Parade der veteranen MYSTERIEUS OFFICIER ONTKENT SCHULD Duitse arbeiders dreigen met nieuwe stakingen RUSSISCHE TANKS WEER CENTRUM VAN BERLIJN IN Duitse Volkspolitie alarmtoestand Hoogovens breiden hun gasfabriek uit EEN LICHTENDE STROOM IN DEN BOSCH Voortrekkers stootten hun neus Tot hoofd en hart DE JUWELENMNm 1/ Koel vacantieweer met buien Grotere levering aan Amsterdam Engeland staakt tomateninvoer Het weer FIELDJACKETS - SWEATERS Radio Oost-Berlijn: Zone-verkeer wordt morgen hersteld Nederlands schip bij Zweden aan de grond HERDENKINC AAN KUNENERIVIER Sherlock Holmes in Rusland Oproer in Amerikaanse vrouwengevangenis Na vier uur weer terug in de cel Een seehond in Bolsward WOENSDAG 8 JULI 1953 77ste JAARGANG No. 25723 Straaljager neergestort Piloot om het leven gekomen Ambtsketen gevraagd Wanhoopskreet van notabele in Wales Kind gedood onder boerenkar Motorsleepboot op de Waal gezonken A rgentiniëS pan je 20.000 personen op een vervalst toegangsbewijs Wilkes, met graat in de keel, in ziekenhuis Julius Rutgers vandaag vlot? Meer cokes voor de ijzerproductie Ook onlusten in Lichtenberg en Köpenick Indonesische kabinet Burhanuddin Harahap thans formateur In Venezuela: Ned. stuurman per ver gissing doodgeschoten Advertentie DARTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 heeft de Russische bevelhebber, ge- neraal-majoor Dibrova, een aantal ontheffingen verleend. Zo mogen er weer openbare bijeenkomsten plaats vinden, mits die tevoren door het gemeentebestuur zijn goedgekeurd. Ook is de avondklok opgeheven en het verkeer tussen de Oostelijke en Westelijke sectoren ten dele hersteld. De Russische tanks die reeds terugge trokken waren tot in de buitenwijken van de stad zijn echter gisteren weer in actie gekomen. Het dagelijks bestuur van de West' Berlijnse socialistische partij heeft giS' teravond geprotesteerd tegen de kwel lingen die de Volkspolitie de op 17 Juni gearresteerden doet ondergaan Het noemt de toestand erger dan in de begintijd van het nazisme in 1933. De verklaring meldt, dat in het Oost Duitse abattoir Magerviehof duizenden arrestanten zijn samengedreven en daar worden onderworpen aan „middel eeuwse kwellingsmethodes." Zij zouden verklaringen moeten ondertekenen, waarin zij misdaden bekennen die zij nooit hebben begaan, terwijl de hele dag de radio-installatie op hard staat om de kreten der gevangenen te onder drukken. Met ingang van morgen zal het ver keer tussen Oost- en West-Berlijn weer geheel worden hersteld, aldus heeft het Oost-Duitse radiostation Radio-Berlijn vandaag bekendgemaakt. Het 300 ton metende motorschip Surte van de rederij F. Smit uit Groningen is gisteravond in de baai van Hudiksval in Noord-Zweden aan de grond gelopen De bemanning is aan boord gebleven. Een ieder kan zich de heroieke, maar nutteloze strijd herinneren van de inwo ners van het Franse dorpje Tignes voor het behoud van hun dorp. Het is ten slotte verdwenen onder de watermassa's van het stuwmeer v-an de hoogste hvdro-electrische centrale van Europa, die in korte tijd in het Rhónedal. is ge bouwd. Gisteren is deze centrale door president Vincent Auriol officieel in werking gesteld. De centrale kan nu reeds 543 millioen kilowatt produceren. Binnenkort zal deze productie worden opgevoerd tot 700 millioen. Tijdens zijn rondreis door de we reld is Kroonprins Akihito van Japan ook door Z. H. de Paus in het Vaticaan in particuliere audiëntie ontvangen. Hij treedt daarmede in de voetstappen van zijn vader, Keizer Hirohito, die ruim dertig jaar geleden een be zoek bij Paus Benedictus XV af legde. De Begum leunde naar voren op het gereserveerde balkon van de rechtszaal in Aix-en-Provence, toen