Van Breenen vijfde. A. Voorting negende in Le Mans Ploeg van Pellenaars niet compleet meer m van Nederlandse spelers Dag de Groot Aansluiting tussen gemeenten Velsen en Bloemendaal Een zomer in Kromdorp r 1000 blouses 47 SEIZOEN-OPRUIMING Tour in cijfers Nolten moet zijn tol betalen Nederlandse roei- kampioenschappen verrassingen Geen Spoorwegovergang Wüstelaan wordt verbeterd J 98 DONDERDAG 9 JULI 1953 PAGINA 5 etappe Ned. cricket-elftal tegen Australië Marcel Themar naar Stevens Radio-reportages van de kampioenswedstrijden Sportflitsen Intern, tenniskampioenschappen voor plusm. halve prijzen Jersey-pakken VAN 30—50 GULDEN REDUCTIE OP MERKEN WELKE WIJ NIET MEER VERKOPEN Restanten Zomerjumpers SPOTPRIJZEN Uitbreidingsplan Santpoort-Zuid CASTRICUM Vitesse-jeugd kreeg film voorstelling R.K. Handbal IJMUIDEN Stormvogels-spil in het huwelijksbootje Julius Rutgers bleef zitten Bestuursmutaties bij Stormvogels „Job Gouda" IJM 99 komt naar IJmuiden Nederlanders weer in de slag Uitslag Caen—Le Mans, 206 km: 1. van Geneugden (Belg.) 5.10.53; 2. Ca put (lie de Fr.) z.t.; 3. Deledda (Fr. Nat.) z.t. 4. Mahe (Fr. West) z.t. 5. Van Breenen (Ned.) z.t.; 6. Bauvin (Fr. NO Centr.) z.t.; 7. Lazarides (Fr. JO) z.t. 8. Hein (Lux.) 5.14.06; 9. Aari Voorting (Ned.) 5.14.55; 10. Magni (It.) 5.15.06; 11. Geminiani (Fr.) z.t.;; 12. Koblet (Zw.) z.t. 13. Robic (Fr. West) z.t.; 14. Schaer (Zw.) z.t.; op de 15e plaats ex aequo met dezelfde tijd als Magni (5.15.06) volgde bet grote peloton met de Ne derlanders Janssen, Suykerbuyk, Roks, Van Est, Wagtmans en Gerrit Voor ging, VGorts zaten in deze groep de Italianen Astrua en Bartali, de Belgen -jnpanis, Van der Stockt, Close en Debruyne, de Franse nationalen Bo bet. Lauredi, Teisseire, de regionalen Bober, Diot, Renaud, Anzile, Hassen- mrder, Meunier, Audaire en Mallejac. Nolten kwam als 89ste te Le Mans aan in de tijd van 5.31.00 tezamen met oen dozijn andere renners. Onze landgenoot Stevens en de Belg De Hertog, die geruime tijd na slui- Ung van de controle te Le Mans aan kwamen, zijn door de wedstrijdleiding Uit de course genomen. Algemeen klassement Het algemeen klassement luidt na de zesde etappe: 1. Hassenforder (Fr. NO Centr.) 33. 06.27; 2. Schaer (Zw.) op 48 sec.; 3. Wagtmans (Ned.) 33.58.17 op 1.50; 4. Renaud (He de Fr.) 34.00.45 op 4.18; 5. Roks (Ned.) 34.01.10 op 4.43; 6. Bau vin (Fr. NO Centr.) 34.01.55 op 5.28; Meunier (Fr. NO Centr.) 34.01.58 op 5.31; 8. Van Est (Ned.) 34.02.41 op 614; 9. Close (Belg.) 34.02.54 op 6.27; 10. Robic (Fr. West) 34.03.15 op 6.48; 11. ex aequo Astrua (It.) en Anzile (Fr. NO Centr.) 34.03.15: 13. Ernzer (Lux.) 34 03.20; 14. Gerrit Voorting (Ned.) 34.03.23; 15. Diot (lie de Fr.) 34.04. 22; 16. Mahe (Fr. West) 34.04.36; IV. Lauredi (Fr.) 34.05.03: 17. Caput (He de Fr.) 34 05.17: 19. Impanis (Belg.) 34.05.20; 20. Serra (Sp.) 34.03. 39; 27. Van Geneugden (Belg.) 34.09. 07; 28. ex aequo Bobet (Fr.), Koblet (Zw.). Maeni (It.) en Bartali (It.) in 34.09.52 45. Van Breenen (Ned 34. 14.40; 48. Jansen (Ned.) 34 77.13: 61. Adrl Voortinz (Ned.) 34.22.58: 65. Suykerbuvk (Ned.) 34.26 39; 74. NOlten (Ned.) 34.32.10. Ploegenklassemenfen Het ploegenklassement van de 6e etappe luidt: 1. België (Van Geneugden, Adri- aenssens. Close) 15.40.0.5: 2. Tie de Prance (Caput, Bober. Diot) 15.40.35; 3. Nederland (Van Breenen. Adri Voorting, Janssen) 15.40.54: 4. Frank rijk Nationaal (Deledda, Geminiani, Bobet) 15.41.05: 5. Frankrijk West (Mahe, Robic, Audaire) z.t. 6. Frank- Hoord Oost Centr. (Bauvin. Anzile, Buchaille) z.t.; 7. Frankrijk Zuid i Dost (Lazarides, Mirando, Molineris) 8.