Grootofficiers-kruis Orde van Oranje-Nassau Aartsbisschop-coadjutor van Utrecht voor Z.H. Exc. mgr. prof dr. B. J. Alfrink Hoge decoraties voor mgr. dr. Olav Smit, mgr. B. Hilhorst en mgr. H. Tillemans Buitenlandse Zaken WOENSDAG 29 APRIL 1953 PAGINA 4 Oorlog RIDDERORDEN en ERETEKENEN SCHULMAN ALBERS H.M. Koningin Juliana verleent onderscheidingen ter gelegenheid van haar verjaardag De Buitengewone Staatscourant van heden, 29 April, vermeldt de onder scheidingen, welke H. M. de Koningin ter gelegenheid van Haar verjaardag heeft verleend. Tot Grootofficier in de orde van Oranje-Nassau is benoemd Z.Hoogw. Exc. mgr. prof. dr. B. J. Alfrink, Aartsbisschop-coadjutor van Utrecht. Tot Commandeur in de orde van Oranje-Nassau: mgr. dr. H. J. Olav Smit, titulair-bisschop van Paralus, kanunnik van de St. Pieter te Rome; mr. G. Nauta, voorzitter van de afdeling Effectenregistratie van de Raad voor Rechtsherstel te Rotterdam; prof. dr. N. Swellengrebel, directeur instituut Tropische Hygiëne en geographische pathologie te Amsterdam; bij bevor dering is dezelfde onderscheiding verleend aan A. Th. Lamping, buitenge woon en gevolmachtigd ambassadeur te Bonn. Tot Officier in de orde van Oranje Nassau: Z.Hoogw. Exc. mgr. B. G. Hil horst, titulair-bisschop van Metellopolis, Apostolisch Vicaris van Morogoro; mgr. J. C. van Overbeek, directeur van het instituut voor Doofstommen te St. Michielsgestel, en J, A. Middelhuis, voorzitter van de Katholieke Arbei dersbeweging. Tot Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: Z.Hoogw. Exc. mgr. H. Tillemans, Apostolisch Vicaris te Merauke; prof. mag. dr. G. M. B. Kreling, hoogleraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen; mr. J. Klaasesz, gouverneur van Suriname; luitenant-generaal A. Opsomer, commandant eerste leger corps; jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris der Koningin in de pro vincie Zeeland; D. J. von Balluseck, buitengewoon en gevolmachtigd ambas sadeur, permanent-vertegenwoordiger van Nederland bij de Verenigde Naties. Hieronder volgen de namen van de overige gedecoreerden, gegroepeerd naar het ministerie, waaronder zij uit hoofde van hun ambt of functie zijn te rekenen. Ridder Ned. Leeuw: mr. A. W. C. ba ron Bentinck van Schoonheten, buiten ge w. gezant en gevolm. minister te Bern; prof. H. Th. M. Leeman, hoogl. Ban dung; jhr. mr. J. H. Loudon, dir.-gen. N.V. Kon. Ned. Petroleum Mij, Londen; ir. A. L. W. Seyffardt, voorz. Alg. Land bouw Syndicaat, Djakarta. Officier Oranje-Nassau (bij bevorde ring): mr. J. W. Stuurman, comm. der Nederl. Medan; L. E. L. Downing, consul der Nederl., Cardiff; J. Roussille, consul der Nederl., Pau; ds. J. Kruyt, zendings- pred. Ned. Herv. Kerk, Wolfheze; K. K. H. Spaens, dir. Philips S.A. Beige, Brus sel. Officier Oranje-Nassau: F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant d'Ansembourg, buitengew. gezant en gevolm. minister, Bangkok: mej. mr. M. Z. N. Witteveen, ambassader. permanente vertegenwoord, van Ned. bij de V.N., New York; J. G. L. van Dorp, tijdelijk zaakgel., Peking; mr. F. J. Gelderman, handelsr., Parijs; mr. C. J. van Schelle, ambassader.. Dja karta; mr. dr. A. M. Stuyt, administr., hoofd afd. verdragen van Buitenl. Za ken; S. de Gorter, eerste ambassade- secr.. Parijs; J. B. Braaksma, eerste am- bassade-secr.. Bonn; mr. D. F. de Koe. dir. Kon. Paketv. Mij, Djakarta; W. F. Jongejans, toezichth. dir. Holl. Bank in het nabije Oosten; J. W. de Jager, pres.- dir. N. Afrik. Handelsvennootsch., Leo- poldville; I. G. Rueb, dir. „De Nederlan den van 1845", Djakarta; S. S. Eriks, dir. Philips Electrical Ltd., Londen; dr. ir. J. H. E. Hessels, algem. vertegenw. voor Indonesië van „Amsterdam", Medan; ir. B. Stephan, 's-Gravenhage; dr. J. C. ter Laag, chirurg, Semarang; ir. A. C. Inge- negeren, dir. „Ingen. Bur. Ingenegeren Vrijburg", Bandung; J. H. Wolter- beek, Rotterdam; G. J. IJssel de Schep per. voorz. Ned. K. van K„ Wenen; G. J. Schroder, adv. Eschauzier Concern, 's-Gravenhage; A. van Bergen Walraven, dir. Agenzia Marittima Olandese, Genua; C. F. Chr. Meuser, hoofdvertegenw. K.L.M., New York; ir. J. G. L. Tersteeg, vertegenw. Handelsvenn. v/h Maintz Co N.V., Djakarta. Ridder Oranje-Nassau: H. Liebregts. waarn. consul der Nederl., Brugge; A. C. Borger, dir. Kanselarij aan Gezant schap, Kopenhagen; C. Aubert, vice-con sul, Skiën; O. V. Bergström, vice-consul, Hamösand; R. L. Dennis, vice-consul, Dartmouth; Gratiniano Gomez, vice- consul, Rio Hacha; E. A. Sundström, vice-consul, Pori; F. Zachau, vice-con sul, Uddevalla; H. L. van den Akker, administr. „Pasir Angin", Bogor; F. J. J. de Blocq van Scheltinga, administr. „Sukamadju", Tjibadak, Sukabumi; R. Bonnet, kunstschilder, Ubud, Bali; J. J. Brouwer, administr. „Dampar/Renes", Djember; mej. S. E. de Bruijn, Brussel; E. H. Buttinghausen, Amsterdam; J. H. Crans, hoofdvertegenw. K.L.M. in Indo nesië, Djakarta; mevr. M. H. C. Duyn- steevan Basten Batenburg, Djakarta; H. E. Everard, administr. „Watoetoelis" Surabaja; C. Fluijt, imp., Mexico City; L. J. H. Goofers, administr. „Poerbasari", Bandung; H. Greeuw, havenm. 