De wielersport op de baan tot nieuw leven Trainingsavonden met wedstrijd element een succes gewekt Twee Australiërs in kwart eindstrijd herenenkelspel /UIT DE GLORIEJAREN VAN HET NEDERLANDS ELFTAL Een zomer in Kromdorp Strijd van motor tegen vliegtuig op de TT 38 GELIJKHEID r Gelukkig initiatief D. Bessem Coppi's besluit definitief Rob van Meegeren trekt sich terug Zwitserland wint met 2—3, Oranje niet naar Rome ZATERDAG 27 JUNI 1953 PAGINA 4 Tournooi te Wimbledon V. Ned. Limburg-Belgisch Limburg Om de „Coupe Coenegracht" - NEDERLAND-ENGELAND „T.T.-Marathon" voor Van der Zande K. Boesekool overleden Damrubriek W// V///. 2% Schaakrubriek Oplossing kruiswoordraadsel van Donderdag Concours- hippique te Spa Fraaie prestaties van Nederl. ruiters Jubileum-wandeltochten Johez Haarlem (Van een onzer verslaggevers) De directeur van het Olympisch Stadion te Amsterdam, de heer D. J. Bessem, draagt de wielersport op de baan een warm hart toe. Dat is ons duidelijk geble ken tijdens een vraaggesprek met hem, gisteravond, naar aanleiding van de vorderingen inzake zijn ongeveer een maand geleden genomen initiatief, om jeugdige renners, amateurs zowel als nieuwelingen, voor de baansport te enthou siasmeren. Wie geen vreemdeling in het Jeruzalem van de wielersport is, zal ongetwijfeld bekend zijn, dat de opleving van de wegrennerij de laatste jaren min of meer afbreuk is gaan doen aan de lust van onze wielerjeugd, hun krach ten op de wielerbaan in te zetten. Een begrijpelijk verschijnsel, indien men bedenkt, dat tot voor kort in het vielrenseizoen geen gelegenheid be stond door middel van speciale baan- trainingswedstrijden de animo aan te wakkeren. Weliswaar had Olympia zo au en dan krachtmetingen in clubver band, doch daarmede waren de moge- jkheden voor niet-clubleden toch ge- eel buitengesloten. D. Bessem begreep dan ook heel goed, dat hier om voor de hand liggende re- enen spoedig verandering in diende te komen. Dienaangaande zocht hij con- act met de K.N.W.U., waarin hij het oorstel te berde bracht het Olympisch tadion gedurende het seizoen op een oordeweekse avond open te stellen voor en, die serieuze bedoelingen koeste en zich op het baanrijden te willen oeleggen. Om dit initiatief ook lande- ijk zo effectief mogelijk te laten wer en zocht hij tevens contact met de di- ecties van het Utrechts Stadion en het offertstadion te Nijmegen, welke ech- er, helaas, niet nader op de plannen ngingen; plannen, die mede tot inhoud adden, dat ook het publiek de gele genheid geboden werd de verrichtin gen van de wielerjeugd gade te slaan. Aldus wilde D. Bessem bereiken, dat èn de renners èn de toeschouwers van deze noviteit in het belang van de baan sport konden profiteren. Om het geheel zo attractief mogelijk te maken, besloot men bovendien de trainingsritten een volledig wedstrijdkarakter te geven. Dat de resultaten tot nu toe aan de verwachtingen hebben voldaan en rijp ijn in de toekomst een ruime vlucht te kunnen nemen, hebben wij gister avond in het Olympisch Stadion met oldoening kunnen* vaststellen. Een compleet wielerprogramma werd in vlot tempo afgewerkt: sprintwed strijden voor amateurs en nieuwelin gen; een afval wedstrijd voor nieuwe lingen; een klassemeiitswedstrijd voor amateurs en een stayerswedstrijd voor jonge en aankomende profs over een afstand van 40 km. En dat de deelne mers niet zó maar hun rondjes draaien, doch zich wel degelijk tot het uiterste inspannen om een eervol resultaat te behalen, daarover bestond niet de min ste twijfel. Speciaal de nieuwelingen, die hele