Mars van 30 km op sokken €*'Noob"*n: Het spoor van het zwaarcL m Verwarring bij „DE OMME LANDENwordt steeds groter Russische toenadering tot Joegoslavië Moord in de lift Ten bewijze van sterkte van nieuw soort garen RECLAMESTUNT GOED GESLAAGD Twee doden op de weg \S Infiltratiepoging op Nw.-Guinea Nieuwe bestuursleden usurperen alle bevoegdheden Mm Amerikanen gispen Europese defensie Britse M.T.B. na explosie gezonken Aanslag op Peron verijdeld SCHEEP VAARIBERlCHTEPjJ MAANDAG 18 MEI 1953 PAGINA 4 Dader moordaanslag meldt zich Carmel-noviciaat naar Oss Pinksterverlof der militairen Adonis volkomen vrij Voldoende werkgelegen heid in het rampgebied 111.8 millioen in het Nat. Rampenfonds 83ste dodenlijst De heer Repko directeur van de A.VR.O. - - i- i i i— - i. i Door goed gewapende Indonesiërs „St. Christoffel" Vóór concentratie van de hoofdarbeiders H.H. Wijdingen paters Jezuïeten Besmettelijke ziekte in Schoonhoven iuXHt in Auis/ Meisje onder auto gedood Drieling geboren door NGAIO MARSH Examens 519de STAATSLOTERIJ 4e klasse 5e lijs' (Van onze correspondent) Vier Apeldoomse mannen van 26 tot 44 jaar hebben Zaterdag bewezen in de goede zin van het woord helden op sokken te zijn. Dat dit iets ongewoons was, bleek uit de aanwezigheid van buitenlandse fotografen, die deze man nen in een café de benen op tafel lieten leggen om te kunnen zien, dat zü na een mars op ongeschoeide voeten over 30 km asfalt-, klinker- en grintwegen geen gaatje in noch slijtage aan hun sokken vertoonden. Deze sokken waren met'een loodje aan het been verzegeld om de mogelijkheid tot verwisselen onderweg uit te sluiten. De sokken waren vervaardigd van een nieuw soort handbreigaren, dat mirlon heet en dat het in sterkte twintigmaal tegen wol zou kunnen volhouden. Zaterdagmiddag heeft zich bij de po litie te Leeuwarden gemeld, de dader van de moordaanslag op de weduwe B, Vrijdagmorgen gepleegd in haar woning aan de Kievitlaan, in IJmuiden-Oost. Het is de 59-jarige S., technisch be ambte bij de MEKOG te IJmuiden. Da man zal ter beschikking van de Velsen- se politie worden gesteld. (Van onze correspondent) Toen Zaterdagavond de 45-jarige heer W. Leenders, uit Helmond, met zijn echtgenote op bezoek was bij ken nissen te Beek en Donk, maakte hij een proef ritje op de bromfiets van zijn gastheer. Op de weg langs het kanaal terugkerend, kwam L. in botsing met een bestelwagen der P.T.T.. Hij raakte ondere de auto en was nagenoeg op slag dood. De 76-jarige heer B. van Lieshout, uit Helmond is onder de gemeente Some ren, gij het onverhoeds de weg over steken, door een personenwagen uit Amsterdam overreden. Met een gebro ken been en arm en een ernstige hoofdwonde, werd v. d, L. naar het St. Antoniusziekenhuis te Helmond overgebracht, waar bij korte tijd later overleed. (Van onze correspondent) In het klooster van de Paters Carme- lieten te Oss zullen binnenkort enige klassen van een klein seminarie worden ondergebracht. Het gevolg hiervan is, dat de Philosophie uit Oss naar het klooster te Boxmeer verhuist en dat het noviciaat van Boxmeer naar het Carmelklooster Oss wordt overgebracht. Het ligt in de bedoeling, dat de novicen in Juni te Oss zullen arriveren. Ter gelegenheid van Pinksteren zijn voor de Koninklijke Landmacht en de Konink lijke Luchtmacht regelen vastgesteld inzafce verlof. Deze regelen gelden niet voor die scholen en onderdelen waarvoor een afzon derlijke regeling is vastgesteld, noch voor de parate onderdelen voor welke een nadere regeling zal worden getroffen. In het algemeen kan, met inachtneming van o.a. het bovenstaande, voor zover de dienst het toelaat, al naar gelang de cate gorie waartoe de desbetreffenden behoren, algemeen of buitengewoon verlof worden verleend van Zaterdag 23 tot Dinsdag 26 "-lei eerste reisgelegenheid na 6.59 uur. Het ver trek met verlof mag niet eerder geschieden in de de morgen van 23 Mei voor kan wor den gereisd volgens de militaire dienstrege ling. De in vrijheid gestelde Amerikaan Harold J. Adonis is met zijn raadsman bij de chef van de Amsterdamse vreemdelingenpolitie, commissaris H. R. Stoet, geweest. Deze heeft Adonis medegedeeld, dat hij nu aan geen enkele zijn bewegingsvrijheid beperkende bepaling onderworpen is. Hij behoeft zich dus niet te melden bij de politie. Het paspoort van Adonis berust nog bij de justitie. Het is indertijd door de Ame rikaanse regering ongeldig