GEMEENTERAAD OUDE TONGE HERDENKT DE SLACHTOFFERS Dank voor geboden hulp en adoptie door Haarlem Verlenging tot Pinksteren? Afscheid bij de havendienst WIJK AAN ZEE maakt zich op voor badseizoen Y.V.V. heeft echter nog wensen in overvloed Knap óp die kale schutting met i SÏ Sjf WOENSDAG 22 APRIL 1953 PAGINA 2 Flora 1953 Gent op de Flora Bloemenpaleis wordt Oranjerie FAILLISSEMENTEN Brigadier W. de Koning overleden 352.81 voor Rampenfonds Musicus liep in verkeerde schoenen Waterstanden Burgerlijke Stand De heer F. Boone met pensioen ORGELCONCERT: GEORGE ROBERT Soliste: Jo Vincent, sopraan ZANGERSDAG OP 28 JUNI EN 5 JULI Kathedrale Basiliek SKAL-CLUB IN HAARLEM Ontvangst op stadhuis Programma carillonbespeling Gemoedelijk praatje BLOEMENDAAL Spoedzitting gemeenteraad Thé'élégant op onze Lunchroom VROOM&DREESMANN-GROTE HOUTSTRAAT SCHAKEN BASKETBALL W aterpoloprogr amma ZANDVOORT Schadevergoeding Februari-storm Toneelvereniging ,,'t Voetlicht" Natuurwacht heeft mensen nodig Feestavond van de Handelsvereniging BESTUURSASPECTEN VAN HEEMSTEDE Verdraagzaamheid en samenwerking KONINGINNEDAG OVER VEEN Beurs van Amsterdam l2L Beurs van New York VP-- - Terwijl arbeiders In koortsachtige haast bezig waren om de laatste hand te leggen aan de enorme cantine, die door de stad Haarlem aan Oude Tonge is geschonken, kwamen de raadsleden van dit zwaar getroffen Flakkecse dorp voor de eerste maal na de ramp op het gemeentehuis in openbare vergade ring bijeen. Diep in de rouw om de meer dan driehonderd slachtoffers woei de vlag halfstok van het raadhuis. Een der raadsleden, de heer Van Kampen ontbrak; hij vertoeft in het Noorden van het land, ziek en treurend om het verlies van zijn echtgenote en vijf kinderen. Bijna geen raadslid of hij heeft droefenis in het hart om een bloedverwant, die de ramp nist over leefde. Burgemeester A. D. van Dijk vertolkte de gevoelens van ontzetting eerst en van rouw daarna om hetgeen zich over Oude Tonge heeft voltrokken; hij kon geen woorden vinden om het leed weer te geven, noch om de verschrikkingen van de angstnacht te beschrijven en geduren de enige tijd stond raad en burgemees ter stil rond de groene tafel, de gedach ten verwijlend bij hen die nimmer terug keren. De raadsvergadering stond geheel in het teken van herdenken van ramp en rampgevolgen. De burgemeester gaf een uitvoerig overzicht van hetgeen alle maal gebeurd is en daarna betuigde hij dank aan de velen uit het eigen dorp, uit het eiland Flakkee, uit geheel Ne derland en zelfs uit het buitenland, die de ingezetenen te hulp zijn gesneld en die nog steeds blijk van hulpvaardig heid geven, daarbij in het bijzonder sprekend over hetgeen mpn aan mede werking heeft ondervonden uit Haar lem,, dat Oude Tonge adopteerde. Aan het eind van zijn rede sprak bur gemeester Van Dijk de hoop en de over- De cantine, die aan de voet van het raadhüis van Oude Tonge is opge trokken, en een geschenk is van de stad Haarlem, zal van grote betekenis zijn voor de wederopbouw van het zwaar geteisterde dorp. Vandaag werd, deze cantine officieel opengesteld. tuiging uit, dat Oude Tonge zal herrij zen, dat het na alle verschrikkelijke leed schoner te voorschijn zal komen dan het geweest is. Na de raadsvergadering, die door enige vooraanstaande burgers werd bij gewoond, begaf men zich naar het massagraf op de Zuiddijk, waarin nu bijna driehonderd doden rusten en waar nog welhaast iedere dag een nieuw graf gedolven wordt. Mevrouw Van Dijk, echtgenote van de burgemeester, bracht met een bouquet witte tulpen een stille groet en een symbool van innig herden ken aan de rampslachtoffers, mannen, vrouwen en vele kinderen. >5 De ter gelegenheid van Haarlem Licht stad georganiseerde tentoonstelling in het Frans Halsmuseum te Haarlem zal tot en met 26 Mei worden verlengd. Overwogen wordt ook de „Flora 1953" tot de Pinksterdagen te laten voortdu ren. Voor deze overweging geldt, dat de temperatuur de komende dagen niet te veel zal oplopen, omdat de gewassen tegen die tijd zouden kunnen zijn uit gebloeid. Over een eventuele verlenging v an de verlichting en de diverse overige attracties is nog geen beslissing geno men. Het Bloemenpaleis op de Flora zal Vrijdag de producten der wereldbe roemde Gentse culturen herbergen. Reeds