Parochie H. H. Elisabeth viert gouden feest Diplomaten op de Flora ugd meer oeiant voor zwemmen Ambachtsschool in ein< de beste kansen? .De Vrije Tijdbesluit seizoen Uit landelijk Schoterkwartier groeide bloeiende Haarlemse parochie Zondag feestelijke viering Spanning in lnIn if WSJS. Halfweg tussen tafellaken en servet heemstede DONDERDAG 16 APRIL 1953 PAGINA 2 STERRENPARADE GROOT SUCCES Kuntmaand Amsterdam Voorjaarsconcert Haarl. Chr. Mannenkoor Première van opera „De Varkenshoeder" Libretto v. H. L. Prenen; muziek van Jan Mul Uitspraak in de zaak „Berner Paspoort" K.N.Z.B. KRING HAARLEM R.K. Middenstand viert Lentefeest des zomers de zweminrichtingen om acht uur dicht? Waarom Bezichtiging kathedraal Uitspraak rechtbank Lijk aangespoeld te Zandvoort Voetbal-nieuws Schoolvoetbal in Haarlem ntflP inP Dj trale School 2, terwi Burgerlijke Stand Bestuur niet meer te vergelijken met rustige platteland Een avond in „De parochie van Eikendonk" Beurs van Amsterdam Beurs van New York BIOSCOPEN: Rembrandt: /Smgin'in the rain"; ge prolongeerd. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15, a. 1. Palace: „Heidi"; geprolongeerd. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15, a. 1. Luxor: Afgekeurd door K.F.C. Frans Hals: „De smokkelprinses". Tij den: 2.30. 7 en 9.15 uur. Dinsdagavond één voorstelling om 8 uur, a. 1. Lido: „Willie en Joe in Tokio1". Tijden: 2. 4.15, 7 en 9.15, a. 1. City: Afgekeurd door K.F.C. Spaarne: „Trek naar het Westen". Tij den: 2.30, 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Donderdag 16 April Grote Kerk: Orgelbespeling door Gé Mi- chels, 2122 uur. De Hoofdwacht: Opening tentoonstelling: Foto's, van oude Haarlemse stadsbeelden, 14 uur. Concertgebouw: H.O.V. Vakverenigings- concert, 20 uur. Concertgebouw: Tuinzaal: „Geloof en We tenschap": Mr. en Mrs. Dinariddy—Catte- raell, 20 uur. „De Hyacint": Optreden van Jan de Cler, 21.15, 22.15 en 23.15 uur. Vrijdag 17 April Grote Kerk: Orgelbespeling door J. Boeke, 2122 uur. Concertgebouw: Jaarfeest M.T.S., 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Wandelpark Groenendaal - Heemstede. Internationale Bloemententoonstelling „Flo ra 1953". Geopend 8.3023 uur; 1019 April Boskoopse cult. Frans Halsmuseum, ingang KI. en Gr. Heiligland. Speciale expositie van alle aan wezige werken van Frans Hals in hoofd gebouw, des avonds bij kaarsverlichting. Bijzondere illuminatie en versiering van Binnenhof en gevel. Geopend van 10—17 en van 20—23 uur. Zon- en feestdagen 13 —17 uur. Museum Het Huis Van Looy, KI. Hout weg 103, (ingang Kamperlaan). Werken van leden van Kunst Zij Ons Doel. Heden daagse schilderkunst. Geopend op werkda gen van 1017 uur. 's Zondags van 13— 17 uur. Vishal, Grote Markt. Diepzee-aquarium en Philips' Wondertuin. Geopend van 10 —23 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. „Bloemen wereld van oude en moderne Nederlandse Kunst". Geopend dagelijks van 10—17 uur. 's Zondags van 13—17 uur. 's Maandags gesloten, Kunsthandel Leffelaar, Grote Markt 14: Nederlandse Kunstnijverheid. Geopend: 1017 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102: Kunstnijverheid en bloemen composities. Pieter van Gelder, Pieter Groeneveldt. Wandtapijten van de Knipscheer. Geopend op werkdagen van 1017 uur. „Het Wapen van Heemstede". Werken van Heemsteedse beeldende kunstenaars. Geopend dagelijks van 923 uur. CULTURELE ONTSPANNING EN AMUSEMENT „Poesjesnellenkelder", Stadhuis, Grote Markt: Marionetten-theater, 6 voorstellin gen per dag om 15, 16, 17, 20, 21, 22 uur. Grote Kerk, Grote Markt: te bezichti gen van 917 en 2022.30 uur. Gaskronen- verlichting. Stadhuis, Grote Markt: Avondopenstel ling van 20 tot 22 uur op Maandag, Woens dag en Vrijdag van door kaarsenluchters verlichte grote hall. Toegang vrij. Vleeshal, Grote Markt: Taveerne „De Hyacint". Cabaret, Bars: „Die Raeckse", Raaks: Wie ner cabaret „Edelweiss"; „Moulin rouge" Florapark; 's avonds cabaret, variété, dan sen; „De Waag", Spaarne 29; La Cubana, Lange Veerstraat 17; Wine Lounge, Lion d'Or, Kruisweg 34. DIVERSEN: Pendeldienst minatuurtreintjes („Glip- pertjes") op route „Dreefzicht" (De Hout) Frans Halsplein v.v.; rondritten (N.Z.H. V.M.