verklaard. Ado nis kan ons land dus nog niet verlaten. Van Amerikaanse zijde is, zo deelde de raadsman mede, echter de toezegging gedaan, dat men de pas weer geldig wil maken voor één reis naar Amerika. De verblijfsvergun ning, die Adonis werd verstrekt en die in zijn paspoort is opgenomen, werd van Ne derlandse zijde nimmer ingetrokken. Naar de mening van de minister van Soc. Zaken en Volksgezondheid behoeft niet op een ongunstig verloop van de werkgelegen heid in het door de watersnood getroffen gebied te worden gerekend. Naar verwach ting zal de invloed van verschillende on gunstige factoren op de werkloosheid, c.q. de werkgelegenheid niet opwegen tegen de gunstige invloed van de herstelwerkzaam heden, aldus heeft de minister schriftelijk geantwoord op vrager, van het Tweede-Ka merlid De Kort (K.V.P.) betreffende de werkgelegenheid in het rampgebied. De werkloosheid in het rampgebied per 21 April 1953 blijkt gering te zijn. In het rampgebied en in de onmiddellijke omge ving daarvan vereiste althans momenteel de stand der werkloosheid zeker niet de uit. voering van mede door het Rijk gefinan cierde objecten. In het Nationaal Rampenfonds is tot Zaterdagmiddag totaal f 111.8 millioen bijeengebracht. Het Comité Lepeltjesactie ten bate van het Nationaal Rampenfonds te Utrecht heeft een bedrag van f40.000. aan het Nationaal Rampenfonds doen toekomen als tweede bijdrage uit de opbrengst van de verkoop der lepeltjes. Eerder werd reeds f 50.000.afgedra gen aan de radio-actie „Beurzen open, dijken dicht" zodat de totaal-opbrengst tot nu toe f90.000.heeft bedragen. Van het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis ontvingen wij de 83e lijst van geborgen en geïden tificeerde slachtoffers van de waters nood. Zij luidt als volgt: NIEUWERKERK: Sara van Mourik, geb. 1-10-1933, laatste adres Provinciale- weg 2; Antonia Sies, geb. 17-9-1950, laat ste adres Molenstraat 141. OUDE TON GE: Beije Koole, geb. 14- 10-1940, laatste adres Julianastraat 8. OUWERKERK: Eduard Eliza Cornelis Schoenmaker geb. 29-9-1951, laatste adres no. 175; Willem Adriaan Vijver berg. geb. 11-1-1908, laatste adres Zuid straat 84. De wandelaars, die zich voor deze stunt van een Apeldoornse reclameman beschikbaar hadden gesteld, brachten op straat een drukte van vele duizenden mensen teweeg. Ook een muziekcorps kwam bij hun rondleiding door de stad te pas. De belangstelling voor hen was vrien delijker dan voor de wandelaars die op een nacht deze 30 km hadden afgelegd om de duurzaamheid der sokken te be proeven. In Loenen had de politie hen meegenomen, omdat zij toen nog geen geloof kon hechten aan werkelijk goede helden op sokken! Om de wandelaars voor pijn te behoe den was in de sokken een dunne vilt- laag aangebracht. Geen van de vier paar voeten, die onderweg regelmatig door een voetspecialist waren gecontro leerd, vertoonde enig spoor van een blaar. Een notaris en twee getuigen verge zelden de stoet per auto. De wandelaars gevoelden zich na afloop fit, maar de chauffeurs van de volgauto's waren meer dan beu van het 30 km rijden in de eerste versnelling. De Nederlandse importeur uit Zeist, die de alleenverkoop van dit garen aan een Apeldoomse firma heeft opgedra gen, vertelde de belangstellenden, dat twee tachtigjarige Zwitserse tantes hem op de gedachte hadden geholpen dit garen in Nederland in te voeren nadat zij een paar sokken voor zijn zoon had den gebreid, dat hem van de bijzondere kwaliteiten van dit soort nylongaren had overtuigd. Op een bijeenkomst van de A.V.R.O. te Groningen is medegedeeld, dat de administrateur van de A.V.R.O., de heer Repko, op de eerstvolgende vergadering zal worden voorgedragen als directeur van de A.V.R.O. 91. Zo stil mogelijk glijden de mannen weg tussen de wirwar van kleide sparren. Achter een omgevallen boom duiken zij diep weg in de ijskoude dikke sneeuwlaag en wachten met kloppend hart af. De Nomaden zijn hen tot op enkele schreden genaderd. Zij zijn niet ver van Eric's schuilplaats stil blijven staan en praten op gedempte toon met elkaar. Klaarblijkelijk voelen zij zich in de duisternis van het woud niet erg thuis. Een moment vreest Eric, dat zij hun sporen zullen ontdekken, maar de aandacht van de steppenkrijgers is geheel op de beer gericht. Deze is opgeschrikt door de aanwezigheid van zo veel belagers op de loop gegaan en tot grote opluchting van de twee Noormannen