op de voorafgaande binnenten- toonstellingen zijn buitenlandse inzen dingen aanwezig geweest, maar ditmaal is de gehele bloemenhal een demonstra tie van onze Benelux-partner. Zoals elke vijf jaar de Gentse kwekers de Nederlandse bloembollenmensen naar de Belgische Bloemenstad nodigen om de Floraliën te bezichtigen wat tel kens een evenement is in West-Europa zo zal voor de derde maal reeds de Nederlandse tuinbouw haar zuidelijke naburen ontvangen. De bloemenhal is dan herschapen in een grootse parterre van de kamerplant bij uitnemendheid de Azelea Indica en Japonica. Een feest van kleuren wacht de bezoeker door de millioenen bloemkelken voortgebracht. En of dat alleen reeds niet genoeg was. hebben de Belgische tuinbouwers uit hun kassen naar de Flora aangevoerd de wonderlijke producten der verfijnde bloementeelt, hun wereldberoemde orchideeën in collecties, die een ieder sprakeloos doen staan. Temidden van allerhande sierplanten als bromelia's, clivia's, hortensia's en andere zullen palmen, philodendrum, ficus en andere decoratie-planten aan deze expositie de aanblik geven van een grote oranjerie. De Arrondissements-Rechtbank te Haar lem heeft op Dinsdag 21 April 1953 in staat van faillissement verklaard: A. Onrust, te Zaandam, Pieter Pauwstr. 40. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. J. A. M. Thijssen te Zaandam. W. Bloemink, vertegenwoordiger, te Haar lem, Barendsestraat 32 b rd. Rechter-Com- missaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. W. Glastra te Haarlem. D. Dollé, te Haarlem. Prinsen Bolwerk 4 rd. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Pe tersen. Curator: mr. W. Glastra te Haarlem. De naamloze vennootschap N.V. Elvedro te Oostzaan, Zuideinde 291-293. Rechter commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. J, A. M. Thijssen te Zaandam. A. N. Loogman, schilder te Haarlem, Schalkwtjkerstraat 35. Rechter-Commissa ris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. J. F. Sachse, te Heemstede. J. Verheljden, vrachtrijder te Westzaan, Zuideinde 4. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. J. A. M. Thijs sen te Zaandam. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag 21 April 1953 vernietigd het vonnis dier Rechtbank van 7 April 1953, waarbij de naamloze vennootschap „Garage Meerestein" N.V., te Beverwijk, Meerestein- straat 26, in staat van faillissement werd verklaard, met benoeming van mr. J. O. Baron te Beverwijk, tot curator. Op 57-jarige leeftijd is vanmorgen in zijn woning aan de Billitonstraat over leden de heer W. de Koning, brigadier der Haarlemse gemeentepolitie. De heer De Koning werd te Sliedrecht geboren op 15 November 1895. Alvorens hij naar Haarlem kwam was hij agent te Dord- ïecht geweest. 10 Januari 1920 volgde zijn benoeming in de Spaarnestad. Na de verschillende rangen doorlopen te hebben, werd hij 1 November 1945 be vorderd tot hoofdagent van politie, welke functie hij bekleedde tot 1 Januari 1946, want sinds die datum was de heer De Koning brigadier. Op Koninginnedag van het vorig jaar werd hij begiftigd met de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De cabaretavond, die het gezelschap „de Toverlantaarn" van de vereniging van oud-leerlingen van de Haarlemse Hogere Handelsschool op 26 Maart j.l. in Minerva" heeft geboden, heeft het batig saldo van f 352.81 opgebracht. Het bedrag is afgedragen aan het Nationaal Rampenfonds. Enige dagen geleden werd uit een hotel aan het Spaarne een paar heren schoenen vermist. Gisteravond is de musicus R. A. B. door de politie aange houden, die hiervan verdacht werd en inderdaad in het bezit bleek te zijn van deze schoenen. De man werd ingesloten. Woensdag 22 April Hoog water: 10.39 u. en 23.24 u. Laag water: 5.38 u. en 18.34 u. Donderdag 23 April Hoog water: 12.00 u. Laag water: 7.00 u. en 19.59 u. Geboren: W. A. KaptijnOosterwijk z., C. Robbenvan der Weijden z., M. A. Frankemöllevan Warmerdam z., F. H. M. BlauwBij z., J. A. C. Polder manCrama z., H. M. Damenv. Zeist z.. M. H. B. OdijkKoenen z., H. Fen- nisGroen d., C. van der Bruggen— Korssen d., F. H. GeuzebroekKuijt d., M. van der Walle—Jansen d., J. M. Wit- zenhausen—Valbracht d., A. Helmstrijd Strookappe d., W. M. Lamsma—Krol d. Ondertrouwd: P. Piers en