C. Huijser, pensioengerechtigd gaat heen en komt terug Hervatting concerten in de Stompetoren W. van Liemt kwart eeuw in de houthandel m 35 jaar algemeen bedrijfsleider met grote gaven „De Haerlemsche Musyckcameropent Zaterdag a.s. het seizoen Zakenjubileum, dat aanleiding geeft tot gemeenschapsdank UITREIKING PRIJZEN TUIN- WEDSTR1JD V.V.V. Tijdens Flora was Heemstede een goede gastvrouw MUTATIE BIJ „DE SPAARNESTAD" AUTO-RADIO H. J. Maertens N.V. WIJKCOMITé IN HAARLEM-OOST Rond de Caravan-kwestie Hoge Raad acht de heer Molenaar schuldig DWT BOEKTE TWEE OVERWINNINGEN Bloembollencultuur organiseerde lelie keuring GEEN NACHT ZONDER MATRAS! HAARLEMS MATRASSENHH'S BERICHT DINSDAG 23 JUNI 1953 PAGINA 2 Inbouwen Service Station Gisteravond bespreking op stadhuis Spelenderwijs in het water Muziek en zang in de Haarlemmerhout Eindexamens Burgerlijke Stand Orgelbespeling Visactes ZANDVOORT De heer C. v. Buren inspec teur van politie H. Mis voor de badgasten RCH—VITESSE Parkeergelegenheid voor auto's BERICHT VOOR AUTOMOBILISTEN Uitslag Motorclub Haarlem HEEMSTEDE Meerweg en Ringvaartlaan Gemeenteraad Er komt weer een pluimveetentoonstelling Veertig kinderen uit Puttershoek naar Heemstede Inenting tegen diphterie Waterstanden Sportdag 1953 Prov. Ziekenhuis DIEFSTAL IN KAPPERS SALON R.K. Bouwvakarbeidersbond „Sint Joseph" CONCERT „DA PACEM" EN „SOU" Beurs» van Amsterdam Beurs van New York Vandaag heeft de heer C. Huijzer, algemeen bedrijfsleider van de N.V. Drukkerij De Spaarnestad, de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt en in ver band hiermede heeft hjj zijn functie ter beschikking van de directie gesteld. De 65-jarige zal echter geen afscheid nemen van de onderneming, die hij bijna 35 jaar diende, waarvan 30 als bedrijfslei der, want hij heeft zich bereid verklaard de vennootschap in de toekomst met zijn uitgebreide kennis van het bedrijf van dienst te blijven en wel als „tech nisch adviseur in algemene dienst". De heer Huijzer zal in het bijzonder de per soneelsaangelegenheden blijven behan delen. De directie van „De Spaarnestad" heeft in verband met de toenemende groei van de onderneming besloten de taak, welke de heer Huijzer neerlegt, over twee personen te verdelen. De assistent-bedrijfsleider, de heer L. G. Herber, is met ingang van 23 Juni benoemd tot algemeen bedrijfsleider en de heer A. J. H. Elfers, tot nu toe alge meen chef chemigrafie, met ingang van dezelfde datum tot bedrijfsleider chemi grafie. De heer L. A. M. Ambaum is aangesteld als assistent der bedrijfslei ding. Het huisorgaan van „De Spaarnestad" is in een extra editie uitgekomen onder de titel „HUIJZer orgaan". Namens het bestuur van de vennootschap verklaart de heer C. Ooms: „Meer dan 26 jaar hebt gij mij als leider van het grafisch deel van het bedrijf ter zijde gestaan. Ik heb in die lange periode kunnen vaststellen, dat ge gezegend zijt met grote gaven en uitzonderlijke kwalitei ten, zulks niet alleen als bedrijfsleider, maar ook als mens. Ge zijt geworden en geweest een voorbeeld voor allen, de man met inzicht en met zelfbeheer sing Dr. ir. H. de Goey, directeur der ven nootschap, schrijft: „Zijn eenvoud is even vermaard als zijn kunde. Vir Justus een rechtschapen man; geen leider-met- vierkante onderkaak en dunne verbeten lippen; doch een man, die gedurende drie decennia als een vader heeft ge zorgd voor de aan hem toevertrouwde technische werkers. En dat met een zeldzame grafische eruditie Ook voor de Nieuwe Haarlemsche Courant is er alle aanleiding om de heer Huijzer dank te zeggen. De directeur, de heer J. Boerrigter, gewaagt er van in het huisorgaan en constateert, dat er altijd een zwak plekje bleef in het hart van de thans 65-jarige voor de goede oude Nieuwe Haarlemsche Courant. Tijdens een bijeenkomst van de Ondernemingsraad zijn vele hartelijke woorden van dank gesproken tot de heer Huijzer. In zijn antwoord wees hij op de luistermethode, die in Amerika bestaat voor het leidinggevend perso- Advertentie Nassaustraat 5 Haarlem Telef. 