R.C.H. ALLEEN AAN DE LEIDING Vitesse verliest met klein verschil ondanks groot overwicht van RCH De mode van Wimbledon Australiër Ayre schakelt Argentijnse kampioen uit Veldmeerderheid van SPARTA vindt weer geen bekroning (0-1) Copp i èn Bartali in de Tour de France? b SCHEEPVAART BERICHTEN Een zomer in Kromdorp El DRIE FRAAIE DOELPUNTEN opnieuw in cie running, Fraai doelpunt van Van Melis brengt de beslissing Stappen van Magni Kolonel Hunt heeft smaak te pakken m Ronde van Drente voor Bakx 36 DONDERDAG 25 JUNI 1953 PAGINA 7 AG --r" Concours-hippique in kader KMA-feesten Draverijen te Nootdorp Opnieuw een verrassing op Wimbledon h2uid-wèl? n S v°lg!.uit: Na de Everest: Van Vliet en Derksen contra Plattner en 5 Von Buren MARKTBERICHTEN Koblet wint Ronde van Zwitserland Ronde van Toscane voor Bartali Te laat is doelman l'Amie uitgevallen, om R.C.H.'s winnende doelpunt te voorkomen. Hena,iics ziet verbouwereerd toe en achter diens rug draait Van Lieshout zich juichende c.„. HEEMSTEDE, Woensdagavond (Van onze sportredacteur) Doen de cijfers vermoeden R.C.H. heeft met 21 gewonnen dat er in het Heemsteedse sportpark een spannend voetbalgevecht is gele verd, in werkelijkheid is de situatie geheel anders. Vrijwel voortdu rend is R.C.H. in de meerderheid geweest. Er zijn slechts twee oorzaken aan te wijzen voor de lage score. In de eerste en voornaamste plaats het sterke spel van de achterhoede van Vitesse met Hendriks als grote uitblin ker. Niet te verwaarlozen is echter ook de geluksfactor. Die heeft R.C.H. deze keer bepaaldelijk niet mee, maar eerder tegen gehad. Anders zou bijvoorbeeld het verschrikkelijk harde schot van de Wette niet precies op de kruising van paal en lat gekomen zijn, maar er onder. Bij het laatste, beslissende doelpunt had R.C.H. in zoverre geluk, dat nog geen minuut na de rust de verdediging van Vitesse totaal verrast werd door een beheerst schot van Van Lieshout. Daarvoor en erna heeft R.C.H. onophoudelijk ge probeerd om tot nog meer doelpunten te komen zonder één keer succes te hebben. Heel verdiend heeft RCH van Vitesse gewonnen en zich daardoor alleen aan het hoofd van de kampioenscompetitie geplaatst. In alle spexonderdelen was het Vitesse veruit de baas. Verdedigend ga- Ven beide ploegen elkaar weliswaar wei- hig toe, maar Vitesse miste in zijn ge lederen toch een strateeg van het for- hiaat Biesbrouck. Het spel van Bies- hrouck was echter niet zo imponerend sis in Eindhoven, vooral wat het plaat sen betreft. De voorhoede van RCH was ontegenzeglijk veel beter dan die van Vitessé. Er zat in de eerste plaats meer Verband en meer stootkracht in. Maar he doorslaande factor is toch wel ge feest de grotere balvaardigheid van de RCH-ers en het veel hogere tempo, )vaarin zij speelden. En.het verschil hl schotvaardigheid. Het was een lust om de voorhoede Van RCH aan het werk te zien. Nauwe lijks stond de mogelijkheid tot schieten open, of meteen werd het doel van l'Amie belaagd. Zelfs de kanthalves Lasschuiten Biesbrouck namen uitein delijk aan deze kanonnade deel. L'Amie toonde zich bij al deze bedreigingen van rijn heiligdom echter een bekwaam en klemvast doelverdediger. Na vijf minuten reeds plukte RCH de Vruchten van zijn vcldmeerderheid. Een Voorzet van linksbuiten Couwenhoven «wam gevaarlijk voor het doel. Midden voor Gallis kon de bal echter niet tij dig genoeg onder controle krijgen om meteen