Wij en de Tour Tussen neus en lippen Eerste Super Constellation Proton aangekomen K.L.M. BEGROET TROTSE AANWINST -»,i - syvÊBBSSt Primeur voor Europa Churchill kijkt naar cricketwedstrij den Lord Salisbury tijdelijk aan Buitenlandse Zaken Skelet in tuin gevonden Kardinaal Stepinac ernstig ziek TWEE BOERDERIJEN IN LENT AFGEBRAND Hooibroei de oorzaak Carel Briels met auto op hooiwagen Koffiesmokkel per luxe jacht Het weer Christie 15 Juli RUST OP CHART WELL Eden waarschijnlijk dit najaar terug Tot hoofd en hart LJ Rechter Douglas beschuldigd van verraad naar de galg Politiedokter brengt geval tot oplossing Verkeer omgeleid vee MORRIS ielmifcu&ui! DINSDAG 30 JUNI 1953 77ste JAARGANG No. 25721 HARD GELAG Moderne Batavieren Landbouwer bij aan rijding ernstig gewond Ernstig auto-ongeluk in Muiden Twee auto's vernield, bestuurders zwaar gewond Boerderijbrand in Blauw huis Éénjarig meisje gestikt Boot van Duitser en koffie verbeurd verklaard In hoger beroep Mr. Rohling buiten vervolging gesteld Nader onderzoek in een tweede zaak SHORTS - SWEATERS (Van onze speciale verslaggever) Het halve personeel van de K.L.M. op Schiphol was gistermiddag bijeen gelopen om de eerste van de langverbeide dertien nieu we aanwinsten te zien landen. De reusachtige Super Constellation PH-TFS „Proton" verscheen om even na vier uur in het gezichts veld en even later taxiëde de lange, slanke machine tot voor de voeten van de directeuren en autoriteiten. Er was voor de eerste verschijning van een Super Constellation in Europa welke pri meur de K.L.M., de eerste burgerluchtvaartmaatschappij, die deze moderne toestellen heeft aangeschaft, te beurt viel geen of ficieel vertoon gearrangeerd. Dat gebeurt, min of meer althans, vandaag pas, wanneer de aandeelhouders van de K.L.M. de „Proton" van buiten en van binnen gaan bekijken. Nationaal Rampenfonds Een tweede Christie BEJAARDE VROUW BIJ BRAND OMGEKOMEN O Gezagvoerder C. C. Harman, die de „Proton" van New York naar Amster dam had gevlogen, sprak kort nadat de vijf-en-zestig passagiers waren uitge stapt, onomwonden zijn mening over het trotse bezit van zijn maatschappij uit. „Het is de prettigste machine om mee te vliegen, die ik ken. De Super Constel lation noemde hij stabieler dan de ge wone Connies en gemakkelijker te be sturen. „Op deze eerste vlucht hebben we gemiddeld 465 km. per uur gevlogen. We zijn tweemaal geland, niet voor brandstof, maar voor eten, omdat de pantries nog niet ingericht zijn". Het nieuwste snufje aan dit hypermo derne verkeerstoestel vormen de moto ren, zogenaamde Compound-motoren, waarvan de uitlaatgassen turbines aan drijven. De vier motoren hebben een vermogen van drieduizend pk. elk. Ze verbruiken tezamen 1800 liter benzine per uur. De Super Connie is het langste verkeerstoestel ter wereld - 34V4 meter - kan 82 passagiers en tweeduizend kilo bagage zonder tussenlandingen over vierduizend kilometer vervoeren en biedt met haar verschillende cabines mo gelijkheid tot vervoer in drie klassen. Gezagvoerder Harman heeft bij de Lockheed-fabrieken een speciale training van zes uur ontvangen. Hij gaat, terwijl de andere twaalf nieuwe luchtmonsters naar Nederland komen, zijn collega's instrueren. Omstreeks half Augustus worden de Super Connies op .iet Noord- Atlantische net van de K.L.M. ingezet. Zij zullen dan van „Nederlandse" inte rieurbekleding zijn voorzien, want zes kunstenaars E. Doeve, N. Wijnberg, Th. Forrer, R. Holtrop, J. Lambert Simon en C. de Moor hebben opdracht ge kregen elk drie panelen te ontwerpen. Volgens berichten uit Joegoslavië is kardinaal Stepinac, de verbannen aarts bisschop van Zagreb, langzaam ster vende. Een verzoek van het episcopaat aan Tito om toe te staan, dat de kardi naal voor herstel van zijn gezondheid