RCH. strandt in het zicht van de haven Eindhoven behaalt verdiende overwinning van 2-0 Sparta wint van Vitesse na enerverende strijd (2-5J Eerste sege van Kennemerland in honkbalcompetitie Vier records bij matig bezette roei wedstrijd Vier kampioenschappen voor de V.S. Titel van damesenkelspel naar Maureen Connolly Doris Hart neemt revanche op Maureen Connolly zichzelf Fraai doelpunt van Snoek Succes voor Nederl. dames-athleten Eerst wou ik niet meegaan Neumeier overtreft Tournooi te Wimbledon geëindigd Geen accoord over voetbalcompetitie Sportweekeinde in cijfers Verdiende revanche Schoten klopt H.H.C. Tennisexhibitions te Noordwijk MAANDAG 6 JULI 1953 PAGINA 5 .^mstreUcr, Fox wint te Henley de Diamond Sculls In de finale George met vier lengten geklopt PURE (Van onze sportcorrespondent) HEEMSTEDE. RCH is in het zicht van de haven gestrand. Een overwinning op Eindhoven waarvan het twee weken geleden met 20 wist te winnen zou de Racing het landskampioenschap hebben bezorgd, maar het kwam anders uit. Thans won Eindhoven met deze zelfde cijfers, waardoor de spanning in de kam pioenscompetitie volop is blijven bestaan. RCH dankte deze onverwachte nederlaag aan het totaal uit vorm zijn van di verse spelers waardoor het elftal niet de kracht kon opbrengen als in de wed strijden tegen Vitesse en Sparta. E.V.V. toonde zich in deze ontmoeting supe rieur aan de Haarlemmers en wist het overwicht in de eerste zowel als in de tweede helft met een doelpunt tot uitdrukking te brengen. RCH bracht het niet verder dan een afgekeurd doelpunt van De Vos, waarbij Eindhoven's rechtsbui ten Louwers zodanig aan zijn hoofd gewond werd, dat deze speler van het veld Moest worden gedragen. De Haarlemmers probeerden reeds in het begin de strijd te forceren en zoals we dat in deze kampioenscompe titie van hen gewend zijn, vlogen de eerste felle kogels op de veste van Hanssen af. Maar de Eindhovense doel man redde in enkele zeer moeilijke ge vallen op meesterlijke wijze en bracht daarmee blijkbaar de Haarlemse voor hoede volkomen van de kook. Het spel van R.C.H. werd zienderogen minder en omdat Eindhoven daarentegen steeds beter begon te spelen, kreeg de bezoekende club een overwicht dat het ergste deed verwachten voor R.C.H. Het duurde evenwel tot vijf minuten voor rust eer de vlotte combinatie van Van Melis, Snoek, Schmidt en de goed Sparta heeft te Arnhem verdiend re vanche genomen voor de op Spangen Beleden nederlaag, al geeft de 2—5 overwinning een niet geheel juist beeld "an de wedstrijd. Wel namen de Rot terdammers binnen twintig minuten een voorsprong van 30, doch Vitesse liet zich niet ontmoedigen en begon fel van zich af te bijten en met energiek spel liepen zij de achterstand kort na' rust tot 23 in. De gelijkmaker leek niet tot de onmogelijkheden te beho ren, maar een doorbraak van Sparta sloeg de hoop voor de Arnhemmers de bodem in en in de laatste minuut werd het zelfs nog 5—2 voor de Rotterdam mers. Sparta legde de grondslag voor de overwinning in het eerste half uur door het accent volkomen op de aan val te leggen. De Rotterdamse voorhoe de had destijds op Spangen ontdekt, dat zij met kort spel door het door Hen driks bezett centrum niet veel zou kunnen bereiken en midvoor Boot had blijkbaar opdracht zoveel mogelijk op avontuur uit te gaan langs de vleu gels. Hendriks volgde niet en de ach terspelers, doordrongen van het ge- Vaar, dat van Van Ede en Van Male dreigde, durfden de dekking niet over nemen. Op de rechtervleugel vooral RCH 5 2 2 1 6 7—6 Sparta 5 2 1 2 5 10—7 Eindhoven 5 2 1 2 5 7—8 Vitesse 5 1 2 2 4 10-13 kreeg Boot nu herhaaldelijk vrij spel u an Ede en daar was dan ook „de geboortegrond" van