Ascari van en de Farina handhaven de roem Ferrari s mmm m m Gonzales op Maserati brengt leven in de strijd Gré de Jongh verbetert Nederl. record 800 meter AGC VERSLAAT HCC MET VIJF WICKETS V.V.G.A. nog ongeslagen in honkbalcompetitie T m m Wim van Est wint Ronde van Charlois Spannend duel bij de sportwagens Russische Pletneva: nieuw wereldrecord Schoten verlaat onderste plaats mmm PS Y—Eindhoven te Den Bosch Nederland behaalt gelijk spel (4—4) Pijnlijk MAANDAG 8 JUNI 1953 PAGINA 4 m Ken Wharton kwam, won en vertrok Gonzales tot Peron Sportflitsen Burgemeester beslist: Eén avondvierdaagse in Nijmegen „Pinza" met Richards wint derby van Epsom Twee overwinningen van Puck Brouwer VRA verliest van VOC met.... ses runs Gatsonides zestiende Tilden overleden 's Werelds beste tennisser in periode 19201930 Klokkenberg terrein- ritten te Etten Sensationele korfbal- interland Ascan vooropdan Farina en Villo- resi; een vertrouwd gezicht te Zandvoort. (Van een onzer verslaggevers) ZANDVOORT, Zondagmiddag. Het met spanning verbeide treffen tussen de twee Italiaanse autorenstallen Ferrari en Maserati in de race om de Grote Prijs van Nederland op het circuit te Zandvoort is in een duidelijke overwinning van Ferrari geëindigd. Num mer één en twee werden respectievelijk de wereldkampioen van 1952 Alberto Ascari en Giuseppe Farina, beiden coureurs van het officiële fabrieksteam van Ferrari, terwijl nóg een lid van hetzelfde team, Hawthorn, beslag wist te leggen op de vierde plaats. Hoe succesvol dit resultaat voor de Ferrari's echter ook genoemd mag worden, de organisatoren van de K.N.A.C. en niet minder het talrijke publiek zullen de beste herinnering van deze race be waren aan de onverschrokken rijders uit het Maserati-fabrieksteam, de Ar gentijn Froilan Gonzales, die na door een zee van moeilijkheden te zijn ge waad, toch in staat bleek te zijn een prachtige derde prijs te winnen, waar mee hij weliswaar niet kon bewijzen, dat de Maserati-wagens capabel zijn de Ferrari's achter zich te laten, doch waarmee hij wél de race dat vleugje leven inblies, dat nodig was om haar niet in de eentonigheid van de superioriteit der Ferrari's te doen verstarren. Een welgemeend applaus, luider nog dan dat voor Ascari, was hiervoor aan het slot zijn deel. De tweede trainingsdag waren veel snellere tijden gemaakt dan Vrijdag. Het resultaat hiervan was. dat Ascari in de Grand Prix Zondagmiddag toch van de gunstigste plaats van start ging. Di rect naast hem stond echter zijn grote rivaal Fangio. die als buurman aan zijn andere zijde even wel weer een Ferrari-coureur aantrof: doctore Nino Farina. De tweede rij bij de start vormden Vil- loresi op Ferrari en Gonzales met Maserati. Dan Hawthorn (Fer rari) De Graf- fenried (Masera ti) en Louis Ro sier in zijn par ticuliere, naar de Franse nationa liteit blauw ge kleurde Ferrari. Achter hen Stir ling Moss met een Connaught, de Amerikaan Schell op Gordini, Salvadori (Connaught) Trin- tignant (Gordini) en de vierde Maserati- coureur, de Italiaanse oude rot Felice-Bo- netto. MacAlpine met Connaught en Maclin met HWM bezetten de volgende startplaatsen. Peter Collins (HWM). de Belg John Claes (Connaught) qn Ken Wharton (Cooper Bristol) de daarop volgende. Het negentien man sterke veld werd tenslotte gesloten met Mières op een Gordini. In feite is er van het ogenblik af, dat de sportcommissaris van de KNAC, de heer J. C. van Haaren met onze nationale driekleur het teken voor de start gaf geen möment ge weest, dat Alberto Ascari door tegen standers serieus belaagd is. Reeds na de eerste ronde zat de wereldkam pioen zó rustig in de race, dat men zich allerwege met enige bezorgdheid afvroeg of de eentonigheid van de wedstrijd van het vorige jaar weer dadelijk zou opdoemen. Zonder zich zelf en zijn materiaal te forceren draaide hij zijn ronden