enige tijd kan doorbrengen in de Slo veense Alpen, zou z(jn afgewezen. Verder is bekend geworden, dat kar dinaal Stepinac evenmin toestemming heeft gekregen zijn geboortedorp Krasic te verlaten voor een medisch onderzoek in een ziekenhuis te Zagreb. De mi nister-president van Slovenië, M. Ma- rinko, zou volgens dezelfde bron tijdens een vergadering van de Joegoslavische Communistische Partij hebben ver klaard, dat „het niet lang meer zal du- ien, voordat de slechte invloed van kar dinaal Stepinac geheel verdwenen zal zijn". Hij voegde eraan toe, dat de kar dinaal de lente van het volgend jaar niet meer zou beleven. Vermoedelijk lijdt kardinaal Stepinac aan een long aandoening. In April reeds werd uit Wenen een bericht ontvangen, dat de kardinaal ernstig ziek was. Gisteravond werd bij een gemeente ambtenaar te Laren aangebeld. Bij het openen der deur was niemand te zien. Wel stond er een kostelijke fruitmand, ©ij het warme weer van gisteravond |Was de verleiding groot, maar direct in de sappige vruchten te bijten. Doch een ambtenaar mag geen cadeaux aanner men. Ook niet wanneer deze cadeaux anoniem zijn. De mand werd op het politiebureau gebracht. Hedenmorgen •besliste de burgemeester, dat het fruit naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. De milde gever weet nu waar zijn geschenk naar toe is. Le Grand Bou clé, de Tour de France, zal Vrijdagmorgen in Straatsburg begin nen. Voor de vijf tigste keer zullen wielrenners zich in dit avontuur door Frankrijk gaan storten. Evenals in voorgaande jaren zal ons blad ook aan deze gouden Tour bijzondere aandacht besteden. Dagelijks zullen wij uitgebreide nieuws- reportages geven van het wedstrijd verloop in elke etappe. Overzichte lijke etappe-kaar ten zullen onze lezers een overzicht geven van de te volgen route. Bo vendien zullen deze reportages worden geïllustreerd met actuele foto's. Spe ciale maatregelen zijn getroffen om deze foto's tijdig in ons bezit te krijgen. Voorts zullen wij regelmatig artikelen publiceren van Jan Cottaar, die al hetgeen er zich in en rond de Tour de France 1953 afspeelt becommentarieert. Jan Cottaar, wiens reportages men geregeld in ons blad kan lezen, interviewt Jan Nolten, na diens etappezege in de Tour 1952 (Van onze correspondenten) Door hooibroei zjjn Maandagmiddag in Lent onder de rook van Nijmegen twee boerderijen in vlammen opgegaan. De brand ontstond in de kwekerij van de heer P. v. Ekeren aan de Laauwikstraat te Lent, waarbij de vonkenregen over sloeg op een ongeveer 25 meter verder gelegen boerderij van de heer P. Rade maker. De twee woningen brandden tot de grond toe af. De schade, die slechts voor een gedeelte door verzekering wordt gedekt, wordt geraamd op f 80.000. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Hoewel de vrijwillige brandweer uit Eist vrij spoedig na de brandmelding op de plaats des onheils verscheen, stonden de mannen vrij machteloos tegenover de enorme vuurzee, daar er slechts één kraan beschikbaar was. Het vuur was door de sterke wind inmiddels overge- Naar het voorbeeld van de Batavieren zijn vijftien Zwit sers dezer dagen de Rijn afgezakt naar de lage landen aan de zee. Hun ver blijf in ons landje zal echter van min der langdurige aard zijn. Ze moesten roeien met de rie men die ze hadden en komen op deze weinig kostbare maar originele ma nier in Nederland hun vacantie door brengen. En die hebben ze dan ook wel verdiend na al dat geroei over de Rijn in een weinig comfortabele boot, waarmee ze inmid dels al in Amster dam zijn gearri veerd. Gisteravond heeft Carel Briels onder Culemborg een. auto-ongeluk gehad, waarbij hij zelf vrijwel ongedeerd bleef. Hij kwam uit de richting Den Bosch en reed in de richting Utrecht. Nabij Cu lemborg, aan de