Wat zeker is Tussen neus en lippen Nieuwe plannen voor de Amerikaanse luchtmacht Russische arts overleden AMERIKAANSE ATOOM WAPENEN IN EUROPA? Uitwisseling van zieken en gewonden CONVOOIEN OI WEG NAAR FAN MOEN JON verklaren zich bereid de bestandsbesprekingen op Korea te hervatten LAOS protesteert bij de Y.N. tegen Vietminli-agressie Uee nuuftio oefmyca vwj! Het weer Fanatiek Meer straaljagers en geleide projectielen minder bommenwerpers Verklaringen van lid van Huis van Afgevaardigden Brengt Parijs kwestie in Veiligheidsraad? Echtpaar in arrest wegens oplichting Tol hoofd en hart 104 millioen in Rampenfonds Drie debutanten in Nederlands elftal J WOENSDAG 15 APRIL 1953 o 77ste JAARGANG No. 25658 Ernstig auto-ongeval eist een dode Twee ernstig, drie licht gewonden Voor duizenden guldens gestolen Inbraak bij kleermaker te Beverwijk Suède jasjes - Golfjackets Vijf weken geleden tekende hij de overlijdensacte van Stalin Walvisvangst met Indiaans pijlgif Staking bij Fordfabr. te Antwerpen Productie-overschakeling naar Amsterdam Belgische ploeg telt twee nieuwelingen Generaal Mark Clark, opperbevelhebber der verbondenen in Korea, heeft instructies ontvangen om de Noordelijken er van in kennis te stellen, dat de V.S. bereid zijn de be sprekingen over een wapenstilstand te hervatten, en tevens voor te stellen de Noordelijke krijgsgevangenen, die niet gerepatrieerd willen worden, onder rechtsbevoegdheid van Zwitserland te plaatsen. De Zwitserse regering zou dil heb ben goedgekeurd. Man geeft zich uit voor Zuid-Afrikaan J~\ t' Nederlandse communisten heb- ben gepoogd de vrijlating der Joodse artsen in Moskou uit te Leggen als een sterk bewijs, dat er ach ter het IJzeren Gordijn van antisemi tisme geen sprake is noch ooit geweest is. Navwelijk is de onschuld van de artsen gebleken, zo zeggen zij, of hun vrijlating wordt gelast; noemt men dat dan antisemitisme Nu willen wij zwijgen van een rechts pleging, waarbij het mogelijk is, dat plots de onschuld van 15 artsen wordt uitgeroepen nadat er 9 onder eigen bij val schuldig waren verklaard, maar wel willen wij in herinnering roepen, dat een anti-Joodse politiek al vóór de af faire der Moskouse artsen in enkele satellietstaten was ingeluid. En wat zien wij daar thans gebeuren? Naar het Brit se Zondagsblad Observer heeft medege deeld, zijn in Hongarije enige vooraan staande Joodse geneesheren alsmede de voormalige economische dictator in Hongarij, eveneens een Jood. plotseling vrij gelaten. Is dat een bewijs, dat ook in Hongarije nooit enig spoor van anti semitisme is te bekennen geweest Voorlopig lijken andere risies waar schijnlijker. Wij hebben gisteren een van onze Berlijnse correspondent afkomstige beschouwing geplaatst, ontleend aan enige publicaties van de Duitse Rus land-kenner prof. Borkenau, waarin de mogelijkheid werd geopperd, dat de artsen aanvankelijk het slachtoffer zijn geworden van Mal-enkov's politieke spel en hun vrijlating aan een tegenzet van Beria te danken hebben. Deze ver on derstelling laat echter de mogelijkheid onverlet, dat tijdig met bewuste toeleg een antisemitisch klim.aat is gescha pen om des te gereder een nu eenmaal goeddeels uit Joden bestaand medisch apparaat te kunnen liquideren. De vrij lating daarna zou dan geschikt kunnen rvorden ingevoegd in een soort van daadwerkelijke „weerspreking" van an- ti-semietische vervolging door aan meer dere gevangengenomen Joden de vrij heid te hergeven. Ten opzichte van het geen onlangs in Hongarije gebeurde, blijft natuurlijk ook mogelijk, dat men daar ijverig naitapt hetgeen in Moskou, misschien om heel andere redenen, ook geschiedt. Bij zoveel onzekerheden en veronder stellingen tredèn echter een paar ver schrikkelijke zekerheden aan het licht. Zeker is, dat slechts corruptie en rechtsverkrachting ten grondslag kun nen liggen aan de niet toevallig samen gaande verschijnselen, dat een aantal Joden (in Moskou en