ONRUST IN POLEN? Russische tanks souden uit Oost-Duitsland op weg naar Oder-Neisse-gebied sijn RUSSEN spelen kansspel met staatsobligaties SCOTLAND YARD ZOEKT OPLOSSING IN CANADA ULSTER EN EIRE Doodgewaand soldaat leed aan verlies van geheugen Partisanen roeren zich Nabeschouwing Kard Stepinac lijdt aan bloedziekte Roofoverval op 91-jarige man Weduwe verdween 14 jaar geleden Succes voor Treffend weerzien in East Loftus Tot hoofd en hart Het weer ZATERDAG 4 JULI 1953 77ste JAARGANG No. 25725 CÊü [JO is GD Moskou naar de Kroningsfilm Journalist vraagt onder zoek door Am. specialist Arbeidsloos inkomen Achtervolging heeft succes „Oldenbarnevelt"' weer vertrokken Kind overreden en gedood Door auto van haar vader De Gasperi aangezocht als formateur In verkeerde huiskamer binnengeklommen Kan ex-makelaar licht verschaffen? ELIZABETH DE TWEEDE IN NOORD-IERLAND de Tour-ploeg WINDJACKETS - SWEATERS BELGIË. I 67 I I 71 RUSLAND VER STATEN (eer penodPl92Q-'30) JAPAN 1621 i68l „FRANKRIJK MEXICO EGYPTE AUSTRALIË De Russen hebben hun tanks teruggetrokken uit Oost-Duitsland. Volgens nog niet bevestigde berichten zijn zij op weg naar Polen, waar het tot ernstige onge regeldheden schijnt te zijn gekomen. In Oost-Duitsland zelf wordt daarentegen de toestand steeds rustiger. Het communistische partijblad Neues Deutschland heeft het communistisch vakverbond aangewezen als zwarte schaap van de partij omdat het de opstand van de 17e Juni mee zou hebben veroorzaakt. De kleurenfilm van de kroning van Koningin Elizabeth van Engeland is gisteren per vliegtuig naar Moskou verzonden. Het gemeentebestuur van de Russische hoofdstad had om een copie van de film verzocht. Vandaag wordt de copie gedraaid voor leden van de Sovexport, de Russische film keuringscommissie. Intussen dreigen de inwoners van Moskou de film nog eerder te zien dan de Britse troepen op Korea. Want ofschoon ook de Japanse burgers de kleurrijke plechtigheid al in hun bio scopen hebben kunnen volgenschijnt er met het transport van speciale 16 mm copieën voor vertoning in de frontlijn iets te zijn misgelopen. Al dus het Britse ministerie van Oorlog. Kardinaal Stepinac van Joegoslavië lijdt naar uit betrouwbare bron wordt vernomen aan een bloedziekte. Zijn gelaat is met rode vlekken overdekt. De hoofdredacteur van de Amerikaanse „Florida Catholic" heeft President Eisciiiiouw:- Telegrafisch verzocht de kardinaal d on Amer&iaajase arts 1 -*■anji b.feken Een gedeelte van de uit Oost-Berlijn teruggetrokken tanks is in kazernes rond de stad geconsigneerd, maar vluchtelingen hebben in West-Berlijn meegedeeld, dat Russische versterkin gen in allerijl naar Polen worden ge zonden, waar langs de OderNeisse- grens ernstige onlusten schijnen te zijn uitgebroken. Poolse partisanen zouden een spoorlijn in de lucht hebben laten vliegen, die voor de Russische bevoor rading van groot belang is. Het zou hier de lijn naar BrestLitovsk betreffen, waaflangs de Duitse herstelbetalings goederen naar Rusland worden getrans porteerd. Deze transporten zouden nu via Stettin zijn omgelegd. In Oost-Duitsland zelf schijnt de rust grotendeels te zijn weergekeerd. Bisschop Dibelius, het hoofd van de Duitse Evangelische kerk, heeft in Bonn meegedeeld, dat de Oost-Duitse regering haar beloften ten opzichte van zijn kerkgenootschap grotendeels nakomt. De Evangelische Jongeren wordt niets meer in de weg gelegd, maar er bevinden zich nog een aan tal predikanten in hechtenis. Later vroeg dr. Dibelius tijdens een onder houd met Bondskanselier Adenauer diens steun voor een uitgebreidere hulpactie voor het Oostelijk deel van het land. De arbeidsrust is gedeeltelijk her steld, al komen nog enige duizenden arbeiders niet op hun werk, omdat zij op deze wijze hun verzet willen tonen. Dr. Eber, de Oost-Berlijnse burgemees ter, heeft een felle critiek geleverd op de communistische pers en radio, die te eenzijdig zouden zijn en de arbeiders na hun zware dagtaak geen