zogenaamde Bradaal, kwam uit Schoonrewoerd de landbou wer P. met een hooiwagen, bespannen met een paard. Deze landbouwer stak de weg over en merkte de auto van Carel Briels niet op. De auto reed op de hooiwagen, met als gevolg dat de auto tweemaal over de kop sloeg en in brand geraakte. Carel Briels was vrijwel ongedeerd, doch de landbouwer werd ernstig gewond. Hij liep een dijbeen fractuur en een hersenschudding op. Hij is naar het ziekenhuis te Culemborg overgebracht. Hedenmorgen omstreeks negen uur ge schiedde op de Rijksstraatweg op de af rit van de Merwedebrug onder de ge meente Muiden een ernstig auto-ongeluk, waarbij een tweetal personenauto's wa ren betrokken, die beide totaal werden vernield. De beide bestuurders, de heren Krol uit Amsterdam en M. A. v. Straten uit Laren (N.H.) werden in zwaar ge wonde toestand naar het O. L. Vr. Gast huis te Amsterdam vervoerd. slagen op de tweede boerderij en ook hier greep het vuur zo snel om zich heen, dat aan blussen niet viel te den ken. De Nijmeegse brandweer, die ter assistentie verscheen, hoefde dus niet meer in actie te komen. Een truck met militairen, die toevallig passeerde, ver leende kranig hulp. Onder leiding van sergeant v. Lochum slaagden de man schappen er in het vee en een gedeelte van het huisraad te redden. Een van de militairen liep hierbij brandwonden op, doch hij kon na ter plaatse te zijn ver bonden huiswaarts keren. Te Blauwhuis in de nabijheid van Sneek is Maandagochtend de kapitale boerderij, bewoond door de heer Th. Bootsma, tot de grond toe afgebrand. Aangewakkerd door de wind greep het vuur zeer snel om zich heen. De vijf kin deren van de familie Bootsma konden worden gered. Een partij hooi, een aantal landbouwmachines en vrijwel de gehele inboedel werden een prooi der vlammen. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Gistermiddag is te Bussum een kind je van de familie V. door een noodlot tig toeval om het leven gekomen. De baby, een meisje van een jaar, had zich in de wagen, waarin het te slapen was gelegd, even opgericht en was te ruggevallen op een band, waarmede het lag vastgebonden. Het kind kwam met neus en mondje op de band terecht, waardoor het stikte. (Van onze correspondent) De 47-jarige Duitse importeur W. J. uit Duisburg is gisteren door de econo mische rechter te Arnhem veroordeeld tot tien dagen gevangenisstraf wegens poging tot smokkelen van 460 kilo kof fie per luxe jacht „Najade". De koffie ter waarde van ruim f 2000 en de Naja de ter waarde van f 10.000 werden ver beurd verklaard. De knecht van J„ die geholpen had, kreeg een week gevange nisstraf. De beide mannen hadden vorige week de balen koffie in de haven van Rid derkerk in het jacht geladen. Ze werden daarbij opgemerkt door een Nederland se schipper, die aangifte deed bij de Rijkspolitie. De koffie bevond zich in twee speciaal voor dit doel geconstru eerde en gecamoufleerde benzinetanks. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat het Gerechtshof te Amsterdam on- langs m hoger beroep uitspraak heeft gedaan in de beide zaken tegen mr. F. P. Th. Rohling, oud-raadsheer in het Bij zonder Gerechtshof te Amsterdam. In het hoger beroep van de officier van justitie tegen de beschikking van de arrondissements-rechtbank te Amster dam, waarbij mr. Rohling terzake van het plegen van valsheid in authentieke acten buiten vervolging werd gesteld, heeft het Gerechtshof bij een uitvoerig gemotiveerde beschikking dit hoger be roep afgewezen, zodat mr. Rohling. nu deze beschikking van het Hof onher- roeoelijk is geworden, terzake definitief buiten vervolging is gesteld Men zal zich herinneren, dat het deze beschuldi ging was waarover het onderzoek tot dusver vriiwel uitsluitend heeft gelonen. In de andere zaak. waarin