tot een doelpunt te komen. On- met de bal eer hij ruimte kreeg in de verdediging. Toen kwam de bal bij Koster en l'Amie moest daarna blik semsnel teageren om de bal tot corner te verwerken. Toen onmiddellijk er na een boogbal van Biesbrouck zo veel verwarring stichtte in de verde diging van Vitesse, dat Hendriks en l'Amie elkaar tegen de grond werk ten, veerde RCH helemaal op. Het ge volg was een opeenvolging van scho ten op het doel van Vitesse. Welge richte' schoten, die echter geen doel troffen. De lat en het lichaam van Hendriks voorkwamen dit. Precies 55 seconden na de hervatting had RCH echter wel succes. Koster was van de linksbinnenplaats naar rechts gezwenkt en speelde de bal naar bin nen. Als goed voorbeeld van de mo- vitesse Eindhoven {®tódelHjk er na moest Hendriks zich languit naar voren werpen om de bal V't het doelgebied te koppen. Ook een Onverwacht hard schot van Koster had |een succes. L'Amie plukte de bal met koelbloedige zekerheid uit de lucht. In ?e 22ste minuut werd het offensief van eindelijk bekroond. De Wette on derschepte uit een ingooi van de links half van Vitesse, Weyand, de bal en ?ette onmiddellijk voor. Gallis kreeg de ®aI op het middenveld, stuurde met een Schijnbeweging Hendriks precies de ver- koerde kant op en schoot in volle "Print hard en zuiver langs de uitgelo pen l'Amie, 1—0. Het overwicht van RCH bleef voortdu- 5en. Vitesse moest zich bepalen tot uit dien, die veelal over links geleid wer- en. uit een van deze sporadisch ge- De rood-zwarten, goed wetende wat er op het spel stond, liepen direct na het beginsignaal, zeer hard van stapel en brachten doelman Hansen vaak in moei lijkheden. Nadat deze „storm" geleide lijk was bedaard, trachtte EVV met razend snelle uitvallen succes te boe- v— uil een van unc ajjuiamau. 6u- ken. Bijna slaagden zij hierin. Schmidt jSarlijke aanvallen kwam vijf minuten kreeg n.l. in deze periode, die niet zfter de gelijkmaker. Tevoren had Las- heel lang duurde, een prachtige kans, "uit geprobeerd met een afstands- hem geboden door Van Rooy; alleen schuiver de voorsprong te vergroten, Maar de bal ging precies langs de ver keerde kant van de paal. Vrijwel on middellijk er op volgde een aanval van Vitesse over rechts. Uit de korte voor zet kreeg Epie Jansen op de rand van het strafschopgebied de bal in zijn be zit. Er was een klein, onbeschermd gaatje in het doel van RCH. Juist daar in schoot hij de bal, 11. RCH leek na dit doelpunt even ont moedigd. Van een overwicht was er enige tijd geen sprake meer. Maar ongeveer tien minuten voor de rust kwam de kentering. Baltechnicus de Wette goochelde op het middenveld Ci' derne switch stond rechtsbuiten van Lieshout toen op de plaats van Koster. Hij kreeg de bal toegespeeld, draaide zich op zijn rechtervoet half om en schoot de bal precies langs de paal, 21. Vrijwel onmiddellijk er na kon l'Amie met de grootste moeite een hard schot van de Wette onder controle krijgen, terwijl Couwenhoven om het vuur werk compleet te maken in volle ren tegen de lat kogelde. De weerstand van Vitesse verslapte hierna ziender ogen. Onophoudelijk kwam RCH terug. Succes bleef verder uit, ook al door het uitstekende verdedigen van Vitesse's achterhoede. De Bredase Concours hippique-, hardraverij- en renvereniging zal ter gelegenheid van de K.M.A.