Bazuinen en violen geven luister aan feest in Utrechts kathedraal Plechtige zitting in de schouwburg van Breda Dr. DREES wijdt monument kamp Amersfoort in 40 buitenlandse bisschoppen bij Kromstaffeest Castella verhoogt Uw charme Herstel van omzetten in detailhandel Kath. Mil. Tehuis te Wezep geopend KROMSTAFVIERING IN OVERIGE BISSCHOPSSTEDEN Indrukwekkende plechtigheid Onder zandauto geraakt Honderd priesters reiken in het stadion de H Communie uit were ..Rechter Thomas" PAGINA 3 VRIJDAG 15 MEI 1953 Plechtigheden gaan in all weersomstandigheden door Kind aan verwondingen overleden MEENK'S POEDERS Fruittelers Rijksweg Laren gedupeerd 75 mille schade door nachtvorst Vxrg-7 Nu ook heerlijk frisse Bloemenzeep IEDERE vrouw kan mooi zijn! Nieuwe Nederlandse film A ttractie-couponkaart voor treinreizigers naar Den Haag door NCAIO MARSH Keukenhof sluit 21 Mei (Van onze correspondent) Midden in het dorp Wezcp, op onge veer gelijke afstand van de beide ka zernes, heeft de hoofd-legeraalmoezenier, kolonel mgr. H. J. J. M. van Straelen, Woensdag het nieuwe Kath. Militair Tehuis ingewijd en officieel geopend. Vele geestelijke, wereldlijke en mili taire autoriteiten en verschillende ge nodigden waren daarbij tegenwoordig, o.w. deken A. F. J. M. de Wit uit Zwol le, als vertegenwoordiger van de Aarts bisschop, de heer Mentinck, secr. Nat. Kath. Thuisfront en de wethouder van de gemeente Oldebroek Aksel. Kolonel mgr. van Straelen verklaarde na de plechtige inwijding op de stich ting van dit Militair Tehuis van toe passing de woorden van Z.H. de Paus uit het jongste schrijven aan het Nederl. Episcopaat over de ondernemingslust, het doorzettingsvermogen, de bezonnen heid en de zin voor beschaving. Hij hoopte, dat de militairen door een veel vuldig, regelmatig en trouw bezoek hun dankbaarheid voor de oprichting van het Tehuis zouden laten blijken. In zijn welkomstwoord heeft de direc teur van het Tehuis, pastoor H. J. A. Bonke van Hattemerbroek, een over zicht gegeven van de totstandkoming ervan. Brabant en Zeeland, burgemeester en wethouders van Breda, militaire autori teiten en leden van de rechterlijke macht. In de schouwburg Concordia waren aanwezig staatssecretaris dr. G. Veld kamp, prof. dr. J. de Quay, commissaris der Koningin in Noord-Brabant, burge meester mr. dr. C. Kortmann van Bre da, militaire autoriteiten, leden van de rechterlijke macht, vele burgemeesters uit Brabant en Zeeland, vele geestelij ken en vertegenwoordigers van het organisatieleven. Het Breda's R. K. Gemengd koor onder leiding van Louis Toebosch verleende medewerking. Pastoor Aug. C. J. Com missaris sprak op deze bijeenkomst over: Het Bisdom Breda in het herstel der bisschoppelijke hiërarchie, en gaf een overzicht van de losmaking van het vicariaat Breda van het bisdom Ant werpen en de ontwikkeling van dit apostolisch vicariaat tot zelfstandig bis dom. Voor het Zuiden was het herstel der hiërarchie vooral een bevestiging van een bestaande toestand. Het bestaan van een kerkelijke organisatie heeft de verheffing tot bisdom bijzonder verge makkelijkt. Prof. dr. L. Verberne sprak over: De nationale betekenis van het herstel der bisschoppelijke hiërarchie. In zijn rede schetste deze spreker de structuur van ons land ten tijde van het herstel en de gevolgen daarvan voor de nationale samenleving. Het herste} pas te, aldus professor Verberne, geheel in het beeld van ons land tussen 1850 en 1870, een periode van losmaking van het verleden. Voorts was dit herstel van een uitgesproken Hollands karakter. Uitvoe rig ging de spreker nog in op verschei dene aspecten van het herstel. In het slotwoord bracht Mgr. Jos Baeten allereerst dank voor de wijze waarop hulde en dank was gebracht aan God, Die honderd jaar lang een normaal en meest efficiënt bestuur in de ker