-bus, 20, 21 en 22 uur) en rondvaar ten (vertrek: Houtbrug) langs de verlich ting. Boottochtjes naar de Flora de gehele dag (van Houtbrug). Houtplein, hoek Dreef/Wagenweg, en Damstraat: oliebollen - poff ert j es-kramen. Hoofdwacht: Tentoonstelling foto's van oude Haarlemse stadsbeelden. Geopend: Woensdag en Zaterdag van 1417 uur. Maandag 2022 uur. Donderdag 23 April geeft het Haarlems Christelijk Mannenkoor onder leiding van zijn dirigent Bernard Verboom in het Gém. Concertgebouw zijn Voorjaarsconcert. Medewerking verlenen de sopraan Mea Naberman en de bariton David Hollestelle. Bertje Davelaar verzorgt de pianobegelei ding. Uitgevoerd worden o.a. Die Allmacht van Schubert, met sopraan-solo van Mea Naber man; Landerkennung van Edv. Grieg met bariton-solo van David Hollestelle en Adoro Te van Theo v. d. Bijl, waarmee het koor vorig jaar op het Concours te Putten de le prijs met lof der jury behaalde. Zowel Mea Naberman als David Hollestelle zingen bovendien een aantal solo-nummers. De stichting „Kunstmaand Amster dam", die in de twee voorgaande jaren met haar manifestaties zoveel succes heeft gehad, brengt dit jaar van 1 Juni tot 1 Juli een serie van twintig con certen in de Bachzaal en drie voorstel lingen in de Stadsschouwburg. Onder deze laatste valt een bijzondere gebeur tenis: de opvoering op 25 Juni van de opera „De Varkenshoeder" van Jan Mul door de Nederlandse Opera. „De Varkenshoeder" is gecomponeerd op een libretto van H. L. Prenen naar het verhaal van Hans Andersen, en wordt door de componist genoemd een vrolijke opera met een tragische afloop. Er zijn drie bedrijven; aan het sprookje zijn twee figuren, een kok en een bode toegevoegd. De uitvoering, die, naar men hoopt, door vele andere zal ge volgd worden, zal geheel met Neder landse krachten geschieden. De opening van de Kunstmaand vindt plaats 1 Juni in de Stadsschouwburg met een voorstelling van het Ballet Recital van Sonia Gaskell, waaraan medewerkt de Haarlemse Orkest Ver eniging onder leiding van Anton Kers jes. Het Ballet Recital brengt een Frans Ballet van Roussel en een Nederlandse van Geza Frid. 10 Juni vindt in de Stadsschouwburg een Nijhoff-herden- king plaats door Georgette Hagedoorn en Pierre Verdonck; na de pauze volgt die avond het toneelspel „De bezoeker" van Eduard Hoornik. De sterrenparade 1953, welke Woens dagavond in het Minerva-theater werd gegeven voor een talrijk publiek, is een groot succes geworden. Het leeuwenaan deel daarvan komt toe aan de accor deon-virtuoos Herman Theunissen, die met zijn spel de aanwezigen veroverde. Vooral de uitvoering van de ouverture „Leichte Kavallerie", van F. v. Suppe- moet geprezen worden als iets buiten gewoons. Ook Kees Stet, de West-Friese humo rist, kreeg de lachers op zijn hand en niet minder Harry Meijer die het geheel aardig wist te omlijsten met een praatje en een grappig, soms ook ernstig liedje. Ferry en Gerry, de zingende gekken, wisten eveneens het publiek met hun dwaze liedjes te boeien en tenslotte wa ren het Trudy Schulpzand en To v. d. Meer die met de éne keer dat zij op traden, een welverdiend succes oogst ten. Het geheel stond op een behoorlijk peil. Dat het niet eenvoudig is een panto- mine te raden, bleek uit een wedstrijd om de titels van vijf bekende schlagers op te geven, welke vooraf door een stille schets werden uitgebeeld. Slechts één dame had alle titels goed opgeschreven en verder waren er twee heren die een