Brieven uit Vaticaanstad Sluitstuk van organisatie der kankerbestrijding Een zomer in n Teleurstelling over Sovjet-houding t.a.v. Oostenrijks vredesverdrag In Frankrijk daalt de hoop s c O A R b r J 1 Vaticaan betrokken in Italiaanse verkiezingsstrijd Com munisten beschuldigen H. Stoel Wordt1954 uitgeroepen tol Mariaal Jaar? Bemoedigend nieuws uit China Vliegtuigwrak opgeruimd „In handen van Nederlandse volk" Stichting tot stand gekomen I V. 519de STAATSLOTERIJ 4. h_ - 10. y WOENSDAG 27 MEI 1953 PAGINA 4 Dr. Van Baal bezoekt Zuid-Nieuw-Guinea Ertsexploitatie in Canada met Nederl medewerking Ondanks staking: Uitkering 4Vi uur loon bij Wilton-Fijenoord Echtpaar slachtoffer van gasverstikking Wi N. Korea levert zeven Australische burgers uit k Vuurdans Benden overvallen Israëlische dorpen Jongetje in zwembad verdronken Joegoslavië wenst nor male betrekkingen met alle buurstaten Geen uitstel van executie voor Rosenbergs 758°f Het zal niet de eerste keer zijn en ook niet de laatste, dat het Vaticaan betrokken wordt in de strijd die zich momenteel in Italië afspeelt als voorbereiding op de ver kiezingen, welke op 7 Juni gehouden worden. Deze keer kwam de aanval van de Italiaanse communistenleider, Palmiro Togliatti, welke tijdens een rede te Padua bij wijze van sensatio nele „onthulling" verklaarde, dat een „christen-democratische parlements lid" contact had gezocht met de com munisten teneinde Moskou een ver zoenende houding op- religieus gebied voor te stellen, die tot een internatio nale ontspanning zou kunnen leiden. Dat was in 1951 geweest en de com munistenleider deelde mee, dat het christen-democratisch parlementslid toen men hem het welwillende ant woord van Moskou ter hand stelde, had laten weten, dat de situatie niet meer dezelfde was, hetgeen voor To gliatti wilde zeggen, dat de pro-Ame rikaanse oorlogshitsers in het Vaticaan de overhand hadden gekregen en dat men had afgezien van de verzoenings gedachte. Deze „onthulling" die de ex treem-linkse pers onmiddellijk aan greep als een gelegenheid om de H. Stoel te beschuldigen en hem tegen over de massa als oorlogshitser voor te stellen, riep natuurlijk aanstonds een reactie op van het betrokken parle mentslid. Giorgio La Pi ra, die tevens burgemeester is van Florence, zond een brief aan de Osservatore Romano, waarin hij verklaarde het bewuste parlementslid te zijn, waar Togliatti op had gedoeld en waarin hij uiteen zette hoe de gebeurtenissen zich had den toegedragen. La Pira is een op recht en vurig christen en zelfs zijn tegenstanders erkennen zijn eerlijk heid en zijn gevoel voor rechtvaardig heid. Daarom ook wist de communis tische senator Bitossi, toen La Pira hem tijdens een particulier gesprek over de internationale toestand als ge volg van het uitbreken van de Kore aanse oorlog, als zijn mening te ken nen gaf, dat een vermindering van de kerkvervolging een eerste voorwaarde zou zijn voor een werkelijke ontspan ning van de internationale toestand, hierop geen antwoord te geven. De communistische senator deelde deze voorstellen mee aan de leiders van zijn partij en Palmiro Togliatti. die des tijds voor herstel van gezondheid in Moskou vertoefde, werd op de hoogte gebracht van de gedachte van het christen-democratische parlementslid om bij het tot stand brengen van een toe nadering uit te gaan van een verbete ring van de positie van de Kerk in de landen die onder invloed staan van de Sovjet-Unie. Togliatti sprak er over met maarschalk Stalin en een maand later liet Longo, die het secretariaat van de communistische partij waarnam, aan La Pira weten, dat hij hem wilde spreken. Volgens Togliatti was het ant woord, dat toen aan de burgemeester van Florence werd overhandigd, dat de regering van de Sovjet-Unie genegen