Compensatie in loon Russische commandant hep avondklok op WEER VRIJ VERKEER OVER ZONEGRENS IN BERLIJN Generaal Dibrova herhaalt zijn beschuldigingen JOHN CHRISTIE LIEGT, OF EVANS WERD ONSCHULDIG GEHANGEN Mm Tussen neus en lippen Nieuwste bliksem-express i II Tsjechische arbeiders plegen lijdelijk verzet Vrees voor onlusten als in Oost-Duitsland Steekpartij in televisie-studio Tot hoofd en harl Het raadsel van Killington Nieuw onderzoek te verwachten Hevige explosie in Guatemala Vijftien doden bij vulkaanuitbarsting Het weer Aanslag op troon opvolger in Tunis Graanpakhuis uitgebrand Politiewacht rond het altaar Reeds 71 doden Poedowkin overleden —■Eg II Op eiland bij Timor Indringer steekt cameraman neer STRAND-BADKLEDING WOENSDAG 1 JULI 1953 77ste JAARGANG No. 25722 Het was te voorzien, dat de jongste voorstellen van de Regering die ten doel hebben, de financiële gevolgen der huurver hoging op 1 Januari 1954 zonder al te grote schokken voor het econo misch leven op te vangen, allerwegen scherpe critiek zouden ontmoeten. Nu moeten wij toegeven, dat vrijwel geen enkele oplossing unanieme in stemming zal vinden. De na-oorlogse regeringen zijn door haar geleide loonpolitiek in zulk een doolhof ge raakt, dat er niet gemakkelijk iemand zal worden gevonden, die met 'n draad van Ariadne op snelle wijze de uitgang zal weten te bereiken. Het economische uurwerk is zo gecompli ceerd, ieder radertje grijpt dusdanig in het andere, dat een enkele kleine wijziging een revisie van het gehele uurwerk noodzakelijk maakt. Dat is de reden, waarom het jongste num mer van de Katholieke Werkgever de huurverhoging een probleem noemt, dat dreigt in onze economie een chronische kwaal te worden. De Regering bleek geen andere op lossing te kunnen vinden dan in gro te lijnen het advies van de Sociaal Economische Raad te volgen. Zij koppelde de huurverhoging aan een serie belastingmaatregelen. Zij was be reid de financiële gevolgen der huur verhoging voor de ene helft te com penseren door een. loonsverhoging, voor de andere helft door verlaging der omzetbelasting, personele belas ting enz. Verzet kon met uitblijven. Men komt er niet met bijvoorbeeld uit te gaan van een zgn. standaard gezin in. Amsterdam van 4 personen en daarvoor een huurverhoging te berekenen van f 60 per jaar, en deze te compenseren door een verlaging van de kosten van levensonderhoud ad f 33.50 en de rest ad f 26.50 per jaar door een verhoging van het loon. Het zijn voornamelijk de Vakcen- tralen, welke in het geweer zijn ge komen. Zij achten de tijd rijp om thans ook de kwestie der consumptie beperking ter tafel te brengen, waar door de hele loonpolitiek op de hel ling komt. Er wordt, zijn we goed ingelicht, thans over deze kwestie uitvoerig gediscussieerd. In het kabi net, in de Stichting van de Arbeid, en in de Vakcentralen onderling. De weerslag van deze besprekin gen, zij het nog enigszins versluierd, was' te vinden in de Maandag j.l. ge houden rede van de voorzitter der K.A.B., de heer Middelhuis, op de Verbondsraadvergadering te Utrecht. Zijn rede was belangrijk, om hetgeen hij duidelijk zeide, maar misschien nog belangrijker, om hetgeen hij slechts zeer voorzichtig uitte. Duide lijk was zijn verklaring, dat de huur verhoging volledig en gelijktijdig met een loonronde moet worden gecom penseerd. „Wij kunnen de arbeiders niet zoet houden met de mededeling, dat de helft van die hoge huur door loonsverhoging wordt gecompenseerd en de andere helft wordt aangevuld als men schoenen en kousen koopt." De Regering is thans in een moeilijk parket gekomen. Wel iswaar kon zij alle mogelijke rapporten, die op het ogenblik aan de lopende band het licht zien, waar schijnlijk ongestraft naast zich neer leggen, maar een dringend beroep van de Raad van Vakcentralen kon zij moeilijk