Oost-Duitse ongekend beleefd Zeevarende koningin naties groeten Elisabeth II Tussen neus en lippen Gevolg van de jongste besluiten VLOT VERKEER OVER GRENS tussen Oost- en West-Duitsland Vluchtelingenstroom neemt af Tot hoofd en hart Hooggerechtshof weigert uitstel van executie Maagdenhuis verkocht Brand aan de Nijl Gloster Meteor neergestort Rood offensief bedreigt bestand Mail Mau in het defensief Rechtsmiddelen van de Rosenbergs zijn thans vrijwel uitgeput Nat. Rampenfonds Auto door trein gegrepen dee MORRIS &e(Myea$wj! Het weer DINSDAG 16 JUNI 1953 o 77ste JAARGANG No. 25709 Piii 25 Egyptenaren gedood Sergeant-vlieger gedood Meisje door auto ge grepen en gedood 5000 gevangenen vrijgelaten 14-JARIG MEISJE DOODGEDRUKT Dulles waarschuwt tegen optimisme Vlootrevue voor Spithead 125 terroristen in de afgelopen week gedood Bomen niet gesloten Inzittende gedood Telefoneren met Amsterdam 02900 wordt heden 020 De huurverhoging: Raad van vakcentralen over de compensatie FIELDJACKETS - SWEATERS Als gevolg van de recente besluiten van de Oostduitse regering verloopt het verkeer tussen Oost- en West-Duitsland al veel gemakkelijker. West-Berlijners «unnen weer toestemming krijgen om de begrafenis van familieleden op het er kil of van Stahnsdorf in de Sovjet-sector van de stad bij te wonen. De con sole op het autoverkeer tussen West- en Oost-Duitsland gaat bijzonder vlot de leden van de Oostduitse volkspolitie zijn daarbij ongekend beleefd. De Chauffeurs van de vrachtwagens, die gewend zijn om uren, soms dagen, te moe- n wachten aan de controlepunten, geloofden gisteren hun oren niet, toen de volkspolitie door middel van luidsprekers omriep: „U wordt verzocht nog een minuten geduld te hebben. U kunt het controlepunt zo dadelijk passeren." In vijf domen in de Nijldelta zijn 25 Personen om het leven gekomen bij "randen, die in het weekeinde biina 700 buizen hebben verwoest. Deze branden MHz voornamelijk ontstaan door een hevige zandstorm, die plotseling opstak en de vuren, die ter gelegenheid van het driedaagse Bairamfeest waren ont stoken, verspreidde. Het droge hout en stro, dat de boeren 1V1 voorraad bij hun woningen hebben, eraakte hierdoor in brand. Het Bairam- teest is de afsluiting van de Mohamme daanse vastenmaand Ramadan. Eerste minister Naguib gaf Zondag opdracht tenten en voedsel naar de duizenden daklozen te zenden. Gistermorgen omstreeks half elf is, °als tve in een deel onzer vorige oplage °g konden melden, in de nabijheid van rsrkelo een Gloster Meteor straaljager an de vliegbasis Twente tijdens een uefenvlucht van vier Gloster Meteors verongelukt. De vlieger, de 26-jarige Sergeant-vlieger Fr. Pöttger uit Haar lem kwam hierbij om het leven. Serg. Pöttger was ongehuwd. Het A.N.P. meldt voorts nog dat de Vlieger geprobeerd heeft het toestel met öe schietstoel te verlaten, hetgeen hem niet is gelukt. -Gistermiddag werd op de Hertog einoudsingel te Venlo het driejarig v°chtertje van de familie B. door een jjachtauto gegrepen en op slag gedood, fmt ongeluk gebeurde toen de auto anaf een oprit de rijweg opreed. De jhauffeur heeft van het ongeval niets t emerkt en is doorgereden. Eerst enige -ld later werd het stoffelijk overschot ge vonden. Koningin Elizabeth II van Enge- mnd heeft gistermiddag de kro- ningshulde van de Britse en bui tenlandse vlooteenheden, d'ie te Pithead voor anker waren ge daan, in ontvangst genomen. Ver- Oezeld van haar echtgenoot, de hertog van Edinburgh, haar moe- her en haar zuster, prinses Mar- daret Rose, voer zij aan boord van "et tijdelijke koninklijke jacht, de •'Surprise", langs de 300 oorlogs bodems, waarvan het merendeel het Gemenebest vertegenwoordig- e- De schepen wauren feestelijk depavoiseerd en omzwermd van vissersvaartuigen en particuliere h°ten. Ook de koopvaardijvloot aad haar