zet de troep lagers de prooi na. Als de laatste eindelijk uit het gezicht verdwenen is, richt de Noorman zich met een zucht uit zijn benarde houding op. „Oef," zegt hij. „Dat was op het kantjezij waren met hun twaalven... Met hun twaalven herhaalt hij peinzend en plotseling beginnen zijn ogen te schitteren. „Er zijn dus hoogstens zes man in het kamp achtergebleven, Yark. Dit is onze kans! Zij verwachten thans geen overval en zeker niet van twee man! Durft gij het aan? Gij zijt on gewapend." „Ha," snuift de eenogige verontwaardigd. „Durven? Let op!" En terwijl hij een zware sparrentak grijpt, zegt hij: „Waar wachten we nog op? Daden! Er op los heer koning!" De achtergebleven Nomaden zitten niets vermoedend om het vuur, als een van hen eensklaps luisterend opstaat. „Ik geloof, dat zij reeds terug begint hij, doch de rest van zijn woorden gaat over in een hese kreet. En terwijl de Nomaden vol ontzetting zien, dat de spreker met een dodelijke pijl in de borst rochelend voorover knakt, stormen twee donkere gestalten in een overrompelende aanval nader. Van officiële zijde is uit Hollandia op Nieuw-Guinea bericht ontvangen, dat 11 Mei in het Zuiden van de „Vogelkop" een ilfiltratie is gedaan door een kleine groep goed gewapende Indonesiërs. Dezelfde dag nog hebben de Nederlandse militairen een krachtige actie ingezet; 13 Mei was de in- filtratiegroep geheel onschadelijk gemaakt. Onder de door de Nederlandse troepen gemaakte buit bevinden zich een prauw, een mortier, brenguns, geweren, hand- en mortiergranaten. Men zal zich wellicht herinneren, dat in Januari 1952 een infiltratiepoging is gedaan op het eilandje Gag en andere kleine eilan den van de Rad ja-Ami at-groep, welke po ging eveneens door snelle en doeltreffende actie van de land- en zeestrijdkrachten in Nieuw-Guinea onschadelijk werd gemaakt:. (Van onze correspondent) De toestand bij de coöperatieve melk- productenfabriek „De Ommelanden" leidt meer en meer naar een drama. Bin nen het bestuur is een strijd om de macht ontbrand, waarbij allerlei dwaze besluiten genomen worden, mensen zon der meer ontslagen worden, waarvan een grote verwarring het gevolg is. De drie oppositieleden in het bestuur trek ken zich van statuten niets aan en gaan hun gang. Ze hebben de fabriek bezet en de boekhouding en de sleutels over genomen, zij moesten zelfs de telefoon centrale binnendringen en de telefoniste de sleutel ontwringen. Verschillende functionarissen werden zonder meer ont slagen. Zij moesten het terrein verlaten en hun werd verboden dit weer te be treden. Na de mislukte bestuursvergadering hebben de drie, onlangs door de leden vergadering gekozen bestuursleden uit de oppositie getracht een nieuwe verga dering te beleggen. Volgens de statuten van „De Ommelanden" moet deze ver gadering bijeengeroepen worden door de voorzitter van het bestuur hier dus de heer J. Akkerman of door zijn plaatsvervanger in dit geval de heer Wierenga die echter in een nader overleg direct geen heil zagen en deze vergadering weigerden. De drie nieuwe leden hebben toen zelf een vergadering gehouden en de bestuursfuncties ver deeld. Voorzitter werd de heer F. Bui ter, ondervoorzitter J. H. Hoitman en secretaris H. W. van Hemmen. De heer de Boer werd in zijn oude functie her plaatst en de drie nieuwe bestuursleden hebben tezamen met de heer de Boer de fabriek „bezet". Eerst het prfvékantoor en later ook de rest van het bedrijf. Bij deze machtsovername hebben zich enkele strubbelingen voorgedaan, om dat de maatregelen ingrijpend waren Zo werd het accountantskantoor Van Dien, Van Uden en Co, gelast de Doek- houding over te dragen. De boekhou ding werd in handen gegeven van het accountantskantoor Brouwer. De hoofd" boekhoudster die door het oude be stuur geschorst was, maar onmiddellijk herplaatst werd door het nieuwe oppo sitie-bestuur heeft tezamen met de heren Brouwer en mr. W. F. Vorrink (werkzaam bij het accountanskantoor Brouwer) de sleutel van de safe opge ëist De deur van de telefooncentrale werd vervolgens opengebroken en de dienstdoende telefoniste werd de sleutel uit de handen gewrongen. Toen een deputatie bij de telefoon centrale kwam, grendelde de tele foniste de deur, omdat ze al eens eerder moeilijkheden met de opposi tie had gehad. Men brak evenwel de deur open en ontnam haar de sleutel. Ze werd op staande voet ontslagen en men verbood haar de terreinen van „De Ommelanden" te betreden. Ook de personeelschef, de heer C. B. Baarveld, en een van de technische chefs, de heer J. Bosscher, die sinds de ommekeer weer in het bedrijf werk zaam waren, kregen onmiddellijk ont slag en mochten het terrein niet weer betreden. De heer T. J. Wierenga, wnd.