Derksen, v. Heusden en Hij zeiendoorn hun baantitels eren De Best onttroont Pronk als stayer-kampioen Klassementsproef op de boulevard beslissend 'e&oetv ars de Jaguar en zegevieren Talrijke recordverbeteringen Britse coureurs in Le Mans HBS. WINT VAN ACC. VVGA door OVV O verpletterd in honkbalcompetitie Piet de Bruin wint Ronde van Helmond I 4 Noch Willekes, noch De Groot: Koch Niet de snelheid belangrijkst Gegronde critiek op Olympische Dag Vitesse speelt op eigen terrein Verrassing in criketcompetitie Ascari- Villoresi ook uitgeschakeld Reserve doel iu wet MAANDAG 15 JUNI 1953 PAGINA ScheveningenLuxemburgScheveningen Boete voor Schulte Bestuur N.O.G.: Draw van Hermes DVS tegen Rood en Wit verfrissende HHC herstelt zich Om de Davis Cup België klopt Engeland •met 41 Cambridge wint niet 11-7 van I C Nederland Belangenvereniging van de poloploegeo de Pje'n Advertentie Het aroot verschil prolongeerde Jan Derksen zijn titel als sprintkampioen bij de profs. Uit de houding van Van Vliet spreekt duidelijk, dat hij zich gewonnen geeft. (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM, Zondagmiddag. De weinige toeschouwers, die een plaatsje hadden gevonden op de tri bunes van het Olympisch Stadion, zullen waarschijnlijk geen van allen het gevoel gehad hebben, dat zij op het allerlaatste moment nog een verrassing mochten beleven tijdens de wedstrijden om de Nederlandse kampioenschap pen op de baan. Zij hadden tot de sensationele ontknoping van het stayers kampioenschap, de Best maakte een einde aan de jarenlange hegemonie van de oud-wereldkampioen Jan Pronk, slechts kunnen constateren, dat de Ne derlandse wielersport op de baan evenals in vele andere landen aan een zekere bloedarmoede lijdt. Hijzelendoorn prolongeerde zijn titel als amateur sprinter, Jan Derksen werd opnieuw in het kampioensshirt van de profes sional in de sprint gestoken en Piet van Heusden, wereldkampioen 1952, bleef ook al Nederlands kampioen 1953 in zijn specialiteit: achtervolging voor amateurs. In dat licht bezien was het kampioenschap van Cor de Best achter de grote motoren eigenlijk een verademing. Iets wat men moeilijk kon zeggen van de onttroning van de talentvolle amateur Daan de Groot op de 50 km. zonder motorgangmaking. Koch werd namelijk met de nationale tricot getooid bij de gratie van een ruzie op het laatste moment tussen Daan de Groot en Patsy Willekes. Weinig nieuws dus wat betreft de uit eindelijke resultaten van de baankam- pioenschappen, waarvan het laatste gedeelte nog afgewerkt moet worden. Maar in bepaalde onderdelen is toch een levendige, interessante strijd ge leverd. In de eerste plaats natuurlijk in de wedstrijd achter de motoren. Eigen lijk verwachtte iedereen een herhaling van het welhaast traditioneel geworden duel tussen Jan Pronk en zijn eeuwige rivaal Bakker. Iedereen rekende er ook op, dat uiteindelijk Pronk wel weer met de zege zou gaan strijken. En dat rechtvaardigde deze veronderstel ling het zag er aanvankelijk naar uit ook. Vijftig kilometer lang gebeurde er niets. Althans wat de kanshebbers op de titel betrof. Want Wierstra had toen reeds drie ronden, Stakenburg zeven ronden en Kunst acht ronden achterstand. Bakker had na deze vijftig kilometer de leiding, De Best lag tweede. Bijster derde en Pronk vierde. Allen betrekke lijk dicht bij elkaar. Na de honderdste ronde begon de strijd. De Best attaqueerde Bakker, beiden geraakten los en vooral Bakker herstelde zich moeilijk. Bijster en Pronk grepen deze gelegenheid dank baar aan. Vooral Pronk. In één rush werkte hij zich naar voren en nestelde zich op de eerste plaats. Dat leek de beslissing te zijn. Natuurlijk, af en toe werd Pronk nog fel belaagd, voor al door De Best, die in Wiersua een furieuze gangmaker had, maar steeds sloeg Pronk al deze aanvallen af. Tot in de laatste tien kilometer de beslis sing viel. Weer trok gangmaker Wier sua zijn pupil De Best mee naar voren en nu was Pronk niet meer in staat zich te verdedigen. Hij werd ge passeerd en zakte, gedesillusionneerd. nog verder af. Hij kwam zelfs twee ronden achter. Bijster moest daarna alles in het werk stellen om zijn twee de