afgezanten gestuurd naar heze spectaculaire manifestatie, waaraan zelfs een Russische krui ser heeft deelgenomen. Gisteren heeft de Oost-Duitse rege ring nieuwe bepalingen afgekondigd voor het verstrekken van inter-zonale passen. Met ingang van morgen worden de passen „in de kortst mógelijke tijd en met zo weinig mogelijk bureaucrati sche omslag uitgegeven". Oost-Duitsers, die voor korte tijd West-Duitsland wil len bezoeken, kunnen passen aanvra gen bij de plaatselijke bureaux van de volkspolitie. Verblijfsvergunningen voor West-Duitsers in Oost-Duitsland zullen verkrijgbaar zijn bij de gemeen tebesturen. De West-Duitsers, die Oost-Duitsland bezoeken, krijgen 24 uur de tijd om zich te melden bij de Oost-Duitse politiebureaux. Deze nieu we bepalingen schijnen de reisfacilitei- ten van vóór 1952 te herstellen en een eind te maken aan de strenge bepalin gen, die werden ingevoerd, toen West- Duitsland de verdragen met het Wes- fen ondertekende. De Oost-Duitse regering heeft een bedrag van vier millioen mark aan achterstallige subsidie Uitbetaald aan de Oost- uitse Evangelische kerk. Het was een achterstand van vier maanden. Toch zijn de positieve gevolgen van de nieuwe communistische koers nog niet groot. Op het gerucht, dat de Oost-Duitse communisten zich samen met de West-Duitse socialisten zouden wil len keren tegen de buitenlandse poli tiek van kanselier Adenauer, heeft het bestuur van de West-Duitse sociaal-democratische partij gerea geerd met een felle verklaring. Iedere poging van „de bankroetiers, die aan het hoofd van de Oost-Duitse socialistische eenheidspartij staan" óm personen en politieke krachten in West-Duitsland aan te wijzen als mo gelijke partners, moet volgens de socialisten worden gezien als een po ging om geheel Duitsland te sovjeti seren. Gisteren hebben de Oost-Duitsers op nieuw een aantal gevangenen vrijgela ten. Volgens onbevestigde ramingen zijn sedert 11 Juni ruim 5.000 mannen en vrouwen, voor het merendeel West- Berlijners, die wegens overtreding van economische wetten tot een a drie jaar gevangenisstraf waren veroordeeld, vrijgelaten. Het aantal Oost-Duitsers, dat naar het Westen uitwijkt, neemt, sedert de afkondigingen der hervormingen in Oost-Duitsland, sterk af. Zondag en Maandag werden in totaal 2100 vluchtelingen geregistreerd en onder hen bevonden zich minder boeren dan voorheen: Vluchtelingen, die zich gis teren meldden, verklaarden, dat op sommige spoorwegstations in Oost- Berlijn door luidsprekers op aspirant- vluchtelingen een beroep wordt ge daan, om de jongste regerings-decre- ten te lezen en naar huis terug te keren. Van bevoegde katholieke' zijde in Berlijn wordt verklaard, dat na de op zienbarende verklaringen van de Oost- Duitse regering nog geen onderhande lingen zijn gevoerd met de regering over opheffing van de bestaande moei lijkheden met de katholieken. Slechts incidenteel is men tussen beide geko men. Het initiatief tot het beleggen van principiële bespreking ligt bij de rege ring van de Sovjetzone. Wel hebben katholieke kringen zich gerealiseerd, 'dat. een groot aantal punten, die in de overeenkomst met de Evangelische Kerk genoemd en opgehelderd zijn, ook de katholieken betreffen. Met name noemde men de teruggave van in beslag genomen instellingen en gebou wen, de revisie van veroordelingen jegens geestelijken en de opheffing van moeilijkheden bij het godsdienst onderricht op de scholen. Maandagmorgen raakte het veertien jarige dochtertje van de familie v. G. uit Alphen (Gld.) bekneld tussen een huis langs de Maasdijk en een zwaar geladen vrachtauto. Het meisje werd op slag gedood. Naar een onderzoek heeft uitgewezen, is het ongeval te wij ten aan het plotseling defect raken van de stuurinrichting van de vrachtwa gen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft gisteren op een persconferentie verklaard, dat het nieuwe offensief van de Noordelijken op Korea een ern stige belemmering kan betekenen voor de bestandsbesprekingen te Pan Moen Jon. De enige hinderpaal die een wa penstilstand nog in de weg staat is nl. de kwestie van de demarcatielijn. Het heeft er alle schijn van dat de Noor delijken pogen deze nog op het laat ste moment zoveel mogelijk te wijzi gen. Volgens Dulles zijn er verscheidene redenen mogelijk voor de Noordelij ken om op dit ogenblik een grote aan val te lanceren. Misschien is het een prestige-kwestie, maar het blijft moge lijk, dat de Noordelijken in het geheel geen wapenstilstand wensen. Hoewel de minister verklaarde in dit opzicht toch nog hoopvol te zijn, achtte hij het onverstandig en onjuist om bij voorbaat aan te nemen dat er een be stand zal worden gesloten, voor er vol ledige overeenstemming is bereikt en het vuren is gestaakt. Intussen heeft een geallieerde woord voerder in Seoel gisteravond verklaard, dat minstens 10.000 Noordelijken pogen geallieerde troepen af te snijden, die aan het centrale front met de rug naar de rivier Poekhan zich teweer stellen. Generaal Tsjoeng II Kwon, een Zuid- Koreaanse bevelhebber, heeft verklaard, dat de Chinezen het Zuid-Koreaanse leger willen verslaan en het naar de 38ste breedtegraad terugdrijven. Zij zou den ook het reservoir van Hwatsjon met zijn waardevolle waterkrachtcentrale, 110 km ten Noord-Oosten van Seoel, in handen willen krijgen. De verbindings- en stafofficieren, die bezig zijn met het vaststellen van een bestandslijn in Korea, zullen vandaag weer in Pan Moen Jon bijeenkomen. 1952 is ongunstig geweest wat het aantal branden betreft, waarbij de brandweer daadwerkelijk is opgetreden, aldus blijkt uit de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde statistiek der bran den. Het totaal aantal branden steeg met 10.5 pet. tot 10.538 tegen 9.534 in 1951. Koningin Elizabeth II tijdens de inspectie, aan boord van de „Surprise" Gistermiddag heeft Koningin Elizabeth de vloot bij Spithead geïnspecteerd, die daar, ter ere van haar kroning, lag. Ruim 50.000 mannen van 22 landen juichten haar toe, toen zij op het advies jacht „Surprise" langs de lange rijen oor logsbodems voer. Nederland was vertegen woordigd met de lichte kruiser „Tromp". Ook de Sovjet-kruiser „Sverdlof" vuur de saluutschoten af en wel met lucht doelgeschut. Op ieder schip, dat de jonge vorstin passeerde, klonk het bevel „Drie hoera's voor Hare Majesteit de Koningin" en matrozenpetten vlogen in de lucht, terwijl een luid gejuich aan geheven werd. Op de „Sverdlof" juichte men te vroeg, namelijk toen de boot van Churchill, die de „Surprise" voorafging, langs voer. Toen het koninklijk vaar tuig langs kwam, juichte men wederom. De Koningin was gekleed in een witte jas met marineblauwe afzetting. Haar echtgenoot, de Hertog van Edinburgh, droeg de admiraalsuniform. Aan het einde van de inspectie koos de „Surprise", aan het hoofd van de vloot ankerplaats. Daarna donderden vliegtuigen van verschillend type over de vloot: hefschroefvliegtuigen, bom menwerpers en straaljagers. De schouw verliep geheel volgens programma. Er stond een stevige bries en de lucht was bewolkt. De Koningin en de hertog gebruikten het diner aan boord van het slagschip ..Vanguard", vlaggeschip van admiraal Sir George Creasy, opper bevelhebber van de Britse thuisvloot. Toen de duisternis inviel, gaf de Ko ningin zelf in morsecode het signaal voor het verlichten van de schepen. Het gehele beeld veranderde plotseling.' Zo ver de blik in de nevel reikte, zagen tienduizenden toeschouwers op het land de verlichte rompen van vliegkamp schepen, kruisers, fregatten, torpedo boot jagers en onderzeeërs. Enkele uren later werd het licht weer uitgedraaid voor een kwartier