1ste klas se. Tandjong Priok; H. G. W. Hulsber gen, corr. „N. Rotterd. Courant", Dja karta; W. Jongeneel, alg. vertegenw. Philips, Hongkong; S. van Kleef, 's-Gra venhage; P. V. M. Lasance, hoofdwerk- tuigk. „Kotta Blater", Djember; J. van Leeuwen, hoofd techn. ambt. Marine Etablissement, Surabaja; mevr. mr. M. van LonkhuyzenBiemond, Djakarta; A. H. Luydjens, journalist. Rome; A. Meyer, pastoor, geestelijk adv. St. Pa trick School, Singapore; W. Chr. de Nie, administr. „Sindanglaut", Tjirebon; dr. J. Verkuyl geref. predikant, Djakarta; mevr. J. H. VertregtKamphuis Suer- mondt, Djakarta; F. de Vries, administr. „Tanah Ambungan". Bandjermasin; mr. H. H. J. de Vries, Surabaja; J. van der Wolf. Brussel. Justitie Ridder Ned. Leeuw: prof. mr. M. P. Vrij, raadsheer Hoge Raad der Nederl., 's-Gravenhage; mr. D. J. van Gilse, proc.-gen. bij gerechtshof, 's-Graven hage; mr. J. H. Smits, pres arrond.- rechtbank, Arnhem; mr. A. M. J. de Jager, kantonrechter, Utrecht; mr. H. D. Feenstra, oud-vice-pres. gerechtshof Amsterdam; mr. A. J. M. Leesberg adv. en proc., deken Orde van Adv., Alk maar; mr. J. A. L. M. Loeff, adv. en proc., Rotterdam mr. J. C. van der Minne, dir.-gen., hoofd afd. politie mi nisterie Justitie, Wassenaar; prof. mr A. Pitlo. hoogleraar, Amsterdam Officier Oranje-Nassau (by bevorde ring): mr. S. Rink, oud-raadsh.-plaats- verv. gerechtshof Arnhem, Velp. Officier Oranje-Nassau: mr. Ph. J. Jürgens, kantonr.-plaatsverv. in kanton Amsterdam; W. J. van den Hout, deken dekenaat Geertruidenberg en pastoor te Made; J. A. M. Plasschaert, deken en pastoor, Hulst; Th. R. Holtmann, deken en pastoor, Leeuwarden; D. Bakker, pred. Ned. Herv. Kerk, Huizum (gem. Leeuwarden); P. van der Sluys, em.- pred. Ned. Herv. Kerk te Dedemsvaart. Apeldoorn; dr. E. Emmen, scriba mo- deramen Gen. Synode Ned. Herv. Kerk, 's-Gravenhage; W. van Limburgh, pred. Ned. Herv. Kerk, Amsterdam; E. Spier, notaris, Amsterdam; H. van Boxtel, dir. officier Rijkspolitie 2de klasse, Vlaar- dingen; dr .mr. W. Hugenholtz, adv. en proc., Leiden. Ridder Oranje-Nassau: C. A. H. van Veen, pastoor, Den Helder; J. C. H. Steegmans, pastoor, Maastricht; mr. F. C. M. Boenders, pred. Ned. Herv. Kerk, Oisterwijk; dr. J' C. Roose, pred. Ned. Herv. Kerk, Groningen; B. van Hal- sema, pred. Geref. Kerk, Ermelo; dr. B A Knoppers, pred. Geref. Kerk, Am sterdam; P. Nomes, pred. Geref. Kerk, 's-Gravenhage; D. H. van Arkel, hoofd- comm. A bij Justitie, 's-Gravenhage; F. ter Hark, officier Rijkspolitie, 's-Gra venhage; dr. J. J. van de Belt, geneesh., Haarlem: mevr. A. C. van Vierssen Trip Schoute, oud-lid Reclassieringsr., Rot- Z. Hoogw. Exc. mgr. dr. H. Olav Smit, benoemd tot Commandeur in de orde van Oranje-Nassau. terdam; C. C. Mantz, penningm. „Kin- derzorg", Middelburg; zuster Magdelena (in de wereld J. M. G. L. Nouwen) eer ste assistente van algem. overste Domi nicanessen van Bethanië, Venlo; mevr. mr. M. Fentener van VlissingenHugen holtz, secr. Voogdijraad Utrecht, Bilt- hoven; W. Boot, penningm. „De Ru- dolphstichting" Delft. Justitie en Financiën Officier Oranje-Nassau: I. P. Alme- kinders, dir. N.V. Ned. Lloyd, Amster dam; mr. Th. B. ten Kate, dir. J. J. M. Voorhoeve, Rotterdam; B. Kleijn, dir. Rijksassurantiebur. te 's-Graven hage, Amstelveen. Binnenlandse Zaken Ridder Nederl. Leeuw: H. J. van den Born, lid Tweede Kamer, Amsterdam; H. A. Korthals, lid Tweede Kamer, Voorschoten; jkvr. mr. C. W. I. Wtte- waal van Stoetwegen, lid Tweede Ka mer, 's-Gravenhage; A. J. P. Koster, voorz. Pensioenr., 's-Gravenhage; M. J. Jansen, lid Pensioenr., 's-Gravenhage; G. P. Philippart, lid Gedep. Staten, Eindhoven; mr. dr. J. J. R. Schmal, lid Gedep. Staten, Voorburg; mr. E. M. A. Schokking, burgemeester van 's-Gra- venhage. Officier Oranje-Nassau: J Oomen, hoofdinsp. 1ste klasse Alg. Rekenka mer, 's-Gravenhage; dr. J. C. M. Sweens, burgemeester van Dongen; dr. H. J. J. van Velthoven, 's-Hertogen- bosch; mr. C. E. E. Kuntze, burge meester van Barneveld. jhr. mr. M. van Asch van Wijck, afdelingschef prov. griffie, Arnhem; H. M. C. A. Staal, hoofdcomm. van politie, Rotterdam; ir. A. Bos, dir. gem. dienst volkshuisves ting, Rotterdam; mr. U. J. W. Sibma- cher van Nooten, oud-hoofdred.