Laatste étappes zullen beslissing brengen Een zomer in Kromdorp m STEMBUS UITSLAGEN Kruiswoordraadsel s t Van Est is niet bang meer voor de afdaling Vleugel van BW in Bondselftal 12 KENNEMER TAFELTENNISSERS TERUG UIT SAARLAND Inpoldering in N ieu w-Zeeland Jackson-brothers Bende-activiteit op Borneo r v. Bedrijfsuitbreiding BoomRuygrok II! lil 661 519de STAATSLOTERIJ 0® J 3K «1 DONDERDAG 28 MEI 1953 PAGINA 4 Rustdag te San Pellegrino Sportflitsen De Voogd op spilplaats Angenent middenvoor SCHORSING H.V.G.B. OPGEHEVEN Promotie-programma tweede klassers D Courses te Nootdorp Eén mislukking maar toen werd ze wijzer Ir. R. M. Spijksma overleden Voorstel van Nederlandse regering In Heemskerk In Castricum In Uitgeest Hogere omzet uitgeverij Aanwinsten R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Een streep onder efficiëncy-onderzoek Met ladder gevallen 4e klasse 11e 996 fis 0 lil ®71 In tegenstelling met de rustdag te Pisa heerste Woensdag te San Pellegrino werkelijk rust. In de kleine badplaats, bekend om zijn geneeskrachtige bron nen, kon de luidruchtige reclame-kara vaan niet worden ondergebracht en nu de tientallen geluidswagens met hun bemanningen ergens anders logeerden, kregen de renners in een rustige atmos feer gelegenheid wat op verhaal te komen van de vermoeienissen van de laatste dagen, tijdens welke de warmte nog het meest van de krachten had ge vergd, en konden zij zich tevens licha melijk zowel als wat het materiaal be treft voorbereiden op de laatste etappes, die de beslissing zullen brengen. Ook de Nederlanders namen het er van. Na eens lang te hebben uitgeslapen en een goed ontbijt te hebben genuttigd gespten zij de voetriemen aan voor een korte rit in de omgeving niet omdat zij weer naar het zadel verlangden doch om niet het risico te lopen, dat de spieren en gewrichten, gewend aan de dagelijkse zware arbeid, „lui" zouden worden. Het zevental is fit en in goede conditie en de geest in het groepje is uitstekend. Niet in het minst is dit te danken aan de straffe, maar altijd ka meraadschappelijke leiding van Kees Pellenaars, die, en daarvan is nu wel zo zoetjes aan de gehele internationale wielerwereld doordrongen, een geboren ploegleider is. Veel nut hebben de ren ners ook van de verzorger Sonnet, een ervaren rot in dit vak, die de spieren van zijn „klanten" van binnen en van buiten kent en die elk lichamelijk on gemak zoals een steenpuist of een op standige maag weet te voorkomen. Wim van Est was in beste stem ming toen wij hem tijdens het mid dagmaal aanklampten. Hij vertelde, dat hij steeds meer plezier krijgt in het rijden van etappe-courses, vooral nu hij meer en meer routine opdoet in het moeilijke en gevaar lijke onderdeel: de afdaling. „Ik ben er altijd bang voor geweest, zei hij, maar nu gaat het fijn; ik ver lies er geen tijd meer mee op mijn concurrenten". „Wie ik als favoriet voor de Giro beschouw?", antwoordde Van Est op onze vraag, „Koblet of Coppi. Maar wanneer Koblet zoveel knechtjes had als Fausto, zou de Zwitser met één been winnen". Kees Pellenaars kwam trots vertel len, dat de directeur van de Ronde van Italië, Torriani, de Nederlandse ploeg was komen gelukwensen met de presta ties tot nu toe. „Toch hebben de jon gens in de eerste dagen gretiger ge reden, dan in de laatste etappes", voeg de hij er ineens ernstig aan toe. Het is ons meer en meer duidelijk geworden, dat de Ronde van Italië in de verste verte niet kan worden vergeleken met de Tour. De Italianen maken hier de dienst uit, d.w.z. de „azen", want de Zondag 21 Juni zal op de Seme te Parijs een wedstrijd worden gehouden om de eerste internationale grote prijs van Parijs voor beroeps langeafstand- zwemmers. De baan wordt uitgezet tus sen Alfortville en Suresnes en moet een maal stroom-af en eenmaal stroom-op worden gezwommen; de totale afstand is 28 kilometer. Voor Nederland neemt Van Hemsbergen deel. De Zweedse voetballer Carlsson heeft zijn contract met de Spaanse club Atle- tico niet verlengd en gaat naar Zweden terug. Aangenomen wordt, dat hij in de vier jaar van zijn Spaans verblijf in totaal f 300.000 heeft ontvangen. Zaterdag 30 Mei wordt de jaarlijkse damesrit der K.N.A.C. gehouden. Het verzamelpunt is ditmaal hotel „De Malle Jan" te Vierhouten, vanwaar de deelneemsters van tien