de geheimzin nige luitenant-kolonel Lindsay Watson gisteren zijn verklaringen aflegde. Hij gaf toe, dat hij eens een bezoek heeft gebracht aan het buitengoed „Yakimour", om de kamermeid van de Begum, Mada me Marti, te spreken. Die was vroeger namelijk in dienst geweest van de fami lie Watson. Lindsay was overdonderd door de schitterende pracht van de villa en in een café had hij er van zitten vertellen. Misschien was er toevallig een gangster geweest, die dat gehoord had, maar hij zelf had nooit in verbinding gestaan met een bende, welke dan ook. De schijn van het toeval, zei Watson, is tegen mij. Fris en gladgeschoren, het Légion d'Honneur in zijn knoopsgat, stak de luitenant-kolonel merkwaardig af bij de Corsicaanse gangsters, Parijse helers en zwarte, sluikharige onderwereldfiguren uit Marseille, waar hij tussen zat. Hij is de in Frankrijk geboren zoon van een welgestelde Schot en beweert de klein zoon te zijn van Sir Winston Churchill. In de oorlog heeft hij een prachtige staat van dienst opgebouwd. Hij was generaal Giraud behulpzaam bij diens ontsnap ping naar Noord-Afrika. Watson ver telde zelf nog een verhaal om zijn on schuld aanvaardbaar te maken. Toen rechter Sacotte tijdens het vooronder zoek uit het postkantoor in Marseille kwam, zei hij: „Het is toch merkwaar dig, dat postkantoor wordt helemaal niet bewaakt" Vier dagen later werd er een overval op gepleegd.. En is rechter Sa cotte ooit vervolgd? „Ik heb mijn eigen inkomen en ik ben vrij van schulden. Er is geen enkele reden waarom ik bij een bende gang sters zou gaan. Er zijn in deze zaak politiemannen van kwade en van goede trouw. Zeer zeker hebben ze hun plicht gedaan, maar in een aangegeven rich ting. Dat heb ik al verscheidene keren gezegd." Barthélémy Ruberti, de wielrijder, die In het hartje van de Afrikaanse wildernis, aan de Kunenerivier, de grens tussen Z.-W.-Afrika en Portugees W.-Af rilca, wordt op het ogenblik een feestelijke herdenking gehouden van de enige trek in de Zuid-Afrikaan se geschiedenis, die weer op zijn schreden is terug gekeerd. Dat is de z.g Dorslandtrek geweest, die in 1875 uit Zuid-West naar Angola is gegaan. De Afrikaander Boeren ondervonden hier echter een zodanige behandeling, dat zij in 1928 besloten naar Z.-W.-Afrika terug te keren. De Dorsland trekkers waren, ook al niet uit Z.W.-Afrika af komstig, maar tevoren weggetrokken uit de Transvaalse republiek, onder president Burghers. De 700 feestgangers, die een reis van 450 km naar de Kunenerivier zullen afleggen, hebben van het bestuur van Zuid-West- Afrika permissie gekre gen om de terugkeer van de Dorslandtrekkers, 25 jaar geleden, te herden ken in een gebied dat an- de tijd voor dat Van Rie- beeck voet aan wal zet te In de uitgebreide in structies staan waarschu wingen om niet in de ri vier te zwemmen, die vol krokodillen en nijlpaar- ders voor blanken verbo den is. Zij zijn niet allen nakomelingen van de trekkers, maar voor een groot deel Zuid-Westers, die gebruik maken van de gelegenheid om achter de „rode lijn" te kijken, waar het z.g. Kaokoveld ligt, een reservaat, waai het stamleven van een viertal cultuurgroepen van inboorlingen gehand haafd wordt en de natuur nog zo ongerept is als in den zit en besmet is door Bilharzia-kiemen (die een soort nierziekte ver oorzaken), en voorts het tentenkamp niet te verla ten, want daarbuiten we melt het van leeuwen en olifanten. De administrateur van Zuid-West heeft een ge denkplaat onthuld op de plaats, waar de terugke rende Dorslandtrekkers in 1928 een hoop stenen hebben opgericht. in een wit costuum de Cadillac van de Aga Khan passeerde, zodat de gangsters wisten wie ze moesten hebben, viel