De gemeenteraadsverkiezingen in Haarlem en omgeving Opnieuw brood oorlog in Haarlem In Kennemerland heeft de VP. haar positie gehandhaafd Vrede schijnt moeilijk gevonden te kunnen worden Uitstekend resultaat in Beverwijk, teleurstelling in Velsen Haarlemse Raad in nieuwe vorm «■j. GEEN NACHT ZONDER MATRAS! HAARIEMS MATRASSENHUIS DONDERDAG 28 MEI 1*» PAGINA 2 W. F. BEEREMANS TEN GRAVE GEDRAGEN Concert voor Oude Tonge Burgerlijke Stand Uitspraak rechtbank Aanrijding W ater poloprogramma Heemsteedse Kunstkring VERKIEZINGEN IN DE BOLLENSTREEK KERKMUZIEK-WEEK Geslaagd SANTPOORT FIETSEN-RALLYE Wegwijzer voor vacantie- plannen Sluiting Flora-festiviteiten Beurs van Amsterdam Beurs van New York - Sé SP1 r~ipFv i (Vervolg van pag. 1) Hoe is het in Heemstede gelopen? Daar heeft de K.V.P. zich ge handhaafd. Ook de andere par tijen bleven op hetzelfde niveau, zodat het aspect van de raad niet verandert. De K.N.P. heeft weliswaar een zetel be haald (879 stemmen), maar bij de vo rige raadsverkiezingen nam de heer Kamerbeek als rechtse vleugel de hon neurs van een naamloze K.N.P. waar. Beslist spijtig is de uitslag in Bloemen- daal voor de K.V.P. Daar werd het prachtige resultaat behaald, dat de K.N.P. niet met een eigen lijst uit kwam, hoewel de cijfers bij de Tweede- Kamerverkiezingen daartoe alle aan leiding gaven. Toch is de K.V.P. van 5 tot 4 zetels teruggelopen, hoewel het aantal stemmen met ongeveer 150 ver meerderde. Ook de Protestants-Christe lijke grbepen verloren een man, onder wel zeer betreurenswaardige omstan digheden. De Partij van de Arbeid handhaafde namelijk haar vierde zetel met 2044 stemmen en de P-C.-groepen verloren er een met 2025 stemmen. Zo ziet men maar weer, dat een heel klein verschil in stemmen (in dit geval 19) een grote invloed kan hebben. Het zal daar nu een vraag worden of de Partij van de Arbeid weer als vroeger haar wethouderszetel zal opeisen, daar de Christelijke groepen de kleinste partij verte genwoordigen. De raad is weer van 19 op 17 gekomen (zoals bij de periode voor 1949) en deze vermindering heeft de K.V.P. en de Christelijke partijen het kind van de rekening gemaakt. Gelukkig in in Zandvoort een prettig geluid voor de katholieken te horen ge weest. Daar zal de K.V.P. met drie ver tegenwoordigers, één meer, in de vroedschap terugkeren. De Partij van de Arbeid won eveneens een zetel en de communisten bliezen de aftocht. Voor insiders is het intussen begrijpe lijk, dat de lijst Plaatselijke Belangen een lid in de raad krijgt. Bij deze cij fers dient men echter in acht te nemen, dat het aantal zetels door de toename van de bevolking van 13 op 15 werd ge bracht. Als nieuwe leden van de K.V.P. doen in de Haarlemse raad hun intrede drs. F. A. Vissers, een jong econoom, als zodanig verbonden aan de ziekenhuizen van St. Joannes de Deo te Haarlem, Utrecht en Den Bosch. Hij is bestuurs lid van de St. Adelbert-vereniging. De heer Vissers zal in de fractie de des kundige zijn op het terrein van het ziekenhuiswezen. De tweede nieuwe figuur is de heer J. W. Adelaar, die de middenstandsbelangen voornamelijk zal (Voor verdere stembusuitslagen zie ook pagina 4). Op de algemene begraafplaats aan de Kleverlaan is Woensdagmiddag ter aarde' besteld het stoffelijk overschot van de heer W. F. Beeremans, in leven journalist. Onder de aanwezigen w;ven de heren P. W. Peereboom, directeur