Ook VDO is niet opgewassen Kromdorp op stelten tegen superieur A Kruiswoordraadsel f SCHEEPVAART BERICHTEN 42 DAMES VAN ADO GEVEN SVA GEEN KANS OP VERBETERING Junioren van DTS zijn kampioen Na Juli geen selectie meer voor Canada z1 CTïCv-. 56ste dodenlijst r naar. h.™»i» <*-•«*"«jcss ss,aar J DINSDAG 14 APRIL 1953 PAGINA 4 Clubs uit noodgebieden uit voetbalcompetitie f Hongaren en Oostenrijkers niet in FIFA-team 400 emigratiegevallen per week Haarlems keurturnploeg is samengesteld Patty winnaar te Napels Sportflitsen Engels elftal tegen Schotland Lofthouse middenvoor Dit jaar: Geen niet-landbouwers meer naar Canada Polder Klinkerland droog MARKTBERICHTEN Contingentering van snijbloemen en planten? Nederl. bloemisterij bezorgd over Belgisch streven Visum van Indonesiër wordt niet verlengd (Van onze handbalmedewerker) VDO, dat als de best geklasseerde Amsterdamse ploeg in de diocesane heren klasse nog steeds een stille hoop koesterde op het kampioenschap, ziet sinds Zondag zijn kans op de titel nu definitief in rook opgaan. Ondanks hun goede voornemen konden de VDO-ers niet tegen Wings optornen. Evenals de andere elftallen in deze klasse, werden ze met ruim verschil (1910) door de Hagenaars geklopt. «KDO deed het beter. Met een „geIegenheids"-opste!ling tegen Wilhelmus werd de kans gegrepen om zich meer van de hekkensluiter te verwijderen (514). DTS boekte opnieuw een overwinning. In de Residentie ging Kwiek met 613 op de knieën. DCG zag zijn 63 voorsprong op Wilskracht turnen in de tweede helft verloren gaan en capituleerde op het nippertje met 76. De dames van Ambon hebben zich blijkbaar voorgenomen een glorieuze eindspurt in te zetten. Na de overwin ning van vorige week triomfeerden ze Zondag opnieuw tegen Leonidas. De Haarlemse dames moesten met een ne derlaag van 62 genoegen nemen. Met dezelfde cijfers verloor SVA bij Ado. Zo zoetjes aan wordt de hemel wel wat duister boven het SV A-kamp. Odos komt nu ook flink opzetten. Dat onder vonden de dames van Vido, die het niet verder konden brengen dan een 30 nederlaag. Wings, dat zich de gehele competitie ongenaakbaar heeft getoond, gaf het bezoekende VDO weinig kans op succes. Vooral in de eerste helft toonden de Ha genaars zich superieur. En toch zat er voor VDO wel meer in dan de 1910 nederlaag. Dat bleek wel in de tweede helft, maar toen was de achterstand reeds te groot geworden. Wings kwam onmiddellijk na middenuit sterk in de aanval en schoot diepe bressen in de VDO-defensie. In vrije positie losten de Hagenaars glaszuivere worpen op doel, waar de keeper geen schijn van kans op kreeg. VDO stelde daar niet al te veel tegenover. Ze wisten enkele malen het Wings-doel te vinden, maar toch was het maar magertjes. In de tweede helft, die met 103 was ingegaan, werd door VDO met een gewijzigde opstelling ge opereerd. Inderdaad hield deze verande ring belofte in voor de toekomst. De strijd ging nu wat meer gelijk op. Maar telkens als VDO scoorde, schoot Wings eveneens een of meerdere gaten in het Amsterdamse doel, totdat het einde aan brak met de stand van 1910. KDO heeft de kans niet laten glippen om zich uit de gevaarlijke zone los te werken. Wilhelmus heeft hierbij ech ter alle medewerking verleend, want de Hagenaars speelden een zwakke partij. KDO kon nu vrij rustig zijn aanvallen opbouwen. Op het kleine handbalveldje ging het soms flink snel in de blauw- witten voorhoede. Reeds spoedig nam KDO met twee doelpunten, de leiding. Wilhelmus antwoordde hierop onmid dellijk. Maar daarna was het KDO, dat het initiatief in handen nam. Geleidelijk werd de stand tot 26 opgevoerd. De gasten kwamen pas goed op gang in de tweede helft. Prima samenspel van man tot man stelde Wilhelmus voor onoplos bare problemen, wat natuurlijk doel punten kostte. Weliswaar maakte Wil helmus ook nog enige fraaie doelpunten, maar de meeste, wel wat primitieve