J. M. Duits. Getrouwd: J. W. van der Heide en A. M. Overbeek. F. Meijer en W. Spek, H. Kuvener en A. E. de Graaf. Overleden: J. H. van der Putten 70 j Stationsplein, J. Heijlman 81 j. Flora- •v.raat, E. E. Frietman—Ehrencron 69 j Kamperlaan, P. van der KiêftEgger- mond 62 j., Gasthuisvest. G. M. van Maas 70 j., Hazepaterslaan. Vanmorgen heeft de heer F. Boone, ambtenaar van het havenwezen te Haarlem, afscheid genomen van deze dienst wegens het bereiken van de sioengerechtigde leeftijd en nadat hij ruim 33 jaar zijn zorgen aan het ha venwezen gegeven had. De heer Boone was geen onbekende op het water. Hij heeft zijn jeugd door gebracht op zeilschepen van de grote vaart. Later werd hij stuurman en tij dens de eerste wereldoorlog werd hij ingeschakeld bij het olievervoer in het Verre Oosten. Omstandigheden dwon gen hem ertoe zijn werkkring aan de al te zoeken, eerst in Zweden, later echter op instigatie van de heer De Jong, destijds directeur van het haven en marktwezen in Haarlem, in de Dat Haarlems stadsorganist George Robert uit de aard der zaak uitstekend op de hoogte is wat betreft de disposi tie-mogelijkheden van het prachtige Cavaillé-Coll-orgel in de concertzaal, werd weer eens bewezen met de orgel bespeling Dinsdagavond aldaar door hem gegeven. Het rijke kleurenpalet van het schone instrument werd in aller lei schakeringen en met fijnzinnige aesthetische smaak tentoongespreid. Reeds aanstonds in de variaties van Sweelinck „Mein junges Leben hat ein End" viel de karakteristiek aangewen de registratiekeuze op. Van de Passa- caglia en grote dubbel fuga van J. S. Bach maakte speciaal de fuga grote indruk. Strak van rhythme, en met hel derheid in thematische stemvoering stuwde Robert dit gigantisch muzikale bouwwerk naar een climax die in een stralend majeur haar jubelend einde vindt. Het extra applaus dat George Robert voor deze technische en artistieke mu zikale manisfestatie ten deel viel, was hier terecht op zijn plaats. Verder speelde de organist nog Bach's Fanta sie in G dur, en na de pauze de Fan- taisie in c van C. Franck, waarvan speciaal de simpele eenvoud en het be- zinningsvolle element van de laatstge noemde compositie niet naliet onze be wondering voor de „Maitre angélique" weer eens extra te consolideren. Met het Ricercare van Alb. de Klerk, een enigszins plichtmatig maar goed contra- punctisch geschreven stuk, besloot George Robert zijn solistisch optreden. Tot het succes van deze avond droeg in niet mindere mate de verheven zang van de soliste Jo Vincent bij. Met enige weemoed laat men zijn gedachten gaan naar de toekomst, wanneer we haar zonder twijfel op het podium zullen missen. Haar zang was ditmaal weer zo prachtig glanzend, met de ondefinieer bare schone klanktimbre, dat men een „Oraison" van Ernest Chausson en het prachtige „Magna res est amor" (welk een onvergelijkelijke schone tekst van Thomas a Kempis) van Hendrik An- driessen niet spoedig vergeten zal. Vóór de pauze boeide mij uitermate de can tate „Der Frtihling" van Carl Philipp E. Bach, ofschoon de begeleiding voor orgel m.i. niet erg geschikt moet wor den geacht. Delen uit de cantates 61 en 57 van J. S. Bach bewezen dat Jo Vin cent in dit soort muziek een ruime en volgroeide ervaring heeft opgedaan. Met grote overgave en juist muzikaal be grip, klinkt uit haar zang de gehele latente gevoelswereld van Bach's on volprezen cantate-muziek op. Beide uitvoerenden werden met gul applaus voor de geschonken klanken schoonheid door de toehoorders beloond. JAN LAARVELD. Het bestuur van Haarlems Zanggenot hield een vergadering in aanwezigheid van de afgevaardigden van 30 koren uit Haarlem en omstreken. Hierbij werd besloten om wegens het grote aantal inschrijvingen, behalve op 28 Juni nog een tweede zangersdag in te lassen en wel op 5 Juli a.s. Aan het zangersfeest zullen ongeveer 1500 zangers en zangeressen deelne men. Donderdagavond 23 April om 8 uur zal de heer Joh. Beijk wederom een rondgang met uitleg houden in de Kathe drale basiliek van St. Bavo te Haarlem. Ingang Westergracht. Spaarnestad, waar hij bij dege dienst werkzaam werd, belast met de buiten dienst en de administratie, 33 jaar lang heeft de heer Boone dit werk gedaan en dat hij zich daarbij bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt, bleek