maal nooit in de gelegenheid verkeer den op de baan hun mogelijke aanleg e demonstreren, hebben getoond dat er in de toekomst in hun gelederen sprln- \tets 'met aanleg schuilen, die de bloed- larmoede, welke momenteel in de rijen ivan amateurs op dit punt heerst, groot eels kunnen opheffen, mits zij vanzelf- rekend hetzelfde enthousiasme blijven Fausti Coppi is niet gezwicht voor de aandrang van vele zijden op hem uit geoefend om tóch deel te nemen aan de Ronde van Frankrijk. HU heeft aan ver- egenwoordigers van de Italiaanse wie lerbond, de rüwielfabriek en de Fran se organisatoren van de Ronde ver klaard, dat hU niet mee doet, en dat dit zijn laatste woord was. opbrengen. Een finaletijd van 12 4/5 sec. (gereden door de winnaar v. Lachterop) vergeleken bij die van de amateurs: 12 3/5 sec. (Mahn) duidt, dunkt ons, belangrijk in deze richting Ook het aantal belangstellenden op de tribune gedijt zienderoogen. Giste ren bedroeg het reeds 2000 en gezien de snelle groei vanaf de „pre mière" zal ook dit getal in de komende Vrijdagavonden tot September aanmer kelijk toenemen. Met recht kan dus gewag worden gemaakt van een nieu we fase in het bestaan van de baan- rennerij. Helaas deden zich tijdens de wed strijden zowel bij de nieuwelingen als de amateurs enige valpartijen voor, waarbij twee renners uit eerstgenoemde categorie respectievelijk met een gebro ken sleutelbeen en een lichte hersen schudding naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De resultaten van diverse ontmoetin gen luidden als volgt: Finale sprint nieuwelingen: 1. Van Lachterop (12 4/5 sec. over de laatste 200 M.); 2. Post; 3. Braat. Amateurs: 1 Mahn (12 3/5 sec.); 2. Schotman; 3. Kooyman. Klassementswedstrijd amateurs: 1. Wies- sen (10 pnt.); 2. v. d. Berg (7 pnt); 3. v. Rossum (6 pnt.). Stayers: 1. Wierstra (v. d. Bom) 33 min. 26 sec.; 2. Staken burg (Bustraan); 3. Fransman (Wiers- ma); 4. Kunst (v. Roey): 5. v. d. Kamp (opgegeven wegens defecte motor De Graaf). Australië heeft in ieder geval reeds twee vertegenwoordigers in de kwart eindstrijden van het heren enkelspel van het Wimbledontournooi. In de achtste finales sloeg Lewis Hoad de Amerikaan Stewart met 60 63 62 en Ken Rose- wall maakte aan de illusies van zijn landgenoot Arkinstall, de overwinnaar van Fred Dehnert in de tweede ronde, een einde: 46 3—6 61 61 62. Rose- wall zal het nu tegen de winnaar van de partij tussen Mulloy en Nielsen op te nemen krijgen, Hoad ontmoet degene, die in het duel Rose-Brichant zegeviert. Wanneer Mulloy nummer één op de Amerikaanse ranglijst van Nielsen wint, en er zijn maar weinigen die daar aan twijfelen, dan kon die kwartfinale voor de 18-jarige Rosewall wel eens bij zonder moeilijk worden. Want nu reeds in de strijd met zijn landgenoot Jack Arkinstall had de favoriet voor de titel de grootste moeite de laatste acht te be reiken. In het begin was het vrijwel alles Arkinstall was de klok sloeg en hij zag zich dan ook binnen korte tijd voor het verlies van de eerste twee sets (46 36)- geplaatst. Maar in de 3e set kwam hij er eerst goed in, kregen zijn slagen weer de oude vaart en lengte en met 61 61 6—2 redde hij de situatie mees terlijk. Lewis Hoad had het daarentegen tegen Hugh Stewart gemakkelijker dan verwacht werd. Stewart bleek bij lange na niet tegen het tempo en de accura tesse van Hoad opgewassen en werd in straight sets 60 63 62 naar de nederlaag gebracht. De Amerikaan Larsen nam op de Zweed Johansson wraak voor de ne derlaag, die deze hem vorig jaar op Wimbledon in de eerste ronde in vier