- Luxemburg (Hein. Diederich, Prnzer) 15.44.18 9. Italië (Magni, As trua, Baroni) 15.45.18; 10. Zwitser land (Koblet. Schaer, Huber) z.t. 11. Frankrijk Zuid West (Colette, Du- !?ont. Snbbadini) z.t.; 12. Spanje (Ge- 'abert, Serra, Trobat) z.t. (Van onze speciale verslaggevers) LE MANS, Woensdagavond. Nederland heeft weer in de slag gezeten. Bij practisch elke van de vandaag waarlijk niet te tellen demarra ges en uitlooppogingen wipte een witte trui achter de ongeduldige vluchtelingen aan. Laten we maar meteen zeggen: het heeft onze ploeg geen windeieren gelegd. Van Breenen zag zijn kans schoon en kwam met een behoor lijke voorsprong op het peleton met de Grote Mannen in Le Mans aan. Weliswaar sprintte de Belg Van Geneugden iets heter dan de zwarte, grimmige Amsterdammer, en gin gen zelfs nog enkele concurrenten voor hem uit de ver lossende eindstreep over, maar voor een vijfde plaats mag „Tarzan" elke dag tekenen. We kunnen u veel goeds van de Nederlandse gedragin- gen-van-vandaag vertellen. Die gedragingen warer. een lijn rechte erkenning van de fout, welke de ploeg met de witte Nog geen vyftig kilometer na de start zwoegden er al klei ne groepjes achterblijvers tegen hun achterstand. Daar wa ren meer renners bij, in wie hun respectievelijke vader landse wielergemeerjschappen doorgaans veel vertrouwen koesteren. Enfin, Nolten kwam uiteindelnk toch nog in re delijke welstand binnen. Dit laatste kunnen we u helaas niet van onze Benjamin Henk Stevens zeggen. Ook Jhjj behoorde tot voornoemde truien gisteren had gemaakt. Het bleek evenwel vandaag niet groepjes, die achter het peleton aan zeulden. Hij zakte nóg mogelijk, die fout helemaal te vergeten. Want wat wij reeds verder terug. Samen met de totaal vermoeide Belg De Her- lichtelyk vreesden, is gebeurd. Jan Nolten heeft zijn dries- tog moest hij de laatste honderd kilometers rijden HM rééd 7P Ilif man* „1-2-ji J te en ontactische uitlooppogingen van twee dagen met een achterstand van meer dan twintig minuten moeter- beko pen. Het peleton hield er deze dag namelijk een afschuwe lijk hoog tempo op na. Het leek, alsof de verzamelde ren- nersschare zo gauw mogelijk het laatste rondje op het autocircuit van Le Mans wilde rijden. Maar met dat ge haast zagen we Jan Nolten steeds meer naar de achterhoe de verdwijnen. Vrij gauw had hij het contact met het pele ton verloren. Denkt u overigens niet, dat hjj de enige was. ze uit, maar zijn achterstand werd groter en groter. Toen 5 CUR kwam, waren de chronometer-manner, hun koffers al aan het inpakken. 42 Minuten nadat van Ge neugden voor de eerste Belgische zege in deze zo heftig verlopende Tour had gezorgd, maakte Stevens de riempjes rond zqn vermoeide voeten los. De controle, het opper machtig s uk in de enorme organisatie van de Grand Bouclé, sluit na dertig minuten. Dus Stevens was twaalf minuten te laat. Het algemeen luidt: ploegenklassement 1 nrij£ Noord Oost Centraal Frantlri 2 *ederïand 101.43.36; 3. Frankrijk West 101.47.08; 4. Ile de France 101.52.22; 5. België 101.57.54; 6. Frankrijk 101.58.38: 7. Italië 102 09.24; 8. Zwitserland 102.14.55; 9. Lu xemburg 102.26.51: 10. Frankrijk Z. W. 102.29.11; 11. Frankrijk Z.O. 102. 