vuur werk. Raketten en vuursignalen suisden omhoog en stromen licht daalden boven de zee neer. Het bestuur van Kenia heeft gister avond bekend gemaakt, dat de afgelopen week 125 terroristen in Kenia zijn ge dood, méér dan in enige andere week sinds de Mau Mau een noodtoestand in het land heeft geschapen. In genoemd tijdvak zijn vijf gezaggetrouwe Kikoe- joe's om het leven gekomen en is één lid van de veiligheidstroepen gesneuveld. Laat zorg voor de toekomst oj kommer om het verleden uw in nerlijke rust niet geheel oj ten dele verstoren. Handelsbank N.V. te Amsterdam. Het inwendige zal thans op waardige wijze door het architectenbureau ir. E. H. Kraayvanger Gebr. Van Gendt ais bankgebouw bruikbaar worden ge maakt. De fraaie voorgevel zal echter niet veranderd worden. Naar wij nader vernemen zal de Na tionale Handelsbank in het Maagden huis een bijkantoor vestigen van haar onlangs in Canada opgerichte nederzet ting. De prijs waarvoor het gebouw in andere handen is overgegaan, kon men ons niet noemen, doch deze wordt zeer bevredigend genoemd. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft gisteren geweigerd de terechtstel ling van Ethel en Julius Rosenberg uit te stellen. Tevens verwierp het Hof voor de vierde keer een verzoek om het proces tegen het echtpaar te herzien. On middellijk nadat de beslissing was meegedeeld, diende een van de verdedigers van de Rosenbergs een nieuw verzoek in, ditmaal om uit te maken, of zij wel op wettige wijze van hun vrijheid zijn beroofd. Maar ook op dit verzoek werd afwijzend beslist, zodat nu wel het einde van de gerechtelijke procedure is be reikt. Als president Eisenhower niet te elfder ure gratie verleent, worden de Rosenbergs op 18 Juni, hun trouwdag, door middel van de electrische stoel te recht gesteld. Tégen uitstel van executie hebben gestemd de president van het Hoogge rechtshof, Vinson, en vier rechters. Vóór uitstel stemden vier andere rechters. Twee van de voorstemmers, nl. de rech ters Frankfurter en Jackson, en één tegenstemmer, rechter Burton, waren van oordeel, dat de behandeling van het verzoek in een voltallige zitting van het Hof had moeten geschieden. De voor naamste advocaat van de Rosenbergs. Emmanuel Bloch, had al van tevoren gezegd, dat hij nog een poging zou doen om president Eisenhower ertoe te be wegen gratie te verlenen. Op 11 Fe bruari j.l. heeft de president een ver zoek om gratie afgewezen, omdat „deze mensen door hun optreden de zaak van de vrijheid metterdaad hebben verra den, zodat vrije mensen op ditzelfde ogenblik strijden en hun leven moeten offeren". Wist u, dat olifanten niet tegen de felle zon kunnen? Wanneer zij in vrijheid zijn, zorgen zij er voor, onder 't dichte bladerdak in het oerwoud te blijven, om zich tegen de hete stralen te be schutten. De olifanten in vele dieren tuinen waren er. wat dit betreft, tot nu toe maar slecht aan toe. Meestal is er op hun stukje grond geen schaduw te vinden.De deskundigen van de Londense dierentuin hebben er iets op gevonden. U ziet het, de Afrikaanse olifant Dicksi steekt zijn vreugde er over niet onder stoelen of banken. Een ferme trompetstoot kondigt aan, dat hij vol komen tevreden is met de parasol, die hemin de hopelijk nog komende zo merdagen zal beschermen tegen de zonnestralen. In het Nationaal Rampenfonds is tot nu toe f 116.2 millioen bijeengebracht. Acht vooraanstaande, niet-commu- nistische Deense juristen hebben een verzoek gericht tot de Amerikaanse president om gratie voor de Rosen bergs. In een telegram aan het Witte Huis zeggen de advocaten, dat zij de straf te zwaar achten voor het ge pleegde feit, ofschoon zij de juridische juistheid van het vonnis in geen enkel opzicht in twijfel willen trekken. De juristen zijn van mening, dat het verlenen van gratie het respect voor Amerika