sets bezorgd had. Larsen won met 86 62 6—0 en schaarde zich hiermee onder de acht overblijvers in het heren enkelspel. Bij de dames is de eerste geplaatste speelster gewipt. Heather Brewer (Ber muda) zorgde daarvoor, door mevr. Chatrier (Fr.), de vroegere Britse Susan Partridge, in de derde ronde met 75 63 te overmeesteren. In de eerste set had het er alle schijn van dat mevr. Chatrier een gemakkelijke overwinning zou gaan behalen. Maar bij een 40 stand voor de Franse, nam Heather Brewer het initiatief over. haalde op tot 44, won de eerste set met 75, om daarna ook de tweede met 6—3 op haar naam te brengen. Voor mevr. Adamson en Destremau (Fr.) werd de tweede ronde van het ge mengd dubbelspel een wel heel gemak kelijke opgave. Mevr. Lagerborg (Zw.) en onze landgenoot Rob van Meegeren trokken zich n.l. terug. De uitslagen luiden: Heren dubbelspel tweede ronde: Davidson (Zw.) en Larsen (V.S.) sl. Kemp (Ierland) en Mohtadi (Iran) 63 63 75; Nielsen en Torben Ulrich (Den.) en Bartzen en Golden (V.S.) 68 63 9—7 afgebroken wegens slecht licht; Drobny (Eg.) en Patty (V.S.) sl. Arkinstall en Green (Austr.) 63 79 64 62; Stewart (V.S.) en Vieira (Braz.) sl. Ayre en Wilderspin (Austr.) 4—6 1614 75 75; Mulloy en Seixas (V.S.) sl. Ampon en Deyro (Phil.) 63 6—3 62; Hartwig en Rose (Austr.) sl. Gardini en Merlo (It.) 61 64 61; Brichant en Washer (Belg.) sl. Kupfer- burger en Vermaak (Zd. Afr.) 86 86 10—8; Hoad en Rosewall (Austr.) sl. Palad en Petrovic (Zd. Sl.) 62 62 64; Huuber en Redl (Oostenr.) sl. Fon- seka en Scharenguivel (Ceylon) 61 3_6 6—3 6—4. Heren enkelspel derde ronde: Brichant (Belg.) sl. Black (Rhodesia) 7—5 10—8 63. Vierde ronde: Ken Rosewall (Aust.) sl. Arkinstall 4—6 3—6 6—1 6—1 6—2; Hoad (Austr.) sl. Stewart (V.S.) 60 63 62; Larsen (V.S.) sl. Johansson (Zw.) 86 6—2 60; Davidson (Zw.) sl. Wilson (G.B.) 6—3 4—6 8—10 6—0 6—2. Dames enkelspel derde ronde: mevr. M. Cheadle (G.B.) sl. mej. M. Bourbon- nais (Fr.) 6—4 6—4; mej E. Volmer (Did.) sl. mevr. H. Strecker (Oostenr.) 6—2 62; mevr. W. Brewer (Bermuda) sl. mevr. P. Chatrier (Fr.) 75 63. Dames dubbelspel eerste ronde: mej. H. Fletcher en mevr. J. Rinkel (G.B.) sl. mej. G. Hoahing en mej. G. Woodgate (G.B.) 62 62; mevr. N. Adamson en mej. S. Schmitt (Fr.) sl. mevr. K. Gra hamMurray en mevr. J. Higglnson (Zd. Afr.) 61 4—6 64. Tweede ronde: Maureen Connolly en Julia Sampson (V.S.) sl. mej. A. Bilse en mej. J. Scott (Zd. Afr.) 6—4 6—0. Gemengd dubbelspel tweede ronde: Doris Hart en Seixas (V.S.) sl. mevr. P. Glover en G. R. Bartroli (Spanje) 60 60; mevr D. Knode (V.S.) en Hartwig (Austr.) sl. mevr. W. Gordon (Oeganda) en Borotra (Fr.) 63 61; mevr. N. Adamson en Destremau (Fr.) winnen van mevr. Lagerborg (Zw.) en Van Meegeren (Ned.) door w.o.; Julia Samp son (V.S.) en Hoad (Austr.) sl. mej. H. Fletcher en Statham (G.B.) 6—1 62; Derde ronde: Maureen Connolly (VS) en Rose (Austr.) sl. mevr. S. Hammersley (G.B.) en Kumar (India) 62 63. De ouderen onder ons zullen zich nog levendig de op winding herinneren, die zich in de Meidagen van 1934 van vele duizenden voetballiefhebbers in ons land mees ter maakte. Het Nederlands elftal, waarvan men grote verwachtingen koesterde, moest immers naar Milaan en zou via een overwinning op het niet sterk geachte Zwit serland naar Rome mogen, om daar verder te stryden voor een eervolle plaats in de wereldkampioenschappen. Het mocht echter niet zo zün. Milaan werd voor de man nen van Lotsy een Waterloo: Oranje verloor, volkomen onverwacht, met 23. ,,We zullen niet trachten onze teleurstelling