gedeeltelijk goede oplos sing hadden. Een zeer geslaagde avond welke te recht besloten werd met een warm ap plaus voor de organisator, de heer L. Jansen. Het is niet gezellig om een deurwaar der aan huis te moeten ontvangen, ten zij hij een familielid of een goede vriend is. En toch is het vak van deur waarder onontbeerlijk in onze rechts staat. Wij hebben een functionnaris ge kend, die met tranen in zijn ogen een dwangbevel overreikte. Mijnheer, sprak hij, het gaat mij aan het hart, maar ik moet nu eenmaal mijn plicht doen. Wij mogen ons dus met deurwaarder G. H. Erbrink verheugen, dat hij op 20 April 1928 zijn ambt begon bij het Haarlemse kantongerecht. Dat het hem niet alleen om sommaties te doen is, moge blijken uit het feit, dat hij o.a. ook lid is van de commissie van bestuur van de Prov. Ziekenhuizen De zilveren jubilaris zal op zijn feestdag van vier tot zes uur in de Kroonzalen van Brinkmann reci piëren. De werkers bij de N.Z.H., die oud ge noeg worden en lang genoeg' aan deze maatschappij hun beste krachten geven, hebben een mooie kans op een konink lijke onderscheiding vooraleer zij de pantoffels de gehele dag kunnen af houden. Deze week was conducteur M. C. Jacobs de gelukkige. Zijn directeur overhandigde hem de versierselen en de chef van de vervoersdienst een ge schenk in enveloppe. Maar er was meer: de secretaris van de directie overhan digde de jubilaris het getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Veertig jaar conducteur lijkt ons ook een hele prestatie. De bewoners van woonarken in de Haarlemse Waarderpolder zijn niet zo heel erg tevreden over de gemeentelijke service. Zij hebben een adres tot het gemeentebestuur gericht-, waarin zij ver zoeken het pontje de gehele dag en avond te laten varen. Tevens wensen zij een telefooncel, een kinderspeelplaats en nog veel meer .De Nederlandse Bond van Woonarkbewoners meent dat die speelplaats er wel kan komen omdat er plaats voldoende is en bovendien omdat er 38 gezinnen mee gebaat zijn. Wij zul len maar afwachten hoe deze problemen worden opgelost. Gisteren was het vijftig jaar geleden, De oudere Haarlemmers, die eens een wandeling .maken door Haarlem-Noord, staan er telkens weer verbaasd over, hoe in een halve eeuw het beeld ten Noorden van de Kloppersingel volkomen is gewijzigd. In plaats van de weg, die als een lint door het land getrokken was naar Oud-Schoten, ligt daar nu de forse Rijksstraatweg, aan beide zij den ingesloten door enorme woonwijken. Bij het gouden jubileum van de Gen. Cronjéstraat haalden wij reeds herinne ringen op uit de dagen, dat op de his torische grond van het oude Klooster de ene straat na de andere opgetrokken werd en het Schoterkwartier, onder het (wakend) oog van Oud-Schoten, zijn eigen leven begon. Voor de katholieken in deze omge ving was het een behoorlijke trip om iedere Zondag naar hun eigen parochie kerk in Oud-Schoten te trekken, en het is niet onwaarschijnlijk, dat velen van hen een gang naar de Sint Josephkerk in de Jansstraat eenvoudiger vonden. Maar ook voor pastoor Kester van Oud-Schoten was het niet eenvoudig om deze parochianen „na te lopen" en deze streefde er reeds naar om enige verandering in de toestand te brengen. Het zou echter zijn opvolger, pastoor Diekman zijn, die van de bisschop de opdracht kreeg een bijkerk in het Schoterkwartier te stichten. In het be gin van 1902 werd daareen aanvang mee gemaakt en men kon een terrein van 3900 vierkante meter aankopen, dat nu omgrensd wordt door de Klooster straat, de la Reijstraat, Tugelastraat en Paul Krügerstraat. In September van, datzelfde jaar was de bijkerk gereed en zij werd onder de schutse gesteld van de Heilige Elisabeth van Thüringen (wellicht vanwege een persoonlijke de- Advertentie Uw Matrassen bijgevuld of vernieuwd Maakloon 1-pers. f 12.50, 2-pers. f 15.