Eisenhower doet een b Kremlin MOSKOU BEWIJZE VERLANGEN NAAR WERELDVREDE President der V.S. stelt vorming voor van een wereldop bouwfonds Vrijheid voor Oost-Europa en geheel Azië gevraagd 1 Overplaatsing Indon. studenten in Nederland naar ander land ATOOMOORLOG: het ergste wat te vrezen is Meerderheid voor Malan Tussen neus en lippen Tot hoofd Touristenfrank in Frankrijk I N.a.v. de uitwijzingl van Chairul Saleh VREES EN SPANNING: het beste wat te verwachten is m en 106 millioen voor Rampenfonds Hunter-jagers voor onze luchtmacht? Grote branden in Chicago Lekstroomin gat tot zinken gebracht Oplichtingen en verduisteringen Geallieerden wensen snelle hervatting weer Tsjechoslowakije volgt op de vredesweg Voorstel Mohamed Yamin ZUID-AFRIKAANSKVFMKIEZINGEN Britse vrachtboot in brand ,Het Radioprogramma" in het ongelijk gesteld Bommenwerper sneller dan het geluid W apenstilstandsonderhandelingen VRIJDAG 17 APRIL 1953 77ste JAARGANG No. 25660 Reacties Premier Siroky: Militaire macht zal versterkt worden Iip^ï. - Ook door Hoge Raad: 18 doden, 36 gewonden De dijk bij Bruinisse Accountant in arrest FALCON REGENJASSEN o JUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM AK«l°°n: Redacti® 21544; Advertenties 21543 ADonnementen 20800 Postgiro 143480 BiiwÜë!' P,everw'ik: Breestraat 25, telef, 4790 ant. umuiden: Bonitaciusstr. 27 tel. 5790 irectie: 3. 3. \fj Boerrigter en Mr. w. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie; Drs. H. v. Run en W Severln. «na. hoofdredacteur: W van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Resident Eisenhower heeft gistermiddag op een lunch-bijeenkomst van de Ame rikaanse vereniging van dagbladredacteuren te Washington voorgesteld de „wrede krachten van armoede en nooddruft" te bestrijden door het instellen van een r^reldopbouwfonds. De Amerikaanse regering is „bereid haar volk te verzoeken tezamen met alle volkeren een aanzienlijk percentage van de door ontwapening Sedane besparingen te storten in een fonds voor steun aan en opbouw van de Schele wereld," aldus de President. Hij maakte duidelijk, dat de Sovjet-Unie niet ■ran een dergelijk fonds zou worden uitgesloten. Eisenhower omschreef het doel van zulk een fonds als „hulpverlening aan andere Volkeren voor de ontwikkeling van ten achter gebleven gebieden, bevordering Van winstgevende en eerlijke wereldhandel en het bieden van hulp aan alle vol keren om de zegeningen van productieve vrijheid te leren kennen". Eisenhower «eed een beroep op de Sovjet-Unie om door ontwapening tezamen met de V.S. ™e „bijna verloren hoop" op wereldvrede te redden. Hij daagde de Sovjet-Unie uit, de oprechtheid van het door haar uitge drukte verlangen naar vrede te be wijzen door: „1. Haar beslissende invloed in de communistische wereld te gebrui ken om niet alleen een gelegen komende wapenstilstand in Korea tot stand te brengen, maar ook een werkelijke vrede in geheel Azië. 2. Andere landen, met inbegrip van de Oost-Eurcpese, vrij te laten in het kiezen van een eigen rege ringsvorm en hun het recht te laten zich vrij met andere landen te ver binden in een wereldomvattende rechtsgemeenschap. 3. Samen met anderen ernstige voorstellen aan te vatten voor een ontwapening. Als „duidelijke en specifieke da den", waardoor de Sovjet-Unie haar noem!ltheid zou kunnen bewijzen, var, hlJ onder meer ondertekening riik vredesverdrag met Oosten- kriivsvJL vrijlating van duizenden reldnoH genen uit d(' laatste we- rnndot, V?' a'6 Zkh n°g in Rtlsland zouden bevinden. De eerste grote stap tot redding van de hoop op vrede zou moeten zijn het sluiten van een eervolle wapenstilstand in Korea. Dit zou ook moeten inhouden het be ëindigen van de „directe en indirecte kkhvallen op de veiligheid van Indo- Chma en Malakka". 