Emmer- en bezemploegen" in het rampgebied gehuldigd Jong en oud in de son .1 Deel der lasten op schouders van bedrijfsleven is gerechtvaardigd een trouwe vriend BRUGGENBOUW TUSSEN DE STANDEN IS NODIG en zomer in Kromdorp iëmi s§ I Consumptiebonnen voor niet geleverde benzine Naar vereenvoudiging van de loonadministratie 23 Minister Van Thiel feestredenaar Vier jaar geëist tegen inbrekers W 1 ^■i I I II j Waardering voor „de andere stand" is aanmerkelijk toegenomen Caféhouder, kellners en chauffeurs voor de rechtbank Berekening belastingen en heffingen over eenselfde loonbedrag 1 WOENSDAG 10 JUNI 1953 PAGINA 5 >sInkomens bejaarden zijn zeer gering" Minister Witte te Vlaardingen Congres der Katholieke Emigratie Stichting Mr. A. van Rhijn dankt buitenland Geldswaarde van de hulp 20 a 25 millioen dollar Ministers over vereveningsheffing Hulpverlening aan ZIERIKZEE Tal van sieraden gestolen Hoogmis te Echternach wordt uitgezonden E.H.B.O.-medaille voor „De Hoop" Arbeider in brandende kalkoven gevallen Bij zijn opvoeding is een grote dosis geduld een eerste vereiste Vele rassen Contact-bijeenkomst op Drakenburgh Gedidd nodig Examens Nationaal Rampenfonds 89ste dodenlijst Duizend stralende Hollandse meisjes- «Michten waren Dinsdagmiddag gehe- /"en naar een ministeriële feestredenaar, P. J. F. M. van Thiel, in de Scheve- ™ngse Kurzaal. De minister van Maat- °®nappeiyk Werk dankte de meisjes ®ajnens de regering voor haar kranige yptreden in de rampgebieden. Deze reisjes immers vormden de „emmer- en "kernploegen", die onder het vaandel *an de Federatie van de Ned. Vrouwe- hlke Vrijwillige Hulpverlening in Zuid- bolland de overstroomde woningen in «vaalf gemeenten van modder en slik ®ehoonmaakten De terugkerende bewo- ?et"s vonden hun behuizing brandhelder Fen hele troost in de oneindige "Hsère van vernieling en verlies. De Koninklijke woorden over de aaie volharding, waarmede het h'er- e' moge worden volbracht en met ?nze saamhorigheid in het oog en voor •®der zichtbaar" aanhalende, zei mi ester Van Thiel trots te zijn op deze Nederlandse jonge vrouwen, die onder djoeilijke omstandigheden, met voorbij- beh van eigen belangen en comfort, ?®nPakten en hun vrijwillige taak voor- effelijK vervulden. ^.tytr L. A. Kesper, commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland, ?racht de dank van het provinciale "estuur over. Bestaansrecht en bestaans- ddodzakelijkheid van de vrouwelijke ^rijwillige hulp, zijn in de ramptijd overtuigd bewezen. Ik ben er getuige van geweest, dat u met toewijding en opgewektheid een groot werk van op- Ojiering en naastenliefde hebt ver- lc«t, aldus mr. Kesper. Het was hart- vorwarmend, hoe u het eigen ik opzij ?f"e. Dank, veel dank voor de prach *'ge arbeid, 6adaan. die in het rampgebied is Namens zijn mede aanwezige, ambt genoten uit de getroffen gemeenten, ■jankte burgemeester P. W. Hordijk, an Ooltgensplaat, de grote schare aan- Eaksters. Een aanvankelijke terughou dendheid van de bevolking, sloeg wel- ■jra om in oprechte waardering. Als de ^ouwelijke vrijwilligsters thans onder *Jhn devies „Wij weten van aanpakken" «jet eigen lijsten aan de komende aadsverkiezingen in het rampgebied ouden deelnemen, aldus burgemeester hordijk, dan liepen we een grote kans, Op de Opbouwdag 1953 te Vlaardin- heeft de minister van Wederop- uw, ir. H. 