- Gedurende de Flora 10% KORTING De Amsterdamse rechtbank heeft Dins dag uitspraak gedaan in de zaak tegen een 51-jarige Amsterdammer en hem veroordeeld tot vier maanden voorwaar delijke gevangenisstraf. De eis was zes maanden gevangenisstraf. Hij had vijf jaar geleden bij het Ne derlandse gezantschap een paspoort aan gevraagd op naam van zijn echtgenote. Het paspoort was echter bestemd voor een Rijksduitse, met wie hij op reis door Europe en Noord-Afrika was.' Hij liet de geboortedatum van deze Rijks duitse op het paspoort invullen. Verdachte, die in 1946 was veroor deeld' en na zijn straf te hebben uit gezeten een millioen gulden belasting moest betalen, had destijds ten einde raad besloten naar het buitenland te vertrekken. Hij ontmoette de genoemde Rijksduitse, die niet over geldige papie ren beschikte en is toen tot zijn daad gekomen. H. DE GRAAFF Grote Houtstraat 103 dat de heer Blesgraaf vennoot werd in N V Blesgraaf's Expeditiebedrijf te Haarlem. Hij was toen 11 jaar. En thans zijn wij zover, dat zijn zoon, die reeds sinds 1935 in het bedrijf is opgenomen, de zaak in het derde geslacht voortzet. Geen wonder, dat velen de feesteling in Lion d'Or kwamen complimenteren. Onlangs hebben wij een uitvoerige re portage gewijd aan het vraagstuk der spelende jeugd en in verband daarmede het speeltuinwerk. Er staan twee nieuwe katholieke tuinen op stapel, maar het doet ons toch ook genoegen, dat „Het Vondelkwartier" Zaterdagmiddag een nieuw clubgebouw aan de Vergierdeweg kan openen. Laten wij hopen, dat de zon schijnt. De heer A. Kroon heeft met veel be langstelling ons bericht gelezen over de gevonden doodskoppen in het Pand van het Haarlemse stadhuis. Hij weet zich te herinneren, dat omstreeks 1390 ook dergelijke vondsten gedaan werden, toen de aannemer M. van Ommeren in het Pand graafwerken moest verrichten. Men nam toen ook reeds aan, dat het hier de overblijfselen van monniken betrof, die daar vroeger een klooster hadden. Er is sindsdien wel wat veranderd. Het Frans Halsmuseum staat deze weken weer in het brandpunt der be langstelling, vooral in de avonduren. Velen komen er niet uitgekeken én om het bijzondere arrangement van de Frans Halsstukken én om de feeërieke verlichting. De directeur, de heer Baard, ziet regelmatig bezoekers terugkomen, al of niet met gasten. Vooral de buiten landers gebruiken overvloedige superla tieven om hun dankbaarheid voor het gebodene kenbaar te maken. Van Zater dag 18 April af is er echter in het museum nog een andere tentoonstelling, die de volle aandacht zal trekken en wel een collectie Oosterse tapijten uit Neder lands particulier bezit. B. en W. van Haarlem en het bestuur van de Vereni ging voor Oosterse tapijtkunde hebben velen uitgenodigd om de opening op Za terdagmiddag 18 April om half vier bij te wonen. Mr. P. Otten zal een des kundige ineliding houden en wethouder Geluk de opening verrichten. Het is langzamerhand een traditie ge worden, dat de Haarlemse R.K. Midden stand elk jaar een familiefeest organi seert, waarop de bloemetjes eens echt worden buitengezet. Dit jaar dreigde het festijn van de agenda te worden afge voerd, daar de ramp van 1 Februari en van de daarop volgende dagen een uit bundig feest niet toeliet. Maar gisteravond zijn we dan toch getuige geweest van een festijn, dat, zo als gezegd, langzaamaan een traditie is geworden. In één opzicht werd deze tra ditie verstoord, want voor het eerst heeft men het familiefeest in het Concertge bouw gehouden. De acoustiek is er on getwijfeld beter, maar 'toch misten wij de gezellige sfeer van vroeger dagen, toen wij steeds uitgenodigd werden in het Krelagehuis, waar het bijwonen van het feest rondom de tafeltjes met vriendeD en bekenden een plezier apart was. Ondanks dit gemis en dank zij de goe de acoustiek hebben