Hongarijeeerst schuldig wordt bevonden en daarna plotseling onschuldig blijkt. Zeker ts ook. dat wij hier niet alleen met een toevallig-feitelijk antisemitisme te doen hebben, doch met iets wat minstens zo erg is: het naar willekeur gebruiken van welke vervolging rechtsverkrach- ting of corruptie dun ook uls cynisch gehanteerde middelen ter bereiking van aan geen enkele norm van bescha- ving of menselijkheid gebonden doel einden. Vannacht te ongeveer half een ls op de rijksweg onder de gemeente Hoog landerveen een auto-ongeluk gebeurd, waarbij de 23-jarige heer H. J. Wil- lard uit Laren (N.-H.) het leven ver loor. Zijn moeder, de 52-jarige mevr. J. Willard—Mossink en de 26-jarige mej. G. M. Willard werden zeer ernstig gewond. Drie andere inzittenden, twee meis jes S. Willard en A. M. Willard, resp. 14 en 13 jaar, en een 11-jarige jongen, Wilh. Willard. bekwamen minder ern stige verwondingen. Allen werden naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Amers foort overgebracht. Op de berm langs de Rijksweg stond een auto geparkeerd met een lekke band. De bestuurder hiervan had de hulp ingeroepen van een chauffeur van een vrachtauto met oplegger. De aan dacht van de heer W. was waarschijn lijk getrokken door de op de berm staande auto. De wagen schoot met gro te vaart onder de oplegger, met het noodlottige gevolg. De geheel verniel de auto moest worden opengesneden om de slachtoffers te kunnen bevrijden. Gisternacht is te Beverwijk een in braak gepleegd, zoals daar in jaren niet is voorgekomen. Een inbraak, die boven dien op uitstekende wijze moet zijn voorbereid. Bij de kleermaker v. S. in de Scheybeecklaan is voor duizenden guldens aan stoffen gestolen. 40—50 coupons en een aantal costuums worden vermist, terwijl bovendien een geldbe drag, toebehorende aan de Evangelisa tie Maranata, uit een bureaulaatje is weggehaald. De diefstal werd de volgen de morgen door de zoon des huizes de familie woont boven de zaak ont dekt. Niemand heeft iets van het ge beurde opgemerkt, hoewel de gestolen goederen met een auto moeten zijn af gevoerd. Waarschijnlijk zijn de inbrekers via de achterzijde van het pand de zaak binnengedrongen, waar zij rustig de ge legenheid hebben gehad alles te onder zoeken en mee te nemen wat van hun gading was. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Donderdagavond: Veranderlijke bewolking met en kele verspreide buien. Matige tot zwakke wind aanvankelijk uit Noor delijke richtingen, later veranderlijk. Vannacht plaatselijk nachtvorst, mor gen dezelfde of iets hogere temperatu ren. Zon: 5.42—19.39. Maan: 6.23—23.59. Professor Roesakov, een van denegen Russische artsen, die vijf weken geleden de overlljdensacte van maarschalk Sta lin heeft getekend, is Zondag „onver wacht overleden", aldus werd Zondag te Moskou bekendgemaakt. Roesakov heeft destijds ook de overlijdensactes getekend van de voormalige Minister van Staatstoezicht en van vele vooraan staande joden in de Sovjet-Unie. Op het bergachtige eiland Loe- bang, ten Zuiden van Luzon, be vinden zich nog 15 soldaten van het Japanse keizerlijke leger, die hardnekkig blijven weigeren zich over te geven. Terwijl het eiland op 4 Juli 1945 door Amerikaanse mariniers werd gezuiverd van de laatste resten van Japanse weer stand, blijkt uit de overvallen op Philippijnse landbouwers, dat de vijftien Japanse soldaten op deze wijze hun strijd tegen de geallieer den blijven voortzetten. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM AhnL°°n: Redac,ie 21544; Advertenties 21543 AOonnememen 20800 Postgiro 14J480 Biik.ü!' 1B1evewi'ik: Breestraat 25, telef. 4790 J*ant. tlmuiden: Bonitaciussn. 27 tel. 5790 irectie: 3. \jj Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. WnridKed.C,ie: Drs' H v- Run en w- Severin. 