Wat son bij. „Hij is onschuldig", zei Ruberti, „ik vind het jammer dat hij in de zaak is betrokken, maar de lui van de politie wilden het zo". Ook de vroegere direc teur-generaal van de Süreté Général, Berteaux, die samen met de voornaam ste schuldige, de voortvluchtige Paul Leca, tijdens de oorlog in een concen tratiekamp heeft gezeten, verscheen voor de groene tafel. Hij was er door inspec teur Valentin van beschuldigd nog steeds in relatie te staan met Leca. „Mijn positie is onaanvechtbaar", verklaarde Berteaux. Russische kindertjes zijn gek op Brits-kapitalistische detective-verha- len. Sherlock Holmes is favoriet en er zijn sedert het einde van de oorlog reeds dertig boeken van zijn biograaf Conan Doyle verschenen bij de uit geverij Molodaya Gvardiya. Radio Moskou wijdde gisteren een speciale uitzending aan de 23e sterfdag van de Britse auteur. Bij die gelegenheid werd ook verteld dat de Britse kin derboeken in Rusland een gretig ont haal vinden. Misschien is het goed eens even niet aan een of andere propaganda stunt te denken en echt te geloven, dat Russische kinderen misschien heus niet zo helemaal anders zijn dan de onze. Ongeveer vijftig negervrouwen in de gevangenis van Jessup in de Ameri kaanse staat Maryland zijn gisteren haar bewakers met stukgeslagen meubilair te lijf gegaan. Het oproer duurde vier uur. Een bewaker werd gewond. De eerste aanval van de politie op het bijgebouw, waar de gevangenen zich hadden verschanst, werd afgeslagen. Een tweede aanval met brandslangen en stok ken had succes. De negerinnen werden opnieuw opgesloten en twee door haar gevangen gezette bewaaksters werden ontzet. Maandag was het reeds onrustig geweest in de gevangenis. In Bolsward zwom dezer dagen een jonge zeehond rond. Hij werd naar het Noorder-dierenpark in Emmen ge bracht, waar nu getracht wordt met gemalen rauwe haring en volle melk het jonge dier in leven te houden. I Wees gelukkig met wat dicht I I bij je is. j BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 25, telef. 4790 Bijkantoor en Red. Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Williga, NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze correspondent) Vanmiddag kort na twaalf uur is een straaljager van de vliegbasis Twente na bij de kalkzandsteenfabriek aan de Rijksweg OldenzaalEnschede neerge stort. Het toestel was enkele honderden meters van de vliegbasis verwijderd. De piloot kwam om het leven. Als een lichtende stroom slingert zich de massale lichtprocessie, die gisteren door duizenden jongeren in avondlijk Den Bosch is gehouden, door de straten van de Mariastad. In het schijnsel van brandende kaarsen trok de stoet langs de aloude weg van de Mariaomgang. Het was een indrukwekkend schouwspel, I passerei^^boerenkar'gegrepen^en ge" dat bijzondere luister aan het Mariacongres verleende1 dood. (Van onze weerkundige medewerker) Het weer is de laatste dagen, vergeleken bij vorige week, van de kook. Krachtige Westelijke winden, veroorzaakt door een depressie tussen Schotland en Noorwegen, voeren koele lucht van de oceaan aan. De temperatuur komt hierin niet belangrijk boven de 20 gr. C. Ten Westen van Ier land nadert een rug van hoge luchtdruk, maar in de hogere luchtlagen wordt nog steeds koudere lucht aangevoerd1. Dit be vordert de onstabiliteit en hiermede ook de kans op buien, die vandaag voornamelijk in het Noorden maar morgen ook elders in het land zijn te verwachten. Er laten zich ook perioden van zonneschijn verwachten, maar in zijn geheel genomen zal het weer de resterende dagen van deze Juliweek nog koel en onbestendig blijven. Vooral langs de kust is af en toe een krachtige wind te verwachten. Langs