niet in gevaar zou brengen, maar in tegendeel zou doen groeien. Een groep vooraanstaande Fransen onder wie de oud-premier Edgar Faure en Joseph Paul Boncour heeft eveneens een beroep op president Eisenhower gedaan om de levens van Julius en Ethel Rosenberg te sparen. Rechter William Douglas van het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft er in toegestemd, een verzoek in overwe ging te nemen cm de terechtstelling van de Rosenbergs uit te stellen. Na een onderhoud van een uur met Douglas verklaarde Bloch, dat de rechter hem om meer inlichtingen had gevraagd alvorens een beslissing te nemen. Bloch zei verder, dat de rechter de verdedi gers van de Rosenbergs heeft verzocht, vandaag terug te komen met een over zicht van de argumenten en de gronden waarop zij hun verzoek om uitstel ba seren. Hondenleven Op een ranch nabij Hollywood is een hon denpension gevestigd, waar het leven nog zo slecht niet is. Elke „gast" beschikt er over een ruim, luchtig hok, met een eigen bed en zijn speelgoed van „thuis". In elke „slaapka mer" is een ruitje, zodat het er 's nachts nooit he lemaal donker 'is, want de eigenares van het pen sion, mevr. Kienast, meent, dat alle honden een beetje last hebben van engtevrees. In de zomer kan elke hond dagelijks gaan zwemmen, als zijn baas het goed vindt. Er is een flink zwembad, waarbij een bord is geplaatst met het opschrift: „Alleen voor dieren, njet te ver ontreinigen door men sen". Menselijke bezoekers moeten voorts hun schoe nen laten bespuiten voor ze zich tussen de hokken begeven. De „keuken" is goed. Het normale menu bestaat uit: gekookt paar- devlees, kaas, eieren en hondenvoer met alle vi taminen, die de honden nodig hebben. Kieskeu rige honden krijgen tegen iets hogere prijs lams- of rundvlees. Men kan zijn hond precies zo laten voeden, zoals hij dat thuis geivend was. Een kok, die van me ning was, dat honden ge steld zijn op een even ge varieerd menu als men sen, liet gedetailleerde instructies voor de dage lijkse maaltijden van zijn lieveling achter. Op ze kere dag wilde het beest echter niet eten. Mevr. Kienast zat er danig mee in. Ze was bang, dat haar pension zijn goede naam zou verliezen, maar haar man zijn: „Kijk eens op het menu" en waar achtig, daar had ze net dier stoofpot met ossen vlees gegeven op zijn ge bakken-lever-dag. De fout werd ijlings hersteld en het hondje van de kok deed het nieuwe maal al le eer aan. Rupsbanden ontbraken Een goederentrein in de staat New York kwam onlangs met ruim een half uur vertraging op zijn bestemming aan. On derweg waren de wielen van de locomotief gaan slippen, omdat de rails bedekt waren met een reusachtig leger rupsen. De wielen draaiden wel. maar de locomotief kwam een half uur lang geen meter verder. Uiteraard, hadden hier „rupsban den" uitkomst kunnen b'ieden. Testament In 1947 schreef een 'Amerikaans drankhande laar in zijn testament, dat aan ieder, die zijn begrafenis zou bijwonen, borrels geschonken moes ten worden en dat aan alle aanwezigen moest worden gezegd, dat zt niet bedroefd moesten zijn, maar moesten drin ken op het goede, dat hij hoopte gedaan te hebben tijdens zijn leven. Enige tijd geleden is de drankhandelaar op 53-ja- rige leeftijd gestorven en aan zijn laatste wens is naar de letter gevolg ge geven. Het moet erg druk geweest zijn op zijn be grafenis. Huismiddel superieur Twee doktoren, die grootmoeders huismid deltjes tegen verkoud heid (bedrust en drin ken) een kans hebben gegeven zich te meten met de moderne sulfa- qeneesmiddelen en anti biotica, hebben gerap porteerd, dat de aloude behandeling de beste is om een verkoudheid te bestrijden. De doktoren baseren deze conclusie op de bestudering van 159 natiënten. In een rapport aan de 113e jaarvergadering van het Medisch Genootschap in de staat Illinois