aanvallen, stuitten op de KDO-achter- hoede. Het werd 514. Het gehavende elftal van DCG heeft het b(j Wilskracht turnen niet tot winst weten te brengen. Direct moet echter gezegd worden, dat de respectievelijke invallers prachtig werk hebben ver richt. Van het onzekere begin van DCG wist Wilskracht turnen in het eerste kwartier te profiteren. De gastheren namen toen een 31 voorsprong. Gelei delijk kwam DCG er beter in en scoorde nog voor de rust aanbrak vijfmaal, 36. Na de hervatting kwam Wilskracht meer naar voren. Toch liet de gelijk maker lang op zich wachten en het was dan ook lang niet zeker of Wilskracht het tot een overwinning zon brengen. Temeer, daar DCG zich meerdere opge legde kansen wist te scheppen, maar deze allemaal om zeen bracht. Tenslotte is het Wilskracht toch nog gelukt met een puntje verschil (76) de volle buit In te palmen. Een gelijk spel was hier zeker wel de juiste verhouding geweest. De stand is nu: Wings VDO DTS DCG Lodewijk Wiiskr. trn. Kwiek KDO Hios Wilhelmus Ambon dat nog best een paar punten kan gebruiken liep direct goed van stapel en beheerste het spel gedurende de eerst tien minuten. Het resultaat liet dan ook niet op zich wachten, 10. De dames van Leonidas trokken toen flink van leer, maar strandden op de stugge achterhoede van Ambon. Een werkelijk goed schot kon zelden worden afge vuurd. Nadat de thuisclub voor de derde maal succes had werd er van doel 14 14 0 0 28 284—47 14 12 1 1 25 178—102 13 7 2 4 16 95—115 13 6 1 6 13 96—91 11 6 0 5 12 79—91 15 5 2 8 12 105—139 14 4 2 8 10 85—144 13 3 1 9 7 94—138 11 2 1 8 5 66—124 10 0 0 10 0 43—123 Het bestuur van de KNVB heeft de verenigingen Flakkee, 's-Gravendeel, Strijen, Zlerikzee, Burgh, Ierseke en ver moedelijk ook Robur, toestemming ver leend hun elftallen uit de competitie terug te trekken. Dit in verband met de Watersnoodramp. De reeds gespeelde wedstrijden zijn alle vervallen verklaard, terwijl de plaatsen van bovengenoemde verenigin gen in de desbetreffende klassen gere serveerd blijven. Behalve in de vierde klasse G en Re serve 3 C van het district Zuid I, waar geen degradatie wordt toegepast, zal de promotie- en degradatieregeling in de andere bij deze maatregel betrokken klassen, onveranderd blijven. DCG 12 11 0 23 75—15 Tybb 11 9 1 1 19 40—21 ADO 13 8 0 5 16 53—33 Odos 12 6 3 3 13* 37—31 Vido 13 3 1 9 7 34—59 Leonidas 14 2 3 9 7 27—45 Ambon 11 2 2 7 6 22—46 SVA 10 0 3 7 1* 18—47 2 verl.p. In de eerste klas van district Kenne- gewisseld en weldra ging Leonidas in het offensief. Het zat de gasten echter niet erg mee zodat het gewenste resul taat uitbleef. Pas nadat Ambon er 50 van had gemaakt hadden.ze tweemaal succes. Leonidas miste nog twee 13-me- ter worpen. In de laatste minuten werd de stand nog 62. Odos dat gevaarlijker voor het doel van Vido opereerde en zich een kleine veldmeerderheid veroverde, moest toch nog een kwartier spelen om de leiding te veroveren. Het spel van Vido werd dikwijls te kort gehouden, waardoor Odos steeds kon ingrijpen. Slechts en kele malen waren de bezoeksters hun belaagsters te glad af, maar dan ontnam de keepster elke hoop op een doelpunt door op overtuigende wijze het afge vuurde schot onschadelijk te maken. In de tweede helft was het overwicht van Odos nog duidelijker. Regelmatig verkeerde het doel van Vido in gevaar, doch steeds was het een verdedigster die de weg versperde. Odos ontkwam met een hard schot dat juist overging ter nauwernood aan een doorboring. Dit was voor hen het sein energieker aan te pakken. Met twee prachtige doelpun ten stelden ze de zege veilig, 30. Dat SVA zijn zwakke positie op de ranglijst wil verbeteren, ondervond ADO duidelijk. De Amsterdamse dames gaven kranige tegenstand, maar misten de productiviteit om hun werk in winst om te zetten. Tijdens de eerste helft speelde SVA aanmerkelijk sterker. Na dat paal en lat vele malen SVA uit komst