15220 Op uitnodiging van de burgemeester is gisteravond in het stadhuis een be spreking gehouden om te komen tot de oprichting van een wijkcomité in Haar lem-Oost (het stadsgedeelte ten Oosten het Spaarne). Tijdens de vergadering kwam vast te staan, dat er in Oost behoefte bestaat aan een dergelijk comité; de oprichting er van is dan ook alleszins verantwoord. Uit het gezelschap zijn drie personen genodigd, die na een gezamenlijk over leg een ontwerpvoordracht bij B. en W. zullen indienen voor de bezetting van het wijkcomité. De 7-jarige Maarten Jansen, wonende aan de Oostvest, geraakte gistermorgen omstreeks 12 uur al spelende in het water van de Oostvest. Een juist passerende wielrijder, A. K., bedacht zich niet lang maar dook de knaap ogenblikkelijk na en wist hem veilig op de kant te bren gen. De jongen heeft verder geen na- dlige gevolgen ondervonden van zijn on verwacht bad. Het derde concert, aangeboden door Harmonie „Crescendo", dirigent Jac. J. Bijster, aan de Haarlemse burgerij, vindt plaats op Vrijdagavond 26 Juni te 8 uur in de muziektent van restaurant „Dreef- zicht" in de Hout. Medewerking aan dit concert wordt verleend door Haarlems Gemengd Koor „Zang Veredelt", dirigent de heer E. van 't Kaar. HAARLEM, Rijkskweekschool Ge slaagd de dames: A. Rijkee, W. Schouten, M. Way, E. Winkler en A. Weide, allen te Haarlem. W. Vooren te Overveen. HAARLEM Rijkskweekschool, ge slaagd de dames: C. B. Bijleveld, 's Gra- venhage, A Bolmeyer Heemstede, M. Bronkhorst Haarlem, H. Fijlstra Haar lem, E. Goossens Haarlem, K. Krauweel Bennebroek. ONDERTROUWD: P. J. van de Vorst en A. A. van Kleeff. GETROUWD: G. A. Bosma en A. Dek ker. GEBOREN: E. C. Wij shakeRooijers z: J. KoolbergenLeeninga 2 z.; C. M. MollemanBakker z; E. M. WillemsDe Rooij z; A van VlijmenUiterwijk z; A. Th. Klop—Hart z; J. M. SmitsKluijs- kens z; C. W. KrieijemeijerVan Arra- gon z; J. M. van TrigtMathot z; M. S. M. WisseEngelbregt d; A. IJ. Th. van ZeggerenLeyh d; F. van Lienden Wetselaar d; J. I. VerverRiemens d; A. PostBijtenhoorn d; J. M. Hogervorst Genis d; C. W. KrietemeijerVan Ar- ragon d; J. H. StolwijkVonk d; H. V. J. HornVan Acker d. OVERLEDEN: H. Vasen, 70 j., Gene raal de Wetstraat; E. H. W. Terhoeven Van Oehten. 74 j., Harmenjansstraat; G. Bot. 88 j.. Hagestraat; H. F. J de Rijk. 76 j., Hodsonstraat; J. M. C. van der MeijSchimkies, 74 j.. Graaf Willemstr C. M, HoogervorstWeijers, 40 j.. Kam perlaan; D. LacourtDrogtrop, 69 j., Tesselschadestraat. neel. „Het is altijd' mijn gewoonte ge weest om te luisteren", verklaarde de heer Huijzer, „maar in de eerste plaats naar mijn geweten". „De Spaarnestad" moge zich gelukkig prijzen deze voortreffelijke medewerker niet te verliezen, maar te behouden als adviseur in algemene dienst. Hem moge nog vele gelukkige jaren in gezondheid zijn voorbehouden. BIOSCOPEN: Rembrandt: „Zó zijn we niet getrouwd" Bovfcn 18 jaar. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. (Behalve Zaterdagavond). Palace: „Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren", a. 1. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Iedere morgen om 10, 11 en 12 uur: „Eliza beth is Koningin". Luxor: „Verdorven jeugd" (geprolon geerd). Boven 18 jaar. Tijden: 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Alles op één kaart", a. 1. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 1 avond voorstelling om 8 uur. Lido: „Een koningin wordt gekroond" (geprolongeerd), a. 1. Tijden: 11, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „De zevende sluier". Boven 14 jaar. Tijden: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Het verlaten eiland". Vooral „Revolverduivels". Boven 14 jaar. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 23 Juni Grote Kerk: Orgelconcert door George Ro bert, 20—21 uur. Restaurant Brinkmann (muziekzaal): Voordracht over Zuid-Afrika door Pieter de Waal, 8 uur. Minerva: Uitvoering door leerlingen van Aerdenboutse muziekschool, 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Museum „De Stompe Toren". Geopend Zaterdags en Zondags van Donderdags, 25 uur. Frans Halsmuseum: Nieuwe aanwinsten uit de recuperatie. Verder werken van Hals, Verspronck, De Bray en anderen. Geopend: 10—17 uur. Zondag 1317 uur. Vleeshal, Grote Markt. „Documentatie en productie", jubileumtentoonstelling 250-ja- rig bestaan Fa. Enschedé. Geopend van 22 Juni tot 5 Juli van 1419.30 uur; op Dins dag- en Donderdagavond bovendien van 19 tot 22 uur. Toegangsprijs 0.25. Het programma voor de orgelbespe ling, welke vanavond van 8-9 uur in* de Grote Kerk plaats vindt, luidt als volgt: Chromatische Fantasie, J. P. Swee- linck; Pavane, W. Byrd; Prelude on the flemish choral „Laet ons met herten reyne", John Buil; Toccata, Adagio et