kelijke hiërarchie heeft mogelijk ge maakt. Voorts bracht de bisschop dank aan allen, die de herdenking hebben ge organiseerd en uitgevoerd. In ruimere zin, zo zei de bisschop, herdenken wij de weldaden van het heilsinstituut, dat de H. Kerk is. Nader weidde de bis schop daarover nog uit. Met het zingen van „Aan U, o Koning der eeuwen" werd de zitting besloten. Het Bureau voor de organisatie der feestvieringen rond 100 Jaar Kromstaf deelt mede, dat alle plechtigheden onder alle weersom standigheden doorgang zullen vin den. Het Bureau richt zich tevens tot de bezoekers van het stadion met het dringende verzoek zich bij aankomst in Utrecht strikt te houden aan de daar geplaatste extra-verkeersborden en aan de richtlijnen, die de verkeerspolitie zal geven. Ook binnen het stadion dienen de bezoekers zich te hou den aan de daar geplaatste bor den. Nogmaals wordt er bovendien de aandacht op gevestigd, dat het noodzakelijk is tijdig te komen, daar de toegang tot het stadion onherroepelijk op de aangegeven tijd zal worden gesloten Voor het begin van de plechtig heden worden programmaboekjes a raison van f 0.25 te koop aange boden. Dit programmaboekje geeft een zeer duidelijk overzicht van de volgorde der plechtigheden. Het is verlucht met foto's van de kardinaal-legaat, kardinaal Van Roey, en van de leden van het Nederlandse Episcopaat. De om slag is versierd met een zeer ge slaagd ontwerp van de kunstenaar Lambert Simon. Het gebouw doet op Zondag tevens dienst als parochiekerk voor een deel van de parochianen van Hattemerbroek en voorziet in een reeds lang bestaande behoefte. „De kerk is Christus; luistert naar haar, want wie haar hoort, hoort Mij. Blijft één in liefde, dat zal het schoon ste geschenk zijn bij het feest van dit herstel", zo besloot Monseigneur Jos Baeten, bisschop van Breda, zijn slot woord aan het einde van de gistermid dag in de schouwburg Concordia in Breda gehouden plechtige zitting ter herdenking van het eeuwfeest van het herstel der kerkelijke hiërarchie. Een overzicht van de plechtigheid bij het monument op de schietbaan van het voormalige concentratie kamp Amersfoort, welke o.a. door minister-president Drees en de Russische ambassadeur in ons land werd bijgewoond. Deze diocesane viering geschiedde uiterst sober. In de kathedrale kerk droeg mgr. Jos Baeten een pontificale H. Mis op, met assistentie van de zeer- eerwaarde heren J. Asselbergs en A. Antonissen als troondiakens, mgr. dr. W. Koenraadt als presbyter-assistens en deken J. van der Maden en deken mgr. Th. v. d. Bom als diaken en sub-diaken. Het kathedrale koor voerde de Missa Brevis van G. P. da Palestrina uit. Deze H. Mis werd bijgewoond door de minis ter van Wederopbouw, ir. J. Witte, staatssecretaris dr. G. Veldkamp, leden van Gedeputeerde Staten van Noord- Mensen van allerlei rang en stand, van velerlei geloofsovertuiging en ras, zijn in het kamp Amersfoort in de pe riode van Augustus 1941 tot April 1945 uitgehongerd, vernederd, geschonden en gekweld, zo vervolgde dr. Drees, die opmerkte, zelf in een concentratiekamp te hebben gezeten in Buchenwalde en daardoor de toestanden in dergelijke oorden der verschrikking uit eigen ondervinding kent. Het kamp Amers foort was voor een belangrijk deel inge richt naar Buchenwalds model, aldus de minister-president. „Maar ondanks Amersfoort en Vught, ondanks alles, groeide het geestelijke en het gewapen de verzet, nam de weerstand van ons volk toe. Het Nederlandse volk heeft grote offers gebracht. En alle offers heb ben waarde en zin gehad", aldus de heer Drees, die de verwachting uitsprak, dat dit monument ons allen een maanwoord mag zijn om te blijven gedenken de velen, die vielen voor onze vrijheid. Nadat het Amersfoorts Mannenkoor enkele liederen had gezongen, ging dr. Drees aan het