wel uit de woorden, die bij zijn afscheid vanmorgen werden gesproken. De heer J. H. W. Scholte, de huidige directeur roemde de plichtsbetrachting van de scheidende ambtenaar, die steeds bij anderen welkom was door zijn opge ruimd karakter. Namens het gezamen lijk personeel bood hij de heer Boone een wandelstok-parapluie aan. De be kende marktmeester, de heer L. D. Vreij, sprak eveneens een woord van afscheid, de heer J. de Jong vertegen woordigde het corps brugwachters, de heer J. Heyerman voerde het woord uit naam van het jubileumfonds, en de heer F. v. Egmond deed zulks als chef van de afdeling personeelszaken ter gemeente secretarie. Uit niet ambtelijke kringen werd de scheidende functionaris toe gesproken door de heer De Zwart na mens de Haarlemse beurtvaart en de heer N, Zuiddam van scheepswerf De Nijverheid. Alle sprekers werden door de heer Boone met de hem eigen hartelijkheid beantwoord. BIOSCOPEN: Rembrandt: „Het wonder van Fatima". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, a. 1. Palace: „Dubbel spel". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 18 j. Luxor„24 uur uit een vrouwenleven" Tijden: 2, 7 en 9.15 uur, 14 j. Frans Hals: „Mara Maru". Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uu, 14 jaar. Lido: „Als de avondklokken luiden". Tij den: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 18 j. City: „Iwo Jima". Tijden: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur, 18 j. Spaarne: „Losprijs". Tijden: 2. 7 en 9.15 uur, 18 jaar. Woensdag 22 April Concertgebouw: Rudi Schuricke met ge zelschap „Voor het eerst in Nederland", 20 uur (grote zaal). Concertgebouw: Piano-avond door Toos Onderdenwijngaard, 20 uur (tuinzaal). Grote Kerk: Orgelbespeling dóór J, Bijster, 21—22 uur. Minerva: Filmvoorstelling t. b. v. Put- tershoek, 8.15 uur. Donderdag 23 April Concertgebouw: Haarlems Christelijk Mannenkoor. Solisten: Mea Naberman en David Hollestelle, 20 uur. Rembrandt: „Another shore" en „Fan tasy on Ireland", Haarlemse Kunstgêmeen- schap, 21.15 uur. Grote Kerk: Orgelbespeling door A. de Klerk. 21—22 uur. Kathedrale Basiliek: Rondleiding door de heer Joh. Beyk, 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Wandelpark Groenendaal - Heemstede. Internationale Bloemententoonstelling „Flo ra 1953". Geopend 8.3023 uur. Tot 19 April Boskoopse cult, in Bloemenpaleis (van 1924 April gesloten). Frans Halsmuseum, ingang KI. en Gr. Heiligland. Speciale expositie van alle aan wezige werken van Frans Hals In hoofd gebouw, des avonds bij kaarsverlichting. Bijzondere illuminatie en versiering van Binnenhof en gevel. Geopend van 1017 en van 20—23 uur. Zon- en feestdagen 13 —17 uur. Antieke Oosterse Tapijten geopend op werkdagen van 1017 uur, op Zondagen van 1317 uur. Vanaf Zondag 19 April. Museum Het Huis Van Looy, KI. Hout weg 103, (Ingang Kamperlaan). Werken van leden van Kunst Zij Ons Doel. Heden daagse schilderkunst. Geopend op werkda gen van 1017 uur. 's Zondags van 13— 17 uur. Vishal, Grote Markt, Diepzee-aquarium en Philips' Wondertuin. Geopend van 10 23 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. „Bloemen wereld van oude en moderne Nederlandse Kunst". Geopend dagelijks van 10—17 uur. 'a Zondags van 13—17 uur. 's Maandags gesloten. Kunsthandel Leffelaar, Grote Markt 14: Nederlandse Kunstnijverheid. Geopend: 10—17 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102: Kunstnijverheid en bloemencomposities. Pieter van Gelder, Pieter Groeneveldt. Wandtapijten van de Knipscheer. Geopend op werkdagen van 1017 uur. „Het Wapen van Heemstede". Werken van Heemsteedse beeldende kunstenaars. Geopend dagelijks van 9—23 uur. Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66 Vroeg-Aziatische kunst. Dagelijks ge opend van 10 tot 23 uur. CULTURELE ONTSPANNING EN AMUSEMENT „Poesjesnellenkelder", Stadhuis, Grote Markt: Marionetten-theater, 6 voorstellin gen per dag om 15, 16, 17, 20, 21, 22 uur. Grote Kerk, Grote Markt: te bezichti gen van 917 en 2022.30 uur. Gaskronen- verlichting. Stadhuis, Grote Markt: Avondopenstel ling van 20 tot 22 uur op Maandag, Woens dag en Vrijdag van door kaarsenluchters verlichte grote hall. Toegang vrij. Vleeshal, Grote Markt: Taveerne „De Hyacint". Cabaret, Bars: „Die Raeckse", Raaks: Wie ner cabaret „Edelweiss"; „Moulln rouge" Florapark; 's avonds cabaret, variété, dan sen; „De Waag". Spaarne 29; La Cubana, Lange Veerstraat 17; Wine Lounge, Lion d'Or, Kruisweg 34. DIVERSEN: Pendeldienst mlnatuurtreintjes („Glip- pertjes") op route „Dreefzicht" (De Hout) Frans Halsplein v.v.; rondritten (N.Z.H. V.M.