hadden gebracht, stond ADO bij de tweede helft met 21 voor. SVA slaagde erin na felle aanvallen de ge lijkmaker te scoren. Het tempo werd hierna door ADO opgevoerd en hier tegen was SVA niet bestand. Regel matig kwamen nu de doelpunten totdat de stand op 62 was gebracht. De stand is nu: merland/Zaanstreek deed DIO van zich spreken door AOG een gelijk spel (22) af te dwingen. Or. Wit zal deze uitslag wel met vreugde hebben begroet, want nu staan de kansen weer gelijk. DSO was tegen Wijk aan Zee niet opgewas sen en verloor met 71. In district Am sterdam stijgt de kans op de titel bij VDO met de week. The Victory kon het „thuis" niet tegen dc koploper bolwer ken (05). Wilskracht Sport heeft de smaak te pakken; Tob werd nu aan de reeks overwinningen toegevoegd (50). Odin boekte verlies tegen DCG 2 (48). De standen zijn: 55—17 33—16 39—19 32—20 18—47 25—21 12—30 8—49 58—26 50—14 40—21 48—19 25—30 34—36 28—45 17—55 23—72 De junioren van DTS hebben de be slissingswedstrijd tegen DCG met 34 gewonnen en het kampioenschap op hun naam gebracht. Vooral de achterhoede van DTS heeft een belangrijk aandeel in dit succes gehad, ze gaf weinig kansen weg. In tegenstelling met de andere kant, die verschillende momenten erg zwak spel vertoonde. De jongens gaven elkaar geen cent toe en soms ging het er ook flink „warm" aan toe. DTS leidde de eerste helft met 1—0. In de tweede helft scoorden beiden om beurten enf maakte DTS één minuut voor het einde met een listig boogballetje gelijk, 33. In de verlenging veroverde DTS uit een 13-meter worp de erepalm. Het betere spel van DTS verdiende de overwinning. De stand is hier: AOG 12 10 1 1 21 Or. Wit 11 9 1 1 19 Wijk a. Zee 11 7 1 3 15 DIO 13 6 2 5 14 Meervogels 11 5 1 4 11 Zeevogels 12 4 2 6 10 Bi. Zwart 7 1 1 5 3 DSO 10 0 0 10 0 DCG 2 15 10 2 3 22 VDO 12 10 1 1 21 Wiiskr. Sp. 11 7 2 2 16 Wiiskr. Trn. 12 7 2 2 16 Tob 11 5 2 4 12 The Victory 13 4 3 6 11 Thecla 11 2 1 8 5 Odin 11 1 1 9 3 Dop 13 0 2 11 2 DTS DCG KDO Ambon Leonidas 16 14 5 4 1 64—21 62—24 24—44 29—50 13—54 In verband met de besprekingen, wel ke Gaston Barreau (Fr.) en Walter Nausch (Oost.) dezer dagen hebben ge voerd over de samenstelling van het FIFA-team, dat op 21 October a.s. te Londen tegen Engeland uitkomt, wordt gemeld dat Hongarije en Oostenrijk ze ker geen spelers voor déze wedstrijd beschikbaar zullen stellen. Er staat n.l. voor 25 October een landenwedstrijd HongarijeOostenrijk te Boedapest op het program. Italië heeft een nieuwtje op het gebied van two-seaters. Het is de „Iso". Het autootje, dat 85 kilometer per uur rijdt, heeft een motor van 9.5 p.k., en ver bruikt 1.3 liter benzine op de 96.5 km. Het heeft Vier versnellingen en achter- aandrijving. Wanneer de chauffeur en zijn metgezel instappen, wordt het stuur naar buiten gebogen de deur van het wagentje zit aan de voorkant zodat zij hun zitplaatsen gemakkelijk kunnen bereiken. De 198 cc-motor is aange bracht in de achterzijde van de wagen. De achterwieltjes zijn zeer dicht naast elkaar aangebracht. Het autootje is 2.27 m. lang en 1.32 m. hoog. Wanneer u dus niet op al te veel comfort gesteld bent, is dit stellig de ideale auto voor u! 42. De derde, die de plotselinge verdwijning van Freule de Quael ontdekte, was niemand minder dan veldwachter Stockedief. Hij kwam voorbij de riante villa van de adellijke dame en het viel hem op, dat zij de woning in een opvallend duister v;as ge huld. En zoals met elke goede politieman het geval is, wat Stockedief opviel, beschouwde hij meteen als verdacht. Hij stapte dus vastberaden op het landhuis toe en schelde aan. Maar het bleef stil. „Dat is vreemd. Dat is heel vreemd", bromde de veldwach ter. Want hij kende de freule als een dame, die alleen 's avonds haar woning verliet om een lezing over de bijenteelt of een protestvergadering tegen het humanisme bij te wonen. Die avond echter werd er in