- directeur en beheerder, werd het recht tot afwikkelen van geld- en personeels zaken verboden. De telefoniste door huwelijk Engelse heeft zich direct na deze gebeurtenis in verbinding gesteld met de Engelse ambassade. Het gevolg was dat de politie werd ingeschakeld, maar er volgde geen politioneel ingrij- pen. (Van onze Utrechtse correspondent) Het in de vergadering van Zaterdag door de voorzitter van de Kath. vereni ging voqr vertegenwoordigers, handels agenten en verzekeringsinspecteurs „St Christoffel" geopperde 'denkbeeld inza ke concentratie van diverse organisa ties van hoofdarbeiders, heeft krachtig weerklank gevonden bij de leden. Na enige gedachtenwisseling werd althans op deze bijeenkomst een motie aangeno men, waarin aan het hoofdbestuur werd opgedragen, te ijveren voor een spoedi ge totstandkoming van een dergelijke concentratie. Het jaarverslag van de secretaris, de heer C. Bekkering, gewaagt van een vruchtbaar verenigingsjaar. Het aantal leden steeg met 59 tot 2468; het aantal afdelingen vermeerderde met 2, n.l Bilthoven en Delft. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de aftredende leden C. G. Bek kering, secretaris en J. N. Kappelhof bij enkele candidaatstelling werden herko zen. In de vacature lid-handelsagent werd voorzien door de verkiezing van de heer Ph. B. Middelkoop te Utrecht. Tweede en derde Pinksterdag zullen in de kapel van het Canisianum te Maastricht de wijdingen van subdiaconaat en diaconaat ontvangen: J: van den Berg (Nijverdal), M. Cnops (Berehem-Antwerpen, België), L. van der Drift (Scheveningen), H. Gieyes ('s-Gra- venhage), H. Hoefnagels (Kerkrade), A. Kropman (Nijmegen), A. Kuylaars (Breda), A. Mulder ('s-Gravenhage), J. P. du Ry (Godinne, België), A. Schouten ('s-Graven hage), L. Soekata (Djali. Indonesië), P. v. Stappen (Brussel, België), W. Terpstra (Harlingen). F. van Bladel (Antwerpen, Bel gië), T. Widyana (Muntilan. Indonesië), al len theologanten van de Sociëteit van Jezus. In Schoonhoven en omgeving zijn de laat ste tijd enkele gevallen van besmettelijke maag-darm catarrh voorgekomen. De medi sche inspectie van de Volksgezondheid en de veterinaire inspectie van de Volksgezond heid, plaatselijke doktoren en de Vleeskeu ringsdienst zijn diligent, en van mening, dat er geen enkele reden voor paniekstemming is, aldus heeft de burgemeester medege deeld. Een 40-tal personen zou door de be smettelijke ziekte reeds ~ijn aangetast. Slechts in één geval bleek opneming ln het ziekenhuis noodzakelijk. ;vt- Advertentie wanneer U hoofdpijn hebt of verkouden bent. Aspirin (alleen echt met het Bayerkruis) helpt U snel. Zaterdagmiddag half 2 is de 13-jarige Adriaantje Leysen, te Beverwijk, door een ongeluk om het leven gekomen. Het meisje, dat pas had leren fietsen, stond even stil langs het trottoir van de Noorderwijkweg. Zij verloor op een ge geven ogenblik haar evenwicht en viel onder een passerende auto van de expe ditiefirma Heilker, uit Haarlem. Door dat een der wielen over haar heen ging, werd het meisje zeer zwaar gewond. In zorgwekkende toestand is zij naar het Rode-Kruisziekenhuis overgebracht. Kort na aankomst aldaar, is zij overleden. (Van onze correspondent) In het St. Antoniusziekenhuis te Hel mond heeft mevr. v. d. VenDe Groot, uit Deurne, Zondagmorgen het leven geschonken aan een drieling: een meisje en twee jongens. Annemieke, Peter en Joop, wegen resp. 2100, 2700 en 2350 gram. Moeder en kinderen maken het goed Volgens de „Observer" heeft Rusland zijn vijandige houding ten opzichte v» Joegoslavië gedurende de laatste tijd in belangrijke mate gewijzigd en zijn er verschillende tekenen, die erop wijzen, dat Rusland tracht op vriendschappe- lijker voet met Tito te komen. Toen de Joegoslavische zaakgelastigde te Moskou twee weken geleden een be zoek bracht bij het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou, teneinde zich te beklagen over de hou ding van de Russische veiligheidsdienst, werd hij tot zijn grote verbazing door minister Molotov persoonlijk ontvangen. Nadat de klacht van de Joegoslavische zaakgelastigde op de