Verregend VRAVerslüüt Quick (N) f/Z Stormvogels behoudt kampioenschap Be Quick met 2-0 verslagen kans op het Krappe zege van EDO te Zwolle R.C.H. STRANDT OP DE WAGENINGSE BERG GVAV kansloos door VSV verslagen (0-3) Excelsior klopt Haarlem Racing mag met (0-0) gelijk spel zeer tevreden zijn Van der Kuil niet in beste vorm Arsenal komt Matig batten Angenent op de middenvoorplaats HAARLEM, WEER NIET BEST WINT MET 1-0 Speedboatraces op de Amstel MAANDAG 18 MEI 1953 PAGINA 7 OSV—Schoten 0—1 BONDSELFTAL WINT van MIDDLESEX (3-2) (Van onze verslaggever) Stormvogels had theoretisch nog een kans op het kam pioenschap en die heeft hei na de zege van 2O op Quick behouden. De Groningers hadden niet veel ie ^ferliezen. Dit betekende nog niet dat de ploegen ^ondag te IJmuiden gezorgd hebben voor een technisch behoorlijke partij, waartoe zij nu de gelegenheid hadden. Integendeel, er werd over hei algemeen vrij kalm gespeeld ®n de spelers hebben het publiek weinig fraai spel aange boden. De IJmuidenaren hebben hei best van de kansen Sebruik gemaakt en daardoor een zege behaald van 2O, een uiislag die de verhouding goed weergeeft. Weinig fraai spel In elk geval één van de 56 elftallen, welke afgebeeld staan in het album „Met MARS langs de Nederlandse Sportvelden", dat U gratis wordt toegezonden, wanneer U vóór 30 Juni a.s. 24 omslagen van MARS en/of NUTS inzendt aan MARS Chocoladefabriek N.V., Sloterkade 10-11, Amsterdam. W. Nederlandse cross-ploeg wint te Montreuil Courses te Duindigt Boys bieden felle tegenstand Hawthorn wint Ulster Trophy te Belfast In Ned. B-elftal tegen Middlesbrough Oost-Nederlands elftal Fraaie goal van Groenenveld Met veel misbaar staat Lenstra toe te zien, hoe de situatie voor zijn doel zich ontwikkelt. Er schijnt iets aan de hand te zijn.... Spannend, zeer spannend was de strijd om de onderste plaats te ontlopen tussen O.S.V. en Schoten en de 10 voorsprong die Schoten al voor de rust had genomen, heeft het met inzet van alle krachten moe ten verdedigen. Toch is de overwinning der Haarlemmers wel verdiend, want in tactisch opzicht waren zij hun tegenstan ders de baas. De Oostzaners speelden voor de rust met de vrij sterke wind in de rug en togen di rect ten aanval. Doch zonder succes, want de Schotenaren hadden er op gerekend, want. rechtsbinnen Tjeertes kwam niet van het middenveld af en met zijn lange pas ses kon hij enkele malen zijn voorhoede aan het werk zetten. Toen er een half uur gespeeld was kwam de bal bij Keulemans terecht, die een voorzet gaf, welke weer door Bot voor de voeten van v. Oosten werd gekopt en deze passeerde doelman Schouten met een hard schot, 01. Ontstuimig kwamen de O.S.V.-ers nu op zetten en eenmaal dachten wij hen te zien scoren, maar doelman Kessen keerde het schot van Dil prachtig. Voor de rust kwam er geen verandering meer. Na de hervatting kwamen de Oostzaners weer, ondanks de tegenwind, opzetten, maar de aanvallen wa ren te onsamenhangend om gevaarlijk te zijn. Het offensief duurde echter niet lang, want ook de Schoten-voonhoede ging zich weer roeren en het bleek dat de Haarlem mers gevaarlijker waren dan hun tegenstan ders. Naarmate de tijd verstreek kwam het vast te staan dat de O.S.V.