Kromdorp zelfs niet het geringste lezinkje ge houden, dat wist Stockedief zeker. Zodat hij het uit wendige en de omtrek van het landhuis aan een nauwkeurig onderzoek begon te onderwerpen. De freule was weg, dat bleek overduidelijk; zij had zelfs geen briefje voor de melkboer achtergelaten. En waarom was zij gevlucht tenzij om aan arrestatie te ontkomen? De veldwachter keerde naar zijn woning terug met het vaste voornemen een bevel tot huiszoe king aan te vragen. Met dat beslissende document in zijn zak forceerde hij de volgende morgen een raam van Freule Euphrosine's huis en klom naar binnen. Het woonvertrek en vooral het boudoir van de dame vertoonden alle sporen van een overhaast vertrek. Zo stond de deur van de linnenkast wagenwijd open en ergens lag een tandenborstel op de grond. Stockedief vatte dat voorwerp rriet zijn zakdoek aan en stak het in zijn zak. Er gingen op dat. moment allerlei grootse gedachten in hem om. Hij had een misdadig complot van wijdvertakte omvang ontdekt, zo gonsde het in zijn hoofd. Freule de Quael speelde onder een hoedje met Koos Pimpel. Hij, Stockedief. kon nog maar één ding doen: de Binnenlandse Veiligheidsdienst waar schuwen. Naar te Den Haag vernomen wordt, is te verwachten, dat na 1 Juli a.s. de selectie voor de emigratie naar Canada over dit jaar in het algemeen gesproken zal worden beëindigd. Het aantal gegadigden voor emigratie naar Canada is de laatste tijd zeer hoog geweest, namelijk 400 gevallen (rond 1200 personen) per week. De arbeidsmarkt in Canada ontwik kelt zich zeer gunstig en practisch elke Nederlandse emigrant kan worden ge- In de schouwburg te Volendam zullen Zondag 26 April a.s. de Nationale Turn- wedstrijden worden gehouden, welke door de Katholieke Gymnastiekvereni ging „St. Mauritius" te Volendam wor den georganiseerd. Verwerkt zullen worden het persoon lijk Nationale Kampioenschap voor keurturners en voorts het Nationale Kampioenschap voor Bondskeurploegen. Tevens zal op deze dag de Nationale Keurploeg worden gevormd, welke zal bestaan uit de vijf turners, die het hoog ste aantal punten behalen. Na een permanente training van de keurturners van de diocesane afdeling van de Nederlandse Katholieke Sport bond in het bisdom Haarlem is thans de definitieve Bondskeurploeg samenge steld. die op 26 April a.s. te Volendam aan de. Nationale Turnkampioenschappen zal deelnemen: De ploeg bestaat uit: 1 H. de Waal, Delft: 2 H. Tol, Volendam; 3 L. v. Velsen, Den Haag; 4 Th. Bos, Vo lendam; 5 C. Tol Kzn„ Volendam. Als reserves werden aangewezen: 1 C Tol Gzn., Volendam; 2 F. Terhoeve, Vlaar- dingen. Het heren-enkelspel van het interna tionaal tennistóurnooi te Napels is in een overwinning voor de Amerikaan Budge Patty geëindigd. Met 5-7, 7-1, 7-5, 8-6 sloeg hij in de finale zijn landgenoot Bartzen- Davidsson (Zweden) en mej. Ward (Gr.B.) wonnen het gemengd dubbel spel door in de eindsrijd met 6-3, 6-3 over mevr. Head (Gr.B.) en Worthing- ton (Nieuw-Zeeland) te zegevieren. Het is thans definitief, dat de gebroe ders Van Loon (Tilburg) 22 April a.s. in Badminton (G.-Br.) zullen starten voor de samengestelde wedstrijd paardrijden, welke tot en met 24 April duurt. Piet Haan (Ned.) heeft de wieler-Om- loop der Ardennen voor onafhankelijken gewonnen, met 15 sec. voorsprong op de Belgen Kelchtermans. Lowie, Deborre, Van Geneugden en Van Belle, die in deze volgorde over de eindstreep gingen. Tijd van de winnaar: 5 uur 56 min. voor het parcours van 178 kilometer. Het Engelse, voetbalelftal, dat Zater dag 18 April in het Wembley stadion te Londen tegen Schotland speelt, is als volgt samengesteld: doel: Merrick (Bir mingham); achter: Ramsey (Tottenham) en Smith (Arsenal)midden: Wright (Wolverhampton), Barrass (Bolton) en Dickinson (Portsmouth); voor: Finney (Preston), Broadis (Manchester), Loft house (Bolton), R. Froggatt (Sheffield) en J. Froggatt (Portsmouth). Ploeg voor Noord- en Zuid-Amerika Na de sluiting van het Engelse voet balseizoen zal het Engels elftal een tour- née gaan maken door Noord- en Zuid- Amerika. De F.A. heeft voor deze reis de volgende achttien spelers aangewezen: Doelverdedigers: Merrick (Birmingham) en Ditchburn (Tottenham); backs: Ram sey (Tottenham), Smith (Arsenal) en Garrett (Blackpool); halfspelers: Wright (Wolverhampton), Barrass (Bolton), Dic kinson (Portsmouth). Johnston (Black pool) en Barlow (West Bromwich); voorspelers: Finney (Preston), Broadis (Manchester). Lofthouse (Bolton), R. Froggatt (Sheffield), ,J. Froggatt (Ports mouth), Taylor (Manchester), Berry (Manchester) en Bentley (Chelsea). Horizontaal: 1. plaats in Frankrijk; 8. verhindering; 9. gereed; 11. voertuig; 12. Ludolfiaans getal; 13. lok- spijs; 15. herkauwer; 16. voorzetsel; 18. noot; 19. plaats in Frankrijk; 21. voegwoord; 22. persoonlijk voornaamwoord; 24. berg top; 27. vistuig; 29. beken de motor wedstrijden (af korting); 30. houding; 32. persoonlijk voornaam woord; 33. laan; 35. plaats in Frankrijk. Verticaal: 1. vorsten- titel; 2. waterstand; 3. elasticiteit; 4, deel van een boom; 5. ijzerhouden de grond; 6. noot; 7. Euro peaan; 10. noot; 12. Ita liaanse rivier; 14. tegen valler; 15. knaagdier; 17. telwoord; 18. waterkering; 20. noodlot; 23. inhouds maat; 25. officier (afk.); 26. rij; 28. landbouwwerk tuig; 30. voegwoord; 31. dans; 33. voertuig; 34. lengtemaat. 1 plaatst. Sinds kort kan, behoudens voor gezinnen met kleine kinderen, de plaat sing zelfs geregeld worden, terwijl de emigrant reizende is. Dit is tekenend voor de gunstige plaatsingsmogelijk heden, omdat voorheen de werkgele genheid vooraf geregeld moest zijn. Men acht thans echter nauwelijks risi co meer aan het verkrijgen van werk verbonden. Dat de selectie voor dit jaar binnen kort wordt stopgezet, vindt dan ook uit sluitend zijn oorzaak in de omstandig heid, dat de Canadese immigratie autoriteiten het opvangen van de Ne derlanders goed in de hand willen hou den. Naaste bloedverwanten, die op uitno diging van personen, reeds in Canada verblijvende, overkomen, .vallen buiten deze regeling. De. commissaris voor de emigratie deelt medede aanmelding van niet- landbouwers voor emigratie naar Canada is in de laatste maanden zodanig toege nomen, dat thans de mogelijkheden tot vertrek in de loop van 1953 zijn over schreden. Dit betekent dat zij, wier aan melding van recente datum is en zij die zich nog willen aanmelden, eerst in aan merking zullen komen voor vertrek in 1954. Het bovenstaande vloeit voort, behal ve uit het aantal aanmeldingen, uit de noodzaak de selectie der gegadigden wegens de normale seizoensbeweging in Canada in Juni te beëindigen. Vertrek in 1953 blijft wel mogelijk voor naaste bloedverwanten van reeds gevestigde emigranten, voor landbouwers en voor slachtoffers van de watersnood. De polder Klinkerland onder Nieuwe- Tonge is thans van overstromingswater vrijgekomen. Hierdoor is weer 700 ha. land beschikbaar. Men zal trachten nog een gedeelte van de polder in te zaaien. Dreischor: Den Boer, Antje Akke, geb. 8.10.'41, laatste adres: Langeweg P 86; Den Boer, Dingeman Hubrecht, geb.: 12.3.'45, laatste adres: Langeweg P 86; Den Boer, Johannes Marinus geb. 31.10.'08 te Kerkwerve, laatste adres: Langeweg P 86. Den Boer, Willem Jo- hannis, geb.: 4.8.'40 te Dreischor, laatste adres: Langeweg P 86; Den BoerVan Rhee, Cornelia Geertruida, geb. 14.6.'17, echtgenote van J. M. den Boer, laatste adres: Langeweg P 86; Schot van Veen Adriaan. geb.: 9.1.'06 te Oud Vossemeer, laatste adres: Langeweg P 50. Nieuwerkerk: Heijboer, Pieter, geb.: 5.11.'73, echtgenoot van Cathalina van Zorge, laatste adres: Ooststraat 203, KleemansSyriër, Jannetje, geb.: 21.9.99 laatste adres: Molenstraat 137; Lems. Lourens Cornelis, geb.: 20.12.'46, laatste adres: Gouweveerseweg 44; Lems, Pie ter, geb.: 