uur af vertrek ken voor een blinde kaartfeestrit. Des middags worden vaardigheidsproeven afgenomen. Te Genève werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het Zwitserse B-elftal en Turkije. De Turken wonnen met 10. Te Stockholm is een wielerwedstrijd gehoudn, waarbij een 1650 meter lang parcours veertigmaal gereden moest worden. De Zweed Nordquist werd win naar; de Nederlander Vreeswijk eindig de op de vierde plaats. Advertentie rest zijn hulpkrachten, die elke poging van een buitenlander om een uitloop poging te ondernemen de kop in moeten drukken door er achteraan te jakkeren en dan het tempo te drukken zoveel ais ze kunnen. En dan die warmte. Xn de Tour de France mag het wel eens warm zijn, maar hier in Italië brandt de zon schijnbaar met dubbele kracht." Het Nederlands Bondselftal, dat Zon dag 31 Mei tüdens de Olympische Dag in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Bolton Wanderers speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Van Raalte (Blauw Wit). Achter: Cools (RBC) en Odenthal (Haarlem). Midden: Van Schijndel (SVV), De Voogd (Haarlem) en Klaassens (VVV). Voor: Van Overbeek (BW), Van Beurden (BW), Angenent (Stormvo gels), N.N., en Luiten (DOS). Reserves: Dufoume (Sparta), Bos kamp (Ajax), Dahrs (Blauw Wit) en Luppens (Stormvogels). De linksbinnen zal later worden aan gewezen. Het elftal van de Bolton Wanderers luidt: Doel: Hanson. Achter: Ball en J. Higgins. Midden: Neill, G. Higgins en Edwards. Voor: Pilling, Mair, Wheeler, Hassall en Langton. De hekken van het Stadion zullen om 13.25 uur worden gesloten; dit in ver band met de opstelling en de opmars der gymnasten. De door het Bestuur van de K.N.Z.B. verleden week uitgesproken schorsing aan cfe Haarlemse Zwem- en Poloclub HVGB wordt met ingang van 28 Mei opgeheven. Aan HVGB was deze schorsing opgelegd wegens het geven van gelegenheid, tijdens de kunstzwem-show op 10 Mei j.l., aan een sportmagazijn tot het houden van een strand- en badpakken-show, waarvoor geen toestemming van de K.N.Z.B. was verkre gen. Het promotieprogramma voor groep D (Oost tweede klasse A en B en Zuid II tweede klasse B) ziet er als volgt uit; 7 Juni: KimbriaQuick (N); 14 Juni: RigtersbleekKimbria; 21 Juni: Quick (N>Rigtersbleek; 28 Juni: Kimbria— Rigtersbleek: 5 Juli: Rigtersbleek— Quick (N) en 12 Juli: Quick (N)--Kim- bria. De uitslagen van de gehouden drave rijen te Nootdorp luiden: Openings-prijs, afstand 1820 m: 1 Quick Gregor V (N. Heskes) 2.50, 2 Quick P, 3 Prinses. Tot: win. 3.40, pl. 1.40, 1.50, 17.—, cov: 7.30, gek: 6.—. Westland-prijs, afstand 1820 m: le heat: 1 Partout (N. Heskes) 2.44.4, 2 Quatrième Poulain, 3 Lady Heny. Tot: win. 2.—, pl. 1.30, 1.40; cov. 3.20; gekop. 3.90, 2e heat: 1 Partout (N. Heskes) 2.45.3, 2 Prof. Heny, 3 Lady Heny. Tot: win. 1.40; pl. 1.10, 1.30; cov. 2.40; gekop. 3. Kassen-prijs, afstand 2100 m; 1 Olga Axworthy (A Th. Knijnenburg) 3.12.8, 2 My Darling, 3 Little Axkit. Tot: win. 6.50; pl. 4, 2.70, 5; cov. 7.10; gekop. 7.40. Totale omzet: 16.750.50. Advertentie Moeder en moeders moeder gebruikten al MAÏZENA DU RY E A, dus bestelde 't jonge vrouwtje 't ook. Maar .zij verzuimde te doen, wat die ervaren moeders deden en nóg doen: toezien dat ze ook MAÏZENA DU RYE A krijgen. De naam op 't pak, daarop moet U letten, om zeker te zijn dat ge inderdaad MAÏZENA DU RY E A koopt, die ver maarde MAÏZENA voor 't binden van groenten, soe pen en sausen. In de leeftijd van ruim 52 jaar is Woensdagmorgen na een langdurige ziekte overleden, ir. R. M. Spijksma, in leven directeur bij het bedrijf voor Openbare Werken van de gemeente Heemstede. De overledene werd 14 Februari 1901 te 's Gravenmoer geboren en genoot la ger onderwijs en H.B.S. opleiding te Amsterdam. Daarna bezocht hij de Tech nische Hogeschool te Delft, waar hij in 1924 de titel van civiel ingenieur be haalde. Na in Amsterdam als bouwkun dig opzichter werkzaam te zijn geweest, trad hij 16 Septemebr 1925 als zodanig in dienst bij de gemeente Heemstede, waar destijds de heer J. Schelling directeur van Openbare Werken was. Op 1 Januari 1925 werd hij benoemd tot adjunct-direc teur bij Openbare Werken en 1 Decem ber 1945 na het plotselnig overlijden van de heer Schelling, tot directeur van dit zo belangrijke gemeentelijk bedrijf. De heer Spijksma heeft veel bijgedra gen tot een gezonde en vooral aestheti- sche groei van de gemeente Heemstede, vooral in de jaren van de snelle uitbrei ding. Dat de gemeente zulk een fraai as pect biedt, is ook voor een belangrijk deel zijn werk. Ir. Spijksma was niet wat men noemt een geweldenaar op zijn ter rein, maar hij genoot de algemene ach ting en waardering van zijn superieuren en ondergeschikten. De ter aardebestelling zal a.s. Zater dagmiddag te 1 uur op de Algemene Be graafplaats geschieden. 