negeren, zonder het risico grote onrust te verwekken in het kamp der arbeiders. Dat er juist in verband met de komende huurver hoging daar grote onrust heerst, is een feit. De Regering maakt o.i. dan ook een psychologische fout door nog maar steeds niet nauwkeurig bekend te maken, welk percentage zij voor stelt voor de compensatie in loon. Wij hebben onlangs bij geruchte verno men dat het kabinet een loonsverho ging beoogt van 3 procent. Men zou er echter weinig voor voelen die dwingend op te leggen en wilde de figuur kiezen van een aanbeve ling aan de directies der bedrijven. Er is weinig fantasie voor nodig om te voorspellen, dat dit een nieuwe bron van sociale onrust zal vormen. Wij benijden de taak der Regering niet om zonder kleerscheuren uit deze problemen te geraken. Immers staat nu al vast, dat de jongste voor stellen der Regering inzake de huur verhoging en haar compensatie niet zonder drastische wijziging door de Kamer aan de Regering zullen gere tourneerd worden. In de afgelopen nacht is het graanpakhuis en de stro-opslagplaats van de firma Van MeeverVerrip te Meerkerk uitgebrand. On geveer 70 ton graan ging verloren. Danst de Prins de Samba? Neen. maar wel demonstreert hij zijn belangstelling en enthousiasme voor alles wat Latijns Amerijca en de luchtvaart betreft. Met uitge stoken handen loopt de Prins toe op de Mexicaanse gezant in Nederland, de heer Sanchez Torres, die zijn eerste solo-vlucht heeft gemaakt boven het vliegveld Ypenburg. De Prins en de oud-president van Mexico, generaal Miguel Alaman, waren beiden peetoom bij deze luchtdoop. De Russische commandant van Berlijn, generaal-majoor Dibrova, heeft de avond klok in het Oostelijk stadsdeel opgeheven en het vrije verkeer tussen Oost- en West-Berlijn hersteld. De staat van beleg in Oost-Berlijn is echter nog steeds me opgeheven. Ook heeft generaal Dibrova zijn Westelijke collega s onnieuw er van beschuldigd de hand te hebben gehad in de onlusten van de 17e Juni. De rikaanse Hoge Commissaris in Duitsland, James Conant, heeft intussen verklaard, dat een afbraak van het dictatoriale stelsel in Oost-Duitsland een noodzakelijke voorwaarde is voor de hereniging van het land. len. Otto Nuschke. de leider der Christendemocraten en vice-premier der volksrepubliek, had verleden week reeds aangekondigd, dat men zou streven naar „boter in plaats van kanonnen". Het aantal van de 125.000 volkssoldaten zal worden terugge bracht op 85.000. De helft van de mi litaire begroting van 2 milliard zal worden gebruikt voor burgerlijke projecten ten bate van de arbeiders. Voorts schijnt men in Oost-Duitsland van plan te zijn Walter Ulbricht als vice-premier af te danken. Gisteren vierde de secretaris-generaal van de communistische S.E.D. zijn zestigste verjaardag. Van verschillende kanten bereikten hem gelukwensen en zelfs werd hij door President Pieck uitgeroe pen tot „Held van de Arbeid". Dit alles kon echter niet verhelen, dat er geen officiële felicitatie kwam van premier Grotewohl, dus van de Oost-Duitse re gering. Het schijnt, dat men zijn func ties in de regering op advies van de Russen wil verdelen onder functiona rissen van de christendemocratische en liberale partijen. Ulbricht is de grote promotor van de onmenselijke arbeids- normen. Generaal Dibrova heeft het uitgaans verbod in Oost-Berlijn, dat de bevolking verbood 's nachts van 11 tot 3 uur op straat te komen, met ingang van van daag opgeheven. Gisteren reeds mochten de bewoners van het Oostelijk stadsdeel vrij naar het Westen gaan, wanneer zij van de politie een speciaal paspoort hadden gekregen. West-Berlijners mogen ook weer vrij in Oost-Berlijn komen. Het voetgangers en rijverkeer tussen beide stadsdelen is voortaan weer op alle uren vrij. Bijeenkomsten van drie of meer personen zijn weer