-ers derde klas- ser zou worden, want de Haarlemse verde_ diging gaf geen krimp en met Schoten in de aanval kwam het einde van deze zeer spannende strijd. (Van onze sportcoriespondent) Doelman Keizer van Volendam, die tezamen met zijn clubgenoot Klaas Smit en Dangermond (West Frisia) het niet-Noordelijk element in een Bonds- elftal vormde, heeft zich Zaterdagavond met één slag populair gemaakt in Gro ningen. Een kwartier vóór het einde stopte Keizer een strafschop van de Engelse amateurploeg Middlesex Wan derers, waardoor de Bondsploeg kort voor tijd met 32 kon zegevieren. De Engelsen, die in Groningen eeu begin maakten met hun trip door Ne derland, zijn dus niet gunstig gestart. Daarvoor was het spel van deze combi natie van amateurs te weinig doortas tend. Slechts tweemaal sneden de En gelsen haarfijn door de niet te sterke defensie van het Bondsteam. Die twee doelpunten van Stroud en Parker be tekenden beide malen de gelijkmaker voor de Wanderers. Het Nederlandse aanvalsspel, hoewel zeer onzuiver, was door een grotere variatie en hoger tempo verrassender. Driemaal bediende Lugthart zijn medespelers van fraaie passes, waardoor midvoor Van der Ley tenslotte nog matchwinner kon worden. Al met al had de strijd het karakter van een behoorlijke eerste-klasse ont moeting, waarin tenslotte de schotvaar digheid beslissend was. De Leeuwarder linksbuiten Hoekema en Stroud brachten de stand bij de rust op 11, waarna Van der Ley en Parker in de tweede helft de score verdubbelden (22). Voor de Engelsen leek een ze ge waarschijnlijk, toen de Velocitaan .Willems een kwartier voor het einde Parker in het strafschopgebied fors van de bal liep. Toen kreeg Keizer de kans zich nog eens extra te onderscheiden. Stroud schoot zuiver maar te zacht op de hoek van het doel, waardoor Keizer met een snelle reactie de bal kon wegwerken. Vier minuten voor het einde scoorde v. i d. Ley het winnende doelpunt (321 zal Woensdag 19 Augustus te Amster dam of Rotterdam een wedstrijd spelen tegen het Nederlands elftal. Deze ont moeting zal worden gebruikt als voor bereiding van het Nederlands elftal voor het internationale seizoen 1953/1954. Het begin deed overigens veel ver dachten. Er ging terstond kracht uit yan de Groninger voorhoede en de spe lers werkten goed samen. De IJmuider v.erdediging werd verrast, maar zij sloeg Zich er goed door heen en zette haar v°orhoede aan het werk. Na zes minuten ontstond het eerste succes. Rechtsbinnen Snoeks gaf een goede pass naar links binnen Luppens, waarna een voorzet v°lgde en met een hard schot opende bedden voor Angenent de score. Hit doelpunt deed wel veel verwachten Val de middenvoor die de laatste weken 20 bijzonder op dreef is. Spil Terpstra Van Be Quick was echter op de hoogte Van de faam van Angenent en hij had 2kh tot taak gesteld dicht in zijn buurt fe blijven en schieten te beletten. Daarin is de Groninger geslaagd, maar dat was liede te danken aan een andere taktiek. He Groninger verdediging stelde zich 2°danig op, dat wanneer de bal naar lioren werd geplaatst zij Angenent in de buitenspelval lokte. Daardoor gingen vele Hrnuider aanvallen verloren. Kreeg An- fienent een kansje, dan brachten de Gro ningers hem in moeilijkheden. Westers aP de rechtervleugel deed goed werk; bij boekte echter succes, toen hij links buiten speelde. Bij een botsing was Hrager zodanig aan zijn linkerbeen ge- J'o'nd, dat hij het veld moest verlaten. Rose viel in en Westers verhuisde naar linksbuitenplaats. Nauwelijks had hij ^eze plaats ingenomen er was toen 2as en twintig minuten gespeeld of "ij ging er vandoor. Flieringa verliet 2ijn doel en nadat deze door Westers omspeeld was. volgde een schot van de IJmuidenaar in het verlaten doel, waar door de stand op 2—0 werd gebracht. Stormvogels bleef tot de rust de toon aangeven, doch aantrekkelijk was het sPel niet. Dat kwam ook door de wijze Va'n buitenspel zetten door de Gronin gers. Na de pauze heeft Be Quick in de beginperiode pogingen in het werk gesteld een tegenpunt te maken, even wel zonder resultaat te boeken. Voor het publiek was het aardig om te zien hoe de aanvallen werden opgezet. De bal