-dir. „De Gemeentestem", 's-Gravenhage; J. C. Haspels, burgemeester van Bussum; ir. C. M. Cool, techn. adjunct-dir. prov electriciteitsb. Noordholland, Bloemen- daal; B. de Vries, havenmeester, Am sterdam; mevr. mr. A. van Lier— Schippers, administr. secretarie Am sterdam. C. M. van Veen, comm. poli tie, Hilversum. Ridder Oranje-Nasau: J. A. Roefs weth. Oost-, West- en Middelbeers; ir J. de Jong, dir. publieke werken, Til burg; J. Z. Rakels, Helmond. A. H. M. Z. Hoogw. Exc. mgr. prof. dr. B. J. Al frink, 'Aartsbisschop-coadjutor van Utrecht, die benoemd is tot Grootoffi cier in de orde van Oranje-Nassau. van den Meerendonk, Vlijmen; W. van Elk, burgem. van Bemmel; D. J. Wol- sink, weth. van Ruurlo. W. D. van Dommelen, weth. van Heerde; J. de Greeff, weth. van Warnsveld; W. Beu- kema, weth. van Nijmegen; J. H. Geld- hoff, raadslid van Wageningen; mej. J. H. Stegeman, referend. prov. griffie, 's-Gravenhage; C. J. van As, secr. van Gouda. C. D. W. van Schaick, referend. B ter secretarie, 's-Gravenhage; A. Tib- boel, weth. van Lisse; A. J. van Boven, ontvanger van Voorburg; P. Kapinga, voorz. Ned. Chr. Bond Overheidspers., Rotterdam; W. H. Visser, Rijswijk (Z.H.); J. J. Bergsma, dir. VUGA, Voorburg; Th. Hoogestijn, hoofdinsp. prov. glectr-bedrijf Noordholland, Haar lem; G. G. Loggers, burg. van Wierin- germeer. L. Ch. Kolff, burg. van Wie- ringen; E. J. van Lent, weth. van Heemstede; mevr. N. H. M. Pliester de Vries, Haarlem; H. A. A. baron Col- lot d'Escury. Hontenisse. A. A. Elen- baas, burg. van 's-Heer Arendskerke; W. C. Allaart, weth. van Serooskerke (W.); A. Goedbloed, weth. van Seroos kerke (W.); W. F. J. den Uyl, referend. prof. griffie Utrecht. J. D. Pot, admi nistr. gem. gas-, electr.- en autobusbe drijf, Utrecht; J. P. Tichelaar, weth. van Wonseradeel; A. Koopman, raadslid van Lemsterland; J. A. Landstra, Leeu warden; ir. W. H. E. van Gelder, dir. gemeentewerken, Almelo G. J. Oude Nijhuis, weth. van Weerselo; H. J. Voe telink, Zwolle; J. M. Wansink, Zwolle; H. J. Kranenburg, Groningen. A. Kamps, Sappemeer; F. Coolman, raads lid van Bierum; L. E. Evers, raadslid van Finsterwolde; J. W. Bos, raadslid van Termunten. J. ter Borg, Terborg; mevr. C. M. Feddemavan Nierop, Kloosterburen; J. Vos, weth. van Ter- munten; H. Jans, burgem. van Zuid- wolde; J. B. Hemel, lid Prov. Staten, Coevorden; J. Kuipers, raadslid van Coevorden; E. ten Napel, raadslid van Emmen; J. L. H. Claessen, burgem. van Beesel. M. J. H. Dautzenberg, burgem. van Voerendaal; A. H. Bovij, weth. van Maastricht; F. J. H. Ensinck, secr. van Sittard; J. J. Turlings, dir. van gemeen tewerken, Roermond; H. van Deute- kom, lid Prov. Staten, Venlo. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Ridder Ned. Leeuw: prof. dr. A. A. Smijers, voorz sectie muziek Voorlop. Raad voor Kunst, Huis ter Heide; mr. A Staring, kunsthistoricus, Vorden; prof. dr. F. M. Th. de Liagre Böhl, oud-hoogl. Rijksuniversiteit, Leiden; prof. dr. P. J. van Rhijn, hoogl. Rijksuniversiteit, Gro ningen; prof. dr. J. A. Schouten, buiten gew. hoogl. gem. universiteit, Amster dam, Epe; prof. dr. J. Coops, hoogl. Vrije universiteit, Amsterdam; prof. dr. F. E. C. Scheffer, hoogl. Techn. Hogeschool, Delft, Voorburg; mr. ir. M Goote, insp,- gen. nijverheidsonderwijs, 's-Gravenhage. Officier Oranje-Nassau (by bevorde ring): E. Flipse, dirigent Rott. Philharm. Orkest, Rotterdam; J. L. G. Faber, insp nijverheidsonderwijs, 's-Gravenhage; J. A. van Lakerveld, admin. ministerie O., K.. en W., 's-Gravenhage. Officier Oranje-Nassau: dr. J. Hemel rijk, rector Murmellius-gymn. Alkmaar, Bergen; G. J. de Vries, oud-dir. R.K. hogere burgerschool Waalwijk; D. L. Daalder, dir. middelb. school Bergen; dr. D. M. E. Habbema, 's-Gravenhage; dr. P. A. de Planque, oud-dir. Chr. ho gere burgersch. Apeldoorn; J. C. de Glopper, dir. Willem de Zwijger hogere burgersch. Rotterdam; -mr. M. Rooy, hoofdred. N. Rotterd. Courant, Aerden- hout; L. A. A- Saalborn, toneelspeler, Amsterdam; L. W. Linssen, dir. R.K. hogere burgerschool, Maastricht; dr. A. B. de Vries, dir. Kon. Kabinet van Schilderijen, 's-Gravenhage; dr. W. S. Unger, Rijksarchivai'is, Middelburg; mej. C. J. J. L. Op de Coul, insp. L.O., Boxmeer; J. J. Feringa, insp. L.O., Hil versum; J. Dekker, dir. Prot. Chr. Kweeksch., Zetten; mej. A. E. M. El- senburg (zr. Ignatius), directrice R.K. kweekschool. 's-Hertogenbosch; S. Boe lens, voorz. Ver. Chr. nijverheids-onder wijs, Groningen; P. Vijn, dir- „De Ruy- terschool", Vlissingen; mr. A. C. van Bruggen, admin. A bij Min. O. K. en W., 's-Gravenhage; V. E. van Vriesland, letterkundige, Amsterdam. Ridder Oranje-Nassau: F- Wind, dir. „Rederland", Arnhem; Ph. D. baron van Pallandt, hoofdkwartierscomm. Ned. Padvinders, Eerde; mej. mr. R. H. de Boer, gew. secr. Volksuniversiteit, Am sterdam; mr. C. P. Eecen, oud-voorz. Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond, Ber gen; H. T. Buiskool, conservator-secr. Oudheidsk., Emmen; J. Dek, leraar Rijkskweekscholen, Heemstede; mej. A. M. Smits (zr. Accursia), hoofd R.K. meisjesschool, Leiden; W. A. van Lief land, hoofd openb. school, Groningen; J. J. Janse, penningm. Ver. tot beharti ging belangen Chr. scholen, Zeist; P. M. Heggen, hoofd bijz. lagere school, Hoensbroek; F. de Boer, oud-hoofd Dr. A. Kuyperschool, Andijk; Ph. C. Mus- res.-gen.-maj. H. de Iongh. ters, hoofd R.K. jongenssch. „St. Ha- drianus", Halsteren; A. Tjoelker, hoofd bijz. lagere school, Surhuisterveen; G. W. Jongens, onderw. lagere school, Midsland (Terschelling); J. L. M. A. Lennards, dir. Ward-Instituut, Roer mond; mej. L. H. Hoffman, dir. Indus trieschool Vrouwelijke Jeugd, Amster dam; mej. E. G. M. Nijkamp, dir. RIK. huishoud- en industrieschool, Heerlen; S. G. van Mameren, gew. leraar, Zalt- bommel; J. A. Sorel, secr. Ned. Insti tuut Middelb. en Hogere Technici, 's-Gravenhage; mej. C. H. Niehaus, (zr. Reparata), dir. R.K. landbouwhuishoud- sch., Denekamp; S. Blom, geschied schrijver, Maassluis; J. Wiegers, kunst schilder, Amsterdam; F. de Nobel, koordirigent, Amsterdam; J. J. la Mai- tre, leraar Chr. hogere burgerschool, Leeuwarden; mevr. R. Spier, toonkun- stenares, Hilversum; J. Platteel, refe rend. Ministerie O., K. en W., Voorburg (Z.-H.); A. P. Termote, beeldhouwer, Voorburg; P. J. Rippe, adviseur licham. opvoeding, Heerlen. Financiën Ridder Ned. Leeuw: mr. J. H. O. Graaf van den Bosch, dir. Ned. Bank, Amsterdam; Jhr. mr. W. C. Hooft Graafland, dir. Coöper. Centrale Raif- feisenbank, Utrecht; A. A. van San- dick, dir. Ned. Handel Mij. Amsterdam; mr. H. L. Woltersom, dir. Rotterd. Bank Rotterdam; mr Jacq. Dutilh, voorz. Ned. Spaarbankbond. Officier Oranje-Nassau: G. J. Schras, dir. Ned. Middenstandsb., Amsterdam; Jhr. S. Beelaerts van Blokland, agent Ned. Bank, Utrecht; mr. J. W. Schuit, dir. N.V. Westl. Hypotheekb., 's-Gra- venhage; dr. C. D. A, Baron van Lyn- den, chef afd. Monetaire Accoorden, Amsterdam; dr. C. C., Hulst, econ. advis. min. van Financiën/ mr. E. A. Lief- rinck, financieel raad bij H. M. Ambas sade, Parijs; H. J. A. Eykholt, adm. bij directie dienst Rijksbegroting min. Fi nanciën; A. H. Kooman, hoofdinsp. 's Rijks belast., min. Financiën; F, Ro bertson, hoofd insp. invoerr. en accijn zen, 's-Gravenhage; J. H. Steegmans, hoofdinsp. 's Rijks belast., Tilburg; G. F. Crone, hoofdinsp. 's Rijks belast., Utrecht; J. W. Zonnevylle, hoofdinsp. 's Rijks belast., Arnhem; F. J. Spijker man, hoofdinsp. 's Rijks belast.. Zeist; dr. G. E. J. den Hartog, hoofdinsp. 's Rijks belast., Utrecht; K. Bosch hfd insp. belast; Rotterdam; J. van der Weerd, hoofdinsp. 's Rijks belastingen, Amster dam; R. A. van Deursen, hoofdinsp. 's Rijks belast.. Utrecht; N. F. Viets. hoofdinsp., 's Rijks belast., Roosendaal; A. A. J. van Riemsdijk, gew. hoofdacc.- titulair Rijksaccountantsd., 's-Graven- hage; A. de Regt, hoofd acc.-titulair Rijksaccountantsd., 's-Gravenhage; W. R. Smits, hoofdlandmeter, Leiden. Ridder Oranje-Nassau: A. Abas, onderdir. Amsterd. Bank, Amsterdam; L. de Graaf, gew. dir. Alphensche Bank, Alphen aan den Rijn; M. P. A. Verkerk, referend. afd. begrotingszaken min. van Financiën; A. Vink, referend. afd. ver- bruiksbel. en douanewetgeving min. van Financiën; Jhr. M. Ploos van Am- stel, referend. afd. org. belastingd. min. van Financiën; mej. A. E. von Königs- löw. hoofde, personeel belastingd. min. van Financiën; J. Voortman, comptabele hoofde. Rijksinkoopbureau; R. Nijboer. waarn. acc. Rijksaccountantsd., Gronin gen; G. A. van Dee, ontvanger 's Rijks belastingen, Rotterdam; A. D. L. de Kreek, gew. hoofdcommies 's Rijks be last., Amsterdam; P. van der Werff hoofdcontr. 's Rijks belast., Utrecht; C. A. Kars, hoofdver.-controleur invoerr. en accijnzen, Rotterdam; J. J. A. Heeze- mans, landmeter. Eindhoven. Ridder Ned. Leeuw: luit.-gen. A. T. C. Opsomer, commandant 1ste legerkorps; gen.-maj. W. T. Carp; gen.maj.-vlieger S. Mante. Officier Oranje-Nassau (met de zwaar den): kol. C. J. Valk, generale staf; luit.- kol. E. R. d'Engelbronner, generale staf; luit-kol. H. L T. Ubbink, generale staf; luit.-kol.-intendant B. van den Bosch, van dienstvak intendance; eervo) ont slagen kol. G. M. Gerritsen, van wapen infanterie; luit.-kol. A. J. E. Lamberti, van wapen infanterie; luit.-kol. R. Boer, van wapen infanterie; res.-luit.-kol. H. Mulder, van wapen infanterie; kol. J. A. J. van Horssen, van dienstvak aan. en afvoertroepen; luit.-kol. W. Kloppen burg, van wapen cavalerie; kol. M. C. Kok, van wapen artillerie; kol. H. Adri- aansen, van wapen artillerie; luit.-kol. J. F. Dohna, van wapen genie; reserve-kol. F. C. van Gijen, van dienstvak techn. dienst; kol. M. A. Smeenk, van Kon. luchtmacht; luit.