meest hoffelijke wijze uit de weg was geruimd, werd van Russische zijde de wens geuit, dat Rus land er prijs op zou stellen als de nor male diplomatieke betrekkingen met Joegoslavië wederom hervat zouden worden. Alhoewel de diplomatieke be- De leden van de regering tijdens de plechtigheid van Zaterdagavond in het Utrechtse stadion. V. I. n. r.: Dr. Houben, de ministers Cals, Drees, vd. Kiejt, Witte, Van Thiel, Beel, Algera, Donker en De Bruijn. Een commissie uit het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden meent, dat de geallieerde strijdkrachten in Europa te weinig brandstof en munitie hebben om te kunnen vechten, en dat de Europese landen in het algemeen onvoldoende zorgen voor de uitrusting en bevoorra ding van de legers. De commissie, die uit vijf leden be staat, heeft dat in Washington meege deeld na een reis van twee weken door Frankrijk en Italië. Het grote euvel is volgens haar, dat geen van de landen gelooft in de dreiging van een Russische aanval. De commissie dringt er bij het Huis op aan alle plannen tot hulp aan het buitenland opnieuw te bestuderen om vast te stellen, of de veiligheid van de Verenigde Staten er inderdaad bij ge baat is. Gistermorgen vroeg is In de Deense haven Aarhus een Britse motortorpedo boot gezonken, nadat zich aan boord een ontploffing had voorgedaan. De Ad miraliteit in Londen heeft meegedeeld, dat vier matrozen licht zijn gewond. „Ja." 29 „Mijn broer," zei Lord Charles ten slotte, „liet mij alleen in de zitkamer achter. Tamelijk vlug daarna kwamen de jongens, ik bedoel mijn zoons, bij mij in de kamer. Ik geloof, dat daarna mijn vrouw de deur van de kamer open deed en vroeg of een van de jongens mijn broer en schoonzuster met de ljft naar beneden wilde brengen. Zij deden het nooit zelf. Eén van de jongens ging de kamer uit. Is dat degene die u be doelt?" „Jazeker, mylord." „Ik weet niet welke het was." „Herinnert u zich dat niet?" „Niet zo precies. Het was één van de tweelingen. Ik heb er niet op gelet, wie er ging. Zal ik het ze vragen?" „Nog niet, mylord, dank u wel. Moet ik daaruit opmaken, dat de twee jonge heren zo op elkaar lijken, dat u niet kon zeggen, wie van hen de kamer ver liet?" „O, ik zou het wel hebben kunnen zeggen, als ik beter gekeken had, maar dat heb ik juist niet gedaan. Ik zag al leen maar dat een van de twee ging. Ikik dacht ergens over na." „Bleven de twee anderen bij u in de zitkamer? Meneer Henry Lamprey en de andere tweeling?" „Dank u, mylord. Dan zult u toch de overblijvende tweeling wel opgemerkt hebben?" „Nee. Nee, dat niet. Ik keek helemaal niet naar de jongens. Ik zat bij het vuur. Henrey, mijn oudste zoon, zei iets, maar verder spraken we geen van allen. Ze zullen dat zelf ook wel zeggen." „Zeker, mylord. Is het dus juist om te zeggen, dat u en uw twee zoons in de zitkamer zaten, terwijl de lift naar be neden ging? Hoe lang bleef u zo zitten, mylord?" „TotdatLord Charles zette zijn monocle af en deed hem in zijn vestzak. Het was een automatisch gebaar. Zonder het glas was de bijziende blik van zijn slechte oog buitengewoon opvallend. Zijn lippen trilden licht. Hij wachtte en be gon opnieuw. „Totdat ik hoorde dat tot ik mijn schoonzuster hoorde gillen." „En besefte u toen „Ik besefte niets" onderbrak Lord Char les snel. „Hoe kon ik dat? Ik weet nu natuurlijk dat ze met de lift naar be neden gegaan zijn en dat ze toen die die verschrikkelijke ontdekking deed en dat ze gilde, toen de lift weer naar bo ven ging. Maar op het moment zelf tast te ik volslagen in het duister. Ik werd me alleen bewust van het geluid. „Dank u," zei Fox weer en schreef in zijn notitieboek. Over de rand van zijn bril keek hij Lord Charles aan. „En toen, mylord? Wat gebeurde er volgens u toen?" „Wat er toen gebeurde, was dat ik naar de overloop ging gevolgd door de twee jongens. Tegelijkertijd kwamen mijn vrouw en de meisjes mijn doch ters uit 26. Ik geloof, dat mijn jong ste zoon. Michael, ook ergens vandaan kwam maar niet lang bleef. De lift kwam terug en was bijna weer ter hoogte van onze overloop." „Hoogte van onze overloop," herhaalde Fox tegen zijn aantekeningen. „En wie waren er in de lift, mylord?" „Dat is toch duidelijk," zei Lord Char les. „U hebt toch begrepen, dat mijn broer en schoonzuster en mijn zoon in de lift waren?" „Jawel mylord, maar, ziet u, in dit soort aangelegenheden nemen we de verklaringen liever