2^°. hoofdredacteur: W van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544. Hooggeplaatste officieren van de Ame rikaanse luchtmacht en vooraanstaande figuren uit de vliegtuigindustrie maken zich zorgen over de politiek van de Ame rikaanse minister van Defensie, Wilson, die enkele drastische veranderingen zou willen aanbrengen in de Amerikaanse vliegtuigindustrie. Wilson zou voorstellen steunen om de productie van straalbom- menwerpers sterk te beperken en zich meer te concentreren op de bouw van straaljagers en geleide projectielen. Te vens zou Wilson voorstander zijn van een concentratie van de militaire vlieg tuigindustrie op een aantal kleinere fabrieken met een hoog productiecijfer. Enige tijd geleden heeft Wilson reeds verklaard, dat hij in geval van nood lie ver wilde rekenen op een snelle over schakeling op militaire productie van fabrieken voor passagiersvliegtuigen en oprichting van nieuwe militaire fabrie ken voor militaire toestellen, indien de toestand dit zou vereisen. Tegenstanders van deze plannen zijn van mening, dal het plan van Wilson economisch gezien voordeliger is, doch dat het in geval van nood een groot risjco betekent. Indien de voorstellen van Wilson aan vaard worden, zouden 400 zes-motorige B-47 bommenwerpers van het huidige productieprogramma van de luchtmacht worden geschrapt, hetgeen voor verschil lende fabrieken van Lockheed en Dou glas een ernstige tegenslag zou beteke nen. Tevens zou het bouwprogramma van de zware achtmotorige bommenwer pers van het type B 52 verminderd wor den tot een totaal van 20 stuks. Een lid van de commissie voor de strijdkrachten van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft gisteren in een toespraak tijdens een lunch voor een aantal officiële genodigden zijn mond voorbij gepraat en verklaard dat de V.S. in Europa een aantal atoombommen en vliegtuigen hebben, die deze bommen kunnen afwerpen. Hij voegde hieraan toe, dat hij van mening was, dat er ook Amerikaanse atoombommen in Korea gereed liggen om aan alle eventualiteiten het hoofd te bieden. Na afloop van de lunch zei Johnson tegen een verslagge ver, dat hij misschien verstandiger had gedaan met het niet te zeggen. Militaire officiële functionarissen deel den naar aanleiding van de opmerkingen van Johnson mede, dat het departement van Defensie nooit iets heeft onthuld over de plaatsen waar atoombommen zijn opgeslagen, terwijl ook de Ameri kaanse luchtmacht nooit bekend heeft gemaakt, dat in Europa bommenwerper.' van het type B-36 zijn gestationneerd- vogels voor 10.000 gulden verkocht werdenDe ve- renmarkt in Oudtshoorn vertoont tot nu toe geen opleving. Maar een erger lot dan geplukt te wor den bedreigt de struisvo gel de laatste 3 of 4 ja ren. Zijn vel levert zacht en mooi leer op, dat in Europa en Amerika ge bruikt wordt voor tassen en schoenen. Reeds 13.000 van de 25.000 „volstrui- sen" in Oudtshoorn - zyn gevallen als slachtoffers van de gestegen vraag naar struisvogelhuiden, die vijftig gulden per stuk kunnen opbrengen. En zo wandelen de vol- struisen in hun dorre parken, slikken kiezels en spijkers bij hun dagelijks dieet, zoals hun gewoonte is, en leggen hun grote eieren, die de inhoud hebben van 24 kippen eieren, in afwachting van hun executie ten behoeve van de mode. En het zal hun niet helpen de kop 'in het zand te steken. Voorrang In Oklahoma City ver klaarde Wayne Edwin Beverick, die beschuldigd was van inbraak, voor de rechter, dat hij de be wuste nacht, weliswaar het huis in kwestie was binnengegaan, maar dat een collega van hem reeds bezig was zijn slag te slaan. Daarop was hij weer vertrokken. de uitwisseling van de gewonde militairen 'in Korea zo vlot mogelijk te kunnen laten verlopen, zijn er tussen Moensan en Pan Moen Jon oefeningsritten Behouden voor ambulance-colonnes, die aanstaande Maandag deel zullen ne- ^en aan het vervoer van de uitgewisselde geallieerde gevangenen. We Zien de Wagens hier bij het passeren van de „Freedom Gate"-brug, een punt, dat zij ook volgende week menigmaal zullen