op een wijze die vooral op het gebied van stuurmans kunst respect afdwong. Hij behoefde zich bovendien weinig ongerust te maken, daar tussen hem en zijn ei genlijke rivaal van de Maserati-stal, Fangio, nog twee sterke collega's de wacht betrokken. Farina en Villoresi. In het tweede gelid kon men echter een interessante strijd zien ontbranden. Da.r had Mike Hawthorn in zijn Fer rari alle moeite om de tweede man van de Maserati-éauipe Gonzales, achter z(jn spatborden te houden. Slechts bij het beklimmen van de Hunzerug, bleek Hawthorns wagen sneller te zijn, dan die van zijn directe concurrent. Tel kens liep daar de Ferrari een halve se- sonde uit. Juist toen dit duel naar zijn Prins Bernhard, met een Ferrari naar Zandvoort gekomen, feliciteert winnaar Ascari. hoogtepunt steeg, deed zich het eerste incident voor. Vlak achter het tijdwaar- nemershuisje stopte Gonzales in de twee-en-twintigste ronde plotseling af. Weinige minuten later werd bekend gemaakt, dat de achterbrug van zijn Maserati het had begeven en „als een koektrommel rammelde". Fangio moest het toen dus alleen tegen de Ferarri's opnemen. De sombere Bonetto liet er namelijk geen twijfel over bestaan, dat hij niet met de grote broers mee kon komen. Super-regie van de Maserati équipeleider deed de kans echter ke ren. Bonetto werd een halt toegeroepen; hij mocht gaan wandelen. Gonzales nam van hem het stuur over. Het gevolg van dit grapje was, dat in de negen-en- twintigste ronde het duel tussen Gon zales en Hawthorn alweer in volle gang was, echter met dien verstande, dat de Ken Wharton is Vrijdagavond na de training te Zandvoort naar En geland vertrokken en Zaterdagmiddag startte hij te Worcestershire voor de traditionele heuvelklim. En niet voor niets ook Met een tijd van 36,60 sec. brak hij in een 998 cc Cooper zijn eigen record, werd met een 1980 cc ERA tweede in 37,68 sec. in de vol gende klasse en reed tenslotte in een 499 cc Baby Arengo in de derde ra ce zo snel. dat hij met een gemid delde voor de drie categorieën van 116.90 sec. eerste werd in het klasse- men. Het was de eerste keer dat deze prijs voor drie wagens door één cou reur werd gewonnen. Wharton reed zijn ereronde en vertrok toen weer naar Nederland om op tijd in Zand voort aan de start te kunnen ver schijnen. Argentijn nu de positie innam, waarmee Bonetto uit de baan was gegaan: een ronde achterstand op de koplopers Ascari, Villoresi, Farina, Fangio en ook Hawthorn. Bovendien lagen in de rang schikking ook nog de Zwitserse baron De Graffenried en de Amerikaan Schell voor hem. Van de achtste plaats af moest hij het gevecht naar de voorste rijen dus beginnen. Van deze eenzame strijd heeft de lief hebber oprecht genoten. De Argentijn veegde diverse concurrenten opzij. Een vinnige, zijn moreel sterkende tik kreeg hij in de zeven-en-dertigste ronde. In de voorste gelederen had Fangio tot dan toe zonder opzien te baren goed mee gemarcheerd. Plotseling echter kwam hij niet meer langs de pits. De gezichten van alle Maserati-mecaniciens verstrak ten.' Hun enige hoop na de pech van Gonzales liet op zich wachten. Na enkele minuten kwam het hen alarme rende bericht: ook de achterbrug van Fangio's wagen heeft het begeven. Een kwartier later kwam Juan Manuel al door het duinzand aansloffen. Onmiddellijk kwamen de borden met geheimzinnige tekens bestemd voor de langsstormende Gonzales te voorschijn. Hij en niemand anders meer had het lot van de ganse Maserati-stal in zijn knuisten. Tot aan de tachtigste ronde heeft vro lijke Froilan met scherp geschoten. Hij spoot tegen de Hunzerug op, dat het een aard had. Ongetwijfeld heeft hij het meest van alle rijders met de voet op de plank gereden en hoewel duidelijk zichtbaar was, dat zijn Maserati abso luut minder snel was dan de Ferrari van de jonge Brit Hawthorn kwam de zege in dit