afzonderlijk op, om ze te kunnen vergelijken, hoewel dit u tamelijk vervelend moet lijken." Neem me niet kwalijk, meneer Fox, u hebt natuurlijk gelijk. Ik ben bang dat ik „Het is heel begrijpelijk, mylord, dat uNatuurlijk. Ik neem dan aan, dat Lady Wutherwood begon te gillen toen de lift bijna beneden was?" Lord Charles vertrok zijn mond en zei ja. „En bleef gillen tot de lift weer bij uw overloop was?" „Ja." „Juist. Wilt u me nu vertellen wat er gebeurde toen de lift bij u stopte?" „We waren volslagen in de war. We konden ons niet voorstellen wat er ge beurd kon zijn, waarom zij zo'n vrese lijke scène maakte. Zezeik moet erbij zeggen, dat zij nogal ner veus is. Misschien een tikje hysterisch. De lift stopte en Henry deed de deuren open. Zij rende naar buiten, ze viel bij na, mijn vrouw ving haar in haar ar men op. Mijn zoon, de tweelingik.... het is zo dom, dat ik u niet kan zeg gen wie het was, kwam zonder spreken naar buiten, of als hij al iets gezegd heeft, heb ik het niet gehoord. Ziet u, ik keek toen juist in de lift." „Dat moet een vreselijke schok voor u geweest zijn, mylord," zei Fox een voudig. „Ja. Een vreselijke schok. Ik zag mijn broer," zei Lord Charles luid en vlug. „Hij zat aan het eind van de bank De wondik zag die wondik....], ik begreep het toen nog niet goéd] "dat zijmijn schoonzuster en mijn zoon... met de lift naar beneden gegaan waren zonder in het begin te merken, dat er iets aan de hand was „Wanneer begreep u dat, mylord"? „Zodra mijn vrouw haar wat gekal meerd had, begon ze erover te praten. Ze was erg wild en onsamenhangend, maar dat maakte ik eruit op." „Hebt u uw zoon ook ondervraagd, mylord? Welke zoon het dan ook was," informeerde Fox, alsof een dergelijke verwarring met kinderen dagelijks voor kwam. „Nee, we schenen geen tijd te hebben om ergens over te praten." „Als u hem toen ondervraagd zou hebben, zou u na tuurlijk geweten hebben wie het was?" „Natuurlijk," zei Lord Charles effen. „Heeft een van de anderen met hem gesproken, mylord?" „Ik weet het werkelijk niet. Hoe kan ik dat nu weten? Als ik dat gehoord had, zou ikHij hield plotseling op. „Ik kan u er echt niet méér van ver tellen." „Ik begrijp het, mylord. Ik dank uzeer voor uw welwillendheid en nogmaals bied ik u mijn excuses aan voor de moeite, die ik u veroorzaak. Ik heb nog een paar punten. Hebt u uw broer aan geraakt?" „Nee" zei Lord Charles heftig. „Nee Nee! Ze hebben hem er uitgedragen en naar mijn kamer gebracht. Dat is alles." „En toen hebt u hem niet meer ge zien, tot u in de kamer kwam toen ik er was?" (Wordt vervolgd). trekkingen met Rusland nooit geheel zijn verbroken, kon men na de breuk in 1948 tussen Rusland en Joegoslavië niet spreken van een geregeld diplomatiek contact. In Belgrado verwacht men, dat de Sovjet-regering nu spoedig zal over gaan tot het benoemen van een Russi sche ambassadeur. Sinds die tijd werd eveneens opgemerkt, dat èn in Rusland èn in de satellietstaten de vijandige propaganda tegen Joegoslavië werd stopgezet. Een ander punt. waaruit de toenaderingspogingen blijken, is het accoord tussen Roemenië en Joegoslavië over scheepvaartkwesties op de Donau. Roemenië heeft tijdens besprekingen hierover zonder enige tegenwerping alle Joegoslavische voorstellen geaccepteerd. Het is voor het eerst sinds vijf jaar, dat Joegoslavië een pact heeft gesloten met één van de Russische satellietstaten. De Argentijnse politie heeft een sa menzwering ontdekt tegen het leven van president Peron en de leden van zijn kabinet. Dat is meegedeeld door rechter Miguel Vignola, die het onderzoek leidt inzake de bomaanslagen in Buenos Aires van enkele weken geleden Juist als gevolg van dit onderzoek had de politie een aantal documenten in han den gekregen, waaruit bleek, dat een groep ontevredenen een aanslag zcu ple gen op het regeringsgebouw en. vervol gens per vliegtuig uitwijken naar Uru guay. Twee personen, in v/ier woningen explosieve.n en wapenen werden gevon den, zijn gearresteerd. Ook de Franse secretaresse van een Engolsche "hemicus is in Buenos Aires in hechtenis genomen. AAGTEDIJK 17 te Paranagua. AAGTEKERK p. 17 Kp. Leeuwin n Aden. AALSDIJK en ALMDIJK 17 te Rott. ABBEKERK 17 te Cebu. ALBIREO 18 te Antwerpen. ALCYONE 17 te Rio Grande. ALGENIB 18 nam. te Ilheos. ALIOTH 17 te Bremen, 19 te Ham». ALKAID p. 18 Madeira n. Recife ALNATI 18 te Las Palmas n. Rott. ALPHACCA 18 nm. te Rio de Janeiro. ALPHERAT 18 nam.