37.29; 12. Spanje 102.39.51. IE MANS® 7e étappe Donderdag 9 Juli LE MANS-NANTES 181 km La Rèche Seiches St.Georges- sur- Loire An een is lam £T^2 Ou don ff NANTES Phil bert Roche-Servière Belleville La Roche- sur- Yoo Les Sables Ldcon reeds afgelegd La Rochelle 8e étappe Vrijdag 10 Juli NANTES-BORDEAUX 345 km onnoy St Ftorchaint Saintas Joruac Catignae St.André-de-Cubzac Zalerdag RUST in BORDEAUX ST BORDEAUX Nederland zal het verder met negen man moe ten doen. Onze landgenoten hoe ven zich hiervoor niet te schamen. Deze eerste zes dagen is er een strijd geleverd alsof iedereen vergeten scheen te zijn, dat de Tour nog lang niet afge lopen is. Dat een veelbelovend, maar onervaren renner als Stevens hiervoor de tol heeft moeten betalen, is jammer. De Nederlanders zijn dan ook nog steeds optimistisch, dat kunnen we u met zekerheid meedelen. Ondanks het vertrek van Stevens en de vandaag als een lopend vuurtje langs de karavaan verspreide mededeling, dat „een van de favorieten van de Tour, de Nederlander Nolten, het tempo van de hoofdgroep niet kon volgen en ver was achterge raakt". Het was pracht-stof voor de Franse journalistenschare, maar voor Nolten zélf en voor de hele Nederlandse kolonie klonk het ietwat onprettig. Nol ten blijft dus het vraagteken van onze ploeg. Wanneer hij onderweg naar Bor deaux de lange etappe, de Wim van Est-etappe, zeggen de Fransen nog meer terrein verliest, zijn zijn kansen toch wel tot een bedenkelijk minimum gereduceerd. Laten we het beste er van hopen. Het is in ieder geval meer dan hoopgevend, dat Van Brenen, Adri Voorting die vandaag negende werd, dank zij een klein uitlooppoginkje op het circuit van Le Mains Gerrit Voor ting, Van Est, Suykerbuyk, Janssen, Roks en Wagtmans nog geen moment in moeilijkheden hebben gezeten. Dat is bij de eindsprint in Le Mans nog eens overtuigend bewezen. Eerst demarreer de Janssen, die door Koblet in eigen persoon werd teruggehaald. Daarna wildeGerrit Voorting wegsprinten, maar ook hij moest het onderspit del ven. Op het laatste en beslissende mo ment ging zijn broer Adri er toen van door. Met succes. De eerste schermutseling ontbrandde al heel kort na de start. Kemp, Tonello en .Tos Suykerbuyk liepen weg en van welke voornemens Koblet bezield was bleek uit het feit, dat hij prompt achter hen aanging met Mirando en Bauvin. De jacht werd ingezet onder leiding van de Italianen en na enkele kilometers was de orde hersteld. Maar de demar rages bleven op elkaar volgen, de een al feller dan de ander. Meestal werden de vluchtelingen na korte afstand weer ingehaald, maar het tempo werd funest voor enkele zwakke broeders en zelfs voor een paar beter bekend staande renners, die het contact met de hoofd macht niet meer konden herstellen en achter het grote peloton tal van kleine groepjes vormden. Henk Stevens viel al spoedig vele honderden meters terug. Bij de doortocht van Argentan, 55 km. van de start, sprongen eerst Has senforder, Close en Gerrit Voorting weg, profiterend van een gesloten spoor weg-overgang, die zij nog net konden passeren. Waarna Koblet en Van Bree nen, spurtend als dollemannen, zich bij hen voegden. Deze aanvalsspits nam 1 tot 50 seconden voorsprong, en met 2 Nederlanders aan kop zag het er goed uit met onze kansen op een eerste plaats in het dagelijks ploegklassement. Het j stemde overigens tot verheuging, dat bij elke ernstige aanval minstens één Ne derlander was betrokken. Het verschil groeide aan tot een minuut, toen brak met alle geweld een tegenaanval los. weer onder leiding van de Italianen, en lang voor Alencon. om precies te zijn 86 k.m. na het beginpunt, was ook deze poging verijdeld. Intussen ging het met twee Nederlandse renners lang niet best. Stevens zakte hoe langer hoe verder af, en ook Nolten, nog