Vietminh-rebellen trekken zich terug ZWARE REGENS MAKEN IN LAOS DE OPMARS MOEILIJK Middenstand formuleert fiscale verlangens Frankrijk houdt rekening met tactische overwegingen van het rode opperbevel Belastingprogram aan Kamers en regering aangeboden Karei Strassburger overleden Mrs. Litzaw en de zes geiten Koninklijk Paar ontvangt Nederlanders in Noorwegen 5ïVliegende Pater" als hemelschrijver R.A.F.-vliegtuig vermist binnenbrand in Zutphen ■Wl m Voortreffelijk artist, serieus en degelijk zakenman Gala-voorstelling in het Nationale Theater Tot hoofd en hart Zoon van Stalin in ongenade? Munitiedepot in beslag genomen Werk op Zwitsers schip „besmet Met motor tegen een boom Het weer VRIJDAG 8 MEI 1953 77ste JAARGANG No. 255J Koe door trein gedood Amerikaanse regering heeft begrip voor de Franse weigering de Vsetminh-agressie in Laos voor de Verenigde Naties te fengen, maar is niet overtuigd door de door Parijs aangevoerde Hotieven. Washington hoopt, dat Frankrijk zijn standpunt alsnog herzien. Intussen trekken de Vietminh-eenheden, die diep in öos waren doorgedrongen, steeds meer naar het Noorden te- 'u9* Men neemt aan, dat het communistisch opperbevel zijn ver bindingswegen wil verkorten, met het oog op de zware regenval, een opmars in dit jaargetijde uitermate moeilijk maken. °eManning van 10 man aarschijnlijk omgekomen ^Winkelmeisje gewond IN ;1A': *54 „Duke of York" Nog twee opvarenden vermist Onafscheidelijk verbonden tot in het dierenhotel toe Heeft Mao Tse Toeng onge noegen van Malenkov opgewekt? Wederom bomontploffing in Buenos-Aires Door kipkar gedood Wielrijdster door auto gedood Arbeid te Rotterdam neergelegd Eén militair gedood, andere gewond Gevechten met Darul Islam-benden FALCON REGENJASSEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM elefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 ornementen 20800 Postgiro 143480 'jkant. Beverwijk: Breestraat 25, telef. 4790 iJKant. IJmuiden: 8onitaciusstr. 27 tel. 5790 Directie: 3. 3. \fj Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. wna. hoofdredacteur: W van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents Der millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte De administrarie behoudt zich net recht voor advertentiën eventueel zonder opgav^ van redenen te weiqeren ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 De trein, die gistermiddag elf minuten voor zes uit Den Haag in de richting Utrecht was vertrokken, heeft even voor het station Zoetermeer een vertra ging van ruim een kwartier gehad, als gevolg van een botsing met een koe. Toen de trein naderde kwam een los gebroken koe, die langs de spoorbaan liep, plotseling de rails op. De wagen bestuurder kon de trein niet tijdig meer tot stilstand brengen, waardoor het beest werd gedood. De „Vliegende Pater", die zich de laat- e jaren buitengewoon heeft ingespan nen voor de motorisering van de zielzorg n de diasporagebieden in Duitsland, zal ezer dagen weer de lucht in gaan. Van daag begint pater Paul Schulte O.M.I. n.i. ®n grootscheepse vliegactie voor de Diaspora-Miva op de luchthaven Düssel- wf-Lqhhausen. De aartsbisschop van ■q-eulen, Kardinaal Frings, zal op deze °ag twee Amerikaanse sportvliegtuigen nwijden. Met deze machines, waarvan één een geschenk van Amerika is en Oe ander een aankoop van de bondsstaat «oordrijn-Westfalen, zal pater Schulte 8is hemelschrijver optreden. Indien het weer het toelaat, trekt de ■.Vliegende Pater" in de komende weken t de machine, die „Vliegend Kruis" is doopt, boven steden in heel Duitsland P ongeveer 4000 a 5000 nieter hoogte, °p kruisen. Tegelijkertijd strooit hij P grote schaal reclamepamfletten uit, do ,10p de betekenis van de kruisen en I>ataalt Van de Miva uiteengezet worden. d6 Schulte zal zich gaan wijden aan 'h fle'zorg onder de jonge mijnwerkers 