-bus, 20, 21 en 22 uur) en rondvaar ten (vertrek: Houtbrug) langs de verlich ting. Boottochtjes naar de Flora de gehele dag (van Houtbrug). Houtplein, hoek Dreef/Wagenweg, en Damstraat: oliebollen- poffertj es-kramen. Hoofdwacht: Tentoonstelling foto's van oude Haarlemse stadsbeelden. Geopend: Woensdag en Zaterdag van 1417 uur. Maandag 20—22 uur. Vele leden uit de drie grote afdelingen Amsterdam, Den Haag en Rotterdam van de Nederlandse Skalclub, hebben giste ren een bezoek gebracht aan Flora en Haarlem Lichtstad. Even na half negen arriveerden zij 's avonds met bussen bij het stadhuis, waar het gezelschap uit steeg en zich verzamelde in de burger zaal van het voormalig grafelijk slot. In een geestig toespraakje heette wethou der D. J. A. Geluk hen hartelijk welkom- Hij stelde hun bezoek hierom op zo hoge prij3, omdat zij, allen immers een voor aanstaande plaats in het touristenwezen bekledend, tot taak hebben andere men sen voor te lichten omtrent de schoon heid en bezienswaardigheid van ons eigen land vooral. Met het oog hierop aehtte hij hun komst in Haarlem Licht stad zo belangrijk. Ook tot vele Haarlem mers is eerst gedurende deze weken de schoonheid der stad doorgedrongen. De wethouder somde nog enkele bijzonder heden op omtrent het stadhuis, de Grote Kerk en de Vleeshal, waarna hij tot be sluit de wens uitsprak, dat het gezel schap met genoegen aan deze dag zou terugdenken. De heer C. Kreuger van de Amster damse afdeling der Nederlandse Skal club dankte de wethouder voor z'n woor den en verzekerde, dat Haarlem Licht stad bij de leden een goede beurt zou maken. Hierna bezichtigde men het overige gedeelte van het stadhuis en werden bezoeken gebracht aan de Grote Kerk, de Vleeshal en het diepzeeaqua- rium. De stadsbeiaardier, de heer A. Peters, zal Vrijdag, 24 April van 11.30-12.30 uur het volgende programma ten gehore brengen: 1 Waar de blanke top der duinen (im provisatie), R. Hol. 2 Sonatina (giocoso - lente - tempo di menuetto), J. Jones. 3 a Des Winters, hew. Jan Wagenaar; b Speldewerksterslied, E. Hullebroeck; c Van 't maseurken, E. Hullebroeck. 4 Twee mazurka's (No.47-48), F. Chopin. 5 a Gavotte, W- de Fesch. b Menuets I-II uit Platée, J. Th. Da meau. c Gavottes I-II uit Temple de la gioire, J. Th. Dameau. 6 Solfegjs lied, E. Grieg. 7 a 't Was ochtend, M. A. Brandts-Buys. b Een karretje, J. J- Viotta. c In een blauw geruite kiel, R. Hol- 8 a Andante cantabile, J. Denijn. b Dansje, C. Roelofs. Des avonds van 8-30 tot 9 uur: 1 Oud Hollandse Boerendansen (naar Siep), bew. A. Peters. 2 a Liederen uit verschillende landen; b Caller Herrin' c The purple-gold Ribbon; d De klokken; e Den uil, bew. Jan Wagenaar. f Die Winter is vergangen, bew. Jan Wagenaar. 3 Moment musical, P. F. Schubert. 4 Menuet, Jef van Hoof. Een wielrijder stond gistermiddag om streeks 3 uur op de hoek van de Kruis straat en de Nieuwe Kruisstraat op het trottoir te praten, toen een vrachtauto met aanhangwagen de fiets raakte, waar door de wielrijder een flinke duw kreeg. Van het rijwiel, dat onder de vracht wagen raakte, bleef niet veel over. De auto is doorgereden. Getuigen worden verzocht zich te meiden óp het bureau van de verkeerspolitie. De muziekvereniging „Harmonie-Cres cendo" zal Vrijdagavond 24 April in de muziektent „Dreefzicht" een concert ge ven dat om acht uur begint. Advertentie IN 11 FLEURIGE TINTEN. MAT EN GLANZEND In het landelijke Wijk aan Zee, dat de allure heeft van een Frang bergdorpje, worden in verband met het komende seizoen weer grootse plannen op stapel ge zet. Sinds jaar en dag doet men zulks reeds en het moet gezegd worden: het gaat steeds crescendo. Nog maar kort geleden toch heeft het gemeentebestuur van Beverwijk f 600 ter beschikking gesteld van het V.V.V. in Wijk aan Zee, waar het kerkje tegen het duin rust en de wegen uitmonden aan het strand, dat na de springvloed van 1 Februari zeker wel vijf meter breder is