wij een gezellige avond beleefd aan de prestaties van het theater van Floris Meslier, dat de non stop cabaret-revue „Even tijd voor vro lijkheid" voor het voetlicht bracht. Er zijn goede dingen geweest. Wij den ken aan de Drie Rio's met hun Zuid- Amerikaanse klanken en cowboy songs. Zij oogstten door charme en eenvoud, gepaard aan een goede techniek, bij het publiek veel succes. Ook de Twee Cori- ta's vonden de waarde van hun prestaties terug in een veelvuldig applaus. Niet altijd origineel waren de conferences van Willy Rex en Nol van Dijk; vele moppen hadden een lange baard, die zoetjesaan ijl begint te worden. Evenwel waren de lachers op hun hand, hetgeen er op duidt, dat hun spel en liedjes wer den gewaardeerd. Wij willen niet verder gaan met het opsommen van goede en minder goede prestaties der acteurs en actrices- Hoofd zaak is immers toch, dat het bestuur van de R.K. Middenstand zijn leden een ge zellige avond heeft gebracht. Een ple zierig en amusant lentefeest, dat beslo ten werd met een dansje in de Tuinzaal. den van de kascommissie werden be noemd DWT, HVGB en de Haarlemse Watervrienden. Hierna werd de agenda van de jaarvergadering der KNZB danig onder de loupe genomen. Een wijziging in de agendapunten zal aan het Bonds- bestuur worden voorgesteld. Tot afge vaardigden naar de Bondsvergadering werden benoemd: J. J. Wensing, C. A. Schipper, W. Kemper, A. J. van Omme ren, B. Schraa, H. Stapel, A. Senden, L. A. Roozekrans, J. H. v. d. Booren en G. Voogd. Kampioensdiploma's werden uitgereikt aan DWR, DWT, Haarlem. HPC en HVGB en ontving HVGB drie medailles voor de best geleverde presta ties bij de gehouden kring-kampioen schappen voor de jeugd. In hotel „De Leeuwerik" werd de. jaar vergadering van de Kring Haarlem Ko ninklijke Nederlandse Zwembond ge houden. Met genoegen memoreerde de voorzitter, G. Voogd, in zijn openings woord, dat Kring Haarlem ook leden heeft gehad die uitverkoren werden om deel uit te maken van de ploeg die uit gezonden werd naar de Olympische Spe len. Gerrit Bijlsma en Cor Braasem in de poloploeg en Joris Tjebbes in de zwemploeg. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het ledenaantal iets achteruit was gegaan maar daarentegen by de jeugd winst valt te boeken. Het aantal verenigingen bleef onveranderd Geconstateerd werd, dat er nog steeds een tekort aan zwembaden is; vooral bij het gedeelte van de Kring boven het Noordzeekanaal en dat het oprichten van nieuwe zwemverenigingen nauw samen hangt met het aanwezig zijn van zwem baden. Verbazing wordt uitgesproken, dat de gemeentelijke zweminrichtingen des zomers om 20 uur sluiten en dat op deze manier het gemeentebestuur de zwemlustigen verwijst naar de openbare wateren, waarvoor dan de Mooie Hel en het Z.B. Spaarne worden uitgezocht. Be treurd wordt dat het Velserbad nog steeds gesloten is waardoor VZV danig gedupeerd wordt. Volgens binnengeko men gegevens zijn in de kring in de on overdekte zwembaden 1535 zwemdiplo ma's uitgereikt. Voorts wordt hierbij op gemerkt, dat de twee hoogste klassen van de scholen verplicht gaan zwemmen en daarbü ook veel schoolzwemdiploma's worden uitgereikt- Een scheidsrechters- cursus werd gehouden en er slaagden 14 candidaten. 31 zwemevenementen werden in de kring georganiseerd. Ver der werd met genoegen gewag gemaakt van de promotie van HPC 1 naar de eer ste klasse heren. Het jaarverslag van de penningmeester stemde tot genoegen. Het kringbestuur werd onveranderd herkozen; in de zwemcommissie werd in de plaats van mevr. Pennarts-Zieren de heer J. H. Kollerie benoemd. Tot le- Vanavond om 8 uur zal de Kathedrale Basiliek van St. Bavo te Haarlem weder om te bezichtigen zyn onder leiding van de heer Joh. Beijk. Ingang Westergracht Veertien dagen geleden stond voor de Haarlemse Rechtbank terecht een vrouw, die