'eerri' Roergebied, die veelal gerecru- bed r'Jtl ui4 de ontbeemden. Het is zijn bet °e om onder deze jonge mensen V0o zwo0fvliegen te bevorderen. Daar- brmi Wil bij ook zijn „Kleine Paul" ge kken. s°ciar rbulte, die onder het nationaal- en;„.lsrne moest uitwijken naar de Ver- staat„? staten, bezit het Amerikaanse Duitoi gerscha.P en mag daarom ook in r6tl v?nd vrijelijk een vliegtuig bestu- de ?or_ <5e rest ben ik, zo verklaarde Sano„ï,lariE;e Oblaat, zo „deutsch wie Uerkraut". £'ec(t'rrit j»isterochtend wordt in het ge- •A.p 1 ?et banaal van Bristol een ueb. (lij - vermist. De tien militai- bet 0 ZICh aan boord bevonden van ^chou^j1406846'' worden a's verloren ïlen bistere,?311 de talrijke vliegtuigen, die v6rrni„t„lr! de loop van de dag naar het fehield h .0Siïe4 bebben gezocht, heeft ï®h WpW °P circa 45 kilometer bout hoJ(n van de Cilly-eilanden wrak- ett waargenomen. 'S in ZutPhen in de as gevpcif'j waar een opslagruimte A" binnenbrlnrtVa"t de,. Kofamagazijnen, h artl gin? uitgebroken welke ge it, brand" h?™ ,V,Cel .rookontwikkeling. rachtdadi? perkte "eb, dank zij het we!r' tot L optreden van de brand schade* voorraad in dit pand. De dP '1 de aant ecllter bijzonder groot,, Ze 2aak aa« j" »nde magazijnen van Een Beukerstraat. de11 VahVhe'te^le^e viel bij het verla- Vei, en kwam waar de brand woed- ari terecht temidden van glasscher- bner tverd riWaard°or haar polsslag- KrS te z1,n |esne,den' Zii na ver- VevUlS' haar Jt°°A eden van het Rode rvoerq bet Algemeen Ziekenhuis Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren mede gedeeld, dat het er bij de Franse re gering op aan zal blijven dringen de Vietminh-aanval in Laos voor de V. N. te brengen. Frankrijk heeft echter Zondag in een memorandum aan de V. S. zijn aarzeling om hierop in te gaan, gemotiveerd. In Parijs is men van mening, dat hierdoor de leider van de Vietmmh tot een internationale figuur zal worden, terwijl men tevens vreest, ,dat een desbetreffend V. N.-debat, zal ontaarden in een felle communistische critiek op het Franse koloniale bewind, welke critiek zeker gesteund zal wor den door het Arabische bloc, dat des tijds bij het debat over Marokko, zich reeds in gelijke zin heeft uitgelaten. De Verenigde Staten hebben echter sedert Zondag reeds verschillende malen erop gewezen, dat de inval in Laos een bedreiging vormt voor heel Zuid-Oost Azië en in het bijzonder voor Thailand dat door zijn bijdrage aan de Koreaanse oorlog recht heeft op de bijstand der vrije volken. Ook heeft men laten door schemeren. dat, wanneer Parijs zou blijven weigeren deze kwestie voor de V.N. te brengen, mogelijk het bedreigde Thailand zelf een dergelijke stap zal gaan ondernemen. De plotselinge terugtocht van de Vietminh-eenheden in Laos heeft stof gegeVen voor verschillende veronder stellingen. Het Franse opperbevel heeft medegedeeld, dat men aan de nieuwe situatie vooralsnog niet te veel waarde mag hechten. Het is mogelijk, dat de communistische leiding het beter acht haar verbindingen te ver korten en na haar aanvankelijk machtsvertoon genoegen te nemen met het behouden van enkele strategische posities als Sam Neua en Xieng Khou- ang, van waaruit men na afloop van het natte seizoen met grote kans van slagen een nieuw offensief zou kunnen lanceren. Men houdt echter ook reke ning met de mogelijkheid, dat het Vietminh-opperbevel van communis- m (Van onze Haagse redacteur) In een vandaag aan de Regering en aan de beide Kamers aangeboden „Be lastingprogram voor het Midden- en Kleinbedrijf" hebben de drie samen werkende middenstandsorganisaties de Koninklijke Nederlandse, de Ne derlandse Rooms-Katholieke en de Christelijke Middenstandsbond een aantal aanbevelingen geformuleerd op fiscaal gebied. Deze uitvoerige nota bevat punten, waarmee beoogd wordt de financiële structuur der onderne mingen te verbeteren