'B. J. Witte, de eerste paal s*agen voor het nieuwe flatgebouw or bejaarden, De minister heeft in een toespraak op gemerkt, dat de inkomens van de be jaarden over het algemeen zeer gering ^Dn, 80 pet. van de mensen boven de 65 Jaar heeft een inkomen van minder «an f 3000, hiervan weer 64 pet. van «under dan f 2.500 en daarvan weer 37 Pet. van beneden de f 1000. Het pro- mffm van de financiering van deze ont1Sfn heeft de volle aandacht, doch K de huisvesting. Met veel tact moet orden gewerkt om deze mensen uit •Un vaak veel te grote woningen te krij sen. Er wordt veel gebouwd voor de Pejaarden. 1 October 1952 waren in ons j-arid 80 tehuizen in aanbouw met 6240 Padden en 2230 zelfstandige woningen ^et 4760 bedden. B1=" ^uni zal te Utrecht in hotel „Es- der de" het Eerste Emigratie Congres g.r Katholieke Centrale Emigratie Con g worden gehouden. Tijdens het Ceres zal in het bijzonder aandacht die i -n besteed aan nationale factoren, tig huden tot de noodzaak der emigra- hev .We^en de groei der Nederlandse bae° g' alsmede de reële en schijn- 6 werkloosheid. Het resultaat van WoJpheel dezer factoren zal vergeleken ih h met hd verloop der emigratie <laa verstreken jaren, om, met behulp d6rrvCin, het toekomstig emigratiebeleid Sy, Katholieke Centrale Emigratie Prnf g te bepalen. Prof. G. Zeegers, Iers ^r' Oldenhoff en drs. W. Kus- advi u'erden bereid gevonden een prae- tira.Ns op te stellen, hetwelk als lei- B Z®1 dienen voor de besprekingen congres. dat de rampgemeenten binnenkort door vrouwen zouden worden geregeerd. De vice-presidente van de F.V.V.H., mevrouw G. JanssenGillebaard, dank te de Stichting Maatschappelijk Werk Zuid-Holland in de persoon van de so ciale werkster, mej. Koning, voor het stimulerende werk bij de hulpverlening. Haar en twee willekeurige leden van de 120 hulpcolonnes, werd het herinne ringsteken op de borst gespeld. Dit teken in zilver met blauw emaille in broche-model, draagt het opschrift „Watersnood Februari 1953" en ver toont voorts symbolen van de over stroming en de hulp. Namens de Koningin zond haar parti culiere secretaresse, mevrouw Smitt Avis, een pop in Zuid-Hollandse dracht met een begeleidende brief, waarin de meisjes hulde en dank wordt gebracht Deze pop werd verloot. Op de 36ste Internationale Arbeids- conferentie, welke op het ogenblik te Genève wordt gehouden, heeft de voor zitter van de Nederlandse delegatie, mr dr A. A. van Rhijn, staatssecretaris van Sociale Zaken, een rede uitgespro ken waarin hij van de gelegenheid ge bruik wilde maken aan de staten-leden van de I.A.O.. die Nederland zo snel en effectief hulp hebben verleend bij de watersnood, de oprechte dank van het Nederlandse volk en de Nederland- ge regering te betuigen. „Wij zijn ten zeerste getroffen door de overstelpende blijken van interna tionaal medeleven en solidariteit bij de strijd, welke wij dit jaar tegen de zee hadden te voeren. De geldswaarde van de hulp, welke Nederland van het bui tenland heeft ontvangen, bedraagt niet minder dan 20 a 25 millioen dollar, dit is een bedrag van ruim 350 dollar per slachtoffer." Ouden van dagen uit Leiden, Hel, Gendringen en Badhoevedorp hebben gisteren op Paleis Soestdijk gedefileerd langs H. M. de Koningin. Tijdens het défilé onder hield H. M. zich enige tijd met de 99-jarige weduwe M. Rozendaal uit Leiden. Na het gesprek zocht het oude vrouwtje zich een gemakkelijk zitje, in de nabijheid van de Koningin. Prinses Marijke vond dat idee nog niet zo gek, en al gauw volgde zij haar voorbeeld. Jong en oud in de zon. het 9e?i 'Werkcentrum van de Katholieke lja'rJs- en Hulpcolonnes in het bisdom lieke m vraagt dringend om katho- JJlBp vrijwilligsters voor de hulpverle ner?* aan Zierikzee. Het vertrek der bovendien de overheid op goede gron- Zii jC.