DE WEEK IN STAD EN STREEK H MENDELLYCEUM OFFICIEEL UITGEROEPEN Plechtige overdracht van schoolvlag tijdens bijeenkomst in 'tv St. Bavo geboui HET UUR DER WRAKE, deze week in Frans Hals EXAMENS KATHOLIEK LYCEA IN HAARLEM SLEUTEL WEG? SCHOOLBOEKEN ZATERDAG 11 JULI 1953 PAGINA 2 Herdenking prof. Lorentz te Haarlem De bedevaart naar Den Briel Het ziekenvervoer in onze stad Spoedig nieuwe exploitatie vorm De heer Deelder nam afscheid In het water gevallen Jubileum P. C. de Groot H.V.G.B. 1—D.W.T. 1, dames 25 Burgerlijke Stand HOFJESTOCHT MET „HAERLEM" Voorstellen voor de raadsvergadering BLOEMEN DA AL Hoofd nieuwe R.K. school Van het witte doek Rembrandt Lido Minerva Spaarne Palace Luxor City T riniteits-lyceum Geen vacantieregeling sigarenwinkeliers In Haarlem 43 van de 180 slechts voorstander Uitslagen Tybb „Softball" HA A RLEMMERLIEDE Nieuwe ambtswoning voor burgemeester Mendel-college Sancta Maria „DE SLEUTELSPECIALIST" SANTPOORT Nieuwe leerkrachten St. Liduinaschool Zondagsdienst I I. DE VRIES KERKBERICHTEN Beurs van New York Vanmorgen tijdens een bijeenkomst van leraren en leerlingen van het Tri niteitslyceum zijn de ,ÏM endelaars", toe komstige leerlingen van het nieuwe ly ceum aan de Verlengde Orionweg, in het leven geroepen. Door een symboli sche handeling, welke bestond in het overdragen van de schoolvlag door een afgevaardigde van het Triniteitslyceum, m zulks geschied. Hiermede hebben de Trinitariërs de helpende hand toegesto ken aan de Mendelaars, die de eerste wankele schreden" onder leiding van pater Valentinus Hutjens als rector op het pad der onafhankelijkheid en zelf standigheid hebben gezet. In een toespraak wees pater dr. Mo- destus van Straaten erop dat deze bij eenkomst de laatste was waarin de ge hele schoolgemeenschap tezamen is. Op deze dag is de scheiding een feit ge worden, aldus spreker, die daarna de re sultaten memoreerde, welke in het af gelopen jaar zijn behaald. Het is een alleszins gunstig jaar geweest. Tevens werden wij in staat gesteld om met de nieuwbouw te beginnen, zo vervolgde hij, al is een en ander wellicht onopge merkt aan de schoolgemeenschap voor bijgegaan. De voldoening is echter groot, dat in de stad Haarlem een tweede ka tholieke middelbare school is opge bouwd. Na dank aan de leerlingen te hebben gebracht voor het gepresteerde m het cursusjaar 1952—1953 was hij blij dat zich in het lerarencorps een jaarlijkse traditie heeft gehandhaafd. Hij doelde op de promotie van de heer Jansen, welke plaats gevonden heeft aan de universiteit van Amsterdam in het laatste trimester. Vervolgens memo reerde hij de geschiedenis van de de pendance aan de Schoterstraat, welke In Augustus 1947 in het bezit kwam van De 100-jarige herdenking van de ge boortedag van professor dr. H. A. Lo rentz, zal te Haarlem worden herdacht op Zaterdag 18 Juli te 3 uur in de aula van Teylers Stichting. B. en W. hebben oen aantal uitnodigingen verzonden, in samenwerking met de directeuren der Stichting. Tot en met Maandag zijn aan de be kende adressen kaarten verkrijgbaar voor de bedevaart naar Den Briel op 16 Jun. De Hoogmis zal worden opgedra gen door pastoor Zonderland die ook de predicatie houdt. Pastoor Theissen uit Hillegom zal het lof celebreren en het ln de Processie ronddra- theologanten van Warmond verzor gen de zang en de assistentie. De raad besloot op 8 October 1952 aan de heer A. Spaargaren ten behoeve van het door hem geëxploiteerde zie- kenvervoerbedrijf, in het bijzonder voor het vervoer van personen, die bij straatongevallen gekwetst zijn, een ver goeding toe te kennen van f6.500,— slaars over de jaren 1951 en 1952 Deze vergoeding was bedoeld als een voorlopige regeling