plaats tegen Bakker te verdedigen. Het gelukte. Tijd: 1.20.53.4. Van Heusden—De Groof Enerverend was ook de finale van het achtervolgingskampioenschap voor ama teurs. Met gering verschil slechts wist wereldkampioen Piet van Heusden de aanvallen van de soepele rijder Daan de Groot te weerstaan. Snel was De Groot van start gegaan. Na één ronde had hij een kleine voorsprong. Na de eerste drie kilometer drie meter, na de derde reeds ruim zes meter, maar toen eerst kwam Van Heusden in goede vorm. In één ronde werkte hij deze achterstand weg en na precies vier ronden lag hij zelfs een halve meter voor. Gestadig ver grootte Van Heusden daarna zijn voor sprong. Het werd zelfs meer dan tien meter toen hjj aan de laatste ronde begon. Maar hoe fel de strijd was ge weest, bewezen de tijden. Voor Van Heusden werd 5.12.4 afgedrukt, voor De Groot 5.15.4. Tijden, die de zware baan en de wind in aanmerking genomen, van internationaal gehalte zijn. In de halve finales had Van Heusden zonder enige moeite van Bukel gewonnen, terwijl Daan de Groot overtuigend sterker was dan Vreeswijk. De sprinttitels zijn, evenals het vorig jaar dus, bij Jan Derksen en Jan Hijze lendoorn gebleven. Hijzelendoorn had het al heel gemakkelijk, want zijn grootste rivaal. Patsy Willekes, protes teerde juist voor het ingaan van de laat ste 200 meter. Hij zou gehinderd en bijna van de baan gedrukt zijn door Hijzelendoorn. Willekes hield in. Hij zelendoorn en Schotman de derde fi nalist gingen door en Hijzelendoorn won gemakkelijk. Het protest van Willekes werd afgewezen. Tijd: 12.4 sec. Hoe bloedarm de categorie prof sprinters wel is, werd op' tweeërlei wijze bewezen. Er waren in de eerste (Van onze sportredacteur) Het is overduidelijk gebleken, dat de 24-uurs rit ScheveningenLuxemburg Scheveningen hjj de Nederlandse auto mobilist in goede aarde is gevallen. De opzet van de organisatoren is van het begin af geweest een rit te creëren voor de leden van het district Den Haag van de RAC-West, die afweek van de reeds bekende betrouwbaarheidsritten. Dat was de opzet. Hogere verwachtingen koesterde men niet. Doch ziet het resul taat. Voor de eerste rit reeds een be hoorlijke belangstelling uit andere delen van het land, voor de tweede, die thans is gehouden, nog meer interesse bij de niet-IIagenaars. En ook deze rit was een volledig succes. Geen wonder dan ook, dat naast de Luxemburgse deelnemers het volgende jaar ook Belgische auto mobilisten als deelnemers verwacht worden. De opzet was, wij hebben het reeds gezegd, een leerzame rit. Een onder onsje, maar toch vol sportieve strijd. En dat is deze tweede rit Scheveningen— Luxemburg—Scheveningen geweest. Al lerlei factoren hebben daartoe meege werkt. Allereerst uiteraard de uitste kende organisatie, de uitstekende ver zorging van de deelnemers, een interes sant parcours. Maar ook de mist des nachts, de zonnige tocht overdag door de Ardennen met zijn oochtige wegen en de klassementsproef. Deze klassementsproef, Zaterdag op de boulevard te Scheveningen gehouden, heeft uiteindelijk de beslissing moeten brengen. Zoals men wellicht weet, wer den alleen winnaars in de onderscheide ne klassen naar de cylinderinhoud van de wagen bekend gemaakt. Even als bij de start en de finish was er bij de klassementsproeven grote publieke belangstelling. In tegenstelling tot het vorig jaar was thans het accent bij de beslissende proef gelegd op de rijvaar digheid van de bestuurders en de be rijdbaarheid van de wagen. Geen eenvoudige proef dus, maar zon der al te veel nadruk te leggen op de snelheid. Dat het geen gemakkelijke opgave was ook in deze klassementsproef uit te blin ken bleek wel uit de uitslag. Slechts een vierde van het totaal aantal tot de proef toegelaten deelnemers legde het par cours foutloos af. De snelste Nederlan der was G. Voogd uit Overveen (Borg- ward): 47.4 sec. De snelste totaaltijd kwam echter op naam van de Luxem burger Norbert Weimerskirch (Volks wagen) met 44.9 sec. Beiden zonder straf punten uiteraard. Want, nogmaals, de snelheid was niet de voornaamste fac tor. Dat ondervond Barendregt, die wel iswaar een zeer snelle tijd op zijn naam