-fees ten op 25 en 26 Juli een nationaal con cours hippique organiseren op de uit gestrekte terreinen van de Chasseeka- zerne. De uitslagen van de Woensdag gehou den draverijen te Nootdorp zijn: Tomatenprijs afstand 182Ö m: 1. Quick Gregor (J. Ham) 2.49.6; 2. Red Stallion: 3. Padua. Tot. win. f 11.40, pl. f2.90, f 1.50, fl.80, gekop. f6.30, cov. f3.50. Perzikenprijs afstand 1820 m: le heat: 1. Pieter D (N. Heskes) 2.44.5; 2. Marum's Gregor; 3. Prof. Heny. Tot. win. f 1.70, Dl. f 1.60, f4.gekop. f7.60, cov. f5.90. 2e heat: 1. Luciennes B (G. Woudstra) 2.45.7; 2. Prof. Heny; 3. Pieter D. Tot. win. f 12.20, pl. f3.30, f3.50, gekop. f 23.80, cov. f 2.10. Definitieve uitslag: 1. Pieter D (N. Heskes); 2. Luciennes 3. Prof. Heny. Druivenprijs afstand 2360 m: 1. Larri kin (F. Wijma) 3.37.2; 2. Lex V; 3. Mees- ke S. Tot. win. f9.20, pl. f2.30, f 1.90, fl.70, gekop. f 12.70, cov. f8. Totale omzet f 17.224.50. De 23-jarige Australische Ian Ayre, in zijn land vierde op dc ranglijst, heeft Woensdag in het Wimblcdon-tournooi voor een daverende surprise gezorgd. In vier sets (6—8 6—4 11—9 6—2) wist hij niemand minder dan Enrique Morea, een van de acht geplaatste spelers en kampioen van Argentinië, uit te scha kelen. Alle overige „seeded players" lieten zich echter niet verrassen en be reikten, tezamen met nog 25 concurren ten, de derde ronde. Bij deze 32 over blijvers bevindt zich echter niet onze landgenoot Fred Dehnert. In straight sets zag hij zich door de Australiër Jack Arkinstall de pas afgesneden. Dehnert's vorm verschilde, en dan jammer genoeg in ongunstige zin, dui delijk met die, waarin hü twee dagen geleden Panajotovic had verslagen. Hij zag geen kans zijn beter smashen en beter verzorgde netspel voldoende uit te buiten, slaagde er niet in zijn tegenstander van het net weg te houden en moest keer op keer het hoofd voor de harde slagen van Arkinstall, die in de eerste ronde in vijf sets de Indiër Kumar had overwonnen, buigen. Het liep tenslotte op een duidelijke en ver diende 61 63 61 zege voor de Australiër uit. Van de geplaatste spelers had Jaro- slav Drobny het tegen de Amerikaan Bernard Bartzen ongetwijfeld het ge makkelijkste. In minder dan één uur. waarbij hij geen enkele service game afstond, sloeg hij Bartzen met 64 63 63. Ken Rosewall ging het minder goed af. Tegen Robert Abdesselam veroverde hij binnen korte tijd met preciese drives naar de hoeken en be keken drop shots met 63 en 61 de eerste twee sets. In de volgende set brak de Fransman echter door Rose- wall's service, kwam met 32 voor te staan en won met 6—4. Maar in de vier de set liet Rosewall er echter geen twij fel over bestaan, wie de sterkste was en bracht de set en partij met 6—2 op zijn naam. De uitslagen luiden: Heren enkelspel, tweede ronde: Arkinstall (Austr.) sl. (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, Woensdagavond De vele duizenden voetballiefhebbers, die Spangen be volkten, hebben waar voor hun geld gehad. Zij zagen een uitermate spannende wedstrijd waarbij door beide ploegen zonder dat speltechnisch een grote hoogte werd bereikt ondanks de drukkende warmte met veel overgave werd gespeeld. Dank zij goed open aanvalsspel verkeerden beide doelen voortdurend in gevaar. Pas ver in de tweede helft viel de beslissing ten gunste van Eindhoven. Nadat scheids rechter Martens om voor ons onbegrijpelijke redenen een doelpunt van E.V.V, had afgekeurd, liet hij kort daarop een duidelijk handsgeval van Van Rooy op het midden