het Noordzeestrand is de kans op buien aanmerkelijk kleiner, al werd de laatste dagen het weer in de strandverwachting slecht genoemd. Het twee-jarig dochtertje van de fa milie Bennenbroek uit de Zeilberg on der de gemeente Deurne, is door een iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiMiiiiiitiiMiiHiiiiiiiiimiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmi In Oost-Berlijn is het gisteren weer tot ongeregeldheden gekomen. De arbei ders van de bouwprojecten aan de Stalinallee hebben hun rode vakbondslei ders te verstaan gegeven, dat zij opnieuw in staking zonden gaan wanneer de genen die tijdens de onlusten van 17 Juni zijn gearresteerd, niet onmiddellijk vrijgelaten zouden worden. Vandaag zouden zij opnieuw naar het bureau van premier Grotewohl marcheren om hem hun eisen voor te leggen. De Volkspoli tie is in alarmtoestand en op de Alexanderplatz zijn weer Russische tanks ver schenen. Morgen komen koningin Elizabeth II en de hertog van Edinburgh op hun kroningstournée naar Wales en juist een week tevoren is de zilveren ambtsketen gestolen, die de voorzitter van de graaf- schapsraad van Monmouthshire, de heer W. J. Greene, by die gelegenheid zou moeten dragen. Eerst stelde hij pogingen in het werk om ergens in Zuid-Wales een keten te lenen, maar al zijn ambt genoten hebben de hunne natuurlijk zelf nodig. Gisteren liet meneer Greene toen in arren moede bekend maken, dat hij het aanbod zou aanvaarden van iedere autoriteit, die bereid was hem een ambtsketen te lenen. De keten zelf is een kostbaar voor werp van zilversmeedkunst,- bestaande uit 24 zilveren schakels en een verguld medaillon. De waarde wordt geschat op 1200. Eerst dacht de voorzitter dat het een grap was, maar toen de keten als maar wegblééf ging hij daar anders over denken. Tengevolge van de sterke stroom is de motorsleepboot „Schip Marie" bij de uitmonding van het Amsterdam-Rijn kanaal op de Waal bij Tiel bij het op draaien omgeslagen en gezonken. De kapitein van de motorboot B. wist zich zwemmende in veiligheid te brengen. De motorboot was met twee sleep schepen Dinsdagavond in de Prins Bernhardsluis geschut en wilde stroom opwaarts de Waal opdraaien. Hierbij kapseisde de boot. De Rijkswaterstaat heeft voorzorgsmaatregelen voor de scheepvaart genomen. 20.000 toeschouwers hebben Zondag in h£t River Plate gtadipn te. Buenos. Aires op vervalste toegangsbewijzen de voet balwedstrijd ArgentiniëSpanje bijge woond. Naar de Argentijnse voetbal bond meedeelde, hebben degene», die deze kaarten van de hand hebben ge daan, hiermee 300.000 pesos verdiend. Faas Wilkes, die Dinsdagavond met bestuursleden van „Torino" te Turijn aanzat aan een diner, kreeg op een ge geven moment een graat in zijn keel. Hij moest direct naar een ziekenhuis worden overgebracht, aldus meldt A.P. Later werd bericht, dat de doktoren de graat verwijderd hadden. Vanmorgen om 10 uur vertrokken uit IJmuiden de sleepboten Hector en Stentor om opnieuw een ^poging te ondernemen de Julius Rutgers, die tij dens de storm van 1 Februari op het strand werd gezet, vlot te trekken. Gis teren kon het schip 13 meter dichter naar zee worden gesleept en als er van daag genoeg hoog water komt is er een goede kans dat de Julius Rutgers van middag omstreeks één uur, wanneer het water zijn hoogste stand heeft be- Gekleéd in een blauwe zomerjapon en getooid met een hoed met een grote rand. rijdt Koningin Elizabeth met haar echtgenoot in een Engelse jeep langs i2.000 ex-militairen, waaronder ook vrouwen, veteranen uit drie oorlogen en gewonden, die zich hadden opgesteld in Hyde Park, Londen, om eer te bewijzen aan hun Koningin. Op uitdrukkelijke wens van H. M. werd deze