in afwachting van de totstandkoming van een geheel nieuwe opzet van het ziekenvervoer. De uitvoerige onderhandelingen en besprekingen, welke voor deze nieuwe regeling nodig bleken, hebben meer tijd gevergd dan voorzien was B. en W. vertrouwen evenwel, dat thans spoe dig een nieuwe exploitatievorm van het ziekenvervoer tot stand zal kunnen ko men. Inmiddels is het redelijk, dat de voor de jaren 1951 en 1952 aan de heer Spaargaren toegekende tijdelijke ver goeding voor het zogenaamde ongeval- lenveryoer in deze overgangstijd wordt gecontinueerd, waartoe de raad een voorstel wordt gedaan. Vrijdagmiddag nam de heer Deelder. leraar aan de Ambachtsschool en de M.T.S., afscheid van het bestuur en het personeel dier scholen. Meer den 40 jaar was hij leraar bij het N.O., waar van bijna 35 jaar in Haarlem. Voor het bestuur en de directeur werd hij een leraar genoemd, die strenge eisen stel de aan de leerlingen. Zijn arbeid werd zeer geroemd. Namens het bestuur, het personeel en de Bond van Leraren wer den hem fraaie geschenken aangebo den. Geroerd dankte de heer Deelder voor de gesproken woorden en de blij ken van belangstelling. In de 1 meter diepe sloot achter de v. 't Hofstraat viel gisteren spelender wijs het tweejarig meisje Elsje Clau dius. De 39-jarige mevrouw A. C. We- derkind zag het ongeval gebeuren, sprong het kind na en wist het meisje veilig op de kant te brengen. Zelf kreeg zij echter een shock, vermoede lijk tengevolge van de emotie. t De heer P. C. de Groot is Donderdag 16 Juli 35 jaar in dienst van de firma Gebrs. Bijvoet te Hillegom. Op 15-jarige leeftijd kwam hij in Overveen bij de zaak en toen hij 22 was had hij de lei ding van de kantoorwerkzaamheden. Daar het zilveren jubileum niet gevierd kon worden, zal hij door de directeur worden ontvangen en 's middags recipi ëren in zijn woning, Oude Posthuisstraat 12 te Heemstede. De ontmoeting HVGB 1DWT 1 werd voor de tweede klasse dames in Stoop's bad gespeeld. In de eerste speelhelft had DWT weinig moeite no dig om een voorsprong te behalen. HVGB wist in de tweede speelhelft met een tweetal doelpunten de achter stand te verkleinen, zodat met 25 het einde kwam. GEBOREN: E. G. A. Hessels-van Alst; A. A. van Impelen-Lubbe; S. W. Becker-Gruteke; J. M. Repko-van de Gevel; W. G. van der Sluis-Bos; C. Schutte-van Egmond; M. Flick-Rem- mé, allen een zoon. B. Giesbers-Wolters; C. M. Kol-van Eeden; R. G. de Boo-Jansen; J. Ger- ritsen-Galjaard; E. Uijlenbroek-Tulle- mans; G. E. Berkhout-den Braber; E. S. A. de Winter-Jonkman; E. Dekkers- Kaufmann, allen een dochter. de paters Augustijnen. Onder moeilijke omstandigheden werd daar gewerkt, zo wel door leraren als door leerlingen. Zij allen hebben de stoot gegeven tot dat wat nu mogelijk is." Thans is dan de dependance omgezet in een zelf standige school. Voorlopig blijft het col lege gevestigd in de Schoterstraat en zal eerlang worden overgeplaatst naar de in aanbouw zijnde school aan de Verlengde Orionweg. Tot slot zei pa ter v. Straaten, dat hij vandaag voor het laatst de functie bekleedde van rector over de gehele school. „Ik ben blij dat vanuit deze school een college tot stand is gekomen voor Haarlem- Noord en de Noordelijke plaatsen in eKnnemerland." Hij wenste daarna pa- r. Vlaar, stichter en oud-rector van het Triniteitslyceum, geluk met het resul taat van zijn levenswerk. Ongeveer een honderdtal leden van de Vereniging „Haerlem" deden giste ren mee aan een door deze vereniging georganiseerde hofjestocht. Aan deze tocht was een prijsvraag verbonden. Om mee te dingen naar de prijzen moest *nen de deelnemerskaart laten aftekenen bij de bestuursleden, die in negen van de dertien hofjes