-kol. (tijdelijk kol.) ir. H. C. Patoir, van Kon. luchtmacht; kol. F. J. J. F. M. van der Kroon, van wapen Kon. Marechaussee. Officier Oranje-Nassau: Hoofd-accoun- tant bij ministerie van Oorlog J. B. Schluter. Ridder Oranje Nassau (met de zwaar den): kap. H. Heffener, van generale staf; majoor-intend. C. F. J. W. Hafke- meijer, van dienstvak intendance; eer vol ontslagen res.-majoor B. J. H. van Roosmalen, maj. A. L. M. Vreeswijk, van wapen infanterie; maj. H. J. Lu blink Weddik, van wapen infanterie; kap. L. Schothorst, van wapen infante rie; ritmeester jhr. W. H. de Savornin Lohman, van wapen cavalerie; kap. A. P. de Bruijn, van wapen artillerie; maj. J. H. Hogendoorn, v. wapen genie; kap. G. G. van Tol, van wapen genie; kap. ir. J. Klap, van wapen genie; maj. A. H. Mohr, van wapen verbindignsdienst; kap.-vlieger-waarn. (tijd. majoor) L. W. Hansen, van Kon. Luchtmacht: kap.- vlieger-waarn. (tijd. majoor) L. van den Akker, van Kon. Luchtmacht; kap.- vlieger A. J. W. Wijting, van Kon. Luchtmacht; majoor J. G. P. de Gilde, van dienstvak militaire adm.; kap. B. Meeuwsen, van dienstvak milit. adm.; res.-dirig.-officier gezondh. 3de klasse D. Smit, van dienstvak geneesk. dienst; off. van gezondh. 1ste klasse J. M. We ber. Ridder Oranje-Nassau: refer, ministerie Oorlog J. W J. Quick; refer, ministe rie Oorlog B. J. van Tuil; reserve-leger pred. met rang kap. ds. J. Couvee; res.- aalm. met de rang van majoor H. P. Schins; bedrijfschef bij Artilerie-in- richting aan Hembrug F. Baaij; Is toegekend: de titulaire rang van res.-luit.-gen. aan de eervol ontslagen Marine Benoemd tot Ridder Ned. Leeuw: adj- gen. en chef Militaire Huis, vice-adm. tit. N. A. Rost van Tonningen; vice-adm. A. de Booy; schout-bij-nacht C. W. Slot; schout-bij-nacht T. K. baron van Asbeck. Officier Oranje-Nassau met zwaarden: kap-ter-zee J. A. L. Muller (bij bev.); kap.-ter-zee J. J. Hogendoorn (bij bev.); kap.-ter-zee P. A. Mulock van der Vlies Bik; kol. der mariniers H. ineftinck; kap.-ter-zee techn. dienst H. de Roode; kap.-luit-ter-zee G. J. Platerink; kap.- luit.-ter-zee v. adm. H. A. Westerouen van Meeteren; kap.-luit.-ter-zee-arts W. A. Borgeld; kap.-luit.-ter-zee v. spec- diensten Kon. marine-reserve prof. jhr. ir. J. L. W. C. von Weiier. Officier Oranje-Nassau: adm. A bij min. Marine mr. H. de Groot; hoofding. bij min. Marine ir. B. W. A. Bijvoet (bij bev.); hoofding. physisch lab. Rijksver- dedigingsorg. toegep. natuurwetensch. onderz. (R.V.O.-T.N.O.) ir. J. Piket. Ridder Oranje-Nassau met de zwaar den: luit.-ter-zee eerste kl. W. Lange- raar; luit-ter-zee eerste kl. jhr. H. de Jonge van Ellemeet: luit.-ter-zee eerste kl. R. J. de Weerd; luit.-ter-zee eerste kl. H. van Mastrigt; luit.-ter-zee-vl. eerste kl. J. L. den Hollander; luit.-ter- zee-vl. eerste kl. G. F. Venema; maj. der mariniers J. A. van Reijn; luit.-ter- zee techn. dienst eerste kl. L. C. Riet dijk; luit.-ter-zee techn. dienst eerste kl. A. W. R. Willemse; luit-ter-zee techn. dienst eerste kl. H. B. Koning; luit.-ter-zee spec, diensten eerste kl. C. J. Aandewiel; luit-ter-zee vakd. twee de kl. J. H. Isbrucker; gep. luit.-ter-zee vakd. tweede kl. P. C. de Ruiter. Ridder Oranje-Nassau: vlootpr. ds. W- P. Kramer; vlootaalmoez. P. H. Buijssen; referend. vaste dienst Rijks- De uuiiengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Bonn, de heer A. Th. Lamping, ontving, bij bevordering, het Commandeurskruis in de orde van Oranje-Nassau. werf Willemsoord R. de Kok; hoofd comm. arbeidsovereenk. Minist. Marine J. P. Vrolijk; techn.-hoofdambt. phy sisch laborat. Rijksverdedigingsorg. toe gepast natuurwetensch. onderz. (R.V.O.- T.N.O.) N. de Vries. Bij K.B. met ing. van 30 April: bev. tot kap.-lt.-ter-zee techr.. dienst kap.- luit-ter-zee techn. dienst tit. F. H. Kohier; kap.-luit.-ter-zee techn. dienst F. H. Kohier. Wederopbouw en Volkshuisvesting Benoemd tot Ridder Ned. Leeuw: ir. G. Friedhoff, Wassenaar, Rijksbouw meester. Officier Oranje-Nassau: ir. F. W- C. Blom, Voorschoten, dir. Houth. Abr. v. Stolk en Z., Rotterdam; W. J. Gerret- sen, Arnhem, architect; J. P. Mieras, Amsterdam, dir. Mij. bev. bouwk.; P. Tijm, Leidschendam, techn. insp. Centr. Dir. Wederopb. Volkshuisv. Ridder Oranje-Nassau: B. B. Borgart, Maastricht, voorz. Bouwver. „Eigen Huis", Maastricht; H. J- Koster, 's-Gra venhage, adj.-acc. 2de klasse Centr. Dienst Wederopb. Volkshuisv.; P. C. Maas, Oegstgeest, districtsbouwk. Rijks- geb.; A. van Pelt, 's-Gravenhage, bouwk. hoofdambt- A Rijksgebouwend.; W. Roelse, Westkapelle, architect; J. Ruissaard, 's-Gravenhage, pres.-dir. N.V. Zandexpl. Mij. ,,'s-Gravenhage"; W. J. Sandhövel, Amby, architect; J. A. Strickling, Voorburg, hoofdcomm. Min. Wederopb. en Volkshuisv.; J. Versluis, 's-Gravenhage, techn. hoofdambt. 1ste klasse Centr. Dienst Wederopb. en Volkshuisv.; T. P. van de Waal, Bus sum, bouwkr. hoofdambten.