Sprintduel Gallis-van Tuyl ten gunste van R.C.H. beslist (0-2) tie top Eindhoven verliest verdiend Sparta verliestondanks voortdurend overwicht 1 Van den Brekel derde in Ronde van Belgisch-Limburg HHC aan de leiding honkbalcompetitie m FRAAIE ZEGE VAN VOLENDAM DORDRECHT (3-4) IN r Doelpunt van Faber beslissend Zege van 9—1 op Schoten Promotiekans voor Oosterparkers Haarlemse Cricket Bond m J r MAANDAG 22 JUNI 1953 PAGINA 5 (Van onze sportredacteur) EINDHOVEN, Zondagmiddag. Een voor voeibal onhebbelijk hoge iemperaiuur en wel licht ook de vermoeidheid van de wedstrijd van Woensdag hebben de prestaties van Eindhoven en RCH bepaaldelijk ten ongunste beïnvloed. Dat RCH uiteindelijk door twee doelpunten van Gallis de overwinning heeft behaald, Sis derhalve geen overtuigend bewijsstuk voor uitzonderlijk goed voetbal. Maar hoe het ook zij, een verrassing is de uitslag (02) wel. Tenminste voor hen, die de zuivere atmosfeer van hei water of de bossen hebben geprefereerd boven heigeen er zich heeft afgespeeld in hei Eindhovense Sportpark. Want in feite is deze uitslag een heel normale afspiegeling van de pogingen van Eindhoven en RCH om de kansen op het landskampioenschap ie vergroten. RCH heeft meer vechtlust getoond, heeft kunnen bogen op een sterke troef op het middenveld Biesbrouck en heeft bovendien geprofiteerd van de grotere sprintsnel heid van middenvoor Gallis tegen diens directe tegen stander Frans van Tuyl. Viermaal in totaal snelde Gallis op een pass in de ruimte naar voren. Twee doelpunten en twee reddingen op het laatste moment van doelman Hans- sen waren de gevolgen. Biesbrouck domineert op middenveld MSC degradeert, want Friesland wint protest Aegir tweede in België I De Geuzen kampioen van Nederland KII Koblet behoudt leiding in Zwitserland Mosterdman wint klein libre-kampioenschap V "A Fanny Blankers wint te Amsterdam Advertentie Voor houwers, de enige beweeglijke speler in de voorhoede van Eindhoven, gevaarlijk kan worden, grijpt doelman Wille resoluut in. Eindhoven heeft op papier een voorhoede, waarop menigeen jaloers is. Doch wat baat het, als al de belof ten, die er in deze formatie schuilen niet in meer tastbare resultaten tot uitdrukking gebracht worden. Een hinderlijke passiviteit sprak uit bet spel van Eindhoven, vooral in de voorhoede. Alleen rechtsbuiten Lou- wers was beweeglijk, besluitvaardig en dus ook gevaarlijk. Daar kwam nog bij, dat als logisch gevolg voor een groot deel van de wedstrijd het mid denveld in handen kwam van RCH. Vooral Biesbrouck, als linkshalf, on derscheidde zich. Zijn opstellen en bal vaardigheid was zo nauwkeurig, dat hij èn aanvallend èn verdedigend ex celleerde. Vooral voor de rust onder scheidde zich ook rechtshalf Las- schuit. Verdedigend betekende dit voor RCH een niet te onderschatten ruggesteun. Zo hecht was de barricade voor het doel van Wille, dat de ab sentie van Willemink geenszins een verzwakking betekende. Wille zelf behoefde dan ook nauwelijks in actie te komen. RCH's zwakke punt zat dus niet in de verdediging. In de voorhoede echter des te meer. Alle acties dreven op het opportunisme van de individualist. Verband was er hoegenaamd niet te vinden in deze linie. Bovendien bleek De Wette dit maal de juiste richting kwijt te zijn, zodat voor doelman Hanssen slechts gevaar school in de pogingen, die door RCH Vitesse Sparta Eindhoven 2 110 3 4—2 2 110 3 6—5 2 0 111 3—4 2 0 111 4—6 Gallis werden ondernomen. Gallis, de opportunist bij uitnemendheid. Hans sen en dus geheel Eindhoven heeft ondervonden wat dat betekent. Toen Schmidt na amper