aanwezig waren en daar explicaties gaven. Meestal was er maar weinig gelegen heid om alles goed te bezichtigen en zo kon het dan ook gebeuren, dat som mige deelnemers alleen hun kaart lie ten paraferen en weer op hun fiets sprongen, op weg naar de volgende pleisterplaats. Het Brouwershofje, dat gemeente-eigendom is, ontlokte aan enkele leden de opmerking, dat het er tamelijk verveloos uitzag. De deelne mers profiteerden tevens van het feit, dat de meeste regentenkamers, die ge woonlijk gesloten zijn, nu te bezichti gen waren. De tocht is bijzonder geani meerd verlopen en het bestuur over weegt een herhaling. Weggebr uikers, die langs de Kinderhuis vest gaande 's avonds het Kenaupark naderen, zien op een groot herenhuis een door schijnwerpers verlicht bord staan. Op dit bord ziet men te midden van vrachtauto's een uit zijn voegen zakkend huis afgebeeld en enige versregelswelke op de slechte wegtoestand ter plaatse slaan. Ten behoeve van het vochtvrij maken van het complex van 70 middenstands woningen aan de Jan Haringstraat de Kleverlaan en de Manixstraat vragen B. en W. een voorschot te willen ver lenen van f 65.500 aan de woningbouw vereniging „Huis Ter Cleeff". Voorgesteld wordt wederom voor tien jaar de exploitatie van het Gemeente lijk Concertgebouw en de Stadsschouw- op te dragen aan de heer H. Deinum. De jaarlijkse vergoedingen voor de ex ploitant zullen met 15% worden ver hoogd. Een crediet van f 8260 moet dienen voor restauratie van verschillende wo ningen in het Rozenprieel. Een crediet van f 9000 wordt gevraagd: voor het vernieuwen van verschillende onderde len van de Bartenbrug te Hillegom. Tot hoofd van de nieuwe R.K. Jon gens- en meisjesschool te Bloemendaal is benoemd de heer G. J. Bartelsman en tot onderwijzeres mej. P. Bekooy. In „Het uur der wrake", een Engelse sensatiefilm, is John Mils wederom de held van het drama en wederom moet hij onrecht lijden om daarna zijn wraak lust te zien overgaan in een soort wal ging, die hem belet zijn eigen rechter te zijn. Mils heeft voor zulke rollen de juiste aanblik. Zijn ietwat getourmen teerd gelaat leent zich voor expressies waarmede een handig regisseur wonde ren kan verrichten. Die wonderen wor den weliswaar niet verricht, maar dat kan liggen aan de bedoeling om con cessies te doen ten einde de welwillende aandacht van het publiek te veroveren. We zien Mils hier als een onschuldig veroordeelde die vijf jaar ten onrechte in de gevangenis heeft doorgebracht, hetgeen te wijten is aan de meineed van een drietal getuigen. Als hij vrij komt en eenzaam op het wrak van een boot woont, gaat hij er op uit om zijn vijanden te zoeken. Een is gestorven, de tweede, een vrouw, is inmiddels ge trouwd met een politiecommissaris en wel precies de man, die destijds de zaak van Mils in handen heeft gehad en zich ook nu nog met hem inlaat. De derde is een halve idioot, die door Mils' verschijnen al direct ontwapend wordt. Hij komt dus tenslotte alleen tegenover die vrouw te staan, maar geeft haar te kennen, dat hij haar het vermoorden niet waard vindt Tot overmaat van ge luk voor Mils, loopt hij op tegen de man, die hij heet vermoord te hebben. Nu kan alles dus mooi in orde komen, maar de schurk zit hem met een revol ver achterna en net als hij zijn weerloos slachtoffer, in de modder weggezakt, een welgemikt schot zal geven, valt hijzelf, door een kogel getroffen, dood neer. En nu kan de gewroken man zijn geluk gaan beproeven met een verlaten vrouw, die op hem zit te wachten. U hoort het al: een geweldig gevoelig verhaal is het niet. In vergelijking met andere films van gelijke makelij ver toont deze toch een soberheid in de uitbeelding, die men in