12. „Kijk eens aan", zei Koos Pimpel met een ver baasde zucht, toen de veldwachter hem met de nach telijke konijnenoogst confronteerde. „Mijn tweede natuur heeft mij een lelijke poets gebakken, bos wachter. Ik zelf ben volmaakt onschuldig". „Ja als U ontkent", aarzelde de boswachter. „Ik heb 't u niet zien doen." „Zie je wel", zei Koos opgelucht. „Maar pas op, dat het niet weer gebeurt", vermaande de boswachter. „Hoor es", antwoordde Koos overmoe dig, „ben ik van de dierenbescherming of is het?" Hij zag daarna met lede ogen hoe de boswachter de diertjes één voor één in beslag nam en toen hij al leen achter bleef was alle plezier in de onderneming voor hem grondig bedorven. Hij draalde niet langer maar rolde zijn tent op en verdween met gezwinde spoed. „Gaat u weg?" vroeg de boswachter bij de in gang verbaasd. „Beter voorkomen dan genezen", ant woordde Koos wijsgerig. Hij stapte mismoedig naar koster Snuiter toe. „Het is je hand in een wespen nest steken, koster", verzuchtte hij. „Bovendien geloof ik nou beslist, dat die mensen van het kamp het nooit gedaan kunnen hebben. Ze hebben het veel te druk met vacantie houden. Kolossaal, wat wordt je daar moe van". „Zeker", beaamde de koster. „Maar ibou je het nu opgeven?" „Opgeven?" stoof Koos Pimpel op. „Een Pimpel geeft het nooit op, laat je dat gezegd zijn, koster. Maar" liet hij er nadenken op volgen „misschien is het toch verstandiger e* we veldwachter Stockedief te hulp roepen." zou je kunnen doen", beaamde de koster. „Gfl mee", smeekte Koos, „vóór hij me weer opsluit "f „Het is mijn terrein helemaal niet", protesteerde J* koster, maar aangezien zijn grootste gebrek was hij nooit definitief nee kon zeggen ging hij toch tnee- Veldwachter Stockedief zat het verschrikkelijk warf^ te hebben toen zij zijn bureau binnen stapten^ geef geen enjcele vergunning voor wat dan ook", *e hij loom. Vier bussen dodelijk vermoeide ta feltennissers arriveerden heden, toen de ochtend reeds begon te gloren, in onze stad, terug van de grote sportuit- wisseling met Saarland. Deze zo scho ne tocht kreeg een wel zeer onaange name bijsmaak, toen 's morgens een Amsterdamse bus door het gladde wegdek in botsing kwam met een ge weldige Duitse truck. Gelukkig waren er geen ernstige gewonden, en kon den de meeste slachtoffers, na in een naburig ziekenhuis verbonden te zijn, de tocht, uiteraard in andere bussen voortzetten. Minder fortuinlijk was de groepsleider, die een been brak, en daardoor ïpoest achterblijven. Voor het overige is deze Saar-trip een buitengewoon succes geworden, In Bin- gen werd het gezelschap officieel in hotel „die Stadthalle" ontvangen, en door de burgemeester en de voorzitter van de Rhein-Hessische tafeltennisbond toegesproken. Een grote kapel speelde begroetings-fanfares. Tijdens het diner, dat hierop volgde, werd een ontmoeting gehouden tussen Nederlandse en Duitse spelers. Holland had voor een sterk team gezorgd, bestaande uit Cor du Buy, Wim Stoop en v. d. Spek. Desondanks werden de gasten op wel zeer overtui gende wijze verslagen. Stoop opende hoopvol, door in een fraaie wedstrijd te winnen van Vorherr. Du Buy, die be slist niet best speelde, werd hierna kansloos door Seyffert verslagen, waar na v. d. Spek het tweede en tevens laat ste punt scoorde, en wel tegen Sauer. 