—19 te Santos. ALTAIR 17 te Santos. AMOR 18 nm. te Beyrouth. ANNENKERK 18 te Genua. ARENDSKERK 18 v. Aden n. Japan. ARGOS 18 te Izmir. ARKELDIJK 17 te Rotterdam. ARUNDO p. 18 Pt. Sudan n. Pt. Said. BALI 17 van Singap. 19 te Priok. BANTAM p. 18 nm. te P. Said, 19 v. Sues. BARENDRECHT 18 te Hamburg. BENGKALIS p. 17 Minikoi n. Pt. Sudan. BENNEKOM 17 te Curagao. BILLITON 17 te Kaapstad. BLOEMFONTEIN 18 te East London. BOISSEVAIN 19 te Mauritius verw. BONAIRE p. 18 Ouessant n. Madeira. BORNEO 18 te Malta. BOSCHFONT. p. 18 Kp. Gata n. Mars. CALLISTO 18 te Rotterdam. CELEBES 18 v. Djeddah n. Priok. CERONIA p. 18 Krakatau n. Lor. Marei- CHAMA 18 te Suez, 19 van P. Said naar CLEODORA p. 18 Galapagos n. Curasao. DELFLAND 17 te Rio Grande. DF.LFSHAVEN p. 18 Finist. n. Antw. DELFT 17 te Antwerpen. DONGEDIJK p. 18 Texel, 19 te Antw. DUIVENDR. p. 18 Azoren n. Nw. Orl, DUIVENDIJK p. 18 Wight n. Curagao. ERINNA p. 18 Kp. de Gata n. Rott ESSO A'DAM p. 18 Sable-eil. n. Rott ETREMA p. 17 Masirak n. Pt. Sudan. GAASTERLAND 17 te Pto. Alegre. GAROET p. 18 Guardafui n. Belawan. GOOILAND 17 te Bahia. GOUWE 17 te Rotterdam. GORDIAS 17 te Amsterdam. HECTOR 18 te Hamburg. HECUBA p. 18 Azoren n. Barbados. HEEMSKERK 18 te Pt. Elizabeth. HELDER p. 18 Azoren n. San Juan. HOOGKERK p. 18 Guardafui 19 te Adel' JAPARA KRL. 17 te Beyrouth. JAVA 18 te Southampton. JUPITER 17 te Patras. KERTOSONO 18 te Newport News, ver»- KOTA INTEN 18 v. Aden n. R'dam. LAERTES p. 18 Lissabon n. Pt. Said. LEKKERK. en LUNA 1 7te Hamb. LEOPOLDSKERK p. 18 Napels n. Pt. Said. LEUVEKERK 18 te Bombay. LOENERKERK p. 18 Cochin n. Tutic. LOMBOK 17 te Anakan. LOPPERSUM p. 17 Kp. Race n. Canada. MAAS 18 te Amsterdam. MAASLAND p. 18 Wight 19—20 te A'd. MAETSUCK. p. 18 Christmas n. Ferm. MALEA p. 18 Curagao n. La Mede. MANOERAN p. 18 Kp. Gata n. Bilbao. MAPIA p. 17 Minlcoy n. Djibouti. MARKELO 18 te W. Hatlepool. MEERKERK p. 18 Messina n. Pt. Said. MELISKERK 18 te Yokohama. MENTOR 17 te Tunis. MERWEDE 17 van Charleston n. Havre- MIRZA p. 18 Guadeloupe n. Engeland. MURENA p. 18 Str. Soenda n. Miri. NIGERSTROOM 17 te Amst. OBERON 17 te Maracaibo. OMALA 18 nam. te Malta. ONDINA p. 18 Messinastr. n. Bombay. ORANJESTAD p. 18 Kp. St. Vine., OVERIJSEL 17 nm. te Penang. ORESTES 17 te Rotterdam. ORION 17 te Thessaloniki. PAPENDR. p. 18 Kp. St. Vine. n. Havre. PARKHAVEN p. 18 Ouessant n. IJm. PRINS ALEANDER 18 te Quebec. PR. FRED. HENDR. 18 te R'dam. PR. FR. WILL. p. 17 Scillys n. Montr. PR. JOH. WILL. FRISO 18 te Antwerpen. PR. WILLEM V 17 te Montreal. RIDDERKERK 18 van Pt. Said n. Rott- ROEPAT 18 te Basrah. ROTTI 17 te Baltimore. RUYS p. 17 Okinawa, 19 te Hongkong- RIJNLAND 18 van Santos n. B. Aires SALLAND p. 18 Kanar. eil. n. Amst. SCHIE p. 18 Ouessant n. Algiers. SCHIEDIJK 17 van Singap. 19 te Priok. SIBAJAK 16 van Ealboa n. Papeete. SIRRAH 17 van Suez n. Cochin. SLAMAT 18 te Marseille. SLIEDRECHT p. 17 Malta n. Mena Ahm- SLOTERDIJK 18 te Rotterdam, v. SPILBERG p. 17 Kanar. eil. n. Dakaf* ST. DORDR. p. 18 Lissab. 19 t.e Huelva. ST. MAASTR. p. 18 Ouessant n. Amst. SUMATRA 17 te Amsterdam. TALISSE 18 nm. v. Djibouti n. N. Y. TARA 17 te Rio de Janeiro. TARAKAN p. 18 Perim 19—20 te Djedda. TEGELBERG 18 te Lorenco Marques. TEIRESIAS 18 van Suez n. Priok. TERNATE 18 v. Colombo n. Rott. THALATTA p. 18 Kreta n. Gibr. TIBA 18 van Vlissingen n. Santos. TJITJALENGKA 17 te Kobe. TOMORI 18 te Tj. Pandan. TRAJANUS p. 18 Azoren n. W. Indië. TROMPENBERG 17 te Hamburg. WAAL 18 te Guanta. WATERLAND 19 te St. Vincent KV. WESTERDAM p. 18 Scillys n. N. Y. WILLEM RUYS 18 te Singapore WINSUM p. 18 Kp. St. Vinct. n. Sluiskil- ZONNEWIJK 5—6 Juni te Baltim. verW- ZUIDERKRUIS p. 18 Lissabon n. R'datn- AMSTERDAM. Doctoraal Rech ten de heer K. Helder te Amsterdam- AMSTERDAM. Bevorderd tot art* mej. E. Hoolstein en de heren W. F- de Vos, J. van den Berg, F. Polak (Am sterdam) en P. A. Spierenburg (Haar lem). Gesl. voor het artsexamen le gedeel te mej. H. A. van Drunen (Bussum) eb de heren C. R. Post, S. P. Simons, G. van 't Hog (Amsterdam) en L- Gast (Hilversum). 5000 9208 2000 9380 f 1500 7497 18085 1000 4107 4595 19044 21099 t 400 2935 5540 6095 8525 9459 12478 12524 21284 200 1203 2779 3505 6055 6315 7129 7105 73" 7769 8427 10820 11258 12147 12395 12471 13467 13676 15372 16815 17298 17732 18291 18889 19BB 20500 21832 21973 Prijzen van 80. 