hoofd van een lange stoet naar de voormalige schietbaan, waar het monument door hem werd ingewijd. Daarna legden velen een bloemenhulde aan de voet van het beeld, dat door het comité „Monument Kamp Amersfoort" is toevertrouwd aan de zorgen van de ge meente Leusden. Voor de plechtigheid dankte de voorzitter van het comité, de heer S. Bolmeijer. alle medewerkers voor hun hulp en steun. Bij deze indrukwekkende plechtigheid waren o.m. aanwezig de Russische ambassadeur in Nederland, de heer Zaitsjew, de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda, mej. Gelder, part. secretaresse van H.K.H. Prinses Wilhelmina en tal van andere autoriteiten. (Van onze correspondent) Bij de ingang van het voormalige concentratiekamp aan de Laan 1914 te Amersfoort staan in een gedenksteen de volgende woorden gebeiteld: „Zij, die in de jaren 1940-1945 hier werden om gebracht, hebben met hun bloed deze grond geheiligd. Hun offer zij het nage slacht een lichtend voorbeeld." Vele duizenden landgenoten hebben op een stralende Hemelvaartsdag een tijdlang stil gestaan voor deze steen, alvorens zij de daarachter gelegen vroegere fusil ladeplaats betraden, de plaatsen, waar zo vele dapperen hun leven hebben geofferd voor onze vrijheid, en waar thans de minister-president, dr. Drees, het definitieve monument voor de geval lenen van kamp Amersfoort heeft inge wijd. (Van onze correspondent) Tijdens het spelen nabij de Christe lijke school in aanbouw in de Michiel de Ruijterstraat in Breda, is Woens dagmiddag de 7-jarige W. K. uit Bre da onder een zandauto terecht gekomen. Het kind kwam met het hoofd onder het linker achterwiel terecht en moest met zware verwondingen naar het Sint ïgnatius-ziekenhuis worden over gebracht. Twee uur na het ongeval overleed het. De chauffeur treft geen schuld. Advertentie speciaal legen KOORTS, KIESPIJN. HOOFDPIJN en PERIODIEKE PIJNEN fe. 6 ttders H8*J*L (Van onze correspondent) De nachtvorst in het begin van de week heeft de uit 20 ha. bestaande fruit teelt aan de Rijksweg onder Laren der mate geteisterd, dat de oogst als volledig mislukt beschouwd moet worden. De schade is, zoals ons van bevoegde zijde werd medegedeeld, zeker niet beneden de 75 mille. Voor een aandachtig gehoor hield de minister-president een rede, waarin hij o.m. opmerkte, dat de fraaie omgeving, waarin het monument een beeldhouw werk van de kunstenaar Frits Sieger uit Amsterdam, voorstellende een mannen figuur is geplaatst, in de bezettings jaren is bezoedeld door wreedheid en willekeur. „Maar deze grond is tevens geheiligd door het bloed van hen, die siieden voor de vrijheid van hun land", aldus dr. Drees, die er voorts op wees, dat het voormalige concentratiekamp Amersfoort „officieel" een „Durchgangs- lager" was, vanwaar velen zijn overge bracht naar de beruchte kampen in Duitsland. Vaak was dit kamp Amers foort een doorgang, die rechtstreeks naar de dood voerde. Ruim 35.000 mensen hebben hier gevangen gezeten. Ongeveer 20.000 van hen zijn naar Duitsland ge transporteerd, en vele duizenden ande ren zijn hier omgekomen; onder hen waren de Russische krijgsgevangenen, die zonder enige vorm van proces wer den vermoord. Ruim veertig buitenlandse bisschoppen, onder wie de kardinalen Frings van Keu len en Griffin van Westminster, zullen de feestelijkheden van 100 Jaar Kromstaf bijwonen. Nog voor de liturgische ontvangst in de Utrechtse kathedraal zal de kardinaal-legaat hen in het Catharijne Convent begroeten. Onder hen zal zich ook kardinaal de Jong bevinden, die echter wegens zijn gezondheidstoestand niet aan de vermoeiende feestelijkheden zal deelnemen. Allen gezamenlijk zullen de kar dinaal-legaat dan naar de ingang van de kathedraal begeleiden. Te dien einde begeeft kardinaal van Roey zich onmiddellijk na de receptie ten paleize van