hierover te verbergen", zo schreven de kranten de volgende dag. „Want hoewel ongemotiveerd optimisme ons vreemd is, hadden we in stilte toch méér gehoopt, dan dit té snelle einde van een schone droom. We aanvaarden echter de harde werkelijkheid in het troostend besef, dat het Ne derlands elftal zijn plicht heeft gedaan. Het is met ere gesneuveld tegen de Zwitserse profs, die, hoewel inge deeld bij de acht zwaksten, een der sterkste ploegen van Europa bezitten. We brengen gaarne hulde aan de Oran jejongens. Zij hebben gezwoegd van het begin tot het einde en daardoor bewezen, dat Nederland meetelt in de rij der sterkste voetbalnaties. Ongetwijfeld zal Milaan echter voor velen een koude douche betekenen, die geen kwaad kan, omdat we daardoor weer tot de werkelijk heid zijn teruggekeerd." Omdat de Ajax-doelman Keizer tóch niet de aangewe zen man bleek te zijn om de nodige rust in onze ach terhoede te herstellen, had de Technische Commissie een beroep gedaan op Van der Meulen en hem bereid ge vonden het Nederlandse doel nog eens en nu voor de allerlaatste maal te verdedigen. Voor deze historische strijd stonden de volgende elftallen tegenover elkander: Nederland: Van der Meulen, Weber en Van Run, Pel- likaan, Andriesen en Van Heel, Wels, Vente, Bakhuys, Smit en Mijnders. Zwitserland: Séchehaye, Minelli en Weiier, Guinchard, Jaccard en Hufschmidt, Von Kanel, Passello, Kielholz, Abegglen en Bossi. Aangemoedigd door wel tienduizend Nederlanders, die de verre reis naar Italië hadden ondernomen, zetten de Oranjehemden in de beginperiode tal van aanvallen op; deze strandden op de hechte Zwitserse defensie. Via de linkervleugel brachten de mannen uit de bergen Weber in ernstige moeilijkheden en boekten reeds na zeven mi- Het Nederlands elftal, dat helaas tegen Zwitserland het onderspit moest delven. Staande van links naar rechts: Weber, Van Run, Van der Meulen, Anderies- sen, PelTlkaan, Van Heel en Lotsy. Knielend: Wels, Vente, Bakhuys, Smit en Van Nellen. nuten succes. Bossi kreeg weer eens gelegenheid de bal gevaarlijk voor ons doel te plaatsen. Kielholz maakte ge bruik van de kans daar hij door de beide backs werd vrij gelaten en Van der Meulen werd door het schot van laatstgenoemde volkomen verrast. (01). Nederland bleef in het defensief en had daarbij over geluk niet te klagen. Van Run, evenals Andriesen veel minder resoluut dan anders, kogelde eens keihard tegen de eigen doelpaal Toch kwam dan nog onverwachts de gelijkmaker, toen Guinchard een ernstige fout tegen Smit beging. Van Heel plaatste uit de toegestane vrije schop het leder fraai voor het Zwitserse doel, waar Smit gereed stond hard in te schieten. Onze voorhoede, aangemoedigd door dit succes, speelde daarna geruime tijd beter. Helaas zag Bakhuys, die danig in de gaten werd gehouden, geen kans een van zijn beroemd geworden kogels af te vuren. In deze perio- le van licht overwicht gaf Hufschmidt plotseling een trap naar voren. Kielholz ving de bal op en gaf met een for midabel schot zijn land opnieuw de leiding. In de tweede helft zette Nederland een overdonderend offensief in, dat echter niet het gewenste resultaat op leverde: Séchehaye en de zijnen hielden stand. Een beetje ontmoedigd werd na verloop van tijd verder gestreden 5n toen Bossi Passello een kans bood tot schieten was Van der Meulen voor de derde maal geslagen. Oranje zag daarop nog wel kans de achterstand door Vente te ver kleinen, doch verder bracht men het niet meer (23). Nederland ging dus niet naar Rome, doch de lange veg terug naar huis. mSmm 