de drie doelpunten. Vitesse leek na die drie klappen bin nen twintig minuten een dikke neder laag tegemoet te gaan. Zeven minuten na het derde doelpunt van Sparta passeerde echter Jansen Terlouw en zijn schot in de uiterste hoek was onhoudbaar voor Landman (1—3). Nadat Van Voort zijn harde werken vijf minuten na rust zag be kroond met een tweede doelpunt voor Vitesse, pakten de Arnhemmers nog meer aan. De wedstrijd, die tot nu toe een aantrekkelijk karakter had gehad, werd nu zelfs enerverend. En het wa ren Landman en Terlouw, die in vele benarde situaties redding brachten. Maar tenslotte verloochende zich de be tere klasse van Sparta niet. Van Ede, een voortdurende bedreiging voor Vi tesse, was weer enige malen gevaarlijk voor het Arnhemse doel verschenen en ook moest Vitesse nu rekening gaan houden met de switches van Boot en Benningshof met hun vleugelspelers. Het dekkingssysteem van de Arnhem se achterhoede, die Alberts toch wel degelijk bleek te missen, was nu be- Paald onvoldoende. Hendriks en doel kan L'Amie deden wat zij konden, Waar na een half uur brak de Sparta- voorhoede door de defensie van Vites se heen en Van Male bracht de stand °P 42. In de laatste minuut doken de Spartanen wederom voor het Arn hemse doel op en met doorgevoerd sa menspel stelden zij Van Ede in de ge degenheid L'Amie voor de vijfde maal 'e Dasseren. Be internationale atletiekwedstrijden van Beerschot, te Antwerpen gehouden, Z(in voor de Nederlandse dames op een k'inkend sueces uitgelopen, Fanny Blan- kersKoen (Sagitta) won de 80 m hor- w?n in 11.2 sec., Willy Lust (Zaanland) Werd in 12.1 sec. tweede en ook de der de plaats was voor een Nederlandse; Trees van der Burg (Meeuwen) nam die in 12.6 sec. voor haar rekening. De 100 meter was voor Puck Brouwer (Leiebes), die in 12.2 sec. de zege be haalde en de volgende drie plaatsen wa ren ook voor Nederlandse loopsters. Wil ly Lust eindigde in 12.3 sec. als tweede, Xenia Stadt 'Meeuwen) in 12.4 als der de en Ada Groen (Celebes) in 12.7 als vierde. Op de 4x100 meter estafette be haalde de ploeg van Sagitta in de fraaie tijd van 48.4 sec. de overwinning. Cele bes bleef ook ruim onder 50 sec., door in 19.4 sec. tweede te worden. Meeuwen werd vierde in 51.8 sec. Bij de heren boekte MacDonald Bailey ®éu dubbel succes. De 100 en de 200 m uep hij in de uitstekende tijden van resp. 10.6 en 21.4. Gaston Reiff won de 3000 meter in een snelle 8 min. 12.6 sec. Na de overwinningen te Antwerpen hebben de Nederlandse damesathleten Zondag te Huizingen opnieuw successen geboekt. De finale 100 meter werd door puck Brouwer (Celebes) in 12.7 sec. ge ronnen vóór Tony van Dijk (Sagitta), die 13.1 sec. noteerde. Gré de Jongh Sagitta) nam de 200 meter in 20.5 sec. Voor haar rekening. Ada Groen (Cele hes) werd tweede in 27.3, mevr. Swart Van der Stam (Sagitta) derde in 27.4 sec. en Pop Wegman (Celebes) vierde in 27.5 sec. Een 200 meter „B" leverde een Zege op voor Trees van der Burg (Meeu wen.) in 28.4 sec., die de dames van Ber gen Henegouwen (Siomo) en Thomes (Meeuwen) resp naar de tweede (29 sec.) en derde plaats '29.8 sec.) verwees. Ans Panhorst—Niessink (Sagitta) won Zowel het discuswerpen met 37.98 meter ®ls het kogelstoten met 10.99 meter. De 4x100 meter estafette was voor Celebes m 50.8 sec. met Sagitta in 51.1 sec. op de tweede plaats. spelende rechtervleugel LouwersVan Rooy tot succes leidde. Een fraaie ren van Schmidt besloot deze met een lis tige voorzet naar Louwers en deze laatste deed de rust ingaan met een 10 score voor Eindhoven. Even leek het er op, of R C.H. in de tweede helft z'n bekende vorm zou weten te bereiken. Vijf minuten was de strijd hervat toen Biesbrouck een schitterend schot inzond dat evenwel weer door de uitnemende doelman Hanssen werd verwerkt en ook nu scheen zulks de Racing te ontmoedigen. De aanvallen waren en bleven slordig van opzet en afwer king en de Eindhovense achterhoede kon rustig de toestand meester blij ven. De R.C.H.