bracht, maar twintig strafpunten opliep. Dat bracht hem zelfs buiten de prijzen. Lo Simons demonstreerde niet alleen op de motor tot de uitblinkers te behoren. In de wagen van zijn teamgenoot K. Ro sier legde hij het parcours zonder fou ten zo snel af. dat hij in zijn klasse met de eerste plaats ging strijken. Suc ces boekte ook mevr. E. A. v. d. Heydcn Ras uit Wassenaar, die beslag legde op de damesprijs. Voor de tweede keer. Nu met mevr. A, C. KokkesGodijn uit Alkmaar als ploeggenote. Mevr. A. ba ronesse van Till behaalde met de heer R. J. Bicker Caarten naa't de overwin- nin" in hun klasse ook de pvxed-oriis De winnaars van deze tweede rit ScheveningenLuxemburgSchevenin gen ziin: klasse I: S B. Tigchelaar en C. Verlaan (Breda) met Austin A 30 klasse II: J. D. Struvk en ir. M F. van Dun (Delft), fiat 1100. klasse TH: mevr. A. Baronesse van Tin en R. J. Bicker Caarten (Den Haag) Citroen 6, klasse IV: G. Voogd en L. Biesheuvel COver- veen) Borgward. klasse V: K. Rosier en L. Simons (Den Haag) Borgward, klasse VT: H. G. Arndt en mej. A. H. Reichart (Overveen) Lago Talbot, klasse VU. K. F. Walrath en J. P. Lodewijks (Eind hoven) Simca Snort. De merkenprijs is gewonnen door het Borgward-team. plaats slechts negen gegadigden voor de titel en bovendien ging de finale tussen Van Vliet, Derksen, zoals gewoon lijk, en Van Oers, volkomen outsider. Reeds bij het ingaan van de laatste bocht was Van Vliet kansloos. Hij werd zonder veel moeite door Derksen gepas seerd, bleef zeker drie lengten echter. Tijd: 12.2 sec. De finale van de achtervolging voor professionals, moet nog gehouden worden. Zaterdag hebben zich ge plaatst Wim van Est, Adri Voorting, Gerard Peters en Henk Lakeman. Geen Gerrit Schulte dus. Schulte was namelijk niet aan de start verschenen, omdat hij in zijn zaak (de restauratie van het BVV-stadion, waar de wed strijd PSVEindhoven werd ge speeld) wenste te blijven. Deze con tractbreuk is door de K.N.W.U. ge straft met een boete van f 1000, welk bedrag toegevoegd wordt aan de re cette, waaruit de gages voor de deel nemers geput worden. Zaterdagmiddag is reeds de eerste kampioenstrui uitgereikt. De Utrechte naar Koch viel de eer te beurt de eerste baankampioen van Nederland te zijn. Dat was op de 50 kun zonder motorgangmaking voor amateurs. Een levendige, interessante course. Zo gea nimeerd was het verloop van de course zelfs geweest, dat, toen tien ronden voor het einde alle renners behalve Duijker, De Groot, Koch, Mahn, Kooy- man en Willekes de baan moesten ver laten, iedereen een nieuwe explosie ver wachtte. Maar dat gebeurde niet. Want plotseling had alle overmoed, die deze amateurs veertig kilometer lang hadden gedemonstreerd, plaats gemaakt voor vrees. Zo kon het gebeuren, dat Koch zonder veel strijd met de titel ging strijken. Want de jonge Amsterdammer Duijker had te weinig sprintcapacitei ten om Koch op het laatste rechte eind ook maar een ogenblik te bedreigen. De vlucht door een groepje van acht in de beginronden gedaan is in feite beslissend geweest. Weinigen van deze acht renners konden zich weliswaar handhaven, maar zij inspireerden an deren en vooral Daan de Groot, de kampioen van het vorig jaar, tot grootse daden. Even slechts behoefde hij de pedalen te rammeien of het leek dat al de overi gen stilstonden. Pijlsnel schoot hij dan naar voren, passeerde in een oogwenk tien, soms twintig tegenstanders om op de voor hem uit het peleton wegge sprongen renners neer te strijken. Daan de Groot is het ook geweest, die in feite de voorsprong van de eerste groep uit lopers heeft geconsolideerd. Voortdurend zat hij aan de kop en dan werd het lllliiiiiiiiililiiillliiiilllllliillliiilliiiiiiiiiiiiliiliilillllllillllll Kampioen op de baan van België zijn geworden: sprint (amateurs) de Bakker, 12.6 sec.; (profs) Gosselin 11.6 sec. Ach- tnrvolging (amateurs) Depaepe 5.24.8; (profs) Glorieux 6.37.4. Stayers:: Ver- schueren 1.27.17.6 minimum tempo zo hoog, dat het peleton ziender ogen verder achterop geraakte. Na 18 km reeds had het peleton één ronde achterstand op de uitlopers: De Groot, Mahn, Duijker, Koch. Kooyman, Vriens, Wiese, Willekes