ging van de een naar de ander; het spel werd echter te kort gehouden. Hiermee wist de IJmuider verdediging wel raad. Bovendien was het spel on productief; het aantal schoten, dat Lugthart, Oldenstam en Rozema losten, was niet groot en leverde voor doel man Venus weinig moeilijk werk op. De verdediging van de bezoekers drong verscheidene malen ver op en dat bete kende gevaar. Angenent brak dan wel eens door, maar zijn schieten was non chalant. Een keer schoot hij de bal hoog over en later stopte Flieringa een schot. De pogingen van de Groningse voor- waartsen liepen op niets uit en daarom trok linksachter Havinga enkele keren mee naar voren, maar ook hij kon geen resultaat boeken. De tweede helft lever de geen geldig doelpunt op. Wèl schoot Westers een keer in, doch hij stond op dat ogenblik buitenspel. Topscorer Angenent (geheel links) heeft weer succes. Het eerste doelpunt van Stormvogels komt van zijn voet. Advertentie Ook geeft llw winkelier nog steeds voor 6 letters M en/of JY uit de MARS- en NUTS-omslagen gratis een stuk MARS. Het Nederlands B-elftal, dat Dins dagavond 19 Mei in het Goffertstadion te Rijmegen tegen Middlesbrough speelt, is als volgt samengesteld: Hoel: Van Raalte (Blauw Wit). Achter: Cools (RBC) en Kabel (ZFC). .Midden: Van Schijndel (SVV), Van Hoek (Feyenoord) en Biesbrouck <RCH) Voor: Van Overbeek (BW), Bak (Ex- '®lsior), Angenent (Stormvogels), Van S«r Kuil (VSV) en Luiten (DOS). westelijk elftal. „Het Westelijk elftal, dat op 20 Mei te utrecht tegen de Middlesex Wanderers "itkomt, is als volgt samengesteld: Hoel: Dufourné (Sparta). Achter: Boonkamp (Blauw Wit) en c°skamp (Ajax). Midden: Sleeking (HVC), Bak (Gooi) b Temming (DOS). „Voor: Uittenbosch (Velox). W. van der y bp (Emma), C. van der Gijp (Emma), .'Uppens (Stormvogels) en Jacq Heys- i Hermes DVS). 'Odeljjfc elftal. ,et Zuidelijk elftal, dat Zaterdag 23 s ei te 's-Hertogenbosch tegen Middle- 1* Wanderers speelt, bestaat uit spe- £,rs van clubs welke in de eerste klasse jinen D zijn ondergebracht. De opstel- Hoel: Dufourné (Sparta). „Achter: Cools (RBC) en Claus (Hel- V_ l<Iden: Klaassens (WV) aanvoerder, (»a.i der Hoek (Feijenoord) en Spanjer irnburgia). n °or: Van Overbeek (BW), Van Traden (BW), Rondagh (Kimbria), biels (MW) en Louer (Noad). De uitslagen van de gehouden draverijen en rennen te Duindigt luiden: Prairie-prijs, afstand 1900 m.: 1. Q. Wil liam P. (J. de Vlieger), 2.56.7; 2. Quick silver S.. 3. Quant a Moi. Tot.: w. f 3.20, pl. f 1.2Ó, f 1.40, f 1.30, gek. f 12.30, cov. f 3.40. Winnetou-prijs, afstand 2500 m.: 1. Prince Maire (P. Heyen), 3.44.8; 2. Paul A.; 3. Pau- lientje. Tot.: w. f 9.70, pl. f 3.60, f 7.20, gek. f 48.40, cov. f 7.70. Old Shatterhand-prijs, afstand 2100 m.: 1. Quick Star (P. Heynen), 3.04.2; 2. Persim mon; 3. Our Dream. Tot.: w. f 5.10, pl. f 1.30, f 1.20, f 1.60, gek. f 4.60, cov. f 2.70. Buffalo Bill-prijs, afstand 2100 m.: 1. Our Bonni B. (J. de Vlieger), 2.59.2; 2. Kondor; 3. P. Louis II. Tot.: w. f 2.—, pl. f 1.30, f 2.—, f 1.70, gek. f 6.20, cov. f 6.20. Sioux-prijs, afstand 2120 m.1. Madame B. (S. J. van Leeuwen), 3.00.2; 2. MacKinley, 3. Notekraker S. Tot.: w. f 1.60, pl. f 1.10, f 1.39, gek. f 4.50, cov. f 2.40. Pelargonium.prijs, afstand 2200 m.: 1. Boe kanier (C. Trubert), 2.27.3; 2. Rendez-vous' 3. Proposal. Tot.: w. f 6.70, pl. f 1.50, f 1.10, gek. f 4.30, cov. f 3.60. Rendez-vous werd als eerste aankomende teruggesteld naar dfe 2e plaats wegens het niet houden van zijn lijn in de eindstrijd. Kinczem-prijs, afstand 1900 m.1. Truus (L. Rance), 2.05.4; 2. Sakina; 3. Cleone. Tot.: w f 5.10, pl. f 2.