's Zaterdag werd de reis naar Saar- brücken voortgezet, waar de karavaan voor het Stadt-theater werd ontvangen. Hier spraken de voorzitter van de Horizontaal: 1. plaats in Noord-Holland; 8. bij el kaar behorend tweetal; 9. Nederlandse rivier; 11. voorm. Zuiderzee-eiland; 12. nauwelijks; 14. drink- gerief; 15. eerwaarde heer (afk.); 16. mandje; 18. voorzetsel; 19. persoonlijk voornaamwoord; 20. wa terstand; 22. verdieping; 23. familielid; 24. voorzet sel; 26. voorzetsel; 27. lengtemaat; 29. bloem; 32. en dergelijke (afk.); 33. hoogst dakrand; 35. kle dingstuk; 36. familielid; 37. overleden; 39. broed sel; 40. plaats in Noord- Holland. Verticaal: 1. karakter; 2. gedwee; 3. de oudste (afk.); 4. herkauwer; 5. lengtemaat (afk 6. voor zetsel; 7. hemellichaam; 8. plaats in Noord-Hol land; 10. plaats in Noord- Holland; 12. familielid; 13. noot; 16. meetkundig li chaam; 17. reeks; 19. dof; 21. schriftelijk bewijs; 25. langzaam, suf; 28. lelie achtige plant; 30. boom; 31. persoonlijk voornaam woord; 32. drietenige struisvogel; 34. sleepnet; 36. herkauwer; 38. noot; 39. ten name (afk.). Oplossing D E V N A S -f A I E S S E R O Z IJ S Z w E DEN van Woensdag: E N T E R U I L -l- S F M U T N O T I E P E R T E A T 4- A N N S L U W 4- P O 4- T IJ G 4- D O 4- K E K A M P 4- Saarlandse Tafeltennisbond, en ver tegenwoordigers van de gemeente Saar- brücken en de landelijke sportbond. Hierna vervolgden de tien groepen hun reis naar de diverse plaatsen van be stemming. Daar werden zij alle op grootse wijze ontvangen. Een wel zeer bijzondere ontvangst viel de groep Beverwijk in Dorf im VTarndt ten deel. Op enkele kilometers van het dorp stond een kapel opgesteld, waarop de Hollanders in optocht door het dorp trokken. Aldaar werden zij door schoolkinderen toegezongen, en sprak de voorzitter van de ontvangende vereniging hen toe. Ook de groepen Heemstede en teZaanen werden zeer officieel ontvangen. De oeste prestaties leverde Heemste de, die in Oberbexbach vertoefde. Het eerste team speelde gelijk, terwijl het tweede met zeven-drie won. Drie andere spelers trokken voorts nog naar Hüttersdorf. Hier vertoefde de groep Johez, die het wel erg moeilijk getroffen had. De Heemstedenaren won nen met 83. Te Zaanen streed in Wie- belskirch met wisselend succes. De Heren verloren met grote cijfers, ter wijl Dames I met vijf-drie zegevierde en het tweede gelijk speelde. In Dorf im Warndt werd een tournooi gespeeld. De Heren waren kansloos, maar bij de da mes werd mej. C. Schuyt op fraaie wijze winnares. In Püttingen, waar een deel van de Beverwijk-groep was onderge bracht, ging het nog slechter en werd met vierentwintig-een verloren. Toen het nog bijna nacht was ver trokken de groepen en kwamen na een rit van ongeveer twee-en-twintig uur weer in Haarlem terug, vermoeid, maar gelukkig en tevreden met deze wel in alle opzichten volkomen geslaagde tocht. (Van onze Haagse redacteur) Naar tc Den Haag vernomen wordt heeft de Nederlandse regering aan de regering van Nieuw-Zeeland een sug gestie gedaan voor het verrichten van inpolderingswerken in Nieuw-Zeeland. Het plan, dat reeds gelanceerd werd vóór de stormramp van 1 Februari, be vindt zich nog in het eerste stadium van ontwikkeling en wordt nog door de Nieuw-Zeelandse autoriteiten bestu deerd. Wanneer Nieuw-Zeeland ten princi pale voor de gedachte zou voelen zij is bij het jongste bezoek van minister Sullivan nog eens onder diens aan dacht gebracht zouden er in dit plan interessante mogelijkheden liggen voor de economische activiteit van ons land- Het zou hier gaan om afsluiting van een 20.000 ha. grote baai, waar Nieuw- Zeeland zelf reeds een grondo-derzoek heeft verricht, dat gunstige verwach tingen wekte, en het droogleggen van moerassen. Men hoopt bijvoorbeeld dat Nederlandse ingenieurs bij deze water- staatwerken zouden kunnen worden ingeschakeld. Tussen haakjes het totaal aantal uit gebrachte stemmen, het percentage en het aantal zetels, behaald bij de raads verkiezingen in 1949m Hier werden uitgebracht 2928 stem men. K.V.P. 2291 (1949: 2025), 10 zetels (oud 9); Arb. 361 (353), 2 zetels (oud 1); Chr. partijen 276 (238), 1 zetel (oud 1). Aantal zetels met 2 uitgebreid. Gekozen zijn: K.V.P.: J. Vessies, H. v. d. Kolk, P. Koopman, R. Beentjes, C. de Ruyter, J. Duin, H. Roezen, Th. Mulder, G. Verduin, W. F. Vendel; P.v.d.A.: R. W. A. Muyen, P. de Graaf; C.H.: T. Wentink. Nieuwe figuren zijn: J. Vessies, P. Koopman, Th. Mulder, H. Reozen, W. F. Vendel en P. d. Graaf. Keren niet terug; F. Seignette, J. v. Duivenvoorde, J. Pe kel, F. Huneker. Totaal uitgebrachte stemmen 4610, ongeldig 13. Gekozen werden: K.V.P.: N. Veldt, P. de Vries, J. W. Kaandorp, H. Twisk, Th. Berlee, J. v. d. Mey, J. C. Verhoef geb. Defourny, K. Stiemer, A. H. J. Beyersbergen v. Henegouwen. P. v. d'. A.: G. Meyer, G. JacobsWen- link, W. Buimer. AR-CH: A. Eikelen boom. Castr. Belang: J. J. Bollen, H. Veldhuisen. Bij de K.V.P. keren dezelfde leden in de raad terug, uitgebreid met A. H. J. Beyersbergen v. Henegouwen, die voorheen namens Castricums Belang zitting had. Bij de P. v. d. A. keert A. Jonker niet terug, maar heeft zijn plaats over gegeven aan mevr. JacobsWentink. De Anti-Rev. en de Chr.