en Hijzelendoorn. Weer 18 km verder bedroeg de voorsprong van zes van hen, Hijzelendoorn was uit gevallen, terwijl Vriens en Wiese bij de tweede uitlooppoging faalden, twee ron- ,den. De eindsprint zou dus de beslissing moeten brengen. In de laatste ronden profiteerde Duijker van een onoplet tendheid van de overigen en toen volg de het spelletje tussen Willekes en Daan de Groot: ,,ik geen winnaar, dan jij ook niet". Kort voor de laatste ronde sprint te Koch uit de ruziënde groep weg, haalde Duijker in en zegevierde met ruim verschil. enlo' „UeUer u stuk Voor het inzenden van 24 MARS en/of NUTS omslagen is de sluitingsdatum bepaald op 30 Juni a.s. Zendt dus tijdig in om gratis in het bezit te komen van het album „Met MARS W JÊft langs de Nederlandse I &T& Sportvelden". V ,V f/ffJTJi „Op de laatst gehouden Olympische Dag is van verschillende zijden critiek geoefend. Die critiek was gegrond. Het bestuur van het N.O.C. zal er zich op korte termijn over beraden wat er ge daan moet worden om de Olympische Dag in ere te herstellen. Want wij wil len voortaan niet meer het risico lopen dat die dag niet wordt wat het publiek ervan verwacht", aldus jhr. L. M. Quar- les van Ufford in de korte toespraak waarmee hij Zaterdag de jaarlijkse alge mene vergadering van het N.O.C. open de. Hij verving, in zijn kwaliteit van vice-voorzitter, de voorzitter van het N.O.C. dr. J. Linthorst Homan, die wegens ambtsbezigheden in het buiten land vertoeft. Bij de rondvraag werd in overweging gegeven de Olympische Dag ook eens in Rotterdam te houden. De heer P. C. van Houten (Ned. Cricketbond) bepleit te een wisselsysteem, het ene jaar Am sterdam, het volgende Rotterdam, en meende dat men van het Feyenoord sta dion ongetwijfeld dezelfde medewerking zou ondervinden als van het Olympisch Stadion. Het bestuur beloofde de kwes tie in overweging te zullen nemen, alhoewel de onmogelijkheid om in het Feyenoord-stadion wielerwedstrijden te houden een groot bezwaar is. Hoewel aan de redelijke verlangens van het bestuur van Vitesse door het gemeentebestuur van Arnhem niet is tegemoet gekomen en in feite de moei lijkheden niet zijn opgelost, heeft het bestuur van Vitesse na een bewogen bijeenkomst van de kern der vereniging besloten de thuiswedstrijden van de kampioenscompetitie op eigen terrein te spelen. De 24-uurs rit van Le Mans is gewonnen door de Britten Tony Rolt en Duncan Hamilton in een 3441 cc Jaguar. De winnende ploeg heeft in een etmaal 4088.66 km afgelegd, wat een gemiddelde snelheid betekent van 170.336 km/h; een nieuw record in deze wedstrijd. De Mercedes-ploeg Lang- Riess had het vorig jaar namelijk het record gebracht op 155.575 km/h. In het eindklassement volgens een prestatie-coëfficient, waarmee rekening werd gehouden met de cylinderinhoud, is de Franse ploeg van de gebroeders Chandel eerste geworden met een 612 cc Panhard. Van de zestig wagens, die Zaterdag zijn gestart, hebben er 26 de rit uitge reden. De 3441 cc Jaguar was de grote overwinnaar. Drie wagens van dit type klasseerden zich in het eindklassement van de gehaalde afstanden onder de eerste vier. Ook de Amerikaanse 5'/2 liter Cunninghams hebben een uitstekende prestatie geleverd. Alle volbrachten de rit. Alleen deze twee merken hadden geen uitvallers tijdens deze zware race, waarin zeer hoge snelheden zijn bereikt. Er is gedurende deze klassieke 24- uursrace niet alleen felle strijd gele verd, ook de snelheden waren zeer hoog. Reeds zeer spoedig sneuvelde het ronde-record. Villoresi (Ferrari) was de eerste, die een nieuw record vestig de. Hij bracht het op 174.340 km/h. Adembenemend was toen reeds de strijd. De snelheden waren zo hoog, dat iedereen zich afvroeg hoe lang de mo toren dergelijke hoge snelheden zou den kunnen volhouden. Allard bijvoor beeld haalde op het rechte eind een snelheid van meer dan 237 km/h. Kling (Alfa Romeo) kwam zelfs tot 245 km/h. Ook het ronde-record werd herhaaldelijk verbeterd. Kling behield het geruime tijd met 178.333 km/h, tot Zondagmorgen Rolt-Hamilton met hun Jaguar een gemiddelde uursnelheid van 183.772 km bereikten. Reeds spoedig na. het begin kon men de eerste