-achterhoede moest dikwijls de hulp van Lasschuit en Biesbrouck inroepen om de score aan deze kant blank te houden want ook nu waren de vlotte combinaties der bezoekers een doorlopend gevaar voor doelman Wille. Van Melis had eenmaal geen geluk toen een fraaie kopbal de paal op zijn weg vond, maar een kwartier voor het einde was het dan Snoek, die tot drie maal toe een schot inzond. Tweemaal had Wille de bal nog kunnen terug trappen, maar bij de derde keer trilde het net en met 0—2 kon Eindhoven geen gevaar meer. Wèl trachtte R.C.H. door alles op de aanval te zetten het getij alsnog te doen keren en enkele hachelijke situa ties ontstonden er voor de Eindhovense doelmond; het doelpunt van De Vos, drie minuten voor het einde gescoord, werd echter niet toegekend. Op het laatste ogenblik mocht Wille nog van geluk spreken, dat Schmidt een opge legde kans vlak voor het Haarlemse doel lelijk miste. Zo bleef het dus 2—0 voor Eindhoven en is alles weer moge lijk in deze uitermate spannende kam- pioensstrijd. y.;.v.v.: Het eerste doelpunt van Eindhoven bracht drie spelers bijeen, die de bal met gemengde gevoelens in de hoek zien verdwijnen. Keeper Wille zit berustend, v. d. Brink weet nog niets van het naderend onheil, doch op het gezicht van de Eindhovense schutter ziet men reeds een lach.... (Van onze honkbalmedewerker) Kennemerland heeft de eerste overwin ning te pakken door met 5-4 TIW te verslaan terwijl Schoten vriend en vij and verraste door met 11-6 van HHC te winnen. Ook OVVO heeft verrassend tegenstand ondervonden van ABC maar wist nochtans met 2-1 te winnen en ai is het dan geen verrassing dat WGA met 4-0 van RCH heeft gewonnen, het valt ons toch wel tegen van de Racing. Ook de tweede ontmoeting tussen Ajax en Blauw Wit is een Ajax-overwinning geworden. Het werd 6-5. Kennelijk heeft TIW Kennemerland in het begin van de strijd onderschat en toen het in de eerste innings op het werpen van Hans Winter en geholpen door veldfouten twee runs had gescoord, werd het een innings later 4-2 voor de Haarlemmers toen werper Kemper 3x4 wijd weggaf en zijn velders zich ook al schuldig maakten aan veldfouten. De honkslag van Hein Winter deed de rest, met het gevolg vier runs. In de derde innings scoorde TIW wel weer een run toen Feyema 4 wijd kreeg en door veld fouten thuis kwam, maar in dezelfde in nings scoorde Kennemerland ook weer een run, geholpen door het TIW-veld. Wat de slagploeg van TIW verder ook probeerde, het Kennemerland-veld gaf nu geen geen krimp meer en pas in de laatste innings kon TIW nog een run scoren, doch de nederlaag ontging het niet meer. De Ajax-werper Duinker was in de strijd tegen Blauw Wit in goede vorm en het duurde tot de vierde innings voor dat Blauw Wit, toen de Ajax-velders hun werper in de steek lieten, door mid del van een honkslag van Nusse twee runs scoorde. Daarvoor echter hadden de Ajacieden ook al twee runs in de tweede innings gescoord middels veld fouten en een honkslag van Kok. Ook in de vierde innings scoorden zij tweemaal door een honkslag van Neefjes en slor digheden in het Blauw Wit-veld. Zelfs werd het nog 6-2, want ook in de zesde en zevende innings werd er een run ge scoord, maar de spanning kwam toch nog terug toen Blauw Wit in de zeven de innings, geholpen door de Ajax-vel ders, drie runs scoorde. Doch verder liet Duinker het niet komen terwijl de Blauw Wit-werper Geestman