-Hist, die met één lijst uitkwamen, zullen deze peri ode vertegenwoordigd worden door de heer A. Eikelenboom (A.R.). Tenslotte nog Castricums Belang met J. J. Bol len, die gedurende een korte periode reeds zitting had en H. Veldhuisen, die voor het eerst zijn intrede doet. Uitgebracht werden de volgende stemmen: KVP 2590 (1949: 2242); P. v. d. A.: 1012 (820); AR en CHU: 281 (252); Castr. Belang 502 (269); WD 225 (159). Het aantal zetels is van 13 op 15 ge bracht. In Uitgeest zijn de gemeenteraadsver kiezingen buitengewoon rustig verlopen. Reeds om half 7 waren de uitslagen van de vijf kiesdistricten binnen en kon men de totaaluitslag bekend maken. De KVP boekte de grootste winst, namelijk 118 stemmen. In totaal behaal de zij 1403 stemmen, tegen in 1949 1265. Het aantal zetels bleef evenwel op 6 gehandhaafd. Ook de PvdA boekte winst. Het totaal aantal stemmen bedroeg nu 756, tegen in 1949 688. Een winst dus van 68 stem men. Ook hier bleef het aantal zetels hetzelfde; 3. De CPN moest het loodje leggen door 55 stemmen te verliezen. Thans 340 en in 1949 395. De twee zetels wist zij echter te behouden. Het totaal uitgebrachte stemmen be droeg 2564, waarvan 65 van onwaarde, zodat het totaal aantal geldige stemmen 2499 was. In 1949 2368. De volgende personen zullen in Sep tember a.s. deel uitmaken van de nieuw gekozen gemeenteraad; Katholieke Volkspartij: J. H. van Eer den, J. Palmboom, C. J. de Wildt, A. N. Bijman, G. J. Neele en C. P. van Diemen. Behalve de heer C. P. van Die- men, die slechts korte tijd uit de raad is geweest, komt er nu slechts één nieuw KVP-lid in, namelijk de heer J. Palmboom, die de middengroepen zal vertegenwoordigen. Alleen de heer Jac. J. Berkhout zal niet tn de nieuwe raad terugkeren. Partij van de Arbeid: J. Krom, T. T. Kingma (nieuw) en M. Nooi. CPN: J. J. van Tongeren en W. de Wit (nieuw). ASSENDELFT. K.V.P. 1.478 (1.348) zetels 5 (5); P.v.d.A. 1080 (969) zetels 4 (4); C.P.N. 699 (737) zetels 3 (3); P.C.G. 285 (256) zetels 1 (1). Totaal 3.542 (3.310) zetels 13 (13). KROMMENIE. C.P.N. 1.075 (1.197) zetels 4 (4); P.v.d.A. 1.226 (1.149) zetels 4 (4); K.V.P. 1.028 (943) zetels 3 (3); P.C.G. 446 (437) zetels 1 (2); V.V.D. 296 zetels 1 Totaal 4.071 (3.726) zetels 13 (13). HILLEGOM K.V.P. 3704 (2993) 8 (7); Lijst v. Lierop (538) (1); C. H.U. 1178 (1299) 3 (3); A.R. 707 (723) 2 (2); P.v.d.A. 954 (1080) 2 (2). LISSE K.V.P. 3153 (2783 8 (8); C. Jï.UL 936 (801 2 (2); A;R. 613 (599) 2 (2); Ger. P.V. 57 P.v.d.A. 578 (534) 2 (2); S.G.P. 372 (334) 1 (1). NOORD WIJK Prot. Chr. 1979 (2019) 5 (6); R.K. Arb. Groep 1694 (1522) 4 (4); Alg. Kath. lijst 633 2 P.v.d.A. 990 (616) 3 -(2); Kath. lijst Alg. Bel. 988 2 Gem. Bel. 557 (396) 1 (1); Onafh. Groep 206 In 1949 namen bovendien deel aan de verkiezing (ditmaal echter niet) K.V.P. 351 (1 zetel), K.V.P., groep Urlus, 1127 (3 zetels) en Onafh. Partij Trouw 27j (geen zetel). NOORDWIJKERHOUT K.V.P. 3099 (2761) 11 (11); Prot. Chr. 535 (394) 2 (2), SASSENHEIM Prot. Chr. 1728 1438) 6 (5); P.v.d.A. 400 (688) 1 (1); K.V.P- Gecombin. 145/1366 (1285) 6 (7). BENNEBROEK K.V.P. 635 (603 5 (5); Prot. Chr. 901 (827) 6 (6). VOORHOUT K.V.P. 1602 (969) 9 (9); Prot. Chr. 322 (259) 2 (2). HAARLEMMERLIEDE P.v.d.A 240 (213) 1 (2); K.V.P. 1051 (1014) 6 (6); V.V.D. 336 (193) 2 (1); P.C. 264 (273) 2 (2). BLOEMENDAAL V.V.D. 3519 (3077) 6 (6); K.V.P. 2629 (2481) 4 (5); Prot. Chr. 2025 (1879) 3 (4) P.v.d.A. 2044 (1849) 4 (4). ZANDVOORT P.v.d.A. 1924 (1579 5 (4); Alg. Zandv. Bel. 688 (578 2 2); K.V.P. 1003 (859 3 (2); C.H.U. en A.R. 853 (872) 2 (3); V.V.D. 901 (443) 2 (1); Plaatsel. Bel. (lijst Slagveld) 355 1 C.P.N, 109 (329) (1). Toen men er in Amerika achter kwam, dat de oorlog die sinds het uit breken van de vrede gevoerd wordt er een van psychologische aard was, heeft het Witte Huis een commissie voor psychologische oorlogvoering in het