de aartsbisschop van Utrecht, waar hij de Nederlandse regerings autoriteiten heeft ontvangen, met zijn gevolg naar het Catharijne Convent. In een der gerestaureerde gangen van het Convent geschiedt de officiële verwelkoming, welke een zeer sober karakter zal dragen. Na de verwelkoming begeeft het hele de kathedraal meemaken, dienen er gezelschap zich stoetsgewijze naar de rekening mede te houden, dat zij niet kathedraal, waar mgr. dr. B. J. Alfrink zullen kunnen deelnemen aan de feest- de kardinaal bij de ingang der kathe- viering in het stadion, daar dit om draal opwacht en zich vervolgens bij de kwart voor acht gesloten wordt, stoet aansluit. De stoet is als volgt sa mengesteld: de kardinaal-legaat onder de baldakijn, welke gedragen wordt door vier Maltezer ridders; daarachter zijn gevolg, hetwelk bestaat uit de mon- signori Gino Paro, Leonard van Eynde, Salvatore Capoferri, Umberto Pausillo, Joseph Damen, Edmond Leclef en Graaf Willem Dreesmann en Ernest Warland; vervolgens de kardinalen Frings en Griffin, de Pauselijke Internuntius in Nederland, mgr. Paolo Giobbe, het Ne derlands episcopaat, uitgezonderd kar dinaal De Jong, en mgr. dr. B. J. Al frink, de buitenlandse bisschoppen en Nederlandse missiebisschoppen, vele ge mijterde abten en prelaten, de secreta- Voor het begin van de H. Mis zullen rissen der bisschoppen en andere geno- de bekende tekstboekjes (uitgave Bi'on digden. van Christelijke Geest) verkrijgbaar Voor de liturgische ontvangst is de zijn, waarin behalve de tekst der plech- kathedraal uitsluitend ter beschikking tigheden ook het Nieuwe Lied van mr. van de katholieken van de stad Utrecht Jan Derks zal zijn opgenomen. Ver gehouden. Behalve de genodigden heb- wacht wordt, dat de aanwezigen zoveel ben dus geen andere bezoekex-s toegang, mogelijk onder de pontificale H. Mis De liturgische ontvangst bestaat in de zullen communiceren. Te dien einde voorlezing in het Latijn en Nederlands zullen honderd px-iesters de H. Commu- van de pauselijke benoemingsbrief door nie uitreiken, In verband met de nieuwe een lid van het gevolg en in de begroe- voorschx-iften voor het nuchter zijn ting namens het Nederlandse episcopaat, kunnen de gelovigen zich tot iedere welke wox-dt uitgesproken door mgi\ J. px-iester met jurisdictie wenden voor het H. G. Lemmens, bisschop van Roer- verkrijgen van toestemming tot het mond. Wanneer de stoet naar voren drinken van andere dx-anken dan water schrijdt, zet het koor van de kathedraal (geen alcohol) tot een uur voor het be- onder leiding van Hein Zomerdijk het gin van de H. Mis. De gelovigen blijven Ecce Sacerdos Magnus van Bruckner in, bij het communiceren op hun plaatsen, begeleid door bazuinen. De gehele Na de H. Mis zal de kax-dinaal-legaat de plechtigheid zal via de radio in het aanwezige leden van het corps diploma stadion van Utrecht te volgen zijn. De- tique begroeten in de hall van het sta genen, die de Liturgische ontvangst in dion. liep rxan- wam tele- liggen, omdat deze in de bossen haar zeevaardig heid niet heeft kunnen bewijzen. Mevrouw Dom had vroe ger meubelmaakster wil len worden. Die voorlief de heeft zij bij het bouwen van de boot lustig xiitge- leefd, zodat een alleszins bewoonbaar waterhuis tot stand is gekomen. Als de boot uit de bos sen naar het Apeldoomse kanaal moet woi'den over gebracht, zal dit vanwege de breedte van het ge vaarte 's nachts moeten geschieden, nadat hiertoe een officiële vergunning is verleend. De Apel doomse kxmstenaars wil len 's nachts present zijn om de tewaterlating van dit nieuwe huis van hun collega de beeldhouwer Wim Dom hij te wonen. De nieuwbakken kapitein heeft bereids de boot ter inwijding met een fuif voor hen beschikbaar ge steld. de meeste mensen sterven zonder voldoende van de mooie wereld te hebben gezien en