°l°nne is bepaald op 15 Juni. In de Memorie van Antwoord op het verslag der Eerste Kamer over het wets ontwerp tot verlaging van de vereve ningsheffing, merken de ministers van Financiën en van Sociale Zaken en Volksgezondheid o.m. het volgende op: Vele leden zijn kennelijk van oordeel, dat omtrent de werklozenzorg niet uit sluitend onder het oog moet worden gezien de vraag of het bedrijfsleven in staat kan worden geacht de uit de be slissing van de regering voortvloeiende lastenverzwaring te dragen, doch ook de vraag, of zulks rechtvaardig mag heten. Te dien aanzien menen de minis ters te moeten opmerken, dat zij deze tegenstelling niet juist achten. Hier te lande werd immers enerzijds de invoering van de werkloosheidsver zekering vrijwel algemeen wenselijk ge acht, terwijl men anderzijds allerwegen van oordeel was, dat de werknemers bü het bestaande loonpeil de hun door de wet opgelegde financiële lasten niet zouden kunnen dragen. Wanneer dan .die minstens 20 jaar oud zijn, kun- den-5lch terstond opgeven aan het Le- foon i^Plein 27 te 's-Gravenhage, tele- a *1-92.28. den niet tot een maximale compensatie in staat blijkt, dan schuilt er naar hun mening niets onrechtvaardigs in, de ver wezenlijking van de werkloosheidsver zekering veilig te stellen door het nog niet gedekte deel der totale kosten voor rekening te doen komen van die sector, welke daartoe in het algemeen hetzij ten laste van gemaakte winsten of via doorberekening in de prijzen der pro ducten, hetzij door rationalisatie of door verhoging van de efficiency wèl in staat is. Verder uitstel van de invoering der reeds zo lang verwachte verzekering zou het enige doch uit een sociaal gezichtspunt niet te verdedigen al ternatief zijn geweest. Erkend moet intussen worden, dat ook bij aanvaarding van het standpunt der regering, dat het bedrijfsleven in het algemeen in staat kan worden geacht de verhoogde lasten te dragen, zulks toch niet voor alle bedrijfstakken in gelijke mate het geval is. Opgemerkt dient echter te worden, dat het nu een maal nimmer mogelijk zal zijn kosten- verzwaring in de loonsector zodanig te differentiëren, dat een volledige aan passing wordt verkregen bij de tussen de onderscheidene bedrijfstakken be staande verschillen. De Ministers delen nog mede, dat de oorspronkelijke raming van de uitgaven voor de werklozenzorg in 1952 met circa f 72 millioen overtroffen. Voor de Maastrichtse rechtbank is vier jaar geëist tegen de 36-jarige auto monteur C. J. K. en de 52-jarige los arbeider H. Th. Gr. uit Maastricht. Zij worden er van verdacht in de avond van 22 Februari van dit jaar te hebben ingebroken in de woning van de heer M. H. G. Crijns te Wijk-Maas- tricht, waar ze na verbreking van de voordeur en het openbreken van enkele kasten verschillende gouden en zilveren sieraden als armband, ringen, broches, ketting en medaillon, paarlen collier en horloge hadden weggenomen. Beide verdachten zijn „zware jon gens", die ieder een hele reeks van ernstige inbraken e. d. op hun geweten hebben. Uitspraak 23 Juni. De pontificale H. Mis, welke mgr. dr. B. J. Alfrink te 10 uur zal opdragen in de basiliek van Echternach op Zondag 28 Juni, zal door Radio Luxemburg worden uitgezonden. Het kerkkoor van de H. Hart-parochie uit Boxtel zal de Missa van Clemens non pappa uitvoeren. Er is nog beperkt gelegenheid zich als pelgrim op te geven bij het bureau voor Nederlandse Bedevaarten, Brugstraat 9 te Den Bosch. Als het hospitaalkerkschip „De Hoop" van zijn eerste reis met de vissersvloot onder de kust van Engeland, over enige dagen naar de thuishaven zal zijn te ruggekeerd, zal de draagmedaille van E.H.B.O. aan