mr. Rohling in hoger beroep was gekomen tegen de beschikking van de rechtbank waarbii hij terzake van hem bij dagvaarding ten laste gelegde meineed naar de terecht zitting was verwezen, heeft het gerechts hof. alvorens verder te beslissen, aan de rechter-commissaris. belast met het on derzoek in strafzaken te Amsterdam, op dracht gegeven t.a.v. enige voor de zaak van belang zijnde ounten. een nader on derzoek in te stellen, daar het Hof van mening was. dat t.a.v. deze punten geen of althans geen voldoende vooronder zoek heeft plaats gehad. Advertentie tl BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Woensdagavond) Aanhoudend warm met verander lijke bewolking en plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende rich tingen. Zon: 4.24-21.03. Maan: 9.51-23.14. in te rekenen Toen echter bleek, dat John Long Ro bert Miller illegaal inge voerde whisky afhandig had gemaakt, ging Robert Het hoekje om Een zekere J. Kelsey, die bij het uitbreken van de tweede wereldoorlog als gewoon soldaat in het le ger van Nieuw-Zeeland dienst nam en het thans c - tot luitenant-kolonel heeft re'I bet chachot tn gebracht, zou een stengun hebben uitgevonden, waar mee men om hoeken zou kunnen schieten Het wa pen moet een kolf hebben, die om een spil kan draaien, en een speciaal vizier, dat op de lijst der geheime hulpmiddelen is geplaatst. Het Brits minis terie van Oorlog bestu deert de uitvinding, waar op reeds internationale patentrechten zijn aange vraagd, en het leger van Nieuw-Zeeland neemt er op het ogenblik proeven mee. door John Long was be- Lake Geneva zouden gaan stolen, en vragen om John discussiëren over het uiterst belangrijke pro bleem: „Hoe staan wij te genover de vrouw en hoe moeten wij tegenover haar staan", toen één van de leden voorstelde maar lie ver direct over de duivel Fourier te gaan praten. Op Korea werd onlangs een communistische Chi nees gevangen genomen, He drie stellen ondergoed, twee uniformen, twee overjassen, drie wollen Bevoegdheid Rechter Vincent Volckart uit Detroit moest beslis sen over de rechtsgeldig heid van een bijzonder ingewikkeld contract tus- mutsen en drie paar sok- sen een zanger en een ken over elkaar aan had. dirigent. Na beide par- jV.N.-officieren tijen te hebben gehoord, dit Chinese Michehn-man- verzocht hij hun goed te netje ondervroegen, ver- luisteren. De heren zetten klaarde hij fourler te zijn. schrap, maar tot hun Of de officieren toen in verbazing begon de rech- Pot en ketel Robert Miller uit Knox- ville kwam bij de politie aangifte doen, dat hij een „fou rire" zijn uitge barsten, vertelt het ver haal niet. Onhoffelijk De leden van de Me thodistische Gemeente in de hij. ter het liedje „April Showers" te zingen. „Ik wilde alleen maar weten, of ik muzikaal genoeg tvas om hier een oordeel uit te spreken", verklaar- BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 25, teief. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willigs, NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. iiI Wjf,, -M De New Yorkse politie houdt tegenwoordig ook toezicht uit de lucht. Een politie- helicopter patrouilleert over de East River, nabij de Brooklyn Bridge, op de dag, waarop New York, a's eerste stad ter wereld, een „luchtpatrouille" kreeg. 