vermoeid van de inspanning van de vorige dag, viel terug van groep tot groep en van groepje tot groepje. Aan de kop bleef echter aanvallen het parool. Kort voor Le Buisson trad de strijd in een beslissend stadium toen acht ren ners er in een enorm tempo vandoor gingen.. Caput, Mahé, Van Geneugden, Bauvin, Lucien, Lazarides, Deledda, Audaire en niet te vergeten Hein van Breenen, die zich tot opmerkelijke din gen in staat scheen te voelen, scheurden zich onweerstaanbaar los en stormden gezamenlijk naar 'Mamers, een bevoor- radingspost op 124 km van Caenen ruim 80 km voor de finish. Drie kilo meter verder was de voorsprong van het groepje al meer dan twee minuten. Op ongeveer 60 km voor de finish wisten Wagtmans die in het begin van de etappe een achterstand had ge had wegens een gebroken pedaal Meunier, Anzile en Walkowiak zich door een uiterste krachtsinspanning los te werken. Wout Wagtmans had in de algemene rangschikking nog geen twee minuten achterstand op de leider Has senforder en de gele trui kwam ver- Vrijdagmiddag omstreeks 16.30 uur zal de VARA, Hilversum II, een di recte reportage geven van de aan komst van de achtste etappe. Om 21.50 uur volgt in hetzelfde pro gramma een nabeschouwing. leidelijk dicht in zicht, want zijn groepje had op een gegeven moment bijna een minuut voorsprong op de hoofdgroep met Hassenforder. Toch zou ook deze poging stranden en wel te Tuffe met nog een kleine 50 km voor de boeg. Op het 11 km lange circuit van Le Mans, dat eenmaal gereden moest wor den, kwamen de 7 leiders gezamenlijk aan en zij bleven ook bij elkaar, tot enkele honderden meters voor de eind streep de eindspurt werd ingezet en de Belg Van Geneugden te snel bleek voor Caput, Deledda, Mahé, Van Breenen, Bauvin en Lazarides, die hij in deze volgorde klopte. Hein (Lux.) werd acht ste met ruim 3 minuten achterstand en een verwoed spurtende Adri Voorting, die zich op het circuit iets uit het pelo ton had kunnen losrijden, bezorgde de Nederlandse ploeg een fraaie negende plaats. Magni won de sprint van het grote peloton voor Geminiani, Koblet. Robic en Schaer. Nolten kwam samen met 13 andere renners binnen en werd 89ste geklasseerd met ruim 21 min. achterstand op de win naar. En lang na de sluiting der con trole zagen wij Stevens en De Hertog, die ook het circuit nog hadden gereden, over de streep gaan. Voor hen werd 5 uur 57 min. 12 sec. opgenomen, terwijl de limiet was vastgesteld op 5 uur 43 min. Desbats en Baffert, die nog later arriveerden, gaven er de brul aan en stapten af zonder het circuit op te gaan. Voor vijf man is deze etappe dus fataal geworden. Maar hoe dan ook, voor de negen overgebleven Nederlanders ziet de toe komst er wëêr rooskleuriger uit. Voor de ééndaagse wedstrijd tegen Australië op Donderdag 16 Juli op het HCC-terrein te Den Haag is het Neder lands cricket-elftal als volgt samenge steld: Mr. H. W. Gallois (HCC), aanvoerder; P. van Arkel (HCC), R. Colthoff (HCC) W. Feldmann (ACC), mr. H. W. Gle- rum (VRA), N. Leeftink (PW), J. J. v. d. Luur (HCC), A. Terwiei (VOO, jhr. L. C. de Villeneuve (HCC), E. Vriens (HCC), W. van Weelde (ACC). Marcel Themar, een van de mana gers van de Tour de France, is de schr'ik van de renners. Niet, dat zij bevreesd zijn voor zijn reusachtige omvang, maar wèl omdat zij weten, dat als Themar in zijn kleine wa gentje, waar hij nauwelijks in kan, des avonds bij een hotel stopt, weer een van de rsr.ners is geëlimineerd, hetzij wegens een valpartij, hetzij wegens te laat binnenkomen. Zo za gen wii de