de stuurman, F. van de Nieuwendijk, worden uitgereikt. „De Hoop" ontvangt deze onderschei ding „voor het prachtige werk door vereniging en schip verricht, ten bate van onze vissers." Dinsdag is de voorman van een der twee ovengroepen van de N.V. Schelp en Kalkbranderij „Foltu" te Hasselt (Ov.) J. Buter, in de vuurhaard van een der ovens gevallen. Hij slaagde erin met brandende kleren uit de oven te krui pen, waarna zijn medewerkers de vlam men met emmers water doofden. Aan gezicht en rechterzijde van het lichaam met ernstige brandwonden overdekt, werd het slachtoffer in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Reeds ongeveer tienduizend jaar geleden werd de mens door de hond vergezeld op zijn jacht naar voedsel. Hieruit blijkt, dat de honden, die de mens in die tijd dienden, jachthonden waren. In eerste instantie had de mens de hond dus als werkhond, die hem hielp bij de zorg voor zijn bestaan. Oude grottekeningen be wijzen, dat de hond uit de oude tijd niet voor een klein geruchtje vervaard was en zich niet ontzag een heer of oeros aan te pakken. Het verbond tussen mens en hond dateert dus reeds van zeer lang geleden. Door duizenden jaren is de hond de mens trouw gebleven en heeft zich ontwikkeld tot de hond, die wij nu kennen. Nu doet de hond niet meer alleen dienst als jacht- of werkhond, neen. ve len houden nu een hond als sier of. zuiver als kameraad ongeacht van welk ras hij of zij is en hoe het uiterlijk is uitgevallen. Het laatste is voor de hond natuur lijk wel het meest aangenaam, althans voorzover door een overdreven liefde voor het dier de opvoeding niet ver keerd wordt aangepakt, maar daar zul len wij later nog op terugkomen. Sier- honden treffen wij echter ook al lang gelpden aan. Aan de hoven van de Egyp tische farao's vinden wij ze en bij de Romeinen. Voorts waak- en herdershon den in alle delen van de wereld. Hoe komt het toch dat er zoveel ver schillende rassen zijn? Hiervoor kan men twee verklaringen aanvoeren. Stamvaders van de honden zijn n.l. de wolf, de jakhals, de australische dingo en de vos. Later heeft men door bepaal de kruisingen van reeds bestaande hon denrassen weer nieuwe rasen gefokt, die meer aan een bepaald doel beantwoord den. De trouw van de hond is spreekwoor delijk geworden en dit is iets, dat de mens nimmer mag vergeten. De mens voelt zich over het algemeen ver ver heven boven het dier. dus ook boven de hond waar wij het hier over hebben De hond erkent dit. hetgeen mag blij ken uit zijn gehele houding ten opzichte van ons mensen. Dit brengt voor ons grote verplich tingen met zich mee. Wij die ons ge plaatst voelen boven de dieren hebben dan ook de verantwoordelijkheid over het wel en wee van deze dieren. Het geen hier met betrekking tot de hond wil zeggen, dat wij hem of haar goed dienen te behandelen en het leven zc (Van een correspondent) Op initiatief van de Volkshoge school Drakenburgh is in samen werking met de diverse jongeren organisaties op het Oord van de Stichting een contact-weekend ge organiseerd over het vraagstuk der standsverhoudingen en der standen- samenwerking. In het inleidend betoog van Jan Beerends dat gericht was op het in de toehoorders oproepen van de met het probleem verband houdende vragen, karakteriseerde spr. de menselijke per soon als een zelfstandig bestaand rede lijk wezen dat in vrijheid het goede na streeft. Wil de mens groeien zowel lichamelijk als geestelijk dan dient hij zich te voeden. Het geestelijk voed sel haalt hij vanzelfsprekend in eerste instantie uit het hem omgevende mi lieu, dat voor een groot deel door