verpozing bieden, maar voor allerlei theoretische vraagstukken plaatst. Het orgaan van de Oost-Duitse (communistische) S.E.D., Neues Deutschland, heeft giste ren het communistisch Vakverbond er van beschuldied door zijn houding de opstand van 17 Juni mede te hebben veroorzaakt. stepinac verblijft in afzon- rm H dorP Krasic bij Zagreb. ue pers krijgt geen toegang tot hem. Hij zou geweigerd hebben Krasic te verla ten ofschoon de artsen hem zouden heb ben aangeraden naar een andere plaats te gaan, waar behandeling met Rönt genstralen toegepast zou kunnen wor den. Vrijdagmiddag te kwart over vier hebben te Scharwoude bij Hoorn, twee Amsterdammers. J. van Z„ oud 21 jaar Mi F. IJ. B., oud 19 jaar, een 91-jarige tuinder, P. Broer, neergeslagen, ver moedelijk met het doel hem te beroven. De heer Broer, die buiten het dorp san de IJsselmeerdijk woont, bij een viswater, schreef juist, op verzoek van de jongelui, een hengelvergunning uit, toen de jongens hem ieder met een knuppel op het hoofd sloegen. Maar de oude man raakte niet bewusteloos en schreeuwde luid om hulp, waarop de aanvallers de vlucht namen. De 71-jarige M. Kind uit Hoorn ging de overvallers op een bromfiets achter- ha en achterhaalde hen in het dorp Scharwoude. Hij sommeerde hun te stoppen en had succes. Andere henge laars en dorpsbewoners hebben de twee aanranders omsingeld en in een auto van de zoon van de heer Broer 2ijn ze, bewaakt door enige hengelaars, haar het raadhuis te Avenhorn over gebracht. .De Rijkspolitie heeft hen later naar Hoorn vervoerd. Zij bleken een verre Van blanco strafregister te hebben.. De oude man was niet ernstig ge- Wond en verklaarde zijn aanvallers te "ebben herkend. defect aan de koelinstallatie van „Johan van Oldenbarnevelt" is ver- oipen. Het schip is gisteravond 10 uur veer van IJmuiden naar Nieuw Zee land vertrokken. Een van de populairste tijdverdrijven in de Sovjet-Unie is het „letten op de nummers" van de series der staats obligaties. De reden, dat het publiek die nummers in de gaten houdt, is, dat van tijd tot tijd voor alle acht uitstaan de staatsleningen trekkingen worden ge houden, waarbij grote prijzen uit de bus komen. De Russische regering be taalt geen rente op haar leningen, maar geeft de obligatiehouders Sn plaats llllllllflIIIIIIIHIIIIIIIlllllllllllllllllllllllll lllllllllllllll m LEVEN HET LANGST EN VROUWEN LEVEN LANGER DAN MANNEN (DE SEMI DOELDE LEVENSDUUR) eiland MAURITIUS laagste leeftijd terwwek IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIHIIIIIIII Vrijdagavond is te Bussum het twee jarig dochtertje van de familie Bogaard door een vrachtauto van haar vader overreden en gedood. Een chauffeur van de heer B., die met de wagen kwam aanrijden, zag het kind midden op straat lopen en zette het op het trottoir, waarna hij de auto achteruit reed. Het meisje, dat ongemerkt weer van de stoep was gelopen, kwam onder een der achterwielen terecht. Ernstig gewond werd het naar het ziekenhuis vervoerd, waar het bij aankomst bleek te zijn overleden. daarvan de kans kleine en grote prij zen te winnen. De betrokken prijzen variëren naar gelang van het leningtype, maar voor alle leningen bestaat de prijs die boven de hoofdsom betaald wordt uit ten minste 100 procent van de no minale waarde. De grootste prijs be draagt 100.000 roebel op een obligatie met een nominale waarde van 200 roe bel. De wi.nst bedraagt dan dus 50.000 procent. Deze zeer grote prijs wordt slechts voor één bepaalde staatslening betaald. Voor de overige leningen variëren de prijzen van 25.000 tot 50 000 roebel. In de practijk komt dit loterijsysteem er op neer, dat vrijwel iedere volwas sen Rus de kans heeft een prijs te win nen, omdat vrijwel alle boeren en ar beiders tengevolge van de reusachtige campagnes voor de verkoop van staats obligaties, eigenaars van een of meer van deze stukjes zijn. En de meeste arbeiders en boeren bezitten er tame lijk grote hoeveelheden van. Daarom wordt de