was om zich achter alle initiatieven te 6tellen, die in staat waren de vrede te consolideren. Volgens La Pira echter, die op dit punt zeer nauwkeurig is, heeft men hem laten weten, dat „de regering van de Sovjet-Unie welwillend stond tegenover ieder bewijs van in stemming met de beweging van de Partisanen van de Vrede". Met andere woorden vroeg men de Kerk deze be weging te erkennen, zo niet er zich bij aan te sluiten. Een dergelijk voor stel was echter juist in die dagen recht streeks gedaan aan de H. Vader, en wel door Joliot Curie die destijds voorzitter was van de beweging van de Partisanen van de Vrede. De H. Stoel heeft over dit voorstel gezwegen tot op de dag dat een spreker, die met het communisme sympathiseerde, mededeelde, dat de Kerk deze beweging steunde. Daarop De gouverneur van Ned. Nieuw-Gui- nea, dr. J. van Baal, is per vliegtuig uit Holland naar Zuid-Nieuw-Guinea ver trokken voor een kort bezoek. Op het programma van de tocht staan bespre kingen en het in ogenschouw nemen van werken te Merauke, Tanah Merah (Bo- ven-Digoel) en het gebied van Mimika. In het gezelschap van de gouverneur bevinden zich o.a. de Apostolisch prefect van Hollandia, mgr. O. Cremers en het hoofd van de afdeling verkeers-techni- sche aangelegenheden, dr. Schregardus. Bij het bezoek aan Mimika is aanwezig de Apostolische vicaris van Merauke, mgr. H. Tillemans. De resident van Zuid-Nieuw-Guinea, de heer S. J. van der Goot, vertrekt begin Juni met verlof naar Nederland. De directie van de Fenimore Iron Mines Ltd. te New York heeft bekend gemaakt, dat overeenstemming be reikt is met de Nederlandse handels- en transport Mij. „Vulcaan" over de exploitatie van de ijzerertsmijnen van eerstgenoemde maatschappij bij de baai van Ungava in Canada. Volgens deze overeenkomst zal de Nederlandse maatschappij trachten belangstelling te vinden bij de Duitse staalindustrie, welke de machines benodigd voor de winning van het ijzererts zou leveren in ruil voor ijzererts. De Nederlandse Mij. treedt op als algemeen verkoop agent in Europa van de Fenimore Mij. Reeds nu zouden Britse belangen aan geboden hebben 300.000 tot 400.000 ton ijzererts te kopen. Men raamt de aan wezige ertsvoorraden op 566 millioen ton. In de huidige staat zijn de erts- lagen niet te exploiteren. Zij moeten geconcentreerd worden zoals dit ge schiedt met de ertsen in Venezuela. heeft de Osservatore Romano de tekst gepubliceerd van de brief van Joliot Curie en van het antwoord dat Mgr. Giovanni Battista Montini hem namens ie Paus deed toekomen. In dit laatste document verklaart' Mgr. Montini ken nis te hebben genomen van de mede delingen van de geleerde en wijst op het werk, dat door Zijne Heiligheid is verricht in het belang van de vrede, maar hij merkt daarbij op, dat „mach tige organisaties", d.w.z. de communis tische partijen, steeds hebben getracht dit werk te miskennen door het Hoofd van de Kerk voor te stellen als een oor logsstoker. Tenslotte deelt hij mee, dat de Paus zijn werk zal voortzetten in het belang van „de ware vrede, volgens de beginselen, die aan zijn arbeid ten grondslag liggen en die hun oorsprong vinden in de leer, welke verkondigd is door onze Heer Jesus Christus." La Pira zegt in zijn schrijven, dat hij met het oog op het onbevredigend antwoord, dat hem was gegeven, geen verdere stappen heeft ondernomen. Maar van commu nistische zijde is men op de beschuldi ging teruggekomen en heeft men ver klaard, dat er geen sprake was van de Partisanen van de Vrede, maar dat het antwoord van Moskou integendeel zeer positief was. La Pira is daarop in hef tige bewoordingen opgekomen tegen deze verdraaiing der feiten. In 'n nieu we brief aan de Osservatore Romano deelt hij mee, dat men hem uitsluitend heeft gesproken over