door verruiming van de mogelijkheden van interne financiering, suggesties betreffende de voortzetting van de bedrijfsuitoefe ning na het overlijden van een ondernemer door diens nabestaanden en aan bevelingen met een meer algemene strekking, zoals spoedige vrijstelling van de detailhandel van omzetbelasting en verlaging van de vereveningsheffing. Voor verdere bijzonderheden over dit rapport verwijzen wij naar pagina o. W* tgs* De Franse en Vietnamese troepen die in Laos de Vietmïnh-rebellen bestrijden komen vaak voor grote moeilijkheden le staan. Vooral nu het regenseizoen be gonnen is en de wegen veranderd zijn in een taaie modderbrij wordt er veel ge- eist van de mannen die verantwoordelijk zijn voor de aanvoer van voorraden. Ergens in het oerwoud van Xieng Khouang trachten enkele militairen een Franse jeep die onwrikbaar vast zit in de modder, los te krijgen. tisch China de wenk heeft gekregen zich terug te trekken met het oog op de reacties van de vrije wereld op de inval in Laos. Het zou dan zijn tactiek meer in overeenstemming moeten brengen met het communistische „vre desoffensief". Blijkens mededelingen van de Britse spoorwegen worden nog twee passa giers van de „Duke of York" vermist. Het is echter mogelijk, dat deze reizi gers hoewel hun namen op de pas sagierslijst voorkomen op het laatste ogenblik toch niet aan boord zjjn ge gaan. (Van onze speciale verslaggever) Mevrouw Elisabeth Litzaw is gei ten- fokster. En 'AmerikaanseMisschien zijn deze twee „eigenschappen" in combi natie er de oorzaak van, dat zij zich zeer duidelijk van andere mensen on derscheidt. Wij weten het niet zeker. Feit is in ieder geval, dat mevrouw Litzaw dingen doet, waarover wij ons voorhoofd fronsen. We zullen u het ge val voorleggen. Mevrouw Litzaw kwam het kantoor van de K.L.M. in New York binnen, om passage te bespreken voor haar zes geiten en voor zichzelf. Nu plegen geiten over het algemeen niet samen met menselijke passagiers te worden gevlogen en het omgekeerde is 'in de regel al evenmin het geval. Mevr. Litzaw deelde echter beslist mede, dat zij haar geiten niet alleen kon laten. Dan moest men voor haar maar een plaats in de vrachtmachine reserveren. De K.L.M. heeft, zoals wij bekend mo gen achten, waarlijk heel veel voor haar passagiers over. Er werden wei nig woorden aan vuil gemaakt: het transport, dat gisteravond van New York naar Amsterdam zou vliegen, be vatte vijf jonge geiten, één volwassen geit en één geitenfokster. In afwachting van het vertrek werden de dieren in New York op het vracht kantoor neergezet. Mevrouw Litzaw wist echter van geen wijken en dank zij de service van de K.L.M. kwam er een bed midden in het vrachtkantoor, waar Elisabeth Litzaw slapend over haar geitjes kon waken. En in de nacht van gisteren op van daag zijn de vijf jonge geiten, de vol wassen geit en de geitenfokster op Schiphol aangekomen. De grote geit was foeilelijk, een afschuwelijk dom beest, waarvoor Elisabeth Litzaw een beroepsmatige adoratie scheen te heb- ben. De kleine geitjes waren speels, maar eveneens dom en lelijk. Ze wa ren alle zes zwart-wit gevlekt als een straathond en gaven er, zo gauw ze uit hun kooien in de speciale „goat-roorm waren gezet, overvloedig blijk van, dat ze niet zindelijk waren. Mevrouw Lit zaw knuffelde ze stuk voor stuk, zei „sweety" tegen ze en kuste ze nu en dan schielijk op de geitenbek Voorts vertelde ze de journalisten, die voor de verzamelde bezienswaardigheden óp wa ren gebleven, hoe haar geitjes heten. Eén luisterde naar de naam „Hurrica ne"; ze had krom me pootjes. De dierenverzorgers maakten ondertus sen in een rek, waar anders honden slapen, het bed van mevrouw Elisabeth Litzaw op. Het was een keurig bed, van waaruit de 56-jarige fokster met een papflesje haar „sweeties" be diende. Omdat U dit ver haal misschien niet zoudt