geworden. Ook voor dit jaar zijn de verwachtingen hoog gespannen. Ongeveer 3000 gasten worden er verwacht cn de verhuurders van de huizen zijn druk in de weer om de gasten zo goed mogelijk te ontvangen. Het aantal buitenlanders neemt jaar na jaar toe en is in hoofdzaak wel te danken aan het feit, dat meer en meer tam-tam wordt gemaakt in het buitenland. Toch zijn er nog wel puntjes, die beter konden worden verzorgd, want het V.V.V. is nog niet helemaal tevreden. Het heeft wensen in overvloed, bijvoorbeeld om de Oostzijde van Wfjk aan Zee te bebossen, waar door het uitzicht op de Hoogovens wordt weggenomen. Voorts is de „bewegwijzering" naar Wijk aan Zee op zijn minst onvoldoende. Met Pasen konden er ongeveer zestig buitenlandse gasten worden ondergebracht in de ver- de onmiddellijke omgeving genieten van al het schoons, dat Wijk aan Zee te bieden heeft. Zoals gezegd vele plannen heeft men schillende hotels. Door de drukte in toch weer op stapel gezet. In Juni zal „Haarlem Lichtstad" deed men vanuit het openingsconcert plaats hebben door de Bloemenstad een beroep op Wijk aan de plaatselijke harmonie „Arion". Tel- Zee, dat de buitenlanders gemakkelijk kens heeft dan iedere Zaterdag de een kon opvangen. Het resultaat is echter of andere feestelijkheid plaats. Men geweest, dat zij nooit zijn gearriveerd denkt weer aan een lampionoptocht, en men wijt dit zeker aan een tekort hoewel deze nog niet vaststaat. Voorts van goede wegwijzers. Een van de vele worden er kinderoptochten met ver wensen is dan ook, dat in de gazons sierde wagens gehouden en verschillende van de Breestra.at in Beverwijk borden verenigingen, zoals „Zang en Vriend- zulien worden geplaatst, die de bezoe ker vanzelf naar het dorado aan de kust zullen leiden. Dit euvel zal des te meer voelbaar worden, wanneer de Groenelaan, die de richting naar Heems kerk bepaalt, gereed zal zijn. In wijk aan Zee is men huiverig, dat vele gas ten „verleid" zullen worden door de grote brede weg, die naar Heemskerk gaat en niet naar Wijk aan Zee. Op de begroting van de Beverwijk heeft men voor de verfraaiing van Wijk aan Zee f. 25000— uitgetrokken. Door verschillende oorzaken echter heeft men tot nog toe geen gebruik van dit geld kunnen maken. Vervolgens hebben Ge deputeerde Staten nog steeds hun goed keuring niet gehecht aan de bouw van 15 tot 16 middenstandswoningen aan de Zeekroft. Deze huizen, die onge veer f. 12000.per stuk zullen gaan kosten, worden door particulieren neer gezet, althans dat ligt in de bedoeling. Waar het vroegere Dependance-hotel heeft gestaan zou men gaarne een par keergelegenheid scheppen voor auto's. Ook dit project kan nog niet worden aangepakt, terwijl men erom zit te springen. Er heerst onder velen, die met het V.V.V. te maken hebben, de vrees, dat men dit jaar met zoveel geld in handen te laat zal komen. En deze vrees is geenszins ongegrond, want op een mooie Zondag, komen er altijd nog on geveer 30 tot 40.000 dagjesmensen uit schap" en de IJmuider en Beverwijkse harmonie, hebben de verzorging van enkele avonden op zich genomen. Ook de soort bezoeker is veranderd. Vroeger kwamen er gasten, die onge veer twee maanden in Wijk aan Zee verblevendoor de financiële positie, waarin ons land is komen te verkeren sinds de laatste jaren, komen reeds velen voor veertien dagen of langer. Dit schept vanzelfsprekend bepaalde problemen, want het is zaak om toch gedurende het seizoen het dorp vol te krijgen, zoals dat heet. Op het ogenblik is de toeloop matig te noemen. Het slechte weer zal ook hier wel een woordje hebben meegesproken, evenals de portemonnaie, die in vele gevallen leeggeschud is boven de collecteschaal voor het rampenfonds. Toch is de stem ming opperbest, al vindt men het jam mer, dat men de wetenschap met zich meedraagt, dat het wellicht heter had kunnen zijn, Indien men die kwart ton had kunnen aanspreken. De Raad der gemeente Bloemendaal is in een openbare spoedzitting bijeen geroepen op Donderdag 23 April des middags om 5 uur. Als enig agendapunt wordt behandeld het verlenen van goed keuring aan de jaarstukken van de stichting Openluchttheater. Zoals be kend werd dit punt de vorige raads vergadering aangehouden, omdat het bestuur van de stichting de stukken nog niet bestudeerd had. De