ook geen krimp gaf. Meerdere malen kreeg RCH tegen WGA de honken bezet maar telkens wist werper Brands de juiste oplossing te vinden en zijn tegenstanders het sco ren te beletten. Maar ook de RCH-ers wisten lange tijd het scoren tegen te gaan doch in de vijfde innings kwam de eerste run dank zij een honkslag van de Graaf. Doch toen er in de zevende innings weer een run werd gescoord door een honkslag van Holewijn en een innings later het RCH-veld kostbare fouten maakte, was het gedaan met RCH en gaf WGA de overwinning niet meer uit handen. Schoten leverde een goede prestatie om van HHC, dat met 6-1 voor stond, nog met 11-6 te winnen. Reeds in de eerste Innings scoorden de HHC-ers vijf runs op het werpen van Meenhorst en al scoorde ook Schoten in de eerste innings een run door Keulemans, het kon de HHC-ers niet deren want in de derde innings scoorde Hogenbos op een verre tik. die door Nanne werd gemist de zesde run. Doch de zesde innings werd de HHC-ers noodlottig want daar Keule mans het werpen van Meenhorst had overgenomen kwamen zij niet meer tot scoren. De Schotenaren legden toen het hout er op met als resultaat zes runs gebruik makend van een ontredderd HHC-veld en honkslagen van Geurts en Nanne. Een innings later waren het honkslagen van Meenhorst en wederom van Geurts en Nanne die vier runs op brachten en de nederlaag tot een vol dongen feit maakten. Het kranig vol houden van de Schotenaren werd met deze overwinning prachtig beloond. OVVO heeft de grootste moeite gehad om ABC er onder te houden, want in de achtste innings stond ABC, dat een zeer goede wedstrijd speelde, nog met 1-0 voor. Een voorsprong welke het in de vierde innings door honkslagen van Tromp en Marsland had verkregen. Ver der kwam de ABC-slagploeg niet op het werpen van Urbanus, die in uitste kende vorm was, maar ook de OVVO- slagploeg vocht tevergeefs tegen werper Marsland en zijn mannen. Totdat in de achtste innings Altink en Meyer door een honkslag te plaatsen de gelijkmaker scoorden en in de laatste innings waren het Urbanus en de Lugt die met honk slagen de overwinning nog maar net binnen konden halen. Ranglijstjes eerste klas A en B: OVVO RCH Ajax Schoten TIW 8 14 WGA 8 11 8 10 HHC 8 10 8 9 BI. Wit 7 4 8 8 ABC 8 4 7 6 Kennemerl. 8 2 Op het circuit bij Reims is over een af stand van 500 km. (60 ronden van 8.347 km.) een autorace gehouden om de Grote Prijs van Frankrijk. Winnaar werd Haw thorn (G.B.) met Ferrari in 2 uur 44 min. 18.6 sec. (gemiddelde uursnelheid 182.885 km.). Advertentie maar ik heb me tenslotte toch laten overhalen en het was heus wel spannend, al snap ik niets van spilstoppers of hoe heten die keepers. En geróókt dat er werd! De ene sigaret na de andere! Wat me opviel? Dat er zo enorm i veel Flyers werden gerookt. Alle le Rft fc. maal door enthousiaste rokers, die zeggen: (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM. Na de zeer druk be zette wedstrijden van de Kon./Holland Beker twee weken geleden alsmede de uitzendingen naar Henley was het te voorzien dat de wedstrijden van de Am- sterdmsche Roeibond gecombineerd met de nationale jeugdkampioenschappen slechts een matige bezetting zouden hebben. Nochtans was er één licht punt: de dames hebben zich van hun beste zijde laten zien door niet minder dan drie nieuwe records te vestigen: Tom Neumeier won Zondag op de Bos baan te Amsterdam het skiffnummer en verbeterde het Nederlandse record op de 2000 meter. De winnaar met zijn zoon na de zege. Herman Willemse (Vechtstreek) heeft aan de overwinningenreeks van de Robben- zwemmer Arnd Kayser op de lange afstand- wedstrijden Zaterdag een eind gemaakt. Een drie kilometer-tocht op het Abcoudermeer