veld passeren; deze schoof de bal direct door naar Schmidt, uit wiens voorzet Van Melis hoog opspringend onhoudbaar langs Landman kopte. Alles wat blauw-wit was trok zich hierna in de verdediging terug, waardoor er voor de Rot terdammers geen doorkomen meer aan was. Met deze overwinning van Eindhoven is Sparta voor de kampioenstitel vrijwel uitgeschakeld, terwijl de Zuidelij ken opnieuw in de running zijn gekomen. jA°ea de vorige week bekend werd ge- ®akt dat Coppi wél en Bartali niet tot K "aliaanse ploeg voor de Ronde van 1; ahkrijk zou behoren, keerde de Ita- diP ?e Publieke opinie zich tegen Coppi Ui u'0-*1 daarop terugtrok. Maar het pu rist 's biermee geenszins tevreden, het q thans een zo sterk mogelijke ploeg, Cor, ?°Wel met Coppi als Bartali. Op riirtPi wordt thans van verschillende din en een beroep t- S te b-acht "rens gedaan om zijn hou- wijzigen. Zo heeft Magni ge- hem tot andere gedachten te ÏC0bieht dat hij, Coppi, de enige is die ^artai- ^an floppen. Naar verluidt, heeft )Vta ah geheel de vrije hand gelaten aan SeluC1 Vo°r de stappen welke deze wen- rv zou achten. hoUcjbpi heeft zich tot nu toe doof ge- riet Maar hij gaat regelmatig door liaaJ'Jn training, en dit is voor de Ita- °ri )A wielerenthousiasten aanleiding d® rp hopen, dat hij tenslotte toch voor ur zal starten. De Franse ploegen regionale ploegen van Frank- Ï6nnP^ completeren zijn de volgende Chunirf raangewezen: Audaire, Morvan, hier m „uclen Lazarides, Vitetta, Meu- 6VSPP lak' Quentin en Anzile. De £amBadJïst" Bares, Bastianelli, Colette, P °U2et %.uu8Sts' Dupont, Paret, Uittard en A t VlvieG reserves: Noord Oost Centraal: Anzile, Bauvin, Buchaille, Dacquay, Forestier, Hassen- forder, Labertonniere, Meunier, Quen- nehen, Walkowiak; reserves: Petrey en Munch. West: Audaire, Chupin, Esnault, Gue- rinel, Mahe, Mallejac, Marree, Morvan, Pontet, Jean Robic; reserves: Buitel en Houelbec. Zuid-Oost: Baffert, Kebaili, Lucien Lazarides, Matteoli, Mirando, Molineris, Privat, Vitetta, Rotta, Zelasco; reserves: Bianchi en Charles. II de France: Bober, Caput, Diot, Gueguen, Quentin, Redolfi, Renaud, Rouer, Telotte, Tonello; reserves: Bal- dassari en Carle. De Zwitserse ploeg zal bestaan uit: Koblet, Schaer, Huber, Chevalley, Schellenberg, Metzger, Pianezzi, Reiser Croci Torti en Diggelmann. Meili en Lafranchi zijn als reserves aangewezen. Kolonel John Hunt heeft gisteren ver klaard, dat hij na zijn succesvolle Everest- expeditie ook gaarne de Kantsjenjoenga, een andere, nog nooit beklommen top in het Himalayagebergte, zou willen be. klimmen. De Kantsjenjoenga is op twee na de hoogste berg van de wereld. Hij is 8.570 meter hoog. voor Landman gekomen, schoot hij juist langs de verkeerde kant van de paal. Aan de andere zijde moest Han sen al zijn talenten tonen, toen Boot die deze avond wegens gebrek aan tech niek, zijn supporters herhaaldelijk tot wanhoop bracht de keeper van de blauw-witten tot uiterste krachtsinspan ning noopte: vlak vóór de doellijn kon deze zijn fel schot meester blijven. Grote opwinding ontstond er, toen Landman het leder bij een uittrap te gen Terlouw schoot, waardoor Schmidt plotseling een leeg doel tegenover zich vond. Alles wat Sparta was, slaakte een zucht van verlichting: de linksbui ten zocht het doel in de wolken! Aan voerder Van Tuyl, die er voor door gaat, dat hij niet één bal mist, maakte kort achter elkaar twee fouten. Had