vjjf minuten spelen met een onbesuisde trap alleen voor doel ver naast schoot en Wille met een snelle reactie kort daarna een schöt van Louwers kon wegstompen, Waren zowel door RCH als door Eind hoven reeds twee corners genomen. Een veelbelovend begin dus van een wed strijd, die op zich reeds alle gelegen heden scheen te bieden van een sensa tionele strijd. Het leek er aanvankelijk zelfs op, dat Eindhoven zich in korte tijd een veilige voorsprong wilde verschaf fen. Doch heel spoedig verzette RCH de bakens. Onder de inspirerende aanvoe ring van Biesbrouck nam RCH het ini tiatief over en nam van het gehele middenveld beslag. Met het onsamen hangende en doorzichtige spel van de voorhoede leverde dit overwicht echter niets op. Eenmaal moest Hanssen zijn capaciteiten tonen, toen De Wette van grote afstand inschoot. Toch was het niet denkbeeldig geweest als RCH voor de rust een voorsprong had genomen. Bij een hoge voorzet van De Wette schakelden Frans van Tuyl en Hanssen elkaar uit, Couwenhoven kwam voor een vrijwel onbeschermd doel, maar stond te ongunstig om de kans te kun nen benutten. Vrij spoedig na de rust viel de be slissing reeds. In de zestiende minuut glipte Gallis na een scherpe pass van rechtsbuiten Van Lieshout naar voren, bereikte de bal tijdig en schoot in. De bal stuitte van het lichaam van Hanssen «f, maar onmiddellijk reageerde Gallis (01). Enkele minuten later ondernam Gallis eenzelfde rush, maar toen was Jo Tebak tijdig ter plaatse om een tweede doelpunt te voorkomen. De voorsprong van RCH mocht niet groot zijn, in feite was de beslissing echter gevallen. Eindhoven volhardde in het energieloze spelletje, zodat de achter hoede van RCH het al heel gemakkelijk kreeg. RCH had intussen de zwakke plek in de verdediging van Eindhoven ontdekt. Met hoge ballen door het cen trum bereikte men niets. Dan was Frans van Tuyl heer en meester. Zo gauw het Toen de wedstrijd NicatorFriesland op 3 Mei j.l. in een gelijk spel, 11, was geëindigd, nadat de scheidsrechter vier minuten voor het einde na tussenkomst van een van de grensrechters een twee de doelpunt van Friesland had geannu leerd, tekende Friesland tegen deze be slissing protest aan. De protestcommissie heeft Friesland in het gelijk gesteld. Dit betekent, dat Friesland tweede klasser blijft. Een te Wetteren gehouden zwemvier- kamp, waaraan Aegir uit Eindhoven heeft deelgenomen, is gewonnen door ACZ (Antwerpen) met 27 punten. Aegir kwam met 22 punten op de tweede plaats, Scaldis (Antwerpen) werd met 14 punten derde. Voor de Eindhovense overwinningen zorgden Kievit. Clignett en van Moll. De ..Grand steeple chase de Paris", een paardenrace over 6500 meter, eerste prijs: 6 miLlioen francs, is gewonnen door „Pharamon'd III". echter op pure snelheid aankwam was dezelfde Van Tuyl kansloos. Dus gingen alle ballen toen langs de grond scherp naar voren. Steeds was Gallis sneller en tot tweemaal toe moest Hanssen in actie komen om een doelpunt te voorkomen. In de 34ste minuut was ook hij echter kansloos. Weer had Gallis de bal in vrije positie gekregen. Hanssen liep opnieuw uit, werd door een schijnbe weging misleid en onmiddellijk werd de bal in het doel gedirigeerd. (02). Dat Eindhoven drie minuten voor het einde toch nog de bal in het doel van RCH wist te krijgen was van geën belang, want Snoek had inmiddels doelman Wille ongeoorloofd aangevallen. ROTTERDAM, Zondagmiddag (Van onze speciale verslaggever) Precies een half uur was er gespeeld, toen geheel Sparta uitbundig juichte. Van spijt wilde Herberts van Vitesse zich wel de haren uit het