wist Willemse bij de vrije slag zwemmers in 44 min. 4.1 sec. te winnen vó.r Kayser, die 44 min. 43 sec. noteerde. - Het scherm over Wimbledon is gevallen. De vjjf titels zijn (voor dit jaar al thans) weer verdeeld. Amerika heeft opnieuw het grootste deel voor zich opge ëist. Want na de zege van Seixas won Maureen Connolly het kampioenschap in het damesenkelspel een zeldzaam spannend en hard duel met haar landge note Doris Hart was daar aan voorafgegaan en brachten Doris Hart en Shir ley Fry het damesdubbelspel en Doris Hart en Seixas het gemengd dubbel spel op naam van de Verenigde Staten. Slechts in het heren dubbelspel ging de titel naar een niet-Amerikaanse com binatie, Ken Rosewall en Lewis Hoad. Vier kampioenschappen voor Amerika dus. Een hoog percentage. Het centre court, in de afgelopen da-1 vertoning uit. Doris Hart en Shirley Fry :n reeds zo vele keren het toneel van lieten daarin zien, dat zij nog altijd de gen een grimmige, uiterst spannende strijd geweest, heeft ook op de laatste dag alles geboden, wat men van 's werelds sterkst bezette tournooi mag en kan verwachten. Drie van de vier finale partijen werden gekenmerkt door grote spanning en vaak tot grote hoogte rij zend tennis. Slechts de eindstrijd in het dames dubbelspel liep op een vlakke Wederom heeft Maureen Connolly de grote tropee gewonnen. De Hertogin van Kent overhandigde haar op Wim bledon de prachtige schaal, nadat zij haar titel in de finale dames enkelspel met succes tegen Doris Hart verdedigd had. Onder voorzitterschap van de heer J. Hekman (Groningen) is te Utrecht een vergadering gehouden van de Ver eniging van Eerste Klassers, waarbij het belangrijkste punt van bespreking gevormd werd door de kwestie: com petitie-indeling. Sedert de bondsverga dering van 24 Januari zijn reeds tal rijke besprekingen over dit onderwerp gevoerd, maar steeds zonder resultaat. Op die vergadering wérd toen besloten het voorstel van de eerste klassers om de competitie van 4 x 14 eerste klas sers te handhaven niet in stemming te brengen, doch eerst de vertegenwoor digers van eerste en lagere klassers met elkaar te laten praten. In de vergadering te Utrecht, waar in twee voorstellen naar voren werden gebracht, kwam men, nu in besloten kring van eerste klassers, evenmin tot overeenstemming. De heer Hekman stelde voor een hoofdklasse in te voe ren met daaronder een eerste klasse van 4 x 12 clubs. Het bestuurslid de heer 3. P. van Balen Blanken (Haarlem) kwam met het voorstel de Nederlandse topklasse te laten bestaan uit 5 x 12 clubs. Na langdurige besprekingen werd besloten nogmaals contact te zoeken met de fe deratie van tweede, derde en vierde klassers. sterkste dames ter wereld zijn en in een van de meest merkwaardige finales in de 76-jarige historie van Wimbledon veegden zij Maureen Connolly en Julie Sampson zonder ook maar één game te verliezen van de baan. In 25 minuten was het pleit beslecht. Het was de derde achtereenvolgende maal dat de dubbel- speltitel naar Doris Hart en Shirley Fry ging. Voor Doris Hart betekende dit tevens een zoete wraakneming voor de nederlaag, die „little mo" haar enkele uren eerder op de middag in de finale van het enkelspel had toegebracht. Een nederlaag, die echter eerst na een kei hard en buitengewoon spannend duel tot stand was gekomen en welke strijd was uitgegroeid tot een van de beste dames enkelspel-finales van na de oorlog. Doris Hart stak in betere vorm dan in die, waarin zij twee jaar geleden de hoogste eer gegrepen had, vocht voor elk punt maar moest tenslotte voor haar tien jaar jongere tegenstandster capitu leren omdatdeze net iets sterker was. Met diepe en machtige drives trachtte Maureen