2.11.'11 te Oosterlan,d. laatste adres: Gouweveerseweg 44; Smalle- gange, Pieter Johannes, geb.: 1.2.'90 te Nieuwerkerk, laatste adres; Kempens- weg 182. Oosterland: Van Driel, Andreas, geb.: 13.12.T6 te Oosterland, laatste adres- Groeneweg A 355; Van Driel, Dirk Cor nelis, geb.: 16.12.'81 te Nieuwerkerk. laatste adres: Groeneweg A 355; Van Driel, Frans C. geb.: 6.2.'25, laatste adres: Groeneweg A 358; Van Driel— Van der Have, Maria Jacoba. geb 22.9.'31 te Oosterland, laatste adres- Groeneweg A 358; Van DrielDe Waal. Kommertje Pieternella, geb.: 20.5.'22 te Bruinisse, echtgenote van Andr. van Driel, laatste adres: Groeneweg A 355; Van der Weele, Cornelis, geb.: 28.4.'93 te Oosterland, echtgenoot van Geertje J. de Witte, laatste adres: Schoolstraat 13 te 's Gravenpolder. Vanavond is het de laatste gele genheid mede te dingen in onze prijsvraag, waarbij een boek is uit geloofd voor degene, die de dader of daders aanwijst van de diefstal van Vrankenbrock's meesterwerk. Het Kromstaf-feest nadert en het is dus kort dag, want er zal behoor lijk moeten worden gerepeteerd, wil het koor de muziek nog onder de knie krijgen. De medewerking van alle particuliere detectives in den lande wordt dus ingeroepen, om het drama rond de tragische figuur van de dirigent tijdig een gelukkige ont knoping te geven. Op veldwachter Stockedief kun nen wij niet al te veel vertrouwen. Hij heeft alle gegevens in handen en zou langs de weg van een zeer eenvoudige redenering zijn reputa tie als speurder kunnen redden. Is hij echter op de goede weg? Wij vrezen, dat hij door de bomen het bos niet meer niet. Zend uw brief kaart met de oplossing aan de prijs vraagredactie van ons blad. Laat u niet overtroeven door de B. V. D, Wanneer deze eenmaal ten tonele is verschenen, zijn uw kansen natuur lijk verkeken. P.S. Wij hebben géén redenen om aan te nemen, dat de heer C. van Rijn de Oude het werk van Vran- kenbrock heeft ontvreemd. VEEMARKT AMSTERDAM 13 April. Aangevoerd 377 runderen, le soort f 2.85— 3.05, 2e soort f 2.702.80, 3e soort 2.60— 2.65 per kg. geslacht gewicht; 355 varkens le soort f 2.25—2.26, 2e soort 2.22—2.24, per kg. geslacht gewicht, zeugen 1.95—2.— per kg. gesl. gew., 138 nuchtere kalveren 0.95—1.05 per kg. levend gewicht. PAARDENMARKT UTRECHT, 14 April. Aanv. 447 st. Prijzen: luxe paarden f 1000 —1200, werkp. 850—11100, oude p. f 675 900, p. bov. 3 j. f 700—1050, p. ben. 3 jaar 650—850, veul s f 350650, hitten 400— 700, handel redelijk. Slachtp. l.SO2 20 per kilogram. PURMEREND, 14 April. Eieren: 10.000 kippeneieren f 12.7513.75 per 100 stuks, 6000 eendeneieren 10.5011.50 per 100 st., 1000 kievits-eieren 10 ct. per stuk. Vee markt, Runderen, totaal 1766 stuks, 260 vttte koeien 2.15—2.90 per kg., handel stug, 1178 gelde koeien 575—825 per stuk, han del stugger, 280 melkkoeien 6251100 per stuk, handel stil, 34 pinken 275380 per stuk, handel kalm, 14 stieren 6001250 per stuk, handel stug, 1330 nuchtere kalv. v. d. slacht 30—80 per stuk, handel goed, idem fokkerij 55—120 per stuk, handel goed, 206 vette varkens voor de slacht 1.80—1.88 p. kg., handel stug, afloop minder, idem zou- terij 1.701.78 per kg., handel idem, vette zeugen 1.58 tot 1.66 per kg., handel kalm, 821 biggen 3658 en 6095 per stuk, han del stug, 24 fokzeugen 250375 per stuk, handel stug, 1023 schapen (vette) 90145 per stuk, handel stug, schapen (fokkerij) 110170 per stuk, handel kalm, overhouders 60—95 per stuk, handel kalm, 70 bokken en geiten 060 per stuk, handel stug, 25 paar den 600—900 per stuk, handel stug, 5265 to taal aantal dieren. Pluimveemarkt: 2400 oude kippen en hanen (witte en rode) 1.90 tot 2.15 per kg., 100 oude kippen en hanen (blauw) 2.15—2.30 p. kg„ 200 jonge hanen (blauw) 2.80—3.