Fuga C gr t., J. S. Bach; Ricercare over de melodie van Ps. 100, A. de Braai; Choral II, C. Frank; Air majestueux, J. Ph. Rameau. In tegenstelling tot een eerder bericht komt de uitreiking van visactes morgen avond te vervallen. Liefhebbers kunnen op het politiebureau aan de Raadhuis straat wel terecht Dinsdag 30 Juni en Woensdag 1 Juli, 's avonds van 7 tot 9 u. Wegens het ongunstige weer zjjn er in het vorige zomerseizoen geen concer ten gegeven in het cultureel centrum „Stompetoren" te Spaarnwoude. De be langstelling van kunstminners moest zeer tot spijt van de concertbezoekers, beperkt blijven tot bezichtiging van dit kloosterkerkje met zijn typische bouw trant en aantrekkelijke interieur. „De Haerlemsche Musyckcamer", die reeds eerder in dit kerkje concerteerde, opent nu het nieuwe seizoen op Zater dag a.s. en heeft zoals gewoonlijk een kunstzinnig programma samengesteld. ,Dit programma en de gebruikelijke, 'göëde verzorging van al hetjfene, dat de Camer tot nu toe uitvoerde, zal zeker opnieuw belangstelling verwekken. Bij zonder bij het kunstminnend publiek, dat zich interesseert voor de schone, onvergankelijke instrumentale muziek uit de 17e en 18e eeuw, geschreven door de Grootmeesters van de Toonkunst voor strijkorkest en clavecimbel met of zonder enkele blaasinstrumenten. Terwijl de belangstelling voor uitvoe ringen van groot orkest niet bepaald stijgt dit niet toe te schrijven aan het gehalte van de werken of aan de uit voering, maar aan de minder gunstige financiële tijdsomstandigheden blijft de belangstelling voor het meer intieme genre muziek uit genoemde eeuwen onverflauwd. Telkenmale was het kloos terkerkje uitverkocht, moesten vele 'be: zoekers, evenals op het laatstgehouden concert in „Duin en Kruidberg", worden teleurgesteld. Het programma bevat behalve enkele bekende standaardwerken Van Bach en Boccherini, tot nu toe onbekende, korte lings voor het eerst in druk verschenen werken. Aangevangen wordt met de „Lustige Suite" van Georg Philipp Tele- mann. Deze serie fijne, hoofse dansnum- mers heeft de componist ingeleid met een weidse Ouverture volgens het Fran se vormschema langzaam-vlug-langzaam tempo, in het middendeel tevens een kunstige fuga-expositie opgebouwd. De Suite heeft tot afsluiting een fraaie, stemmingvolle Pastourelle. Vervolgens vertolkt de bekende solo- fluitist Frans Vester het beroemde Con certo van dezelfde componist met bege leiding van strijkorkest. Het is een Het vorig jaar is er in Zandvoort veel te doen geweest over het particuliere caravan-terrein van de heer Molenaar aan de Verlengde Haltestraat. B. en W. hadden daarvoor geen vergunning gege ven en de caravans werden toen door politie-dwang verwijderd. Enkele korte gedingen voor de president van de Haarlemse rechtbank waren daarvan het gevolg, met wisselend succes voor de gemeente. Tegen de heer Molenaar was inmiddels proces-verbaal opgemaakt en de kantonrechter veroordeelde hem tot een geldboete; in beroep bij de arrondissements-rechtbank te Haarlem werd hij vrijgesproken. De officier van Justitie ging in cassatie bij de Hoge Raad. Wij vernemen thans, dat de Hoge Raad dezer dagen een arrest heeft ge wezen, waarbij met vernietiging van het vonnis van de rechtbank Mole naar schuldig wordt verklaard aan over treding van de plaatselijke pol'itie-ver- ordening, en veroordeeld wordt tot een boete van 10. Als opvolger van de heer S. J. Bure is tot inspecteur van gemeentepolitie te Zandvoort benoemd de heer C. van Buren, inspecteur van politie te Utrecht. De grote toeloop van badgasten hééft pastoor Van Diepen genoopt reeds a.s. Zondag m de parochiekerk van St. Agatha te Zandvoort een H. Mis voor de badgasten op te dragen. De H.H. Missen zijn dan om 6.30 uur, 7.30 uur, 9 uur (badgasten) en 10.15 uur de Hoogmis. van de meest muzikaal en mede virtuoos geschreven werken. Dan draagt Gertru de Maclaine het Concerto van Wilhelm Friedemann Bach voor clavecimbel en strijkorkest voor, dat door artistiek ge halte van werk en spel één der hoogte punten van vorige concerten vormde, Frans Vester speelt daarna het fijn en sierlijk getoonzette Concerto van Boc cherini met de door de fluitist zelf vir tuoos geschreven cadenzen en het orkest beëindigt deze uitvoering met de 6 Con- tre-Tanze van Mozart voor de toenmaals ook gebruikelijke bezetting van 2 violen, bas, 2 hobo's en hoorns. 