38. Ook gingen zij de leeuwen bezichtigen. Koster Snuiter gaf een diepgaande verklaring van de her komst van de beesten; Pimpel luisterde afwezig, en achteloos wat aan het slot van de kooi morrelend, toe. Toen gingen zij verder. „Ik hoor gesnuif achter me", zei Stockedief. Pimpel keek om en zei: „Dat kan uitkomen. Er is een leeuw met ons meegelopen. Ik heb schijnbaar per ongeluk het hek open gepeu terd". „Nou ja", zei Snuiter, „zo'n beest wil ook wel eens een vrije middag". Hij vatte het dier vrien delijk bij de manen en zo wandelden zij met z'n vieren verder. Juist duwde Pimpel het beest een suikerklontje in de muil, toen er een oppasser aan kwam. „Maar heren", zei de man bestraffend, „u weet toch zeker wel, dat het verboden is de dieren te voederen?" „Kom, kom", zei Snuiter, „aan een enkel klontje zal-ie zich toch waarachtig niet over eten". „Waar wilde u eigenlijk met dat beest naar toe?" vroeg de oppasser belangstellend. „Meneer hier is dierentemmer", zei Pimpel, op Stockedief wijzend. „O, dat is wat anders", antwoordde de man. Nou begrijp ik het tenminste. Nou, succes hoor". En met de handen op de rug wandelde hij kalm verder. „Een aardige man", zei Snuiter voldaan. „Die gunt tenminste ieder diertje z'n pleziertje". Hedenavond wordt op het Juliana- terrein te Spekholzerheide de 52ste ont moeting om de „Coupe Coenegracht" gespeeld tussen de vertegenwoordigen de ploegen van Nederlands en Belgisch Limburg. De elftallen zijn als volgt samenge steld: Nederlands Limburg: doel: Jacobs (Limburgia); achter: Muyris (Maurits), De Vries (Roermond); midden: Spanjer (Limburgia), Gubbels (VVV), Eggels (Limburgia). voor: Adang (Juliana), Kleintjes (Maurits), Van Diessen (Ju liana), Ummels (MW), Hanneman (Bleyerheide). Belgisch Limburg: doel: Dullens (Wa tereschei): achter: v. Oirbeek (St. Trui den), Pelaers (C. Tongeren); midden: Stay (Patria Tongeren), Pollemans (St. Truiden), Gorissen (Cercle Tongeren); voor: Smolders (Beeringen), Geens (Beeringen), Vliers (Patria Tongeren), Bollen (Waterschei), Appeltans (St. Truiden. Op het H.C.C.-terrein te Den Haag heeft het Nederlandse studentencricket- team een grote nederlaag geleden tegen een elftal van de Cambridge University, dat onder de naam „Crusaders" uit kwam. De Engelse studenten wonnen met 4 runs en nog 7 wickets in handen. s- Advertentie Dinsdag 30 Juni 8 uur OLYMPISCH STADION cPixnwsY" team Populaire prijzen. Bespreekt tijdig Uw plaatsen. s PORT PANNING ENSATIE De te Assen gehouden z.g. T.T.-Mara thon, een 25 kilometer loop, is gewon nen door Janus van der Zande (Olym pia '47) in 1 uur 29 min. 7.2 sec. Zijn clubgenoot De Koning kwam in 1 uur 29 min. 39 sec. op de tweede plaats en derde werd Overdijk (A.A.C.) in 1 uur 29 min. 39.3 sec. De Jong (G.A.C.) ein digde in 1 uur 30 min. 41.2 sec. als vier de, Van Ginkel (G.A.C.) werd vijfde en Ruberg (Minerva) zesde. Op 70-jarige leeftijd is te Den Haag overleden de heer K. Boesekool, een vooral in wandelsportkringen zeer be kende figuur. Sinds 1910 was de heer Boesekool administrateur van de. Ne derlandse Bond voor Lichamelijke Op voeding. Hij was drager van de gouden ere-medaille van de orde van Oranje- Nassau. Na de tweede dag van de tweede toetswedstrijd tussen Engeland en Aus tralië luidt de stand: Australië all out voor 346, Engeland 177 voor 1. Probleem No. 2023 van H. J. C. A. Nunnik te Delft; voor geoefenden. Zwart 9 stukken op 7, 8, 14, 17, 22, 23, 24 35 40 Wit 9 stukken op 31, 32, 33, 38, 41, 43, 44, 48, 50. Wit speelt en wint; oplossingen kun nen ingezonden worden tot 15 Juli a s. aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. Attentie: In de opgave voor No. 2022 staat: zwart dam op 6 en 48. Dat moet zijn: 1 en 48. Oplossing van No. 2015 van Joh. v. d. Boogaard te Nuland. Wit speelt naar: 32, 9. 