nieuwe trekkingslijst door vrijwel iedere Rus met de grootste be langstelling doorgekeken, om te zien of hij met zijn obligaties soms ook geluk gehad heeft. Dit jaar zullen er 24 trek kingen gehouden worden. De belangrijkste landelijke en plaat selijke bladen drukken de lijsten met de winnende nummers op hun laatste pagina's af. Die lijsten vormen een van de meest gelezen gedeelten van de bladen. De leider van de Italiaanse Christen- Democratische partij, Alcide De Gasperi, is vandaag aangezocht een nieuwe Ita liaanse regering te vormen. De Engelse bergbeklimmer Eric Shipton, vele malen lid van de expedities, die gepoogd hebben de Mount Everest te overwinnenverwelkomt Tensing, die met de andere leden van expeditie-Hunt op London Airport is aangekomen. Shipton al het ongetwijfeld betreurd hebben, dat hij juist nu niet mee was gegaan om ae Mount Everest te beklimmen. (Van onze correspondent) Gisternacht werd de Groningse politie gealarmeerd door een oude dame, die onthutst mededeelde, dat er een vreem de man haar slaapkamer was binnenge drongen. Direct werd een onderzoek in gesteld en inderdaad trof men in een van de zijstraten van de Parkweg een Noorse student aan, die toegaf zojuist uit een slaapkamerraam gevlucht te zijn. Hij was na een fuif op zoek gegaan naar zijn hotel, dat hij meende gevonden te hebben, toen hij aan de Parkweg een raam zag open staan. Hij klom naar binnen en legde: zijn vermoeid lichaam op de mat voor het bed ter ruste. Niet lang daarna begon hij het koud te krijgen, waarna hij getracht had. de dekens van het bed over zich heen te trekken. Op dat moment pas ontdekte hij zijn vergissing, want plotseling zag hij, hoe iemand zich in het bed opricht te. De student sprong uit het raam en verdween, zijn pijp in de slaapkamer achterlatend. De pijp werd hem later overhandigd door de politie, die hem tevens op weg hielp naar zijn hotel. Tot grote verrassing zelfs van hun naaste collega's, zijn gisteren twee re chercheurs van het bureau Moord van Scotland Yard naar Brits Columbia ver trekken. Zij zullen proberen licht te brengen in het raadsel van een weduwe, die 14 jaar geleden spoorloos is verdwe nen. Het gaat om mevrouw Loure Lee. die in 1939 op 64-jarige leeftijd vertrok vit Cliftonville, Margate in Engeland, en daar sindsdien nooit is teruggekeerd. Ze vertelde, dat se via Londen naar Frank rijk zou gaan. Mevrouw Lee, die drie maal getrouwd is geweest, nam een koffer mee, waarin zich een aanzienlijke som gelds bevond. Een poosje na haar vertrek werden enkele chèques voor 'n klein pensioen, dat haar werd uitgekeerd door de firma van haar tweede man, geïnd. Wie tekende daarvoor? De eerste twijfel over haar lot werd gezaaid door een advocaat in Londen, David Gow. die een onregelma tigheid meende te bespeuren in de hand tekening op de chèques. Eerst heette het toen, dat mevrouw Lee weduwe van een 73-jarige advocaat in Rick- mansworth was gaan wonen. Maar Scot land Yard ontdekte al spoedig, dat ze daar nooit geweest was. Een ander ge- rucht sprak van de Franse Zuidkust, maar de Süreté Nationale wist ook dat te ontzenuwen. In November 1939 wer den aan het strand van Westgate de resten gevonden van een lijk, dat vol gens medische deskundigen een vrouw van gevorderde leeftijd moet zijn ge weest. Het stoffelijk overschot had ze ker drie maanden in zee gedreven. Op dat ogenblik kwam het oorlogsgeweld tussenbeide. Het kantoor van de Lon- dense advocaat Gow brandde uit en tal van papieren met betrekking tot de zaak-Lee werden vernietigd. Voorlopig hebben de rechercheurs opdracht om uit te zoeken, wat er ge beurde met de eigendommen van de verdwenen weduwe. Daarvoor gaan zc de Atlantische Oceaan over om te spreken met Charles Seed, een vroe gere makelaar uit Mareate, die later met zijn gezin naar Rickmansworth trok en nu in Brits Columbia woont. De politiemannen gaan onderweg nog aan bij het hoofdbureau van de Cana dese Bereden Politie in Ottawa om te spreken