uitvallers noteren. Farina (Alfa Romeo) werd wegens een regle mentaire overtreding uit de strijd ge nomen; Fangio, eveneens met Alfa Ro meo, stopte wegens een gebroken zui ger. De Peugeot van Chabas slipte en boorde zich diep in het zand, de Bris tol van Macklin vloog in brand. Na twee uur hadden Rolt-Hamilton reeds de lei ding veroverd. Ascari-Villoresi (Ferra ri) Jagen toen op 13 sec. Zaterdagavond laat bereikte het duel tussen deze twee teams zijn hoogtepunt. Het Ferrari- team nam uiteindelijk de leiding over met op de tweed plaats Rolt-Hamilton. Op de derde plaats lag de Alfa Romeo van Kling-Riess. Ook gedurende de nacht werd met een hoge gemiddelde snelheid gereden. Er werd felle strijd geleverd, zonder dat de situatie veel wijzigingen onderging. De Alfa Romeo's van Kling-Riess en Sanesi-Carini staak ten de strijd. De een met een defecte versnellingsbak, de andere wegens een gebroken achterbrug. Inmiddels hadden Rolt-Hamilton de leiding weer .overge nomen van Ascari-Villoresi. Omstreeks zeven uur in de morgen, toen de zon de ochtendnevels had verdrongen en de snelheden weer werden opgevoerd, kwam de Ferrari van de Italiaan Chi- netti en de Amerikaan Tom Cole niet meer door. De wagen was in een bocht omgeslagen, Cole werd er uitgeslin gerd, kwam midden op de baan terecht en werd door een andere deelnemer overreden. Hij was op slag dood. Om tien uur Zondagmorgen hadden Rolt-Hamilton de leiding. Dit was zes tien uur na de start. Er waren toen nog 29 wagens in de strijd. Op de twee de plaats lagen Stirling Moss-Walker, eveneens met een Jaguar op de derde plaats Walters—Fitch met een Cun ningham, vierde WhiteheadStewart (Jaguar) en vijfde AscariVilloresi (Ferrari). MonzouChiron staakten de strijd omdat de motor van hun Lancia warm liep. Om dezelfde redenen ver dwenen ook GonzalesBiondetti (Lan cia) van het toneel en kort er na capi tuleerden Ascari en Villoresi, omdat de versnellingsbak van hun Ferrari het be gaf. Toen reeds was het duidelijk, dat de zege aan RoltHamilton niet meer kon ontgaan. Het moyenne ging nog meer omhoog, zodat een nieuw wed strijdrecord gevestigd zou worden. De uitslag is tenslotte geworden: 1. RoltHamilton (Jaguar) 4088.060 km. 2. Stirling MossPeter Walker (Jaguar) op drie ronden, 3. Phil WaltersJohn Fitch (Cunningham), 4. Peter White headJan Stewart (Jaguar), 5. Gebr. Marzotto (Ferrari), 6. Trintignant Schell (Gordini). Aan de wedstrijd is ook deelgenomen door Gatsonides (Ned.) en Locket (Gr. Br.) met een 2660 cc Austin-Healy. Zij behoren tot degenen, die de finish heb ben gehaald en bezetten de 12e plaats, met een afstand van 3462.67 km, gem. snelheid 144.278 km p. u. Het klassement, opgemaakt volgens een prestatiecoëfficient luidt: 1. P. en R- Chancel (Panhard); 2. Bon net en Moynet (D.B. Panhard); 3. Trin tignant en Schel (Gordini); 4. Rolt en Hamilton (Jaguar); 5. Moss en Walker (Jaguar); Gatsonides en Lockett bezetten in dit klassement de 22e plaats. (Van onze cricketmedewerker) De Amsterdammers, A.C.C., zijn van een „koude kermis" uit Den Haag tegen HB S. teruggekomen! Met een verschil van 52 runs kregen zjj de kous op de kop en geljjk vorig jaar, toen ACC even eens op Houtrust verloor, zijn de kam pioenskansen van ACC door deze ne derlaag aanmerkelijk gedaald! Intussen 'n fraai begin voor HBS, dat eerst laat aan de start kon verschijnen door het late voetbalprogramma dat de lagere elftallen nog hadden af te wer ken! H.B.S. won de toss en liet ACC op een nat veld en met een natte bal be ginnen. De Hagenaars sloegen een to taal van 143 runs bijeen, waarvan R. Dellow met 32 topscorer werd. Voorts P. van Katwijk 23 en H. Herklots 22. W. van der Hurk bowlde 4 voor 33. H. J. van Weelde deed 5 fraaie vangen. Met de theepauze had ACC al 7 wi ckets voor een veertigtal runs verloren, waaronder alle kopstukken. Wel maak te Hans van Weelde, nog een fraaie 58, doch op een totaal van 91 runs was de mmngs ten einde. R. Dellow nam 4 wi ckets voor 40 runs, P. van Katwijk ver eerde zijn 100ste wicket in de eerste r> w sPeelde een draw tegen P. W. De Enschedeërs maakten in on geveer 4 uur een totaal van 156, waar van N. Leeftmk