Herman - Theunissen met zijn accordeon en Harry Meijer met Trudy- Schulpzand. De huisomroep van het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem bestaat 1 jaar. Vanmiddag om vijf uur zal broeder Elias een kort. woord ter inleiding voor de microfoon spreken. ,Na muziek en platencabaret zal pater Loop om acht. uur een toespraak houden als erevoor zitter van huisomroep. Vervolgens wor den flitsen gegeven uit het eerste offici-, ele programma een jaar geleden ouder productie van Joop van Zijl en Jan van Luxemburg. Een vrolijk programma van plaatjes en praatjes is daarna aan de beurt. Als gast treedt op de heer Tom Huygen, die over zijn werk bij de radio in Hilversum zal vertellen. Het armbestuur der Dekenale Kerk heeft ook de zorg voor de St. Joseph- stichting. De aan deze stichting toebe horende buizen worden veelal bewoond door ouden van dagen, die een lage, huurprijs betalen en indien noodzakelijk, ook overigens financieel geholpen wor-.. den. Fondsen zijn niet ter beschikking- In December werd het bestuur voor de keuze gesteld een der woningen te slo pen of grondig te herzien. Tot het laat ste werd besloten, om de bewoonster niet te duperen. Voor het herstel der St.. Josephstichting wordt nu een actie ge voerd en giften kunnen gestort worden op girorekening 501659 ten name van dr. J. G. Dijkman, Gedempte Oude Gracht 121, Haarlem. Maandagmiddag werden de halve eindstrijden voor afd. C gespeeld. Veel krachtsverschil was er niet en beide winnaars konden hun meerderheid dan ook maar met één doelpunt verschil uitdrukken. De A. H. Gerhardschool 3 klopte dé KI. de Vriesschoól 2, terwijl de Th. Ke- telaarschool 2 het Triniteitslyceüm 3 uitschakelde. Het merkwaardige feit doet zich nu vóór, dat de béide finalisten dezelfde zijn als die van het vorig jaar. Toen won de A.H. Gerhardschool 3 met 3—1. Of de Th. Ketelaarschool 2 daar weer enoegen mee wil nemen, zullen we a.s. Aaterdfttt Q&ifeet EDO-tei-rein zien. Deze eindstrijd vangt needs om ..kwart voor- p- twee .aam, De uitslagen waren: Ki de Vriesschool2—A.H. Gerhard school 3 .1—2, Th, M. Ketelaarschool ,2 Triniteitslyceüm 3 1-0, Het bestuur der R. K. Zwemvereni ging „NU volentibus Arduum" belegt Woensdagavond in de muziekzaal van Brinkmann een contactavond. Als spre ker treedt Op rector W. Grimbergen uit Den Haag. sportadviseur in het bisdom- en in Haarlem nog wel bekend. De film, welke bij het eerste lustrum vervaardigd, werd, zal vertoond worden en er zal ge legenheid bestaan tot gezellig samenzijn met muzikale omlijsting. De toegang is uitsluitend voor leden, die 16 jaar of ouder zijn. Een aantal kiezers heeft zich niet kunnen verenigen met het feit, dat de Zandvoortse wethouder Slagveld door de CHU geen candidaat is gesteld voor de gemeenteraad. Zij hebben nu een eigen lijst ingediend met de heer Slag veld als no. 1. De heer P. van. der Mije heeft bedankt als voorzitter van de Zandvoortse Red dingsbrigade. Ruim dertig jaar geleden heeft hij deze brigade opgericht en het is aan diens ijver te danken dat deze- brigade is geworden tot een toegewijde schaar van jonge mensen die telkenjare belangloos paraat zijn om de bezoekers van Zandvoort voor de gevaren der zee te behoeden. De heer Van der Mije meent dat yu de tijd is gekomen om ae brigade aan de leiding van een jongere voorzitter toé te vertrouwen. Als be stuurslid van de Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen en lid van de plaatse lijke commissie der- Kon. Noord-Zuid- Hollandse Reddings Mij., blijft de heer Van der Mije betrokken bij het red dingswerk. - j (Niet officiële koersen) Vorig slot 3% Ned. 1953 100% 3V4 Nederl. 1948 95)1 3% pCt. Ned. 1950 95/, 3-3% Nederland 1947 96/, 3 Ned. 62-64 bel.-Iao. 97% inschr. Urtbk. 46 3 pCt. 94 m Ned. Handel Mij. cgrt 155% A.K.U. 159 Van Berkels Patent 103 "2 Calvê-Delft cert. 11612 Van Gelder 149 Kon. Hoogovens cert. 1551/4 Unilever cert. 184% Ned. Kabel 205', PhilipB 154% Kon. Petroleum 310% „Amsterdam" Rubber 89 Holl. Amerika L()n 143 Kon. N. Stoomb. M. 123% Ned. Scheepv. Unie 125% H.V.A. 100 Deli Mij. cert. 82% Opening 14/4 1Q01i 96 Vt 159 185 152 310 14 89 Vt 124 12514 99'/4 83 vi 10/4 Anaconda Copper 39 VA Bethlehem Steel 503,» Chrysler Oprp 79% General Electric. 69% General Motors- - 61% Hudson Motors 1434 Kennecott Copper 70(j Montgomery Ward 63',4 North American Can 21% Radio Corp. 26 Repu bile Steel 47 Shell Cil 66% thero Pacific 45% Southern Railway 83)4 Tidewater Z4s;t U.S. Steel 38% ex div. 13/4 88% 50% 79% 69% 62 14% 69% 63% 21% 26 47% 67 45 83% 24'» 88%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2