geloven, heb ben we bijgaande foto als bewijsstuk afgedrukt. Uzelf overtuigen in het dierenhotel op Schiphol kan niet. want Elisabeth Lit zaw is vanmorgen in alle vroegte met haar vijf kleine geitjes en haar ene volwassen geit naar Zürich vertrokken. Deze stad is het uitgangspunt van een treinreis naar Sankt Johan in Ti- rol, waar het zes tal de kern van een nieuwe geiten- fokkerij gaat vor men. Tegenover het prettig uitziende en in lichte kleuren gehouden gebouw van de Nederlandse legatie in de Oscars Gate m Oslo, wachtten gisteren bonderden de komst van Koningin Juliana af. Het was de gehele dag zonnig, zelfs stralend, maar op dat moment, toen allen buiten moesten wachten, begonnen de regen druppels te vallen. Gelukkig slechts voor enkele minuten. Onder luide toejuichin gen arriveerde de Koningin en even later ging een stroom van Nederlanders in Noorwegen met hun familieleden van Noorse afkomst de legatie binnen. Karei Strassburger, de 55-jarige di recteur van het Nederlandse circus Strassburger, is tijdens de tournée, welke hij met zijn onderneming door Zweden maakte, Donderdag in de ha ven van Trelleborg te water geraakt en verdronken. De heer Strassburger keek op de kade naar het inladen van circusmateriaal, toen hij plotseling omlaag sloeg en in de diepte ver dween. Verschillende mensen doken hem na en wisten hem spoedig naar boven te brengen. De levensgeesten bleken echter reeds geweken. De dood van Karei Strassburger zal in Nederland en ver daarbuiten veel ont roering wekken. Geboren uit een der oude Europese circusdynastieën, had hij sinds 1936 zijn bedrijf practisch in Ne derland gevestigd, tot een Nederlands circus gemaakt, het eerste na Carré van internationale allure, en sinds enkele jaren bezat hij ook zelf de Nederlandse nationaliteit. Hij was een geboren artist, die heel jong het zware métier zou leren, reeds als kind vertrouwd met paarden en al op zesjarige leeftijd als voltigeur in de piste. In de familie-on derneming, die van een ruitertroep tot een klein voorstad-circus en geleidelijk de internationale faam van thans zou uitgroeien en die in 1928 ons land voor de eerste maal heeft bezocht, kreeg hij al spoedig de zakelijke leiding. Want dit was Karei Strassburger's grote kracht: hij was behalve een voortreffelijk artist, die met zijn paar. dennummers, de fameuze Friezen vooral, het hoofdmoment van elk nieuw programma bleef vormen, een serieus en degelijk zakenman. Dat heeft hem misschien wel eens minder De gastheer, onze gezant en mevrouw van Karnebeek hadden alles op een zeer prettige wijze geregeld. Een voor een werden de bezoekers aan de Konin gin en de Prins voorgesteld. Van het gevolg waren aanwezig douai rière F. W. baron van Tuyll van Se- rooskerken, ir. F. C. C. baron van Tuyll van Serooskerken. majoor-vlieger mr. R. J. E. M. var. Zinnicq Bcrgmann, mr. J. C. baron Baud. W. J. baron van Heeckeren van Molencaten en de adju danten van de Koningin en de Prins. Onder de bezoekers bevonden zich cok de heer en mevrouw Laurits Sand. De heer Sand, een Noorse verzetsstrijder voor wie ook een gedenkteken is op gericht, is een der bekendste figuren van het Noorse verzet. Hij is gehuwd met een Nederlandse. De gala-voorstelling welke Donderdag avond ter gelegenheid van het Konink lijk bezoek werd gegeven in het Natio nale Theater te Oslo, vormde een prach tige afsluiting van het programma van de dag. Een programma, dat zich niet kenmerkte door grote manifestaties en veel uiterlijk vertoon, maar dat zeei waardevol en gevarieerd was. De Koninklijke bezoekers waren door de zij-ingang naar het balcon gegaan, boven de ingang was een baldakijn ge plaatst. Op een verhoging van het bal con nam de Koningin in het midden plaats. Zij was gekleed in een roodkleu rig avondtoilet. Aan haar rechterzijde nam Koning Haakon plaats in admi raalsuniform. aan