den Boot c.s. sneller gereageerd, EVV zou voor een heel zware opgave zijn komen te staan, waarschijnlijk tè Fel en verbeten streden beide elf tallen verder, elkaar iedere duim grond betwistend, doch voorlopig capituleerden de verdedigingen niet. Wel moest Landman er eenmaal een tijgersprong voor over hebben, om zijn heiligdom voor een door boring te behoeden, nadat Schmidt weer gevaarlijk was doorgebroken. Van Ede en Boot brachten het niet verder dan de gebrs. Tebak. De tweede helft begon met een groot overwicht van EVV. De voorhoede liet vaak verrassende staaltjes voetbal zien, waarvan de gevolgen niet uitbleven: Schmidt schoot tegen de bovenlat, Van Melis, ondanks de scherpe bewaking die hij van Terlouw genoot, loste een kogel waar de doelman van Sparta alle moeite mee had, en Snoek schoot in het zijnet. Maar daarop kwamen de Rotter dammers in actie. Had men over slechts één schutter van formaat beschikt, de mannen van Van Tuyl zouden er niet zonder kleer scheuren zijn afgekomen. Nu overleef den de Eindhovenaren het offensief, dat geruime t(jd duurde en sloegen fel, misschien tè fel, terug. Maar begrijpe lijk, geprikkeld als men was door het onverwacht annuleren van een doelpunt van Van Melis, na twintig minuten ge maakt, waarin n.b. de grensrechter de laatste beslissing had! Het onversaagd werken werd echter spoedig beloond met een „goede" goal, waarvan we de totstandkoming reeds hebben gememoreerd. De resterende tjjd bleek voor de Rotterdammers te kort om nog wijziging in de stand te bren gen. Bovendien: Van Tuyl c.s. gaven geen krimp. Zelfs mocht Landman zich gelukkig prijzen, dat hij in de laatste phase meester van het terrein bleef. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat beide ploegen elkaar voor de com petitie nog nimmer hadden ontmoet. Het treffen tussen beide teams beperk te zich tot vriendschappelijke ontmoe tingen en tot de wedstrijden om de Zil veren Bal. Dehnert (Ned.) 61 63 61; Seixas (V.S.) sl. Skonecki (Pol.) 6—2 6—2 7—5; Drobny (Eg.) sl. Bartzen (V.S.) 64 63 63; Wilson (G.B.) sl. Buser (Zwits.) 64 63 63; Rosewall (Austr.) sl. Abdesselam (Fr.) 6—3 6—1 4—6 6—2; Davidson (Zw.) sl. Golden (V.S.) 63 64 64; Ampon (Philip.) sl. Katona (Hong.) 64 63 61; Stockenberg (Zw.) sl. Ager (V.S.) 7—5 8—6 6-4; Worthington (N.Zeel.) sl. Bergelin (Zw.) 26 60 6—3 62; Hartwig (Austr.) sl. Paish (G.B.) 6—8 6—3 6—3 6—2; Patty (V.S.) sl. Tsai (Hongkong) 75 62 60; Ayre (Austr.) sl. Morea (Arg.) 68 64 119 62; Johansson (Zw.) sl. Grinda (Fr.) 3—6 6—1 6—4 6—2; Torben Ulrich (Den.) sl. Merlo (It.) 6—4 3—6 6—2 6—3; Rose (Austr.) sl. Lewis (G.B.) 63 63 62; Molinari (Fr.) sl. Peten (Belg.) 61 36 60 6—0; Wilderspin (Austr.) sl. Bulmer (G.B.) 62 63 75; Mulloy (V.S.) sl. Hubert (Oostenr.) 6—2 62 36 64; Hoad (Austr.) sl. Nath (India) 60 64 61; Brichant (Belg.) sl. Lister (G.B.) 8—6 6—3 6—0; Washer (Belg.) sl Tan (Indonesië) 60 63 63; Nielsen (Den.) sl. Malcolm (Zuid Afr.) 61 61 8—6; Larsen (V.S.) sl. Butler (G.B.) 64 6—2 7—5. Dames enkelspel tweede ronde: mevr. H. Weiss (Arg.) sl. mevr. A. Downey (Ierl.) 63 61; mej. A. Mortimer (G.B.) sl. mej. S. Schmitt (Fr.) 2—6 6—0 6—1; mevr. J. Rinkel—Quertier (G.B.) sl. mej. M. Harris (G.B.) 6—3 6—2; mevrouw N. Adamson (Frankrijk) sl. mejuffrouw R. Bulleid (G.B.) 1—6 63 63; Shirley Fry (V.S.) sl. mej. F. Walthew (G.B.) 6—2 6—2; Dorothy Kno- de-Head (V.S.) sl. mej. K. Fageros (V.S.) 8—6 6—3. Herendubbelspel, eerste ronde- Abdes selam en Borotra (Fr.) sl. Clark en Hovell (G.B.) 63 62 6—3. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Julie Sampson (V.S.) en Hoad (Austr.) sl. mej D. Spiers (G.B.) en Hackett (Ierl.) 61 63; Jean RinkelQuertier en Pais (G.B.) sl. mej. D. Kilian (Z, Afr.) en Geelhand (Belg.) 63 62. Een te Zürich gehouden internatio nale wielerwedstrijd tussen de Zwitsers Plattner en Von Buren en onze land genoten Van Vliet en Derksen_ is in een gelijke stand van 11 geëindigd. In de sprintwedstrijd over 5 manches won Van Vliet drie maal, Derksen één keer, terwijl Plattner ook één keer zegevierde. In het sprintklassement bezette Van Vliet met 3 pnt., de eerste plaats vóór Derksen (5 pnt.), Von Buren en Plattner (beiden 7 pnt.). Nederland kreeg voor het eind-klassement 1 punt. Voorts stond een koppelwedstrijd over 1 kilometer op het programma, waarin Plattner en Von Buren, die in 1 min. 3.8 sec. wonnen, de stand gelijk maak ten. Van Vliet en Derksen werden in 1 min. 4.2 sec. tweede. VEILING POELDIJK, 24 Juni. Tomaten A 10.40—11.10, B 10.10—10.60, C 10.00—10.70, CC 8.50—9.50, Bonken 7.008.per bak van 12y2 kg. Aardappelen, grof 5.40—6.10, grote 5.40—6.50, grote poters 4.60—5.60, klei ne poters 4.20—5.20, kriel 2.90—3.90. per kist van 25 kg. Tuinbonen 2.30—2.45, per kist van 12 kg. Druiven: Frankenthaler 2.10 2.65, Alicante 2.302.80, Blauwe Emil 2.15 —2.40, Gros Maroc 2.10, Golden Cham pion 3.804.30, Muscaat 5.20, Aardbeien: 0.70—1.25, Perziken 0.600.95, Rode Bessen 0.801.Pruimen: June Blood 0,55—1.05, Golden Japan 1.00—1.85, Ontario 1.251.70, Prinsessebonen 1.70—2.—, snijbonen 1.20— I.55, Andijvie 0.06—0.09, Kroten 20, Breek- peen 20, Postelein 16—18, Uien 18—22, Ra barber 0.081/2—0.11, alles per kg. Bloera- kool (6) 13—23, (8) 11—18, (10) 8—15, (12) 8. Perziken (2 22—27, (3) 17—25 4) 10—17 (5) 710, (6) 68, Komkommers A 15— 16, B 1617, C 1217, Netmeloenen 1.15 1.25, Paprica 10—28, Aubergine 53—65. Prui men: Golden Japan 0.07',i—0.20, Santa Rosa 15—22, alles ppr stuk. Pepers 2.05—2.15, Sla A 3.30, A2 2.60 per 100 stuks. Peen 14.00 —18.—, Sjalotten 7.50, Selderij 2.—, Kroten 7.—, Bonenkruid 1.50, alles per 100 bos. KUCHTE KALVERENMARKT UTRECHT 24 Juni. Aanv. 81 st. Prijzen f 45—55 p. st. en f 1.151.35 per kg. Handel gul. KAASMARKT WOERDEN, 24 Juni. Aan gevoerd 264 partijen. Eerste soort f 2.14 2.20, tweede soort f 2.05—2.13, zware tot f 2.40. Handel traag. Wimbledon is begonnen en van heinde en ver stromen de toeschou wers naar deze tenniscourts, om te zfien, en gezien te worden. Het traditionele „Wimbledon-weer" heeft weer ingezet en dag aan dag zitten de belangstellenden op de volgepakte tribunes in hun luchtigste plunje te bakken in de zon. Men ziet er .de echt Engelse heren- sportkleding en damestoiletjes u'it Parijs, New York en Londen. Origineel of chic, sportief of klassiek, men vindt het hier naast elkaar, wanneer men zijn ogen de kost geeft. Naar de memng van de fotograaf werd het meest originele toiletje gedragen door de Amerikaanse tennisster Gloria Hutier, die een donkerblauw japonnetje, versierd met een piraatzijn schip, het geld, dat hij had veroverd en een vlag, droeg. Gloria had een tasje uitgekozen, dat goed bij haar toiletje paste: een scheepslantaarn, die, om in stijl te blijven, een uit raffiaschakels bestaand hengsel had. Maar, Gloria had nog meer pijlen op