Connolly de verdedi ging van Doris Hart uiteen te rafelen, maar de oud-kampioene gaf geen krimp en pareerde iedere aanval op schitteren de wijze. In de achtste game van de eerste set wist Maureen Connolly na een double-fault van Doris Hart door de service heen te breken, maar reeds in de volgende game maakte Maureen zelf een dubbele fout en zag Doris Hart kans tot 54 terug te komen. Doch met twee voortreffelijke „passing shots" brak Maureen Connolly in de veertien de game opnieuw door haar tegenstand sters service om game en set te win nen. Na 31 voor „little mo" in de tweede set wist Doris Hart met enkele fraaie dropshots de stand in 44 te wij zigen. Na zes maal deuce in de negende game kon Maureen Connolly tenslotte er 54 van maken. De grote klap viel in de twaalfde game, waarin Maureen Connolly aan het net Doris Hart enkele kostbare fouten liet maken. Zij won de game op love, hetgeen de partij en dus een prolongatie van de titel voor haar betekende. Ondanks dit verlies zal Doris Hart toch allerminst met sombere gevoe lens Wimbledon verlaten hebben. Want behalve de overwinning in het damesdubbelspel stevende zij op nog een kampioenschap af. In samenwer king met Vic Seixas die daarmee dus ook een dubbel succes boekte haalde zij het gemengd dubbelspel binnen door Shirley Fry en Enrique Morea met 97 75 terug te wijzen. Cijfers, die erop duiden, dat ook hier de punten niet cadeau werden gedaan. Door een grotere gevarieerd heid en beter plaatsen eindigde de ontmoeting in een verdiende zege voor de Amerikaanse combinatie. De uitslagen waren: Dames-enkelspel: Maureen Connolly (V.S.) si. Doris Hart (V.S.) 8—6, 75. Dames-dubbelspel: Doris Hart (V.S.) en Shirley Fry (V.S.) si. Maureen Connolly en Julie Sampson 60, 60. Gemengd dubbelspel: Vic Seixas en Doris Hart sl. Enripue Morea en Shirley Fry 97, 75. Heren-dubbel spel: Ken Rosewall en Lewis Hoad sl. Mervyn Rose en Rex Hartwig 64, 75, 4—6, 7—5. (Van onze tennismedewerker) Het is een goede gedachte geweest van de KNLTB om de beste Amerikaan se lennislouristes te engageren ten einde in Noordwijk enige exhabilions te ko men geven. Speelsters die de vorige dag in Wimbledon nog twee a drie finales hadden gespeeld en dus een vermoeiend bestaan leiden. De uitgenodigde speel sters waren: Maureen Connolly, Doris Hart, Shirly Fry en Julie Sampson. De wedstrijd werd begonnen met Shirly Fry tegen Julie Sampson. Julie Samp son bleek echter slecht gedisponeerd. Of de overgang van gras naar gravel haar parten speelde, of dat zij last van een zekere tennismoeheid had, in ieder ge val, zij bracht er weinig van terecht. In de eerste game waren er al direct twee dubbel faults en na 1—0 voor Shirly Fry werd het 40, daarna 41 en vervolgens 61. In de tweede set werd het spelpeil iets beter en na een 2—0 voorsprong voor Fry werd het via 41, 5—2, 53 en ten slotte 63. Shir ly Fry sleepte de overwinning dus in de wacht met 61, 6—3. De tweede partij was gelukkig een hele verademing in wedstrijdklasse. Uit da aard der zaak stond bier wel wat op het spel. De dag te voren nog had Maureen Connolly met veel moeite van Doris Hart gewonnen 86, 75, na een enerverende strijd, waarbij Connolly steeds iets voor bleef. Thans won Doris Hart. Zij liep al direct hard van stapel met goed spel, culminerende in harde passeerslagen en venijnige drop-shots. Van beide kanten waren de ground- strokes voortreffelijk, terwijl de diepe drives tot in de uiterste hoeken menig applaus aan de in groten getale opgeko men toeschouwers ontlokten. Na 10 Voor Hart werd het 11, daarna 21 voor Connolly door een doorbraak op Hart's service. Vervolgens 31, daarna, steeds een game voorblijvend, 43 en 53 