de Partisanen van de Vrede en dat er in het geheel niet was ingegaan op de twee hoofdpunten van zijn vraag, te weten: een verzoening op religieus gebied en het openen van diplomatieke besprekingen. „Leugen behoort niet tot onze werkmethoden, omdat wij geloven in Christus en kin deren zijn van het Licht." Met deze waardige woorden besloot hij zijn brief, die althans voor hen die van goede wil zijn een einde moest maken aan de polemiek. Zal het komende jaar tot „Mariaal Jaar" worden uitgeroepen? In 1954 valt immers de honderdste verjaardag van de dogmaverklaring van de Onbevlekte Ontvangenis door Pius IX. Men kent de speciale verering van Pius XII voor het Onbevlekte Hart van de H. Maagd, aan wie hij het mensdom heeft toegewijd. Men is dus geneigd te geloven, dat dit eeuwfeest gevierd zal worden met een hele serie kerkelijke plechtigheden, die, volgens de principes, die de H. Vader zelf heeft vastgelegd tijdens het H. Jaar 1950, niet alle een spectaculair karakter zullen dragen. Tot deze plechtigheden behoren zeker ver schillende heiligverklaringen, aan de voltooiing van welker processen men op de Congregatie van de Riten naar stig werkt. Het Mariale Jaar, waarover momenteel zoveel wordt gesproken, zal in ieder geval een heel ander karakter dragen dan een jubeljaar en zal in geen geval worden geopend en besloten met het openen en sluiten van de Heilige Deuren van de pauselijk basilieken. Niettemin zullen er bijzondere aflaten worden verleend aan de pelgrims, die in Rome de eerbewijzen aan de Onbe vlekte komen bijwonen. Zoals men weet werd in 1854 ter herinnering aan de dogmaverklaring van de Onbevlekte Ontvangenis een monumentale zuil op gericht op het Piazza d'Espagna in Rome, op welke zuil een beeld is ge plaatst van de H. Maagd, Dit monu ment is sedertdien een pelgrimsplaats geworden, die jaarlijks op het feest van de Onbevlekte Ontvangenis, de „Sine labe originale concepta", door vele bedevaartgangei-s wordt bezocht en er is alle reden om aan te nemen, dat hier op 8 December van dit jaar tij dens de serie grote plechtigheden, waaraan de Paus persoonlijk zal deel nemen, het Mariale Jaar plechtig zal worden geopend. Het laatste nieuws uit China, dat in missiekringen is ontvangen, blijkt beduidend beter te zijn, dan het sedert lange tijd geweest is.. Men meent bij de communistische leiders een meer verdraagzame houding ten opzichte van de katholieken te kunnen opmerken. Processen tegen missionarissen komen zeldzamer voor en men schijnt zelfs te hebbèn afgezien van de pogingen om de katholieken met geweld van Rome te scheiden. Is dit alles een gevolg van de door het Kremlin verkondigde verzoe ningsgezindheid? Men is graag bereid om te geloven, maar het is nog te vroeg om zich op dit punt uit te spreken, zeggen de deskundigen inzake het Verre Oosten. De vele belangstellenden, die Dins dag een kijkje zijn gaan nemen bij de Schipholweg, konden nog slechts vage sporen van het toch nog vrij verse on geluk ontwaren. In de vorige nacht zijn de wrakstukken van de veronge lukte K.L.M.-Convair met hijskranen van het weiland gelicht en op trucks naar een der loodsen op het vliegveld vervoerd. Op de plaats van het ongeluk was nauwelijks nog een stukje metaal te vinden. Het prikkeldraadhek tussen de weg en het fietspad was alweer her steld en slechts de stompen der afgeruk te struiken van de heg, die het vliegve'.d omzoomt, alsmede een met grote Kracht door de buik van het toestel in het as phalt van de Schipholweg geslagen groeve vormden nog aanwijzingen van het ongeluk. Niettemin zag men hier de hele dag groepjes mensen bij een staan. De directie van Wilton-Fijenoord heeft besloten over de dag, waarop de vorige week gestaakt werd, 4% uur loon uit te keren. Het was een werkdag van 