toegestaan, mits zij door het gemeentebestuur zijn goedgekeurd. De staat van beleg in Ber lijn is echter in tegenstelling tot de rest van Oost-Duitsland nog niet op geheven. Men neemt echter aan, dat dit mogelijk nog deze week zal gebeuren. In een gelijkluidend schrijven aan de drie Westelijke commandanten van Ber lijn heeft generaal Dibrova zijn beschul diging herhaald, dat zij de opstand der Oost-Duitse arbeiders hebben aange moedigd. Hij eiste dan ook de opheffing van alle anti-communistische organisa ties in het Westen en deelde mede dat de situatie in West-Berlijn een bedrei ging vormt voor de Sovjet-sector. Hij eiste een garantie, dat er niet opnieuw misdadige elementen naar het Oosten gezonden zouden worden, als nood zakelijke voorwaarde voor het herstel der verbindingen. De lijkdienst, die vo rige week in West-Berlijn is gehouden voor de slachtoffers van de opstand, noemde hij „een fascistische provocatie". Intussen schijnt het Oost-Duitse volksleger in ongenade te zijn geval- John Reginald Halliday Christie wordt op 15 Juli in de Pentonville gevan- t-Ê genis opgehangen wegens moord op zijn echtgenote, als de Britse minister jpMHa. V wSuÊÊni, van Binnenlandse Zaken, Sir David Maxwell Fyfe, tenminste geen reden w}, /-,W ziet om Koningin Elizabeth te vragen hem gratie te verlenen. Christie is ft* alleen veroordeeld wegens moord op zijn vrouw, maar hij heeft bekend ook 'W j nog zes andere vrouwen te hebben omgebracht en onder haar bevindt zich iv.'../ ■HföiflÉ Beryl Evans, de vrouw van een chauffeur. Deze chauffeur, Timothy John ||É||y& h C ZJk- Evans, werd in 1950 opgehangen wegens het wurgen van zijn 14 maanden mfF oude dochtertje Geraldine. Maar tijdens het proces bekende hij nog een Vf- TT tweede moord: die op zijn eigen vrouw. Hier beginnen de raadsels: öf een s - kCÊB van deze bekentenissen is vals, of ze zijn ten dele juist en er woonden twee moordenaars onder één dak in Rillington Place. Evans sprak zichzelf destijds regel matig tegen, maar aan het slot van zijn verhoor gaf hjj toe, dat zijn vrouw hem voortdurend onaangenaam behan deld had, dat hij dat niet langer kon uithouden en dat hij haar daarom op Dinsdagavond 8 November 1949 met een stuk touw wurgde. Met het begraven had hij gewacht, zei hij, tot de Chris tie's naar bed waren. Christie zei, dat hij dezelfde moord had gepleegd, maar dan met zijn eigen geliefkoosd mid del: een kous. Evans was een dom ty pe, een man, die nauwelijks lezen of schrijven kon. Nam hij, om een of an dere duistere reden, de schuld op zich voor de veel sluwere Christie. Probeert Christie zich nu andermans moorden toe te eigenen om zelf voor krankzinnig te kunnen doorgaan? Maar de sectie, die destijds op Beryl Evans werd ver richt, wees uit, dat de moord eerder was gepleegd met een touw dan met een kous; en als er sprake moet zijn van iets abnormaals, is de moord op zes vrouwen dan nog niet overtuigend ge noeg? Bij de behandeling van de zaak- Christie vroeg de rechter aan een po litiedeskundige, of deze van mening was, dat in het proces-Evans de ver keerde man was opgehangen. „Geen sprake van!" luidde toen het antwoord. Nu dringt zich een andere vraag op, De ijsberen in Kopenhagen hadden het warm en stonden hijgend te dromen van hun ijs-paradijs in het hoge Noorden. En zie, de droom werd werkelijkheid. Een Kopenhaagse ijsfabriek schonk aan de dierentuin een lading kristalijs, die gede poneerd werd in het ijsberen-bassin. Met veel belangstelling volgen de beren de manipulaties van de ijsfirma. Gesteld nu eens, dat Christie inderdaad Beryl Evans vermoordde, zou hjj dan ook niet degene kunnen zijn, die de kleine Geraldine om het leven bracht? Een vriend van Evans, de 46-jarige William McPhail, is bereid te verkla ren, dat Timothy op Donderdagavond 10 November 1949 bij hem thuis