leven geroepen. De heren moes ten eenheid brengen in de verschil lende koude-oorlog-aanvallen. Tot nog toe zijn er nog geen buitensporige resultaten bereikt; behalve dan voor zover het de namen van de leden be treft. Voorzitter van de commissie is de heer Jackson, secretaris is een an dere heer Jackson en als lid is een zekere heer Jackson toegetreden, zo dat men in de Washingtonse wande ling momenteel spreekt van „het Trio- Jackson", of „de Jackson-brothers". Een gewapende bende, bestaande uit dertig man, heeft in Nartapura, in Zuid- Oost-Borneo een rubberplantage over vallen. De bende bracht achttien mensen om het leven, onder wie één Neder lander. Voorts verneemt A.F.P., dat enige dagen geleden 320 gewapende mannen een politie-patrouille in het gebied van Barabai heeft aangevallen. Er volgde een gevecht, dat vier uur duurde en waarbij zeven politiemannen gedood werden en één burger gewond werd. VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.13 muz., 7.45 prot.. pr., 8.00 nieuws. 8.15 gram., 9.00 zieken, 9.30 vrouw, 9.40 gram., 10.30 prot. pr., 11.00 piano, 11.30 gram., 12.00 ld.. 12.33 gram., 12.59 klokgelui, 13.00 nieuws, 13.15 man doline, 13.45 gram., 14.00 schoolradio, 14.30 gram., 15.20 voordr., 15.40 Negro spirituals, 16.00 causerie, 16.15 gram., 17.00 amusem.muz., 17.30 mil. reportage, 17.40 gram., 17.45 Fries progr., 18.00 gram., 18.45 gram., 19.00 nieuws, 19.10 regeringsuitz., 19.30 gram., 20.00 radio krant, 20.20 zangspel, 21.45 causerie. 22.00 piano, 22.25 kunstrubr., 22.45 prot. pr.. 23.00 nieuws, 23.30 gram. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.30 gram, 8*.00 nieuws, 8.18 gram.. 8.50 huisvrouw, 9.05 gram., 9.40 kleuters. VPRO: 10.00 cause rie, 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 gram., 10.30 schoolradio, 10.50 orgel en zang, 11.20 radiofeuilleton, 11.40 viool. AVRO: 12.00 Metropole-ork., 12.33 sport, 12.48 gram., 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.20 dansmuz., 14.00 vrouw, 14.20 Philh. sex tet, 14.50 boek, 15.10 sopr. en piano, 15.30 lichte muz. VARA: 16.00 gram., 16.30 jeugd, 17.00 gram.. 17.20 muz. causerie; 18.00 nieuws. 18.15 felicitaties, 18.45 Ach ter de horizon, 19.00 meisjeskoor, 19.15 orgel. VPRO: 19.30 de kroning van Ko ningin Elisabeth II, 20.55 nieuws. VARA: 21.00 uitlopers v. d. Parnassus, 21,30 klankbeeld, 21.50 gram., 22.05 buitenl. overz.. 22.20 lichte muz. VPRO: 22.40 causerie, 22.45 prot. pr. VARA: 23.00 nieuws, 23.15 kamerorkest. ENGELAND, BBC, Home Service, 330 m.: 12.00 dansmuz., 13.10 lichte muz., 14.00 lichte muz., 14.40 amusem.muz., 19.00 lichte muz. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 11.45 dansmuz.. 15.10 mijnwerkersork., 15.45 lichte muz., 17.00 gev. muz., 22.20 lichte muz., 23.20 lichte muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. 309 m.: 12.00 lichte muz., 13.25 dansmuz.. 14.15 amusem.muz.. 15.50 omroepork.. 16.15 kamermuz., 19.30 gev. muz.. 20.00 moderne muz., 22.10 Amerikaanse muz. 0.30 gev. muz., 1.15 gev. muz. FRANKRIJK, nationaal programma. 347 m.: 12.30 ork., 20.02 Aphrodite, ope ra, 23.00 kamermuz. BRUSSEL, 324 m.: 14.00 Engelse les, 19.40 muz. uit India, 20.15 ork. 484 m.: 12.10 lichte muz., 20.30 symph.- orkest. ENGELAND, BBC European Service Uitz. voor Nederland. 224 en 49 m.: 22.00 Nieuws. Overz. v. d. weekbladen. WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. KRO20.15 Weeroverz. School voor vrou wen. blijspel. Het fraai uitgevoerde jaarverslag van het Uitgevers- en Drukkersbedrijf Boom-Ruygrok N.V. over 1952 o.m. is een model opgenomen van een com binatie van offsetdruk en parfumdruk, waardoor men de perziken op de foto ook inderdaad ruikt «laakt melding van een uitbreiding van het fabrieks complex door aankoop van een aan grenzend pand in de Essenstraat, waardoor een geheel blok percelen thans in het bezit der Mij is gekomen. De directie zag zich tot deze aankoop en een daaruit voortvloeiende verbou wing genoodzaakt door de belangrijke uitbreiding, welke de zaken der ven nootschap in de laatste jaren onder gingen. Óok bij het machinepark von den belangrijke uitbreidingen en ver nieuwingen plaats, waardoor de capa citeit van het bedrijf kon worden aan gepast aan de verhoogde omzetten. De drukkerij was in 1952 volledig bezet, aldus