1038 076 198 236 248 334 494 529 733 75ó 12083 087 111 137 193 195 445 516 820 911 865 2023 030 501 515 638 670 696 719 755 886 899 963 987 8113 146 233 608 683 836 954 4052 083 155 236 379 395 517 753 769 779 795 875 901 980 5054 056 207 317 343 357 623 721 899 977 6062 106 113 237 288 300 647 743 763 839 949 973 7037 138 257 279 532 573 749 977 978 8274 284 363 514 603 679 734 802 808 884 906 9015 077 142 150 332 446 559 746 900 10126 177 240 451 456 470 491 572 635 672 771 797 864 11053 208 230 266 282 415 470 553 760 764 775 883 884 892 948 985 937 a7l 13054 200 231 364 427 620 707 833 866 %11, 889 955 Ai 14007 025 136 212 220 251 329 358 380 40* 932 u*5 15036 135 227 286 345 419 825 937 944 16303 539 614 744 749 886 913 962 -„a 17289 342 343 397 400 448 633 679 718 770 824 „14 18017 024 025 027 092 234 420 485 541 bl 711 738 854 865 950 19113 114 354 682 771 820 848 „„3 2001(1 057 174 296 339 437 491 526 537 6» 21092 202 230 246 412 484 667 747 756 770 820 854 930 969 1018 033 069 Adi. 109 116 123 iJ. 258 287 307 338 376 395 439 446 485 521 522 542 549 618 619 620 631 651 655 668 669 694 712 724 793 813 828 842 860 899 938 981 990 2022 035 102 137 237 319 325 326 327 358 401 418 456 465 494 567 600 605 619 636 643 653 678 693 714 724 753 776 795 808 846 850 851 866 867 876 881 910 911 925 926 949 978 3053 063 065 067 178 180 182 191 202 276 288 392 409 410 424 427 437 439 455 463 466 536 544 568 591 623 652 665 666 677 699 716 747 754 764 775 813 831 841 845 887 888 924 926 934 991 993 996 4007 008 019 034 086 109 111 123 132 135 136 175 176 206 212 229 239 254 275 291 295 309 316 352 361 377 383 409 411 *25 477 484 537 675 695 742 748 754 767 772 786 808 830 859 881 899 915 950 961 964 5002 003 043 073 080 111 132 158 205 242 292 304 346 352 428 509 559 594 609 664 665 685 688 740 792 794 803 816 823 846 853 854 861 862 873 925 969 991 6046 085 086 108 127 242 246 268 299 311 322 360 364 429 433 442 4S1 482 556 616 640 649 674 678 726 754 772 779 792 802 809 834 852 868 7008 019 021 065 082 085 095 124 137 149 1S5 1S9 218 223 226 241 244 245 246 337 347 379 404 417 424 435 475 483 545 581 664 665 692 696 697 726 751 807 833 854 882 932 937 949 973 8001 028 042 052 114 122 141 148 172 213 215 254 267 283 287 301 313 344 3S4 434 438 455 471 473 487 527 554 612 627 640 642 676 771 776 796 819 848 862 869 887 902 929 930 962 967 971 9040 045 055 139 156 161 195 201 206 220 243 256 259 260 324 388 390 396 427 432 460 549 668 680 6S2 704 710 836 867 882 886 948 999 10037 095 113 117 264 276 287 313 320 331 345 359 374 400 405 411 431 434 441 477 494 502 510 535 563 568 587 607 629 648 697 724 732 777 799 819 830 874 906 919 964 Aanvulling nieten: 1159 en 12957 NieUm 450 11024 072 108 209 264 273 284 287 312 431 458 471 485 550 569 625 658 660 712 752 784 789 802 804 901 918 940 g 12029 041 049 056 069 093 127 132 212 fgg 242 283 309 329 429 574 611 633 639 o 669 674 682 818 859 871 886 900 909 929 <209 13028 035 037 057 094 115 137 142 19» 7-W 217 237 257 269 306 318 321 329 355 3 423 505 518 572 687 715 717 723 732 <„5 759 772 888 893 917 926 929 964 982 9 14020 037 131 145 146 159 242 278 285 j 391 392 494 520 523 524 534 538 575 g 597 600 653 697 710 718 736 779 794 °g3 818 829 844 848 850 858 860 901 931 - 980 148 15047 057 070 081 092 095 133 139 142 507 152 204 207 221 332 344 384 434 474 g 607 679 688 695 719 723 748 774 792 g0 816 838 853 883 901 903 916 918 ?,,i 16015 067 132 183 203 258 275 306 31» 5g7 335 355 380 393 411 484 494 512 55» glg 590 636 671 775 778 782 828 829 85» 934 948 9S1 3OI 17042 065 103 137 166 170 171 172 Igg 208 224 231 279 292 307 355 358 -- 406 449 462 467 469 470 478 502 52t 7ü3 524 542 579 597 607 620 628 678 704 719 734 OQfl 903 750 759 762 783 786 815 831 864 8»° 927 963 981 l44 18013 046 071 075 080 110 115 136 14 462 203 268 334 367 369 396 425 436 44 73g 512 546 547 561 566 637 640 66'3 761 768 771 823 845 846 873 97* 33® 19053 067 123 170 201 204 293 307 d»d 763 364 369 382 470 498 557 562 665 785 787 809 818 847 879 945 988 793 30009 069 097 114 129 151 153 159 72i 50l 216 220 227 292 378 382 446 460 4o 7g0 510 533 567 586 603 668 735 755 762 782 798 854 974 995 14« J§? 21002 045 072 084 101 112 133 141 1 2 jgl 197 240 296 354 400 406 491 512 jftg ggl 737 744 768 858 878 899 908 926 a 523

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4