van Haarlems Dagblad/Oprechte Haar lemse Courant en Ph. A. Mees, oud- hoofdredacteur-directeur van de Op rechte Haarlemse Courant. In de aula herdacht mr. A. Bruch als voorzitter van het Provinciaal Comité van Anti-Revolutionnaire Kiesvereni gingen, het voortreffelijke werk, dat de heer Beeremans in de plaatselijke kies vereniging, in de Statencentrale, maar vooral in het kiesdistrict van de Kamer heeft verricht. Er waren veertig kies verenigingen, waarvoor veel werk ver zet moest worden en dat deed de heer Beeremans met grote toewijding. De heer D. Koning sprak als voorzit ter van de afdeling Kennemerland van de Ned, Journalistenkring en als voor zitter van de Kennemer Journalisten vereniging en hij herinnerde aan de grote activiteit van de overledene voor de organisatie. Hoewel deze de leeftijd van 70 jaar overschreden had. ging zijn belangstelling uit naar de jonge col lega's. Als vriend sprak de heer B. Overbeek woorden van afscheid en memoreerde hetgeen de heer Beeremans op sociaal- christelijk terrein gedaan heeft. Namens de afdeling Haarlem van de Prot.-Christelijke Reclasseringsvereni- ging, zeide de heer J. A. Hoekendijk, dat de heer Beeremans een markante figuur was Een jaarvergadering van de afdeling zonder de thans overledene, was moeilijk denkbaar. Hij leefde met zijn werk mee en was voor velen een wegwijzer. Ds. D. E. Boeke sprak woorden van troost tot de nabestaanden, waarna de baar grafwaarts werd gedragen. Nadat ds. Boeke in gebed was voorge gaan, sprak de jongste dochter van de heer Beeremans een afscheidswoord en dankte zij voor de blijken van deelne ming. Donderdag 4 Juni, om 8 uur, zal in de Grote Kerk een uitvoering door het Haarlems Gemengd Koor worden ge geven van het Requiem van Verdi. De medewerkenden zijn de solisten Corne Bijster, Akke de Vries, R. van Rand wijk en Herman Scheij, en het orkest van de H.O.V. Het geheel staat onder leiding van de heer J. Booda. De baten van dit concert komen geheel ten goede aan het door de Haarlemse gemeente geadopteerde plaatsje Oude Tonge. Men rekent derhalve op een grote op komst. GEBOREN; G. Roozen—Draijer z; M. Th. H. E. NelissenVan de Weijer z; P. van Zeist—Rotman z; G. LindemansHa- geman z; Th. F. M. van Heezik—Bult d; J. MenksKoster d; D. J. A. Gerritsen Paap d. ONDERTROUWD: H. F. Geldrop en C- Th. A. M. Hiel; G. W. Bouquet en M. P Kluit; A. F. Horeman en W. Winkel; P*. G. Pilanen en N. van der Sluis; A. H. Nas en J. A. van der Veldt; J. G. Kuntze en J M. Akerboom; R. Stokvis en G. Beenhakker; P. Baardman en M. Admiraal; J. D. Pruis en W. Rietveld; A. A. B. Allebes en M. Timmer; J. Lak en J H. Gillhaus; L. R. Rap en E. Lint horst; C. J. Schemmekes en S. E. Mar- tineau; J. A. van Vaneveld en H. M. Gieliam; H. M. Vrenegoor en B. L. Haak; J. Kalkhuis en J. Klaassen; C. Duin en D. Werdmuller von Elgg; B. H. Bank en A. Lucke- G. Smit en J. M. Huisman. GETROUWD: M. Hofman en C. W. de Graaf; E. G. W. Roose en M. J. Hooft; H Hazelhorst en R. C. Stroes; P. J- Kiaasen en J. van Kampen; W. de Jong en E. M. C. ter Brugge; E. Harteveld en A. M MatheijH. Klinkhamer en Th. M. van Wijk; M. J. Lavooi en C. Haveman; J. C. Kinnigin en C. A. Medenblik; H. Fruijt van Hertog en E. H. Roos; H. Wouters en J. de Munk; R. van Bentem en A. J. Kaiser; F. W. Barendsen en F. Bamberg; E. W. Heeremans en H. E. van Ooijen; A. C. van Koten en A. M. Snoeks; L. H. van