heer Themar Woensdag avond om zeven uur, juist toen de Nederlandse renners te Le Mans aan tafel zouden gaan, in het stille straatje, waar hotel De Ifs is geves tigd, zijn wagentje neerzetten. Hij pakte zijn bonboekje: Henk Stevens werd geroepen. Hij moest zijn hand tekening zetten. Tweemaal. Toen hij voor de eerste keer zijn naam plaatste, was Stevens definitief uit de strijd genomen. En met het plaatsen van zijn tweede handteke ning kreeg hij reisgeld voor Parijs, waar men hem op het bureau van „L'Équipe" verder zal helpen, ten einde de terugreis naar Elsloo te kunnen aanvaarden. Marcel Themar stapte weer in zijn wagentje: Negen Nederlandse renners waren overge bleven. In het VARA-programma van Zater dag 11 Juli zal een reportage Worden ingelast van de kampioenswedstrijd Sparta—RCH en wel van 2115 tot 21.25 uur. In het programma van de KRO zal diezelfde avond van 21.35 tot 21.45 een reportage worden uitgezonden van de wedstrijd EindhovenVitesse. De eindspurt voor de fin'ish wordt ingezet. Van links naar rechts: De ledda (Fr.) 3de; Van Geneugden (België) etappe-winnaar; Van Bree nen (Nederland) 5de; Lazarides (Fr.) 7de en Mahe (Fr.) 4de. Voor de Nederlandse roeikampioen- schappen, die 19 Juli a.s. op de Bosbaan te Amsterdam worden gehouden, zijn de volgende ploegen ingeschreven: Heren: Vier met stuunpan: Willem III, Njord en Nereus. Twee zonder stuurman: Het Spaarne, Triton en De Hoop. Skif: Neu- meijer (Willem III), Van Mesdag (Cor nells Tromp) en Draayer (Nautilus). Twee met stuurman: De Laak, Aegir, Het Spaarne en Minerva (combinatie De Hoop/Nereus, bestaande uit Dutry, Van Haeften en Fontani). Vier zonder stuurman: Willem III, Njord en Het Spaarne. Dubbel twee: Combinatie Wil lem III/Het Spaarne. Acht: Njord. Voor de dubbel twee en de acht blijft de inschrijving tot volgende week open. Mochten er geen ploegen bijkomen, dan zullen de combinatie en Njord elk een race moeten roeien om nog eens door de technische commissie beoordeeld te worden. Dames: Dubbel vier: Nereus, De Vliet en DDS. Skif: mej. Reuter (Nautilus) en mej. Veenstra (De Hunze). Vier met stuurvrouw: De Hunze, Het Spaarne, Die Leythe en Nereus. Dubbel twee: Willem III en De Hunze. Acht: Willem III en De Vliet. In het Dynamo-stadion te Moskou is de Rus Leonide Tcherbakov er in ge slaagd het Europees record hinkstap- sprong te verbeteren en te brengen op 16.12 meter. De te Amsterdam gespeelde eerste klasse wedstrijd (dames) in de zomer competitie van de KNZB tussen de HDZ en ZJAN (Den Haag) is geëindigd in een 2—1 overwinning voor HDZ. Beide verenigingen hebben protest aan getekend tegen de leiding. I (Van onze tennismedewerker) NOORDWIJK. De eerste dag van de internationale kampioenschappen kwamen met een enkele uitzondering uitsluitend Nederlandse spelers en speelsters in de baan. Een feitelijke loting had niet plaats gevonden; ieder een werd geplaatst naar speelsterkte. Dit heeft natuurlijk voor, dat ontijdige eliminatie zoveel mogelijk wordt voor komen. maar verrassingen worden uit zondering. Van de buitenlanders zagen wij, wat de heren betreft, alleen de Australiër Wilderspin, die met Fenny ten Bosch tegen de Belg De Vroe en mej. Muile meister gemengd dubbelspel speelde. Eerstgenoemden wonnen met 62. 