4. Eisenhower stelde voorts uit breiding voor van de plannen voor Europese eenheid tot buiten de lan den van West-Europa. Een dergelijke meer omvattende gemeenschap zou ook een „vrij en verenigd Duitsland, met een op vrije en geheime verkie zingen gegrondveste regering omvat ten en bij volledige onafhankelijk heid van de Oost-Europese landen het einde van de huidige onnatuur lijke verdeling van Europa kunnen betekenen". Eisenhower herhaalde tenslotte de voorstellen voor beperking van bewa pening en controle op atoomenergie, zoals deze door de V.S. in de V.N. zijn gedaan. -pe Amerikaanse zender te München, Uj Europa", heeft vanochtend een g, treksel van de rede van president senhower in het Russisch uitgezon- 1,3- Hit was de eerste uitzending in „1 Russisch van de zender, die gere- j_td uitzendingen voor communistische de verzorgt. In de inleiding zeide Uit omr0ePer dat het uittreksel werd tei,gez.onden „wegens de bijzondere be zems voor u". woordvoerder van het Franse misterie aan Financiën heeft ver- r<l, dat de regering overweegt een '^^pstenfrank" in te voeren, teneinde r buitenlandse touristen vacantie in der ,Tijk goedk°Per te maken. Een ®ls 86 maatregel wordt overwogen tn!L?n<lerc*ee' van de nieuwe financiële ma<Xregelen der regering. Londer/£VOGr.der ontkende beslist uit devali,„f m '®e geruchten over een ten over LV?n de frank- Na de geruch- u°terinpe„ j uLlstenfrank bereikten de Qe ono?finüu!;r bYitenlandse valuta op peil sedert V tamarkt het hoogste ert ruim een jaar. Een woordvoerder van het Witte Huis heeft medegedeeld dat de rede van Pre sident Eisenhower het begin vormt van een uitgebreid vredesoffensief van de Verenigde Staten, teneinde de Sovjet- Unie onder druk te zetten haar vredes- verlangen in daden om te zetten. De rede is zorgvuldig voorbereid en tevoren besproken met de vertegen woordigers van Engeland en Frankrijk in Washington, alsmede met de republi keinse leiders van het Congress. De regering van de V.S. heeft haar over zeese diplomatieke vertegenwoordigers en informatiediensten gemobiliseerd om over de hele wereld steun te krijgen voor het vredesaanbod van Eisenhower. Deze functionarissen moeten er op wijzen, dat de verklaring van de Presi dent een zeer belangrijke uiteenzetting is van de Amerikaanse politiek. Vooraanstaande leden van het Ameri kaanse Congress hebben hun grote waardering uitgesproken over de rede van president Eisenhower. Zowel republikeinen als democraten verklaarden, dat Eisenhower het initia tief van de Russische leiders overgeno men had door vastomlijnde en gede tailleerde voorstellen. Toen men de Russisch'e vertegenwoor diger bij de V.N., Vishinsky, vroeg wat hjj dacht van de voorstellen van Eisen hower antwoordde hij: „Belangwek kend, maar niet helemaal juist". On middellijk hierop verklaarde Vishinsky echter dat hij de redevoering van Eisenhower nog niet helemaal had ge lezen. Hij weigerde te zeggen welke van de vijf voorstellen volgens hem onjuist waren. Een buitenlandse diplomatieke verte genwoordiger in de V.S. verklaarde des gevraagd dat het voorstel aan Rusland om de Oostelijke satellietstaten onaf hankelijkheid te verlenen „niet realis tisch was" en „zeker nooit door de Sov jet-Unie zou worden verwezenlijkt". Het Russische persbureau Tass ver klaarde, dat Eisenhower grotendeels gepoogd had de na-oorlogse Ameri kaanse politiek te rechtvaardigen. Tass merkte op, dat de president „vol ledig voorbijging" aan het herstel van ..China's nationale rechten" (d.i. de toelating van communistisch China tot de V.N.) en het vraagstuk van de Duitse eenheid Het officiële Rus sische commentaar kwam verwonder lijk snel. Het persbureau, dat vaak dagen en soms wel weken wacht met het commentariëren van buitenlandse redevoeringen, moet vrijwel onmid- .dellijk na de toespraak van Eisenho wer aanwijzingen van de partij heb ben ontvangen. De „Pravda" drukte een uittreksel van Eisenhower's rede af. De Amerikaanse pers toonde zich van ochtend opgetogen. De „Times" zag in de worden van