Oeveren en A. E. Wijkhuizen; J. H. Steenkist en A M. van de Walle. OVERLEDEN: G. Keur, 78 j., Hazepa- terslaan; P. Koomen, 75 j., Wouwermans- straat; M. Th. Ackermann, 77 j., Oranje straat. behartigen. De sportpionier Van Turn hout zal helaas in de raad niet terug keren. Alleen de Partij van de Arbeid brengt mede krachtens haar winst nog nieuwe figuren naar voren; een viertel, onder wie mevrouw M. van der Wall-Duy- vendak, de weduwe van de te vroeg overleden wethouder, en mr. G. J. H. de Leeuw, die in de plaats van mej. M. van Beek de katholieke vleugel in de Partij van de Arbeid vertegenwoordigt. In Bloemendaal komen vier van de vijf zittende raadsleden der K.V.P. terug. Door het bedanken van mr. Rohling zal er dus geen nieuw gezicht in de raad verschijnen. Ook in Heemstede blijven de verte genwoordigers van de K V.P. dezelfde. De katholieke raadsfractie in Zand voort heeft versterking gekregen in de persoon van de heer G. Kol, die de be langen van de K.V.P. van nu af zal be hartigen met de thans zittende katho- Velen waren gisteravond voor het bureau van onze krant aan de Smedestraat lieke raadsleden, de heren C. Siegers en weer present om kennis te nemen van de uitslagen, zodra deze waren binnen- J, L. C. Lindeman. gekomen. Opnieuw is er in Haarlem een brood oorlog uitgebroken, welke thans een ernstiger aanzien heeft dan de vorige. Dinsdag IJ. namelijk verschenen de wa gens van Vermaat op straat met een groot papier, waarop medegedeeld werd. dat dit bedrijf de prijs voor witbrood van 38 cent op 36 cent bracht. Dat be tekende het begni van nieuwe moeilijk heden, want de Coöperatie „Haarlem" antwoordde met een prijsverlaging over de hele linie en hedenmorgen bleek; dat Vermaat ten antwoord de prijs van bruinbrood met 1 cent verlaagd had. Natuurlijk zit achter deze kwestie een achtergrond. waartegen de nieuwe Haarlemse broodoorlog voor insiders niet bepaald plotseling is uitgebroken. Er heerste weliswaar geruime tijd vrede op het broodterrein in Haarlem en in November van het vorig jaar wa ren alle betrokkenen overeen gekomen, om eventuele moeilijkheden eerst in de Bakkerijcommissie te brengen', voor aleer tot maatregelen over te gaan. Dit gentleman agreement, op- basis van wederkerige loyaliteit aangegaan, was blijkbaar voor de heer Vermaat niet houdbaar meer. Tijdens de confe rentie werd de stand van zaken toegelicht door de heer Dijkstra, voorzitter van de neutrale bakkerspa troonsbond, de heer Schaper, voorzitter van de katholieke, en de heer Vermaat zelf. In feite komt de kwestie voort uit enkele grieven van de heer Vermaat. Deze is namelijk van mening', dat de Coöperatie de bepaling heeft overtre den, waarin verboden wordt voordeel te beloven en geven bij aankoop van brood. Voor de oorlog had de Coöpera tie een overeenkomst met Kreymborg. waardoor leden van de coöperatie, die kochten bij Kreymborg, korting zouden krijgen, hetgeen gerestitueerd zou wor den door de Coöperatie. In de oorlog ging dit systeem uiter aard verloren, maar thans is de Coöpe ratie daarmede weer begonnen. De broodbezorgers van deze coöperatie verstrekten aan hun klanten formulie ren, waarin medegedeeld werd, dat de leden kleding konden kopen bij Douw- ma in de Cronjéstraat, waarna zij op vertoon van de kwitantie bij de Coöpe ratie 8 pet van het betaalde konden terugontvangen. Dat nam de heer Ver maat niet en