de „stand" waarin hij opgroeit wordt be paald. Nadat Zondagsmorgens pater dr. Mat Arts O.Carm. tijdens de H. Mis had ge wezen op het christelijk fundament van onze eenheid, ving het forum-gesprek aan onder leiding van pater dr. Pon- sioen. Uit dit gesprek, waaraan deelgeno men werd door jongeren uit de kringen van arbeiders, middenstand, boeren, werkgevers, studenten en vrouwelijk jeugdwerk en dat in grote openheid en kameraadschap werd gevoerd, bleek wel dat omtrent het standsbegrip zeer onderscheiden meningen bestaan. Algemeen werd de maatschappe lijke structuur gezien als een pyra- mide-bouw met horizontale stan den-lagen welke op elkaar rusten. Tijdens het gesprek bleek wel dat de tekening en het verloop dezer lagen grilliger is dan aanvankelijk gemeend werd en de zogenaamde onderste lagen wel eens uitlopers hebben welke tot aan de top reik ten. Op de vraag of de ene stand de andere pleegt uit te buiten, bleken alle gesprekpartners van mening te zijn dat dit momenteel niet het ge val is, doch „de zaal" deelde deze mening niet geheel. Zowel in de kringen der arbeiders als in die der intellectuelen bleken sommigen zich „uitgebuit" te voelen. Eensgezind werd daarentegen gecon stateerd dat de wederzijdse waardering voor personen uit „de andere stand" aanmerkelijk is toegenomen. Samenwer king tussen personen uit diverse stan den werd algemeen als noodzakelijk aangevoeld. Na onderlinge discussies in afzonder lijke gesprekkringen en daarna volgen de openbare uitwisseling van gedach ten, pleitte pater dr. Ponsioen in een meesterlijk betoog voor de „open le venshouding". Er bestaat, aldus spreker, geen „leidende stand" in deze zin dat zij gevormd zou worden door de aca demisch geschoolden, die er krachtens hun universitaire vorming automatisch toe zouden behoren. Het is de elite uit iedere maatschappelijke groepering welke gezamenlijk de leidinggevende groep vormt en tot die elite behoren de personen die alle verworvenheden van hun eigen stand opgenomen en per- soonlijkt verwerkt hebbende, in een open levenshouding staan tegenover alle andere groepen. Liefde welke uit sluitend tot de eigen, gesloten kring be perkt blijft, voert gemakkelijk tot haat ten aanzien van „de anderen". Eenzij dige nationale gevoelens zijn niet zel den deze gevaarlijke weg opgegaan. De levende kracht van een volk kan slechts dan alle standen doorstromen indien tussen de standen geen ondoordringbare muren staan opgericht. aangenaam mogelijk moeten, proberen te maken. Nooit mag men proberen een kwade bui op een hond af te reageren, het dier kan er niets aan doen. Begrijpen wij eigenlijk wel, hoe moei lijk het voor een hond moet zijn om onze bedoelingen te begrijoen? Daarom is ook een grote dosis geduld bij de op voeding vereist. Wij dienen in eerste in stantie begrip te hebben voor de positie van de hond en dit begrip gepaard aan een grote liefde óf vriendschap voor het dier kunnen ons maken tot „de baas" of „het vrouwtje" zonder wie het dier niet kan en die het gelukkig maken. Als dank hiervoor ontvangen wij de vriendschap van onze hond, een vriend schap reiner dan die van de mensen, omdat de hond niet kijkt naar rijkdom of armoede, naar een meer of minder bekoorlijk uiterlijk. Hij accepteert u zonder enig voorbehoud precies zoals u bent met alle goede en slechte eigen schappen en heeft hij of zij eenmaal vriendschap gegeven, dan zal deze nooit eindigen zolang het dier leeft. Hoe weinig behoeven wij te geven om veel te ontvangen. Dit over de hond in het algemeen. In een volgend artikel zullen wij be spreken welke hond wij zullen