thee heeft gedronken en tot over zessen is gebleven. Als de baby op die dag vóór zes uur van het leven zou zijn beroofd, dan is Evans onschuldig. In het proces tegen Evans zei de openbare aanklager, dat de moordenaar van de vrouw te vens de moordenaar van het kind moest zijn. Welnu, volgens de News Chroni cle van vandaag heeft Christie aan een functionaris van zijn gevangenis me degedeeld, dat hü ook de moord op de baby op zijn geweten heeft. Het Engelse ministerie van Binnen landse Zaken heeft geweigerd op dit bericht in te gaan. Ook autoriteiten van de gevangenis gaven geen commentaar. Het is natuurlijk ook een vreemde zaak. Het ombrengen van babies lag niet zo zeer in Christie's lijn en tijdens zijn proces heeft hij telkens met grote stel ligheid ontkend er iets mee te maken te hebben. Maar aan de andere kant zou het de eerste keer zijn in de geschiede nis van het Engelse strafrecht, dat er een onjuist vonnis ten uitvoer is gelegd, waar geen correctie meer op mogelijk is. Altijd waren doodvonnissen in deze gevallen tijdig veranderd in levenslang. Iedere Engelse geschiedenis over het tijdvak van koningin Victoria bevat het tragische verhaal van de 18-jarige Wil liam Habron, die in 1876 ter dood werd veroordeeld wegens moord op een agent van politie. Hij kreeg gratie met het oog op zijn jeugd. Drie jaar later bekende de beruchte misdadiger uit die tijd. Charles Peace, dat hij de politieman had gedood De jonge Habron werd vrijge laten en kreeg een schadeloosstelling van 800 pond. In verschillende zaken vroeg het mi nisterie van Binnenlandse Zaken een nieuw onderzoek, als het twijfelde aan de juistheid van een vonnis. Het is na tuurlijk niet onmogelijk, dat ook na de terechtstelling van Evans een dergelijk nieuw onderzoek wordt geopend. De moeder van Evans, mevrouw Agnes Pro- bert, beweegt op het ogenblik hemel en aarde om Sir Dav. Maxwell Fyfe ertoe te brengen dit initiatief te nemen, zodat de naam van haar zoon wordt gezuiverd. Gisteravond ondernam George Rogers, socialistisch Lagerhuislid voor Kensing ton bij de minister stappen in dezelfde richting. En het socialistische Lagerhuis lid Sidney Silverman heeft opnieuw een wetsontwerp ingediend om de doodstraf in Engeland, althans voorlopig, in te trekken. In 1948 deed hij zijn eerste po ging en het Lagerhuis voelde er wel voor. Zijn voorstel werd met 245 tegen 223 stemmen aangenomen. Maar het Hoger huis liet het ontwerp toen. kelderen. Ook CHRISTIE met een kans? de Engelse regering wil dit onderwerp liever niet aansnijden, voordat de Ko ninklijke Commissie ter bestudering van de Doodstraf die in 1949 werd ingesteld, klaar is met haar rapport. Belangrijk is in ieder geval de vraag, of Sir David nog aanleiding vindt om de zaak-Evans opnieuw t© doen onderzoeken en of hij daartoe besluit vóór de fatale datum van 15 Juli. Meer dan 1000 politie-agenten van de stad New York vormden een erewacht, toen pater P. J. Halligan van de Con gregatie van Maryknoll in de kerk van de H. Naam te New York zijn eerste H. Mis opdroeg. Voorafgegaan door het muziekcorps van de politie haalden de agenten de neomist van het station af en begeleid den hem naar de kerk. Al deze eer ge- f-Vedde de par gewijde priester, om dat hij zelf deel heeft uitgemaakt van het New Yorkse politiecorps. Pater Hal ligan is namelijk de tweede politie agent in New York, die priester is ge worden. Het dubbel-kwartet mannen koor van het politiecorps voerde de wisselende gezangen van de Mis uit. In Guatemala heeft een hevige ex plosie in een kruideniersbedrijf gisteren aan minstens 71 personen het leven ge kost. Onmiddellijk na de ontploffing braken verschillende branden uit. Het blussingswerk werd bemoeilijkt door gebrek aan water en bluschmateriaal. De oorzaak van de ramp is nog niet vastgesteld-. Men meent te