'Dagelijks zullen drie vluchten worden gemaakt, tijdens welke men over alle stadsdelen vliegt, en waarnemingen vanuit de lucht worden verricht. Premier Winston Churchill van Enge land heeft gisteren de Markies van Salis bury benoemt tot waarnemend minister van Buitenlandse Zaken met het recht tijdens alle komende internationale con ferenties als minister op te treden. De benoeming is van kracht tot komende herfst. Men neemt aan, dat minister An thony Eden, die vandaag ontslagen is uit het ziekenhuis van Boston, waar hij een speciale galoperatie heeft moeten ondergaan, dan weer zover hersteld zal *'jn, dat hfj zijn werkzaamheden zal kunnen hervatten. Premier Churchill maakte de benoe ming bekend, nadat hij telefonisch had vernomen, dat de leider van de Labour- oppositie, Clement Attlee, in het Lager huis had aangedrongen op de benoe ming van een plaatsvervanger voor Eden. Attlee had er aan toegevoegd, dat uit ministerie steeds onder een van de bekwaamste en meest ervaren ministers behoort te staan. Toen Eden zijn werk zaamheden moest staken, heeft premier Churchill deze grotendeels overgenomen. Churchill moet nu echter op dokters advies zelf rust houden. Men leidt uit het feit, dat Lord Salisbury slechts tot waarnemend Foreign Secretary is be noemd. af, dat Churchill goede hoop heeft dat Eden in het najaar zijn werk zaamheden zal hervatten. Het Bostonse Alles ivat er met ons gebeurt, is I goed. en nodig voor ons. ziekenhuis waar Eden werd verpleegd, deelde mee, dat de minister volledig her steld zou zijn, wanneer hij gedurende een lange periode rust zou nemen. Lord Salisbury werd in November voorzitter van de Privy Council. Hij was eerder reeds staatssecretaris van Geme nebestbetrekkingen van Koloniën, van Dominions, Lord Grootzegelbewaarder en in Februari 1938 trad hij tezamen met zijn chef, Anthony Eden, af als onder staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. Er waren toen geschillen gerezen over de kwestie van onderhandelingen met Mus solini. De democratische afgevaardigde Wheeler heeft het Amerikaanse Con gress een resolutie voorgelegd, waarin rechter Douglas van het Hoge Gerechts hof beschuldigd wordt van „ernstige misdaden en wangedrag". Douglas zou niet alleen door de Rosenbergs op het laatste moment uitstel van executie te verlenen de „gezworen vijanden van het land hebben gesteund", hij zou ook bij vroegere gelegenheden een voorstander zijn geweest van het erkennen van communistisch China. In de loop van de vorige week is een bedrag van f 5.800.000 in het Nationaal Rampenfonds gestort, waardoor de to tale som, waarover het fonds thans kan beschikken, is gestegen tot 122.6 millioen gulden. Sir Winston volgde gistermiddag de cricketwedstrijden op Lord's en dat kon hij doen, omdat hij van Lord Beaver- brook een televisietoestel in bruikleen had gekregen. Gisteren kwam de Rus sische ambassadeur in Londen, Jacob Malik, naar het ministerie van Buiten landse Zaken. In de kranten had hjj ge lezen, dat Sir Winston wat in de lappen mand was, vertelde hij, en nu wilde hij hem een spoedig herstel toewensen. LETLAND. Beschuldigd van nationa lisme en het verdraaien van de Russische nationale politiek zijn in Letland vier Rus sen en vier Letten uit het bestuur van de communistische partij gestoten en door ze ven Letten vervangen. De terechtstelling van John Reginald Christie, de Engelsman, die bekend heeft zeven vrouwen te hebben omge bracht, en die ter dood veroordeeld is wegens moord op zijn vrouw, is be paald op Woensdag 15 Juli. Christie zal in de gevangenis van Pentonville wor den opgehangen. Hij zal geen beroep aantekenen tegen zijn vonnis. Wel zal hij de minister van Binnenlandse Zaken vragen de Koningin te adviseren de doodstraf in levenslange gevangenisstraf te willen wijzigen. Een 41-jarige vrachtauto-chauffeur uit Clapton in Noord-Londen, William Wells, ging dezer dagen een paar zonne bloemen planten in zijn tuin. Tevoren had hij zich verdiept in de gruwelijke tnjzonderheden van de mtwrrdzaak- Christie. Hij stak zijn spade in de grond en het eerste wat te voorschijn kwam, was een menselijke schedel. Helemaal ontdaan groef hij verder. Allerlei beenderen kwamen te voor schijn. De chauffeur liep verschrikt naar zijn buurman, Alfred