— per kg., 1000 jonge ha nen (witte en rode) 2.402.60 per kg., 150 eenden 1.00—1.50 per stuk, 500 oude eenden 1.507.50 per stuk. (Van onze Haagse redacteur) De Stichting voor de Landbouw heeft in een schrijven aan minister Mansholt de bezorgdheid van de bloemisterijwe reld ter kennis gebracht over een stre ven in België, dat bij verwerkelijking verdere afbrokkeling van de Benelux- gedachte zou betekenen. Van de zijde der Belgische bloemisten is namelijk verschillende malen aandrang uitge oefend om snijbloemen en potplanten op te nemen op lijst A, behorend bij het landbouwprotocol van October 1950. Hierdoor zou het voor België mogelijk worden contingcnteringsmaatregelen voor deze producten uit Nederland te treffen. De Stichting voor de Landbouw wijst erop dat Nederland heeft getoond een eerlijke samenwerking met België na te streven. Uit begrip immers voor het feit, dat de Belgische kostprijzen hoger zijn dan de Nederlandse, is men er van Nederlandse zijde accoord mee gegaan, dat op de prijzen van snijbloemen ge durende een periode van drie jaar een heffing van 12 pet. wordt gelegd om het verschil in kostprijzen te overbruggen. De export van snijbloemen naar Bel gië heeft daar te lande een groter ge bruik van bloemen veroorzaakt. Voor een groot gedeelte is dit de reden van de Nederlandse export. Om het gebruik van bloemen te stimuleren draagt Ne derland een half proeent van de export- omzet af voor Belgische propaganda doeleinden. Daarbij komt, dat de export van Belgische potplanten naar Neder land in vergelijking met de vooroorlogse jaren zeer belangrijk is gestegnWeronder dat daartegen van Nederlandse zijde ooit bezwaar is gemaakt. Aan de minister is verzocht al het mogelijke te doen om de bestaande toe stand te handhaven. Het ministerie van Buitenlandse Za ken heeft geweigerd het visum van Chairoel Saleh te verlengen. Chairoel Saleh heeft een belangrijke rol gespeeld bij de proclamatie van de Indonesische onafhankelijkheid. Hij be vindt zich reeds enige tijd in ons land. De Leidse universiteit wilde hem in de gelegenheid stellen zijn studie in het Indonesisch recht te voltooien. Het In donesische Hoge Commissariaat in Den Haag is van de beslissing, die gemoti veerd wordt door Saleh's politiek verle den, op de hoogte gesteld. Het visum van Chairoel Saleh loopt morgen af. ANNENKERK 13 van Manilla n. Bangkok. AMSTELKROON 14 te Labuan. ALPHERAT p. 14 St. Pauls Rock n. Santos. AMSTELSTAD p. 14 Albany, n. Sydney. ARKELDIJK p. 14 Scilly n. New York. APPINGEDIJK 14 te Hamburg. AVERDIJK 13 van R'dam n. New Orleans ANDIJK 15 te Antwerpen. AVERDIJK p. 14 Vlissingen n. Antwerpen. EEMDIJK 14 van Antwerpen naar Golf BAARN 14 te Trinidad BENGKALIS 14 te Kidjang. BOSKOOP 14 te Boqueron. BREDA 13 van Tampa n. H'dam. BINTANG 14 te Semarang. CORYDA 14 te Huil. CERAM p. 14 Ouessant n. Antwerpen. CERAM p. 13 Ouessant n. Antwerpen. CHAMA p. 13 Sabang n. Madras. CALLISTO 14 te Liverpool. DRACO p. 14 Finisterre n. Antwerpen. DIDO p. 14 Finisterre n. Valencia. DOURO 13 te Kopenhagen. DANAE 14 te Amsterdam. DELFLAND 14 te Rio Janeiro. ESSO AMSTERDAM p. 14 Azoren n. R'd. ELMINA 1 4te Antwerpen. FELIPES 14 te Singapore. ERINNA p. 13 Sabang n. Mena-al-Ahmadi. en soliste, 22.20 causerie, 22.35 instr. sextet, 23.00 nieuws, 23.15 Esperanto, 23.20 jazzmuz., 23.35 gram. WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.13 muz, 7.45 prot. pr„ 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 zieken, 9.30 vrouw, 9.40 gram., 10.30 prot. pr„ 11.00 hoorspel, 12.00 sopraan en piano, 12.33 gev. muz., 12.59 klokgelui, 13.00 nieuws, 13.15 thuisfront, 13.20 Metropole-ork. en solist, 14.05 Carmen, opera, 14.45 meis jes, 15.00 amusem.muz., 15.30 piano, 16.00 jeugd, 17.20 orgel, 17.50 mil. causerie, 18.00 gram., 18.15 liederen, 18.30 RVU, 19.00 nieuws, 19.10 boek, 19.25 gram., orkest.' 