weten, dat op onverklaarbare wijze brand is ontstaan in een stapel blikken met ontvlekkings- stof. Honderden huizen werden door de explosie min of meer zwaar bescha digd. Het ongeval vond plaats in een dichtbevolkte volkswijk. De omgeving van de kruidenierswinkel moest door militairen worden afgezet, om plunde ring te voorkomen. De meeste slacht offers waren in de stad om de revolutie van 1871 te herdenken. Volgens hard neklcige geruchten zou de explosie veroorzaakt zijn door het in brand ra ken van een grote hoeveelheid spring stoffen, die een revolutionnaire bewe ging daar had opgeslagen. Het Sowjetrussische blad „Izwestia" heeft vanmorgen gemeld dat de ver maarde Russische filmer Wsewolod I. Poedowkin gisteren op bijna zestigjarige leeftijd is overleden. - m •-i' 'SW Dit is de modernste trein, die momenteel in Engeland rijdt. De „Elizabethan is echter niet alleen de nieuwste, hij is ook de snelste. Met deze trein wordt dagelijks het langste non-stop traject ter wereld afgelegd: van Londen naar Edinburgh, een afstand van 393 mijl, die in 6 uur en drie kwartier wordt gereden. De trein verlaat Londen voor de eerste rit Uit mededelingen van radio-Praag kan men afleiden, dat in Tsjechoslowa- kije een groot aantal arbeiders lijde lijk verzet pleegt of geheel niet op het werk verschijnt. In Hongarije probeert men soortgelijke acties van de arbeiders te sussen door nieuwe beloften, terwijl de communistische partij bezig is zich te reorganiseren. De Poolse premier Beiroet heeft gewaarschuwd voor nieu we onlusten, zoals die zich onlangs in Oost-Duitsland hebben voorgedaan. De commentator van radio-Praag heeft medegedeeld, dat door het lijdelijk ver zet van de arbeiders „de productie ernstig is gedaald en dat de regering genoodzaakt zal zijn strenge maatrege len te nemen om de arbeiders te dwin gen het werk te hervatten." Het lijkt of de arbeiders-actie tevoren georgani seerd is. Het communistische blad „Ru- de Pravo" beweert, dat in het mijnge- bied van Ostrava alleen reeds 6000 ar beiders niet op hun werk verschijnen. De regering heeft in de afgelopen da gen bepaald, dat ieder die inbreuk maakt op de arbeidsdiscipline, zwaar zal wor den gestraft. Een aantal partijfunctiona rissen in het mijngebied van Ostrava en Moravska is ontheven van zijn func ties. Vierduizend betrouwbare vak bondsleiders reizen het roerige mijn- gebied af om de arbeiders om te pra ten. In Hongarije, waar nog geen onlus ten of stakingen zijn gemeld, pro- Pechvogel Onlangs stapte de heer Kershner te Charleston in zijn auto om te gaan jagen. Bij het passeren van een overstroomde brug bleef zijn wagen in het water steken. Hij keerde te voet naar huis en kwam de volgende dag met een tractor terug om de wagen vlot te slepen. Hij ge- x 1 V /OA raakte daarbij echter zelf fcjk te water. Gelukkig werd l) fcj G—""""i A hij tijdig opgevist en weer L T—*, fmmi Sn naar huis gebracht. De dag it, ,4 L-~ daarop ging hij weer naar -- ^SIL IV -~m zijn wagen kijken. Het ve- - ~Xv hikel was van de brug ge- ka7tldvanAdeeekapestukVnog "^rtreding maakten zij het trottoir stilstaande boven het bruine drab uit. Proces-verbaal op. De auto zag zitten, stak zy Mistroostig ging hij weer rechter 9"f de ongelukkige met haar wagen de weg huiswaarts. Hij wachtte Kreshner maar 25 dollar over en reed op hem in. met het geduld van wijlen boete- «Het moest eigen- Mijnheer liet zich niet on- Vader Noë drie dagen en lVk meer ziJn". verklaar- betuigd en ramde op zijn drie nachten. Toen ging hij de de humane magistraat, beurt de wagen van me- weer naar de fatale brug ..maar u hebt al zoveel vrouw. Het duel werd an- en zie, het water was ge- Pec,i gehad". derhalf huizenblok voort- zakt en de auto stond gezet en eindigde met de droog, maar bij de portie- Gemotoriseerd duel overwinning van