—, f 1.40, gek. f 5.10, cov. f 4.50. Romulus.prijs, afstand 2800 m1. Dicky (J van Yperen), 3.26.4 2. Corrida; 3. Mo- queuse. Tot.: w. f 1.30 (stal), pl. f 1.60, f 1.80, gek. f 5.70, cov. f 3.60. Totale omzet f 80.274.50. Te Brussel is Gerrit Schulte vierde ge worden in een omniumwedstrijd. Hij werd eerste bij de achtervolging. Wan onze sportcorrespondent) ejj^HLLE. Een kwartier voor het Van de wedstrijd Zwolse Boys t6r ,sProng de schare Zwolse suppor- hoog chend omhoog en de jongen die ^ieifii In het zonnctie, het scorebord be- hlaat haastte zich het cijfer één te iq d Sen «aast de één die er voor E.D.O. Hit p eerste helft reeds was neergezet. Tardven vriie s°hop had linksbinnen Rer y de hal hard langs doelman v. d. bUjjj Beschoten en daarmee het doel- *1 viïee®aakt, waar de Zwolse aanhang >echte hwavHeren op wachtte. Scheids- Vreus-ii 'tman uit Deventer moest de <ie v*j.e wenwel wreed verstoren, want bioeti».!6 sckoP had indirect genomen biet v Worden en hieraan had Tardy He voorsprong van de v*fWop1^mfrf bleef dus en ondanks een '°t hot otoffensief van de Boys zelfs einde toe. B®helc^r°Tenaren hadden vrijwel de lee« p„ Jd een overwicht, dat niet al- ?e1 7p„n Spvolg was van de ijver door de rjr,5e. ahhans een puntenverdeling deren emg van degradatie te vermin- v Bastoü ,,ar, 00k door de tactiek die de Kteru j ,9' E-H.O. speelde namelijk ®chiivon gel?d- Spil Jacobs, die beq baar Verving, had voortdurend Jvaar n de halfspelers naast zich en Sin„ u,e., andere leden van de verdedi- Y0°rzirht- ®®ven door het brede, maar heïe aanvalsspel van de gast- Mj eP1lniet verontrust te zijn, bleef het °ys Jbachteloos pogen van Zwolse iets stc' Haarlemmers, die technisch "Misten er waren> deden uitvallen, die s zo gevaarlijk waren. Na «en half uur leverde dit succes op, toen linksbuiten Korevaar een voorzet gaf, die door zijn collega aan de andere lijn, Prins, hard tegen de paal werd gescno- ten. De terugspringende bal werd op gevangen door midvoor Roodselaar, die het leer langs doelman Borgmeler liep (01). In de tweede helft veranderde het spelbeeld niet. E.D.O. bleef verdedigen en Zwolse Boys machteloos aanvallen. Na de ongeldige gelijkmaker kwam zelfs spil Duim de Zwolse voorhoede versterken en toen was het even be nauwd voor het doel der gasten. Duim kopte eenmaal de bal dicht over de lat; de tweede maal schoot hij de bal, die van de lat terugsprong na een schot van Filippini, hoog over. Dat bleken de laatste kansen voor de Boys. De Ulster Throphy, een wedstrijd voor wagens van alle klassen, is te Bel fast gewonnen door de Brit Ken Haw thorn, die de veertien ronden, zijnde 175 km, met zijn Ferrari aflegde in de tijd van 1 uur 12 min. en 35 sec., het geen een gemiddelde snelheid betekent van 138 km. per uur. Tweede werd zijn landgenoot Ken Wharton, die met Coo per Bristol uitkwam en een tijd noteer de van 1.13.15 (gemiddelde snelheid 137 km/h), Baire (Noord Ierland) eindigde met Ferrari als derde in 1.03.48 (gemid delde snelheid 135.5 km/h). Te Parijs werd een internationale wed strijd gehouden achter grote motoren. De Fransman Lemoine. die winnaar werd, legde de 100 km. af in 1 uur 26 min. 33 sec. Onze landgenoot Pronk wu4 tweede op 60 meter. WAGENINGEN. Kampioenscandi- daat RCH is op de Wageningse berg ge strand. De Haarlemse club, vergezeld van een groot aantal supporters met toeters en bellen, kon het tegen een zich krachtig werend Wageningen niet ver der brengen dan een dubbelblank gelijk spel en met dit resultaat mochten Bies brouck en zijn mannen tevreden zjjn. De Haarlemse ploeg had het vooral in de eerste helft hard te verduren en danjct het aan zijn uitnemende verdediging, dat Wageningen niet tot scoren kon ko men. In de tweede helft waren de Haar