64. De service aces van Wilderspin waren machtig, maar verder speelde hij vrij slordig en onbesuisd. De Vroe kwam aan de harde schuivers weinig te pas. Ook de dames speelden een bescheiden rol. Fennv ten Bosch, Nederlands hoop in damestennis, maakte geen groots* in druk. Bij de buitenlandse dames zagen wij in het veld mej. Walsh (Austral:el en mej. Goldsworthy (Engeland), die bij een gemengd dubbelspel waren be trokken. Mej. Walsh speelde met Huib Wilton en mej. Goldsworthy met George Holst. Het werd een bijzonder aardige, spannende wedstrijd, waarbij uiteindelijk Wilton en Walsh wonnen met 62, 57 en 97. Vooral Holst was aardig op dreef met zijn volleren. Jam mer dat zijn services zo zwak zijn. De betrokken scheidsrechter liet nog al eens een steek vallen, hetgeen aan de wedstrijd wel enige afbreuk deed. De buitenlandse speelsters waren behoor lijk op dreef, zodat hier aantrekkelijk tennis te zien was. De uitslagen Heren enkelspel, eerste ronde: Wie-1 gers (Ned.) sl. Windt (Ned.) 61, 62: Holst (Ned.) sl. Goris (Ned.) 9—7, 6—0: Nolten (Ned.) sl. Van Eysden (Ned.) 61, 46. 62; Dehnert (Ned.) sl. Breukink (Ned.) 61, 68, 75; Volk- maars (Ned.) sl. Bitter (Ned.) 64, 75; Timmers (Ned.) sl. Koerts (Ned.) 75, 62; Wilton (Ned.) sl. Kloezen (Ned.) 61, 60; Taminiau (Ned.) sl. Karamoy (Ned.) 6—2, 46, 64; Van Dalsum (Ned.) sl. Taminiau (Ned.) 61, 36, 63; Krijt (Ned.) sl. Volkmaars (Ned.) 61, 6—2; Van Meegeren (Ned.) sL Nolten (Ned.) 6—3, 3—6, 6—1. Heren dubbelspel, voorronde: Breu kink en Timmers (Ned.) sl. Bitter en Van Eysden (Ned.) 62, 36, 63. Eerste ronde: Krijt en Van Meegeren (Ned.) sl. Kloezen en Koerts (Ned.) 5'7, 61, 61; Goris en Karamoy (Ned.) sl. Van Voorhees (V. S.) en Windt (Ned.) 4—6, 6—1, 6—1. Dames enkelspel, eerste ronde: Mevr. Thoung (Ned.) sl. mej. Grosveld (Ned.) 6—4, 62; mevr. Koch (Ned.) sl. mej. Tettelaar (Ned.) 62, 64; mej. Teke- lenburg (Ned.) sl. mej. Jamin (Ned.) 57, 6—4, 64; mevr. Peters (Ned.) sl. mevr. A. Koopmans (Ned.) 63, 97. Dames dubbelspel, eerste ronde: mej. Fisher en mevr. Goldsworthy (Austr.) sl. mevr. Thung en mej. Tettelaar (Ned.) 3—6, 6—0, 6—1. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Mevr. Thung en Goris (Ned.) sl. mej. Tettelaar en Van Eysden (Ned.) 26, 62, 75; mevr. Peters en Volkmaars (Ned.) sl. mevr. Lubbers en Breukink (Ned.) 6-4. 64; mevr. Koopmans en Windt (Ned.) sl. mej. Jamin en Koerts (Ned.) 68, 6—3, 108. Tweede ronde: Mej. Schmitt (Frank rijk) en Wiegers (Ned.) sl. mej. Fisher (Austr.) en Van Meegeren (Ned.) 61, 7—5; mej. Walsh (G. B.l en Wilton (Ned.) sl. mevr. Goldsworthy (Austr.) en Holst (Ned.) 6—2, 5—7, "9—7; mej. F. ten Bosch (Ned.) en Wilderspin (Austr.) sl, mej. Müllemeister en De Vroe (Belg.) 62, 6—4. Advertentie Grote Houtstraat Haarlem Advertentie In zijn vergadering van 30 Juni heeft de gemeenteraad van Velsen een uitbrei dingsplan voor Santpoort-Zuid in on derdelen goedgekeurd en gedurende 14 dagen ligt dit plan ter gemeente-secre tarie ter inzage. En intussen is het raadsbesluit de weg gegaan naar Ged Staten van Noord-Holland en wacht Velsen in spanning af of dit provinciale College zich met de plannen zal kun nen verenigen. Voor Santpoort is wel van bijzonder groot belang de verbetering van de spoorwegovergang in de Wüstelaan, tot nu toe een wel zeer nauwe trechter aan de Noordkant van de spoorlijn. De over. weg wordt verlegd en tevens verbreed Bovendien zal de Van Dalenlaan door. getrokken worden tot aan de overgang bij de Wüstelaan en wordt een door braak gemaakt in de bebouwing aan de Kerklaan, zodat „Zuid" een aanzienlijk betere verbinding krijgt met het Noor den van de gemeente. De Kluyskenslaan wordt nu ook door getrokken tot aan de Johan Verhulst- weg in Bloemendaal. Daar ongeveer komt ook een weg uit, liggende in het verlengde van de Zinneveltlaan. Beide wegen leiden in de toekomst naar de daar te bouwen P.E.N.