duel tenslotte terecht bij de cou reur met de beste capaciteiten. Het ge luk speelde hem bovendien even in de kaart toen Villoresi, die tot dat ogen blik constant goed had gereden, in de zes-en-zestigste ronde plotseling stopte. Bóos gesticulerend ging hij naar de pit van de Ferrari's; zijn ogen schenen dicht gewaaid te zijn van het deze middag hinderlijk opstuivende zand. Later werd als vermoedelijke oorzaak van zijn abrupte staken opgegeven: moeilijkhe den met de brandstof aanvoer. Toen Gonzales wat later langs Hawt horn joeg en daarmee de derde plaats innam was de volledige overheersing van de Ferrari's gebroken. De laatste twintig ronden hebben weinig verandering in de stand van zaken gebracht. Zowel Ascari als Gon zales hebben nog getracht de snelste ronde van de dag te draaien, maar de eer van dit karwei bleef behouden voor de uitgevallen Villoresi, die eenmaal het circuit rond had gereden in de tijd van 1 min. 52.8 sec., dat is met een gemid delde snelheid van 133.82 km per uur. Figuranten Na de Maserati's en de Ferrari's heeft Trinitgnant voor Gordini een zesde plaats weten te veroveren. Evenals de als zeer snel aangemerkte Connaughts, de HWM's en de Cooper Bristol van Ken Wharton heeft het Franse merk geen ogenblki een gooi naar de zege kunnen dóen. Ondanks de kundigheid van de rijders moesten deze merken zich te vreden stellen met het vervullen van de figurantenrollen. Slechts negen van de negentien gestarte wagens gingen ten slotte door de finish. Samen met de Belg Claes, wiens Connaught voor repa raties meer aan de pit heeft gestaan dan zij heeft kunnen rijden. Z. K. hoogheid Prins Bernhard heeft lange tijd van het tijdwaarnemingshuisje af de strijd om de Grote Prijs gade ge slagen. Voor het begin van de race heeft hij zich met de coureurs onder houden. Ook een vertegenwoordiger van Te Rotterdam is de ronde van Char lois, een wedstrijd voor profs over een afstand van 120 km. gehouden. Wim van Est werd winnaar in 2 uur 38 min. 52 sec. De uitslag luidt: 1. Van Est (St. Willebrord) 2.38.52. 2. Van As (Roosendaal), 3. Peters (Haar lem), 4. Wagtmans (Breda), 5. Dekkers (Eindhoven), 6. Schoenmakers (Eindho ven). Te Bonn werd een internationale stayerwedstrijd gehouden over 85 km., verdeeld over 3 manches. De uitslag is: 1. Zims (Did.) 84.976 km.. 2. Wierstra (Ned.) 84.840 km., 3. Bijster (Ned.) 84.750 km. de Argentijnse regering woonde een deel van de wedstrijd bij, evenals de Com missaris der Koningin in Noord-Holland en diens echtgenote. De gedetailleerde uitslag van de race om de Grote Prijs van Nederland 1953 luidt als volgt: 1. Ascari met Ferrari, 90 ronden in 2 uur 53 min. 35.8 sec., gem. snelheid 130.9 km per uur; 2. Farina in 2 uur 53 min. 40.2 sec., gem. snelheid 130.9 km pei- uur; 3. Gonzales op 1 ronde (Maserati); 4. Hawthorn, Ferrari op 1 ronde; 5. De Evenals enige jaren geleden wa ren ook thans weer de Argentijnse radioreporters naar Zandvoort geko men om hun lievelingen Gonzales en Fangio te bejubelen. Toen de huldiging van Ascari geëndigd was, ontketenden zij samen met Argen tijnse toeschouwers een storm van in Hollandse oren schetterende neus- en keelgeluiden, die hun Froilan Gonzales tot voor de microfoon van de Argentijnse omroep dwongen. Daar richtte de lieveling min stens 200 pond! zich allereerst tot zijn president, signor Peron, wie hij zijn goede prestaties aanbood. Daarna kregen allen, die in patria met spanning zijn verrichtingen hadden gevolgd, de hartelijkste groeten, zodat men, mede naar de gezichten van zijn Gonzales' omringende landgenoten te oordelen de eerste wken althans in Argenti nië geen moeilijkheden van wereld schokkende aard behoeft te ver wachten. Graffenried, Maserati, op 2 ronden; 6. Trinignan, Gordini, op 3 ronden; 7. Ro sier, Ferrari, op 4 ronden; 8. Peter Col lins, HWM. op 6 ronden; 9. Stirling