1 'J Uit bovenstaande gegevens blijkt on omstotelijk, dat het dirigent André Kaart en zijn orkestleden niet aan in zicht ontbreekt. Tegenover hun studie ijver staat echter de zekerheid van een grote belangstelling! Voor een extra busverbinding met Spaarnwoude is gezorgd. Men raadplege het bekende concertbureau-Alphenaar, Voor de tweede klasse dames .ontving DWT 1, in de zweminrichting aan de Houtvaart, Nereus 1. In de eerste speel- helft werden over en weer aanvallen on dernomen maar doelpunten bleven uit. Na de rust kwam DWT er wat beter in. Het wat al te krachtig verdedigen der Nereus-achterhoede bezorgde Paula van Bruggen een strafworp die het Nereus- doel inging. Nadat een Nereus-aanval was afgeslagen trok DWT wederom ten aanval. De Nereus-dames blijkbaar hier door verrast, verloren Paula van Brug gen geheel uit het oog die, geheel vrij- liggend een goed toegespeelde bal van Cokky Somers het Nereus-doel wist in te schieten. De wedstrijd eindigde 2-0. DWT 1 heren, boekte in de tweede klasse een verdiende 6-3 overwinning op DAW 1. Na even heen en weer spelen van de bal door de DWT-ers had reeds binnen 19 seconden Fons Roozekrans met een van zijn harde schoten de DAW- doelverdediger kennis laten maken. DAW, met twee spelers op de midvoor- plaats, had vooral in de eerste sneelhelft tegen het tactische spel van de Haarlem mers weinig in te brengen. Na een vrije worp genomen door Fons Roozekrans, kwam de bal bij Mart Molenaar, die er twee nul van maakte waarna Fons Roo zekrans ook nog eens de bal het DAW- doel inwerkte. Hierna verkreeg DAW een spelersmeerderheid nadat Mart Mo lenaar het water was uitgestuurd. De DWT-verdediging was ook nu weer pa raat en nadat een DAW-aanval was af geslagen bracht Fons Roozekrans de stand op 4-0. Hierna wijzigde de Alk- maarders hun opstelling waardoor de DWT-achterhoede uit elkaar werd ge speeld en Wim. Bennekom er 4-1 van wist te maken. Na de rust deed DWT het wat kalmer. Fons Roozekrans maakte er 5-1 van waarna v. d. Horst kans zag het tweede DAW-doelpunt t.e fabriceren. Na aardig samenspel van Mart Molenaar en Fons Roozekrans was het laatstgenoemde die de DWT-voorsprong op 6-2 bracht. Hierna beging de DWT-doelverdediger de fout, om bij een DAW-aanval zijn doel uit te zwemmen en maakte Blanke voort hiervan een dankbaar gebruik om de eindstand op 6-3 te brengen. De Heemsteedse politie deelt ons mede, dat automobilisten, die morgenavond de wedstrijd RCHVitesse willen bezoeken, hun auto niet in de omgeving van het Heemsteeds Sportpark kunnen parkeren. Daartoe bestaat gelegenheid op het voor malige Flora-parkeerterrein aan de Glip. Automobilisten en motorrijders, die van plan zijn de wedstrijd Vitesse RCH, die Zondag 28 Juni te Arnhem gespeeld wordt, bij te wonen, worden verzocht de volgende aanwijzingen van de verkeerspolitie op te volgen. Zij moeten rijden over de weg EdeArn hem en zich, voor Arnhem links-af slaande, via de Schelmseweg, Apel- doornseweg en Monnikensteeg naar het parkeerterrein begeven. Langs de we gen zijn pijlen bevestigd met het op schrift „Vitesse", die de juiste rich ting aangeven. Motoren lichte klasse: 1 J. C. Beste man, 10 str.p, M.C. Haarlem; 2 A. Boo gaard li str.p., M.C. Zandvoort; 3 W. Bos 12 str.p., M.C. Zandvoort. Motoren zware klasse: 1 J. v. Heerden 3 str.p. 2 O. Moeke 3 str.p.; 3 M. Kwak- kenstein 4 str.p.; 4 KI. Brink, 4 str.p.; 5 J. Swart 6 str.p. (allen M.C. Haarlem). Auto's: E. de Graaff 8 str.p., M.C. Haarlem; 2, H. Meiland 10 str.p. M.C. Haarlem; 3 D. Bauer 12 str.p., geen club. Donderdag 25 Juni zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de heer VV. van Liemt, mede-directeur van een vooraanstaande fijnhout- en triplex- importfirma in de Houthaven te Am sterdam, zijn intrede deed in de hout handel. Dat wij aan dit jubileum bijzondere aandacht willen schenken, schuilt niet zozeer in het feit zelf dan wel in de gelegenheid, die er is, om deze figuur met zovele verdiensten voor het burgerlijke en katholieke leven in Haarlem, eens in de zomerzon te plaatsen. De heer Van Liemt toch is voorzitter van de R.K. Gezinszorg te Haarlem en vice-president van het diocesaan be stuur dezer inderdaad zorgelijke orga nisatie, bovendien altijd nog de stimu lerende voorzitter van de Haarlemse katholieke vereniging „Voor het Ge zin". In de oorlog was hij intendant bij de B.S. en in de hongerwinter verbleef hij als lid van de gelegaliseerde