hoofd trekken en de donkere Hendriks sloeg de handen voor het gezicht: met een verschrikkelijk hard schot had eerstgenoemde de Rotterdammers aan de leiding geholpen. Doch ziet, nauwelijks was de tweede helft begonnen, of de geel-zwarten wreven zich verge noegd in de handen. Toen speelde n.l. Wenneker veel te hard terug op zijn eigen doelman en ondanks een fraaie zweefsprong van Landman verdween de bal in de touwen. De grote hitte bleek voor beide ploegen geen bezwaar te zijn er nog een schepje boven op te doen, zodat een spannende strijd om de leiding ontstond, waar bij Sparta de beste kansen heeft gehad. Door veel te zelfzuchtig spel gingen deze verloren. Onverwachts, na vijf en twintig minuten, namen de Arnhemmers een voorsprong, om deze niet meer af te staan. Goed samenspel tussen Herberts en Faber werd besloten met een kogel van de rechtsbinnen, waarnaar de doelman van Sparta tevergeefs viel. Wèl kwamen de rood-zwarten fel terug, doch dank zij fraai verdedigen hield Vitesse tot het einde toe, onder hoogspanning, stand. Laten we beginnen met hulde te brengen aan de twee en twintig voet ballers, die het presteerden onder een moordende temperatuur zich anderhalf uur lang tot het uiterste te geven; maar ook hulde aan de duizenden op de tribunes. Velen van hen hebben, naar wij vernamen, drie uur lang de gloeiende zon getrotseerd, teneinde hun favorieten aan te moedigen. Onder hen bevonden zich Arnhemmers, die per fiets de tocht naar de Maasstad hadden ondernomen. Om nu op de wedstrijd zelf terug te komen: deze is in een verdiende overwinning voor Vitesse geëindigd.... dank zij de wel willende medewerking van de Rotter dammers zelf. Want Sparta, dat steeds een veldmeerderheid heeft gehad, zag geen kans zulks ook in doelpunten tot uitdrukking te brengen, voornamelijk door te kort spel en zoals reeds ge- memorerend de zelfzuchtige houding van de rood-zwarten. Het overwicht was in de eerste helft constant. Voort durend waren de Spartanen in de aan val, dank zij schitterend opstuwen van spii Terlouw, tegen wie de veel te kleine Huiberts niets had in te bren gen. Van Male op de linkervleugel, aan wie veel te veel vrijheid werd gegeven, schoot uit een corner eens tegen de paal. Op verrassende wijze nam Sparta de leiding, toen Van Ede, na weer tal van tegenstanders gepasseerd te zijn, de bal fraai voor het doel plaats te, waar Herberts ongelooflijk hard langs zijn doelman schoot. Hierna ontsnapte het heiligdom van Land man aan een doorboring, als de Vi- Herberts had Zondag geen gelukkige dag, toen hij tijdens de wedstrijd, die *Vn club, Vitesse, tegen Sparta moest spelen, in eigen doel trapte. Het enige doelpunt voor de Spartanen tesse-voorwaartsen tot driemaal toe het leder inschoten: op een „muur" van Rotterdammers stuitte de bal even zovele malen weer het veld in. In deze periode had G. Jansen bijna succes: zijn goed geplaatste kopbal belandde ver buiten bereik van de Rotterdamse keeper tegen de paal. Sparta werd dan weer veel sterker, doch zonder dat zij kans zag in de stand wijziging te brengen, floot scheidsrechter Van Gelder voor een welverdiende rust, die langer mocht duren dan normaal het geval is. Twee Arnhemse doelpunten Op dezelfde goedkope wijze als waarop de rood-zwarten in de eerste helft de leiding hadden genomen, kwam voor de Arnhemmers de gelijk maker tot stand. Wenneker. door Her berts en Faber danig op zijn huid ge zeten, speelde met een hard boogschot terug op Landman. Ondanks een fraaie zweefsprong verdween het leder oyer zijn vingertoppen in het net. Van beide kanten werden toen