haar linkerzijde Prins Bernhard in de generaalsuniform der huzaren. Rechts van de Koning was Prinses Martha gezeten, gekleed in een grijsblauw avondtoilet. Zij droeg daar over het oranje lint, behorende bij het haar aangeboden grootkruis van de huis- 01 de van Oranje. Aan de linkerzijde van Prins Bernhard was kroonprins Olav gezeten, gekleed in admiraalsuniform. Aan de linkerzijde van het balcon be vonden zich de leden van het Noorse ge volg, aan de rechterzijde die van het Nederlandse, waarbij zich ook de Noor se gezant in Nederland mevrouw Jorstad bevond. Minister Luns en onze gezant te Oslo en mevrouw van Karnebeek waren in een loge ter linkerzijde bij het toneel gezeten. De leden van het corps diplo matique bevonden zich in de eerste rijen van de zaal. Bij de komst van Koning en Koningin werden het Wilhelmus en het Noorse volkslied gespeeld. De voorstelling van „Maria Stuart" van Schiller, in Noorse vertaling en be werking en met Aase Beye (Eli sabeth) en Gerd Grieg (Maria Stuart) oogstte een groot succes. Het stuk werd geregisseerd door Agnes Mowinkcel. In de korte pauzes werd muziek door het orkest van het Nationaal Theater ten gehore gebracht. Minister Luns, de Nederlandse gezant te Oslo, de heer van Karnebeek, de op perkamerheer van de Koningin, ir. V C. C. baron van Tuyll van Serooskerken en de grootofficier in speciale dienst mr. J. C. baron Baud, waren gelooid met hel grote rood zijden lint van de Olavsorden, waartoe zij door Koning Haakon zijn be noemd. I Juist de mens, die zijn hurt in zijn werk legt, ondergaat teleur- stellingen het gevoeligst Volgens het Engelse dagblad „Daily Sketch" zou de zoon van Stalin, luit-gen. Vassili Stalin met een afschrift van het testament van zijn vader uit Mos kou gevlucht zijn. Het blad meldt dat „volgens te Londen doorgedrongen ge ruchten" Vassili Stalin in ongenade ge vallen zou zijn omdat hij millioenen roebels te veel heeft doen besteden voor de ontwikkeling van jachtvliegtuigen. Hetzelfde blad meldt voorts dat de Chi nese communistenleider Mao Tse Toeng het ongenoegen van Malenkov zou heb ben opgewekt door bevel te hebben ge geven tot de communistische invasie in Laos. Vanmorgen is te Buenos Aires weer een zware bom ontploft. Drie personen werden door rondvliegende scherven getroffen en moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. De politie heeft on middellijk eer) aantal arrestaties ver richt, terwij] een grote hoeveelheid ver borgen wapens in beslag werd geno men. Onder de gearresteerden bevindt zich een vrouwelijke ambtenaar van het ministerie van Onderwijs. Volgens mededelingen van de politie zouden 12 gearresteerden deel uitmaken van een terroristische organisatie; negen van hen worden er van beschuldigd de bom, die vanochtend ontplofte, te hebben ge plaatst. Bij DUW-werkzaamheden te Zijldijk raakte op een gegeven moment de 48- jarige H. K. uit 't Zand bekneld onder een met modder beladen kipkar. De dood trad vrijwel onmiddellijk in. K. was getrouwd en had 8 kinderen. De zoon van Jozef Stalin, generadl- majoor Vassily Stalin, vliegenier bij de rode luchtmacht, die thans in ongenade zou zijn gevallen. (Van onze correspondent) Te Vries heeft zich op de Rijksweg een ernstig verkeersongeval voorgedaan, waarbij de 61-jarige mevr. SmitKam- minga om het leven is gekomen. De heer en mevr. Smit wilden per fiets de Rijksweg oversteken, toen een perso nenauto naderde, bestuurd door H. R. uit Rotterdam. De man riep zijn vrouw nog toe, te blijven staan. Wellicht heeft de vrouw dit niet gehoord. Ze stak over, werd door de auto gegrepen en mee gesleurd. Het slachtoffer overleed ter piaatse. (Van onze correspondent) De politie heeft bij P. B. te Arnhem een hoeveelheid uit de oorlog afkom stige explosieve stoffen in beslag geno men, groot genoeg om huis en omge ving, waar de explosieven