Moss met Connaught. op 7 ronden. De internationale sportwagenrace is uitermate interessant verlopen. Zij be gon met een minder prettig incident, toen Beemsterboer in een B.M.W. on der aan de Hunzerug kwam te slip pen, uit de baan vloog en liefst vier maal over de kop sloeg. De rijder kwam onder de wagen terecht, ter wijl zijn valscherm over de weg tol de. Iedereen vreesde het ergste. De eerste berichten van de doktoren wa ren echter bijzonder optimistisch: slechts een bloedneus en een kleine mogelijkheid van een lichte blessu re aan de rug. Intussen ging de race voort met aan de kop van het veertien man sterke veld Koster in een snelle Maserati. Enkele lengten achter hem zat de Brit Davis in een Tojeiro. Zes ronden lang gaven beiden mooie strijd te zien, tot in de zevende ronde Davis zijn slag sloeg en de Maserati voorbijstoof om daarna de leiding niet meer af te staan. Een ander spannend duel leverden Herzberger in Aston Martin en de En gelsman Mayers in een Kieft. Uiteinde lijk heeft Herzberger dit gevecht moe ten verliezen in zijn veel loggere wa gen. Hij slaagde er toch nog in de der de plaats te bezetten doordat M'ayers vlak voor het einde niet meer door kwam wegens een kapotte koppeling. Een derde langdurige schermutseling gaven Maasland in een Cotura en Van der Loft in een Kieft te zien. Hier was het de Cotura, die op het einde de baas bleef. De Veritas van Roosdorp en de Kieft van Line vochten voorts om de zesde en de zevende plaats. Roosdorp werd in dit tweegevecht winnaar, Mar tens en Van der Klooster eindigden als nummer acht en negen. Deze race, die begon met een z.g.n. Le Mans-start rijders staan gereed buiten de wagen heeft een uur ge duurd. De winnaar Davis reed 27 ronden, 112,42 km. Zijn snelste ronde was 2 min. 09,7 sec., dat is een gemid delde snelheid van 116,38 km per uur. Tijdens internationale atletiekwed strijden op de baan van Te Werve te Rijswijk is Gré de Jongh (Sagitta) er is geslaagd het Nederlands record op de 800 meter dames te verbeteren. Met een tijd van 2 min. 21 sec. bleef zij precies 8 seconden onder het oude record, dat sinds 22 September 1935 (Amsterdam) met 2 min. 29 sec. op naam van haar clubgenote Fanny BlankersKoen staat. Ook Tiny Terra (Always Forward) en Willy Grezel (Sagitta). die resp. tweede en derde werden, bleven onder de oude recordtijd van Fanny Blankers. Tiny Terra noteerde 2 min. 23.7 sec. en voor Willy Grezel drukte men 2 min. 28.9 sec. af. Het was de eerste maal sinds 1936, dat in Nederland dit nummer weer gelopen werd. Tijdens een stedenathletiekontmoeting Moskou-Leningrad-Kiev is de Russische athlete Nina Otkalenko Pletneva er in ge slaagd het wereldrecord op de 800 me ter dames, dat sinds 15 Juni 1952 met 2 min. 8,5 sec. op haar naam stond, tot 2 min. 8.2 sec. te verbeteren. De Amsterdamse athlete Gré de Jongh heeft tijdens de internationale wedstrij den, waarmee „Clubhuis Te Werve" haar 30-jarig bestaan opluisterde, enkele honderden kijkgrage mensen willen la ten zien, dat de wederinvoering op de internationale athletiekprogramma's van de 800 meterloop voor dames, geen door een aantel congresserende officials al te haastig genomen besluit is geweest En in die opzet is zij volkomen geslaagd. Tezamen met de Britse gasten Mac- Donald Bailey en Dunkley, alsmede McDonald Bailey heeft te Londen de 100 yards in 9.7 sec. gewonnen. De bekende mijl- loper Roger Bannister liep een dijbeenbles sure op. welke hem op de 440 yards uit schakelde. Te Moskou liep de Rus Anoufriev de 10.000 meter in de prachtige tijd van 29 min. 23.2 sec. waarmee hij zich tweede op de wereld, ranglijst plaatste achter de Tsjech Emil Zatopek. Henk Visser, verleende Gré de Jongh daarmede het athletiekfestijn de bij als „internationele ontmoeting" aan kondigde wedstrijden zo broodnodige diepte. Henk Visser wilde kennelijk