lemmers wel meer aanvallend, maar ook de Wageningse achterhoede bleek uit het goede hout te zijn gesneden, al kre gen de bezoekers tegen het einde enkele goede kansen. Het ontbrak RCH echter aan de nodige doortastendheid, zodat doelpunten tot de vrome wensen bleven behoren. Zo moest dus RCH met slechts één punt, overigens een zeer kostbaar punt onder deze omstandigheden, huis waarts keren. Wageningen begon in een hoog tempo en drong met enkele felle aanvallen de Haarlemmers in het defensief. Vooral Charley v. d. Weerd bleek een groot gevaar voor de Haarlemse defensie, welke in het eerste kwartier niet min der dan vier hoekschoppen kreeg te ver werken. Deze bleven zonder resultaat voor de thuisclub, maar eenmaal dach ten we v. d. Weerd te zien scoren toen deze alleen voor doelman Wille ver scheen. De Haarlemmer wist evenwel door tijdig uitlopen erger te voorkomen. Langzaam maar zeker wist RCH zich aan de druk te ontworstelen en op zijn beurt het doel van Geutjes in gevaar te brengen. Maar de aanvallen misten de nodige stootkracht, omdat de binnen- spelers te veel achterbleven. De Wette werd in deze periode wel gemist, want zijn vervanger Lieshout, die met Koster de rechtervleugel vormde, kwam tempo te kort om de Haarlemse aanvallen een gevaarlijker karakter te geven. Zonder al te veel moeite konden Beyer en Looys de situatie dan ook meester blijven en aan de andere kant was het vooral Las- schuit, die de vele Wageningse aanval len een tijdig halt toeriep. De beide doelverdedigers behoefden dan ook wei nig gevaarlijk werk op te knappen. Nadat de rust dus met blanke stand In de omgeving van Parijs, te Mon treuil, is een internationale terreinrit voor motoren gehouden, waarnan be halve een Franse ook een Nederlandse en een Engelse ploeg hebben deelgeno men. Het persoonlijk klassement van de wedstrijd luidt: 1. Frantz (Fr.) 5 punten; 2. Rietman (Ned.) 7 pnt.; 3. Baudoin (Ned.) 11 pnt.; 4. Brassine (Fr.) 12 pnt.; 5 Clynke (Ned.) 13 pnt. Nederland werd winnaar van de lan- denprijs. was aangebroken, kwam de Racing in de tweede helft wat meer in de aan val. Voorlopig echter bleef het meeste initiatief toch aan de thuisclub en het begon er even lelijk voor de Haarlem mers uit te zien, toen hun eminente achterspeler Willemink na een botsing het veld« moest verlaten. Hierdoor had een totale omzetting in de RCH-gele- deren plaats, v. d. Brink ging op backplaats, Biesbrouck werd linkshalf en Oosterbaan vormde met Couwen- hoven de linkervleugel. Maar ook Wageningen moest even later z'n linkshalf Leussink vervangen door Mulder. RCH liet zich evenwel wat meer gel den dan voor de pauze en het doel van Geutjes kwam meermalen in gevaar. Maar ook nu bleef aan de afwerking der Haarlemse aanvallen het nodige mankeren en naarmate de strijd vor derde, werd het de talrijke toeschouwers steeds duidelijker, dat doelpunten zeer duur zouden zijn. In de slotfaze kwam RCH nog even krachtig in het offensief, maar de thuisclub hield het hoofd koel en bij het eindsignaal waren de partijen nog even ver als bij het begin. Mis schien kreeg RCH met dit 00 gelijke spel iets meer dan het verdiende. GVAV heeft tegen VSV niet laten zien, er veel belang bij te hebben, het kampioenschap van RCH te vervroegen. De Groningers, die aanvallend volko men machteloos waren, door drie tref fers van VSV kansloos verslagen (03). Dat het tot de laatste minuut voor de rust duurde, dat VSV de leiding nam, was geen teken van kracht van de voor hoede. Er werd te kort en te veel in de breedte 'gecombineerd, waardoor GVAV steeds kon ingrijpen. Van dei- Kuil maakte ook geen grote indruk, maar hij was het toch, die VSV in de rust een veiliger gevoel