de president het ont nemen van het vredesoffensief aan de Sovjets. De grote Franse bladen drukten de tekst in haar geheel af. Alleen de communistische „Humanité" meende, dat de rede „een nieuw plan voor Ame rikaanse wereldoverheersing heeft ge openbaard". De nieuwe Tsjechoslowaakse premier, Siroky, heeft in het parlement ver klaard, dat de buitenlandse politiek van het land gericht is op vreedzame samen werking met alle volkeren van goede wil. Siroky, die een uiteenzetting van de Tsjechoslowaakse buitenlandse poli tiek gaf, zei, dat het land voor alles handel met alle landen nodig had, zjj het onder voorwaarde van algehele ge lijkheid en met volledige erkenning van de onafhankelijkheid en souvereiniteit van elke staat. Hij voegde hier echter tevens aan toe, dat Tsjechoslowakije van plan is „met alle middelen" zijn militaire macht te vergroten en de militaire paraatheid van de strijdkrachten te verhogen. In verband met de maatregelen, wel ke de Nederlandse regering de laatste tijd heeft genomen en waarbij Indonesi sche staatsburgers uit Nederland zijn Eisenhower heeft gisteren in zijn rede tot de Amerikaanse hoofdredacteuren nog eens aangetoond welke enorme kosten er aan de bewapening worden gespen deerd. „Het ergste wat men te vrezen heeft is een atoomoorlog en het beste wat men heeft te verwachten is een leven in vrees en spanning," verklaarde de Pre sident naar aanleiding van wat hij kort tevoren over de onmenselijke bewapenings wedloop had gezegd. J>een nutl0rneeds Van dr' Ma,an ta*i reeds 92 xran taa"I*"" TedS 92 van dë in to" Hiermeè8 de Volksraad verkre- £en Weerderheirt gecn kans °P het totaal aamJi Vf\ tweederde. Van aantal zetels staan er name- öe 6 SeL?,Tr TS eindd°el wordt ^nkeerd door kruisen. lijk reeds minstens 57, dus meer dan een. derde, op naam van de Verenigde Partij. De volgende ministers van het laat ste kabinet Malan zijn in hun districten herkozen: dr. D. Malan (premier en mi nister van Buitenlandse Zaken), J. Strij- dom (irrigatie), die wordt beschouwd als waarschijnlijk opvolger van Malan, indien deze zich in de komende vijf jaar zou terugtrekken. E. Louw (Eco nomische Zaken), N. Havenga (Finan ciën), J. Naude (P.T.T.), Dr. K. Bre mer (Gezondheid), B. Schoeman (Ar beid, Openbare Werken en Bosbouw), Dr. T. Doenges (Binnenlandse Zaken), C. Swart (Justitie). Generaal Charles Foulkes, voorzitter van het Canadese Comité van Staf chefs, die 5 Mei 1945 de Duitsers som meerde tot onvoorwaardelijke overgave van de Vesting Holland, heeft in Wage- ningen, de stad, waar de onderhande lingen tussen de Duitsers en de ge allieerden plaats vonden, een krans bij het monument voor de gevallenen ge legd. Het Nationaal Rampenfonds heeft tot Donderdagmiddag 106 millioen gulden ontvangen. Sinds Woensdag is er dus weer één millioen bijgekomen. Het Ram penfonds heeft o.m. f 129.480 ontvan gen, dat spontaan is bijeengebracht door het personeel van de Franse Spoorwe gen. Vergelijkenderwijs wees hij erop hoe veel goed kan men doen met al het geld in het belang van de vrede eiy de wel vaart van de mensheid. Hij noemde dan ook de bewapening „een verspil ling van krachten, die zowel het Ame rikaanse als het Russische volk ver hindert te komen tot de ware over vloed en het ware geluk voor de vol ken op deze aarde." „Met het geld dat men nodig heeft voor één bommenwerper: kan in meer dan dertig steden een moderne bakstenen school worden ge bouwd, kunnen twee prachtige, volledig uit geruste ziekenhuizen worden opgericht, kan een betonnen verkeersweg wor den aangelegd over een afstand van on geveer 89 kilometer. Een enkel gevechtsvliegtuig kost ons een half millioen schepels tarwe. Een enkele torpedobootjager verte genwoordigt een aantal huizen waarin maar dan 8000 mensen kunnen wonen. Terecht stelde de President dan ook vast. dat „elk kanon dat vervaardigd wordt, elk oorlogsschip, dat te water wordt