de tanden nog eens extra op elkander gezet, met ge volg, dat herhaaldelijk links en rechts vrije schoppen moesten worden uitge deeld, teneinde het spel binnen de per ken van het geoorloofde te houden. Herberts werd hiervan het eerste slachtoffer en moest, gewond aan het been, het veld verlaten. Vitesse won, ondanks deze handicap, zichtbaar terrein en toen na vijf_ en twintig minuten spelen de gevaarlijke rechtervleugel weer eens een uitval deed, was het meteen raak ook- De voorzet van Herberts werd door Faber ineens op zijn schoen genomen en on houdbaar verdween de bal in de tou wen. Bijna vergrootten de Arnhemmers even daarop de voorsprong, doch op het laatste ogenblik keerde Landman de kogel van Herberts met succes. Van dat moment af namen de Rot terdammers bezit van het terrein; steeds weer moest L'Amie ingrijpen bij schoten van Benningshof en Van Ede, maar tot de gelijkmaker bracht Sparta het niet, dank zij'vooral Hen driks. In de laatste phase van de strijd probeerde Faber het nog eens; het was puur geluk, dat Landman meester van het terrein bleef. Een zwaardere neder laag zou ook onverdiend geweest zijn. Op het Noord-Hollandsch Kanaal te Amsterdam-N. is een kanowedstrijd gehouden over een afstand van 10.000 meter om de nationale titel K. II. Slechts vier ploegen namen hieraan deel, waardoor de wedstrijd veel aan spanning inboette.. Reeds na onge veer 4.000 meter was het duidelijk, dat de strijd zou gaan tussen de ploegen van de Geuzen en Quo Vadis. De twee ploegen van de Zwetplassers hadden toen een practisch niet meer in te halen achterstand. Koch en Klingers van de Geuzen gingen tenslotte na een fel duel met Bobeldijk en Bunschoten van Quo Vadis als eersten door de fi nish in een tijd van 49 min. 39 sec. De uitslagen zijn: 1. Koch en Klingers (De Geuzen) 49 min. 39 sec. 2. Bobeldijk en Bunschoten (Quo Vadis) 49 min. 40.2 sec. 3. Gravesteyn en v. d. Linden (Zwetplassers) 52 min. 19 sec. 4. Weis en Daman (Zwetplassers) 53 min. 33.6 sec. K. I dames senioren 500 meter: 1. Mevr. A. v. d. Anker-Doedens (Trekvogels) 2 min. 25.2 sec. 2. Mej. G. Bosschieter (De Geuzen) 2 min. 27.6 sec. K I senioren 500 meter: 1. Van de Korft (HKV) 2 min. 5.6 sec. De Ronde van BelgischLimburg is geëindigd in een zege voor de Belg Van den Bosch. Van den Brekel, Ne derland, werd derde in het eindklasse ment. De laatste etappe, van Genk naar Hasselt, werd een overwinning voor Van Aerd, België, in 3 uur 48 sec. Het klassement luidt: 1. Vandenbosch (Belg.) 16.30.17. 2. Van de Vuyst (Belg.) 16.31.26. 3. Van den Brekel (Ned.) 16.31.26. 4. Vranken (Belg.) 16.33.35. 5. Schroeders (Belg.) 16.33-50. 15. Smeets (Ned.) 16.38.18. 19. L. Stevens (Ned.) 16.42.26. 23. Steenbakkers (Ned.) 16.44.31. 41. Fooy (Ned.) 16.53.55. 43. Boelhouwers (Ned.) 16.55.37. 47. Daemen (Ned.) 17.01.00- 50. Schoenmakers (Ned.) 17.04.49. Zowel in de vierde als in de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland hebben zich geen schokkende ge beurtenissen voorgedaan. Zaterdag zegevierde de Italiaan Pasotti, de vijfde etappe was voor de Zwitser Metzger. Koblet behield de leiding in het algemeen klassement met Mosterdman uit Bussum heeft het te Heerlen gehouden tournooi om het Ne derlands kampioenschap hoofdklasse klein libre gewonnen. Dank zij een be ter algemeen gemiddelde dan Jonge,- neei die evenals Mosterdman 7 matchpunten had vergaard legde hij beslag op de titel. De eindstand luidt: Mosterdman 7 1106 87 81 Jongeneel 7 1170 104 57 Kamp 6 1116 75 69 Kemp 6 1022 77 104 Nordhausen 2 872 87 75 Gorter 2 950 108 100 12.71 11.25 14.88 13.27 10.02 8.79 42.000 toeschouwers hebben Zondag te Kopenhagen het Zweedse voetbalelftal een 3—1 overwinning zien behalen op Dene marken. Met rust hadden de Zweden een voorsprong van 1—0. 