films uit andere landen zelden aantreft. De romantiek van de Oostenrijkse operette herleeft deze week in het Rem brandt Theater met Kathe von Nagy (als vanouds) een Angelika Hauff, in „Die Försterchrisl". Het oude sprookje zal het nog wel doen: de dochter van de houtvester, die met een jager kennis maakt, zonder te weten, dat het de kei zer is. Allerlei verwikkelingen komen daar uit voort, zelfs een Oostenrijks- Hongaarse, zij het op de dansvloer. De Weense wals en de onvervalste Czardas brengen wat show in deze film, die aardig is, en enkele prettige melo dietjes aan het oor schenkt. In het voorprogramma kunnen de voetballiefhebbers hun hart ophalen aan de reportage RCHEindhoven. Een jong meisje heeft zich als ideaal gesteld: dokter te worden, hetgeen in de jaren rond 1900 een uiterst moeilijke taak was, gezien de vele vooroordelen in die dagen tegen een vrouwelijke arts. Men ziet haar in de film „Meisjes in het wit" de zware weg geheel tot het einde toe moedig afleggen. De grootste moei lijkheden doen zich echter voor, als zij na heel veel moeite in een ziekenhuis eindelijk een plaats weet te veroveren. Na verloop van tijd keert dan alles ten goede. Voor veertien jarigen in Lido. Nog maar kort geleden hebben wij een uitvoerige recensie gewijd aan ce film ,De kleine wereld van Don Camil- lo." Men kan genieten van de schermut selingen tussen Don Camillo en de communistische burgemeester Peppone. Een film, waaraan men veel genoegen kan beleven.Iedereen kan „Don Camillo" gaan zien. Spanning in overvloed en echt „knok ken". niet alleen zomaar met een revol ver, doch met tafels en stoelen, zoals het een goede gangster betaamt, dit alles beleeft men in dit theater. Degenen, voor wie de regisseurs Bennet en Bran- non deze film verzorgen, maar weinig origineel in elkaar gezet hebben, bele ven er ongetwijfeld het meest mogelij ke genoegen aan. Wij hebben slechts spijt, dat we geen Hollywood-journalist zijn geworden, die omwille van de nieuwtjes actief aan de strijd deelneemt om aldus tot held te worden gepromo veerd. Alhoewel het natuurlijk niet zo prettig is om, zij het met 'n jiu jitsu-be- oefenende. heldhaftige juffrouw, al vech tende de lucht in te vliegen.... En dat is dan alleen het eerste deel van deze rolprent nog maar. 14 jaar. Voor een flinke dosis griezelsensatie kunt u deze week terecht in Palace, waar Jean Peters en Constance Smith in een lugubere omgeving allerlei nare dingen meemaken. Kaaimannen, stieren en slangen staan hun naar het leven, alsmede een aantal slechte mannen. Maar stel u gerust, wanneer u zich hebt laten verlokken door „het lokken de gevaar", zult u hoe zou het anders het recht weer hebben zien zegevie ren. Zo hoort het immers. Boven 14 jaar. De laatste film van Charlie Chaplin „Limelight," die reeds vele weken in Haarlem te zien was, beleeft thans een reprise in het Luxor-theater en zal onge twijfeld weer vele belangstellenden trekken. Als attractie treedt de telepaath Bus- tisto op het toneel op. De K.F.C. keurt de film voor alle leeftijden. Voor de tweede maal is het program ma „Een koningin wordt gekroond" in City-theater geprolongeerd. BIOSCOPEN: Rembrandt: „Die Fösterchristl" a. 1. Tij den: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „De lokkende wildernis". Boven 14 jaar. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Limelight", a. 1. Tijden: 2, 5 en 8 uur. Frans Hals: „Het uur der wrake". Boven 18 jaar. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4 30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Meisjes in 't wit". Boven 14 jaar. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Een koningin wordt gekroond", a. 1, Tijden: 11, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De wraak der Quantaro's" Bo ven 14 jaar. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: tot en met Dinsdag: „Don Ca millo a. 1. Tijden: Zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag 8.15 uur. Zaterdag 11 Juli Openluchttheater Bloemendaal: Het na tionaal Danstheater van Griekenland, 14,30 en 20.30 uur. Zondag 12 Juli Openluchttheater Bloemendaal: Het Na tionaal Danstheater van Griekenland. 14.30 en 20.30 uur. Maandag 13 Juli Concertgebouw: Eindconcert van Didi- gentencursus N.R.U. Radio Phirharmonisch orkest, 20 uur. Botermarkt: Openlucht-filmvoorstelling, 21.30 uur. TENTOONSTELLINGEN: Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Groepportretten van Frans Hals in nieuwe formatie, alsmede permanente expositie van recente aanwinsten uit de Recuperatie. Da gelijks geopend van 1017 en des Zondags van 1317 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. Etsen van Rembrandt uit het Museumbezit. Tekenin gen van Rembrandt, Rafael, Michelangelo, Claude Lorrain, Watteau. Geopend op werk dagen behalve Maandag van 1117 uur. De eerste Zondag van elke maand van 13—17 u. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102 Schilderijen van C. F. van Dam. Dagelijks geopend van 10—5 uur (t.m. 30 Juli) Grote Kerk, Grote Markt. In de Brou werskapel: Expositie, gewijd aan de Neder landse en in het bijzonder de Haarlemse orgelcultuur. Geopend van 9—17 uur (tot en met 18 Juli). Minerva, Binnenweg 30, Heemstede. „Ne- miso". Miniatuurspoorweg. Dagelijks ge opend van 13.30—17.30 en van 19—21.30 u. DIVERSEN Grote Kerk: In de Brouwerskapel iedere middag van 45 uur bespeling van het Flentrop-orgel (behalve Zaterdag en Dins dag a.s.). Stadhuis, Grote Markt. Don en Ly Ver- meire's Marionettentheater. Iedere dag voor stellingen om 14.30, 15.30, 16.30, 19,30, 20.30 en 21.30 uur. APOTHEKEN: De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Haarlemse Apotheken wordt waargeno- nomen door: Fa. C. G. Loomeyer en Zn., Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Park-Apo theek, Kleverparkweg 13, tel. 11793; Tey- ler-Apotheek, Teylerplein 79, telef. 17946, Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tel. 12038; Apotheek J. Krijnen, Ekster straat, tel. 25860. ZIEKENVERVOER Fa. Mathot, Gr. Houtstraat 9, tel. 11990, Margriet, Turfmarkt 19 rd„ tel. 21400; te Heemstede: Fa. Buitenman en Co., Raad huisplein 7, tel. 28523. BLOEMENDAAL De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Overveense-, Bloemendaalse- en Sant- poortse apotheken wordt waargenomen door Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 241, Overveen, telefoon K 250016700; Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-Stat., Telefoon K 2560—8249. HEEMSTEDE De Zondagsdiensten voor artsen worden op 12 Juli waargenomen door Dr. J. J. v. Luin, Bronsteeweg 76, tel, 34445 en Dr. P. M. v. d. Gugten, Heemsteedse Dreef 37, tel. 39903. Wijkverpleging: Zuster G. E. v. d. Hoek, Lanckhorstlaan 117, tel. 38573. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98, tel. 38197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 165, tel. 26772. Toegelaten tot de eerste klasse: H. Bergé, J. ten Berge, W. Goedemans E. Gerard J. Riteco, A. Swolfs, K. van der Veen. Th. Vierhout, J. Wempe, W. Beelen, J. Diven- dal, P. Eibers, W. Fenstra, G. van Haaste ren, F. Hoekstra, C. Keulemans, W. Koe nen, H. Levelt, P. Mascini, P. Mascini, A. van Offeren, J. Stolvoort, T. Vught, J. Blom. F. van Buchem, J. van Keeken, P. van c?er Smaal, J. Schade van Westrum, M. Scheres. W. Schneider, F. Dieben, N. van den Heuvel, J. Peerboom, J. Peltenburg. H. Roozen, C. van