8% uur, zodat de arbeiders in ieder geval 4 VK uur loon derven. Er was die dag zeven uur lang gestaakt. Gistermorgen ontdekte men, dat de wo ning van het bejaarde echtpaar Van S. te Driebergen gesloten bleef. Nadat men de deur had geforceerd, vond men het echt paar levenloos in de slaapkamer. De slang van het. gascomfoor in de keuken bleek te zijn ingescheurd, zodat de oude mensen door gasverstikking om het leven zijn gekomen In de vergaderzaal van de Amster damse vroede vaderen Is Dinsdagmorgen officieel het sluitstuk aangebracht op de nieuwe grote organisatie van de kankerbestrijding in Nederland. Ten overstaan van notaris J. J. Geluk is daar de landelijke organisatie voor de kankerbestrijding gesticht. Zij is, zoals mr. Am. J. d'Ailly het uitdrukte, de concentratie van alle instanties, van alle werkers op het gebied van de kan kerbestrijding, van de research, de be handeling en de nazorg. Zy is, zoals prof. dr. L. B. W. Jongkees zeide, tot stand gekomen door het Nederlandse volk zelf, dat op koninklijke uitnodiging het Koningin Wilhelminafonds zo groot heeft gemaakt, dat deze organisatie is mogeiyk geworden. De samenstelling van de organisatie betekent, dat de kankerbestrijding is teruggegeven in de handen van het Nederlandse volk zelf, waar z)j ook thuis hoort, zeide de staats secretaris dr. P. Muntendam. Het is na de oorlog prof. dr. Waszink geweest, die er op heeft gewezen, dat voor een doelmatige bestrijding van de kanker een organisatie nodig was en een registratie, waardoor het mogelijk zou worden de verschillende methodes wetenschappelijk te toetsen, aldus ver der dr. Muntendam. De Gezondheids raad adviseerde tot instelling van een centraal leiding-gevend college, omtrent de samenstelling, waarvan minister Joe- kes zich deed voorlichten door een door hem ingestelde centrale commissie voor de kankerbestrijding, die later ook ad viescollege is geworden voor de beste ding van gelden van het Koningin Wil- helmlna-fonds. Na vier jaar heeft deze commissie haar voornaamste taak vol bracht: zij heeft aangegeven, hoe de gewenste organisatie er moet uitzien: zij treedt terug, nu die organisatie is tot stand gekomen. Daarmede komt de verantwoordelijkheid weer op de eer ste plaats te berusten waar zij thuis hoort: bij het particulier initiatief, d.w.z. bij het volk zelf. Voordat deze redevoerignen waren gehouden, was eerst het Universitair Kankercentrum Amsterdam het laatste na Leiden, Groningen, Utrecht en Nijmegen gesticht, en vervolgens was ook de stichtingsacte van de lan delijke organisatie voorgelezen. De landelijke organisatie is het overkoepe lend orgaan van de vijf universitaire centra en van de twee instituten, die zich met het onderzoek naar en de be strijding van de kanker bezig houden, n.l. „Het Nederlandsch Kankerinstituut" en het „Rotterdams Radio-therapeutisch Instituut".. Haar doel is de doelmatige samenwer king te bevorderen, de wetenschappe lijke arbeid te coördineren en. de na zorg te stimuleren. Wat dit laatste be treft heeft dr. Muntendam in zijn rede gewezen op de belangrijke taak, die de wijkverpleegsters en de kruisverenigin gen daarbij hebben te vervullen. Het bestuur Stichting „Landelijke Or ganisatie voor de Kankerbestrijding" is als volgt samengesteld: Prog dr. L. B. W. Jongkees, voorzitter ver „Het Ned. Kankerinstituut"; prof dr. W. Kouwe- naar. lid van het Bestuur van de Ver. „Het Ned. Kankerinstituut"; mr. B. J. de Boer, secretaris van het Rotterdams Radiotherapeutisch Instituut; K. Breur, geneesheer-directeur van het Rotter dams Radiotherapeutisch Instituut; prof. dr. H. T. Deelman, hoogleraar te Am sterdam; prof. dr. I. Boerema, hoog leraar te Amsterdam; prof. dr. S. Keij- ser, hoogleraar te Groningen; dr. P. Bolt, geneesheer-directeur Alg. Prov., Stads- en Academisch Ziekenhuis te Groningen; prof. dr. D. J. Steenhuis, hoogleraar te Leiden; prof. dr. G. O. E. Lignac, hoogleraar te Leiden; dr. A. J. H. v. d. Werf. procurator Sint Radboud- stichting te Nijmegen; dr. A. M. J. En- neking, geneesheer-directeur Sint Cani- siusziekenhuis te Nijmegen; prof. dr. R. H. de Waard, hoogleraar te Utrecht; prof. R. Hornstra. hoogleraar te Utrecht; P. C. Besanger, directeur van de Stich ting „Koningin Wiihelmina Fonds". 