gelaten, elke raket die wordt af gevuurd, een diefstal is, die begaan wordt aan hen, die hongeren en niet gevoed worden, aan hen die koude lij den en niet van kleding worden voor zien." Deze woorden zijn wel heel op merkelijk, wanneer men ze verneemt uit de mond van een maft, die zijn le ven lang in militaire dienst is geweest. Als opvolger van de Gloster Meteor zal de Nederlandse luchtmacht waar schijnlijk de beschikking krijgen over de Britse Hawker Hunter jager, zo ver neemt het A. N. P. van betrouwbare zijde. Reeds lang zijn er besprekingen gaande over het vliegtuig, dat de thans verouderde Meteor zou vervangen. De keuze ging tot voor kort tussen de Swift en de Hunter, doch thans schijnt men ten gunste van de Hunter beslist te hebben. De Meteor werd in licentie gebouwd bij de Fokkerfabrieken, met dien ver stande, dat de motoren in België ver vaardigd werden. Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat de Hunter op het zelfde schema gebouwd zal worden, maar hierover is nog geen beslissing gevallen. De Hunter is een éénmotorige straal jager, met een snelheid groter dan die van het geluid (hoewel officiële gege vens niet bekend zijn gemaakt), die als een der jagers voor de R.A.F. met zeer grote voorrang in Engeland in aanbouw is. Het toestel biedt plaats voor een bemanningslid, heeft terugwijkende vleugels en een Rolls Royce Avon-mo tor. Gisteren is ter hoogte van de Cali- fornische kust een 7800 ton metende Britse vrachtboot in brand geraakt. De brand ontstond in de machinekamer. De bemanning die er niet in slaagde de brand te blussen is later door een Amerikaans schip aan boord genomen. uitgewezen, heeft het onafhankelijke parlementslid van de Indonesische rege ring Mohamed Yamin de Indonesische regering het volgende voorgesteld: Onmiddellijke overplaatsing van de Indonesische studenten in Nederland naar een ander land. Yamin doelt hier mede op de cadetten, de beurs- en an dere studenten, die Indonesische devie zen gebruiken. Onmiddellijke uittre ding uit het unieverband, eventueel unilateraal. Maatregelen te nemen tegen West-Irian, buiten besprekingen om, ook eventueel langs unilgterale weg. Uitwijzing van Nederlanders, die voor Nederland zelf een last vormen, zoals N.S.B.-ers en ex-K.N.l.L.-ers uit Indonesië. Yamin verklaarde aan p.i.-Aneta, dat de kwestie Chairul Saleh besproken zal worden door de sectie Buitenlandse Zaken van het parlement, mede in ver band met de kwestie van de uitwijzing van de heren Go en Sunito, waarover deze sectie 330 brieven heeft ontvangen. Yamin zei. dat de procureur-generaal in Indonesië Chairul Saleh van alle rechtsvervolging had ontslagen en dat het kabinet Wilopo-Prawoto hem naar Bern stuurde voor een studie van het octrooi-recht. Later bleek deze studie in Bern niet mogelijk te zijn, waarop Chairul Saleh van het Nederlandse mi nisterie van O., K. en W., toestemming kreeg colleges aan de Leidse universi teit te volgen. Yamin noemde de maat regel van minister Luns ten aanzien van Chairul Saleh niet alleen conserva tief, doch „ook meer dan koloniaal". Vandaag heeft de Hoge Raad arrest gewezen in de procedure tussen de om roepverenigingen en de Stichting „Het Radioprogramma", waarin de omroep verenigingen zich beroepen op bescher ming van het radioprogramma door de auteurswet. Zowel de rechtbank als het gerechtshof te Amsterdam erkenden het auteursrecht der omroepverenigingen. De Hoge Raad heeft thans het cassa tieberoep van „Het Radioprogramma" verworpen. Zoals onlangs gemeld heeft de advo caat-generaal bij de Hoge Raad, prof. mr. Langemeyer, als zijn mening uitge sproken, dat de radioprogramma's blij ven beneden de minimumeis, die men ook bij onze wet voor bescherming van geschriften door de Auteurswet moet stellen, namelijk een eigen karakter. Om deze reden heeft prof. Langemeyer toen geconcludeerd tot vernietiging van het arrest en niet