delen zij mede, dat zij deze patiënten hadden ver deeld in drie groepen. Een dezer groepen kreeg bedrust, drinken en zo nodig aspirine. Een twee de groep kreeg dezelfde behandeling plus een sulfa-geneesmiddel en de overigen ontvingen de zelfde behandeling plus een antibioticum. Van de groep, die uit sluitend de ouderwetse behandeling ontving, was 56 pet. in een week her steld, maar van de beide groepen die geneesmid delen hadden gekregen tezamen herstelde slechts 39 pet. in één week. Amsterdam heeft zijn feestkleed aangetrokken om de duizenden vreemdelingen, die het ter gelegen heid van het Holland Festival ver wacht, een feestelijk welkom te be reiden. In de avondlijke stad twin kelen duizenden lichtjes langs de waterkant en op de pleinen, die on danks het weinig zomerse weer iets hebben van de sfeer van een Mid- zomernachtsdroom. Gistermiddag is de personenauto van de 44-jarige fabrikant J. A. Poot uit Vlaardingen op de bewaakte overweg aan de Bovensiuis te Maassluis door een passerende losse electrische locomo tief gegrepen. De heer Poot was op slag dood. De bomen van de overweg waren niet gesloten. De auto werd circa honderd meter meegesleurd en totaal vernield. Het slachtoffer was de enige inzittende. Het treinverkeer ondervond vrijwel geen vertraging. Mr. van Doesburg en mr. Grasso. officieren van Justitie te Rotterdam, hebben zich in de loop van de middag persoonlijk van de toedracht van het ongeval op de hoogte gesteld. „Juffrouw, wat is er met Amster dam aan de hand? Ik kan 02900 maar niet krijgen." „Spreek ik met de technische dienst van de PTT? Meneer, er moet een defect zijn in de telefoonlei ding, want ik kan niet bellen met Amsterdam." ..Deze en dergelijke vragen wer den hedenmorgen in groten getale gesteld bij de PTT en naar genoe gen beantwoord, want van 8 uur vandaag af heeft het telefoonnet Amsterdam voor alle inwoners in het telefoondistrict Haarlem een kleiner kengetal gekregen: K of 02900 is geworden 020. Het tele foondistrict Haarlem omvat alle net ten, waarvan het nummer begint met 025 De omzetting geschiedt geleide lijk, maar de directie van de PTT raadt iedereen aan alleen 020 te draaien. Van de zijde van de directie van de PTT zijn hedenmorgen een aan tal grote bedrijven van de onmid dellijk ingaande wijziging in ken nis gesteld. De Raad van Vakcentralen. waarin het NVV, de KAB en het CNV samen werken, deelt mede met bevreemding kennis te hebben genomen van de me dedeling van de regering, dat de door de regering voorgestelde huurverhoging voor de helft zal worden gecompenseerd door verlaging van de verbruiksbelas tingen en voor de andere helft door loons verhoging. De Raad wenst vast te stel len, dat de onderhandelingen in de Stichting van de Arbeid en met de re gering over deze compensatiemaatrege len nog niet zijn geopend. De Raad wijst dan ook iedere verantwoordelijkheid voor bovengenoemde mededeling, als mede voor de bij deze mededeling ver strekte berekening over de betekenis van de voorgestelde verlaging van de verbruiksbelastingen, van de hand. Aaverten tie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Woensdagavond) Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Overwegend matige wind tussen Zuid en Zuid-West. De zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Zon: 4.19—21.02. Maan: 10.34. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 25, telef. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur; W. van Williga. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Eigen bericht) Van welingelichte zijde vernemen wij, dat het R. K. Maagdenhuis aan het Spui te Amsterdam een andere bestemming zal krijgen. Dit gebouw is door de ma kelaars W. J. Drayer, C. Hoen M. B. Schippers verkocht aan de Nationale

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1