parade gear rangeerd, De deelnemers kwamen uit alle delen van Groot-Brittann'ië. Wegens een voortdurende stijging van de gasaflevering in het gehele land, spe ciaal in Amsterdam door de uitbreiding van de stad, stellen B. en W. van Am sterdam de gemeenteraad voor een contract af te sluiten met de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden om de gasvoorziening van Am sterdam in de nabije toekomst te verzekeren. De Hoogovens verplichten zich, op haar fabrieksterrein te IJmuiden ter uitbreiding van de bestaande cokes- en gasfabriek, voor haar rekening installaties en eer. apparatuur te bouwen, overeen komende met een verbruik van duizend ton natte kolen per dag. Dit betekent een gasproductiecapaciteit van rond 300.000 kubieke meter per etmaal, waarvan het bouwen en exploiteren economisch verantwoord is, omdat het hier geen zelf standige eenheid betreft, doch een uitbreiding van reeds bestaande batterijen. Amsterdam kan hierdoor enerzijds het voor de eerstkomende jaren nodige gas .betrekken en anderzijds kan het de verdere ontwikkeling op het terrein van de gasvoorziening, hetzij door aardgas, kraakgas of op andere wijze, afwachten. Voorshands zal Amsterdam volstaan met een afname van 215.000 kub. meter per etmaal. Dit contract lijkt B. en W. de meest gewenste oplossing voor de verzekering van de gasvoorziening, wijl met de bouw van een derde gas fabriek in de hoofdstad zeker een be drag zou zijn gemoeid van 55 millioen gulden. Vandaar dat men heeft gezocht naar een oplossing, die niet alleen uit een oogpunt van investering, maar ook van een goedkopere exploitatie de voor keur verdient. Hier komt nog bij, dat tevens in het oog diende te worden gehouden, dat de afzet van de metal lurgische cokes verzekerd was. Op de gasprijs zal Amsterdam een gedeelte vooruitbetalen en wel tot een bedrag van 25 millioen gulden. Deze vooruitbetaling is verdisconteerd in de reikt, weer in zijn element wordt ge- gasprijs per kubieke meter bracht De verplichting van de Hoogovens tot levering van het gas en van Am sterdam tot afneming daarvan, zal in gaan op een nader in onderling overleg vast te stellen 'tijdstip. De overeen komst wordt gesloten voor 25 jaar. Amsterdam zal verplicht zijn, niet tegenstaande dit contract, de bestaande gasfabrieken op peil te houden, om aan de stijgende vraag naar gas het hoofd te kunnen blijven bieden. De directie van de Hoogovens deelt over dit project mede: Het mag een ge lukkige omstandigheid genoemd wor den, dat de Hoogovens als wederpartij van de gemeente Amsterdam een in de nabijheid van Amsterdam gelegen grootverbruiker van metallurgische co kes is. Daardoor zal het mogelijk zijn voor de beide in een cokes- en gas fabriek gelijktijdig ter beschikking ko mende producten de noodzakelijke af zet te vinden. De Hoogovens hebben overwogen dat de vergrote ijzerproductie der laatste jaren een vergroting van de eigen vraag naar cokes betekent. Met inacht neming van een veiligheidsmarge zul len bij aanvaarding van dit project de kwantitatieve verhoudingen tussen de ijzer- en cokesproductie te IJmuiden verbeterd worden. De Hoogovens zouden zijn voortge gaan de meerbehoefte aan cokes door inkoop te dekken, indien zich thans niet de mogelijkheid had geopend, het bijbehorende gas aan Amsterdam te kunnen verkopen. Onder deze omstan digheden wordt het n.l. mogelijk de eigen cokesproductie op te voeren, waaraan de Hoogovens om zowel tech nische als economische redenen dan de voorkeur geven. In verband hiermede waren de Hoogovens, daartoe door Am sterdam uitgenodigd, in staat een zo danige aanbieding te doen, dat het col- lege van B. en W. van Amsterdam be sloot het thans