30.51.32 voor zijn landgenoot Schaer en de Italiaan Barozzi, resp. met 30 56.52 en 31.00.17. Te Parijs zijn internationale sprint wedstrijden gehouden om de Grote Prijs van Parijs voor professionals. Onze landgenoot Derksen werd na een serie-nederlaag in de herkansing uitge schakeld door Gerardin. Van Vliet won zijn serie van de enkele dagen ge leden tot het professionalisme toegetre den Australiër Mockridge. In de halve finales verloor Van Vliet van Plattner, die met Gerardin en de via de herkan sing geplaatste Mockridge in de finale kwam. Plattner won met een tijd over de laatste 200 meter van 12,8 sec. Ge rardin volgde op een lengte. Mockrid ge werd derde. Het te Namen gehouden wegkam- pioenschap van België voor profs is ge wonnen door Van Steenkiste, die de 284 kilometer in 8 uur 5 min. 40,4 sec. aflegde. Het kampioenschap voor Frankrijk op de weg voor professionals is ge wonnen door Geminiani in 6 uur 40 min. 6 sec. HHC is door de 91 overwinning op Schoten en de 133 nederlaag van VVGA tegen RCH aan de kop gekomen en de strijd om het kampioenschap van Nederland zal nu wel gaan tussen HHC en O VVO, welke laatste ook geen fout maakte en tegen ABC met 10—1 de meerdere bleef. Door de nederlaag tegen HHC is Schoten weer onderaan beland want TIW rekende met Kenne- merland af .met 184 en Ajax bleef met 30 de baas over Blauw Wit. Het Blauw Wit-veld heeft in de strijd tegen z'n oude tegenstander Ajax da nig teleurgesteld en werper Linke kwam meermalen in moeilijkheden. Het was een wonder dat het niet meer werd dan 30. Aan de andere zijde werd Duinker goed gesteund door zijn velders met het gevolg dat hij een no run-zege behaalde. Reeds in de eerste innings werd een tweetal fouten ge maakt waardoor de honkslag van Beu- mer twee runs opleverde. Het duurde echter nog tot de zevende innings voordat de Ajacieden nogmaals scoor den toen Geestman, die de taak van Linke had overgenomen, een schijnbe weging maakte en wij kunnen niet an ders zeggen dat de overwinning bij de beste ploeg terecht is gekomen. Voor TIW was het een gemakkelijke taak om Kennemerland er onder te houden, want de Haarlemmers ver schenen zonder Hans Winter en wer per Spanjer. Nu stond Roodenburg op de plaat en al deed deze nog zo zijn best, hij kon niet verhinderen dat de TIW-slagploeg er lustig op los sloeg en niet eerder tevreden was dan toen er achttien runs waren gescoord. Vooral Lieshout was met vier honkslagen de held van de dag. Aan de andere kant kon werper Kemper het wel klaren met de Kennemerland-slagploeg en de vier runs, welke de Haarlemmers scoorden, kwamen toen het veld zijn werper in de steek liet en wat ver slapte. In het begin van de strijd tussen HHC en Schoten was de beslissing fei telijk al gevallen, want nadat in de eerste innings Vreenegoor en Jole op het werpen van Meenhorst een honk slag plaatsten, bracht zulks een run op, Met een kopbal scoort Klaas Smit het eerste doelpunt van Volendam. (Van onze sportcorrespondent) Hoog op de schouders van juichende Volendam-supporters werd de kwieke Tol, de handige rechtsbuiten van Vo lendam, na de wedstrijd van het veld gedragen. Met twee magnifieke doel punten heeft deze speler een uitsteken de indruk in Dordrecht achtergelaten, evenals zijn clubmakkers, die op hun sportieve manier hun technische supe rioriteit overtuigend in een viertal on betwiste doelpunten tot uitdrukking hebben