niet bij zijn stadgenote achter blijven. Tevens hielp hij het verhaaltje, dat hij slechts bij zeer warm weer tot goede verrich tingen kan komen, uit de wereld. De AAC'er bracht bij het verspringen het tot een voortreffelijke 7.52 '/2 meter. Mooy (Volt) en Leeuwenhoek (V. en L.) zonken daarbij met hun 6.96 m. en 6.95 y2 meter uiteraard volkomen in het niet. Er is overigens aan meer athleten op deze middag een figurantenrol toe bedeeld. Op de 1500 meter bijvoorbeeld stond het veld van 12 man vrijwel machteloos tegen de souplesse en de kracht van de Engelsman Dunkley. En ook MacDonald Bailey wist, ten koste van betrekkelijk gering energieverlies, het op de 100 meter tot de zege te bren gen. (Van onze sportcorrespondent) Voor de derde maal organiseert het Nijmeegs Wandelverband onder de vlag van de NBvLO een Avondvierdaagse. Deze wandelmars, welke een uitsteken de training betekent voor de „grote" Vierdaagse, zal van 16 tot en met 19 Juni worden gehouden. Hiermede is tegelijkertijd een beslis sing gevallen in het conflict tussen de beide Nijmeegse wandelorganisaties: de Nijmeegse afdeling van de Nederlandse Wandel Bond en het Nijmeegs Wandel- verbond, dat is aangesloten bij de NBvLO. Vorig jaar deed net vreemde feit zich voor, dat er in Nijmegen twee Avondvierdaagsen zijn gehouden Teneinde een herhaling van deze on- pleizierige situatie te voorkomen, heeft de burgemeester zich het recht voorbe houden slechts aan één organisatie het organiseren van een Avondvierdaagse toe te staan. Hij heeft zich daarbij laten leiden door het grotere aantal leden dat het Nijmeegs Wandelverbond telt. Zoals werd meegedeeld, blijkt er reeds vrij grote belangstelling voor deze wandelmars te bestaan. De derby van Epsom, een race over een afstand van 2143 meter waaraan 27 paarden hebben deelgenomen, is ge wonnen door „Pinza" van Sir Victor Sa- soons, bereden door de tijdens de kro ningsfeesten geridderde Gordon Ri chards. Met vier lengten achterstand eindigde „Aureole", het paard van Ko ningin Elizabeth, op de tweede plaats. Derde werd „Pink Horse" van Prins Said Tousoun met anderhalve lengte achterstand op nummer twee. Het publiek, dat in grote getale was opgekomen om de race bij te wonen juichte Gordon Richards na diens over winning uitbundig toe, hoewel ieder dc hoop had gekoesterd, dat het paard van Koningin Elizabeth, „Aureole", zou winnen, als waardig sluitstuk van de kroningsweek. Het was de eerste overwinning, welke door Gordon Richards in de 28 derby's van Epsom waarin hij is uitgekomen, werd behaald. Te Oberhausen zijn internationale athletiekwedstrijden gehouden, waaraan ook is deelgenomen door Puck Brouwer. Zij won de 100 meter in 11.9 secc. voor de Duitse Marie SanderDomagala, die 12.3 noteerde. Voorts heeft Puck Brouwer bij inter nationale athletiekwedstrijden te Kre- feld, die door een hinderlijke wind on gunstig beïnvloed werden, de 200 meter dames in 25,1 sec. gewonnen. De Duitse Meisjes Nix en Arendt eindigden in 25,5 en 25,7 sec. resp. als tweede en derde. De Groninger Spoelman (Rapiditas) heeft het Nederlands juniorenrecord op de 109 meter verbeterd door een tijd van 10,7 te noteren. In plaats van een Franse ploeg, die ver hinderd was. speelde een Belgische tafel tennisploeg tegen Nederland. De Belgen wonnen met 32. Een wedstrijd hardlopen van Wetteren naar Merelbeke is gewonnen door onze landgenoot Janus van der Zande in 51 mi nuten. (Van onze cricketmedewerker) Er begint al enige tekening in de cricketcompetitie te komen! H-C.C. 1, dat van A.C.C. met 5 wickets verloor, is nu al drie punten achterop bij A.C.C. en H.C.C. 2; V.V.V. heeft de eerste nederlaag tegen Rood en Wit, met 4 wickets, geleden, V.O.C. won van V.R.A. met 6 runs en boekte hierdoor de eer ste overwinning, zoals ook Quick (N.) dat met 29 runs in de meerderheid tegen Kampong wist