vocdsel- commissie op het stadhuis. „Ik blijf getrouw, ik wijk niet af", de spreuk, die op de oorkonde der gemeente is af gedrukt, welke ook hem na de bevrij ding met een geschenk werd aangebo den, heeft hij ook duidelijk in toepas sing gebracht, toen het Nederlands Volksherstel werd opgericht. Tot 1 Januari 1947 was hij directeur van deze zegenrijke instelling en de adopties van Nijmegen en Venray werden o-a. onder zijn leiding een groot succes. Het is dan ook geen wonder, dat de heer Van Liemt en vele van zijn mede werkers in Volksherstel na de adoptie van Oude Tonge werden ingeschakeld om dit verdronken dorp te helpen. Maar per slot van rekening gaat het hier om een zakenfeest. Het kan bijna niet anders of de heer Van Liemt neemt ook in de organisatie van de houthandel een vooraanstaande plaats in. Hij is hoofdbestuurslid van de Né- derlandse Houtbond en voorzitter van dé Triplex- en Boardhandel in Neder land. Wij hebben dezer dagen een praatje met hem gemaakt, omdat wij weten, dat hij reeds kort na de oorlog reizen maakte naar verschillende lan den, die ons hard hout leveren. „Het importeren van eiken en beu- Maandagavond had in de gezellige zaal van het Verversingshuis in het wandelbos „Groenendaal" de uitrei king plaats van de prijzen, behaald in de door de V. V. V. uitgeschreven Tuinwedstrijd „Flora 1953". Er waren zeer veel deelnemers en deelneemsters aan deze zeer interessante en met gro te animo gehouden wedstrijd opgeko men en er heerste een prettige stem ming in de zaal, toen de voorzitter van de afdeling Heemstede van de V. V. V de heer E. Levebvrehet woord nam. Hij bracht dan in de allereerste plaats hulde en lof aan allen, die zoveel zorg hebben besteed en ook laten besteden aan hun tuin, om deze zo mooi moge lijk te maken. De 71 deelneemsters en deelnemers hebben daardoor niet al leen zichzelf genot verschaft, maar ook anderen laten genieten van de schone resultaten. Spreker kon niet beoorde len of veel vreemdelingen deze tuinen hebben bezichtigd, maar het is zeker, dat vele plaatsgenoten dit wel hebben gedaan. Na mededeling te hebben gedaan van de rangschikking der deelnemers in vier groepen, sprak hij een woord van welkom uit tot de vele aanwezigen en begroette in het bijzonder de wethou der van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, de heer H. Disselkoen, die het gemeentebestuur vertegenwoordig de. Het gemeentebestuur, aldus de heer Levebvre, heeft niet slechts vol staan met ons te verzoeken de organi satie van deze wedstrijd op ons te ne men, maar heeft het bovendien moge lijk gemaakt, dat wij de prijswinnaars niet slechts mooie, maar ook nuttige prijzen kunnen schenken als beloning en waardering voor de moeite, die zij zich hebben getroost. Hij gaf daarom gaarne het woord aan de heer Dissel koen, die omtrent de wedstrijd nog wel het een en ander wilde zeggen. Wethouder Disselkoen merkte op, dat het voor hem een vreugdewas na mens het gemeentebestuur in dit ge zelschap te mogen spreken, omdat hier mensen aanwezig zijn, die liefde heb ben voor bloemen en die dus zonder uitzondering gekwalificeerd kunnen worden als goede mensen. Ook hij zelf voelde een grote liefde voor bloemen en voor de natuur, doch vanzelfspre kend wenste hij zich niet als zodanig te klassificeren, doch wel als iemand, die steeds naar het goede streeft. De afdeling Heemstede van de V. V V. heeft met deze wedstrijd niet slechts een goed werk verricht, maar zij is te vens naar buiten gekomen op een zeer prijzenswaardige wijze. Wethouder Disselkoen herinnerde er voorts aan, dat in de raad veel over de Flora is gesproken en dat het enigste vrouwelijke raadslid, dat Heemstede rijk is, de opmerking heeft gemaakt in Heemstede een gastvrouwe te zien, die haar gasten op prettige en fleurige wijze ontvangt. Welnu, daaraan heeft deze wedstrijd zeker medegewerkt om Heemstede een fleurig aanzien te geven en spreker bracht daarom namens het gemeentebestuur dank aan allen, maar in het bijzonder aan het bestuur van de V. V. V. voor alles wat het gedaan heeft, om deze wedstrijd te doen sla gen en spreker stelde met genoegen vast, dat deze inderdaad geslaagd was. Daarna maaktede voorzitter de uit slag bekend en reikte met enige vrien delijke woorden de prijzen, die veelal bestonden uit boekwerken op tuin bouwkundig gebied, en vergezeld gin gen van diploma's, uit. In zijn slotwoord betrok