kiezen. Een waakhond in actie op een mozaïek, dat de vloer bedekte in een huis te Pompeji, de stad, die in 79 na Christus door een uitbarsting van de Vesuvius werd verwoest. Vervaarlijk staat hij te keffen, klaar om ongewenste bezoekers aan te vliegen. „Cave Canem" - pas op de hond, staat waarschuwend er on der geschreven. Het mozaïek is zwart en wit. Dit zegt wel niets met zeker heid over de kleur van deze hond, maar wel is bekend, dat men in de oud heid graag zwarte waakhonden had, die immers in het donker onzichtbaar zijn. (Nat. Museum te Napels) K Deze bekoorlijke groep van twee windhonden, waarvan de een de ander spelen derwijze in het oor bijt, is uit de Romeinse Keizertijd. (Vaticaans Museum) Voor de Utrechtse meervoudige ka mer diende Dinsdag de zaak tegen de 48-jarige caféhouder W. J. J. van der M. te Voorthuizen, die wegens het opzette lijk gebruikmaken van valse en ver valste geschriften was gedagvaard. Ver dachte, die bij zijn restauratiebedrijf ook een laadstation voor motorbrand stof beheerde, stelde gedurende enig* jaren de bij hem tankende chauffeurs van een transportbedrijf te Hengelo in de gelegenheid op goedkope \vijze ten keste van hun werkgevers de nodige consumpties te gebruiken. De chauffeurs tankten daar een be paalde hoeveelheid gasoiie, maar de kellners uit het café zetten met me deweten van hun patroon enige tien tallen liters meer op de ontvangstfor mulieren. Voor het verschil tussen het werkelijk opgenomen en de genoteer de hoeveelheid brandstof ontvingen de chauffeurs consumptiebonnen, waarop zij verversingen genoten in de vorm van erwtensoep, worst, koffie etc. De café-depothouder diende de aldus ver valste bonnen bij de werkgever van de chauffeurs in en ontving daarop de rt9arciin, Was reeds avond, toen Stockedief zijn dag- a fruü1 a<uitgereikt. In het tentenkamp haal- d ïeor/ ma en Snikkema er hun schouders over op e20r hetn onbekommerd ter ruste, bijgelicht in si romantische schijnsel van glimwormpjes e' ti°ap geneuried door het gesjirp der krekels, tl vUurr evenwel liep het nieuwtje rond als een l~°-r<ien ie en tegen sluitingsuur waren alle gedag- '}9ste7;-P™s riog een groot aantal onbaatzuchtig-be- Jh eirnziff en verzameld in De Vergulde Os, waar het jfhr p0o .f gefluister een hevig geruis veroorzaakte, tola „IYugewijden volkomen onverstaanbaar bleef, nde morgen tegen elven evenwel waren de negentien verdachten met hun acht en dertigen voor het bureau van de veldwachter aanwezig, want zij had den allen hun eega's meegenomen, omdat zij op geen andere manier konden bewijzen, dat zij de nacht van 26 op 27 Mei, zoals alle andere nachten in hun ordentelijk bestaan, in de eigen sponde hadden doorgebracht. Ook Huilema en Snikkema hadden hun echtgenoten bij zich, al waren zij de avond te voren dan niet in De Vergulde Os geweest. Vrijwel het gehele tentenkamp, dat langzamerhand een grote familie was geworden, had hen vergezeld, en ook heel Kromdorp, dat zonder dralen de zaken had gesloten en de bedrijven stil gelegd, was uitgelopen om van de komende dingen persoonlijk getuige te zijn. Onder hen allen heerste enige spanning, omdat er toch wel iets uitgelekt was van de plannen van de gedagvaarden, en dat gaf gerede aanleiding tot een enigszins frivole stemming. Toen dan ook de torenklok elf uren sloeg en veldwachter Stockedief een tafel in de deuropening zette en daarop ging staan, werd hij met een hartelijk gejuich begroet. Hij liet dat met welgevallen over zich heen gaan en raadpleegde tersluiks het briefje, waarop hij, behalve zijn vragen, ook een klein toespraakje had vastge