er een sport van gemaakt had by heren, by wie zij als huishoudster in dienst was, geld weg te nemen. Verschil lende malen had zij aanzienlijke bedra gen ontvreemd. De Officier van Justitie eiste vier jaar onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en voorwaardelijke ter be schikkingstelling. Vanmorgen veroor deelde de rechtbank de geldzuchtige huishoudster tot een jaar en zes maan den onvoorwaardeiyk en voorwaarde lijke ter beschikkingstelling van de re gering met een proeftijd van drie jaar. Vanmorgen is aan het Zandvoortse strand het lijk aangespoeld van een 56- jarige man, die vermoedehjk reeds drie dagen in zee heeft gelegen. De politie heeft het lijk nog niet kunnen identifi ceren. Zaterdagmiddag is er om 2 uur wel penvoetbal op het DSO-terrein. De ad- spiranten zullen om 3 uur op eigen terrein uitkomen tegen DIOS b. „Flora 1953" mocht zich gistermiddag verheugen in de levendige belangstelling van vele leden van het corps diploma tique. Behalve nagenoeg alle leden van buitenlandse missies, geaccrediteerd bij het Nederlandse Hof, was eveneens aan wezig. Mrs. Hunter van de Mission of the United States en minister Hahsa met enkele familieleden, ambassadeur van India in Washington, die enige tijd in Holland vertoeft. In het restaurant werd het gezelschap, tezamen met de echtgenoten der leden, toegesproken in het Frans door de voor zitter van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. Deze sprak de wens uit, dat allen een prettige her innering zouden bewaren aan dit bezoek. Van dit laatste zijn wij vast overtuigd. Na dit welkomstwoord begaven de leden zich naar buiten en kwamen diver se camera's voor de dag om de, helaas door het sombere weer niet zo fris af stekende bloemenrijkdom vast te leggen op de gevoelige plaat. Met zichtbaar genoegen poseerde men temidden van bloeiende bossen tulpen en hyacinten, terwijl anderen zich nieuwsgierig lieten voorlichten door de directieleden, die het corps diplomatique vergezelden op hun wandeling. Weemoedige visioenen van het aardsparadijs warrelden door ons brein, toen wij de vertegenwoordigers van zovele soms met elkander in heftige politieke strijd gewikkelde landen broe derlijk koutend zagen voortschrijden langs legers narcissen en scharen tulpen. Werkeiyk een teleurstelling was het, dat de zon op deze dag z'n gloedtoverend licht vasthield achter een zwaar wolken dek. Nochtans toonde het gezelschap zich zeer vergenoegd over het gebodene. Het bracht een bezoek aan de veiling, waar een demonstratie werd gegeven van een veilingverkoop. Voor verschillende corps leden bleek dit iets volkomen nieuws te zijn. De dames werden hier verrast met een bos tulpen. Vervolgens begaven allen zich naar de erehal met daarachter het geweldige bloemenpaleis, dat een weel de van kleuren te zien gaf. Merkbaar onder de indruk schuifelde men, geba rend en wijzend, verder in de richting van de kassen, waar eveneens een kort bezoek aan werd gebracht. Na een ge zellig samenzijn in het restaurant werden de leden uitgeleide gedaan door de vol tallige directie. f 1 1f7 rust- gewonnen geven e UyUCfHtg J-J halve eindstrijd Amb; Woensdagmiddag was er nog een aantal halve eindstrijden vastgesteld voor de afd. D en E. Het weer was niet zo heel erg aangenaam en we zullen hopen, dat Zaterdag, de grote dag, de temperatuur wat mildermag zyn. GEBOREN: A. I. Kok—Waterberg, J. C. van Steijnvan Heel, A. Verzeilberg van Scherpenzeel, F. A. van Offeren Eeltjes, M. FreijerDijkstra, W. HulsebosTer Wee, C. P. van Soest Sindorf, Th. Hoevensvan Amstel, E. Ophoff—Top, A. C. van Markenstein-van der Velde, E. J. Ruyter—van Mun ster, allen zoon; M. BrinkOut, L. HeesenVerhage, H. M. de BeerBuys, M. E. van RoodeGroeneveld, L. L. Venemavan der Zwaard, W. Hooyer Jonkman, allen dochter. ONDERTROUWD: J. M. Rooseboom