haar boog. Dat bleek, toen zij zich ver toonde in een wit jasje, bedrukt met de portretten van de „groten" van Wimbledon, en met een afbeelding van de All-England. Club. Op Gloria's jasje prijken, geheel boven: Gardner Mulley, daaronder, v. I. n. r.: Gussie Moran, „Big" Bill Tilden en Beverley Baker. Onder, v. I. n. r.: Nancy Chaffee, Budge Patty en Gloria Butler zelf. Een plastic tasje completeert het geheel. De laatste etappe van de Ronde van Zwitserland, van St. Moritz naar Zürich (246 km), is gewonnen door de Zwitser Koblet, die hiermede tevens winnaar werd van de Ronde van Zwitserland. Het klassement van de achtste en laat ste etappe luidt: 1. Koblet (Zwits.) 7 uur 5 min. 42 sec.; 2. Clerici (It.) 7.18.02; 3. Schaer (Zwits.) z.t.; 4. Ba- rozzi (It.)'z.t.; 5. Kamber (Zwits.) 7.20.13 6. Metzger (Zwits.) z.t.; 7. Cerami (It.) z.t.; 8. Russenberger (Zwits) z.t. Het eindklassement luidt: 1. Koblet (Zwits.) 50.22.11, 2. Schaer (Zwits.) 50.40.51, 3. Barozzi (It.) 50.45.31, 4. Cle rici (It.) 50.46.39. De Ronde van Toscane over 245 km, is gewonnen door Bartali in 6 uur 43 min. 17 sec. Tweede werd Brasola in 6.46.15, derde Pettinati in 6.46.47 en vierde Pellegrini 6.47.48. In deze wed strijd, waaraan alléén Italianen deelna men, moest Coppi de strijd wegens buikkrampen staken. Uit een veld van zeventig amateurs is de Amsterdammer Gerard Bakx win naar geworden van de Ronde van Drente, die ter gelegenheid van de Dutch T.T. voor de derde maal te As sen werd georganiseerd. Voor het 185 km.-lange parcours, dat de wielrenners in drie grote lussen rond Assen voerde, had de 18-jarig^ hoofdstedeling 4 uur en 53 minuten nodig. De tweede plaat? was voor Van den Broek (Breukelen), terwijl de Amsterdammer De Hoog der de werd. Roelofs (Arnhem) eindigde op de vierde plaats; al deze renners no teerden dezelfde tijd als de winnaar. Geen Nederlands succes ie Ostende Te Ostende is een wegwedstrijd voor profs gereden over 157 km. Onder de deelnemers bevonden zich enkele Ne derlandse renners, die zich echtfrjniet bij de eersten wisten te plaatsen". Dé uit slag luidt: 1. Firmin (Belg.) 3 uur 28 min., 2. Jochums (Belg.), 3. M. Rijckaert (Belg). 14 ex aequo: een grote groep renners, waarbij onze landgenoten Henk Stevens, Lambrichs, Janssen, Gelissen en Verweimeren. ABBEKERK 25 te Cadiz. ALCHIBA 24 van Antwerpen n. R'dam. ATLAS 24 van Ferrol n. Gibraltar. ALBLASSERDIJK p. 25 Ouessant n. Liss. APPINGEDIJK p. 25 Azoren n. R'dam. AMSTELVAART p. 25 Lands End, n. St. Lawrence. AALSDIJK 24 van Tampico n. New Orleans. ALPHACCA 24 van Vittoria n. Bahia. ALTAIR 24 van Paranagua n. Santos AMOR 25 te Rotterdam. AMPENAN 24 van Charleston n. Philad. AMSTELDIJK 24 van Philad. n. N. York. ARGOS 25 te Rotterdam. AAGTEDIJK 24 van New York naar Buen Aires. ABBEDIJK 26 te New York. ALDEGONDA 24 van Bangkok n. Pladju. ALKAID 24 van Pto. Alegre n. Rio Gr. AMSTELTOREN 25 te Genua. ARENDSDIJK 24 van Santos n. B. Aires.. ARENDSKERK 24 van Yokohama naar Nagoya. BENNEKOM 24 te Bahia. BLOMMERSDIJK 25 te Rotterdam. BARENDRECHT p. 25 Perim n. Suez. CASTOR 24 te Amsterdam. CERONIA p. 25 St. Helena n. Curag. DUIVENDIJK 25 te Portland. DOURO 24 van Catania n. Triest. DRACO 24 te Amsterdam. DUIVENDRECHT 25 te Hamburg. DELFLAND p. 25 Las Palmas n. Amst. DRENTE 24 van Djeddah n. Aden. EENDRACHT p. 25 Dungeness n. R'dam. GADILA 24 van Singapore n. Suva. HOOGKERK 25 te Antwerpen. HESTIA 