-chef de bu reau Rijksgebouwend.; A. J. Willems, Oegstgeest, hoofdcomm. Minist. Weder opb. en Volkshuisv. Verkeer en Waterstaat Benoemd tot Ridder Ned. Leeuw: prof. ir. T. H. van Wisselingh, Aerden- hout, hoofding.-dir. Rijkswaterst.; drs. D. J. Wansink, Utrecht, dir. N.V. Ned. Spoorw.; jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, 's-Gravenhage, lid raad van comm. K.L.M. Officier Oranje-Nassau: P. H. van der Eist, 's-Gravenhage, adm. PTT; C. Smits, Rotterdam, dir. telegraafkant. Rotterdam; P- Dijkwel, 's-Gravenhage, adv. bijz. overzeese PTT-betr.; ir. J. ,T. Vormer, 's-Gravenhage, hoofding. PTT; dr. ir. H. C. A. van Duuren, Wassenaar, hoofding. PTT; ir. H. L. van Lommei, 's-Gravenhage, hoofding. PTT; ir. F. L. van der Bom, 's-Gravenhage, hoofding. A b/d dienst Zuiderzeewerken; ir. J. G. Kruimel, Arnhem, hoofding. Prov. Wa- terst. Gelderland; J. Luymes, Heemste de, onderdir. technisch bedrijf K.L.M.; W. C. L. Burgers, Utrecht, hoofdinsp. N.S.; H. A. M. de Graauw, Rotterdam, dir. N.V. Koopvaart; mr. A. Ch. W. Beerman, Rotterdam, lid Advocaten- kant. mrs. Nolst Trénité—Beeriyan en Bergsma; W. Goudriaan, Rotterdam, dir. Van Nievelt Goudriaan en Co's Stoomv. Mij.; mr. H. Willemse, Rotterdam, dir. N.V. Cornelder's Scheepvaart Mij.; P. H. G. Verhoog, Noordwijk aan Zee, ge- zagv. s.s. „Nieuw-Amsterdam"; J. A. Verbaarschott, Naarden, onderdir. N.V „Nederland"; mr. K. Vonk, Wassenaar, admin. A minist. Verkeer en Water staat. Ridder Oranje-Nassau: N. v. Heesch- wijk, 's-Gravenhage, refer, minist. Ver keer en Waterstaa.; B. van der Wey, Bergen op Zoom, dir. PTT-kantoor Bergen op Zoom; B. Tuinzaad, Amster dam, refer. PTT Amsterdam; J. T. Hui- zinga, Amsterdam, bureauch- PTT Am sterdam; H. Th. P. J. Wellens, 's-Gra venhage, refer. PTT; C. I. Jacobse, Arn hem, techn.-hoofdambt. Rijkswaterst.; C. Witte, Goes, techn.-noofdambt. 1ste klasse Rijkswaterst.; J. C. Groenendijk, Bloemendaal; techn.-hoofdambt. 1ste klasse Rijkswaterst.; J. de Haan, Gro ningen, waterbouwk. A Prov. Waterst. Groningen; J. J. Dronkers, Middelburg, bureauchef H. I. D. Prov. Waterst. Zeeland; J. J. Mulder, Heemstede, vlie ger 1ste klasse K.L.M.; R. Smit, Bad hoevedorp, chef dienst boordwerktuigk. K.L.M.; G. van Ernst, Ermelo, dir. N.V. Veluwse Autod.; W. van der Putten, Utrecht, insp. 1ste klasse N.S.; F. M. Rikkert, Utrecht, techn. insp. 1ste klas se N.S.; H. J. Andriessen, Utrecht, techn. insp. N.S.; L. H. Nijkamp, Rot terdam, insp. 1ste klasse N.S.; J. van Swieten, Maartensdijk, gep. techn. insp. N.S.; R. de Boer, Maartensdijk, gepens. insp. N.S-; J. B. Schulte Bernd, Gronin gen, gew. techn. insp. 1ste klasse N.S.; H. J. Mommers, Utrecht, techn. insp. N.S-; Th. J. G. Koster, Venlo, hoofdsta- tionsch. N.S.; C. E ornwaard, Amster dam, hoofddepotch. 1ste kl. N.S.; ".7. F. Roosenboom, Utrecht, insp. 2de klasse N-S.; N. Mallon, Jutphaas, inspect. 2de kl. N.S.; R. D. Memelink, Utrecht, gew. hoofdcomm. 1ste klasse N.S.; J. Nord- lohne, Rotterdam, chef afd. Passage „HollandAmerika Lijn"; J. K. van Keulen, Heemstede, hoofdmach. N.V. Ver. Ned. Scheepv. Mij.; P. Jongeneel, Rotterdam, chef JavaNew York Lijn N.V. „HollandAmerika Lijn"; A. Ves- ters, Rotterdam, financ- adv. fa. Vinke en Co. en N.V. Houtvaart; J. Sterte- veld, Rotterdam, adj.-insp. Kon. Rot terd. Lloyd; M. K. Steur, Rotterdam, insp. N.V. Ver. Ned. Scheepv. Mij.; W. H. Mante, Bussum, gezagv. N.V. „Ne derland"; J. H. B. Brouwer, Amster dam, chef afd. Uitg. Lading Meyer Co.'s Scheepv. Mij. Economische Zaken Ridder Ned. Leeuw: ir. H. Bloemgar- ten, dir. Kon. Ned. Petr. Mü, 's-Graven hage; J. W. Schlimmer, Wassenaar, dir.- gen. Borneo-Sumatra Handel Mij. Officier Oranje-Nassau (bij bevorde ring): E. Gorter, dir. H. ten Cate Hzn. en Co., Almelo. Officier Oranje-Nasau: J. W. Koop- mans, voorz. v. K. v. K. en Fabr. Fries land, Leeuwarden; R. N. Meijer, dir. N.V. Ver. Ned. Rubberfabr. Heveadorp, Renkum: J. Bouw, pres.-dir. Van Leer's Concern, Amsterdam; ir. H. D. M. Burck, Haarlem, voorh. hoofdgeol. Geologische Stichting; ir. H. van der Meyden, Bloe mendaal, dir. N.V. Rubber Cultuur Mij. „Amsterdam"; prof. dr. F. L. van Muis winkel, Amstelveen, voorz. Midden- standsr., oud-dir. Ec. Inst. Middenst.; A. J. M. Verschure, dir. N.V. Verschure en Co.'s Scheepswerf en Machinef., Am sterdam; mr. C. A Baron Bentinck, dir. Buitenl. Ec. Betr. Min. Ec. Zaken, 's-Gravenhage; mr. A. J. van Berkel, Voorburg Hoofd van Hoofdafd. Werk- gr Min. Ec. Zaken; Th. M. Dresmé, oud-alg. penningm. Dioc. Kath. Midden standsb. Bisd. Haarlem en weth. 's-Gra venhage; mr J. M. G. A. Dronkers, Wassenaar, plv. h. dir. Wetgeving en andere Jur. Aangelegenh. Min. van Ec. Zaken te 's-Gravenhage; H. Funnekot- ter, 's-Gravenhage; dr. C. P. A. Kappel- meier, Oegstgeest, dir. Kunstharsfabr. Synthese N.V.: F. H. M. Koch, Wasse naar, lid fa. Koch Suermondt. Rot terdam, mr. G. E. F. Manuel, adj.