voor Connolly om met een love game op de service van Hart te beslui ten, 63 dus. Vooral de laatste games van deze set gaven zeer sterk spel te zien. We kunnen wel zeggen het beste dames enkelspel-tennis ooit hier in Nederland vertoont. Hierbij laten we dus de fameuze damesdubbel uit 1947 tussen enerzijds Hart—Todd en ander zijds BroughOsborne, met 1917 in de derde set buiten beschouwing. De tweede set begon sensationeel met een servicedoorbraak van Hart. die echter ook haar eigen service ver loor. 11. Daarna wonnen de Ameri- kaantjes hun service, 22. Weder om verlies van servicegames 3—3. Vervolgens 43 voor Connolly. Hier na volgde eigenlijk de beslissende ga me van de hele wedstrijd met Hart op service. Het werd 10 x deuce en uit eindelijk won Hart deze zeer enerve rende game. De volgende game werd wederom deuce maar ook nu won Hart, doorbrak de servicegame van Connolly en kwam op 54 en besloot de tweede set op grootse wijze met 6 4. De derde set zette Doris Hart stevig in met een love game op Maureen Con nolly's service, en won haar eigen 20. Daarna 2—1, het tempo werd iets tra ger en zo nu en dan zelfs slapjes. Hart liep nu uit tot 51. Maar Connolly gaf Tom Neumeier boekte de vierde door dijn eigen baanrecord van 1 min. 26,2 sec. te brengen op 1 min. 24 sec. Ongetwijfeld was het weer voor top prestaties 'ideaal: niet al te warm en een aardig niet te straf briesje mee. Maar kennelijk lag de meest ideale tijd tus sen vier en vijf uur, want de zoeven gemelde vier records werden in één uur tijds achter elkaar gebroken. Neu meier opende de reeks. In Draaier van Nautilus ontmoette hij een oude tegen stander, met wie hij korte metten maakte. In de start lag hij achter, wist zich echter langzaam op te werken en kwam op dp 1000 meter lijn gelijk. Zonder moeite maaide hij slag na slag van de ver moeide Rotterdammer weg en won on bedreigd in 7 min. 24 sec. 2. Nautilus 7 min. 35,1 sec. In waarlijk briljante stijl snelde Die Leijthe in het daaropvolgende nummer dames jonge vier van de 1000 meter lijn weg, nam direct de leiding met Viking en AMVJ in tweede positie. Zonder ook maar één moment in kracht en snelheid in te boeten slaagden de Leidse dames er in het baanrecord, door haar zelf in 1952 tijdens de lustrum wedstrijden van Nereus gebracht op 3 min. 49,2 sec. tot 3 min. 46.4 sec. terug te brengen. Deze topprestatie moest voor de oude vier dames een stimulans zijn om eveneens het uiterste te geven, aangezien de zeer scherp staande tijd van 3 min. 46,8 sec. voor dit nummer, daterend van 1948, met deze race ook reeds gesneuveld was. Nereus en de Hunze hebben ge toond hun inschrijving waardig te zijn. want in een mooi. gelijk opgaande strijd zagen de Groningse dames hun moeite met succes beloond: .3 min. 45,1 sec. 2. Nereus 3 min. 48,7 sec. Minder fraai was het waterwerk in de dubbel vieren. Viking snoekte kort na de start, verloor daardoor terrein, terwijl de Hunze in dezelfde moeilijk heden verkeerde. In de voorhoede lag De Vliet aan de kop met DDS op de tweede plaats. De Delftse dames roei den een goede race, zagen echter geen kans de tamelijk hoog spurtende Leidse studenten dicht te benaderen. Ondanks het feit dat no. twee van de Vliet op de 750 meter wegens een snoekje een slag moest laten lopen, kwamen de dames weer op volle toeren en toen ging het weer van een leien dakje. Fi- nishtijd 3 min. 41,6, 4/10 seconde snel ler dan het oude record van 1951 tij dens de Koninklijke. 2. DDS 3 min. 47,6 3. Viking 3 min. 52,2. 