gaf. In door gebroken positie werd Van der Kuil door Jeltema en Drewes tegelijk aan gevallen. De toegestane indirecte vrije schop werd een bron voor veel verwar ring en sensatie. Kunst schoof de bal naar Van der Kuil, die hoog inschoot. Door het te vlugge spelen van het leer, moest het proces nog eens worden her haald. En inderdaad waren de bewe gingen van beide spelers wederom de zelfde (01). In de tweede helft kreeg de defensie van VSV meer werk. GVAV kwam tot grotere activiteit, maar nagenoeg tot even weinig gevaar, hoewel het solide optreden van de oud-GVAV-er Haze- veld ook een grote invloed had. Slechts eenmaal kwamen de Gronin gers dicht bij een doelpunt, maamVan Oosten trof de paal. Na vijfentwintig minuten werd de strijd definitief beslist. Spil Drewes speelde te hard terug op doelman Bak ker, die misgreep, waarna het voor de doorgebroken Tholen heel gemakkelijk was, in het lege doel te schieten (02). Meer kansen kreeg VSV nauwelijks, mede doordat Van der Kuil, die bij zijn doelpunt geblesseerd was, werkeloos en zonder kracht als linksbuiten meehup- pelde. Doelman Van der Wint moest in de slotphase nog eens schitterend redden, toen De Grooth hard uit een vrije schop inschoot. In de laatste minuut bereikte VSV nog een verhoogde score. Rechts half Tielrooy steeds present achter de voorhoede bediende De Graaf van een knappe pass, die de Velsenaar niet onbenut liet (03). De zwemwedstrijd tussen Hongarije en Nederland gaat definitief door. De zwem- bonden van beide landen zijn overeenge komen de ontmoeting op 19 en 20 Septem ber a.s. te Boedapest te houden. De Engelse kampioensclub Arsenal (Van onze cricketmedewerker) Schokkende gebeurtenissen hebben zich op de eerste dag van het nieuwe cricketseizoen niet voorgedaan. Uitge zonderd in Enschede, in de ontmoeting tussen PW en Kampong, moest het spel voor een klein regenbuitje even onder broken worden, overigens overal zonne schijn, zodat de cricketers tevreden huis waarts konden keren. Het heeft VRA weinig moeite gekost om van het Nijmeegse Quick te winnen. Met 63 runs bleef de Amsterdamse ploeg in de meerderheid, al komt Quick de eer toe het sterke battingelftal van VRA juist even boven de honderd runs (113 te hebben uitgegooid. De interlandwedstrijd Argentinië Engelnad, welke te Buenos Aires zou worden gespeeld, is in de 24e minuut door scheidsrechter Elles gestaakt, aangezien voetbal door een geweldige onweersbvH, gepaard gaande met een wolkbreuk, niet meer mogelijk was. De stand was toen nog 00. Een uur voor de aftrap brak een hevig onweer boven de Argentijnse hoofdstad los. De wedstrijd begon op het vastge stelde tijdstip, maar normaal spel bleek al dadelijk onmogelijk. De spelers gleden en slipten en wan neer iemand er in slaagde een bal goed te raken, dan bleef hij soms al na een paar meter in de modder steken of op een plas drijven. Toen de ploegen het veld verlieten, stond het terrein op sómmige plekken zó erg onder water, dat de wind het oppervlak rimpelde R. de Vries, aanvoerder van Quick, won de opgooi, doch koos eerst fiel den, daar hij in de middaguren regen verwachtte en zijn tegenstanders dan met een natte bal moesten spelen. Doch de regen bleef uit, het werd stra lend weer en toen VRA met de lunch al 70 runs op het bord had staan voor het verlies van slechts 3 wickets, gaf men de Amsterdammers een goede kans op een hoog totaal, te meer daar de crack- batsman, W. Kummer, prachtig op dreef bleek en met'45 not out was. Na de hervatting echter werd Kum mer al dadelijk met een bailer" door J. Hagen gebowld en bleek dit het sein voor de bowlers om er nog een schepje op te leggen. H. Bluyssen hield nu beter lengte dan voor