Kuppeveld, B. Alkemade. J. van Donselaar, F. Jansen, M. Zut, P. Faa- se, G. van Galen, F. Kroon, F. Dons. Th. van Goor, R. de Laat, H. Lutter, C. van de Vlugt, P. Korthoven, W. Walker, J. Man- houdt, W. Bloem, J. Vermeulen, W. Faas, J. Manshande, J. van Dril, J. Kiewiet, E. Har ren, C. Koolbergen, W. de Goey, R. van Heeteren, E. Gerritsen, A. de Weyer, A. Houtsma, G. de Rosa Spierings, C. van Hou ten, B. Niessink, P. Holt, Ch. Arensberg Peeters, P. Brüggemann, A. Schaad, I. van Pelt. W. Lease. Toegelaten tot de tweede klasse: F. Al ders, P. Arons, R. Baljeu, A. van Bentem, R. Bergsma, G. Borman (vw.), H. Bosse, P. Bouwman, W. van de Brink, L. de Brou wer, J. Crabbendam, A. van Dam (eervol), H. van Deursen, J. Dorresteyn (eervol), M. v. cf. Drift, A. van Dijkman (eervol), A. Eibers, J. de Groot, J. van Haasteren, E. Haverkort, J. Heeremans, F. Henner, S. Hoek, J. Hummeling, J. Olsthoorn, H. Lu- neburg, B. ten Brink, G. Geheniau, C. de Goede, W. Holthuizen, C. Klaver (voorw.), O. Lindeman, J. van Lunenburg (herex.), R. Matzinger, H. van der Mey, J. Moerkerk, B. Olthoff, J. Piët, B. Pöttker, R. van Rhee- nen, J. Ronde, A. Rutten (voorw.), F. Schip horst, A. van Stekelenburg, A. Swolfs, J. Verdonschot. A. Kuhlmann, Th. van der Meij, (met lof), B. Meyer, E. van Opzee land, R. Pas, F. v. d. Peet, H. Peltenburg, E. van der Plas, E. van Rooy (eervol), M. van Rooyen, P. van der Schoot, F. Schage, A Smit, B. Snoeks, R. Staphorst, H. Swolfs, A. van der Tuin, J. van Velsen (met lof), E. Völker (herex.), H. de Vos (met lof), W. van der Weiden, P. van Spanje. Toegelaten tot de derde klasse HBS.: J. Bergmans, E. van Beurten, J. Chrisstoffels, P. Duivenvoorde, F. Francken, A. Friet man, H. Frietman, J. Halsema, H. Haver kamp, G. Jansen, J. Joosten, E. Kimman, F. Koning, H. van Kuppeveld, R. Lembeck, B. Litjens. A. Melsen, B. van Meverden (voorw.), Th. van Amerongen, M. Jansen. P. Kilian, J. G. van der Mey, J. Nelis (voorw.), L. van Noort, Chr. Raats (voorw.), C. Rood, P. Santen, M. Schaffers, W. Schna- bel, A. Steger, S. Thuis, Th. Toenbreker (voorw.), P. van Velzen (voorw.), A. Vernel, I. de Vos, J. Wiggers, J. Jünger. Toegelaten tot de vierde klasse HBS.: M. Alles. F. Bastiaenen, J. Beelen, J. Braam, J. Broekhof, M. Buschman, A. Drabbe, J. Dreyklüfft, G. Floris, J. van Emmerik (her ex.), H. Franken, J. Fransen, F. Giesber- ger (herex.), M. Goedemans (eervol), J. Heeremans, N. van Hemert, A. van der Hulst, A. Hummeling, J. Krieger, R. Blom, P. van Lit, J. Broekhof, C. Hin, J. Lange- meyer, A. Lemmers, W. Levelt, P. v. Lierop (herex.), W. Mekenkamp, H. Mens, L. va<! der Mey (herex.), A. Meyer, J. van Os, R. van der Peet, Th. Pöttker, J. Rek- veld, S. Schilder, R. Schmltt, M. Schroder, B. Schuurmann, A. Stolvoort, P. Veltkamp (herex.), A. van Vliet, D. Heerkens (herex.). Toegelaten tot de vijfde klasse HBS, Af- De drie plaatselijke afdelingen van de landelijke organisaties van sigaren winkeliers hebben zich, bij een adres van hun gemachtigde, de heer M. Blom. tot B. en W. gewend met het verzoek te bevorderen, dat een vacantiesluiting bij verordening zal worden vastgesteld. Hoewel niet alle naar voren gebrach te bezwaren in even sterke mate steek houdend zijn, heeft het college bij het bepalen van zijn standpunt vooral deze overweging de doorslag gegeven, dat slechts 43 van de 180 in deze gemeente gevestigde sigarenwinkeliers zich voor deze sluiting hebben "verklaard. Op grond hiervan hebben B. en W. aan adressant bericht, dat nu niet is gebleken, dat de meerderheid van be trokkenen zich vóór de vacantiesluiting heeft uitgesproken, zij geen vrijheid kunnen vinden tot het doen van een voorstel aan de raad tot vaststelling