verschenen voorstel aan de gemeenteraad te doen. Bij aanneming van dit voorstel zal het door de Hoogovens te leveren co- kesovengas als basisgas voor de Am sterdamse voorziening gaan fungeren. De productie van cokesovengas is n.l. van dien aard dat het gelijkmatig dient te worden afgenomen, wil men een lage kostprijs bereiken. Door voltooiing van het onderhavige project zal het tevens mogelijk worden in de stijgende gas- behoefte van helt overige deel van Noord-Holland voorshands te voorzien. Zwaarbewapende Volkspolizisten pa trouilleerden gisteren in groepjes van twee door de straten. Tegen de avond werd zelfs in groepjes van vier gepa trouilleerd. Op de belangrijke kruis punten in de stad houdep de Vopo's weer de wacht. Volgens nog onbevestig de berichten is een aantal arbeiders op de Alexanderplatz slaags geraakt met de politie. Gisteravond vielen er in het Oostelijk stadsdeel ook schoten. De arbeiders van de regeringsbouw projecten aan de Stalinallee zijn gisteren bijeengekomen om de toestand in Oost- Berlijn te bespreken. Zij hebben de plaatselijke functionarissen van hun communistisch vakverbond laten weten, dat zij in staking zouden gaan, wanneer hun collega's, die tijdens de onlusten van 17 Juni zijn gearresteerd, niet onmiddel lijk vrijgelaten zouden worden. Zij heb. ben bovendien gedreigd vandaag weer een mars naar de regeringsgebouwen te zullen organiseren, om premier Otto Grotewohl hun eisen voor te leggen. Soortgelijke berichten worden ook ge meld uit Lichtenberg en Köpenick. De opstand van de 17e Juni is zoals men zich zal herinneren ook begonnen met een staking van de arbeiders van de Stalinallee en een mars naar de rege ringsgebouwen. De berichten over de toestand in het Oostelijk stadsdeel zijn bijzonder ver ward en onoverzichtelijk. De Noord- West-Duitse radio had aanvankelijk alle berichten over nieuwe ongere geldheden verzwegen, hoewel de Oost-Duitse zenders ze wel hadden vermeld. Evenals radio-Rias, de Ame rikaanse zender in West-Berlijn, acht te men het beter om voorlopig te zwijgen. De autoriteiten waren van mening, dat de toestand zo gespannen was dat de zenders niet de verant woordelijkheid durfden te dragen voor het mogelijk opnieuw op laaien der onlusten. In Oost-Berlijn geldt nog steeds de staat van beleg, ondanks het feit, dat de Westelijke commandanten reeds driemaal hebben geprotesteerd tegen deze situatie. Wel Als gevolg van het feit, dat de aanvoer van binnenlandse tomaten in Engeland thans groot genoeg is om aan de totale Britse vraag te voldoen, is met ingang van Woensdag 8 Juli 1953 de tomaten- invoer in Groot-Brittannië stopgezet. Slechts import van voor 8 Juli gesloten contracten is nog toegestaan, totdat ook deze geheel zullen zijn afgewikkeld. President Sukarno heeft gisteren het bestuur van de Masjumi schriftelijk verzocht een formateur aan te wijzen. De Masjumi heeft vandaag de voorzit ter van de Masjumisectie in het parle ment, de heer Burhanuddin Harahap als kabinetsformateur aangewezen, al dus vernam P.I. Aneta. Maandagochtend heeft de Nationale Garde in de haven van Laguaira (Ve nezuela) per vergissing op de eerste stuurman van het m.s. „Poseidon" de heer Th. P. Kuiper geschoten. De heer Kuiper is in het hospitaal van Laguaira san zijn verwondingen overleden. De overledene was 43 jaar oud en on gehuwd. De reden van het schieten is biet bekend. De politie heeft de zaak in onderzoek. (Tot Donderdagavond) Tameljjk koel weer met wisselende bewolking en in hoofdzaak in de Noordelijke helft van het land enkele verspreide buien. Matige tot krach tige Westelijke wind. Zon 4.31—20.59 Maan: 2.20—20.14

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1