hij ging tot de genoemde prijsverlaging over met alle gevolgen van dien. Nu kon de Coöperatie tegen de griel De Haarlemse rechtbank veroordeel de vanmorgen de 20-jarige wever M. S. uit Essen (Duitsland) conform de eis te weten acht maanden met aftrek. Enkele dagen geleden had hü voor de zelfde rechtbank terecht gestaan, omdat hij in Zaandam en Lisse had ingebro ken. Toen de jongeman naar Neder land kwam had hij plannen om naar Amerika te vertrekken. Verschillende Nederlandse havens stroopte hij af, doch steeds mislukten zijn plannen. Teneinde in zijn levensonderhoud te kunnen voorzien toog hij op dievenpad. Door inbraak verschafte hü zich geld, sigaretten en chocolade. Gistermorgen is de 67-jarige B. v. E. slachtoffer geworden van een verkeers ongeluk, dat aan zijn eigen onvoor zichtigheid te wijten was. De heer v. E. stak namelijk plotseling de Tempeliers- straat over om de Van Eedenstraat in te slaan, zonder op het verkeer te letten. Een op drie meter afstand achter hem rijdende autobus kon niet tijdig meer remmen- een aanrijding was niet te voorkomen, v. E. liep 'n hersenschudding en enkele wonden in het gezicht Op. Hij is ter verpleging opgenomen in de Mariastichting. Vanavond worden in Stoop's bad ge speeld de hoofdklasse wedstrijden Haar lem 1—GZC 1 en HVGB 1—Meeuwen 1. Voor Zaterdagavond zijn in de Sf™ee"' telijke zweminrichting aan de Houtvaart vastgesteld: reserve derde klasse J16!®"- DWT 2Haarlem 4 en voor de competitie afd. jongens A: DWT—DWR. Het programma van de Bondscompeti- tie voor de week van 31 Mei tot en met 6 Juni luidt: Maandag 1 Juni;J?®I2eoi res tweede klasse A: DWT 3 HVGB 2. res. tweede kl. B: DWT 2—Meeuwen 3; heren: tweede kl. A: DJK 1DWR 1; res. derde kl. E: AZ 3DWT 2. Dinsdag 2 Juni: Hoofdklasse: Merwede 1—Haarlem 1; res. hoofdkl. GZC 2—-HPC 2; res. eerste kl. A: Haarlem 2—HVGB 2. Woensdag 3 Juni; Dames, tweede kl. D: Vitesse 1—DWR 1; res. tweede kl. A: DWR 2DWT 3; heren: res. tweede kl. C: DWR 2Haarlem 3; res. derde kl. E- 11PC 4Nereus 4. Donderdag 4 Juni: dames tweede kl. B: ADZ 1—DWT 1, Nereus 1—VZV 1. Vrijdag 5 Juni: dames res. tweede kl. A- HZPC 2Haarlem 2; derde kl. A: Haalrem 1—HPC 1; heren: eerste kl. HPC 1—Rotterdam 1; res. tweede kl. C: HVGB 3—HPC 3; derde kl. G: Kroos duikers 1—VZV 1; res. derde kl. D: HVGB 4—De Vest 2. Voor de competitie kring Haarlem zijn vastgesteld: Dinsdag 2 Juni: dames: VZV 2—HVGB 3 en HPC 2—DWT 4. Meisjes: Haarlem—-HVGB. Jongens: Haarlem a— DWT. Woensdag 3 Juni: Meisjes: DWR— VZV, Jongens: HPC—VZV. Donderdag 4 Juni: Heren: HZV 1— DWT 3. Vrijdag 5 Juni; Meisjes: HVGB —HPC. van de heer Vermaat stellen, dat zij verschillende afdelingen heeft, o.a. tex tiel, en daaronder zou de terugbetaling van de 8 pet. kunnen ressorteren. De heer Vermaat noemde dat juridi sche spitsvonderij die in ieder geval in strijd is met de loyaliteit, waarmee het gentleman-agreement destijds is over eengekomen. Vanwege die spitsvonderij bracht hij deze kwestie niet eerst in de Bakkerijcommissie, alvorens tot maat regelen over te gaan. Overigens is de gehele affaire thans bü hogere instanties in onderzoek. De bakkerpatroons hebben gisteravond een gecombineerde vergadering gehouden, waar de stemming nogal geladen was, waar vele voorstanders bleken te zijn van zgn. afhaalprijzen. Zover kwam het echter nog niet. maar Zaterdagavond zal in een vergadering de gehele