11. Koos Pimpel begaf zich, naar hij dacht onher kenbaar, voorzien van een oud dekzeil en twee be zemstelen naar het tentenkamp. De opzichter daar van, die ook boswachter was van het Kromdorpse na tuurreservaat. bekeek hem en zijn uitrusting met grote achterdocht. „U lijkt op Koos Pimpel", zei hij. „U is toch niet ook stroper?" Koos Pimpel bepaalde zich wijselijk tot een verontwaardigd gebaar en de pathetische woorden: „Met de hand op mijn hart", waarna hij een plaatsje achteraf kreeg toegewezen. Dank zij zijn grote vaardigheid in de omgang met strikken kwam zijn geïmproviseerde tent zeer fraai overeind te staan. Vervolgens trachtte hij zich te ge dragen als de andere tentenbewoners, dat wil zeggen dat hij een partij voetbalde, meedeed aan een krij- gerspel en zich tenslotte ook nog stortte in een hard- lóperswedstrijd, waarmede hij geen enkel succes be haalde. Het meeste plezier beleefde hij nog aan het taartjes bakken in het zand met een aantal kleine peuters, totdat zij hem met alle geweld wilden begra ven. De enige ontdekking, die hij bij al deze onge wone bezigheden deed was, dat het gehele kamp geen enkele gelegenheid met volledige vergunning bevatte, hetgeen hem. tot ernstig nadenken stemde. Plichtsgetrouw bleef hij evenwel op zijn post, luis terde 's nachts aan enkele tenten, maar begaf zich toch vrij spoedig uiterst vermoeid ter ruste. Hij °J\' waakte in de vroege morgen op een onprettige u?Vz f' de boswachter wekte hem namelijk met de onw willende opmerking, dat hij proces-verbaal tegen he wilde opmaken. Hetgeen overigens begrijpelijk W®j want uit de macht der gewoonte had Koos PtthP^ bij het opzetten van zijn tent geheel zonder naden ken een aantal strikken geknoopt en daar tvaren de loop van de nacht verscheidene konijnen in ve ward geraakt. De boswachter had deze merkwaardig tentuitrusting op zijn ochtendronde ontdekt en terecht het zijne van gedacht. Koos Pimpel verkee de in een zeer moeilijk parket. De plaatsvervangers van de ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, Frankryk en de Verenigde Staten heb ben schrifteiyk geantwoord op de brief van de Russische ambassadeur in Lon den, Jacob Malik. Zy drukken hun spijt uit over de weigering van de Sovjet- Unie om deel te nemen aan de confe rentie die de plaatsvervangers vandaag zouden houden over een vredesverdrag met Oostenryk. Verder verklaren zy, dat het nog steeds mogelijk is tot zulk een verdrag te komen, als Rusland dat wil. Zij wijzen er op, dat de Westelijken op de laatste bijeenkomst der vier plaatsvervangers, in Februari, duidelijk lieten uitkomen dat zij bereid waren elk verdrag te aanvaarden, dat politieke en economische onafhankelijkheid voor Oostenrijk zou waarborgen. Malik had geschreven, dat Rusland van oordeel is, dat een bijeenkomst van de plaatsvervangers over Oostenrijk slechts kan geschieden op aanwijzing van de raad van ministers van Buiten landse Zaken. Rusland meent, dat het verdere overleg zal moeten plaats hebben langs diplomatieke weg. In het Weste lijke antwoord wordt verbazing uitge sproken, dat de Sovjet-Unie thans for mele bezwaren oppert tegen een gang van zaken, die zij al enkele jaren stil zwijgend heeft goedgekeurd. In Franse diplomatieke kringen wordt verklaard, dat de Russische weigering de mening bevestigt, dat Rusland slechts bereid is wat oppervlakkige wijzigingen in zijn politiek aan te brengen, maar in belangrijke kwesties van geen toegeven wil weten. De Franse ambassadeur in Moskou, Louis Joxe, die op het ogenblik in Parijs is, heeft, naar van betrouwbare zijde bericht wordt, aan zijn ministerie van Buitenlandse Zaken gerapporteerd, dat hem niets is gebleken van een Russische bereidheid om met het Westen tot een vergelijk te komen. Franse Ruslandkenners zelden, dat zij hoe langer hoe meer geneigd zijn Radio Pjongjang heeft Dinsdagavond bekendgemaakt, dat de Noord-Koreaan- se regering Dinsdag zeven Australische burgers, die in Noord-Korea geïnter neerd waren, aan de Sovjet-autoriteiten in Antoeng heeft overgedragen. Het radiostation voegde hier aan toe dat deze maatregel het gevolg was van stappen door de regering van de Sovjet- Unie, op verzoek van de Australische regering. Op het feest van St. Constantijn worden jaarlijks in het Macedonische plaatsje Langada „vuurdansen" ge houden. De vuur- dansers lopen dan met hun blote voe ten over een gloeiende kolen- laag zonder dat zij hierbij gedeerd worden. Medici hebben tot nu toe geen verklaring kunnen geven voor dit vreemde ver schijnsel. Een van de danseressen be treedt hier de vuurlaag. Een Israëlische woordvoerder heeft Dinsdag verklaard, dat drie Israëlische dorpen in de vlakte ten Noorden van Tel Aviv zijn aangevallen door benden, die blijkbaar uit Jordanië kwamen. Een vrouw werd gedood en twee vrouwen en drie kinderen liepen verwondingen op. De Israëlische regering heeft een krachtig protest gezonden aan de be standscommissie en verzocht, een bui tengewone bijeenkomst van de wapen stilstandscommissie te beleggen. Maandag is in het bosbad „Klein Zwit serland" te Putten (Gld.) de negen jarige W. uit Nijkerkerveen verdronken. Vermoedelijk is de jongen al spelend in het diepe bassin geraakt, zonder dat iemand in het druk bezochte bad het heeft opgemerkt. Toen de vader, die met acht van zijn dertien kinderen het zwem bad bezocht, om half vijf zijn zoontje miste, werd het bad gesloten en is men gaan dreggen. Eerst om zeven uur werd het ventje opgehaald. De Joegoslavische minister van Bui tenlandse Zaken, Popowitsj, heeft giste ren tydens een persconferentie te Bel grado verklaard, dat Joegoslavië voor stander is van „normale draaglijke be trekkingen met al onze buren". Hy sloot hier Rusland by in, doch hq zeide, dat dit voorlopig t.a.v. dit land nog wel niet het geval zal zyn. Als enkele kleine punten, die er op zouden kunnen wyzen, dat Moskou een verzoening met Belgrado wil, zag hy het onderhoud van de Joegoslavische zaakgelastigde in Mos kou met Molotov, de geslaagde onder handelingen tussen Joegoslavië en Roe menië over de scheepvaart op de Donau en de toestemming voor een Joegoslavische basketbalploeg om deei te nemen aan een tournooi in de Sovjet-hoofdstad. In antwoord op een vraag over een mogelijke koerswijziging van Rusland ten aanzien van Joegoslavië zei Popo witsj: „Ik geloof niet, dat dit een ding is, dat in de naaste toekomst zou kun nen gebeuren." Hij verklaarde, dat Joegoslavië bereid is, indien Rusland dit wil, besprekin gen te voeren over het normaliseren van de betrekkingen met Rusland op basis van hetgeen president Tito genoemd heeft als enige Joegoslavische voor waarde gelijke rechten. Over het herstel van het handelsver keer met Rusland en de Kominform- landen, zei Popowitsj, dat indien de Sovjet-Unie geen discriminerende poli tiek meer tegen Joegoslavië voerde, hij geen reden kon zien, waarom Joegosla vië, zoals de andere landen, geen han del met Rusland zou drijven. aan te nemen, dat het hoofdmotief achter het Russische vredesoffensief de wens is om de handel tussen Oost en West weer op gang te brengen, zulks met het oog op de toenemende economische moeilijkheden in de com munistische landen, met inbegrip van China. Het Amerikaanse Hooggerecht»l>?