het verslag. Naast het drukken van eigen tijdschriften en periodieken van derden werden vele opdrachten in kleurendruk uitgevoerd, benevens talrijke orders voor verpak kingen e.d. voor de tabaksindustrie. De afdeling uitgeverij (tijdschriften en boeken) toonde een verhoogde omzet. De saldi der exploitatierekeningen over 1952 belopen in totaal een bedrag van f326.565 (v. j. f316.745). Het saldo winst voor afschrijvingen en reserve ringen bedraagt f 300.869 (v. j. R. Beumer: Hoe leid ik een vereni ging? Handboek voor het verenigen en vergaderen; Bronnenboek, bevattende gegeven ten grondslag liggend aan rap port maatschappelijke verwildering der jeugd; G. A. M. Gussenhoven, De practijk der werkloosheidswet voor werkgevers en werknemers; Gordon Hamilton, Theorie en practijk van het social casework; mr. dr. Th. Keulemans 0. Carm..: De mens in het maatschappe lijk verkeer; Leidraad voor de vermo gensbelasting 1953 en inkomstenbelas ting 1952, tevens effectenkoerslijst; próf. dr. A. Mey enA. F. Tempelaar: Be knopte encyclopedie der accountants controle; D. C. van der Poel: Hoofd lijnen der economische en sociale ge schiedenis, sociologisch beschouwd. Dl. 1. De voor-kapitalistische periode tot het einde der Middeleeuwen; dr. J. Ponsioen S.C.J.: De menselijke samen leving. Dl. 1. Wijsgerige grondslagen, dr. H. van Rooy: Gezinnen in nood. Het vraagstuk van het onmaatschappelijke gedrag; M. Ruppert: De Nederlandse vakbeweging Dl. 1. De opkomst, Dl. 2. De opbouw en het werk; K. Sneep en mr. Paulina A. Bakker: Winkelbedrijf en fiscus; mr. J. Verdoorn: Kleine ju ridische vraagbqpk. f291.334). Afgeschreven wordt f 85 68' (v. j. f 75.986) en gereserveerd f 132.88' (v. j. 133.348). Vervolgens wordt op gewone zowel als op de prioriteitsaal1* delen een dividend uitgekeerd van procent, evenals vorig jaar. In 1950 gaf de gemeente Zandvoo^ aan het Instituut voor Onderzoek e° Voorlichting opdracht tot het instell®® van een onderzoek naar de organisatie en de werkwijze van de gemeentebo* drijven, de dienst van sociale zaken ®n de dienst van publieke werken. D" onderzoek werd ingesteld door het raad' gevend kantoor voor organisatie en ficiency H. van de Bunt te Amsterdam. Dit kantoor heeft ten aanzien, van el" der genoemde diensten een rapport uit* gebracht. Ten aanzien van de dienst van Pu' blieke werken heeft dit de directeur aanleiding gegeven tot een uitvoer!» tegen-rapport waarin deze de conclu* sies van het efficiency-rapport ernstig bestreed. Teneinde het gerezen m®' ningsverschil te beslechten, verklaard® ir. R. Dufour te Aerdenhout zich bereid op te treden als een buiten de partijeb staande vertrouwensman. Onder leiding van ir. Dufour hebben verschillend0 besprekingen plaats gevonden. Der0 hebben er toe geleid dat door het raad' gevend kantoor H. van de Bunt een nieuw rapport werd uitgebracht ove' de organisatie en de structurele opboU^ van de dienst van publieke werken- In het rapport wordt dë overgang van de periode van de na-oorlogse op' bouw van de dienst naar de consolida" tie daarvan in het oog gevat. Verschil* lende voorstellen worden gedaan ten* einde voor die consolidatie een zo gun* stig mogelijke vorm te verkrijgen. Naar de mening van ir. Dufour is h0t rapport van veel waarde voor de g?' meente en verdient uitvoering van n erin vervatte voorstellen alle aanbeve* ling. Waar deze volledig gesteund wof' den door de directeur is de beste kab" van slagen aanwezig. B. en V/. van Zandvoort stellen raad voor, deze stukken voor kennisg0' ving aan te nemen en aan ir. DufoU» dank te zeggen voor de gewichtige diensten in deze moeilijke materie b®* langeloos aan de gemeente bewezen. Op het terrein van de ijsfabriek aan de Trawlerkade te IJmuiden was ee1i aannemersbedrijf werkzaam voor een nicü we afdeling koelcellen. De 54-jarige til*1 merman S. J. O. uit Haarlem stond op eeIt ladder tegen een soort steigerwerk. To®1* dit steigerwerk bezweek gleed ook de l*0 der mee, waardoor de man enkele meteI* diep viel. Met een ribbenfractuur is naar het Antonius-ziekenhuis vervoerd- 953' 5000 9314 2000 21127 t 1000 2960 5830 10537 19911 21592 400 1451 5266 5985 10154 10260 10B36 10828 18084 200 1823 4872 5120 6333 7615 7663 7797 10714 11462 11856 12489 15342 16898 16941 17235 17918 18839 19586 20344 21355 Prijzen van 80. 