24 van Guanta n. Cumana. HELICON 24 van Maracaibo n. N. York. INDRAPOERA 25 te Pt. Swettenham. ILIAS 25 te Limassol. JUPITER 25 te Gibraltar. JAGERSFONTEIN 24 van Kaapstad naar Pt. Elizabeth. KOTA AGOENG 24 van Djeddah n. Suez. KATA BAROE p. 24 Perim n. Massawa. KERTOSONO p. 24 Has-al-Hadd n. Bahr. KARIMATA 24 van A'dam n. Antw. LIEVE VROUWEKERK p. 25 Kuria Muria naar Karachi. LEOPOLDSKERK 25 te Khorramshar. LOMBOK 25 nm. te San Francisco- LAERTES 24 van Tj. Priok n. Cheribon. LEKKERKERK p. 24 Ras-al-Tadd n. Bahr. MURENA 25 te Miri. MYONIA 24 te Piraeus. MAPI A 24 van N. York n. Baltimore. NIEUW AMSTERDAM 24 van Le Havre n. Southampton. NOORDWIJK 24 van New York n. Nassau. NIGERSTROOM 25 te Pointe Noire. OBERON 25 van Amst. n. Maracaibo. ONDINA 24 van Singapore n. Calcutta. PAPENDRECHT p. 24 Perim n. Suez PLATO 24 te Genua. PRINS WILLEM IV 25 te Havre. RADJA 24 van Colombo n. Belawan. RUYS 23 te East London. STENTOR 25 te Paramaribo. SCHERPENDRECHT p. 24 Kp. St. Hoque SCHIE 24 van Patras n. R'dam. SIBAJAK 25 te Surabaja. SLIEDRECHT 24 van Isle of Grain naar Kaapstad. STAD MAASSLUIS £4 van Middlesboro n. Narvik. STAD ROTTERDAM 25 te Narvik. STRAAT SOENDA 25 te Singapore. SUMATRA 24 van Aden n. Singapore. TITUS 24 van Barbados n. Port of Spain. VAN LINSCHOTEN p. 24 Kp. Palmas n. Abidjan. WIELDRECHT 24 van Swansea n. R'dam. WILLEMSTAD 25 tè La Guaira. WESTLAND 25 te Buenos Aires. WATERLAND 23 van Buenos Aires naar Amsterdam. WONOSARI 24 te Singapore. IJSSEL 24 van Napels n. Piraeus. ZONNEWIJK p. 24 Scillys n. Adam. Bij de in de Leidse Hout door „Hol land" gehouden avondwedstrijden heeft Fanny Blankers-Koen de 80 meter hor den dames in 11.5 sec. gewonnen. Puck Brouwer werd eerste op de 100 meter in 12.1 sec. 36. Een paar straten verderop gingen Stockedief en Pimpel weer gewoon lopen. Plotseling greep Koos de veldwachter bij de arm en zei: „Kijk daar eens." Stockedief blikte in de door zijn metgezel aangeduide richting en zijn oog viel op een man die bij een auto matiek een croquetje stond te eten. „Koster Snuiter", kreet hij. „En niemand anders", zei Pimpel. Zij stap ten op hun etende dorpsgenoot af en tikten hem op zijn schouder „Zo zijn jullie daar", zei de koster, „die croquetjes hier zijn niks waard. Allemaal meel. Eerst had ik nog een nierbroodje willen nemen, maar je hoort nogal eens van wandelende nieren tegenwoor dig." „Wat kom jij hier doen", vroeg de veldwachter. „Wel", antwoordde Snuiter. „Ik las in de krant, dat jullie in moeilijkheden zaten. Gevangenis en zo. En ik kon nog net de laatste trein halen." „Da's nobel van je, Snuiter", zei Pimpel. „Da's verdomd nobel", zei Stockedief schor en hij drukte de koster ontroerd de hand. „Zullen we nog een slaatje pikken?" vroeg Snuiter. Ben je gek. Laat liggen die rommel", zei Koos. „Ik heb wat anders." En hij haalde van onder zijn jas een ferme kip te voorschijn. „Net op de vlucht gegrepen", zei hij. „Kom mee." Zij gingen gedrieëlijk naar het dichtstbijzijnde park. Daar begon Pimpel onmiddellijk zijn kip te plukken en Snuiter legde van gesprokkeld hout een vuurtje aan. Het braden van het beest was voor Koos een wissewas. En even later had elk van hen een flinke bout in zijn vingers. „Eigenlijk is het diefstal", zei de veldwachter tussen twee happen door. „Ja, heerlij.;", zei Snuiter, knor rend van welbehagen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 7