een fraaie 36 (4x4) en J. Hagen voor Quick de fraaie bowling- cijfers van 7 voor 52 in 37 overs be haalde. Quick, met de rug tegen de muur (het verloor de eerste 4 wickets voor 2 runs), wist de match toch nog te redden. Op 71 voor 8 was het tijd. N. Leeftink 5 voor 18. Haarlem verloor van VVV in een match met lage totalen. Haarlem: all out voor 30! (J. Alders 5 voor 10 en H. Pelser 5 voor 20.) VVV daarna 73 (Al ders 24). M. Maas 5 vóór 34 en M. Maas 4 voor 36. Een tweede innings werd niet voltooid. Haarlem: 122 voor 7. VVV: 15 voor 5. Kampong had tegen HCC 2 natuur lijk niet veel in te brengen en verloor met 6 wickets. Kampong bengelt nu met 4 nederlagen in successie onderaan in de klasse B! De Utrechtenaren scoorden eerst 105, waarvan F. de Waard een uitstekende 34 (E. de Vriens 4 voor 34), waarna HCC 2, dat aanvankelijk 4 wickets voor 47 runs verloor, de nog ontbrekende runs bijeensloeg. Er werd nog doorgespeeld, doch op het totaal van 219 voor 9 werd gestopt. R. Colthoff een schitterende 65, voorts H. van Manen 39 (2x6), W. van Manen 22 en W. van den Bosch 33, (2x6) A. de Waard, in 28 overs 5 voor 64. Quick, Den Haag (52, waarvan P. Marseille 22), verloor van HCC 1 met 49 runs. HCC 1 scoorde 101. (J. van dei Luur 27). Voor HCC 1 bowlde H. van den Bosch 5 voor 20 en voor Quick namen W. Bosman 4 voor 36 en P. Marseille 4 voor 42. V.R.A. had nog 5 minuten van de speeltijd over de beslissing viel eerst om 5 min. voor zevenen! toen de win- Advertentie De zesde Ronde van Helmond, door ongeveer 12000 toeschouwers bijgewoond, is gewonnen door de Brabantse amateur kampioen Piet de Bruin uit Roosendaal, die acht ronden voor het einde met Van Roon uit Haarlem het peloton ontvlucht te. Deze ronde over 120 km (110 ronden) werd gekenmerkt door vele uitlooppo gingen o.m. van ók Fransen Dos Santos, de Deen Rasmussen en de Oostenrijker Wimmer, die echter op dit snelle par cours geen succes opleverden. Van de vele buitenlanders waren de Denen En- borg, Rasmussen en Ravn wel het meest actief. De Belgen en de Zwitsers vielen niet op, de Italianen, van wie Arioli op gaf, evenmin. De Oostenrijker Manns- barth werd door een valpartij uitge- schakeld. Het klassement luidt: 1. De Bruin (Roosendaal) 2.47.03; 2. Van Roon (Haar lem) z.t.; 3. Maas (Pindorp) 2.47.15; 4. Van Steenselen (Mijnsheerenland) z.t.; 5. Plantaz (Eindhoven) 2.47.23; 6. Van der Linden (Helm.); 7. Kooimans (Den Haag); 8. Boelhouwers (Maastricht): 9. Lapersonne (Frankrijk); 10. Van den Brekel (Geleen); li. Wolfs (Vlijmen); 12. Deelen (Helmond); 13. Van Osta (Fijnaart); 14. Goossen (België); 15. Broich (Did.) allen in dezelfde tijd als Plantaz. Een internationaal wielercriterium te Antwerpen over 125 kilometer is gewon nen door de Belg Ockers in 2 uur 58 min. 5 sec. Deze tijd betekende een nieuw record voor deze wedstrijd; het oude stond op naam van Gerrit Schulte met 3 uur 7 sec. Van der Eist (België) werd op 6 sec. tweede, Wout Wagtmans op 7 sec., derde Impanis (B.) op 16 sec. vierde. Wim van Est eindigde op de vijf de en Gerrit Voorting op de zesde plaats. Te Dülken hebben Peters en Van 't Hof (Ned.) een koppelwedstrijd voor amateurs gewonnen over 62>/2 km, in weerwil van de tegenstand van een aantal sterke Duitse ploegen. Hun tijd was 1 uur 32 min. Van 't Hof won voorts een puntenwedstrijd. terwijl hij in een sprintwedstrijd tweede werd. De Dauphiné Libéré is gewonnen door de Fransman Lucien Teisseire. In het eindklassement bezette hij met een totaal tijd van 47 uur 6 min. 28 sec. de eerste plaats. Tweede werd de Luxemburger Gaul en derde de Fransman Robic. OVVO heeft VVGA een verpletterende nederlaag bezorgd wat met zich mee bracht, dat de G.A.-ers hun ongeslagen record gebroken zagen. Maar de cijfers 15-1 geven toch wel te denken. HHC herstelde zich en versloeg TIW met 4-0 terwijl Schoten voortgaat op het goede pad. want nu moest ABC er met 2-1 aan geloven. RCH zag kans om Blauw Wit in de laatste innings te kloppen, want na een 2-2 stand werd het toch nog 6-2 voor de Haarlemmers. Ajax won zoals verwacht van Kennemerland en het werd hier 4-1. Vol vertrouwen traden de G.A.