ontvankelijkverklaring der omroepverenigingen. Zich van geen kwaad bewust boog Peron zich Woensdag over het bal kon van zijn ambtswoning op de Plaza de Mayo tijdens zijn grote redevoering tot zijn aanhangers. Enige ogenblikken later ontplof ten twee bommen, waardoor zes personen werden gedood en 92 gewond. „Het komt me voor, dat degenen, die geruchten versprei den over mij en de regering, thans voortgaan met het maken van la waai", zei Peron. Bij twee grote branden in de Ameri kaanse stad Chicago zijn gisteren 18 per sonen om het leven gekomen, terwijl 36 personen ernstige brandwonden oplie pen.. Tengevolge van een ontploffing brak een grote brand uit in een fabriek, 12 arbeiders konden zich niet meer in veiligheid stellen en kwamen in de vlammen om, 20 anderen worden nog vermist Alhoewel de brandweer snel ter plaat se was bleek het onmogelijk in het he vig brandende gebouw binnen te drin gen. Ongeveer tegelijkertijd brak brand uit in een groot flatgebouw, vier km van de fabriek verwijderd. Bij deze brand zijn vier slachtoffers, o.w. twee kinderen, te betreuren. De beide bran den werden door de krachtige wind aan gewakkerd, zodat de brandweer, bij windstoten van 50 km per uur, ernstig in haar blussingswerkzaamheden werd belemmerd. Een Amerikaanse stratosfeerstraal- bommenwerper heeft tijdens een proef vlucht een snelheid bereikt van 1270 kilometer per uur, dat is ruim 208 ki lometer sneller dan het geluid. De bom menwerper van het type B 47 vloog op een hoogte van 13.000 meter en profi teerde tijdens zijn vlucht van een ster ke meewind. Aan de Oude Dijk te Bruinisse is Don derdag een verwoede strijd tegen het opdringende water geleverd. Toen de dag aanbrak was de gelegde zandzak- kendam weer vijf meter in de diepte verdwenen. Men besloot toch, de daar voor aangekomen bak te laten zinken. Deze bak, de Lekstroom 38 van de firma Van Haaften uit Den Haag, werd daarna voor het gat gesleept en tot zinken gebracht. Wel spoelde het water toen nog aan beide kanten langs de bak. ter wijl ook onder de bak nog water door kwam. Maar met man en macht heeft men deze doorspoelingen met zandzak ken opgevuld. Daarmee was men Don derdagavond nog bezig, maar men was de toestand meester. De Edese politie heeft de accountant W. J. D. aangehouden, die ervan be schuldigd wordt in enkele maanden tijds oplichtingen en verduisteringen te hebben gepleegd tot een bedrag van ruim f 40.000. D. behandelde o.a. voor een cliënt de verkoop van een huis. Hij droeg een klein gedeelte van de op brengst contant af en zou voor de rest een lijfrente voor zijn cliënt afsluiten, hetgeen echter niet is gebeurd. Toen de uitkeringen uitbleven kreeg de cliënt argwaan en werd de politie in de zaak gemengd. Deze begon een on derzoek en het resultaat was dat D. nu ook van ongeoorloofde practijken in Gorcum en Putten wordt beticht. Hij zou daar huizen en kantoorruimten heb ben gekocht, zonder ooit meer dan een klein gedeelte van de koopsom te be talen. Door allerlei valse voorspiegelin gen zou hij de koopactes in handen hebben weten te krijgen. Zorgzame vader Uit New Yorkt komt het volgende bericht: een pa gcff zijn drie dochter tjes van tien, negen en acht jaar ieder een dollar en zette ze neer voor een politiebureau in Brooklyn. De meisjes stapten naar binnen, maar pa was weg voordat de politie hem kon ondervragen. Toen rinkelde de telefoon en pa want die was het zei tegen de dienstdoende Inspecteur: „Wilt U zo goed zijn er voor te zorgen dat de kleintjes wat te eten krijgen, ze hebben honger." „Waarom komt U niet hier en doet U. het zelf niet?" vroeg dé in specteur. „Kan niet", zei pa. „Er is een arrestatie bevel tegen me uitgevaar digd wegens verwaarlozing van de onderhoudsplicht." In het hol van de leeuw Evelyn Irons, een cor respondente van de Lon- dense Evening Standard, ts te Dallas in Texas van 190 dollars beroofd. Miss Irons en haar reisgenote