| heeft gisteren opnieuw geweigerd executie van de ter dood veroordeel^ atoomspionnen Julius en Ethel Ros«" berg uit te stellen. Deze mededeU»' kwam nadat het Hooggerechtshof dag voor de derde maal geweigerd B* het proces van de Rosenbergs te herzl®"' Het echtpaar bevindt zich sinds h*1 doodvonnis in het dodenhuis van de Sing Sing gevangenis in de staat N«^ York. e» DONDERDAG HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 Morgengebed, 7.30 comm. verkiezingsuital., 8.00 nieuws, 8.15 comm. verkiezingsuitsl., 8.50 repor tage, 8.55 gram.. 9.00 huisvrouw, 9.40 schoolradio. NCRV: 10.00 gram.. 10.30 prot. pr. KRO: 11.00 zieken 11.45 gram., 11.50 Als de ziele luistert, 12.00 Angelus. 12.03 lunchconcert. 12.55 reportage, 13.00 nieuws, 13.20 piano, 13.50 carillon. NCRV: 14.00 Metropole-ork. en soliste, 14.45 vrouw, 15.15 gram., 16.00 prot. pr.. 16.30 vocaal ensemble, 17.00 jeugd. 17.30 gram., 17.45 voordr., 18.05 gram.. 18.35 Op de stelling, 18.45 gram., 19.00 nieuws, 19.30 gram.. 20.00 radiokrant, 20.20 gev. progr., 21.45 rondetafelgespr., 22.15 voor dr. en piano, 22.45 prot. pr., 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II, 298 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gymn., 7.30 gram. VPRO: 7.50 prot. pr. AVRO: 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 prot. pr„ 9.15 liederen, 9.25 vrouw, 9.30 gram., 10.50 kleuters, 11.00 kamerork., 11.45 causerie, 12.00 zang en piano, 12.25 in 't spionnetje, 12.33 piano en orgel, 12.50 bedrijfsleven, 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.20 gram., 13.40 hoorspel, 14.30 viool en piano. 15.00 schoolradio, 15.20 zieken, 16.15 gram., 16.45 jeugd. 17.30 mil. causerie. 17.40 gram., 17.45 regeringsuitz., 18.00 nieuws, 18.15 sport. 18.25 voor hengelaars, 18.30 amusem.muz., 19.00 brief uit Londen, 19.05 discogram., 19.40 rondetafelparle- ment, 20.00 nieuws, 20.05 omroepork., 21.15 hoorspel, 22.30 gram., 22.40 repor tage, 22.50 causerie. 23.00 nieuws. 23.18 sport. 23.30 gram.. 23.40 zang en orgel. ENGELAND, BBC, Home Service, 330 m.: 12.00 accordeon. 14.00 ork., 18.20 mil. orkest. BBC. light progr., 1500 en 247 m.: 12.00 ork., 15.45 lichte mui., 16.45 mil. orkest 17.15 ork.. 21.00 gev. mui.. 22.20 dansmuz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m.: 13.25 lichte mui., 14.15 amuse- mentsmuz., 15.00 gev. mui., 15.50 dans muz., 17.45 gev. mui., 22.10 dansmuz., 23.15 gev. muz„ 0.30 dansmuz. FRANKRIJK, nationaal programma, 347 m.: 12.30 Thérèse, opera. 13.20 Thaïs, opera. 19.01 balletmuz.. 20.02 orkest. BRUSSEL. 324 m.: 14.00 Engelse le», 22.15 pianorecital. 484 m.: 14.55 kamermuz., 16.00 lichte mui., 22.10 lichte muz. ENGELAND. BBC European Service. Uitz. voor Nederland. 224 en 49 m.: 22.00 Nieuws. Engelse literatuurgeschiedenis. 2000 4289 1500 1245 17522 lOOO 3029 4707 8691 12214 1 400 1979 2826 3688 5123 5140 12770 16227 20123 20162 200 1001 1658 1956 3030 3401 3546 4172 5303 6997 7170 7761 8243 10105 10796 11778 12297 14178 14944 15681 15870 15935 16844 17197 l'8»* 17883 18411 18414 18882 21890 Prijzen van 1081 179 216 247 333 367 466 566 595 660 742 891 2108 205 255 798 837 870 912 917 981 993 3007 038 369 435 528 561 615 701 988 4023 110 140 260 338 389 448 456 533 596 609 616 743 819 858 6084 139 177 192 260 261 267 393 398 504 725 964 965 986 998 6039 066 075 136 195 259 278 291 337 394 427 490 613 768 771 833 937 7003 153 169 175 278 298 334 413 457 462 498 525 727 803 8037 198 220 482 755 990 9109 022 031 200 202 338 363 405 436 507 538 780 855 898 958 10008 062 122 241 265 637 760 881 901 965 974 1 80.