-dir. Dienst Ec. Voorl. Exportbev. Min. Ec. Zaken 's-Gravenhage; ir. J. R. H. van Nouhuijs, Oegstgeest, dir. Vezelinst. T.N.O., Delft; W. H. van Schevikhoven, dir. Rijkskolenbur., 's-Gravenhage; C. R. Smit, Wassenaar, pres.-dir. Esso Ne derland N.V.; A. H. Vegter, voorz. Raad Beh. NV Groothandelsgeb., Rotter- dtam; J. A. van der Vlies, dir. Scheeps- bouww. en Machinefabr. „De Merwede", v.h. v. Vliet en Co., Hardinxveld: W A. V. van Doorne, dir. N.V. v. Doornens Aanhangwagenfabr. en N.V. v. Doorne's Automobielfabr., Eindhoven; A. H. C. Mannaerts, voorz Fed. Ned. Schoen- fabr., Tilburg; ir. H. O. J. H. Bauduin, hoofding. Laura Ver., Eygelshoven; dr. ing. Th. O. H J. Dorren, bedrijfsl. Oranje-Nassau Mijnen. Heerlen; J. M. A. Meuwissen, Beek (L.), dir. N.V. Dak- pannenfabr. „De Valk", Echt; dipl. ing. L. H. A. M. Sauter hoofding. Staats mijnen Limburg, Heerlen; ir. P. F. de Zee, hoofding.. chef Veiligheidsd. Staatsmijnen Limburg, Voerendaal. Ridder Oranje-Nassau: ir. T. J. Brons, dir. N. V. Appingedammer Bronsmoto- renfab., Appingedam; J. Hijlkema, steenfabr., Delfzijl; ir. A. W. van der Poel, dir. N.V. Pijttersen's Machinehan- del, Sneek; R. O. A. Wispelweij, dir. Zwolse Ijzergieterij en Machinefab. De Nijverheid v.d. Fa G. J. Wispelweij Co.. Zwolle; W. A. Willink, dir. N.V. H. Willink Co., Winterswijk; C. A. van Donseiaar, dir. N.V. Utrechtse Handel Mij., Utrecht; C. H .van den Berg, acc, Hilversum; H. Th. Kiekens, Amsterdam, oudste dir. Machine- en Ventilatoren- fab. H. T. Kiekens N.V., Landsmeer; A. A. Meijer, penningm. Ned. Stucadoors- Patroonsb., Amsterdam; P- W. Peere boom, dir. Grafische Bedr. Damiate, Haarlem; J. F. Staal, dir. Krasnapolsky, Amsterdam; Th. W. Theunissen, Bus sum, hoofding. Werkspoor N.V., Amster dam; J. G. de Vries, Bussum, dir. N.V. G. de Vries en Zn te Amsterdam; L. J. M. Damen, dir. N.V. Ougrée Handel Mij., 's-Gravenhage; A. E. Dehnert, dir. N.V. Dehnert en Jansen, Rotterdam; P. Groen, dir. N.V. Molijn en Co., Rotter dam; Joh de Jong, voorz. Chr. Midden standsb., Rotterdam; A. Kempkes, Wad- dinxveen, voorz. Centr. Bond Meubel- fab.; K. F. H. Klasing, bibl. Centr. Bur. Stat., 's-Gravenhage: H. Neuteboom, oud-voorz. Ned. Verb. Middenstands ver., 's Gravenhage; C. E. G. Okkerse, dir. Speelgoed- en Houtwarenfab. G. Okkerse, Waddinxveen; C. van Tonge ren, oud-voorz. afd. Katwijk Chr. Mid denstandsb. te Katwijk; J. A. F. van Oerle, dir. Van Oerle's Band- en Da mastweverijen N.V., Boxtel; J. V, M. Straeten, dir. Wollenstoffenfab. F. M. Straeter's Textiel Mij. de Zomermolen N.V., Tilburg; P. H. Vink, Waalre, adj.- dir. N.V. Philips'Gloeilampenfab.. Eind hoven; F. Kneip, chef Ondergronds Bedr. Staatsm. Wilhelmina, Heerlen; J. H. Reijnaerts, bedrijfsinsp. Staatsm. Limburg, Hoensbroek. Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Ridder Ned. Leeuw: N. H. Blink. 's-Gravenhage, hoofddir. Aan- en Ver- koopbur. v. Akkerbouwprod.; prof. dr ir. C. H. Edelman, Wageningen, hoogler. Landbouwhogesch.; ir. N. van Vliet. 's-Gravenhage, dir. lanbouwonderw. Officier Oranje-Nassau (bij bevorde ring) dr. ir. J. P, Dudok van Heel, Naar den, dir. Kon. Beetwortelzaadcult. N.V Kuhn; ir. W. G. van der Kroft, Maas tricht, Rijkstuinbouwcons.; H. Remm» Rijswijk, vice-voorz. Centraal Bureau Tuinbouwveil.. Officier Oranje-Nassau: dr. Tj. Bak ker, Londen, landbouwattaché Ned. Am bassade; dr. ir. H. J. Frankena, Wagenin gen, insp. landb. weide- en voederbouw- aangelegenh.; dr. G. J. M. de Gruijter, Vught, dir. P. de Gruijter en Zn. N.V.; F. den Hartog, Hoog-Blokland, voorz. Holl. Mij. van Landbouw; dr. B. Havin- ga, Heemstede, dir. Rijksinstit. Visserij- onderz. Amsterdam; D. Hogewoning, Oegstgeest, voorz. Bond v. Bloembollen veilingen; G. van 't Riet, Wassenaar, dir. Bedrijfsch. Groenten en Fruit; ir. J. van Rijsewijk, Utrecht, Rijkszuivelcons.; P. J- Wijk, Apeldoorn, Rijkspluimveeteelt- consulent. Ridder Oranje-Nassau: E. P. Beukema, Ulrum, commissionnair in granen; B. heuvel, Haarlemmerliede, voorz. afd. N.-H. Ver. tot bevord. landbouwtuig- paardfokkerij; B. Boeve, Heerde, oud- dir. Zuivelfabr. „Eibergen"; J. Borkhuis, Steenwijk, dir. „Steenwijkerwold"; J. L. van den Broek, Chaam, voorz. R.K. Ba- roniesche Tuinbouwver. en Groenten- veiling Breda; Th. J. E. van Ellinkhui- zen, 's-Gravenhage, voorz. Ned. Verbond Viswinkeliers; H. A. Giesen, Midden- meer (gem. Wieringermeer), lid hoofd best. L.T.B.; J. Hof, Oldeberkoop (gem. Ooststellingwerf); J. Kamp, Berkhout; M. Kleinepier, Middelburg; J. Lokhorst, IJsselstein; J. M. J. Loose, Bergen op Zoom, dir. Loose's Biscuit Fabrieken C.V.; B. Plaisier, Heemstede, oud-dir. N.V. Handel Mij. Boeke en Huidekoper; P. M. Snel, Rotterdam, dir. N.V. „Cerea- les": Th. Steenkamp, Amsterdam, dir. N.V. „De Hoorn"; L. W. J. van Teeffelen. Udenhout; H. M. G. Tiel-Groenestege, Nijmegen, dir. Coöp. „Lent"; D. Veer man, Wognum, fruitkweker; A. Vis, Wormerveer. oud-dir. Wessanen's Kon. Fabrieken N.V. Sociale Zaken en van O., K. enW. Ridder Ned. Leeuw: prof. A. ten Bok- kel Huinink, gen.