49—43, 41, 42, 30, 24, 39—34, 2, 16 en wint. Aanvangstand zeer goed, ontleding heel aardig, doch niet zo moeilijk als het lijkt. VOOR BEGINNERS. No. 263 van H. J. C. A. Nunnink te Delft. Wit begint en wint; oplossingen van de nummers 263 en 264 kunnen tege lijk ingezonden worden tot 15 Juli a.s. aan bovengenoemd adres. Oplossing van No. 259 van C. C. H. Swinkels te Schiedam. 30—25, 6x15, 25—20, 15x24, 35x41, 46x 44, 50x39 en wint. Zoals men ziet is dit stukje in het geheel niet moeilijk te ontleden; de moeilijkheidsgraad staat stellig niet in verhouding tot het „zware geschut" dat hierin verwerkt is. Het stukje heeft echter zijn nut om te doen zien dat men zich niet te spoe dig door een dam moet laten afschrik ken JUNI-OPGAVE 4. Eindspelstudie van F. Sackmann. Wit speelt en wint. Wit: Ke5, pionnen a3, c4. Zwart: Ka5, pionnen a4, c5„ c6. Ogenschijnlijk een „geheide" remise stelling, in werkelijkheid voor wit ab soluut gewonnen; een zeer leerzaam eindspel. De oplossing wordt volgende week in extenso geplaatst. Oplossing van Juni-opgave 3: 1. Pb4: dreigt Pfd3 mat. Op Kc5 volgt 2. Dc3: mat, en op Ke5 volgt Lc3: (Israël-thema). Op cd2: volgt 2. Pg6 mat, en op e5 volgt Pe6 mat. (Bijzondere vorm van het Israël-thema). Oplossing van het Juni-Prijspro- bleem: Sleutelzet f4. Verschillende oplossers gaven f3 als sleutelzet; deze zet faalt echter op Pf3:. Na loting is de Juni-prijs verzonden aan de heer C. H. Lamboo te Maas tricht. Correspondentie betreffende deze rubriek te richten aan A. Perquin, Marnixkade 104 te Amsterdam. VEEG GANS HAR EIS RIT EEND Verenig de letters zowel vóór als achter het gelijkleken tot één woord, zodat men vóór het gelijkteken de naam van een Nederlandse plaats ver krijgt en achter het gelijkteken de be naming, waaronder die plaats ook in den lande bekend is. Oplossingen uitsluitend op briefkaart in te zenden tot en met 6 Juli aan „De Tijd" (afd. Prijsraadsel), N. Z. Voorburgwal 65—73. Amsterdam. Men gelieve bij de oplossing te ver melden of men ouder of jonger is dan 18 jaar. Oplossing 13 Juni: po tor pe do pig ment len te ca mee der ven clr ca det mold o ver no ta gen re sa bel de char ge mant Na loting werden de prijzen gewon nen door: J. Meester, Bosboom Toussaint'laan 61, Heemstede. E. Marcus Jr., Olympiaweg 32 hs., Amsterdam. J. Huijgens, Insulin- deweg 74 I, Amsterdam. G E NEE I E R E L U P WOE S R T T Q AIR DEE LU STER E D S I P I I N W I MEN O T D E E A LEN LOK L D T T E R A END RAS GAT RA S M 0 M P L R ZO LEO 1 D I D E 0 Op de eerste dag van het internatio naal concours hippique, dat te Spa werd gehouden, hebben de Neder landse ruiters zich van hun beste zijde laten zien. Onder zeer moeilijke om standigheden het parcours was door een zware regenval doorweekt en spek glad wisten zü zich onder de prijs winnaars te scharen en een hunner wist zelfs een zeer belangrijk nummer te winnen. In een jachtparcours om de prijs van „La Meuse", waarin de Belg Dumont de Chassart met „Caddi" winnaar werd, bezette onze landgenoot Arts de derde plaats met „Rocket" in 95,6 sec.; de Belg had 78 sec. voor zich laten afdruk ken. Voorts werd Arts met „Tatjana" vierde in 98 sec. Op de zesde en achtste plaats legde Hendrickx met „Bijou" en dezelfde rutier met „Patrick" resp. in 100 en 106 sec. beslag. In dit parcours wa ren 