werden in hun hotelkamer overvallen door een ban diet, die de twee vrouwen dreigde dood te schieten, indien zij niet hun geld overhandigden. Onder be dreiging met een revolver beval de bandiet de twee vrouwen naar de badka mer te gaan en daar een kwartier te blijven. Toen het kwartier er op zat stormden de twee vrou wen naar de hall van het hotel, die vol bleek te zijn met functionarissen van de politie en het gevange niswezen, die juist in het hotel een congres hielden. Een oud fortuintje Konijnen jagers hebben op de farm van Lord iveagh te Elvede, 96 kilo meter ten Noorden van Londen, een Romeins fortuintje opgegraven be staande uit 1143 zilveren munten in een vaas. De meeste munten zijn dena ren. De denar was het Romeinse equivalent van de zilveren dollar. De munten, die nauwelijks sporen van slijtage ver tonen, zijn volgens des kundigen vermoedelijk omstreeks 1700 jaar oud. Kwastje De Eiffeltoren te Parijs krijgt een kwastje. Kleur: Vanmorgen heeft generaal-majoor Harrisson de communistische delegatie te Pan Moen Jon een brief overhandigd, waarin verklaard wordt, dat hij door de opper bevelhebber van de Verenige Naties op Korea gemachtigd is de besprekingen over een wapenstilstand, op Korea te hervatten. In de brief werd medegedeeld, dat de geallieerde verbindingsofficieren bereid zijn morgen, of indien dat beter zou uitkomen, kort daarop, wederom te Pan Moen Jon met de communistische delegaties te spreken over de wapenstilstand op Korea. Tevens werd in de brief het voorstel gedaan om de krijgsgevangenen, die niet gerepatrieerd wensen te worden, onder de hoede van Zwitserland te stellen, maar hen op Korea te laten blijven. De brief besloot met de waarschuwing, dat het opperbevel der Verenigde Naties van mening is, dat het wenselijk geacht wordt de onderhandelingen op nieuw af te breken, tenzij de delegaties binnen redelijke tijd tot een aanvaardbare oplossing zullen komen. Met betrekking tot de uitwisseling der krijgsgevangenen werd in de brief voor gesteld: Na de neutrale staat (Zwitser land) een redelijke tijd van b.v. 60 da gen gegund te hebbCTi, tijdens welke hij de gelegenheid heeft het standpunt van de zich onder zijn hoede bevinden de personen met betrekking tot hun status vast te stellen, zal de neutrale staat schikkingen treffen voor een vreed zame regeling ten behoeve van diegenen, die onder zijn hoede blijven. een mengsel van oranje en bruin. Kosten: 30 mil lioen francs. Duur van het karwei: drie jaar. „Gods acrobaat" Een priester in Frank rijk, abbé Simon, heeft de bijnaam van „Gods acro baat" verworven. Om geld voor het herstel van zijn kerk in het Oost-Franse dorp Saöne bijeen te krijgen, trekt hij al dui kende het land door d.w.z. hij geeft duikde- monstraties, waarbij hij 'van een toren van dertig meier hoogte in het water plonst. „De eerste keer stond ik doodsangsten uit." vertelde hij, „maar ik sprong naar beneden on der een gebed tot Sint Theresia om me te be schermen." De eerste sprong leverde de ijverige oriester 65.000 francs op en sindsdien heeft hij nog twaalf van die sprongen gemaakt. Een bedrag van 20.000 francs kreeg hij op een geheel onverwachte wijze, n.l. van een dame, iie hem smeekte met zijn waaghalzerij op te hou den. Engeland Thans is meegedeeld dat het acht dagen geleden in de Londense ondergrondse gebeurde ongeluk, waar bij een trein op een andere trein inliep, veroorzaakt schijnt te zijn door de naak van een loshangende veiligheidsketting van een koppeling van een der treinen. Advertentie Verwachting tot Zaterdagavond: In de nacht hier en daar mist of lichte nachtvorst. Droog weer met over het algemeen minder bewolking dan vandaag. Matige, in het Noorden van het land tijdelijk vrjj krachtige wind tussen Oost en Noord-Oost. De zelfde of iets hogere temperaturen. Zon: 5.38—19.42. Maan: 8.00—1.04.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1