-dir. Wilhelmina-Kin- derziekenhuis, Utrecht. Sociale Zaken en Volksgezondheid Commandeur Oranje-Nassau: prof. dr. N. H. Swellengrebel, Aerdenhout, dir. Instit. Tropische Hygiëne en Geograph. Pathologie Amsterdam. Ridder Ned. Leeuw: mr. J. H. Klatte, 's-Gravenhage, secr.-gen. min. Sociale Zaken en Volksgezondh.; J. G. Kraft, 's-Gravenhage. hoofdinsp.-dir. van de Arbeid; mr. F. H. A. de Graaff, Bloe mendaal, voorz. Stichting van de Arbeid. Officier Oranje-Nassau: ir. G. W. J. Pieters, landb.- en emigratie-attaché Canberra; G. F. Ferwerda, 's-Gravenha ge, oud-Regeringscomm. repatriëring; drs. H. A. M. Moeskops. 's-Gravenha ge, chef afd. Research Rijksarbeidsbur. min. Sociale Zaken en Volksgezondh M. J. N. Schuursma, 's-Gravenhage, pharmac. insp. Volksgezondh.; dr. A. C. Brandwijk, Utrecht, direct, belast met leiding Toegep. Wetenschap. Onderz.; H. Korte Jr., Amsterdam, alg. secr. N.V.V J. A Middelhuis, Utrecht, voorz. K.A.B.; K. W. A. H. Roncken. Heerlen, hoofdaalm van de Arbeid in Limburg; L. A. J. M. van Heijst, Vught. voorzitter Algem. Kath. Werkgevers Ver.; J. M. Redelé, Dordrecht, dir. N.V. „Victoria"; dr. T. J. J. H. Meuwissen, internist röntgenoloog te Eindhoven; dr. M. van Eekelen, Utrecht, dir. Centraal Instituut v. Voedingsonderz. Voedingsorg. T.N.O.; dr. M. C. A. Klinkenbergh, chirurg Utrecht; C. A. Kruik, Leeuwarden, gen.- dir. Diaconessenhuis. Ridder Oranje-Nassau: E Kronenburg, Zeist, Rijkscons. Sociale Bijstand en Complementaire Arbeidsvoorz.; M. van Lith, 's-Gravenhage, hoofdcom. A min. Sociale Zaken en Volksgezondh.; D. W. van Hattem, 's-Gravenhage, voorz. Al gem. Ned. Metaalbewerkersbond; H. J. Vermeulen, Amsterdam, voorz. Ned. Chr. Beambtenbond; C. Spee, 's-Gravenhage, dir. Fonds Bedrijfsongevallenrisico; mej. F. J. M. Bijvoet (eerw. moeder Berna- dette), overste Huize „Boldershof", Dru- ten; jkvr M. van Riemsdijk, Amsterdam, presidente „Zusterhulp"; mej. mr. dr. E. C. Lekkerkerker, Amsterdam, oud-secr. Ned. Fed. Instellingen tot Oprichting en Instandh. Medisch-Opvoedk. Bureaux; W. F. Gnirrep, arts, Wemeldinge; G. A. Kalverkamp, arts. Assen. Voorts is een groot aantal eremedail les, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, zilver en brons ver leend. Overzeese Rijksdelen Officier Oranje-Nassau: W. E. Hewitt, hoofd Cultuurtechn. Dienst Landbouw, Veeteelt en Visserij in Suriname; J- Raillard, bisschop Evangel. Broeder-Ge meente, Paramaribo; H. J. Nederhorst, dir. N.V. pletterij Nederhorst, Willem stad (Curasao); C. W. J. Jonckheer, jurid. adv. N. V. Curaeaose Petroleum Industrie Mij; E. C. Marti.jn, firmant fir ma E. G. Martijn op Curasao; dr. H- G. S. vap Raalte, chef geneesk. dienst Curasaosè Petroleum Industrie Mij; S- van der Goot, resident afd. Zuid-Nieuw- Guinea (bij bevordering)J. A. van Beuge, administr. ministerie Overzeese Rijksdelen. Ridder Oranje-Nassau: mej. N. Alva- res, hoofd bewaarschool, Paramaribo; S. J. J. Del Castilho, gouvernements-ge- neesheer, Paramaribo; J. O. Heide, topo- graaf-opzichter-techn. ambten. Openb. Werken en Verkeer in Suriname; O. N- Oldenstam, administr. ambten. Openb. Werken en Verkeer in Suriname; F. C- Polanen, hoofd school, Lelydorp (district Suriname); M G. J. Pool, insp. onder wijs bij Onderwijs en Volksontwikkeling in Suriname; H. F. C. Snijders, onder wijzer te Paramaribo; ir. C. J. Nijweide> ingenieur Welvaartsfonds in Suriname. N. S. Ecury, koopman, Aruba; J. Odu- ber, arts, Aruba; B. C. van geeu wen. employé Curaeaose Petroleum Industrie Mij; R. A. C. Henriquez, onder dir. S.E.L. Maduro Sons N.V. te Wil lemstad (Curagao); mej. A. de Kor* (moeder Adriana), overste Zusters Con gregatie van Dochters van O.L. Vrouw H. Hart te Merauke; N. van der Stoep, algem. schoolbeh. Ned. Kerk. Zending. Hollandia; J. R. Meyer Ranneft, control- Binn. Bestuur in Nieuw-Guinea; mr. H' W, van der Bend, referend. minister1 Overzeese Rijksdelen; P. C. RijninK=> referend. ministerie Overzeese Rijksde len. Maatschappelijk Werk Ridder Ned. Leeuw: J. Smallenbroêk. Assen. Ridder Oranje-Nassau: mej. E. J de Bruyn, Haarlem; J. J. Donders, Aim. hem; R. M. de Feyter, Arnhem; J. V.' van Geelen, Utrecht; A. C. J. Moone^ Maastricht; W. J. Muysers, VenlO; A. de Nijs, Hontenisse; J. W. Snack® Helmond; J. A. Tavenier, Middelbu Advertentie zowel Model als Miniatuur. Keizersgracht 448, A'cJarn-C. Telefoon 33380

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4