12 hindernissen opgesteld tot een maximum-hoogte van 1.30 meter; het aantal fouten werd omgezet in secon- den. Het voornaamste nummer was het Criterium du Casino deSpa. In het parcours waren 12 hindernissen opge steld tot 1.40 meter hoogte. Onze land genoot Hendrickx met „Bijou" legde het parcours foutloos af in 92,6 sec. en werd eerste. Arts, die met „Tatjana reed, bezette met 4 fouten en 91 sec. de vierde plaats. Tijdens de training op het cir cuit te Assen verraste onze foto graaf vanuit een sportvliegtuigje een van de deelnemers aan de T.T., die op zijn 500 cc.-machine met een snelheid van tegen de 160 km. per uur over het wegdek raasde. Achtervolgd door de scha duw van het vliegtuig voert de ren ner zijn motor op tot hogere snel heid, in de ongewone strijd van motor tegen vliegtuig. Ter gelegenheid van het Enschedé- jubileum organiseert de wandelsport vereniging JOHEZ op Zaterdag 4 Juli wandeltochten van 10, 20 en 30 K.M. De start zal plaats vinden vanuit het Gemeentelijke Concertzaal aan de Lange Begijnestraat van 2 tot 3 uur. Personen van 10 t/m 13 jaar kunnen alleen deelnemen aan de 10 K.M., van 14 t/m 16 jaar aan de 10 of 20 K.M.. terwijl oudere personen aan één van de drie afstanden kunnen deelnemen. Allen die de tocht met succes zullen volbrengen ontvangen een speciaal voor deze gelegenheid ontworpen herinne ring, terwijl groepen van minstens 10 personen met leider, een groepsherinne- ring zullen ontvangen. Extra prijzen zijn beschikbaar gesteld voor groepen die naar het oordeel van een jury de beste algemene indruk hebben gemaakt. Inlichtingen over deze wandeltocht worden verstrekt door de heer P. Ver hagen, Bakenessergracht 44r, alsmede aan de Kiosk op het Verwulft. ZONDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 8.00 nieuws, 8.15 orgel. 8.30 morgenwijding, 9.15 vocaal ens.; KRO: 9.30 nieuws, 9.45 gram., 9.55 Pontificale Hoogmis. 11.45 strijkork., 12.15 apologie, 12.35 lichte muz., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws en kath. nieuws, 13.10 amus.muz., 13.40 boek, 13.55 Radio Philharm. ork., 15.05 gram., 15.15 Radio Fhilh. sextet, 15.45 tenor en piano, 16.10 Kath. Thuisfront Overal!, 16.15 sport. 16.30 Vespers: IKOR: 17.00 Vespers, 18.00 zangdienst, 18.45 De kerk luistert naar uw vragen"; NCRV: 19.00 koor en orgel, 19.30 Gelooft u dat? KRO: 19.45 nieuws, 20.00 gram., 20.25 de gewone man, 20.30 Musette ork., 20.55 „Monsieur De St. Yves", 21.40 Prome nade ork., 22.20 act., 22.30 gevar. muz., 22.45 avondgebed en lit. kal., 23.00 nieuws. 23.15 act., 23.20 gram. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 8.00 nieuws en postduivenber., 8.20 gram., 8.30 platteland, 8.40 Nederl. volksliede ren, 8.55 sport- en postduivenber., 9.00 Langs ongebaande wegen, 9.10 gram., 9.45 Geestelijk leven; VPRO: 10.00 jeugd: IKOR: 10.30 Ned. Herv. kerkd.; AVRO: 12 00 evt. postduivenber., hierna: amus.- muziek. 12.35 Even afrekenen, heren!, 12.45 piano, 13.00 nieuws, 13.05 meded. en gram., 13.15 gram., 14.00 boek, 14.20 instr. sext., 14.50 toneelbesch., 15.05 gram.. 16.00 dansork., 16.30 sportrevue; VPRO: 17.00 Tussen Kerk en Wereld, 17.20 Van het kerkelijk erf; VARA: 17.30 jeugd, 17.50 sport, 18.15 nieuws en sport- uitsl., 18.30 Hammondorgel, 18.45 Spon tane reacties, 19.15 Weense muz.; AVRO: 20.00 nieuws, 20.05 operetteconc., 20.55 cabaret, 21.25 omr.ork., 21.55 ..Moet je horen!. 22.10 lichte muz., 22.40 gram., 23.00 nieuws, 23.15 rep. of gram.. 23.25 muziekshow. ENGELAND, BBC. Home Service, 330 m.: 13.40 operamuz., 14.30 amus.muz., 16.00 concert-ork. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 14.15 gevar. muz., 19.30 gevar. muz., 20.30 community hymn singing. NORDWESTDEUTSCHER RUNDPUNK, 309 m.: 12.00 omr.ork., 13.20 amus.muz., 16.15 dansmuz., 18.00 philh. ork.. 20.00 gevar. muz., 22.15 dans- en amus.muz., 23.15 dansmuz., 0.15 symph. ork., 1.15 gevar. muz. FRANKRIJK, nationaal programma. 347 m.: 15.30 Die GrSfin Maritza, ope rette. 17.45 symph. ork., 20.02 lichte muz., 23.00 kamermuz. BRUSSEL, 324 m.: 14.00 Thaïs, opera, 19.30 symph. ork., 23.05 dansmuz. 484 m.: 14.30 harmonie-ork., 15.00 ka merork.. 21.00 omr.ork., 22.10 lichte muz.. 23.00 dansmuz. ENGELAND. BBC European Service. Uitz. voor Nederland. 8.00 Eng. les voor beginnelingen (op 464. 49. 42 en 31 m.l. 17.00 Eng. les voor beginnelingen (op 224, 42, 31 en 25 m.). 22.00 Nieuw3. Uit slag prijsvraag (op 224 en 49 m.). MAANDAG HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.10 gewijde muz., 7.45 een woord voor de dag, 8.00 nieuws, 8.10 sport, 8.20 gram., 9.00 zieken. 9.35 vrouw. 9.40 gram., 10.30 morgendienst, 11.00 gram., 11.30 herhaling vossenjacht, 12.25 boer en tuinder, 12.33 orgel, 12.59 klok gelui, 13.00 nieuws. 13.15 rep., 13.20 ge var. muz., 13.50 gram., 14.00 schoolradio, 14.30 gram., 14.45 vrouw, 15.15 vocaal ens., 15.30 viool en piano. 16.00 bijbel, 16.30 Radio Philh. ork., 17.00 kleuters, 17.15 gram. v. d. jeugd, 17.30 jeugd, 17.45 prof. ir. W. de Jong: Veeteelt in Suri name, 18.00 koorzang, 18.20 sport. 18.30 gevar. muz., 19.00 nieuws, 19.10 mannen koor en orgel, 19.20 Volk en Staat, 19.35 gram., 19.40 radiokrant. NATIONAAL PROGRAMMA: 20.00 nieuws, 20.05 Geeft acht, wedstr. tussen Zeemacht, Land macht en Luchtmacht, 21.10 toespr. door prof. dr. J. Waterink, 21.15 mil. orkes ten, 22.00 Het Prins Berrihardfonds. 22.30 gevar. progr., 23.15 nieuws, 23.30 gevar. muz. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.30 gram., 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 morgenwijding, 9.15 liederen, 9.25 vrouw, 9.30 gram.. 11.00 voordr., 11.15 kamerork., 12.00 lich te muz., 12.33 in 't spionnetje, 12.38 Hammondorgel, 13.00 nieuws. 13.18 meded. en gram., 13.30 Zigeunermuz., 14.00 Wat gaat er om in de wereld", 14.20 gram., 14.30 voordr., 14.45 piano, 15.15 vrouw. 16.15 gram., 17.30 padvin ders, 17.45 gram., 17.50 mil. comment- 18.00 nieuws, 18.15 gram.. 18.20 rep. gram.. 18.25 amus.muz., 19.05 intern, tenniskamp te Wimbledon, 19.15 lichte muz., 19.45 landb.rubr., 20.0024.00 NA TIONAAL PROGR. (zie Hilversum I). ENGELAND, BBC. Home Service, 330 m.: 13.10 amus.muz., 16.00 lichte muzz.. 18.35 Schotse dansmuz., 20.00 symph- conc. BBC light progr., 1500 en 247 m-* 11.45 ork.conc., 15.45 gevar. muz., 20.W Close up, 22.25 dansmuz., 23.20 gevar. muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. 309 m.: 12.00 amus.muz., 13.25 °Pera%4A operettemuz., 16.10 amus.ork., 1®** lichte muz., 20.10 L'Arlésienne, su-te. 22.10 amus.muz., 0.30 dansmuz., 1-15 &e var. muz. FRANKRIJK, nationaal programma. 347 m.12.30 kamermuz., 13.20 muz- d. Ver. Naties, 14.30 gewijde muz., ork.conc., 16.00 kamermuz., 18.30 A uitz., 20.02 ork.conc. BRUSSEL, 324 m.: 15.15 omr.ork.. 17 J® lichte muz.. 20.00 kamerork.. 20.50 merork., 21.30 Italiaanse liederen. 484 m.: 12.10 omr.ork., 16.00 lichte mu 20.50 kamerork., 22.10 lichte muz. ENGELAND. BBC European berv!c®j Uitz. voor Nederl. 8.00 Eng. les voor o» ginnelingen (op 464, 49. 42 en 31 22.00 nieuws. Eng. les voor gevorae i (op 224 en 49 m.l. S

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4