legd. Een wetsontwerp, dat beoogt enige bepalingen van de loonbelasting en de vereveningsheffing te coördineren met overeenkomstige bepalingen van so ciale verzekeringswetten, is bij de Tweede Kamer ingediend. Tegelijker tijd zijn ingediend drie wetsontwer pen, welke eenzelfde coördinatie aan de zijde van de sociale verzekerings wetten ten doel hebben. Bij de aanvaarding van deze wets ontwerpen zal een eerste stap gezet zjjn op de weg naar vereenvoudiging van de loonadministratie, die door de commis sie-Van den Tempel in haar in 1952 uit gebrachte rapport over dit onderwerp is aangewezen. De in deze wetsontwerpen neergeleg de bepalingen beogen voornamelijk te 1 bereiken, dat de loonbelasting, de ver eveningsheffing en de premiën voor de sociale verzekering zoveel mogelijk over eenzelfde loonbedrag worden berekend. Het voor de werkgever zo omvangrijke en tijdrovende berekenen van de hef fingsgrondslagen voor de onderschei dene wetten wordt aldus tot een mi nimum teruggebracht. De belangrijke vereenvoudiging van de loonadministra tie komt onder meer hierin tot uiting, dat voortaan voor alle hier bedoelde wetten gebruik zal kunnen worden ge maakt van één sterk vereenvoudigde loonstaat. Ter bereiking van de hier- bedoelde unificatie was het o.m. nodig de bepalingen voor de kinderbijslag en de kinderaftrek met elkaar in overeen stemming te brengen. Verwacht mag worden dat de nieuwe regeling 1 Januari kan ingaan. volledige betaling. Op deze wijze is het Hengelose transportbedrijf voor een vrij belangrijk bedrag, te weten verscheidene duizenden guldens, be nadeeld. Zes maanden gevangenisstraf met af trek, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, eiste de of ficier van Justitie tegen de caféhouder. De betrokken tien chauffeurs, afkom stig uit Enschede, Hengelo en Almelo, hoorden drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf tegen zich eisen, even als de drie kellners uit het bedrijf van de caféhouder. Uitspraak 23 Juni. AMSTERDAM. Cand. Italiaans: Mej. E. Mendlik (Amsterdam). Doctoraal rechten: Mej. S. Greebe en mej. E. Lidt (Amster dam). Prop. theol.: Mej. C. E. van Stra ten, W. Vons (Amsterdam) en S. de Boer (Beverwijk). Doctoraal theol.: O. J. de Jong (Culemborg). AMSTERDAM. (G. U.). Doctoraal econ. Tjioe Tjien Tjiang (Amsterdam). AMSTERDAM. (V. U.). Cand. econ. C. P. Roodenburg te Voorschoten. LEIDEN. Doctoraal geneeskunde W. Al- gie, Voorburg; A. H. Bergink, Den Haag; C. J. Overbeeke, Den Haag; P. Seinen, Alphen a. d. Rijn; R. A. v. Tijn, Leiden en H. V. Vloten, Heerlen. Semi-arts mej. E. G. Jansen, Leiden; J. Foudraine, Bloe- mendaal; P. H. Gooskens, Eindhoven; K. v. Loo, Ter Aar; C. J. Oudmaijer, Den Haag W. H. V. Peutz, Heerlen en F. L. Th.# Wery, Den Haag. Artsexamen M. I. Bosma, Den Haag en J. v. d. Torren, Rot terdam. In het Nationaal Rampenfonds is tot nu toe een bedrag van f 115,4 millioen gestort, hetgeen f 100.000 meer is dan de vorige opgave. De 89ste lijst van geborgen en ge- identificeerde slachtoffers van de wa tersnood, uitgegeven door net informa tiebureau van het Ned. Rode Kruis, be vat de volgende namen: Nieuwerkerk: Kik, Jan Jacobus, geb. 3.6.1949 te Nieuwerkerk, laatste adres: Stoofweg 410: Van der Straten, Anna Johanna, geb. 23.6.1946 te Zierikzee, laatste adres: Zwanenburgseweg 24; Van der StratenBerrevoets, Pieter- nella Catharina, geb. 24.7.1925 te Zierik zee, laatste adres: Zwanenburgseweg 24: Syriër, Willemia Cornelia Fransina, geb. 23.11.1936 te Nieuwerkerk, laatste adres: Burg. Boumanstraat 37a.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 5