de lunch en C. Fiege bleek, met de wind tegen, zowat onbe speelbaar. Binnen een uur hadden de bowlers de resterende 7 wickets voor 43 runs veroverd, voorwaar een goede prestatie! Kummer's innings bevatte tal van prachtige slagen en wat maar even te kort of te lang was, werd zeer fraai door hem weggeslagen. Hij was de enige batsman die wist uit te blinken. H. Bluyssen met 5 voor 34 en C. Fiege met 3 voor 26, voorts J. Hagen (2 voor 25) namen de wickets. Het fielden van de bezoekers was. behoudens een paar veel te wilde aangooien (die onnodig runs kostten) doorlopend goed en zeei actief geweest. Het batten daarentegen bleef een heel stuk onder de eerste klasse maat! Alleen D. Ingelse met 19 producerende enige fraaie strokes. Jammer dat hij zich op een gegeven ogenblik niet wist te beheersen. Op het bowlen van J. Smit waagde hij te veel, de bal kwam ver keerd op zijn bat en hij werd dicht bij het bowlers wicket gemakkelijk uitge- vangen! Met de theepauze hadden Klink en Smit al 6 wickets heer voor 40 runs; een half uur na de tweede hervatting was de innings voor 50 runs all-over! J. Smit en H. Klink hadden beiden pre cies dezelfde bowling analyse: 11. 4. 20.5. In de openingswedstrijd tussen HCC 1 en Rood en Wit aan de van Hogen- houcklaan en die door HCC 1 met 85 runs gewonnen is, mocht de thuisclub eerst batten, ofschoon de aanvoerder van Rood en Wit de opgooi gewonnen had! De Haagse heeft hiervan een dank baar gebruik gemaakt door het hoge totaal van 222 runs te maken, voor het verlies van 6 wickets, waarna aanvoer der Gallois de innings sloot. Voor het derde wicket zetten W. H. Gallois en J. Harris een stand van precies 100 runs op. Gallois maakte 70, voor hij zeer fraai door Van Rossum uitgevangen werd, een innings die 2 zessen en 3 vieren bevatte, doch ontsierd werd door 2 kansen. Harris bracht het tot 83 (7 x 4. 2x 6) en speelde tot zijn 50ste run geheel kansloos. Daarna werd hij een viertal keren gemist. H. van Wijkhuizen met 3 voor 63 en A. Wildschut met 2 voor 20 (in 14 overs) waren nog de beste bowlers uit een overigens matige aanval, die echter door onvoldoende veldwerk gesteund werd. Bijeen heeft Rood en Wit een achttal kansen laten glippen! Vijf en veertig minuten voor tiid viel het laatste wicket van Rood en Wit op een totaal van 137, nadat de Haarlem mers nog getracht hadden de tijd uit te spelen. R. Wildschut was ook met het bat de beste man, zijn geheel kansloze 43 bevatte 6 vieren. Voorts noteerde aan voerder Van Baasbank een soliede 39 (1 x 6, 2x 4), doch het fraaie bowlen van H. Singh (4 voor 54). die vooral in de aanvang zeer gevaarlijk was (3 voor 10) was voor de meeste Rood en Witters juist iets te veel. Van Rossum (R. en W.) en P. van Arkel (HCC) verrichtten ieder een zeer fraaie vang. P.W. scoorde tegen Kampong 102 runs, waarvan N. Leeftink een geheel kansloze 53 (7x4). A. de Waard bowlde 5 voor 36 en H. C. van der Byl 3 voor 29 (m 20 overs, waarvan 10 maidens). Kampong had hierna aan bat niet veel in te brengen en was uit voor een totaal van 60 runs. H. de Ruiter met 16 werd topscorer. N. Leeftink in de aan val de gevaarlijkste bowler: 4 voor 17. Met 42 runs bleef P.W. in de meerder heid. Haarlem verloor van Excelsior, op eigen terrein nog wel, met 3 wickets. De Haarlemmers batten eerst en brach ten het tot een totaal van 117, waar van de veteraan C. Fortgens met 27 topscorer werd. J. Dries met 6 voor 47 en J. Oosterholt met 3 voor 19 na men de wickets. Na een slecht begin (2 voor 4), zorg den eerst J. Dries met 21 runs, doch vooral J. Oosterholt met een goede en degelijke innings van 59 (2x6, 3x4) voor de runs. Op 118 voor 7 werd gestopt. Een goede prestatie van