19.30 buitenl. overz., 19.50 gram., 20.00 radiokrant, 20.20 omroepork., 21.15 eau- NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, serie, 21.35 lichte muz., 22.00 gram.. 22.05 30g m,: 12.00 lichte muz., 13.20 omroep- twee piano's, 22.40 gram., 22.45 prot. pr„ orkest, 14.15 omroeporkest, 15.50 film- ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.00 klass. muz., 14.30 Latijns-Ame rikaans orkest, 21.00 Fhilh. Orkest. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 12.15 dansmuz., 13.00 dansmuz., 13.45 BBC Welsh Orchestra, 16.00 lichte muz., 16.45 lichte muz., 17.30 lichte muz., 18.00 Schots Orkest, 23.20 dansmuz., 0.20 Mandoline- 23.00 nieuws, 23.15 gram. muz., 17.45 lichte muz., 20.00 Die Tere- nieuws, 7.10 gram., 7.15 gymn., 7.30 gram., 7.33 operettemuz., 8.00 nieuws, FRANKRIJK, nationaal programma, 347 m.: 19.01 klass. muz., 20.02 vocaal ensemble. BRUSSEL, 324 m.: 12.00 omroeporkest, 15.45 kamerorkest. 484 m.: 12.10 omroeporkest, 16.00 lichte i6.10 jeugd, 16.45"zieken, 17.15 gram., muz., 17.15 dansmuz., 20.00 orkest, 22.15 17.30 instr.kwartet, 17.50 regerlngsuitz., jazzmuz. 8.18 gram-, 8.50 hulsvrouw, 9.00 gram., 9.35 idem. VPRO: 10.00 schoolradio. VARA: 10.20 vrouw, 11.00 gram., 12.00 orgel, 12.33 platteland, 12.38 gram., 13.00 nieuws, 13.02 lichte muz., 13.50 gram., 14.00 causerie, 14.15 jeugdconc., 15.00 jeugd, 16.30 hoorspel jeugd, 16.00 piano, 18.00 nieuws, 18.20 act., 18.30 lichte muz., 19.00 klankbeeld, 19.20 gram. VPRO: 19.30 jeugd. VARA: 20.00 nieuws, 20.05 pol. comm., 20.15 Metropole-orkest en ENGELAND, BBC European Service. Uitzendingen voor Nederland. 224, 49 en 42 m.: 22.00 Nieuws. Achter het IJzeren solist, 20.45 hoorspel. 21.40 omroeporkest Gordijn. Vrijbuiters Radiodagboek. ESSO AMSTERDAM 19 te Rotterdam vw. ESSO DEN HAAG 14 van R'dam n. Aruba. FRIESLAND 13 van Belawan n. Colombo. GOOILAND 13 van Rio Grande do Sul n. Pto. Alegre. GROOTEKERK 14 van Bremen n, Antw. HAARLEM 14 te Antwerpen. HELICON p. 13 Turkseil. n. Curasao. GADILA 13 van Madras n. Calcutta. HATHOR p. 13 Ouessant n. Gibraltar. HECTOR 13 van Kalamata n. Tel-Aviv, HOOGKERK 14 te Kobe. HERMES 14 te Guanta. INDRAPOERA 14 v. Aden n. R'dam. INDRAPOERA p. 1 3Guardafui n. Aden. ITTERSUM 14 te Port Said. KEDOE p. 13 Finisterre n. Marseille. KOTA BAROE 13 van Aden n. Belawan. KOT A INTEN 14 te Priok. KIELDRECHT 14 van Suez n. Port Said. LOENERKERK p. 14 Kp. St. Vincent naar Genua. LEKHAVEN 13 van Cochin n. Aleppy. LEKKERKERK 15 te Antwerpen. LISSEKERK p. 13 Kreta n. Pt. Said. LAAGKERK 14 te Antwerpen. LISETA 13 te Pladju. LIEVE VROUWEKERK 14 te Port Said. MIDAS 14 te Rotterdam. MIRZA p. 14 Azoren n. Pto. La Cruz. MEERKERK p. 14 Finisterre n. Antwerpen. MEERKERK p. 13 Lissabon n. R'dam. MITRA 13 van Curasao n. Stockholm. MAASHAVEN 13 van Las Palmas n. Glasg. MARIEKERK 13 van Dar-es-Salaam naar Porto Amelia. MATARAM 14 te Tj. Priok. NERO 14 te Bilbao. NIEUW AMSTERDAM 14 te Le Havre. NIGERSTROOM 13 van Dakar n. Le Havri. NOTOS 1 3te Barcelona. OVULA p. 14 Kaap Kalhat n. Singapore ORESTES 14 te Georgetown. PR. ALEXANDER p. 13 Kp. Ray n. Le H. PLATO 14 te Kopenhagen. PAPENDRECHT p. 14 Gibraltar n. Sidon. RADJA 15 te Amsterdam. SCHERPENDR. p. 14 Gortaleza n. Santo* SUNETTA 14 te Suez. SAROENA 14 te Tarakan. SUMATRA p. 14 Minicoi n. Amst. SALATIGA 14 te Belawan. SOMMELSDIJK 13 van Suez n. Djeddah. STAD DORDRECHT 13 van Gibraltar naar IJmuiden. SLAMAT 14 te Port Swettenham. STAD VLAARDINGEN 14 van VlaardingeB naar Narvik. TJIBANTJET 14 te Djakarta. TJIWANGI 14 té Macassar. TERNATE 14 te Ternate. TERO p. 14 Kaap del Armi n. Mombas**- TITUS 14 te Piraeus. TEIRESIAS 13 van Londen n. Brake. TOMINI 15 te Rotterdam. TABIAN p .13 Guardafui n. Colombo. TIBA 13 van Galveston n. Nederland. TAMO 1 4te St. Vincent. TRITON 14 te Trujillo. VEENDAM 14 te New York. VRIJBURGH 14 te Bouaan, van Mexico. WILLEM RUYS 13 van Suez n. R'dam, WINSUM p. 13 Kp. St. Vincent n. ZaanO- WAAL p. 13 Brunsbuttel n. Amsterdam. ZIJPENBERG 15 te Mormugao.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4