mevrouw, ren wachtten twee waak- Mevrouw kreeg 33 en zame politiemannen. Deze Een gescheiden echtpaar mijnheer 26 dollar boete, hadden in de wagen een in Memphis heeft een duel Zij waren blijkbaar geen niet ,,in een foudraal ver- op de auto gehouden. Toen heer en geen dame in het pakt" geweer gevonden en mevrouw haar voormalige verkeer, noch thuis, noch op grond van deze wets- echtvriend in zijn langs op de weg. De markies van Salisbury, die door Churchill is aangewezen als vervanger van Anthony Eden als minister van Buitenlandse Zaken van Engeland. Op de komende belangrijke internationale conferenties zal hij het Verenigd Ko ninkrijk vertegenwoordigen. Volgens radio Djakarta zijn vijftien personen gedood als gevolg van een uit barsting van een vulkaan op het eilandje Santa, nabij Timor. Naast de verliezen aan mensenlevens werd aanzienlijke ma teriële schade aangericht. De eruptie zou zich reeds verleden week hebben voorgedaan, doch eerst heden in Djakarta bekend zijn geworden. Mislukkingen zijn het deel van ieder mens. beert de regering een arbeidersactie te voorkomen door nieuwe toezeggin gen. In de communistische bladen wordt de regering aanbevolen reke ning te houden met de gerechtvaar digde eisen der arbeiders. De bladen melden, dat de arbeiders niet, vol doende zeep hebben, geen behoorlij ke werkkleding en niet voldoende eten. Er wordt dringend aanbevolen hierin verbetering te brengen. De Hongaarse communistische par tij is intussen bezig zich naar Rus sisch model te reorganiseren. Tijdens een bijeenkomst van het centrale co mité is de functie van secretaris-ge neraal vaïi dit orgaan opgeheven. Zij werd tot nu toe vervuld door de 61-jarige premier Matyas Rakosi. Er is een nieuw secretariaat ingesteld, waarvan Rakosi deel uitmaakt. Deze berichten werden door radio-Boeda- pest op normale wijze bekengemaakt. De Poolse premier Beiroet heeft ver klaard, dat de gebeurtenissen van de 17e Juni in Oost-Duitsland hebben be wezen, dat de waakzaamheid van de communisten niet mag verslappen. Het weekblad van de Cominform richt een gelijkluidende waarschuwing aan alle communistische leiders. Gisteren stormde een oud-militair een televisie-studie in New York binnen, ge wapend met twee keukenmessen. Voor dat men van de schrik was bekomen, had hij de cameraman Patrick McBride een steek toegebracht in de borst en de acteur Eric Dressier een klap op lijn hoofd met een lampetkan. In de studio werd gerepeteerd voor een latere uitzending. Onmiddellijk na zijn aanslag vluchtte de man de straat op, waar hij door andere medespelenden werd achtervolgd en gegrepen. McBride en Dressier werden intussen zwaar ge wond naar een hospitaal gebracht. Aan de politie vertelde de wildeman, dat hij geen televisie kon zién en dat hij een televisie-operateur wilde doden. Het stuk, waarvoor gerepeteerd werd? „Stadsziekenhuis" Advertentie (tot Donderdagavond) Veranderlijke bewolking met plaatselijk een regenbui of onweer. Dezelfde of iets lagere temperaturen dan vandaag. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Zon: 4.25—21.03, Maan: 23.28—11.17 Azzedine Bey, troonopvolger in Tunis, is vanmorgen door een man, die wist te ontkomen, in de maag geschoten. La ter maakte de politie bekend, dat de pleger van de aanslag is aangehouden. De aanslag werd gepleegd, toen Azze dine Bey, adjudant van de Tunesische Bey, zich in zijn tuin bevond. De aan valler, die op het ogenblik op het po litiebureau te La Marsa wordt onder vraagd, loste twee schoten, die Azze dine Bey in het onderlichaam en het linkerdijbeen troflen. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 25, teief. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 0. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willigs. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1