-garage, die ge deeltelijk op Velsens gedeeltelijk op Bloemendaals grondgebied komt te staan. Het uitbreidingsplan voorziet in de bouw van in totaal 169 woningen. In het verlengde van de Van Dalenlaan zullen 128 etage-woningen worden ge- Molotov uitte onomwonden zijn tevredenheid get d,e nieuwe hoofddeksels, die koster Snuiter en V-°os Pimpel zich hadden aangeschaft, maar de kol- van veldwachter Stockedief beschouwde hij met gige argwaan. „V heeft een buitenissige smaak", entiseerde hij tenslotte voorzichtig. „Och kom, dat wel", zei Koos Pimpel opgewekt. „En tenslotte acht u er om. Bovendien kunt u toch geen veto U.Preken zolang u incognito bent". „Dat is waar", ei at minister opgelucht. „Laten we gezellig ergens zitten plannen maken". „Dat doen we", be ienA00s Rimpel geestdriftig, maar tot zijn te- urstelling zocht de Rus slechts een onbeheerd bankje op. Zij waren nog maar nauwelijks gezeten, of koster Snuiter zei zeer pertinent, dat hij naar de Krim wilde. „Raken we dan niet te ver van huis?" informeerde Stockedief bezorgd. „Doe niet zo be krompen", zei Molotov. „Als er iemand ver van huis raakt, dan ben ik het, want Russische staatslieden gaan alleen maar naar de Krim voor herstel van krachten en er is niets ongezonders dan dat. En hoor je mij tegenwerpingen maken?" „Nou ja, bent incognito", pruttelde Stockedief. „Maar ik...." Niet temin zaten zij weinige ogenblikken later in de extra-trein, die de minister incognito besteld had en waarvoor onderweg alle andere treinen moesten wachten, zodat zij vrij snel op het schiereiland arri veerden. Op het stationnetje, waar zij uitstapten, zat een fraaie jongedame, die hen geïnteresseerd vroeg of zij wellicht Grieken waren. „Nee", zei Koos Pimpel, „wij zijn alle vier incognito en op een va- cantie-dienstreis. Wacht u misschien op familie?" „Helaas ja", zei de vrouw. „Ik wacht op mijn broer Orestes, maar ik heb in een droom gezien, dat hij gedood is". „Moord dus?" vroeg de koster arg wanend. „Hebt u een vermoeden wie de dader is?" „En ik zou wel eens willen weten, hoe u aan die merkwaardige oude kleren komt", vroeg de koster. Als slot van de geslaagde jubileumviering kregen de jeugdige leden van de R.K. Gymnastiek Ver. Vitesse, Woensdagmiddag in het Corso-Theater een filmvoorstelling aangeboden. De heer P. Bouwen, leider van de jeug dige gymnasten heeft bij de aanvang nog een toespraakje in feestelijke toonaard ge houden, waarna de jeugd volop genoten heeft van de tekenfilms, de Avonturen van Bamby, maar ook van de mooie sportfilms die werden vertoond. Onder de naam D.I.S. (Door Inspanning Sterk), is thans in onze gemeente weer een R.K. Handbalvereniging opgericht. Het eerste dagelijkse bestuur wordt ge vormd door A. Dekker, voorzitter; S. IJpe- laan, secretaris en Th. Glorie, penning meester. De twee instellingen ter bestrijding van de t.b.c. Herwonnen Levenskracht en Santos zullen tussen 11 en 17 Juli een gezamenlijke collecte houden. bouwd, in half open bebouwing komen langs de Bloemendaalsestraatweg en de Van Dalenlaan 30 ééngezinswoningen, terwijl voorts nog 11 ééngezinswoningen geprojecteerd zijn langs en bij de Bloe- mendaalsestraatweg. Tussen de Bloemendaalsestraatweg en het verlengde van de Van Dalenlaan en tussen de wegen, die ter hoogte van de Kerklaan bjj eikaar komen, is grond gereserveerd voor zogenaamde verzor gende bedrijven. De bestaande garage kan blijven staan, terwijl de mogelijk heid van een showroom op