de heer Le- febvre niet slechts zijn medebestuurs leden, de heren J. J. Strijbis en J. v. d. Putten, maar ook de jury, bestaande uit de heren A. J. Braam te Heem stede, G. Bleeker te Santpoort en L. Adriaanse te Haarlem, die haar moei lijke taak naar beste weten op keurige wijze heeft uitgevoerd. Elk van de ju ryleden kreeg een fraaie schaal als herinnering aan deze wedstrijd. En daarmede behoorde deze prettige en genoeglijke bijeenkomst, waarin Heem stede zich nu eens op haar best toon de, tot het verleden. De volledige uitslag luidt: Kleine tuinen, verzorgd door hove niers: 1. J. Beliën, 28 punten; 2. J. M. Strijbis, 24% punt; 3. J. Crolla, 24 pun ten. 4. v. Empelen v. Dijk, 23% punt. Kleine tuinen, door eigenaar ver zorgd: 1. W. H. Dekker, 24 punten; 2. W. Davelaar, 23 punten; 3. N. Vos, 21 punten; 4. W. Pauw, 20 punten. Grote tuinen, verzorgd door hove niers: 1. B. D. Ochse, 28 punten- 2. B. Vehmeijer, 24 punten; 3. L. Deiters, 23 punten. Grote tuinen, door eigenaar ver zorgd; 1. J. J. Uitendaal; 2. C. v. Bie- nen. Namens de deelnemers heeft de heer W, Pauw een geestige toespraak ge houden en de V. V. V. geprezen voor haar activiteit. De Meerweg, welke loopt van de Achterweg tot de Ringvaart, wordt onderbroken door de Sportparklaan. bftneen tot heden voor de oriëntatie neen moeilijkheden opleverde, omdat langs het gedeelte van de Meerweg dat gelegen is tussen de Snortnarklaan en de Ringvaart, geen bebouwing is. Daar dit nu anders wordt stellen B. en W. voor de naam van de Meerweg, voor het gedeelte van die weg dat is ge legen tusesn de Sportparklaan en de Ringvaart, te veranderen in „Ringvaart laan" De gemeenteraad komt Donderdag 25 Juni, des namiddags om 3 uur, bijeen, ter behandeling van een kleine agenda. Advertentie Voor een goede BRIL naar een goede opiiciën FEDERMANN OPTIEK Sinds 1850 Gr. Houtstr. 37 - Rijksstr.weg 246B Ook voor een goede zonnebril Reeds nu wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat de Pluimveevereniging „De Eendracht" in November van dit jaar een grote pluimveetentoonstelling gaat organiseren. De heersende pseudo- vogelpest heeft dit sinds zes jaar verhin derd, doch nu schijnt men deze ziekte onder de knie te hebben. In Noord- Holland mogen vijf tentoonstellingen worden georganiseerd en het ijverige be- 'stuur van „De Eendracht" is reeds druk bezig met voorbereidende maatregelen. Er zijn al een aantal zeer bekende keur meesters benoemd en het staat reeds vast. dat de tentoonstelling in het R. K. Verenigingsgebouw wordt gehouden. Veertig kinderen uit Puttershoek, die aan den lijve de ellende van de ramp op 1 Februari hebben ondervonden, wil len van 3—14 Augustus graag in Heem stede, waarvan ze zoveel goeds hebben gehoord, hun vacantie doorbrengen. Het zijn kinderen van 614 jaar; het is de bedoeling van het comité, dat rekening wordt gehouden met godsdienst, milieu enz. Binnen enkele dagen wordt hierom trent een volledige opgave verwacht en wij zullen dan nadere bijzonderheden pu bliceren. De wijze waarop tot nu toe de inen ting tegen diphterie te Heemstede wordt verricht beantwoordt niet meer aan de eisen, welken heden ten dage worden gesteld bij het verrich ten van massa-inentingen. De bekendheid met het ziektebeeld van de spuitgeelzucht (spuithepatitis of serumhepatitis), de mogelijkheid dat door deze wijze van handelen ook andere virusziekten via de spuit van kind op kind worden overgedragen, heeft tot gevolg, dat het medisch niet verantwoord is, met de tot heden ge volgde wijze van inenting voort te gaan. Gelukkig hebben zich geen nadelige gevolgen van de gebezigde methode van inenting voorgedaan. Nu evenwel is gebleken dat nadelige gevolgen kun nen ontstaan, is het noodzakelijk maatregelen te treffen ter voorkoming daarvan. Dit kan inderdaad, wanneer voor elk in te enten kind een afzon derlijke naald en spuit wordt gébruikt. Teneinde bij inenting van een groot aantal kinderen over voldoende mate riaal voor een vlotte behandeling te kunnen beschikken, is aankoop van een vijftigtal spuiten met een tweetal uitkookpannen noodzakelijk. De kos ten hiervan worden geraamd op rond f 250 ken, de edele soorten, is na de oorlog belangrijk veranderd. Vroeger betrok ken wij dat hout o.a. uit Polen, Honga rije, Tsjechoslowakije en practisch de gehele Balkan. Door de politieke ont wikkeling zijn verschillende van deze landen uitgevallen en reizen