passeren. (Telefoto). Premier Socvanna Foema van de Pranse Unie-staat Laos heeft vandaag plechtig protest gericht tot de Ver enigde Naties en de niet-communisti- sche staten, in verband met het twee da-gen geleden begonnen Vietminh- °ffensicf tegen Laos. De Premier "Winde de aanval een „misdadig optre den door een buitenlandse beweging, hierdoor aantoont slechts gericht te ïijn op een gewelddadig opleggen van laar ideologie aan de wereld, zonder daarbij enig acj^ sjaan op grenzen of op het zelfbeschikkingsrecht der volken In ae zeven jaren dat de oorlog in Indo-China reeds duurt heb ben zich tot nu toe in de deelstaat Laos slechts enige plaatselijke guerilla-ge- vechten afgespeeld. gezien Laos geen lid is van de Verenig de Naties Frankrijk het aangewezen land is om deze kwestie aan de Veilig heidsraad voor te leggen. Ambtenaren van het Franse ministe rie van Buitenlandse Zaken deelden vandaag mee, dat de Franse regering nog niet tot een dergelijke stap besloten heeft. ISRAËL. Een Israëlische woord voerder hreeft verklaard dat 11 April twee Arabische vaartuigen hebben ge tracht agenten op Israëlische bodem af te zetten. Een Israëlische patrouille opende, na waarschuwing, het vuur, waardoor een aantal Arabieren gewond werd. Een der schepen werd in beslag genomen. Het andere kon ontkomen. Intussen heeft men volgens militaire kringen in Washington het besluit van het Amerikaanse ministerie van Defen sie om Amerikaanse militairen, die in Korea in communistische gevangenschap tot het communisme zijn overgegaan en die niet gerepatrieerd willen worden, als deserteurs te beschouwen meer publici teit gegeven dan het verdiende. Deze waarnemers menen dat het aantal Amerikanen in communistische landen, dat niet terug wil keren, waarschijn lijk niet hoger ligt dan honderd en men hoopt, dat nadere bijzonderheden zullen kunnen worden gegeven door zieke en gewonde Amerikanen, die de communisten te Pan Moen Jon zullen uitwisselen. Dat alle moeilijkheden van deze uitwisseling nog lang niet zijn overwonnen bleek gisteren toen communistische gevangenen aan boord van het schip, dat ze van het kamp op het eiland Tsjedzoe zou overbrengen naar Pan Moen Jon, een sit-downstaking begonnen. Zij verlieten echter het schip, nadat Amerikaanse soldaten met de ba jonet op het geweer aan boord van het schip gegaan waren. Andere ge wapende Amerikaanse militairen hadden de wacht betrokken bij de in gang van het schip, een landingsboot voor tanks, toen de 770 krijgsgevan genen debarkeerden. De Amerikaanse luchtmacht in Korea heeft vanmiddag meegedeeld, dat twee of drie communistische konvooien op de Noord-Koreaanse wegen waargenomen zijn, welke met zieke en gewonde gealli eerde krijgsgevangenen naar Pan Moen Jon onderweg zijn'. Geallieerde jagers blijven boven de konvooien om ze tegen mogelijke aanvallen te beschermen. Aardige 7jkVri m*rH' turaaa j 15 inspecteur Jioji Sugu- Fidj; ,Van de Politiemacht van de Bs b« tJ kronmgsplechtigheden hondse Wrmen m teVenS een cursus te volgen op de Poli tieschool van Hendon. 8»an de^eN-eek Ult Steinhamn Cui"are, het nlL a nemen met waarin u snelwerkende Hoewel Indian "i hun pijlen dopen. Eiftiuo wild, dat zii ®te«. zal het schieten. schijnen te dle op doze Xf van de walvissen, ?rst nauwkeurin 6 worden gedood, lyorens het voor worden onderzocht, VnJgegeven. consumptie wordt Ede vermoedelijk ook in verscheidene andere plaatsen des lands heeft schuldig gemaakt aan oplichting. De keurige „Zuidafrikaanse" heer, die vorige week Vrijdag vergezeld van een jonge vrouw in Ede arriveerde, wekte al spoedig vertrouwen, vooral toen be kend werd. dat de vreemdeling het voor nemen had zich in Ede te vestigen en onmiddellijk na aankomst voor de civiele prijs van 55 mille een riante villa aan de Stationsweg had gekocht. De verko per van het huis, een bekende bouwon dernemer ter plaatse, bracht zijn cliënt en diens vrouw voor nachtverblijf naar een