spoed eisende vergadering is nodig, omdat de goedkeuring statutair nog in April ge geven moet worden. J a.s. Vrijdag namiddag: van 2.30 tot 3.30 uur en van 4.tot 5.uur De getoonde modellen mantels, japonnen, hoeden en andere modeartikelen zijn, uit sluitend uit „Eigen Collecties" samengesteld r Voor de competitie van de NHSB speelde HWP 3 tegen Kijk Uit 6. Het resultaat was: HWP 3 Kijk Uit 6 HuybomSpuls Jr. 10 Holtkamp Jr.Blok Y>Y v. StraatenAalbersberg 10 O verdijkStarken 01 LunenburgOldemark YY HunekerVerdam 01 v. d. PutteGrauwelmans 10 ■J. v. d. Bergn.o. 10 Bakkern.o. 10 Joostenn.o, 1(j Totaal 7—3 Voor de onderlinge competitie van „HWP" werden de navolgende wedstrij den gespeeld: Groep 1; Kleinv. Emmerik 10; v. d. Velde—H. Happel 1—0. Groep 2: BankenHopman YtY', Stol voortReeuwijk 01. Groep 5: RubenHaasbeek 10. Beker: v. d. StoopBleekemolen 10; Baasde Lange YY', Bakkerv. d. Berg 10; NegemanGoedemans 01. Groep 4: v. d. PutteGoedemans 10. Na een spannende nek aan nekrace met Schoten is het reserveteam van Antilopen er de laatste wedstrijd in ge slaagd door een 3222 overwinning op het Schotenteam beslag te leggen op de kampioenstitel in de tweede klasse heren van de Nederlandse Basketball Bond, afdeling Haarlem. De laatste wedstrijd in de eerste klas se heren is in een benauwde overwin ning geëindigd voor het kampioensteam Oosterkwartier, nadat de ambtenaren bij de rust nog een kleine voorsprong hadden genomen. In de tweede klasse dames verspeelde het leidende reserveteam van SC Haar lem een kostbaar puntje aan het reeds kansloze Oosterkwartier. De uitslagen waren: Dames: IHJ I IHJ II 282, Antilopen IIScho ten I 414, HOC IIIAntilopen III 6—29, PSVH II—HGA III 11—22, HOC II HHC II 10—24. Heren: HOC III—SC Haarlem II 16—23, Schoten III—HOC IV 29—10. IHJ III—HOC IV 25—16, HHC III Antilopen III 1639, Oosterkwartier I HGA I 2623, Antilopen IISchoten I 32—22. Voor a.s. Vrijdagavond is in het Kre- lagehuis de Wedstrijd vastgesteld tussen het kampioensteam van Óosterkwartiér en de Rest van Haarlem. Een vertegenwoordigend dames- en herenteam van Haarlem zal Zaterdag a.s. te Groningen spelen tegen teams van de Groningse afdeling. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland zullen op Zaterdag 9 Mei en Zondag 10 Mei a.s. in het Krelagehuis aan de Leidsevaart te Haarlem worden gespeeld. Hieraan zal worden deelgeno men door de kampioensteams van de afdelingen Amsterdam, Rotterdam. Haarlem, Den Helder, Groningen en 's-Gravenhage, terwijl bovendien zal worden deelgenomen door meisjes- en jongensteams van enkele afdelingen. Het programma van de op Zaterdag 25 April in het Sportfondsenbad Haar lem te spelen waterpolo-competitiewed- strijden is: Jongens: ,HPCHVGB, DWT—Haar lem. Derde klasse heren: HUC 3DWR 2. Eerste klasse dames: DWT 1DWR 1. Derde klasse heren: Haarlem 3DWT 4. Vierde klasse heren: DWT 3HPC 4. Tweede klasse heren: HPC 2DWT 1. Dinsdag 28 April zijn in het Sport fondsenbad vastgesteld: Eerste klasse' heren: HVGB 1Haar lem 1. Tweede klasse dames: HPC 1 DWT 2, Tijdens de Februari-storm hebben alle Zandvoortse strandbedrijven schade ge leden. Een viertal bedrijven werd zwaar getroffen, maar ook de andere bedrij ven leden ook schade door het wegspoe len van tegels, vernieling van stapel- putten, het verloren gaan van gas- en waterleidingen, enz. Naar wij vernemen, kunnen ook deze betrekkelijk kleine: schaden die per bedrijf variëren van f 500 tot f 2000 ook worden aangemeld bij de schade-enquête commissie te Am sterdam. Deze schaden komen dan ook voor rijksvergoeding in aanmerking. De R.K, toneelvereniging ,,'t Voetlicht" te Zandvoort geeft Zaterdag in „Mono- pole" te Zandvoort een opvoering van een cabaret-revue onder de titel: „Met Brok en Fok de vlag in top". De natuurbeschermingscommissie voor Zuid-Kennemerland doet een beroep op de ingezetenen van Zandvoort om zich aan te melden voor de natuurwacht. Men moet zich dan bereid verklaren offl periodiek, al is het slechts eenmaal per maand, een wandeling te maken door oe duinen en dan een wakend oog te hou den op het zich daar bevindende pu bliek. Oolc.de wegbeplanting en de open bare plantsoenen hebben, de aandacht van de natuurwacht. Men kan zich aan melden bij de heer M. Deutekom, direc teur van publieke werken te Zandvoort, telef. 