van bedoelde vacantieregeling. Een zo ingrijpende maatregel als de vacantiesluiting, welke immers recht streeks een inkomstenderving voor be trokkenen met zich kan brengen, mag slechts dan worden getroffen, indien de overgrote meerderheid van de vak genoten zich duidelijk hiervóór heeft uitgesproken. Op grond van het bovenstaande ge ven B. en W. de raad in overweging op het verzoek afwijzend te beschikken. Schoten 3—TYBB 3 28—1 voor TYBB 3. TYBB 2—THB 15—11 voor THB. Kooswijk—TYBB 1 7—3. RCH 3—TYBB 2 10—9. Programma voor de komem-e week: 13 Juli: TYBB 3—RCH 2, TYBB-ter- rein. Het voorstel van B. en W. van Haar- lemmerleide en Spaamwoude om van de heer M. J. Vissers, Emmaplein 4 te Haarlemmerliede, het door de verkoper bewoonde perceel aan te kopen met be stemming als ambtswoning van de bur gemeester werd tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering aangenomen met zeven stemmen voor en een stem tegen. B. en W. zijn met dit voorstel ge komen omdat met ingang van 1 Decem ber burgemeester Simons zal aftreden. y-v e naam Martin wordt in B Haarlem al enkele generaties JS verbonden aan de dansacade- mie, wat verborgen in de zo moei lijk te spellen Schagchelstraat, maar te vinden door ieder, die in het woord „engager" niet alleen de uitnodiging tot de dans, maar ook tot een correct, aan de regels der aloude en te behouden etiquette, samentreffen der veelal jeugdige partners verstaat. Vandaar dan ook dat men niet spreekt van de dans school Martin, maar van de acade mie, een hoger-onderwijsinrichting, gesticht om de danskunst in haar edelste vorm te leren. De gebroe ders Martin, vier in getal, waren jarenlang in onze stad en daar buiten bekender dan de vier Heemskinderen. Men kon les heb ben van de rijzige Simon, van de kleine, gezette Martijn, dan ook algemeen Tijntje genoemd, van Johan of Henri, welke laatste na het plotseling overlijden van Simon in deze week, dc enige overgeble vene van het precieuze klaverblad is. Maar als het bal was in de zalen van het Concertgebouw, zag men ze alle vier, in onberispelijke smo king, met hevig glimmende lak schoenen, toeziende, glimlachende, vriendelijk hoofdknikkende of vermanende. Nooit werd één wan klank gehoord, tenzij na het bal als het „thuis brengen" naar vaders oordeel wat te lang geduurd zou hebben. Men zag de vier Martins ook vele jaren in de vroege mor gen van Koninginnedag met hoge hoed en in jacquet gegoten op de Grote Markt, als leiders van de kinderaubades. Johan was dan nóg langer en Tijntje stak nog meer bij hem af. En menig kinderfeest slaagde voortreffelijk door de pae- dagogie, en de sfeer van de Mar tins, die dikwijls wisten, dat de ouders elkander het eerst in hun academie in de ogen gekeken had den. Kortgeleden ontmoette ik Simon nog in een sigarenwinkel. De last van vier en tachtig jaren was hem aan te zien, de forse gestalte had wat kronkels gekregen, het hoofd, bleef gebogen in een stand, die hij ons geleerd had als de geëindigde dans het afscheid van de partner betekende. Maar Simon Martin verried nog dezelfde educatie, de zelfde eenvoudige aristocratie, de zelfde voornaamheid door inner lijke beschaving. De Martins hielden van hun vak. Onlangs kwamen vier jongelui op de academie om ter gelegenheid van een bijzonder feest het hoofse Menuet van Beethoven te leren. Dat was een kolfje naar de hand van Henri, die het instuderen on der geen voorwaarde aan een der andere leermeesters wilde over dragen. Toen de dans, natuurlijk onberispelijk en in de betoverende costuums der dagen van Marie Antoinette, op het feest werd uit gevoerd, stond Henri in de zaal, met glinsterende ogen, die bijna niet droog bleven, en een onbe