daarom heeft zij krachtig meegeholpen het plan van haar man zelf een grote boot te bouwen. (Van onze correspondent) In de Wiesselse bossen bij Apeldoorn heeft zich de laatste drie jaar een ongewoon staal van huis vlijt voltrokken. Het met zeven kinderen gezegen de echtpaar Dom't Hart aan de Elburgerweg heeft hier al zijn vrije tijd be steed aan het bouwen van een houten schip van vier meter breed en zestien meter lang, om er de wa teren en zeeën mee te gaan bevaren, teneinde eens wat van de wereld te zien. Deze maand nog zou de boot te water gelaten wor den, maa|r er blijken bij nader inzien nog wat voorzieningen te treffen te zijn, welke uitstel tot Augustus noodzakelijk ma ken. „De kinderen hunkeren er naar, dat wij eindelijk eens gaan vertrekken", zegt mevrouw Tru Dom— 't Hart, wier oudste zoon 27 jaar is. Zij meent, dat Vader, moeder en zeven kinderen gaan vreemde landen De verwachtingen voor de oogst waren uitstekend, omdat de jonge vrucht goed gezei was. Merkwaardigerwijze hebben de boomgaarden in het nabij gelegen Eemnes hoegenaamd niets geleden. Wanneer de kardinaal-legaat Zondag morgen kwart over tien in het stadion van Utrecht de pontificale H. Mis op draagt ter ere van Sint Willibrord en uit dankbaarheid voor de zegeningen, die het herstel der hiërarchie voor de ka tholieken van Nederland meebracht, zal hij geassisteerd worden door vertegen woordigers van de vijf kathedrale ka pittels van Nederland, in de volgorde als genoemd in de pauselijke bulle van 4 Maart 1853, namelijk Utrecht, Haarlem, Den Bosch, Breda en Roermond. welke hun het verkennen van vreemde landen zal vergemakkelijken, te ver wezenlijken. Scheepsbouwers in de familie van het onderne mende echtpaar hebben het de techniek van de bouw bijgebracht en het werk onder controle ge houden, zodat mevrouw Dom de vrager hartelijk uitlacht, die durft te be twijfelen of de boot wel op het water zal blijven Advertentie lente. De px-ijs is zeer bescheiden, slechts 20 cent. Nu kan met recht IEDERE vrouw mooi zijn.... nu vallen Castella's zepen binnen het bereik van IEDERE beurs. U heeft maar voor het kiezen. Als Uw huid erg ontvankelijk is voor donzig, overvloedig schuim, dan neemt U Castella Spécial (32 cent). Houdt U meer van Castella's klassieke Schoon- heidszeep, ook deze kost 32 cent. Tijdelijk echter levert Uw winkelier U twee stukken voor 50 cent. Profiteer van dat aanbod. Castella brengt een nieuw, fijn stukje En tot slot; wilt U voor een lage prijs zeep in de handel: onvei'pakte Bloemen- toch een echte merkzeep kopen, dan zeep, geurend naar prille rozen en in is er nu Castella Bloemenzeep voor U, de zachte tinten van de ontluikende fris en schuimend, voor slechts 20 cent. Maart 1952 een daling te zien en wel van 8 pet. In alle branches in genotmiddelen waren de geldomzetten in Maart j.L la ger dan die in de gelijknamige maand van 1952. De omzetdaling was vpn de grootste betekenis in de detailhandel in alcoholhoudende en alcoholvrije dran ken (6 pet.), in het chocolateriebedrijf (7 pet.) en in de detailhandel in tabaks fabrikaten (9 pet.). s j (Van onze verslaggever) In de Profilti-studio te Den Haag zal 22 Juni een begin worden gemaakt met de opname voor een nieuwe Nederlandse iilm „Rechter Thomas" naar het boek van Fran cois Pauwels. De regie is in handen van Walter Smith. Verwacht wordt dat dit eer ste product van de N.V. Nationale Film Pro ductie Maatschappij half September in een elftal steden, n.l. Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Leiden, Utrecht, Haarlem, Hil versum, Amersfoort, Apeldoorn, Eindhoven en Groningen, tegelijk in première gebracht zal kunnen worden. Zolang de zomerdienstregeling van de N.S. van kracht is, zullen de trein reizigers naar Den Haag aan alle Ne derlandse spoorwegstations voor 25 cent een couponkaart kunnen verkrij gen, waarop men een niet onaanzien lijke reductie verkrijgt op het bezoek aan vijftien verschillende Haagse at tracties, alsmede drie gratis^ ritten met de vervoersmiddelen van de Haagse Tramweg Maatschappij, aldus heeft de heer R. H. Woltjer, directeur van de Haagse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer medegedeeld. Na de relatief ongunstige omzetont wikkeling in Februari j.l. trad in vele takken van detailhandel en ambacht in de daaropvolgende maand omzetherstel op. Zulks blijkt uit het cijfermateriaal, dat door het Economisch Instituut voor de Middenstand is gepubliceerd met be trekking tot het omzetverloop in het midden,- en kleinbedrijf gedurende Maart 1953. In tal van branches in duurzame con sumptiegoederen werden in Maart j.L gelijke dan wel hogere geldomzetten behaald dan in de overeenkomstige maand van 1952. Een uitzondering wordt slechts gevormd door de detailhandel in glas. aardewerk, porselein en huis houdelijke artikelen, waar de Maart- omzetten in 1953 niet het peil bereik ten van die in 1952. In de voedingsmiddelenhandel werd alleen in het slagersbedrijf en in de de tailhandel in zuivelproducten t.o.v. Maart 1952 enige omzetvermeerdering behaald. De geldomzetten in het bak kersbedrijf vertoonden een daling met 6 procent en die in de detailhandel in aardappelen, groenten en fruit en in het kruiöeniersbedrijf met 2 procent. Met betrekking tot het omzetverloop in duurzame consumptiegoederen kan met name in het rijwielbedrijf een aan zienlijke omzetstijging worden waarge nomen t.w. van 35 procent. Dit houdt verband met de toegenomen verkoop van rijwielen met hulpmotoren. Toene mende activiteit in de bouwnijverheid bewerkstelligde in de handel in ijzer waren en gereedschappen een omzetver meerdering van 16 procent. Ook in d» boekhandel en in de detailhandel in sportartikelen was de omzetstijging van betekenis, n.l. resp. 12 pet. en 13 pet. In de detailhandel in schoeisel en in textiel bedroeg de omzetvermeerdering resp. 9 pet. en 3 pet. De omzetten in de kantoorboekhandel en in de detailhan del in meubelen en aanverwante arti kelen waren in Maart 1952 en 1953 van gelijke omvang. Slechts in de detailhandel in glas, aardewerk, porselein en huishoudelijke artikelen gaven de geldomzetten t.o.v. was open en staarde recht naar het pla fond. Ergens binnen in hem klonk een vreemd geluid, dat zich vermengde met de holle klank van zijn ademhaling. Zijn gecompliceerd spraakmechanisme trachtte tevergeefs te functionneren. Heel langzaam kwam een van zijn han den boven de dekens uit. De verpleeg ster maakte een beweging, maar Fox hield haar tegen. „Neem me niet kwalijk," zei Fox, „u zou me zeer verplichten als „Ja, ja," zei de lange dokter. „Laat hem zijn gang gaan, zuster." Langzaam kroop de hand van de schaduw tot in het licht. De vingertop pen. die met enorme moeite ter hoog te van zijn hals voortkropen, schenen een zelfstandig bestaan te hebben. Het enkele oog staarde niet, meer naar het plafond, maar draaide in de oogkas heen en weer alsof het een oplettend gezicht zocht. „Probeert hij ons iets te laten zien. Sir Matthew?" vroeg Fox. „Nee. Nee. Volslagen onmogelijk. Deze beweging heeft geen betekenis Hij weet niet „U zou me zeer verplichten als u het hem toch zou willen vragen". De dokter haalde bijria onmerkbaar zijn schouders op, boog zich naar voren, etak zijn hand onder het laken en sprak heel duidelijk. „Wilt u ons iets zeggen?" Het ooglid knipperde. „Wilt u ons zeggen hoe u gewond werd?" De deur ging open en Lord Charles trad in het halfduister binnen. Hij stond bewegingloos aan de voet van het bed en keek naar de beweging van de hand, die langzaam centimeter voor centime ter langs de kaak omhoog ging. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 3