-ers aan slag tegen de gevreesde Hanny Urbanus en terecht, want reeds in de eerste in nings sloeg Pronk een prachtige drie- honkslag en kwam thuis door een fout van achtervanger v. d. Walle. Maar in de gelijkmakende slagbeurt werd door de OVVO-slagploeg een deuk geslagen in dat vertrouwen want honkslagen van Altink, Wey, Boersma en een home run van Ch. Urbanus brachten vier runs op het scoringbord. Werper Brands kon er niet tegen op en een regen van slagen werd afgevuurd op zijn velders die zo onder de indruk kwamen, dat er ook fouten werden gemaakt. De honger naar runs werd pas gestild toen er vijftien bij elkaar waren. Ondertussen was Han ny Urbanus ongenaakbaar en gesteund door zijn velders was de G.A.-slagploeg kansloos. RCH sloeg in de strijd tegen Blauw Wit zijn slag in de laatste innings want toen het in de eerste innings door veldfoutjes en een honkslag van Ooster- baan twee runs had gescoord, maakten de Amsterdammers een innings later ge lijk. Honkslagen van Kapelle en Geest man brachten twee runs. In de tweede innings had Jongeling zijn taak overge geven aan Houtkamp en deze wist het wel te klaren met de Blauw Wit-slag- ploeg. Maar ook Linke had er goed het oog op, maar in de laatste innings moest hij toch het hoofd buigen en honkslagen van Oosterbaan, Jongeling, v. Deursen en een driehonkslag waren goed voor vier runs wat tevens de overwinning betekende. Ook tegen Ajax was Kennemerland niet opgewassen al hebben de Haarlem mers de huid duur verkocht. Wel scoor de Ajax in de tweede innings een run, door honkslagen van Beumer en Kok, wat zij een innings later herhaalden, maar nu waren het veldfouten die hun aan een run hielpen. Enige fouten in het Ajax-veld gaven de Haarlemmers toch ook een run waardoor de kansen weer stegen. Doch werper Duinker was te sterk voor de Kennemerland-slagploeg en alleen Hans Winter wist twee honk slagen te plaatsen die echter kwamen, toen er geen honken bezet waren. De Ajax-slagploeg had ondertussen niet veel respect voor werper Spanjer, maar het duurde toch tot de zevende innings voordat de overwinning veilig werd ge steld door honkslagen van Hordijk en Beumer, die twee runs opleverden. Ver der kwam ook Ajax niet. De strijd tussen Schoten en ABC was er een van het goede soort ondanks het feit, dat er nog wel eens fouten werden gemaakt. Dat kon echter het gehalte van de wedstrijd niet verminderen en toen Schoten in de vierde innings de leiding nam, toen Geurts kans zag te scoren, was het nog lang niet veilig. Ook niet toen de Schotenaren in de achtste in nings op het werpen van Marsland nog maals scoorden door honkslagen van Keulemans en Hogendijk, want in de laatste innings kwam de Schotenwerper Meenhorst nog even in moeilijkheden. Het was een foutje, dat hem de no-run zege deed ontgaan. HHC met werper Smidt in vorm, was voor TIW een lastige tegenstander en de slagploeg der Amsterdammers kwam er practisch niet aan te pas. Maar ook TIW verdedigde zich goed tegen de sterke HHC-slagploeg en vooral werper Kemper weerde zich goed maar kon toch niet verhinderen, dat er zo nu en dan vuurwerk op zijn velders werd af geschoten met het gevolg dat er fouten gemaakt werden. Dat geschiedde al in de tweede innings toen Hofstra op de hon ken kwam door een honksiag en met het stelen van de honken van fouten kon profiteren en scoorde. In de vierde in nings werden er zelfs twee runs ge scoord toen het veld de HHC-ers wat hielp en in de zevende innings stelde HHC zijn overwinning geheel veilig door de stand op 4-0 te brengen. Ranglijst eerste klas: 1 A. OVVO RCH Schoten Ajax TIW 6-10 6—8 6—3 6—5 6—5 1 B. VVGA HHC Blauw Wit ABC Kennemerl. ning hit tegen Sparta geslagen werd. Sparta, zonder Sonneveld en Wenne- ker en V.R.A. zonder Klink, begon met een totaal van 149 runs, waarvan J- Wilson met een niet geheel kansloze 3° topscorer werd. Voorts H.A. van der Linde 22 en H. Meeken een goede 20. W. Rosenbaum 5 voor 37 en K. E1' scher 4 voor 60 konden het niet mee* spelen van fastbowler H. Klink niet ge' heel compenseren. V.R.A. scoorde hierna 151 runs voor het verlies van 6 wickets, waarvan J* Smit een geheel foutloze 45. H. Meyers 27 not out, waaronder 