— 11238 376 419 432 575 587 631 640 770 «1T 834 955 988 12124 134 509 576 671 713 720 734 833 85® 13031 089 265 276 437 481 492 525 700 738 961 14151 314 455 583 714 721 963 15117 128 151 168 388 467 496 523 560 6»" 697 752 859 950 16004 039 268 271 289 319 455 567 591 060 739 743 754 784 794 804 866 880 927 17324 361 384 708 752 804 839 936 982 18116 141 389 491' 870 949 19155 336 412 497 625 881 935 20056 112 233 323 327 367 386 426 756 81® 890 915 921 -n* 21010 014 339 348 410 424 457 549 773 9®* 101S 136 402 556 761 893 «031 234 553 712 907 8074 397 563 984 «004 296 478 746 938 8024 440 802 978 6094 273 431 611 796 7072 348 704 8009 168 505 745 946 9041 264 594 823 10043 373 586 776 935 034 035 161 174 428 436 571 594 767 779 895 930 042 044 251 252 569 591 756 785 994 996 077 085 422 423 584 620 021 024 302 306 495 589 782 797 960 965 041 227 460 480 835 872 983 990 110 135 293 326 448 484 658 664 808 811 097 178 400 454 748 819 012 014 184 204 528 567 773 779 954. 968 050 106 270 291 622 643 847 858 139 151 386 439 615 619 791 793 046 047 194 213 463 465 602 654 819 831 957 963 062 063 318 40.3 648 667 790 800 049 092 217 249 483 487 678 699 841 847 998 066 080 419 444 668 679 815 816 099 101 126 277 308 350 511 514 540 710 731 753 853 880 884 131 159 192 464 507 535 690 700 709 821 901 905 118 138 167 209 210 356 366 429 436 481 504 542 556 557 679 684 726 738 773 814 967 079 159 323 335 597 622 860 879 993 254 285 482 544 900 927 141 150 329 352 517 529 682 687 857 864 187 219 565 579 843 850 038 068 238 260 576 581 804 830 988 997 110 151 309 333 650 653 868 881 182 183 479 486 622 647 812 814 193 195 355 390 645 673 885 886 325 355 577 590 928 930 169 174 373 380 543 548 711 724 910 915 276 291 621 653 873 905 097 106 294 297 599 618 836 860 164 170 335 480 750 760 884 888 212 257 495 508 658 674 818 831 201 262 266 398 407 422 676 698 729 903 90S 933 385 417 430 612 640 769 935 943 970 185 198 272 387 404 419 573 577 601 747 756 757 954 998 311 330 332 685 698 700 953 111 133 159 341 437 449 623 716 743 898 928 939 178 194 237 504 562 578 781 791 806 936 961 965 319 322 344 531 540 544 680 717 758 840 909 910 Nieten 11027 330 541 681 891 12021 421 846 13097 404 816 14014 400 662 985 15054 365 810 887 16028 262 501 806 11078 375 580 892 18003 474 622 855 995 19017 186 329 583 803 938 30035 362 485 880 21062 293 524 839 135 156 194 337 352 354 547 556 565 708 743 750 904 975 990 065 108 158 448 480 559 882 927 943 104 126 176 487 510 523 860 898 909 097 116 154 419 457 482 706 719 753 202 222 247 367 379 401 574 613 623 785 831 839 210 216 317 637 650 666 961 974 201 218 241 539 644 646 924 931 943 189 276 340 508 543 569 789 859 876 262 275 S# 408 496 50? 633 641 845 865 8®" 337 355 718 742 316 333 3f§ 657 706 81 991 995 369 382 39, 589 590 925 960 643 9?S 102 109 402 423 822 824 972 999 060 069 286 304 506 534 873 902 106 153 398 401 604 643 912 979 128 176 475 486 653 666 859 861 038 039 199 226 356 390 590 606 804 830 964 978 072 110 370 372 486 499 886 897 070 129 350 377 528 535 857 863 87» 156 163 308 341 563 621 909 921 161 165 419 471 669 729 989 219 314 491 511 680 697 877 878 256 260 421 459 -a 715 757 248 273 3SJ 134 143 197 200 236 319 453 465 495 500 634 743 829 839 842 854 855 871 237 240 OKC ORn 397 405 657 672 965 987 192 241 480 485 541 547 740 805 878 889 319 336 347 353 536 544 553 578 4 737 756 766 786 882 890 906 941 140 154 160 176 1^ 250 291 304 308 g 438 456 469 486 4®g 683 699 722 735 <g 853 857 859 874 337 352 359 421 436 45" 652 685 262 273 28® 101 131 239 242 397 407 621 644 835 841 985 136 172 387 389 515 517 900 985 144 195 385 448 663 729 190 243 403 409 538 612 994 207 247 452 453 735 776

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4