2855. De Zandvoortse handelsvereniging vierde Dinsdagavond haar 45-jarig be staan met een feestavond in „Monopo- le" te Zandvoort. Burgemeester van Fe- nema, de wethouders, verscheidene raadsleden en andere notabelen behoor den tot de genodigden. Na een inlei dend woord van de voorzitter, de heer Weber, trad een gezelschap eersterangs artisten voor het voetlicht, welke een gevarieerd programma ten uitvoer brachten. Namens „de Hanze" feliciteer de de heer Siegers de 'zustervereniging met haar jubileum en wees op de nood zaak voor de middenstand om door or ganisatie kracht te ontwikkelen. Na af loop van de voorstelling volgde nog een geanimeerd bal. „De Gemeenteraad", het officiële or gaan van de federatie van verenigingen van Gemeenteraadsleden van de K.V.P., bevat een uitgebreid' artikel betreffen de de bestuursaspecten der gemeente Heemstede van de hand van de heer W, L. van Schaick, ambtenaar ter gemêen- te-secretarie. Daarin wordt de geschiedenis van Heemstede beknopt weergegeven, als mede een beschouwing hoe de tegen stellingen van weelde en armoede uit de 18e en 19e eeuw zich geleidelijk op losten. Na een becijfering van de godsdiensti ge en politieke samenstelling der ge meente wordt gewezen op de verdraag zaamheid en samenwerking welke te Heemstede bestaat. Als woongemeente heeft h?t gemeentebestuur zich hoofdza kelijk toe te leggen Óp een'verzorgende taak, welke nader in beschouwing wordt genomen en waarbij bijzondere aan dacht wordt besteed aan het wandel park Groenendaal, dat jaarlijks zoveel honderdduizenden uit de steden in de omgeving ontspanning biedt. De moeilijkheden, welke zich te Heemstede voordoen bij de woning bouw en de politiek, die het gemeente bestuur op dat punt heeft te volgen, worden nader uiteengezet benevens de taak welke zij heeft op het gebied van het onderwijs, waarbij een uiteenzetting wordt gegeven van de progressieve Heemsteedse politiek ten aanzien van het kleuteronderwijs. Tot slot worden het belang van Flora 1953 en de werkzaamheden, welke het gemeentebestuur hierbij heeft, belicht. In grote trekken zal de viering van Koninginnedag in Overveen dit jaar ge lijk zijn aan die van het vorige jaar met uitzondering van het traditionele dorps feest en bal-champêtre, dat ditmaal geen doorgang zal vinden. De organisatie van de feestelijkheden berust in handen van de Oranje Vereni ging Overveen. In de ochtenduren vertrekken de leer lingen der lagere scholen, ongeveer 1000 in getal, naar het gemeentelijk sportter rein aan de Vrijburglaan, waar cursisten van het Centraal Instituut voor Oplei ding van Sportleiders medewerking zul len verlenen bij de aldaar te houden wedstrijden. Ook de kleuters doen weer mee. Zij vertrekken om 10 uur vanaf het Joan Mauritsplein, maken een rondgang door de Zuid-Amerikaanse buurt en begeven zich vervolgens naar de Koningin Wil- helminaschool aan de Dompvloedslaan, waar zij getracteerd zullen worden op een poppenkastvertoning. Het ligt dit maal in de bedoeling prijsjes uit te loven voor de aardigste kleding of versiering- zodat het meenemen in de stoet van autopeds, fietsjes enz. wordt afgeraden- Vermoedelijk zal in de middaguren een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen ploegen van he1 politiecorps en de brandweer. (Niet officiële koersen) Vorig Openioi slot 3% Ned. 1953 100)4 844 Nederl. 1948 96% 344 pCt. Ned. 1950 36% 3-344 Nederland 1947 96 h 3 Ned. 62-64 bel.-fac. 98% Insehr. Grtbk. 46 3 pCt, 84)4 Ned. Handel Mil. cgrt 157 A.K.U. 162% Van Berkels Patent 100 Calvé-Delft eert. 118 Van Gelder 148 Kon. Hoogovens eert 154% Unilever cert. 184)4 Ned. Kabel 202% PhilipB 155", Kon. Petroleum 312% „Amsterdam" Rubbei 89% Holl. Amerika L(jn 146 Kon. N. Stoomb. M. 125 Ned. Scheepv. Unie 127% H.VA. 9714 Deli Mfl. eert. 82'% 22/4 101 97 163 185 156 31?., 124 961» 8344 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric. General Motors Hudson Motors Kennecott Copper Montgomery ward North American Can Radio Corp. Republic Steel Shell 111 mthern Pacific Southern Hallway Tidewater U.S. Stegl ex div. 20/4 38% 5214 79 89% 6114 1444 6714 6444 2144 2614 49 66% 43% 05 23'4 S9% ai/4 33'» 5144 7814 14% 46'» 44(4 13%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2