4. De Hunze 3 min. 52.4. Dutry van Haeften/Fontani als Hoop/Nereus-combinatie hadden in de oude twee tegen Aegir thans meer succes dan 14 dagen geleden, toen op het kritieke moment van de opmars de dol brak. De Groningse studenten kwamen niet meer dan een lengte voor tot op de 750 meter- lijn. Op de 1000 meter was de voor sprong al geslonken tot lengte, op 1500 meter taflengte, waarna de oud-Njord-man een fikse eindspurt inzette om met 2'/, lengte te winnen. 1. Hoop/Nereus 8 min. 05,3 sec. 2. Aegir 8 min. 12,7 sec. Had de Laak in het nummer over- naadse vier tegen de Hoop niet veel geluk, tot liefst zesmaal toe werd een zeer serieuze aanval door de Amster dammers met succes gepareerd (1. Hoop 7 min. 18 sec. 2. De Laak. 3. Nereus. 4. Ondine), in het nummer jonge twee A waren de kansen iets gunstiger. Willem III met de Hoop bleven kort na de start goed bij, lagen zelfs op de 500 meter even gelijk met de Laak, doch met een constant baantempo van 33 liepen zij te langen leste uit, noteerden 3 min. 59 sec. op de 1000 meter en finishten m goede stijl als eersten in de tijd van 8 min. 09 sec. 2. De Hoop 8 min. 17,1 sec. 3. Willem III 8 min. 24 sec. 4. Proteus 8 min. 43,8. De dubbeltwee van Het Spaame/ Willem UI (Willbrenninck—Van der Meer) was een lust voor het oog. Met een %tarttempo van 37 en een baan tempo van 34 wisten zij zonder moeite van Reiding/Van Vught te winnen. He laas bleek de juiste tijd niet bekend te zijn, doch deze werd geschat op om en nabü de zenen minuten. De Brit Tony Fox heeft'bij de Roy ai Regatta te Henley de Diamond Sculls gewonnen. In de finale won hij van de Belgische skiffeur George, die Vrijdag met 8 min. precies een recordtijd had genoteerd, met vier lengten. Fox liet 8 min. 12 sec. voor zich afdrukken. De Grand Challenge Cup was voor de Britse acht van Leander, die m de eind strijd de Union Sportive Metroj^litane (Fr met lengte sloeg (tijd 6 min. 49 sec.'). De Royal Air Force eiste de Thames Cup (achten), voor zich op. door in 6 min. 59 sec. met een lengte het Imperial College (GB) te kloppen. De Zwitsers Stebler en Schnever ze6e vierden bij de double sculls- In 7 mm. 3 sc eindigden zij met grote voorsprong eerften voor Poynter en Baker (GB). De Silver Goblets gingen naar de stuurmanloze twee Knuys>en en a - tens (Belgv.) die met 4 lengten van Ke spen hL (Saarland) wonnen (8 mm 10 sec.). VOETBAL Om het kampioenschap van Nederland'. RCH—Eindhoven 0—2, Vitesse—Sparta 25. Promotie tweede klasse. Groep A. Oos teroarkers—ZFC 1—0 (Oosterp. prom.). Groep B: VolendamEBOH 0-1 (EBOH prom.!. Groep C: Dosko—Helmond 4—0. Groep D- Rietenibleek—Quick 3—0 (Rigtersbl. prom NOORD. Promotie vierde klasse: Zuid- larenNoordpool 23 (Noordp. prom.). OOST Promotie vierde klasse: Hatert T.ennes 2—1 (Hatert prom.). Vierde klasse G: VVSN—SCD 2—2. ZUID I. Vierde klasse G: Steenbei gen Terseke 3—3. H: Hulst—Koewacht 3—4. ZUID II. Promotie vierde klasse: Helios H—DVO 3—0. korfbal Om het kampioenschap van Nederland Blauw Wit—Het Zuiden 7—6. de moed nog niet op en het werd 5—3. In de negende game kwam er een matchpunt voor Hart met een wat du bieuze beslissing van de lines-man in het voordeel van Connolly 54. Ten slotte wist Hart haar service te win nen en op 4015 de wedstrijd uit te ma ken, 6—4. Al met al een voortreffelijke wedstrijd met prachtig afgestemd tennis met uitstekend getimed volleren en magnifiek voetenwerk van Maureen Connolly. Zij leek wel een balletdanse res, die over de baan zweefde. Dat de hierna volgende damesdubbel in mineur kwam te liggen sprak haast voor zich zelf. Natuurlijk waren de speelsters vermoeid, waarbij voor een revanche van Zaterdag nauwelijks sprake kon zijn. Toen wonnen Hart en Fry van Connolly en Sampson 60, 60. Zo erg werd het nu niet en de ietwat matte vertoning eindigde met 6—4, 6—4.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 5