dit punt niet uitgesloten is. De grond achter de etagewoningen in het verlengde van de Vf" Dalenlaan, ter oppervlakte van 1000 m2, is bestemd voor actieve recre atie, zoals een speelterrein voor kleuters en oudere kinderen. In dit uitbreidingsplan is ook gedacht aan de culturele behoeften van dit ray on Tegenover de Zinneveltlaan is aan ae Bloemendaalsestraatweg een perceel pond gereserveerd om er in de toe komst een cultureel gebouw neer te zetten. Onder buitengewoon grote belangstel ling is Woensdagmorgen in het raadhuis van Velsen het huwelijk voltrokken van de Stormvogels-speler H. Snoeks. spil van het eerste elftal, met mej. Zeule. De voorzitter van Stormvogels, de heer W. Chr. Suwering, trad hierbij op al: ambtenaar van de Burgerlijke Stand en zeer veel Stormvogels-mensen, spelers, supporters en familieleden, waren van dit moment getuige. In zijn toespraak na de huwelijksvoltrekking heeft de heer Suwerink vooral ook de gevoelens vertolkt van de clubgenoten van Storm vogels. De pogingen van de sleepboten Hector en Stentor om Woensdag de Julius Rut gers van het strand los te trekken, zijn mislukt. Tijdens de vloed kwam het wa ter niet hoog genoeg, zodat het schip muurvast bleef zitten. Vandaag zullen de sleepboten een nieuwe poging wagen. Tijdens de jaarvergadering van de voet balvereniging „Stormvogels" werden in het bestuur gekozen de heren T. Westerwal en Ph. van Opbergen, die de plaatsen inne men van de heren A. Gomes en A. W. Driessen, In onze WERKELIJKE bieden wij U Oogjes luiers, zeer zacht... 68ct. Flanel luiers van 1.68 voor 98 cl. Babyovergooicrtjes van 2.25 voor 98 cl. Wol handwerk babymanteltje met muts van 4.85 voor.2.95 In onze CONFECTIE-AFDELING le etage Khaki jongenspakjes van 9.75 voor 4.85 Zuiver wollen jongenspakjes van 23.65 voor 11.83 Kind. jurkjes van 2.95 voor, 98 ct. Waterdichte jacks van 15.75 voor 11.75 Prima packs van 8.95 voor 4.98 Zomerjurkjes en pakjes 20% KORTING Pracht loden jassen 10% KORTING An eg an g 19 - Haarlem Tel* 21413 In het begin van dit jaar werd op de scheepswerf „De Dageraad" van de Gebr. Boot in Woubrugge de kiel gelegd voor een nieuwe kotter, die voor Ne derland een geheel nieuw type zou wor den, de „Job Gouda" IJM 99. bestemd om de plaats in te nemen van de motor trawler Batavia IJM 99, die medio 1952 naar Amerika terugkeerde. Twee maan den geleden werd deze kotter te water gelaten en. naar wij thans vernemen, kan hij Zaterdag voor het eerst in IJmuiden verwacht worden. Het bijzondere aan deze kotter, die een lengte heeft van 33.75 meter, is wel. dat het 't eerste Nederlandse schip is, dat slechts over één kant zal kunnen vissen. In de practijk is het practisch steeds zo, dat een schip altijd over dezelfde kant vist. zodat de andere kant eigenlijk renteloos blijft. In het buitenland is men er daarom toe overgegaan de mogelijk heden tot vissen ook maar tot één kant te beperken. Een gevolg hiervan is, dat ook slechts aan één kant een gangway gemaakt be hoeft te worden. Het dekhuis kan aan de andere kant tot aan de railing wor den doorgetrokken en krijgt daardoor veel meer ruimte. Hierdoor was het met name bij de „Job Gouda" mogelijk een messroom te maken van 5 bij 5.5 meter, terwijl ook voor andere zaken, o.a. een vries-installatie, ruimte gevonden kon worden. Intussen ligt in de Haringhaven nog de motorkotter „Sterna", die tijdelijk bij de rederij Medan-Batavia in de „kost" is en daar ook zo lang het visserijnum mer IJM 99 heeft geleend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 5