de Vries en W. Brouwer, O. Geus -en E. Azier, J. W. Abeelen en A. A. M. Nijssen, G. Houtkamp en G. Cop, J. C. Nummerder en Z. van der Wurf, H. Pelt en M. E A. Eichholtz, J. C. Breur en J. Groes, J. J. Klinkhamer en H. A. Baard, A. J. C. van der Tol en Ch. I Westerhoff, A. Chr. van Teeseling en E. de Buijzer, M. Hermans en J. M. de Brouwer, J E. Winkel en J. M. van der Vaart, M. Knol en M. P. Wijkhuisen, A. L. Cau en E. J. Oldenburg, B. Ber- tholee en D. M. Vreenegoor, D. Nuberg en L. van Rijswijk, P. Zielen en P. B. A. Cornelissen. GETROUWD: H. F. S. Sanders en M. J. Hermans, A. A. Velderop en C. J. Wassenaar, F. A. Verkerk en G. J. M. van Rooden, D. Wismeyer en A. Mar- chand, G K. Bauer en B. van Gulik, D. J. Zoet en B. G. te Kloeze, J. M. N. van der Sluijs en B. Steenkist, J. Th. Schoutsen en M. Th. van Putten, C. F. Maas en E. van Rooden, F. C. Kools qn M. F van Hecke, A. P. Kuijper en W. M. Pauletta, M J. A. Dekker en R. Klompmaker, W. van den Berg en F. E. M. Schroder, N. J. Rijs en J. F. Reinolda, H. Ligtenberg en E. A. C. M. Huyzer, C, B. Goedhalt en E, West, M. Mentjox en W. M. Sindorf, L. A. den Boer en F. H. G J, M. Cornelissen, D, van der Aar en G J. van Roode, B. Carton en E. J. de Bruin. OVERLEDEN: C. Habich—Kristel, 54 jaar, Dunklerstraat; C. E. VisserMou- rer, 66 j.. Haarlemmerliedestraat; M. J. WassenaarMaat. 77 j.. Kamperlaan; A. J. Roest, 20 d.. Kamperlaan; C. Rijne- ker, 6 jaar, Pol. Advertentie fNIet officiële koersen) Vorig Opening slot 16/4 3% Ned. 1953 100% 10011 3Nederl. 1948 96 314 pCt. Ned. 1950 96 3-3% Nederland 1947 96% 96J} 8 Ned. 62-64 bel.-fac. 97% Inschr Grtbk. 46 3 pCt. 941S Ned. Handel Mij. ceri 157% A.K.U. 160% 161% Van Berkels Patent 102 Calvé-Delft eert. 117% Van Gelder 148% Kon. Hoogovens eert 155% Unilever cert. 187% 187% Ned. Kabel 206% Philips 154% 154% Kon. Petroleum 311% 315 „Amsterdam" Rubbei 89 88% Holl. Amerika Lt)n 144% Kon. N. Stoomb. M. 124% 124% Ned. Sebeepv. Unie 126% 127% H. V-A. 99 99% Deli Mij. eert. 83% 83 14/4 15/4 Anaconda Copper 38% 39% Bethlehem Steel 51% 52% Chrysler Corp 79% 79% General Electric 69% 70 General Motors 62% 62% Hudson Motors 14% 15% Kennecott Copper 69% 70% Montgomery Ward 64 65 North American Can 21% 21% Radio Corp. 26- 26% Republic Steel 48% 49% Shell Gil 66% 66% fhern Pacific 45V? 45% Southern Railway 85 86% Tidewater 24% 24% U.S. Steel 39% 40 ex div. bewezen, welke een uitstekend en nuttig werk door deze commissie van de St. Vincentiusvereniging wordt ver zet. Om dat te steunen en net nog ver der uit te breiden kan de vereniging ten behoeve van „De Vrije Tijd" niet diep genoeg in de beurs tassen. Gisteravond is in de tuinzaal van het gemeentelijk concertgebouw op prettige wijze het seizoen afgesloten. De Rede rijkerskamer „Alberdingk Thijm" kwam voor het voetlicht met „De parochie van Eikendonk", een spel, dat tegelijk lerend en amusant wil zijn. Het ver haal mogen wij nu wel genoegzaam bekend veronderstellen en op de pres taties hoeven wy hier niet al te diep in te gaan, waar dat reeds bij een vorige gelegenheid is geschied. Voldoende zij nu te vermelden, dat de vertrouwde garde van Thijm een flinke dosis rou tine ten beste gaf en het oud stuk toch nog met veel fleur op de planken bracht. De toeschouwers genoten zichtbaar en terecht sprak de heer Van Luxem burg een hartelijk woord van dank met de wens, dat „Alberdingk Thijm" ook het volgend jaar weer present zou zijn De rederijkerskamer bleef in deze niet achter en het was voorzitter Kruyver, die van zijn kant deze wens onder streepte met de verzekering, dat de Kamer in het publiek van „De Vrije Tijd" immer een aandachtig en ent housiast gehoor vond. De R. K. Commissie „De Vrye Tijd" van de Haarlemse St. Vincentiusver- eniging heeft gisteravond een punt ge zet achter het winterseizoen. Wij