wij nu in België, Frankrijk, Joegoslavië, Oosten rijk en Duitsland. Van 1947 af kom ik 1 2 maal per jaar enige weken in Joegoslavië en ik heb de ontwikkeling van dit mooie land dan ook vrijwel kunnen volgen. Het is opvallend dat het thans in ieder opzicht economisch in goede koers vaart. Er is een groot verschil tussen het aspect in 1948en. dat van nu. Men kan zién, dat mén in economische sterkte welvaart zoekt. Cultureel staat dit land op zeer hoog peil". Wij doen veel zaken met Joegoslavië, zo ging de heer Van Liemt voort, voor al nu Amerika voor eikenhout is afge vallen wegens gebrek aan dollars. De Nederlandse behoeften aan eiken en beuken wordt grotendeels door de im port uit Joegoslavië gedekt, waartegen over staat een export van zaden, bol len en zuivelproducten- In de eerste na-oorlogse jaren bouwde Nederland veel scjiepen voor dit land, maar nu heeft men daar zelf grote werven. „Is er voldoende hout voor alle bouw in Nederland", vroegen wij. „De houthandel heeft het in het al gemeen na de oorlog zeer moeilijk ge had en als gevolg van deviezen en andere importbezwaren zijn vele ersatz- producten voor de zeer rationele en goedkope woningbouw op de markt ge komen. De toepassing van hout is aan merkelijk minder geworden. De prijs kwestie speelt daarbij ook een rol, vooral nu de markt op voldoende wijze kan worden voorzien. In de hard-hout- sector zijn de prijzen ruim vier maal zo hoog als in 1939. In 1947 zakten zij, maar na Korea gingen zij weer om hoog. In de nu bereikte toestand is voorlopig geen ernstige verandering te voorzien. Een tweede groot artikel in onze im port is triplex. Dit wordt voornamelijk uit Finland geïmporteerd, verder uit België, Frankrijk, Duitsland, West- Afrika enz. „Toen ik vijf en twintig jaar geleden in het vak kwam, stond dit product in de kinderschoenen, zo als board, dat vooral na de oorlog een enorme opgang heeft gemaakt, zodat thans van een overproductie sprake is. Dit artikel ontstaat veelal uit de afval van de zagerijen en voor de verwer king zijn grote fabrieken opgericht, vooral in Zweden en Finland. In Ne derland is ook een boardfabriek en wel in Hoogezand". De heer Van Liemt wees er op, dat hout een door alle eeuwen heen voor de bouw gebruikt natuurproduct is. Hoewel de prijzen een zeer belangrijke rol spelen, is ook de deskundigheid van de houthandelaar van zeer grote waarde. Daarom is er een opleidings instituut, waarin de jongeren met veel ambitie het hele zo mooie en oud-var derlandse houtvak kunnen leren. Gedurende drie jaar kunnen 500 cur sisten een leergang volgen onder lei ding van de heer W. Boerhave-Beek- man, schrijver van een standaardwerk over hout. Onze betrekkingen met het buitenland zijn er ook mee gemoeid en daaruit volgend weer de belangen van de Nederlandse consument. Hoewel wij een bekende en gewaar deerde Haarlemse ingezetene door middel van dit jubileum eens willen danken voor zijn bijzondere verdien sten in de plaatselijke gemeenschap, eisen de Amsterdammers hem toch Donderdag als houthandelaar op. Daar om is de receptie die dag van 4 tot 6 uur in de Industriële Club op de Dam in de hoofdstad. Dinsdag 23 Juli Hoog water: 0.20 u. en 12.51 u. Laag water: 8.05 u. en 20.42 u. Woensdag 24 Juni Hoog water: 1.13 u. en 13.43 u. Laag water: 8.59 u. en 21.36 u. In het Krelagehuis werd gisteren de eerste speciale leliekeuring van het sei zoen gehouden. En hoewel het in de keu ringszaal niet uitsluitend „lelie" was, wat de klok wenste te slaan, heeft de jury waarlijk geen gemakkelijke taak gehad. Want de bekende Texelse kweker J. S. Dijt was met een collectie naar Haarlem gekomen, die er zijn mocht. Er stonden o.m. Marhan-hybriden bij, waar voor het woord „prachtig"" nog vele malen te flauw genoemd mag worden. Bijzonder mooi was wel de Marhan- hybride Mrs. R. O. Backhouse met de gespikkelde bloemen en de witte C 18. Ook hybride Marhan C 16 was in alle opzichten, een juweel. Sterk de aandacht trok ook de losse, elegante tak van Marhan-hybride G. F. Wilsen en nog sierlijker was Marhan hybr. Ellen Wil- mett, waarvan de bloemen iets meer op gericht waren. „Ze kijken je aan" heet dat in bloembollen-jargon. Voortreffe lijk van kwaliteit was ook de vaas met Pillum Hansonii. Lilium Pardalinum is en blijft een interessante lelie met die „getijgerde" bloemen. De jury kende aan deze collectie een gouden medaille toe. Joh. W. Tijms, Assendelft, bracht Um- bellatum Orange Triumph en Erectum in beste conditie. Bij dit groepje stond ook Tenuifolium een dreumes onder de lelies, maar daarom niet minder mooi. Tenuifolium Golden Gleam een zusje van bovenstaande met, oranje bloemen kon wel beter. Van Rijn- veld, Hillegom. was er de forse, sterk groeiende hybride Fire King. Een aan" winst, die zo om en nabij twintig bloe men en kelken aan één tak produceert. Vooral voor de tuin lijkt dit een beste lelie, W. J. v. d. Ende, Naaldwijk, her de witte Mrs. Pike zien. Een longiflo- rum-type, dat wat korte stengels heeft en daardoor geschikt is om in kistjes geforceerd te worden. Er werd een ge tuigschrift van verdienste aan toege kend. Tot slot: de Oranje Benelux van de vermaarde Roelofarendsveense spe cialist J. A. v. d. Zwet. Onder u en ons: de heer Van der Zwet heeft wel mooiere dan Benelux. Weliswaar groeit deze sterk en fors, maar het is een lelie die een wat plompe indruk maakt. De aan" voer op deze keuring was stellig gr°wr geweest, ware het niet dat de nacht vorsten dit voorjaar hier en daar tame lijk zware schade hebben aangericht W het gewas. Morgen wordt op het terrein van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpooit de jaarlijkse Sportdag gehouden, waar aan diverse ploegen van vijf psychia trische inrichtingen deelnemen. Het programma bevat een gevarieerde inhoud. De opening geschiedt door ae eerste geneesheer-directeur van het Provinciaal Ziekenhuis, dr. Ploegsma. Toen gisteravond de kapper C. B. B- van een avondlijk uitstapje terugkeerde in zijn zaak aan de Grote Houtstraa ontdekte, hij tot zijn schrik, dat uit oe lade van zijn kassa, maar liefst f 500 ont vreemd was. De inbrekers hebben zich toegang verschaft door met een l°Pe£ de voordeur te ontsluiten. Er was verder geen schade aangericht. De politie zoek naarstig naar de dader(s). Woensdag 24 Juni vergadert de R.K- Bouwvakarbeidersbond des avonds 8 uur in gebouw St. Bavo. Pater Duynstee zal een belangrijk onderwerp bespreken. Daarnaast zullen de voorstellen tot wij ziging van statuten en huishoudelijk reglement behandeld worden. Op 24 Juni 1953 wordt in het Burg. RU" kenspark te Santpoort, door de R.K. Har monie „Soli Deo Gloria" en het R.K. Gem- Koor „Da Pacem" een openluchtconcert gf geven, waarvoor liet volgende programm werd samengesteld: R.K. Gem. Koor „Da Pacem": 1. da r» cem Domine, Jos de Klerk: 2. Adoramu F Rosselli; 3. Ecce quomodo Moritur, Gallens; 4. Le Vendredi-Saint, Ch. Gounoa. R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria": Avanti, Mars, C. J. N. Cori; 6. Bouquet a* Mélodies Sur '1 Opera Lucia, Donizetti. Dans le jardin d' un Monastère, (Klooster tuin), Albert W. Ketèlbey: 8. Welkom, Mars, Ant. M. v. Leest. R.K Gem. Koor „Da Pacem": 9. Ond» de Linde. Gerard Boedijn: 10. Vredes Hym ne, A. Vranken; 11. Den Uil, A. Diepev broek. R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria". K Gri Gri, Ouverture der Operette, 1 Lincke; 13. le Wals-Selectie, Alb. Meyn® Wzn.; 14. Feestmars, J. R. van der Glas. A rfjjprtonrtfi Uw Matrassen bijgevuld of vernietig Maakloon 1-pers. f 12.50, 2-pers. f lö' H. DE GRAAFF Grote Houtstraat 103 - Tel. H485 Vosi!t°p"°n 3% Ned. 1953 10214 3% Nederl. 1948 98% 3% pCt. Ned 1950 99 3-3% Nederland 1947 97% 3 Ned. 62-64 bel.-tac. 99% inschr Gr1bk.463 pCt 96% Ned. Handel Mli cgrt 163% A.K.U. 165% Van Berkels Patent 103% Calvê-Delft eert. 122 Van Gelder 152 Kon. Hoogovens eert. 163% Unilever cert. 192% Ned. Kabel 212 Philips 165% Kon Petroleum 317% „Amsterdam" Rubber 89% Holl Amerika Lijn 133 Kon. N. Stoomb. M. 125 Ned. Scheepv Unie 132 H.V.A. 104% Dell M11 eert 95% ex div. 7% 23/6 102* 97* 165$ 191 165$ 318, go (4 125', s 132$ 104 i 95$ (Niet officiële Koersen) 19/6 Anaconda Copper 35% Bethlehem Steel 50% Chrysler Corp 72% General Electric 69% General Motors 59% Hudson Motors 13% Kennecott Copper Montgomery Ward 65% 59% North American Can 19 Radio Corp, 23% Republic Steel 47% Shell Gil 68% lern Pacific 43% Southern Railway 90 Tidewater 22% IJ S. Steel 44% 22/8 35% 5lv 72 a 69% 59% 13!» 65% 69'? 19$ 23% 47% 69% 44% 92 22!* 38% Men gelieve er nota van te nemen, dat de HOOGST BELANGRIJKE SPOED VEILING van TAPIJTEN, le KLAS EXCLUSIEVE MEUBELEN enz. zal plaats hebben: MORGEN, WOENSDAG 24 JUNI in het winkelpand v/h 't WOONHUIS - WAGENWEG 60

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2