1315 389 2087 098 757 771 8079 123 751 819 4036 039 942 966 5339 458 6131 203 7011 122 934 8007 109 9057 284 10007 024 736 765 11012 025 1003 011 454 499 725 750 980 996 2133 135 437 447 694 705 3080 089 344 355 611 619 866 875 4010 .041 252 253 479 490 699 725 5006 046 159 165 403 433 648 741 893 944 6010 013 216 250 434 450 818 860 7001 012 300 303 440 449 650 669 822 848 8021 023 280 291 537 568 712 715 978 979 9016 108 281 289 624 625 758 782 10042 050 245 310 579 603 822 879 11009 021 290 301 480 503 694 840 390 583 688 815 818 902 200 355 377 382 400 405 509 525 829 835 238 353 488 511 600 604 655 745 850 046 095 185 442 489 832 874 892 610 306 314 410 618 714 782 791 905 145 325 403 412 426 455 629 909 165 218 327 606 717 812 881 921 304 461 579 670 903 973 147 196 239 404 528 617 638 644 772 854 904 978 046 144 305 410 532 542 568 13070 110 131 142 156 281 284 325 360 419 422 526 554 710 851 913 934 13121 278 472 596 736 758 979 14000 14103 123 184 288 452 540 620 647 657 784 832 865 907 1BÜU5 096 169 205 361 438 493 632 761 894 933 986 16114 236 252 531 730 768 17082 357 424 487 489 552 637 958 18127 252 376 392 503 555 725 760 764 19004 073 200 215 396 453 483 514 537 770 920 973 989 20095 177 208 234 284 347 391 408 452 597 637 673 694 838 21011 323 397 463 661 671 733 782 913 967 970 37* 66* 811 927 66® SS* 9*1 036 106 107 125 559 588 623 635 762 768 832 859 164 169 463 533 782 806 117 122 365 368 624 632 905 908 049 071 258 304 546 552 796 801 063 088 186 195 500 522 759 966 975 017 042 262 281 471 575 898 912 028 075 305 340 486 521 676 694 860 864 031 078 321 334 572 585 763 827 982 985 119 128 294 322 642 675 811 814 119 136 347 429 645 667 882 883 089 120 323 328 535 571 860 867 230 249 546 616 809 842 161 183 380 417 640 651 912 970 113 138 339 353 575 599 841 872 105 126 210 244 538 546 796 833 984 088 093 349 350 582 591 946 964 098 156 343 345 526 569 701 735 917 926 086 087 337 339 588 589 865 904 994 155 168 376 386 676 689 829 832 150 180 472 484 689 691 972 975 131 146 358 369 584 611 888 965 145 640 878 262 621 875 190 445 711 976 142 366 623 884 127 327 547 834 144 367 652 970 161 380 592 764 930 157 378 593 920 186 488 697 840 197 512 705 977 186 380 628 981 165 254 665 698 924 946 263 351 632 633 920 984 231 244 520 552 730 802 990 192 196 392 438 654 656 900 925 143 152 372 381 579 585 867 881 151 165 393 405 669 727 986 213 217 401 415 618 6.33 784 805 962 988 174 181 389 494 666 678 948 961 191 229 511 548 716 731 873 906 199 204 518 521 743 770 984 998 216 237 400 407 6.34 639 983 Nieten 363 700 965 429 688 321 592 865 238 458 682 156 387 630 201 426 774 229 638 207 524 680 975 239 587 744 955 244 57S 773 289 452 688 12002 247 403 642 857 13004 317 602 907 14028 414 803 914 15001 216 390 556 818 18009 174 423 667 925 17089 262 504 715 18109 297 528 723 19007 259 638 887 20014 145 596 822 21009 234 362 583 861 026 252 404 675 877 017 363 611 910 099 461 813 935 042 234 392 565 857 037 196 431 686 099 302 510 727 158 378 532 788 061 277 647 888 040 176 602 832 016 260 365 609 891 103 261 406 677 887 088 374 639 922 107 480 814 936 '48 235 398 602 866 040 201 454 696 105 372 515 795 184 443 559 812 074 391 691 943 041 240 623 840 054 265 384 635 929 114 268 474 678 995 102 376 688 932 118 544 835 941 080 255 421 622 875 061 230 485 756 145 403 583 822 185 449 563 848 095 394 707 969 045 326 674 873 100 266 459 7JH 966 122 135 278 320 547 562 697 717 114 122 448 458 731 754 940 941 221 226 555 618 846 866 965 987 085 087 262 284 424 436 626 630 891 946 077 080 234 238 489 508 772 812 146 158 445 446 592 650 827 879 192 215 461 482 590 612 868 892 151 167 403 418 739 741 998 053 064 336 351 675 678 899 909 123 137 273 305 460 486 717 743 976 181 198 326 342 569 589 753 765 212 228 542 547 76*6 771 976 248 262 623 636 875 877 098 107 311 331 470 48" 641 669 086 097 269 302 523 554 879 881 179 212 447 464 662 682 901 925 222 245 489 497 625 629 904 945 169 174 457 462 808 831 070 089 358 470 745 748 189 19? 317 321 487 632 817 825 2 06 37* 64® 3** 205 368 624 816 354 763 890 175 336 503 684 35® 7 8® 90® 2®® 3?® 51® 720 899 600 g 661 779 7®* 218 221 329 gjf 540 842 83 Aanvulling nieten: 5795.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4