te blijven. Haar lem sloeg P.W., dat nog steeds op de eerste overwinning wacht. Hermes- D.V.S. hield zich kranig tegen H.C.C. 2 en verloor na grote spanning slechts met één wicket! De ontmoeting tussen ACC en HfC 1, met grote scanning tegemoet gezien, is in een zege van 5 wickets door de Amsterdammers geëindigd. HCC 1, dat eerst batte, verloor de eerste 2 wickets voor slechts 1 run en dit verlies is HCC 1 feitelijk niet meer goed te boven ge komen. P. van Arkel ging voor nul, W. H. Gallois voor slechts 1 run. Waar op even goed batten van C. Bakker (10) en J. Harris (24) volgde. Op 62 had HCC 1 echter al 5 wickets voor 62 runs verloren. Een goede innings van J. van der Luur, (21, 2x6) en een dito, doch gelukkige 29 van L. W. Sil- levis, brachten het totaal van HCC 1 op 125. W. Feldmann deed een fantas tische vang op eigen bowlen waardoor een einde kwam aan de innings van C. Bakker, C. Alandt ving G. Wuite op miraculeuse wijze achter het wicket uit. H. J. van Weelde met 6 voor 48 de succesvolle bowler bij ACC. D. de Baare gaf ACC, zoals gewoon lijk, een goede start. Voor 22 runs ging hij l.b.w., waarna eerst W. Feldmann met een zeer fraaie 35 (run out door eigen schuld!) en later W. van Weelde met een harde, doch vrij gelukkige 41, ACC in veilige haven brachten. Op 139 voor 5 werd gestopt. ACC dankte deze overwinning door beter batten en beter bowlen. Het veldwerk van HCC 1 viel te loven. In de ontmoeting tussen Rood en Wit en VVV, door Rood en Wit met 4 wickets gewonnen, heeft C. de Nijs kans gezien om met 100 not out te blijven. Zijn honderd (de eerste in zijn eerste klas cricketloopbaan) bevatte 1 zes en 13 vieren. VVV begon met het totaal van 131 runs, waarvan H. Pelser met 34 top scorer. Hans Winter nam 4 voor 26, doch had een gegeven ogenblik 3 wickets voor slechts één run veroverd! Rood en Wit verloor 5 wickets voor 46 runs, noch een fraaie stand voor het zesde wicket tussen R. Wildschut (37) en De Nijs, die eerst op 135 een einde nam, bracht de thuisclub een welver diende zege. J. Alders 4 voor 62. Nadat Hermes-DVS, na vier uur bat ten, een totaal van 169 runs bijeen ge slagen had, waarvan H. Stolk c..i prachtige en stijlvolle 50 en C. Tette- laar 39 (E. Vriens 5 voor 52 in 34 overs en Sj. Heimei 4 voor 71), had HCC 2 157 runs op het bord voor het verlies De positie van het Amsterdamse WGA is er in dit weekend wel zeer veel op vooruitgegaan. Na een spannen de wedstrijd wonnen zij van een HHC, dat Vrouwe Fortuna nu niet bepaald op haar hand had, met 10. De Amster dammers kregen slechts vijf mensen op honken, waarvan er nog één middels een velderskeu. Zij plaatsten zegge en schrijve één honkslag en juist op een moment, dat Broersma met het nodige geluk op het tweede honk was beland. HHC behield haar tweede plaats door dat Blauw Wit met 51 tegen OVVO sneuvelde. ABC distancieerde ziah met een 8-3 zege op Kennemerland verder van de laatste plaats. Reeds in de eerste innings namen de Amsterdammers een 40 voorsprong. De Bloemendalers lie pen deze wel geleidelijk in tot 43, maar wederom hadden de Amsterdam mers toen een productieve innings waardoor zij tot 73 uitliepen. Kenne merland wist hier niets meer tegenover te stellen. Schoten liet in Haarlem aan Ajax de rode lantaarn. De strijd bleef tot en met de zevende innings zeer spannend met een 10 voorsprong voor de Haarlemmers, verkregen in de vierde innings middels Lukkien. De Amster dammers hadden voordien in de derde innings verzuimd om met drie bezette honken en nul uit een voorsprong te veroveren door een slechte spelopvatting De Rallye van Travemünde is gewon nen door de Duitsers Polensky en Slüter (Fiat 1100 cc) met 825.681 punten. De verdere uitslag luidt: 2. SeibertBolz (Saarland) met Citroën 800.618 punten; 3. ScheubeGierke (Did.) met Ford 788.355 punten. Onze landgenoten Gatso