Excelsior in tussen. scheerde al heel gauw de lat en z'n combineren met Piet Groeneveld beloof de veel. Na tien minuten kregen deze spelers in samenwerking met Boeree een fraaie combinatie tot stand en het schot, waarmee Groeneveld doelman Negerman passeerde, mag de roodbroek ongetwijfeld in z'n archief noteren als een der mooiste uit zijn voetballoop baan. Spoedig daarna kon Groeneveld de stand op 20 brengen, maar blijk baar wenste hij van deze gelegenheid, een strafschop, geen gebruik te maken. Misschien niet met opzet, maar dan toch in elk geval zeer nonchalant schoot hij het leder naast. Achilles had weinig of niets in te brengen. Technisch vertoonde de club uit Assen een matig spelletje en alleen het harde zwoegen, waarbij het evenwel dikwijls van het kastje naar de muur liep. had de bewondering van de niet talrijke toeschouwers. Haarlem kreeg de indruk, dat zonder al te veel moeite ge wonnen zou worden en begon er een show van te maken. Deze opzet mis lukte, want daarvoor lagen ook de ca paciteiten van de roodbroeken on een te laag peil en zonder veel emotie ver streek de eerste helft en in de 10 score kwam geen verandering. De tweede helft was een betrekkelijk lauwe vertoning. Althans van Haarlem zijde. Slordig plaatsen, weinig strijdlust en een te grote dosis zelfvertrouwen waren oorzaak, dat de Haarlem-ploeg niet tot denderende prestaties kon ko men. Achilles werkte wel hard, maar zonder succes en alleen in de slotfaze van de wedstrijd kregen de bezoekers enkele kansen, waarvan zij, door te weinig doortastendheid, geen gebruik konden maken. In de laatste ogenblik ken forceerden zij nog een hoekschop, maar ook deze bleef onbeloond en toen het einde klonk was de degradatie vari Achilles een feit, omdat Go Ahead over AGOVV had gezegevierd. De samenstelling van het Oost-Neder lands elftal, dat Woensdag 20 Mei te Duisburg tegen West-Duitsland in het veld zal komen, is als volgt: doel,, Jan sen (NEC); achter, Roes (NEC) en Bus- schers (Enschede)midden, Hendriks (NEC), Jonker (AGOVV) en Dijkgraaf (AGOVV); voor, Hanskamp (AGOVV), Meijers (NEC), Bleijenberg (Rigters- bleek), Albers (Enschede) en Bovenius (Enschedese Boys). Ter gelegenheid van de watersportten toonstelling „Zon en Water" zijn Zondag middag op de Amstel speedboatraces ver- werkt. Het woelige water werd door de snelle boten, die soms tot bij de 60 km. per uur kwamen, hoog opgespat. In de eerste heat van de klasse 500 c.e. en 750 c.c. sloeg de boot van de Amster dammer Koker om. De stuurman kwam er met een nat pak af. Tijdens de „warming up" voor de finale in de zware klasse (1000 c.c. en hoger) vloog de boot van de Amsterdammer Van dei- Werf over een drijvend stuk hout. Door de hoge snelheid hij had de snelste ronde van de dag gemaakt met ongeveer 60 km. scheurde de bodem van de boot open, die daarna in de golven verdween. Van der Werf bezette in het eindklassement van zijn klasse toch de tweede plaats door twee overwinningen in de heats. Eerste in deze klasse werd de Hilversummer Schuitema ker, derde de Amsterdammer Wolff. HAARLEM. Haarlem heeft met 1—0 van het zwakke Achilles gewonnen na een wedstrijd, welke een uitstekend be gin had, maar naarmate de tijd vor derde erg afzakte en tenslotte een peil bereikte, dat moeilijk met eerste klas is te bestempelen. Slechts het fraaie doelpunt van Groeneveld, dat tevens de beslissing bracht, is het vermelden waard in deze ontmoeting. Inderdaad, het begin deed alle goeds verwachten. Haarlem startte in een vlot tempo en de nieuweling op de links binnenplaats, Doetz, deed het lang niet slecht. Een gloeiend schot van zijn voet

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 7