affaire tot in details opnieuw behandeld woe den. De heer Vermaat. heeft overigens nog meer grieven, die zijdelings met de kwestie te maken hebben. Hoe het ook zjj, wy zullen niet ver der op de technische kanten ingaan- Haarlem, waar de broodprijzen toch af zeer scherp waren en waar die prijzen naast die in Dordrecht als laagste in Nederland genoteerd stonden, is weer in nieuwe broodoorlog gewikkeld, waarvan de consument uiteraard het meeste profijt trekt. Uit het zo juist verschenen jaarverslag van de Heemsteedse Kunstkring over het eerste seizoen, dus 19521953, blijkt dat er niet alleen een gezonde groei in de vereniging zit, maair dat ook in het eer ste jaar van haar bestaan heel veel is gepresteerd. Men begon het ledenaantal met 600 en later kwamen er nog 221 bij, terwijl tot heden slechts 21 leden be dankten, zodat het ledenaantal thans JU bedraagt. Er zit dus wel perspectief in en gezien de samenstelling van de be volking moet het niet moeilijk zijn, het getal tot 1000 op te voeren. In totaal werden negen avonden ge geven, waarvan zes grote in de toneel zaal van het Minerva-theater en drie in de kleine zaal; deze laatsten waren uit sluitend concerten. Opmerkelijk is in dit verband, dat niet alle leden de grote avonden hebben bezocht, doch dat 70 procent hunne belangstelling voor de Heemsteedse Kunstkring zover uitstrek ten, dat zij ook deze avonden bezochten. Ook het bezoek aan de concerten liet. volgens het verslag, nog te wensen over en alleen het feit dat 206 leden een abonnement op de uitvoeringen namen, is met het overschot van de contributie- gelden. oorzaak geweest dat er althans geen financieel tekort is, al is het batig saldo, niet bepaald groot te noemen, want dat bedraagt slechts, blijkens het jaarverslag van de penningmeester, f 141.39. Inmiddels bestaat er gegronde hoop, dat het nieuwe seizoen betere perspectieven vertoont, want op het ge dane verzoek voor subsidie aan het ge meentebestuur is goedgunstig beschikt Een en ander zal op de jaarvergade ring van de Heemsteedse Kunstkring welke op Maandag 1 Juni in de kleine zaal van het Minerva-theater gehouden wordt, nader worden toegelicht. Aftre dende bestuursleden zijn de heren N Vos en dr. J. G. M. v. Walsem, zodat een bestuusrverkiezing mede op de agenda staat. Wellicht is het dan ook mogelijk, dat, waar het vorige jaar gestreefd werd cm een vertegenwoordiger(ster) van de jongeren in het bestuur op te nemen, dit thans kan gebeuren- De uitslagen in de Bollenstreek heb ben niet zo heel veel schokkends opge leverd. Iedere kiezer hield zich zo'n beetje bij zijn oude standje en daarom vallen slechts weinig verschuivingen te melden. In Hillegom maakte de K.V.P. welis waar een grote sprong door een winst van ruim 700 stemmen, maar in feite keerde' daarmee de oude toestand terug. De katholieke lijst Van Lierop, die in 1949 een zetel behaalde met haar 538 stemmen, viel ditmaal uit. Deze stemmen zijn thans weer de K.V.P. ten goede gekomen en deze partij bezet in de nieuwe raad 9 zetels tegen 8 in de huidige. De andere partijen geven een lichte schommeling te zien, maar dat bracht in verdere zetelverdeling geen verandering. Lisse stemde bij wijze van spreken traditie-getrouw. De K.V.P. boekte wel iswaar de grootste winst, doch haar aantal zetels bleef op 8 gesteld. In deze gemeente dong ook het Gereformeerd Politiek Verbond naar de stem der kie zers. doch hoger dan 57 kwam deze partij toch niet. Geen van haar verte genwoordigers zal in de raad zitting hebben. Ook in Noordwykerhout boekte de K.y.P. de grootste toename, maar wat de zetelverdeling betrof, bleef de ver houding tot de Prot.