schrijfelijk geluk verrieden. De glorie van de academie. De glorie van de vier gebroeders, van wie hij nu nog maar de enige overgeble vene is. Het siert een stad te kun nen bogen op zulke burgers. et siert een stad, wanneer zij de cultuur niet alleen hoog houdt, maar ook sti muleert, tot het volk brengt. Dat is lang niet altijd eenvoudig. Het In ternationaal Orgel Improvisatie Concours, dat op 16 Juli weer be gint, is een lofwaardige traditie ge worden. Het derde concours op het orgel van de oude St. Baaf wordt gehouden onder auspiciën van Haarlems Bloei, de N.C.R.V. en de steun van de aemeente, het Prins Bernhard-Fonds en het Anjerfonds. Men ziet, dat het initiatief rijke vruchten zelfs geldelijke gaat dragen. Ook de Vleeshal, gedurende de Lichtstad een lichtvoetige taveerne en bescheiden tempel van Terp sichore trekt weer de cultuur in haar edelste vormen. De tentoon stelling van Enschedé is nog niet afgebroken of er vraagt een nieuw evenement de aandacht: een expo sitie van „vijf eeuwen speelkaar ten" onder de welgekozen titel: „Des duivels prentenboek". Nu wilt ge misschien opmerken: Wat kan dat nu zijn, een verzameling speel kaarten?" Weest voorzichtig met uw oordeel, ge zult er straks ver baasd van staan. In September zal de Vleeshal voor een bijzonder cultureel doel gebruikt worden. Dan zullen 27 architecten uit stad en streek wellicht nog meer zowel in de boven- als benedenzaal laten zien wat zij de laatste jaren gepresteerd hebben op het gebied van woning en villa-bouw, raadhuis- en ker kenbouw; welke scholen zij ont wierpen en hoe de opvattingen zijn voor moderne ziekenhuizen, semi naria etc. Talrijke interessante maquettes zullen het publiek o.a. nader bren- ge~" tot een goed begrip van de hedendaagse bouwkunst. Prof. ir. Friedhoff, rijksbouwmeester en oud-Haarlemmer, die ons voor treffelijke bouwwerken geschonken heeft, zal bij de opening een inlei ding houden. Het lijkt gevaarlijk deze collectieve manifestatie in het juweel van Lieven de Key, positief en wat opdringerri te arrangeren. Maar is het niet pikant en een te ken van kracht om de architecto nische uitingen van de tijd waarin wij leven te confronteren met de weelde van onze historische Grote Markt? Waarlijk, wij Haarlemmers zijn niet alleen kermisvierders, hoe gezellig het in Augustus ook op de Nassaulaan zal worden. SPAARNEBABBELAAR deling A: P. Bekker, A. Borst, J. van de Broek, F. Broekhof, M. van Buuren, J. Degenhart, Th. Germes, H. Hulsman (voorw.), A. van Leuven (voorw.), Th. Lommerse, J. Pas (voorw.), L. Veraart (voorw.), J. Visser, P. van der Vooren, W. van der Voorn, B. de Graaf, N. Groen. Toegelaten tot de vijfde klasse H.B.S. Af deling B: H. Drayer, H. van Dijk, J. van Eijk, H. Frinking, W. Klein Schiphorst, R. van Maanen (voorw.), R. Otto, V. Pollé (eervol), J. Snoeks, A. Staphorst, L. Vonk. Toegelaten tot de derde klasse Afdeling Gymnasium: F. van der Aa (met lof), W. Bacier (eervol), H. de Brouwer, J. Bun, L. Coebergh, H. van Eyndhoven (met lof), J. Heezen, R. Herekenhoff Konersmann, J. de Jong, P. Kat, J. Knip (eervol), R. Kuik (met lof), J. Muyser (voorw.), A. Neelis sen, Ch. van der Schoot, W. Verdegaal, P. Tjho, L. Bader (voorw.), F. Neelissen, H. Pierrot, H. Poncin, L. de Ridder (eervol), P. Schneiders, L. Schoutens (herex.), J. Schutter (eervol), J. Smit (met lof), P. Strijbosch (met lof), E. Thole (eervol), R. Tijssenraad herex.), B. de Vet (met lof), R. Vorstman, W. Witteman. Toegelaten tot de vierde klasse, afdeling Gymnasium: H. Backers, P. van den Berg, B. Bijnsdorp, H. Coebergh (voorw.), F. Eise- lin, H. Falke (voorw.), M. Herekenhoff Konersmann, A. Hermans, A. Houtsma (eer vol), W. Keulemans, P. