John Christie bekent moord op zeven vrouwen Ned zaakgelastigde in goederen wagen uit Bulgarije Tot hoofd en hart Nieuwe partij voor volgende Kamerverkiezingen Tussen neus en lippen DE KABINETSCRISIS IN FRANKRIJK Pinay wijst verzoek tot kabinetsformatie af Berlijn draagt slachtoffers van het oproer ten grave President Auriol wendt zich thans tot Joseph Lanièl dee Pools gezagvoerder verzoekt asyl Het weer Hij was er te goed bekend Ex-SS-er leider Nationaal-Europese Sociale Beweging Treinongeluk eist tenminste 35 doden Schrille tegenstellingen Adenauer zweert Oost-Duitsers niet te zullen vergeten Crock aan de start WOENSDAC 24 JUNI 1953 77ste JAARGANG No. 25716 II EÉ Falcon gabardine mantels In Indo-China Vietminh-opstandelingen bliezen viaduct op In Engeland achtergebleven Diplomaten van achter het IJzeren Gordijn Susanto naar Indonesië Dodelijk ongeluk op kermis te Delft Beslissing Hoge Raad: Beroep verdachte in Velser affaire verworpen Gearresteerde bankier op vrije voeten Ned. marinier op Aruba gedood Paradeweg wordt Straat van de 17e Juni BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 25, teief. 4790 Bijkantoor en Red. I3muiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 14 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. fDS- uken i zij- 1953. De gezagvoerder van het Poolse pas sagiersschip „Batory", Jan Wiklinsky. is Zaterdag j.l. niet meegegaan, toen zijn schip Engeland verliet. Samen met zijn scheepsarts is hij achtergebleven en hij heeft nu de Engelse autoriteiten ver zocht om politiek asyl. Wiklinsky is volgens A.P. in 1940 door de Britten naar Nederland gestuurd om er een schip te halen, maar hij werd gevangen genomen door de Duitse legers en bracht een groot deel van de oorlog in gevangenschap door. De „Batory" meet 14.287 ton en deed na de oorlog eerst dienst op New York. Toen de autoriteiten van die haven ech ter weigerden ladingen te aanvaarden uit communistische schepen, werd de „Batory" ingericht als luxe-passagiers schip en vaart sinds 1951 op Southamp ton, India en Pakistan. Aan boord van de „Batory" vluchtte in 1949 de in Duitsland geboren communist Gerhard Eisler uit de Verenigde Staten naar Europa. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (Tot Donderdagavond) Zwaar tot half bewolkt met in de nacht en vroege ochtend hier en daar mist. Plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Weinig wind. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 4.21—21.04. Maan: 20.08—2.12. nog maar nauwelijks opgeruimd en daar tussendoor beweegt zich een onaf gebroken stroom van nieuwe auto's, trams, omnibussen en goedgeklede men sen. Dit luxe leven temidden van de sterkste beelden van menselijke ellende maakt ons zenuwachtig. Wij kunnen deze disharmonie, symbolisch voor heel Duitsland, maar moeilijk verdragen. Vandaag werden wij er opnieuw mee geconfronteerd. Rond het Rudolf Wilde- plein vóór het raadhuis van Schöneberg, waar zich vele tienduizenden mensen voor de dodenherdenking hadden verza meld, had een groep negotians een ring van kraampjes opgetrokken waar de on afscheidelijke Bratwurst met mosterd, de Berlijnse Schlassnicks en koeken te krijgen waren. Etend luisterden de Ber- lijners naar de ontroerende redevoerin gen van Adenauer, Kaiser en Reuter. Op het bericht, dat Adenauer vóór de herdenkingsplechtigheid een bezoek aan het Potsdamerplatz zou brengen, had den de Russen daar een voortreffelijk stukje theater voorbereid. Dit plein, waar tijdens de revolutie het hardst is gevoch ten en waar de meeste slachtoffers zijn gevallen, was tot dan toe afgezet met tanks en drie gordels bewapende Volks- polizisten en Russen. De tanks waren al eerder verdwenen. De Volkspolizei was echter gebleven. Op het moment dat volgens de Westelijke kranten Adenauer zou komen, bood het plein de meest vreedzame aanblik. Een drietal straat vegers. bijna in lompen gekleed, veegde het plein schoon alsof er nooit iets aan de hand. was geweest. Er waren slechts één Volkspolizist en één Rus te zien. In de Leipzigerstrasse waren arbeiders bezig de door de demonstranten open gebroken trambaan weer te herstellen. Het ganse, plein had niets vreeswekkends meer. Dat Adenauer tenslotte te elfder ure geen tijd bleek te hebben om naar het plein te komen, konden de Russen niet weten. Hun regie was in ieder ge val voortreffelijk. Hoe dit alles zij, hoe vreemd dit verscheurde Berlijn ons dan ook te moede is, de dodenherdenking vóór het raad huis Schöneberg droeg een ontroerend karakter. Het bordes van het raadhuis Gisteren hebben de premiers van India en Pakistan, Nehroe en Mohammed Ali, een bezoek gebracht aan president Naguib van Egypte. Zij hebben langdurig de Iirits-Egyptische geschillen besproken en men verwacht, dat deze interventie van twee belangrijke figuren van het Britse Gemenebest zou kunnen leiden tot een keerpunt in het geschil over de ontruiming van de Suezkanaal-zone. Nehroe en Mohammed lAli hebben in Londen de conferentie van premiers van het Ge menebest bijgewoond, waar het Suez-geschil uitvoerig besproken is. De bespre kingen tussen Nehroe en Naguib vonden plaats in het „Paleis van de Republiek" te Cairo. Op de tweede zittingsdag van de be handeling van de zaak-Christie heeft Christie bekend zijn vrouw en zes ande re vrouwen te hebben vermoord. Hjj zei zich niet te kunnen herinneren of hjj nog meer moorden had gepleegd. Zijn verdediger, Curtis-Bennett, had Christie Korte tijd geleden heeft onze rege ring, zoals is gemeld, de Nederlandse zaakgelastigde in Bulgarije, de heer A. M. E. Brink, teruggeroepen, nadat de Bulgaarse regering hem „persona non grata" had verklaard. De heer Brink en zijn familie zijn thans veilig in ons land aangekomen. Wij hadden met de ex- zaakgelastigde een kort onderhoud. Zoals men weet was hetgeen gebeurd is een uitvloeisel van een proces, waar bij een Bulgaarse beambte van het Ne derlands gezantschap betrokken was. De heer Brink zei, dat het daverde van processen in Bulgarije en dat alles al heel gauw als staatsgeheim en spion- nage wordt beschouwd. Hij meent dat bij dit proces 21 personen betrokken waren en dat verscheidene doodvonnis sen zijn geveld. Zo ook tegen de be ambte van het Nederlands gezantschap. Het proces werd gevoerd met gesloten deuren en tot het ogenblik, waarop de heer Brink het land verliet, was er niets over gepubliceerd. Zulke processen, al dus de heer Brink, hebben geen enkele basis en zijn geheel in scène gezet. Men vindt het onwenselijk dat vreemdelin gen in Bulgarije vertoeven, die in dat land goed bekend zijn en de taal be heersen. Dergelijke personen zijn al gauw verdacht. Toen de heer Brink en familie ver trokken zij moesten plaats nemen in een goederenwagen waren alle Wes terse leden van het corps diplomatique op het station ten afscheid. Er waren veel bloemen en andere geschenken voor de vertrekkenden. Reeds tevoren was door middel van afscheidsdiners en dergelijke zeer demonstratief opgetreden door de Westerse diplomaten. Het vertrek geschiedde 10 Juni, nadat de heer Brink twintig jaar in Bulgarije gewoond had. Sinds 1947 was hij aan ons gezantschap verbonden. Het ge zantschap is gesloten, al blijft onze ge zant te Belgrado in Sofia geaccredi teerd. De Nederlandse consulaire be langen worden behartigd door België. eerder beschreven als „volslagen krank zinnig wanneer hij doodt, ofschoon hij nu normaal is". Er lag een nerveuze glimlach op Christie's gezicht, toen hij beschreef, hoe hij de beide vrouwen, wier stoffe lijke resten in zijn tuin waren gevonden, had omgebracht en begraven. De moor den werden gepleegd in 1943 en 1944. Toen Christie vertelde, onder welke omstandigheden hij zijn vrouw „in slaap had gebracht" begon hij te huilen. Hij dacht, dat zij in die nacht zou ster ven. Drie andere vrouwen werden met* zijn vrouw in Christie's woning gevon den. Zijn zevende slachtoffer was mevrouw Evans, die boven hem in het perceel Rillington-place 10 woonde. Haar echt genoot werd in 1950 opgehangen, be schuldigd van moord op hun dochtertje. Naar aanleiding van Christie's be kentenis mevrouw Evans te hebben vermoord, vroeg de openbare aankla ger, procureur-generaal Heald, een detective die zich had bezig gehouden met de zank-Evans: „Hebt u enige reden te geloven, dat de verkeerde man werd opgehangen in de zaak- Evans?" De getuige antwoordde „geen enkele". Curtis-Bennett had bezwaar tegen deze vraag. De idee dat Christie het kind van Evans had gedood, was niet geopperd en Evans was terecht gesteld voor het doden van het meisje, aldus de verdediger. Verivacht nooit van een ander l wat hij niet kan zijn. (Van onze Haagse redacteur) Volgens mededeling van het A-N-p- ij bij communiqué de oprichting bekend gemaakt van de Nationaal-Europese So ciale Beweging, waarin opgenomen zijn de Nederlandse en Vlaamse organisaties van de Europese Sociale Beweging. Het communiqué is ondertekend door de Ai- gemeen Leider P. van Tienen. De Neder landse organisatie zal, zo wordt mede gedeeld, in het kader van de Europese Sociale Beweging ten nauwste samen werken met de Deense, Duitse, Franse, Hongaarse (exit), Italiaanse Noorse, Oos tenrijkse, Zweedse en Zwitserse Sociale Beweging, in welke organisaties ruim zes millioen nationaal bewuste Europeanen zijn verenigd. Zij is door een unie ver bonden met de Vlaamse Sociale Bewe ging. Vermeldenswaardig is, dat de onder tekenaar van het communiqué een ex- SS-er is, die reeds geruime tijd activi teit ontplooit in relatie met personen uit andere landen, onder wie er zijn die ideeën van nationaal-socialistischen huize propageren. De beweging zal, ook in Nederland, zo wordt gesteld, strijden voor nationaal herstel, Europese samenwerking en sociale rechtvaardigheid en zij stelt zich voor als politieke organisatie voor het eerst deel te nemen aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1956. Zij richt zich daarbij als beweging zonder voor behoud tot het gehele Nederlandse volk. De beweging wenst een nationaal, geen federaal Europa, een Europese, geen Amerikaanse of Aziatische politiek en een sociaal dirigisme, geen economisch dirigisme. De beweging staat open voor ieder, ongeacht zijn of haar politieke of religi euze overtuiging in verleden of heden, die in het bewustzijn van de grote ge varen, die ons volk en onze Europese samenwerking bedreigen en in de over tuiging, dat Europa slechts van binnen uit genezen kan, bereid is te strijden voo* een sterk en onafhankelijk, nationaal en sociaal Europa. Pendelaars De Belgische commissie voor wetenschappelijk onderzoek van paranor male verschijnselen, waar van prof. A. Bessemans, hoogleraar aan de Uni versiteit van Gent, voor zatter is en tal van ge leerden van naam deel uitmaken, heeft in een rapport de resultaten ge publiceerd van een on derzoek naar de practi- sche waarde van de prac- tijken der zgn. pendelaars voor de opsporing van tijdens de oorlog verdwe nen personen. Een 30-tal pendelaars werd verzocht aan de hand van tien fo to's na te gaan, of de daarop voorkomende per sonen al of niet nog in leven waren. Uit het on derzoek bleek, dat van de 300 „diagnostieken" er 152 juist en 148 onjuist waren, een resultaat, dat volgens het rapport ook met strootje trekken be reikt had kunnen wor den. Van de 142 aandui dingen van de verblijf plaats der betrokkenen waren er slechts twee juist. Pianissimus De 54-jarige beroeps pianist Heine Arntz heeft 268 uur lang onafgebro ken op een piano zitten klimperen en daarmee zijn eigen record met één uur verbeterd. Het uit houdingsvermogen van het instrument lijkt ons niet minder bewonde renswaardig dan dat van de bespeler. Onberekenbare vrouw Walter Mims uit Tulsa moest zich voor de rechter verantwoorden, omdat hij een auto be stuurster een klap had gegeven. Tot zijn veront schuldiging voerde hij aan, dat de dame in quaestie haar rechter richtingaanwijzer had uitgestoken en daarna ook werkelijk naar rechts was afgeslagen. Kleine misverstanden In 1942 gitng de 59-ja rige Thomas J. Neary uit Detroit in ondertrouw. Eerst dezer dagen ver scheen de thans 70-jarige Thomas met zijn bruid voor de ambtenaar van de burgerlijke stand, om alsnog in het huwelijk te treden. „We moesten nog een paar kleine misver standen uit de weg rut- men", verklaarde hij. In Indo-China heeft een treinongeluk aan tenminste 35 personen het leven gekost. Het ongeluk was veroorzaakt doordat opstandelingen van de Viet- minh een viaduct hadden opgeblazen. Tenminste 20 personen liepen vrij ern stige verwondingen op. Het ongeluk vond plaats op 65 km ten Zuid-Oosten van Hue. Twee locomotie ven en vijftien wagons stortten in een vijftien meter diep ravijn. De bergings werkzaamheden zijn nog niet voltooid en men vreest, dat zich nog talrijke slachtoffers tussen de wrakstukken be vinden. Men vreest zelfs dat het aantal doden nog wel tot honderd kan stijgen. Het duurt zeker nog drie weken eer de belangrijke spoorweg van Hue naar de Oost-Vietnamese havenstad Tourane zal zijn hersteld. In verband met de beperking van het reisverbod voor buitenlanders in Rus land vernemen wij. dat de Nederlandse regering geen aanleiding ziet hier enige wijziging in de toestand ten aanzien van de diplomaten van achter het IJzeren Gordijn te brengen, zolang in Moskou de 40 km zone geldt, waarbuiten men zich niet mag begeven zonder kennnisgeving en zolang ook de andere hier vertegen woordigde communistische landen een dergelijke maatregel handhaven. De waarnemende Indonesische Hoge Commissaris in Den Haag, mr. Susanto Tirtoprodjo, zal Donderdag per vliegtuig naar Indonesië vertrekken. Van de zij de van het Indonesische Hoge Commis sariaat wordt medegedeeld, dat het ver trek van Susanto naar Djakarta waar zoals gemeld kabinetsformateur Mukar- to is begonnen met de beraadslagingen met de politieke partijen voor het vor men van een nieuwe regering het voeren van routinebesprekingen ten doel heeft. Susanto is lid van de PNL Zondag is de opperbevelhebber van de V.N.-strijdkrachten, gene raal Mark Clark, in de Zuid-Ko- reaanse hoofdstad Seoel aangeko men, om persoonlijk een aantal be sprekingen te voeren met presi dent Syngman Rhee, die door de vrijlating van de niet-communisti sche krijgsgevangenen de positie van de V. N. bij de bestandsbe sprekingen ernstig heeft verzwakt. Bij zijn aankomst op het vliegveld van Seoel werd Mark Clark be groet door zijn adviseur voor wa penstilstandsaangelegenheden, Ro bert Murphy, en de bevelhebber van het Amerikaanse achtste le ger, generaal Maxwell Taylor. Dinsdagmiddag is op de kermis op de Paardenmarkt te Delft een dodelijk ongeluk gebeurd, waarvan de eigenaar van een ijstent, de 39-jarige gehuwde C. Blauw, uit Alkmaar, het slachtoffer is geworden. De man stond met zijn tent naast een der nieuwte attracties van de kermis, de zogenaamde rotor, een draaiend rad met metalen schuitjes. Hij had zich aangeboden enige werk zaamheden aan de rotor te verrichten. Ondanks de waarschuwingen van de eigenaar had hij verscheidene -meters boven de grond plaats genomen op de rand van een der schuitjes. Door on opgehelderde oorzaak kantelde het schuitje en viel de man, waarbij hij met het hoofd op een ijzeren bint te recht kwam. Hii werd naar het gast huis vervoerd en is daar aan de beko men verwondingen overleden. De Hoge Raad heeft op formele gronden het cassatieberoep verworpen van de procureur-generaal van het Amsterdamse Gerechtshof, ingesteld, tegen de beslissing van dit Hof, waar bij mr. E„ uit Amsterdam, een der ver dachten in de „Velser affaire", buiten vervolging werd gesteld, aldus bericht „De Telegraaf". De Hoge Raad is hierbij niet op de merites van de zaak zelf ingegaan, doch heeft zich uitsluitend formeel ge houden aan art. 447 van het Wetboek van Strafvordering inzake de schrifte lijke bewijsmiddelen. Ingevolge een door de Haagse recht bank genomen besluit zal de Haagse bankier J. S. Donderdag op vrije voeten gesteld worden. S. is in November van het vorig jaar gearresteerd onder be schuldiging van valsheid in geschrifte en verduistering. Waarschijnlijk zal de rechtbank zijn zaak pas in de komende herfst behandelen. BERLIJN, Dinsdagavond De West-Berlijnse Senaat heeft besloten een gedeelte van de Charlottenbur- ger Chaussee. de paradeweg van Duitse keizers en dictators, als herinnering aan de opstand van de Oost-Berlijners Straat van de 17e Juni" te noemen. Van morgen werden in allerijl de oude naamborden weggehaald en vervangen door kartonnen platen met de nieuwe naam erop. Enkele uren later trok een droeve stoet door de Straat van de 17e Jnni. Zeven «warte lijkwagens droegen de stoffelijke resten van de tijdens de revolutie om gekomen West-Berlijners. Een achtste wagen vervoerde slechts de Berlijnse vlag, als symbolische gedachtenis aan de door de Russen standrechtelijk doodgeschoten Willy Göttling. was met grote zwarte draperieën behan gen. De vensters waren versierd met rode en witte bloemen. Het ganse plein was met vlaggen, die halfstok hingen, afgezet. Elf hoge zwarte zuilen, waarop in schalen vuur brandde, omringden de plaats waar de nabestaanden van de slachtoffers zich bevonden. Nog vóór de plechtigheid echter brandden die zuilen door fouten in de constructie bijna hele maal af. De brandweer, die ijlings toe schoot, kon dat niet verhinderen. (Vervolg op pag. 5) Antoine Pinay, de „redder van de Franc", is er niet in geslaagd een regering samen te stellen. De katholieke volksrepublikeinen en de leden van de U.R.A.S., de voormalige Gaullisten, wensten hem niet hun steun te geven. Gisteravond heeft hij President Auriol hiervan in kennis gesteld. Vanochtend heeft Auriol de gema tigd conservatieve politicus Joseph Lanièl verzocht een regering te vormen. Lanièl zal vanavond aan de President berichten of hij deze opdracht aanvaardt. De nieuwe formateur, die op de 35e HBHappgr -HHHB dag van de crisis een poging zal doen wSj om Frankrijk uit de welhaast dodelijke «BH impasse te halen, is buiten de kring van «H| zijn eigen partij weinig bekend. Hij is 63 jaar oud en heeft in verschillende mi- HflgX nisteries ondergeschikte posities bekleed. BjBIfl In 1932 verwierf hij de zetel van zijn vader in de Nationale Vergadering. In |H 1940 nam Paul Reynaud hem op in zijn H kabinet als onderstaatssecretaris van Fi- nanciën. Gedurende de oorlog werkte hij ^B| actief in de verzetsbeweging in zijn ge- vA 4**. boortestreek Normandië. Op 24 Augustus ^HHHH& fCHH 1944 bevond hij zich aan de zijde van alSIg r. MB' de Gaulle toen deze zijn triumphale in- MPS tocht hield in Parijs. Later werd hij mi- HHk' nister van Posterijen en begin 1952 JjP? t .'-if werd hij minister van Staat in het kabi- net van de links-radicaal Edgar Faure. In de Assemblée heeft Lanièl zich hoofd- 'IStelfc,, ,|a zakelijk bezig gehouden met financiële Jr en budgetaire vraagstukken. Pinay was gisteravond gestrand op de weigering van de U.R.A.S. en de M.R.P. De voormalige Gaullisten moch ten Pinay al niet bijzonder graag van wege zijn succes bij de recente gemeen teraadsverkiezingen, dat hun de mees te stemmen heeft gekost. Bovendien hadden zij bezwaar tegen de „interna tionale" politiek, die de nieuwe pre mier voorstond. De katholieken wei gerden hun medewerking, omdat zij een nieuw experiment van het rechtse midden uit de boze achtten. Zij vrezen, dat de socialisten hierdoor in een per manente oppositie worden gedrongen, hetgeen zou kunnen leiden tot een her leving van het volksfront, waarin de communisten ongetwijfeld een grote rol ANTOINE PINAY zouden spelen. De achterban van de M.R.P. is vooral beducht voor een te liberale regering, die door allerhande liberale maatregelen de werkgevers zou kunnen bevoordelen, waardoor de so ciale maatregelen wel eens in gevaar zouden kunnen komen, hetgeen ook tot sociale onrust zou kunnen leiden. De weigering van beide belangrijke groepen uit het parlement, waarbij nog de principiële afwijzing komt van de communisten en socialisten, maakten het Pinay duidelijk, dat hij niet op een vereiste meerderheid van 314 stemmen in het parlement zou kunnen rekenen. De marinier De Lange uit Soestdijk is bij werkzaamheden in het Savoneta- kamp op Aruba door een omvallende muur gedood. Langzaam reed deze sombere processie door de West-Berlijnse straten, waar langs honderdduizenden zich in de oroeihete atmosfeer zwijgend hadden Opgesteld om de doden een laatste hulde 1e brengen. De stoet passeerde alle be langrijke straten en pleinen van Berlijn en trok vlak langs de Russische sector grens, waar de slachtoffers zijn gevallen. De Russen en Volkspolizisten keken Jreemd op en sloegen door hun verre kijkers de stoet gade. De Oost-Berlijners berden op grote afstand van de grens gehouden en slechts heel enkelen had den de moed gehad het ijzeren gordijn te doorbreken om de slachtoffers van dc fevolutie mede een laatste eer te bewij zen. De Bondskanselier, dr. Konrad Ade nauer, speciaal uit Bonn overgekomen, "akob Kaiser, minister voor het Duitse ^raagstuk, die reeds sedert vorige week Donderdag in Berlijn is, en Ernst Reuter, burgemeester van Berlijn, hebben tij- Jans de dodenherdenking voor het West-Berlijnse raadhuis Schöneberg, die ®an de begrafenis voorafging, het mede leven van geheel Duitsland met de na bestaanden van de doden betuigd. Berlijn is een vreemde stad. Men Zaakt niet thuis in de tegenstellingen en Zonderlinge gebeurtenissen die zich daar dagelijks opstapelen. De schittering van ue Kurfürstendamm, waar luxe hotels, Jachtclubs en 's avonds fel verlichte •unpaleizen en winkels duizenden men- Seu trekken, is een holle fagade, zelfs schrijnend décor voor al het trieste Ibin dat daar achter ligt. Dat puin is Ontroerd luisteren duizenden West-Berlijners toe tijdens de herdenkingsrede, die dr. Audenauer heeft uitgeproken bij de begrafenis van zeven slachtoffers van het oproer van de zeventiende Juni. Het West-Berlijnse regeringsgebouw is met zwarte doeken behangen. *tan "^roemde clown Grock loste het *tanl ot voor het begin van de vijfde a;tsu.e.van de Tour de Suisse, die zich Sgj ekte van Lausanne,'over de Grim- hej Brünig, naar Luzern. De presta- *laPpn renners bleven tijdens deze ?>t Re ver beneden de verwachtingen t en meent, dat dit voor een deel J10este u"'ten ,aan Grock. De renners aehenn namelijk zó om zijn grappen «ji dat zij zich niet goed op het i konden concentreren....

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1