-Chr. groepen ge lijk. Hetzelfde kan gezegd worden van Voorhout, waar de uitbreiding van het aantal inwoners wel een belangrijke stij ging opleverde in het getal kiezers, waar de K.V P. geen profijt van kon trekken. De K.V.P. moest in Sassenheim een veer laten. De grootste winst werd daar geboekt door de Prot.-Chr. groep, die een zetel meer verkreeg ten koste van de K.V.P. De katholieken stapten van 7 terug op 6 zetels. Een totaal ander beeld gaf Noordwijk te zien. De K.V.P., die de vorige maal mét twee groepen deelnam, hield zich thans afzijdig, en nu konden de katho lieken kiezen uit drie partijen. Deze drie partijen R.K. Arbeiders Groep, Algemene Katholieke Lijst en Katho lieke Lijst Algemeen Belang kwamen tezamen tot 8 zetels, zódat de katholie ken met 1949 niets verloren. Vermoede lijk zou men het tot 9 zetels gebracht hebbel). wanneer men met één katho lieke lijst was uitgekomen. In deze ge meente kon de P.v.d.A. zich verheugen over de winst van één zetel, die de Prot.-Chr. groep verloren zag gaan. Tenslotte richten we nog even het oog op Haarlemmerliede, waaronder ook Halfweg ressorteert. Ofschoon de P.v.d.A. meer stemmen verkreeg, moest ze een zetel afstaan. De V.V.D. ging namelijk belangrijk vooruit, waaraan de foren- senwijk onder Halfweg waarschijnlijk niet vreemd is. De partij kwam van 1 op 2 zetels. De K.V.P. en de Prot.-Chr. groepen gaven geen verandering te zien. In het Lof op hedenavond 7.30 uur in de St. Joseph-kerk zingt het koor van de St. Antonius-kerk te Bentveld onder leiding van 01. Koop: „Angelorum Es- ca", van Refice, voor jongens- en man nenstemmen, „Ave Maris Stella", van Perosi, voor jongensstemmen, afgewis seld met Gregoriaans., „Beatam me di- cent", „Magnificat" en,.Regina coeli", Gre goriaans en „Tantum ergo", eveneens voor jongens- en mannenstemmen en or gel, van Jan Nieland. De organist Louk Nelissen speelt vóór het Lof: Triptiek van Louis Vièrne en sluit af met drie delen van de Suite Frangaise van Jean Langlais. Vrijdagavond zingt het koor van de H.H. Elisabeth en Barbara-kérk. Het woord van Kardinaal de Jong, die tqdens de Kromstafviering met gro te nadruk op de betekenis van de een heid wees, ook op maatschappelijk ge bied, heeft in Kennemerland een goede weerklank gevonden. De uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen hebben overtuigend bewezen, dat katholiek Kennemerland zich vrywel in zijn ge heel achter de Katholieke Volksparty schaart en alleen van de politieke een heid heil verwacht. Te Beverwijk was het resultaat zeker tot grote voldoening stemmend. De K.V.P. toonde een normale en zeer ge zonde groei. Dit zou zelfs tot zetelwinst geleid kunnen hebben, indien een 30-tal stemmen meer was behaald. In dit ver band was ook de uitslag van het tot de gemeente behorende Wijk aan Zee zeer goed. De groei van P.v.d.A. lag in de lijn van de verwachtingen, hoewel de to tale toename niet verrassend is te noe men. De teruggang van de C.H.U. is eveneens weinig verrassend. Het lag in de lijn van de verwachtingen, dat de C.P.N. een nieuwe nederlaag zou lijden. Verheugend is het dat de A.R. hun ze tel