gebracht. DFC heeft moeten bukken, al ging dit lang niet van harte. In de twintigste minuut reeds zakte de eerste gevaarlijke hoekschop van Koning voor Liefaart's veste. Klaas Smit stond voor zijn doen ver van het doel af, maar Koning had hem in de gaten gehouden: het hoofd van Klaas stootte toe en Liefaart werd kansloos door een treffer gepasseerd (01). Het Volendamse precisiewerk, ogen schijnlijk sloom, werd DFC tot een ob sessie. Vijf minuten later kwam er weer zo'n sluipende aanval. Koning had de bal naar Toom Smit geplaatst en als of het zo hoorde wipte Tol helemaal naar binnen, kreeg prompt de bal toe gespeeld, slipte langs back v. Bruggen en gaf met een harde lage schuiver in de hoek zelfs geen kans tot ingrijpen, 02. DFC had nog niet veel gelegen heid tot gedegen tegenspel gekregen, maar kwam wel aan een doelpunt toe uit een elf-meter schop door Versteeg via de handen van Keizer gescoord, hiermee wat al te zwaar een wat onbe suisd aanvallen van Rowel door Klep per afstraffend (12). In de tweede helft hadden de Dordte- naren precies drie minuten nodig om de gelijkmaker te scoren. Versteeg had een uitstekende hoekschop op het hoofd van v. Es geplaatst en de Dordt- se aanvalsleider richtte zo zuiver, dat geen der Volendammers er kijk op had, 2—2. Een der daarop volgende aanvallen bracht Volendam al combi nerend tot voorbij Liefaart, toen Ko ning van korte afstand de bal door een onmogelijk klein gaatje in de Dordtse doelmond schoof (23). In de Volen- dammer helft stuitte elke aanval langs de grond en door de lucht op Klaas Smit, die op waarlijk grootse wijze de Dordtenaren bij doelman Keizer van daan hield. Daartussendoor maakte hij vlotte uitstapjes, zoals die ene keer. toen hij de bal opbracht en vanaf uiterst rechts naar Koning plaatste, die een kans tot scoren onbenut liet. Ook back Schilder waagde zich naar voren Zijn kopbal bereikte het hoofd van Tol en van zeker vijftien meter afstand kopte deze de bal in een sierlijke boog over Liefaart in het net (2—4). In de laatste minuten wist spil v. Dam een vrije Schop van Schaap ineens en rechtuit door te zenden tot voorbij Keizer (34). Veendam-Oosferparkers 2-3 (Van onze sportcorrespondent) Wat Oosterparkers de vorige Zondag met tien man tegen Veendam presteer de, is door een volledig team met de nog niet geschorste Kruger her haald. Door een tweede zege van 32 schakelden de stad-Groningers hun provinciegenoten definitief uit, om zelf goede kansen op promotie te houden. Zo enerverend en woelig als de strijd de eerste maal is verlopen, zo vlak was het spelbeeld in de return ontmoeting. Wellicht drukte de zomer se hitte de prestaties, maar een excuus voor het matige aanvalsspel was deze factor toch niet. Vooral Veendam com bineerde met een opvallend tekort aan intelligentie, waardoor tenslotte de veldmeerderheid, die door hard werken van het middenveld tot stand kwam, zonder effect bleef. De aanvallen van Oosterparkers, minder talrijk, maar doortastender en gevarieerd, hielden Oosterparkers ZFC Veendam Volendam EBOH DFC Iets dergelijks gebeurde na de rust. Tien minuten voor het einde scheen Veendam een doorlopend offensief te bekronen. De Vries werd op het laat ste moment gestuit en terwijl de thuisclub voor een strafschop appel leerde, was het weer Wolda, die op prachtige wijze Löhr passeerde (12). En toen, na een schot van de Veen- dammer linksback Dekker tegen de paal, Kruger tussen de benen van Löhr door raak schoot (13) was de strijd beslist. Pas in de laatste minuut be reikte Veendam door De Vries het verdiende tweede doelpunt, dat echter