kunnen ons deze avonden heel moeilijk voor stellen zonder een woord van de heer A. van Luxemburg en evenmin zonder het stokpaardje, dat deze met een on verwoestbare „koppigheid" pleegt te be rijden de contactavonden. Toen de heer van Luxemburg een openings woordje sprak memoreerde hij met na druk, hoe nu reeds zeven jaren lang de contactavonden werden gehouden en hij kon natuurlijk niet nalaten om zijn mensen aan te sporen niet alleen de avonden van ontspanning bij te wo nen, maar ook de contact-bijeenkom sten, die bovendien uiterst gezellig zijn. Uit zijn woorden meenden wij nu niet bepaald een ontevreden toon te moeten opvangen, want over het algemeen mag gezegd worden, dat de belangstelling in opwaartse lijn gaat. Maar het is na tuurlijk wenselijk, dat die belangstelling niet beperkt blijft tot een groepje ge trouwen, die geen enkele keer willen overslaan. De onderwerpen, die gewoon lijk behandeld worden, zijn overigens van dien aard, dat zij de interesse wel moéten hebben en gehoord de reacties is dat ook het geval. Het volgend sei zoen moge het dan zo zijn. dat de zaal in de Zoetestraat. waar de contactavon den worden gehouden, uitpuilt. In ieder geval is ook deze winter weer De raad der gemeente Haarlemmer- liede en Spaarnwoude komt Dinsdag 21 April des avonds om half acht bijeen. Aan de orde komt o.a. een voorstel om aan Ged. Staten te verzoeken de ge meente ten aanzien van de wedden van de burgemeester en het gemeenteperso- neel te rangschikken in de klasse van vierduizend tot vijfduizend zielen. In de toelichting wijzen B. en W. er op, dat zich in de gemeente steeds meer foren sen vestigen. De nieuwe woonwijk in het Oostelijk deel van Halfweg tussen minister Cort van der Lindenstraat en Osdorperweg wordt nagenoeg geheel door Amsterdamse forensen bevolkt. Van de dertig woningen, gebouwd in de vrije sector, woont tot nog toe nie mand, die in Halfweg zijn werkkring heeft. Ten aanzien van de bemoeiingen met het bijzonder lager onderwys staat de gemeente gelijk met een van circa tienduizend Inwoners. Onmiddellijk aan Halfweg grenst namelyk het tot Haar lemmermeer behorende dorp Zwanen burg, van waaruit rond 500 leerlingen de beide bijzondere scholen te Halfweg bezoeken, terwijl deze ook nog worden bezocht door 90 kinderen uit Amster dam. Zou men voor de eigen leerlingen kunnen volstaan met een drieklassige en een tweeklassige school, thans telt de R.K. School twaalf en de christelijke zeven lokalen. De industrie neemt een steeds grotere plaats in. Naast de suikerfabriek, de kistenfabriek „De Phoenix", de scheeps werf Stapel verrijzen nieuwe industrieën aan het Zuiderbuitenspaarne. In de Houtrakpolder werkt de Bondor en in Halfweg de Normy; welke thans een nieuw fabrieksgebouw doet verrijzen by de monding van het zijkanaal F in het Noordzeekanaal. Dat vindt zijn weerslag in de werkzaamheden ter secretarie. Voorts wijzen B. en W. op de hoge levensstandaard in de gemeente. De wo- ninghuren zijn hoog, waardoor gegadig den voor bepaalde functies zich terug trokken zo ze hoorden, wat ze zouden moeten betalen voor een eenvoudige burgerwoning. Het besturen van de gemeente is dan ook niet te vergelyken met een op het rustige platteland, baarbij komt nog, dat Haarlémmerliede, waarin ook ligt de in dustrie aan het Zuiderbuitenspaarne, al leen te bereiken is via een andere ge meente. De zetel van het bestuur is niet gevestigd in het centrum, doch in een uithoek der gemeente en bovendien vragen vele polders geheel andere be hoeftevoorzieningen dan het forensen dorp Halfweg Op al deze gronden menen B. en W van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, dat de wedden van de burgemeester en het gehele gemeentepersoneel in een hogere klasse gerangschikt dienen te worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2