2X6. L. Borrani met 3 voor 48 de beste onder de bowlers van Sparta. Bij beide partijen stond het veldwerk op behoor lijk peil, alleen het vangen liet bU V.R.A. te wensen. V.O.C. kon de zegetocht van het Schiedamse Excelsior evenmin .stuiten en verloor met 9 wickets. V.O.C. eerst 100 (J. Nieuwenburg 40) en J. Ooster- holt 5 voor 16. Excelsiorantwoordde met een totaal van 127. F. Bakker met 31 not out topscorer (2 x 6, 2 x4) Terwiel de fraaie cijfers van 7 voor 37. V.O.C. sloot de tweede innings op 6® voor 6, doch Ercelsior had hierna wei nig moeite om met 9 wickets te win nen. Op 47 voor 1 werd gestopt. Een draw. Niettegenstaande Rood en Wit tegen Hermes-DVS aan de Damlaan te Schie dam het zeer fraaie totaal van 246 runs bijeen sloeg, waarvan Hans Winter niet 51 topscorer werd en voorts W. van Liemt 50 (R. Wildschut nog 35 en W- van Rossem 30) en waarbij G- van Vuuren voor Hermes 4 voor 67 narn. konden de Haarlemmers de match toch niet in een overwinning omzetten. Het werd een draw, dank zij het •fraai batten van W. van der Sloot, die een keurige 64 (9 x 4) bijeensloeg en aan het slot van de dag A. Scheep maker met 34 not out kranig stand hield en de laatste kans op de over winning voor de Haarlemmers ontnam- Aan beide kanten is het fielden zeer goed geweest. België heeft zich in de halve finale van het tournooi om de Daviscup ge plaatst door Engeland met 41 te slaan Frankrijk klopte Duitsland op verras sende wijze met 41. De uitslagen zijn: BelgiëEngeland 41. Mottram en Faish si. Washer en Brichant met 68, 61, 62, 6—4, Brichant wint van Mot- tram met 75, 64, 60, Washer wim van Paish met 62, 62, 6—2. FrankrijkDuitsland 4I. Remy en Duces de la Haille sl. Von Cramm en Goepfert 2—6, 6—4, 3—6, 6—2, 6—4' Haiilet sl. Von Cramm met 16, 2 61, 75, 64. Remy sl. Koch ®e 6—2, 6—4, 6—2. ItaliëZweden 41. Davidson sL Sirola: 6—3 3—6 5—7 6—3 6—4; Merl<» wint van Stockenberg: 6-4 60 62; Cucelli en M. Bello sl. Davidsson en Bergelin: 6—2 1—6 6—2 6—3. DenemarkenPhilippijnen 41. Nielsen en Ulrich sl. Ampon en Deyre- 63 6—8 63 8—6; Ampon wint van Ulrich: 6—4 6—2 6—3; Nielsen sl. De)" re: 62 63 64. Tijdens de wedstrijd De Baro nieRAC te Breda hebben enkele duizenden toeschouwers een sensatio neel moment beleefd. Bij een scher mutseling voor het doel van RAC kopte Van Nuenen de bal uit het doel. Doelman Peerden en linksach ter Von der Steen sprongen om hoog, doch zij waren net te laat om het leer nog te raken. Toen oeiden omlaag kwamen, grepen zij de bo venlat, die onder het gewicht fis een lucifershoutje afknapte. Omnia' dellijk werd het vernielde doel alt- gegraven, terwijl van een bijterreW een ander doel werd gehaald. Onder het wakend oog van scheidsrechte1- hazeroms werd het nieuwe doel op gezet, doch met dat al waren ruim 40 minuten verstreken voordat de wedstrijd kon worden hervat. 6—9 6—8 6—5 6—4 6—0 Op de tweede dag van de tweedaags® ontmoeting tussen de universiteitspm van Cambridge en de Internationa Club van Nederland, heeft CambriGS 4 van de resterende 6 partijen geW e nen, zodat de eindstand 117 voor Engelsen werd. De uitslagen van de tweede dag den: Barrett (G.B.) sl. Van Dalsum (Ne 62, 46, 63. /Ttfed-) Kidwell (G.B.) sl. Scheurleer (JN 8_~®, y~7' 6~ï; tlohnert McDonald (G.B.) verl. (Ned.) 10—8, 2—6, 4—6. Warwick (G.B-) sl. Holst (Ned.) 8, 62. Ned-' Kipping (G.B.) sl. Karsten U* 57, 62, 60. (jjedJ llD- Dehner 10-' Hersch (G.B.) verl. van Reidt 3—6, 4—6. In een bijeenkomst te Amsterda^1 het gekomen tot de oprichting v eerSte belangenvereniging van hoofd- en va(J klasser_s_in de waterpolocompew muis de K.N.Z.B. In de statuten en lijf houdelijk reglement is vastgesteld, dat de vereniging ha „eVeh zal trachten te bereiken door ne vaji van adviezen aan en het P fLndsin' overleg met de verschillende vah stanties zonder dat daarbij enige dwang sprake zal zijn- Het paard „Chamant", heeft van de jockeyclub gewonnen, ^eé}„n over 2400 meter voor driejarig tigd met een bedrag van ru gulden, .Native Dancer &io Het paard gie heeft JcKiaS' Belmont Stakes gewonnen, ee" v2"iejar: sieke Amerikaanse rennen voor de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4