der grote hotels. De volgende dagen gebruikte de heer „Wittke", zijn ware naam is nog niet bekend, voor het doen van allerlei inkopen, die zonder uitzon dering betaald werden met chèques op de Ned. Handel Mij te Arnhem. Ook de hotelhouder vloog er in eerste instantie in en leende zelfs wat „kleingeld" aan de nieuwe inwoner. Toen het echtpaar Maandag per taxi naar Utrecht vertrok om- ook daar enkele inkopen te doen, controleerde de hotelier de handteke ning op enkele chèques, die zijn gast had afgegeven. Die handtekening bleek niet steeds eensluidend en voor de zeker heid belde de hotelhouder toen de Ned. Handel Mij op om te horen, dat de be wuste chèques niet door een tegoed ge dekt waren. De hotelhouder nam de Edese politie in de arm en deze alar meerde op haar beurt de recherche in Utrecht. Deze slaagde er in de taxi met de beide passagiers op te sporen en aan te houden. Zij hadden juist een groot modemagazijn met een bezoek vereerd en daar op de beproefde manier inkopen gedaan. Natuurlijk volgde onmiddellijk arrestatie; het grootste deel van de goe deren, die door de man bijeengebracht waren, kon in beslaggenomen worden. In Santpoort streken zij neer. waar zij hun intrek namen in een hotel. Via een woningbureau trachtte B. een villa te kopen en mondeling kocht hij van een andere eigenaar een tweede huis. Voor de inrichting deed hij een bestel ling bij een woninginrichting voor 12.500 met als gevolg tot coupons verknipte vloerbedekking e.d Een loodgieter in Santpoort kreeg opdracht vaste wasta fels te plaatsen, wat hij deed, doch toen geen geld op tafel kwam. haalde hij ze weer weg. Na een dag of tien in Sant poort gebivakkeerd te hebben is het Er kun vreugde zijn in het over- I winnen van moeilijkheden met verstand en wil. i ln het Rampenfonds is tot Dinsdag avond 104 millioen gulden binnengeko men. Maandagavond bedroeg de stand 103,9 millioen. De ongeveer 1000 arbeiders van de Ford-fabrieken te Antwerpen zijn m staking gegaan. Zij eisen een premie aan het einde van het jaar, een veer- tig-urige werkweek en een aanvullende pensioenregeling. „De Gazet van Ant werpen" merkt naar aanleiding van deze staking op dat de arbeiders zich blijkbaar geen rekenschap geven van het dreigende gevaar, dat Ford een deel van zijn productie wel eens zou kunnen overschakelen naar de Ford fabrieken te Amsterdam, waar de lo nen veel lager zijn. Van bevoegde zij de verneemt het blad dat dit gevaar niet denkbeeldig is. Koningin Elizabeth van Enge land weet haar mannetje te staan. Dit bleek opnieuw toen zij giste ren in Windsor haar levensgrote Grenadier Guards inspeteerde al vorens het eerste bataljon van dit corps de koninklijke regiments standaard te overhandigen. De standaard is 2 bij 2 m. groot en weegt ruim 20 kg. Het is het enige vaandel, dat bij de kronings- plechtigheden in de abdij van Westminster aanwezig zal zijn. Koningin Elizabeth is de eerste Britse vorstin die het vaandel persoonlijk heeft overhandigd. Koning Karei II was in 1661 de eerste vorst, die dit bataljon de koninklijke regimentsstandaard overhandigde. (Van onze sportredacteur) De elftallen van Nederland en België, die elkaar a.s. Zondag in het Olympisch Stadion zullen bekampen, zijn samen gesteld. Het opmerkelijke feit doet zich voor dat in deze halfjaarlijkse ontmoe ting steeds een bijzondere gebeurtenis door een sfeervolle entourage zowel het Nederlandse als het Belgische elftal ingrijpende wijzigingen hebben onder gaan. In de Oranjeploeg debuteren Van Ede, Van Beurden en Bleyenberg, bij de Rode Duivels Dries en Huysmans. De opstelling van het Nederlands elf tal luidt: doel: Landman (Sparta); ach ter: Odenthal (Haarlem) en Tebak (Eindhoven); midden: Klaassens (VVV), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH); voor: Van Ede (Sparta), Van Beurden (BW), Bleyenberg (Rigtersbleek), Len stra (Heerenveen) aanvoerder en Luiten (DOS). Reserves zijn: Van Raalte (Blauw Wit). Van Schijndel (SVV). Alberts (Vitesse) en Schmidt (Eindhoven). De Belgen zullen in de volgende for matie verschijnen: doel: Seghers (La Gantoise); achter: Dries (Berehem Sport) en Van Brandt (Lierse SK); mid den: Huysmans (Beerschot), Carré (FC Luik) en Mees (Antwerp FC); voor: Lemberechts (FC Mechelen), Mermans (Anderlecht), Coppens (Beerschot). Straetmans (White Star), en Janssens (Union St. Gilloise). Reserves: Daenen (Tilleur), Diricx (Union St. Gilloise), Blaise (Standard1 en Anoul (FC Luik). Indien Diricx, die last heeft van een blessure, niet tijdig hersteld is, zal Van Boven (BAC) zijn plaats als reserve innemen. Omdat de Belgische officials voor de mentale voorbereiding van de spelers voorkeur geven aan een meer rustige omgeving, zal de Belgische ploeg in het a.s. weekeinde, niet als gebruikelijk in Amsterdam logeren, maar ditmaal in Hilversum vertoeven. Op een der Hil- versumse voetbalvelden zal Zaterdag middag wat worden geoefend. (Vervolg op pagina 4) Twee „Russische" stu dentenaan wie een grootse ontvangst door de burgemeester en de be woners van Rouaan te beurt was gevallen, heb ben bekend, dat zij een grap hebben uitgehaald. l'wee Sovjet-studenten waren uitgenodigd voor het Franse studenten congres, dat te Rouaan werd geopend. Zij kwa men niet opdagen, maar de organisatoren bleven hopen, dat zij vroeg of laat alsnog zouden ver schijnen. Op zeker mo ment stapte voor het stadhuis een imposante auto met nummerborden van het corps diplomati que, waaruit een meisje en een jongeman stapten, die door een begeleidend „functionaris" werden voorgesteld als de 20- jarige Zoia Toumanova. en de 21-jarige Alexei Sm'ir- nof, beiden studenten uit Moskou. Burgemeester Chastel- lain organiseerde inder haast een receptie voor de gasten. Verslaggevers van de plaatselijke bladen en studenten-afgevaar digden verdrongen zich om de „Russen" voor nieuws over het studen tenleven achter 't „IJze ren Gordijn". Binnen een uur of twee wist geheel Rouaan, dat premier Malenkov werkelijk vre de wenst. De gasten schudden een ieder de hand en deden de journalisten verbaasd staan door de medede ling, dat 70 procent van de Russische studenten En gels spreekt en 30 procent Frans. Er was echter één lichtelijk verwarrend in cident: de „Russen" wei gerden de Zuidslavische afgevaardigden op de conferentie te ontmoeten. „Wij zouden elkaar heel weinig te zeggen heb ben", zo zeide het meisje. Thans is gebleken, dat deze opmerking letterlijk waar was. De Zuidslavi sche vertegenwoordigers spraken n.l. Rusdisch, welke taal de „Russen" niet machtig waren.... Men spreekt weinig Russisch waar wij van daan komen.Perpig- nan, aan de Spaanse grens", zo bekenden de gasten tenslotte. Struisvogel's wel cn wee ln Oudtshoorn (Zuid- Afrika) lezen struisvogel- boeren de modetijdschrif ten met gespannen aan dacht. Zullen de Engelse dames by de a.s. kro ningsplechtigheden hoe den dragen met struisvo gelveren? Zal de goucen tijd herleven van een jaar of veertig geleden, toen struisvogelveren fantas tische bedragen opbrach ten, en een paar mooie De Hoge Commissaris van Laos in *=rijs, prins Tiao Khammo, heeft van- „s .verklaard, dat het Vietminh- wfensief in Laos een aangelegenheid is, ''e door de Veiligheidsraad dient te gorden behandeld. „Wij nemen dit •yfensief zeer ernstig op", verklaarde de ®rihs en voegde er aan toe, dat aan- Dank zij de waakzaamheid van een Edese hotelhouder heeft de Utrechtse recherche Maandagmiddag een echtpaar kunnen aanhouden, dat zich behalve in tweetal met de Noorderzon vertrokken met achterlating van de garderobe van de dame. Elders in den lande heeft B. zich eveneens aan duistere practijken schul dig gemaakt, o.a. in Hilversum en Zwolle. In laatstgenoemde plaats be stelde hij ook nog een auto voor. 18.000, doch tot een levering is het bij gebrek aan contanten nooit gekomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1