over nasporingen, die da* corps een half jaar geleden od ver zoek van de Yard heeft gedaan. I rinses Beatrix en Prinses Irene hebben gisteren met haar schoolklas een bezoek gebracht aan de miniatuurstad Madurodam. Het bezoek va.. Prinses Beatrix, die burgemeester is van Madurodam, was niet officieel. Daarom mocht de loco-burge meester, die de Prinsessen rondleidde, zijn ambtsketen blijven dragen. Bij het bezoek, dat koningin Eliza beth de Tweede dezer dagen aan Ulster heeft gebracht, zijn weer eens de twee aspecten naar voren ge komen van de verdeling van Ierland: Noord-Ierland maakt deel uit van het Verenigd Koninkrijk, maar in Dublin houdt men vol, dat het gebied bij de Ierse Republiek Eire behoort. De ko ningin schijnt in Belfast hartelijk ont vangen te zijn. Schoolkinderen brachten haar hulde en bij een autotocht werd zij enthousiast toegejuicht, zo vertelt ons de Britse pers. De eerste minister hield een redevoering, waarin hij de hoop uitsprak, dat Hare Majesteit in zijn land een weergaloze trouw zou aantreffen, en de voorzitters van de Senaat en het Lagerhuis getuig den van hun aanhankelijkheid. De officiële reis van de vorstin had: ten doel de verbondenheid te ac centueren tussen Noord-Ierland en Groot-Brittannië, zoals de eenheid van Groot-Brittannië zelf reeds benadrukt werd door het recente koninklijk be zoek aan Schotland, terwijl deze een heid de volgende week nader wordt ge demonstreerd als Elizabeth de Tweede zich naar Wales begeeft. Noord-Ierland, dat zes graafschappen omvat en een bevolking van ongeveer anderhalf millioen zielen heeft, is tot stand gekomen in 1920. Het parle ment houdt zich uitsluitend met Noord- Ierse binnenlandse aangelegenheden be zig. Het bemoeit zich niet met de bui tenlandse politiek of de defensie. Noord- Ierland stuurt namelijk ook afgevaardig den naar het parlement te Westminster. De koningin is in Noord-Ierland ver tegenwoordigd door een gouverneur, terwijl er bovendién een Noord-Ierse regering bestaat. Bij de in 1949 door Westminster aangenomen „Wet voor Ierland" is nadrukkelijk vastgesteld, dat geen gedeelte van Noord-Ierland aan het Verenigd Koninkrijk onttrokken kan worden zonder de toestemming van het Noord-Ierse parlement. Deze bepa ling nu heeft de bijzondere veront waardiging gewekt van de voorstanders van de hereniging van Ierland. Zij be weren namelijk, dat de zetelverdeling in de Noord-Ierse volksvertegenwoordi ging niet in overeenstemming is met de werkelijke verhoudingen, wat aan het beleid van Londen wordt geweten. De grootste fractie is die van de Ulster Unionist Party, waartoe ook de Noord- Ierse ministers behoren. Deze partij is voorstander van de huidige status. Hun tegenstanders, de Nationalisten, vormen Eamon de Valera, de premier van de Ierse Republiek, Eire. een veel kleinere fractie. In de Ierse Re publiek beschouwt men de Unionist Party als een Britse conservatieve partij en men noemt de leden van die partij dan ook bij voorkeur Tories. Die Tories wordt verweten, dat hun zetel aantal, tengevolge van het kiesstelsel, buitengewoon veel groter is dan hun werkelijke aanhang in het land. De ech te Ierse partijen in Ulster, zo beweert men, wensen de verdeeldheid niet. In Dublin is reeds in 1919 door het Ierse parlement Ierland tot een onaf hankelijke natie verklaard. Een jaar later werd door het Britse parlement Ierland gescheiden. De laatste banden, die Eire met het Verenigd Koninkrijk verbonden, zijn echter pas ruim vier jaar geleden verbroken. Eire is nu zelfs geen lid meer van het Britse Gemene best. Intussen achten de Ieren in theorie de grondwet van Eire, die in 1937 in werking trad, ook toepasselijk op Noord-Ierland, ofschoon in de praktijk de constitutie uiteraard alleen voor het vanuit Dublin geregeerde gebied geldt. Ofschoon koningin Elizabeth in Noord- Ierland over het algemeen vriendelijk is ontvangen, hebben er toch enige in cidenten plaats gevonden, waarmee blijk werd gegeven van