wisten te behouden en zodoende de principieel gerichte meerderheid i K.V.P. A.R.) van dé raad niet in ge vaar is. Wel voorzien wij in verband met de groei van de P.v.d.A.. die 2 zetels heeft gewonnen, moeilijkheden in verband met de verdeling van de wethouderszetels. De uitslag té Velsen moet voor de K.V.P.. al bleef hét aantal zetels behou den, teleurstellend genoemd worden. Men had mogen rekenen op een gezonde aanwas, mede in verband met het feit, dat het aantal Raadszetels met 4 is uit gebreid. De grote winst ging naar P.v.d.A. en de christedijke partijen. Ook hier heeft de bevolking de C.P.N. teruggewezen. De V.V.D. wist haar po sitie belangrijk te versterken. In Heemskerk, Castricum en Uitgeest hebben de verkiezingen ^geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd in die zin, dat verrassingen uit de bus kwamen. Wel heeft hier de groei van de K.V.P. het gunstige beeld dat Kennemerland oplevert, een beeld, dat gunstiger is dan de totaal indruk in den lande, ver sterkt. Advertentie Uw Matrassen bijgevuld of vernieuwd Maakloon 1-pers. f 12.50, 2-pers. f 15.- H. DE GRAAFF Grote Houtstraat 103 - Tel. 11485 BIOSCOPEN: Rembrandt: „S.O.S. Held in nood". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Boven 16 jaar. Palaee: „April in Parijs". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Boven 14 jaar. Luxor: „De gele ballon". Tijden: 2, 7 en 9.15 uur. Boven 18 jaar. Frans Hals: Programma ontraden door K.F.C. Lido: „De knuppel in het apenhok". Tij den: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, a. 1. City: „Paniek in Fort North". Tijden: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Boven 14 jaar. Spaarne: „Dodendans der Sioux". Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. Boven 14 jaar. Minerva: Donderdag 28 Mei: „Het bal boekje", 8.15 uur. Boven 18 jaar. Donderdag 28 Mei Stadsschouwburg: Toneelvereniging „Lu- darnus" in „De nachtwake", 8 uur. Grote Kerk: Orgelbespeling door George Robert 34 uur. Vrijdag 29 Mei Stadsschouwburg: „Het Rotterdams To neel" in: „Schoppenvrouw". TENTOONSTELLINGEN Stadskweektuin. Dagelijks geopend 1012, 14—17 en 19—21 uur. Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66 Vroeg-Aziatische kunst. Dagelijks ge opend van 10 tot 23 uur (t/m 31 Mei). Museum „De Stompe Toren". Geopend: Donderdags, Zaterdags en Zondags van 2—5 uur. Museum Het Huis van Looy, Kleine Houtweg 103. Werken van mevrouw H. ReuchlinLucardie. Geopend op werkdagen van 10—12.30 en van 13.30—17 uur. s Zon dags van 1417 uur (t.m. 21 Juni), Aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam slaagde voor het candidaats- examen Slavische taal en letterkunde drs. P. M. J. Hokkeling te Overveen, leraar Duits aan het Triniteitslyceum. De Santpoortse Kajotters kunnen op een geslaagde fietsen-rally terugzien In totaal hebben hieraan 52 personen deelgenomen en allen waren vol lof over de. fraaie route en de ingewikkelde en soms bijna onuitvoerbare opdrachten. In de groep ouderen voerde groepslef Wer Schuyt zijn ploeg Haarlem VII naar de eerste prijs met een totaal van 383 punten. Santpoort, met groepsleider R. Weyers, kwam op de tweede plaats met 362 punten en de derde plaats was voor Bloemendaal, dat onder leiding van de heer Groen 340 punten wist te verzame len. Bij de jongeren hebben de Santpoor ters zich wel bijzonder geweerd. De groep van de heer J. Blom veroverde hier de eerste prijs met 367 punten en de tweede plaats was eveneens voor een Santpoortse groep, die van de heer F. Koks, met 359 punten. Bloemendaal nam hier weer de derde plaats in. De groep van de heer v. d. Zon kwam met 311 punten uit de bus. Wie gebruik wil maken van K.V.C.