toen geen betekenis meer had (23). Quick-Rigfersbleek 2-2 (Van onze sportcorrespondent) Quick heeft de kans om de strijd voor een plaats in de eerste klas van voren af aan te laten beginnen domweg vergooid. Met een 20 voorsprong vonden de Nijmegenaren het schijnbaar welletjes, maar een taai volhoudend Rigtersbleek zag kans om die voor sprong tot een gelijk spel af te knabbe len. In de dertiende minuut hield de Rig- tersbleck-schare de adem in bij een ge vaarlijke schermutseling voor het hei ligdom van doelman Pieters, die de bal liet vallen, maar zich nog juist kon her stellen toen het leer voor de tweede maal werd ingeschoten. Nog geen drie minuten later deed de Quick-voorhoede het doortastender en De Ruiter besloot een korte doelworste- ling met een keiharde schuiver. (10). Quick bleef de eerste helft het heft in handen houden, maar de meeste aan vallen waren van alle gevaar ontbloot. Pas in de 35ste rfiinuut kwam er een werkelijke aanval met perspectief en een prachtige pass van De Ruiter werd 3—2 3 2 0 1 4 7—6 WH 1 1 0 0 2 1 1 0 3 4—3 Dosko 3 0 1 2 1 6—8 Helmond 1 0 0 1 3 1 2 0 4 7—6 Rigtersbleek 2 1 1 0 2 0 2 0 2 2—2 Kimbria 2 1 0 1 3 0 2 1 2 6—7 Quick 2 0 1 1 0 2—3 5—3 6-3 2—7 minstens evenveel gevaar in en deze factor gaf de doorslag. Daarbij moet gezegd dat Veendam het geluk niet mee had. Wel bij het eerste doelpunt, dat na een half uur ontstond, toen de Groninger back Bauman een bal van Snijder van rich ting veranderde (10). Zes minuten later trof Walburg echter 'de paal en uit de volgende aanval scoorde Wolda aan de andere kant de gelijkmaker (1—1). door Flemmings zonder aarzelen benut om de voorsprong te vergroten. (20). In de laatste minuut van de eerste speelhelft wist Trooster met een wel verzorgd schot de achterstand te ver kleinen. (2—1). Na de rust scheen het wel of Quick de kluts geheel kwijt was. Bleijenberg c.s. zochten onophoudelijk naar een kans voor de gelijkmaker. Die kwam tenslotte in de allerlaatste minuut toen v. Hemert oen fout in de Nijmeegse verdediging kansloos afstrafte. (22). maar een innings later waren honksla gen van Noordhof en Smidt goed voor vier runs toen het Schoten-veld een handje hielp door foutjes te maken. In de vierde innings sloegen Jole en Ho- genbos weer goed raak en de stand werd op 60 gebracht. Doch Schoten gaf zich nog geenszins gewonnen en werper Smidt moest nu dikwijls de hulp van zijn velders hebben. Toen in de vijfde innings korte stop Jole enige fouten maakte bereikte de snelle Keu- lemans veilig de thuisplaat. Verder kwamen de Schotenaren niet en toen in de zevende innings weer drie runs werden gescoord door de HHC-ers was de aardigheid er af. RCH - heeft korte metten gemaakt met VVGA dat na het goede begin nu wel danig teleurstelt. In de eerste in nings was een honkslag van Houtkamp goed voor een run. In de derde innings werden er weer drie aan toegevoegd toen het GA-veld zich bezondigde aan fouten. Wel scoorde VVGA in diezelfde' innings ook een run, maar de RCH- zege kwam niet in gevaar. Daar zorg de werper Jongeling wel voor, die goede steun genoot van zijn velders. En al scoorde VVGA in de zevende innings nog eens twee runs, dank zij een home run van Holewijn, bet kon de Haarlemmers niet deren, want daar voor hadden zij ook, profiterend van fouten, vijf runs gescoord. Dat zij in de resterende innings nog vier runs scoorden kon de nederlaag der GA-ers maar vergroten. Ranglijst eerste klas: Afd. A: OVVO 7—12 RCH 7—10 Ajax 77 TIW 7— 7 Schoten 76 Afd. B: HHC 7—10 VVGA 7— 9 Blauw Wit 7— 5 ABC 7— 4 Kenn. land 70 De elftalcommissie heeft de volgende elftallen gekozen: H.C.B. XIDe Flamingo's, terrein R.