ontevredenheid over de verdeling van het land. Kort vóór de vorstin in Belfast arriveerde, trad er een ernstige storing op in de electrici- teitsvoorziening, waardoor het verkeer in de stad hevig ontwricht werd. Voorts heeft er Donderdag een explosie plaats gevonden op de spoorlijn van Dublin naar de Noord-Ierse hoofdstad. Het was een mislukte poging om een groep oud-militairen uit Eire te- verhinderen de feestelijkheden in Bel fast bij te wonen. Toevallig is Donderdag, toen Koningin Elizabeth in Ulster vertoefde waar haar aanwezigheid de verdeeldheid van Ierland illustreerde in Dublin Eamon de Valera voor het voetlicht getreden. De 70-jarige staatsman, die niet minder dan 17 jaar premier van de Ierse Repu bliek is geweest, en die eergisteren op nieuw het vertrouwen van het parle ment wist te winnen, heeft steeds vurig voor de hereniging der Ieren gestreden. Maar de tragische verscheurdheid van het land van St. Patrick vormt een pro bleem dat niet opgelost zal kunnen wor den. tenzij het bestuur van Noord-Ier land op wat meer democratische wijze wordt georganiseerd. i De eerste dag van de Tour de France heeft de Nederlandse ploeg een onverwacht groot succes gebracht. Wagtmans en Roks legden beslag op de tweede en derde plaats in het klassement. Van Breenen klasseerde zich als elfde. Het resultaat was, dat de Nederlandse ploeg de leiding heeft genomen in het ploegenklassement. Wagtmans verwierf bovendien de premie voor de meest strijdlustige renner. Op pagina vier geven onze speciale verslaggevers hun indrukken over deze eerste etappe, terwijl Jan Cottaar in zijn derde reportage de verhouding BartaliCoppi uit de doeken doet. Het bijwonen der verbondsverga deringen der K.A.B. is toch al tijd weer een belangwekkend® ervaring. Dit interessante karakter spreekt sterker naarmate men langer tot de vaste bezoekers behoort. Het ia overdreven, maar men zou haast kun nen zeggen, dat de geschiedenis van deze verbondsraadsvergaderingen, in se rie gezien, een getrouwe weerspiegeling geeft van de ontwikkeling der maat schappelijke verhoudingen. De toon, waarin de besprekingen worden ge voerd. de woordkeus, de onderwerpen, die aan de orde komen, zijn daar de ge tuigenissen van. Neem nu de vergade ring, die wij deze week hebben beleefd. Het was-wat je noemt een makke ver gadering, maar zeker geen matte. Na tuurlijk viel om te beginnen het ver schil in toon op tussen de huidige voor zitter en zijn voorganger. Wij zouden niet graag willen uitmaken of wat hij zei beter was of slechter dan wij van de K.AB.-voorzitter gewoon zijn, wij zouden deze qualificatie ook niet op de toon willen toepassen. Neen, ze was an ders. Een van de bezoekers hoorden vrij het als volgt waarderen: Dé Bruyn con fronteerde als regel over de hoofden van zijn toehoorders heen, de regering en andere maatschappelijke groepen met de problemen van de arbeidersbe weging. Middelhuis confronteerde de arbeidersbeweging met de problemen der arbeiders. Een waardering, die mis schien wel wat aanvechtbaar is, maar die toch ook een grote kern van waar heid bevat. Wie hier overigens uit zou afleiden, dat Middelhuis niets te zeg gen had aan het adres der regering over de arbeiders-verlangens leze nog maar eens de beschouwing, die onze hoofdredactie jongstleden Woensdag aan de huurstijging-looncompensatie wijdde. Daarbij werd niet gedreigd maar heel nuchter gesteld dat men de arbeiders en andere loontrekkenden niet in de maling kan nemen met nogal on zekere beloften. Men denke ook aan hetgeen hij heeft opgemerkt over de moeilijkheden, die een vlot in de vaart komen van het Benelux-schip verhin deren. Aan deze opmerkingen zal de re gering zeker niet zonder meer voorbij kunnen gaan. Overigens was het goed ook eens te laten horen dat in de sec tor van het particulier initiatief door regelmatig overleg een belangrijke bij drage wordt geleverd voor de sociale en economische eenwording der Bene- luxpartners. Wat ons op de tweede