lagen, in de lucht te Jaten springen. Er was een stengun bij, allerlei soorten patronen, blokken trotyl, granaten enz. Het depot werd ontdekt doordat twee jachtopzieners een salvo schoten hoor den, dat afgevuurd moest zijn uit een machinepistool. Toen ze op het geluid afgingen zagen ze eensklaps een met twee personen bemand motorrijwiel met zijspan uit het bos komen. Ze kre gen proces-verbaal wegens verblijf op verboden terrein. Van de schietpartij zeiden ze niets te weten. Later bleek dat een van beiden in elk geval de schoten moest hebben gelost. Toen er bij B. een huiszoeking werd gedaan, kwamen de explosieve stoffen voor de dag. romantisch en spectaculair gemaakt, bovendien een man, die persoonlijk niet hield van drukte en vertoon, maar hij was voor zijn mensen en voor allen, die zakelijk met hem te maken hadden, des te waardevoller, soliede en betrouwbaar als hij zijn onderneming heeft geleid, in staat om ook de tegenslagen in het wisselval lige vak op te vangen. Daarbij was hij een uitstekend werkgever en alle ar- tisten van waar ook ter wereld namen graag een engagement bij hem aan. Het laatste seizoen in Nederland is voor Strassburger niet gelukkig geweest. Na tegenslag in Rotterdam zou ook Am sterdam, zijn winterresidentie, als ge volg van de nationale ramp een fiasco worden. Juist ging het succes in Zweden dit alles weer enigszins vergoeden, toen midden in het werk de dood hem kwam roepen, de Gardine zich opende voor het laatste entrée. Waarschijnlijk hebben de zorgen van de laatste tijd en het feit, dat hij zwaar overwerkt was, te veel van zijn hart gevraagd en zo een ontijdig einde gemaakt aan dit actieve leven. Het ligt in de bedoeling, dat Karei Stra.ss- burger in Hilversum, waar hij zijn kwartier had, ter aarde zal worden be steld. De Unie van Metaalbedrjjfsbonden heeft het werk op het ongeveer 8000 ton metende Zwitserse vrachtschip „Ca- landa" dat 5 Mei voor voortzetting van reparatie- en revisiewerkzaamheden in de Rotterdamse haven is gearriveerd, „besmet" verklaard. De Unie wenst zich solidair te verklaren met de onge veer 15.000 havenarbeiders in Bremen, die reeds enige tijd staken om hun looneisen kracht bij te zetten. De „Calanda" lag, evenals verschei dene andere schepen, in Bremen voor reparatie. Verschillende van deze sche pen hebben Bremen vorige weken ver laten met het doel elders te worden klaar gemaakt. De Unie van Metaalbe drijfsbonden heeft haar leden verboden op de „Calanda" die thans bij een werf in de Waalhaven op stroom ligt, werk op het schip te verrichten. Voor zover het zich vanmorgen liet aanzien hebben de ongeveer 70 arbeiders, die met de reparatiewerkzaamheden waren belast, aan dit parool gehoor gegeven. In de nacht van Woensdag op Don derdag is op de Pastoriedijk te Rotter dam de 25-jarige K. Elzinga uit Arn hem met zijn motor tegen een boom ge reden, tengevolge waarvan hij om het leven is gekomen. De duo-passagier, de 24-jarige R. de Groot uit Amsterdam werd licht gewond. Beiden waren in militaire dienst. Het slachtoffer, dat een vrouw en kind achterlaat, werkte bij de Marine op het vliegveld Valkenburg. In een gevecht met de „Banteng- raiders" heeft een bende van de Darul Islam in Midden-Java veertig doden verloren. Toen de aanval begon, waren de leden van de bende in vergadering met andere kopstukken van de Darul Islam. Het leger legde beslag op belang rijke documenten en maakte tevens een hoeveelheid wapens buit. Het leger leed geen verliezen. In het Tjiandjurse werd een leider van de Darul Islam, Milhardja, doodge schoten. Advertentie DARTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (Tot Zaterdagavond) Wisselend bewolkt met enkele ver spreide buien. Overwegend matige Noordelijke wind. Vannacht plaat selijk lichte nachtvorst. Morgen over dag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1