nides en Dijkstra, die met een Ford Taunus reden, werden zestiende met 696.646 punten. Terlouw op zijn bestin het uiten van de vreugde, die er bij Sparta heerste na het behalen van het kampioenschap. van Kok en Ter Heide. De Schotenaren gaven de Ajacieden in de achtste innings hierin een geducht lesje. De Amster dammers raakten hierdoor zo van de kook, dat zij zes runs moesten laten passeren. In de laatste innings redden de Amsterdammers de eer dank zij een tweehonkslag van Neefjes. RCH kwam op de tweede plaats in afdeling A dank zij een verdiende 54 overwinning op TIW, die in de laatste innings, toen de Amsterdammers van 52 op 54 kwa men, nog even werd bedreigd. De standen in de eerste klassen zijn thans: Afdeling B: 5 8 WGA 5 9 5 6 HHC 5 6 5 5 Blauw Wit 5 5 5 4 ABC 5 4 5 3 Kennemerl. 5 0 Afdeling A: OVVO RCH TIW Schoten Ajax In een bespreking tussen de besturen van de Eindhovense eerste klassers PSV en Eindhoven, welke gelijk boven aan in de eerste klasse D van de K. N. V. B. eindigden, is overeengekomen de nu noodzakelijk geworden beslissings wedstrijd op Zaterdag 13 Juni (aanvang 19 uur) in het stadion „De Viiert" te Den Bosch te spelen. Men is er niet in geslaagd contact met het K. N. V. B.-bestuur te krijgen, ten einde het plan voor te leggen, doch men heeft het vertrouwen, dat van deze zijde geen bezwaar zal worden gemaakt, al is het dan uitgesloten, dat de win naar van de beslissingswedstrijd reeds Zondag 14 Juni in het kampioenspro gramma uitkomt. De voormalige wereldkampioen tennis, William Tilden, is op 60-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. In de twintiger jaren overheerste Tilden het tennisspel, zoals Babe Ruth baseball. Bobby Jones golf en Jack Dempsey het boksen. Hij is bijna tien jaar de sterkste geweest op de tennisbanen en in die tijd heeft hij zeven jaar achtereen de nationale titel en kelspel gewonnen. Ia 1929, vóór hij prof werd, won hij zijn achtste nationale kam pioenschap. Hij hielp de Davis Cup naar de V. S. terugbrengen en won het kampioen schap enkelspel te Wimbledon in 1920, 1921, 1930. Te Etten is de Klokkenbergterrein- race gehouden, waarvan de uitslagen luiden: 125 cc: 1. Koops, Assen met K. Special; 2. R. Selling, Amsterdam met Eysink; 3. F. Selling. Amsterdam met Eysink 37 min. 10 sec. Boven 125 cc: 1. van der Mey, Gorre- dijk met B.S-.A. (500 cc); 2. Koning. Oosterwolde met Matchless (500 cc) 25 min. 44 sec.: 3. van Heukelom, Hilver sum met Matchless (500 cc) 26 min. 56 sec. van slechts 5 wickets, waarvan H- van Manen 37 en L. C. de Villeneuve 38- Van 157 voor 5, werd het, voornamelijk door goed bowlen van G. van Vuuren. geholpen door scherp veldwerk l8a voor.... 9! Het laatste paar op de mat, maakte daarna onder grote spanning de nog ontbrekende runs. Op 171 voor 9 werd gestopt. G. van Vuuren de zeer fraaie bowlingcijfers van 6 voor 4o. Met één wicket bleef HCC 2 derhalv in de meerderheid. Ook bij VRA en VOC was het op het laatst een en al spanning. VOC, dat met zes runs in C- n5eeF" derheid bleef, begon -iet 4 wickets verliezen tegen VRA voor slechts vier runs! Een fraaie stand tussen I» van Bennekom (23) en fraai batten van T. van Eek (53), later in de inning» nog een goede 32 van Bongers, brach ten het totaal van VOC toch nog to ver boven de 100. (136). (J- Smit voor 15). Met een theepauze had VOC 4 kop stukken van VRA uit voor 48 runs, waaronder W. Kummer 29 en L. Mul der, die faalde, voor 2. Na de hervat ting kwamen de runs in sneller tempo» doch geleidelijk vielen ook de wicket en van 74 voor 5, werd het 11? voor Het laatste paar scoorde toen nog 12 runs, doch op een totaal van 130 runs wist Lochmann van Bennekom o® wicket-keeper, S. Mulder, te bowlen- De slowbowler had met 6 voor 58 een groot aandeel in deze, de eerste over winning van VOC. A. Terwiel nog voor 35 in 23 overs. Excelsior