Wheater, want die was sergeant geweest in het leger. Had er in dit huis een tweede Christie gewoond? De politie kwam er aan te pas. De buurman twijfelde, of het wel menselijke beenderen waren. De vrouw van Wells herinnerde zich, dat hun hond Rex regelmatig had gegraven op dezelfde plek, waar nu deze lugu bere vondst werd gedaan. Eindelijk kwam de politiedokter: In derdaad, het waren menselijke been deren! Iedereen verstijfde. Maar geluk kig voegde de arts eraan toe, dat ze blijkbaar gebruikt waren voor medische doeleinden. Hier en daar waren er gaat jes in geboord en hij dacht, dat het vroeger een skelet was geweest voor een studeerkamer of zo. Met een zucht van verlichting kon toen de buurman ver tellen, dat er vroeger in hetzelfde huis een jongeman had gewoond, die voor tandarts studeerde. De politie nam het onderzoek met kracht ter hand en tegen de avond was het volstrekt zeker, dat de vreeswekkende ontdekking een on schuldige was geweest. Zondagmiddag woei in de warme zomerwind boven het landgoed Chartwell in Kent de viag van de Lord-Warden of the Cinque Ports. Sir Winston Churchill, eerste-minister van Engeland, had een begin gemaakt met de maand rust, die hem door zijn doktoren is voorgeschreven. Zijn persoonlijke vriend en lijfarts, de 76-jarige Lord Moran, was de avond tevoren gearriveerd om een oogje te houden op de ontembare Britse oorlogsleider. Telegrammen uit de hele wereld stroom den binnen. Staatshoofden, eerste-ministers, eenvoudige mensen uit het volk en onbekende inwoners uit verre landen lieten hun genegenheid en hun bezorgdheid voor deze legendarische figuur uit onze eigen tqd de vrije baan. Maar tegelijker tijd was men nieuwsgierig. Moest Churchill het bed houden, kon hij zijn eigen telegrammen lezen? SIR CHURCHILL Vannacht is in de Weper-polder onder Haule (Fr.) een woning afgebrand, waarbij de 81-jarige bewoonster de we duwe O. van der Walz in de vlammen is omgekomen. Sir Winston is met zijn 78 jaren niet iemand, die zich spoedig uit het veld laat slaan. Zondagmiddag had hij Lord Moran al zo ver. dat hij naar beneden kon om in de familiekring de lunch te gebruiken. Hij was in uitstekende vorm. Zijn dochter Mary, haar man, kapitein Soames, en Lord Beaverbrook waren bij de lunch aanwezig. Churchill vertelde de ene mop na de andere en het werd een gezellig etentje, 's Middags ging hil naar de bibliotheek en wijdde zich daar, onder het zorgzame .toezicht van zijn echtgenote, aan een paar staatsstukken. Daarna gingen de groene blinden van de zitkamer dicht en de politie leidde al het verkeer in de buurt om. Sir Winston rustte. Ondertussen deelde kapitein Soames mee. dat er geen dagelijkse bulletins zullen komen over de toestand van de premier Zó critiekishet nu ook weer niet. Onder de telegrammen, die naar Chartwell gingen, was er één uit Newark, waar 'n congres van oud-militai ren werd gehouden: „Twee duizend oud- soldaten, -zeelieden en leden van de luchtmacht zenden hun hartelijke groe ten en beste wensen voor een spoedig herstel aan een dappere oude krijgs man". Gisteren had de Britse premier weer een kalm dagje in de zon. Lord Moran bleek ook nu op Chardwell. Kapitein Soames, die behalve schoonzoon van Churchill ook diens particuliere secre taris is, wandelde een half uurtje met hem in de prachtige tuin. Mevrouw Churchill heeft al medegedeeld, dat de tuin van Chartwell op 22 Juli niet voor het publiek zal zijn geopend. Dat was namelijk de bedoeling geweest als steun voor de Beweging voor een Ver enigd Europa. Churchill's tweede doch ter. Sarah, arriveerde gisteren met haar echtgenoot op het vliegveld van Lon den. Zij was nogal haastig uit New York vertrokken,- waar ze voor de televisie speelde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1