- jeugdherbergen en -vacantiehuizen, zal lid moeten zijn van de K.V.C. Hiervoor zijn de leeftijdsgrenzen 1430 jaar. Hoe men lid wordt is een lang verhaal en daarom is in Santpoort een K.V.C.-agent- schap gevestigd, dat, te beginnen Don derdag 4 Juni, iedere Donderdagavond van 810 uur geopend zal zijn in de parochiezaal. Verschillende materialen zijn reeds voorradig, zodat zij, die hun vacantieplannen nog moeten uitwerken, verstandig zullen doen eerst hier eens een praatje te gaan maken. Zaterdag 30 Mei zullen de samenwer kende organisaties in Santpoort 's avonds een grote sport-demonstratie geven In het Burg. Rijkenspark. Onder leiding van de heer J. Nauwelaerts de Agé zullen leerlingen van zijn sport-academie, teza men met leerlingen van het Opleidings instituut voor Sportleiders te Overveen, demonstraties en onderlinge wedstrijden brengen in jiu-jitsu, jeugdjudo, judo, boksen, grondgymnastiek en zo mogelijk schermen. De heer Nauwelaerts de Agé zal bij deze demonstraties en wedstrijden een toelichting geven. Deze avond is be doeld als sluitstuk van de Santpoortse Flora-festiviteiten.. 3% Ned. 1953 3% Nederl. 1948 Ri4 pCt. Ned. 1950 3-3% Nederland 1947 3 Ned. 62-64 bel.-fac. Inschr Grtbk. 46 3 pCt. Ned. Handel My. cgrt. A.K.U. Van Berkels Batent Calvé-Delft eert. Van Gelder Kon. Hoogovens eert. Unilever eert. Ned. Kabel Philips Kon. Petroleum „Amsterdam" Rubber Eioll. Amerika Lyn Kon. N. Stoomb. M. Ned. Scheepv, Unie H.V.A. Deli Mi.1 eert. 7Niet officiële koersen) 26/5 27/5 Anaconda Copper 3714 37 Bethlehem Steel 52% 51% Chrysler Corp 75% 754 General Electric. 74% 73% General Motors 61% 61% Hudson Motors 13% 13% Kennecott Copper 67%* 66% Montgomery Ward 61% 60% North American Can 20% 20% Radio Corp. 25 25% Republic Steel 50% 49% Shell Oil 693,4 69% uthern Pacific 4714 45%* Southern Railway 96% 93% Tidewater 24 23 U. S. Steel 39% 38% Vorig Opening slot 28/5 101 n 101% 97 j .V 1 97H 96 96% 98 U 96 fjj 3 58 "4 16234 162% 101 11934 150% 155 189% 189% 210 Va 159% 308% 307% 92% 92% 128 Va 124L2 125 123% I29V2 99 90% 89% J. A. G. Schippers (K.V.P.) Jac. v. Velsen (K.V.P.) S. Balm (K.V.P.) A J. M. Angenent (K.V.P.) T. W. Adelaar (K.V.P.) Mej. A. W. H. M.Bolsiu* (K.V.P.) Mr. dr. A.F.H.Schreurs (K.V.P.) A. v. d. Veldt (K.V.P.) F. W. Knape (K.V.P.) Drs. F. A. Vissert (K.VJ>.) H. Loerakker (K.V.P.) E. F. Albrecht P.v.d.A D. Verbaan (P.v.d.A.) W. rHappe (P.v.d.A.) G. Blokdijk (P.v.d.A.) J. J. Voogd (P.v.d.A.) i J. Willemse (P.v.d.A.) Mevr. 1. KerKhoJj '(P.v.d.A.) Mr. G. J. H. de Leeuw (P.v.d.A.) H. W. v. d. G'iessen D. J. A. Geluk (P.v.d.A.) (P.v.d.A.) Mevr. E. SmitzPeper (P.v.d.A.) W. Mensink (P.v.d.A.) Mevrouw M. v. d. Wall'' Duyvendak (P.v.d.A.) M. J. Goedee (P.v.d L. Silvis (A.R.) Mr. A. Wensina (C.H.) G. K. Janssen (P.v.d.A.) J. Prikkel (P.v.d.A-) D. A. J. Spek (A.R.) W. C. Bakker (A-RK A. J. de Landmeter (C.H.U.) Mevr. E. Semite*id Conradi VV.D.t M. D. Proper (C.P.) Henneveit (C.P.) (C.P.) J. W. Th. Fibbe (V.V.D.) Ir. A. Stoffels (V.V.D.) Mr. J. ^Betttnh (V.V.D-)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2