sloot tegen Quick, Den Haag, de innings op 201 voor 8, (N. van Huet 75 en J. Oosterholt 33), P- Mar seille 3 voor 52, waarna Quick aan ba' faalde en voor 62 all out was. H. te Braak 6 voor 21. Met 139 runs bleet Excelsior derhalve in de meerderheid. De 2e overwinning van Excelsior. Kampong (89) verloor van QuicK (N.) met 29 runs. Voor Quick scoorde D. Ingelse 64 runs en nam H. van der Bijl 5 voor 37. J. Hagen (Quick) na® in zijn 5 voor 43 de hattrick. Van Halst voorts 5 voor 19. M P W. verloor van Haarlem met 6» runs, voornamelijk door zwak batten. Haarlem begon met een totaal van 155 (W. Peschar 54 en P. Maas 59), waar na P.W. voor 86, via 74 voor 5, aan de kant zat. P. Maas ook met de bal op dreef: n.l. 6 voor 20. Advertentie (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM. Nadat Zaterdag het vijftigjarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond met een grote receptie was gevierd, heeft Zondagmid dag in het Ajax-Stadion, als slot van o® festiviteiten, het Nederlandse korfbal tivaalftal tegen de Belgen slechts met moeite een 44 gelijk spel kunnen be- reiken en wel na een sensationele strijd die door 15.000 toeschouwers, onder wie de minister-president dr. Drees, werd bijgewoond. Een kleine overwinning voor de Rode Duivels zou, gezien het vertoonde spel, niet onverdiend zijn Qe~ weest. Reeds direct na het begin waren de Belgen doorlopend in de aanval en wa toen het schieten beter verzorgd, onge twijfeld zouden de Oranjehemden vo® een achterstand zijn komen te staan. D® verdediging hield nu stand en het wa- Versteeg, nadat vier strafworpen ware" gemist, die eindelijk na een vijfde straf* worp de score wist te openen. VerdonK kreeg in de laatste minuten voor de rusi een pracht kans voor de gelijkmaker» doch hij faalde op het beslissende ment. Na de hervatting kwamen de doelpun ten sneller Na vier minuten reeds ver grootte mevr. KoperVan Es de Neder landse voorsprong, doch direct daarop scoorde de Belg Roth de eerste goal voor zijn land. Weer liep Nederland uit, dar® zij een goede worp van Schoond®' woerdt, maar opnieuw verkleinden Rode Duivels de achterstand. Het wei zelfs gelijk na een misverstand in Nederlandse verdediging, waarna ver steeg uit een strafworp Oranje aan d leiding hielp. De Belgen gaven niet op en het was tenslotte Verdonk, die w een zeer fraaie partij speelde, die voor zorgde, dat de eindstand 4—4 wer®- Voor de Nederlanders een ietwat teleur stellend resultaat, voor onze Zuiderburen een verdienstelijke, prestatie. Vóór de aanvang van deze ontmoet®» had een groot vlaggendéfilé plaats, waaL bij de eregroet werd gebracht aan aanwezige autoriteiten. Daarna vol®<jL een demonstratie hoe in het jaar I^l, een korfbal wedstrijd werd gespeeld: dames in lange rokken, de heren j bolhoed op. Het geheel werd opgeluist® dooj- muziek van de Amsterdamse P° tiekapel. ijdens de jubileumviering vaPj„Ts K.N.K.B. waarover eld- meer heeft dr. J. Mi®d®' het ministerie van O. K. en W. fey:ve genwoordigende, een onvriendelv opmerking over de Nederlandse g* gemaakt. In feite kwam het hie neer, dat de K.N.K.B. blij mocht ZV dat de pers zo weinig belangstel voor de korfbalsport heeft. Wc® vertelde dr. Miedema, jaren &e icfrt heeft de pers wel goed werk verrtbP,- bij het propageren van de spw oefening. Nu echter berokkent ^p, zelfde pers aan de sport grote en „en langrijke nadelen. „Bepaalde ®a en bepaalde journalisten doen alsw ,n de sport een goed hart toedragen' ri feite is het hun bedoeling om de f naar de bliksem te helpen", aldu j Miedema. Hij vervolgde: „Net IS „eg<l eens goed, dat dit openlijk 0® wordt." .„„den Inderdaad, op bepaalde missta wijzen kan geen kwaad, is zciJs tig en het getuigt van moed. Noch generalisere niet. Dat is V' goedwillenden op zijn minst pijnlijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4