plaats in de rede van Middelhuis heeft getroffen, is de wijze, waarop hij het wezen van de K.A.B- nog eens stelde. Na te hebben geconstateerd, dat de arbeiders en bedienden veelal de eersten zijn die de gevolgen van on recht aan den lijve ervaren, herinner de hij eraan hoe wij tijdens de bezet ting hebben gekend" de spontane uit barsting van de eerlijke verontwaardi ging der arbeiders tegen de onderdruk king en knechting door de nazi-tiran nie" Hierop aansluitend constateerde hij het feit dat in de laatste weken het juist weer de Oost Duitse arbeiders zijn geweest, die „op zo'n duidelijke ett I mach'ige wijze bun ketenen hebben ge- 1 schud, dat dit een heel wat duidelijker I taal spreekt dan tientallen diplomatieke I nota's en conferenties." „Dat het j hier eveneens arbeiders en bedienden j waren, die datzelfde verfoeilijke stelsel een verschrikkelijke morele slag toe brachten. heeft ons veel te zeggen." En wat het ons te zeggen heeft, is „dat de KAB. is en blijft de beweging voor en van de Katholieke Arbeiders". Ver volgens heeft hij breed uiteengzet hoe dan deze beweging via haar vormings werk. via haar culturele taak. via haat- instellingen „voor en van de arbeiders' moet zijn. Dat de heer Middelhuis zelf die woorden voor en van onderstreept, geeft te denken. Ze getuigen ook van een organisatie-moeilijkheid, die er m de K.A.B op het ogenblik moet zitten. En verderop blijkt die moeilijkheid ook. Zodra gesproken wordt over de P B O. komt de kwestie van de representativi teit om de hoek. Het zijn niet alleen de handarbeiders en de bedienden, die standsorganisatorisch eveneens tot aie beweging van en voor de arbeiders be horen en moeten worden vertegenwoor digd. Het zijn evenzeer de mediale wer kers en het hogere leidinggevende per soneel. Hier komt de zo belangrijke vraag aan de orde of een oplossing van de moeilijkheid ter representatie via de bedrijfsbonden zich rijmen laat met het karakter van een beweging, „voor en van de arbeiders." Het verlossende woord daaromtrent heeft ook op deze vergadering niet geklonken, ook al werd het vraagstuk zelve door verschei dene sprekers gesteld. Begrijpelijk werd volstaan met een verwijzen naar de ar beid van de commissie-Beaufort. (Vervolg op pag. 5) Herbert Armsby is de eerste naam, die op het gedenkteken voor de geval lenen van de Tweede Wereldoorlog in het dorp East Loftus in Engeland voor komt. Gisteren, echter, meer dan acht jaar geleden sinds hij als vermist in Frankrijk werd opgegeven, keerde de thans 28-jarige Armsby in het ouder lijke huis terug. Armsby vertelde, dat hij zijn geheu gen verloren had, na in Februari 1945 in een hospitaal in Gent behandeld te zijn, wegens een zenuwschok, op het slagveld opgelopen. Hij was door een familie in Aalst in huis opgenomen en had daar sindsdien gewoond. Begin dit jaar kreeg hij zijn geheu gen terug, maar hij durfde niet naar Engeland te gaan, uit vrees door het leger als deserteur te worden be schouwd. Enkele dagen geleden echter vernam hij. dat de koningin bij gelegen- heid van haar kroning de amnestie voor deserteurs had uitgevaardigd. Hij werd door zijn 70-jarige ouders met vreugde begroet. De namen van hun beide andere zoons staan ook op het gedenkteken. John sneuvelde in 1942 op Sicilië. William in 1945 in Bir ma. Advertentie De gaten in de portemonnaie I worden vaak veroorzaakt door gaten in het geestesleven. v (tot Zondagavond) Droog weer met wisselende be wolking. Zwakke tot matige wind tussen Noord en West. Weinig ver andering in temperatuur. Zondag: Zon: 4.27—21.02. Maan: 0.00—16.55. Maandag: Zon: 4.2821.01. Maan: 0.22—16.55. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 25, teief. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willig». NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave vai» redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21-544. (Van een bijzondere medewerker)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1