&.W. (27 Juni): H. Thon (aanv.), F. A. Jansen (w.k.), P. H. Engelenberg, H. ter Haar, M. Kruyff, J. H. Nijhuis en G. K. R. Pliester (allen R.&.W.)W. Kramer (B.M.H.C.), G. van Langelaar Sr. en G. Zeeuwe (beiden C.V.H.W.) en Th. Grupping (Haarlem). H.C.B. Jeugd XIAmsterdams Jeugd JI, terrein B.M.H.C. (4 Juli): R. Nagt- zaam (aanv., Haarlem), H. de Visser (w.k.) en A. J. Leyer (beiden C.V.H.W.), P. Maier (B.M.H.C.) v P. Bouwman, P. H. Engelenberg, G. W. P. Molenaar, F. L. van Muiswinkel, R. Onstein. G. K. R. Pliester en P. van Steenwijk (allen R.&.W.). De uitslagen van de afgelopen week Iniden als volgt: R.&.W. 5BR.&.W. 5C: 17 en 18 Juni R.&.W. 5B: 67. G, W. P. Molenaar 19, W. J. van Vliet 10, J. F. Saarberg 16, A. W. Hamburger 320, J. H. J. Hoog 5 23, F. L. van Muiswinkel 220. R.&.W. 50: 143—9, R. de Boer 17, F. A. Jansen 42, M. Kruyff 56, P. H. Engelenberg 17; S. A. Groeneveld 439, J. F. Saarberg 140, P. van Steenwijk 318, J. C. A. Luining 13. Zaterdag j.l. werden gespeeld: R.&.W. 50—K.N.S.M. (Adam). K. N. S. M:.32. A. Roeland 11; P. Bouwman 1—10, J. Verwaal 1—4, G. K. R. Pliester 5—4, H. Thon 3—12. R.&.W. 50; 46—9, N. J. P. Giltay Veth 26; A. J. Stuurman 422, C. C. Nottel- man 113, R. Murris 12, H. van Maa- nen 912. C.V.H.W. 2B-M.H.C. 2. B.M.HC 2: 86—9, K F. Creutzberg 31, R. Maier 20, A. Molte 25; G. Zeeuwe 5532. G. van Langelaar Sr. 227. C.V.H.W. 2; 58. W. Baars 15; R. Maier 215, K. F. Creutzberg 4—4. K. Bunge 118, P. Maier 13. P.S.Z. (A'dam)C.V.H.W. 3. C.V.H.W. 3: 120—8. M. Bons 13, J. Ja cobs 12, F. Vogelsang 12, A. van Loonen 21, J. Postma 28 J. H. Dorresteyn 60, C. Spiers 34; J D. Leyer Jr. 526, C. Aronds 232, F.' Vogelsang 227. Haarlem 5R.&.W. 50. Haarlem 5: 51. H. Schlatman 23, C. Heeren 10; C. Molenaar 215, M. Kruyff 618, R. de Boer 26. R.&.W. 50; 118—9, J. J. v. d. Burg 14, H. ter Haar 65, F. W. V. Groot 20; G. H. Ledeboer 3—24, H. Jaski 2—24. H. Schlatman 212, R. HeydemanJr. 132. R.&.W. 5AHaarlem 4. R.&.W. 5A: 113. F. L. van Muiswinkel 39, M. Kapteyn den Boumeester 16, P. H. Engelenberg 32; E. ter Haar 223, Th. Hetem 240, P. A. Lammerts van Bueren 2—18. Haarlem 4: 108. P. A. Lammerts van Bueren 16, Th. Grupping 51, G. Strik 22; F. L. van Muiswinkel 136, M. Kap teyn den Boumeester 531, C. W. P. Molenaar 120, J. F. Saarberg 119. Tijdens de kampioenschappen van het district Noord-Holland van de K.N.A.U. op de Sintelbaan te Amster dam zijn enkele goede prestaties ge- leverdL Fanny Blankers-Koen startte alleen op de 80 meter horden en won dit nummer met een lichte zijwind in de goede tijd van 11.4 sec. vóór Willy Lust. De voornaamste uitslagen luiden: 25 km. snelwandelen; I. Cijs (LAT) 2 uur 12 min. 8 sec. 2. Van Wolferen (LAT) 2.13.43. 3. Kluyskens (LAT) 2.17.38- 25 1. sec. 2. 3. 80 1. km. hardlopen: Overdijk (AAC) 1 uur 24 min. 24 Muurlink (AAC) 1.31.27. Gaarenstroom (AAC) 1.57.35. meter horden dames: Fanny Blankers-Koen (Sagitta) 11.4 sec. 2. Willy Lust (Zaanland) 11.9 sec. 3. Ada Blauw (ADA) 13.1 sec. 100 meter dames: 1. Dini van Dijk (Sagitta) 12.7 sec- 2. Nel Buch (Sagitta) 12.8 sec. 3. Nel de Vries (Gita) 12.9 sec. Discuswerpen dames: 1. Ans Panhorst-Niessink (Sagitta) 38.00 meter. Verspringen dames: 1. Willy Lust (Zaanland) 5.51 meter. 2. M. Schenk (Olympia) 5.23 meter. 200 meter dames: 1. Gré de Jongh (Sagitta) 25.5 sec. 2. Dini Swart-Van der Stam (Sagit ta) 26 sec. 4 maal 100 meter estafette dames: 1. Sagitta 49 sec. 2. Gita 51.5 sec. 3. Zaanland 51.7 sec.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 5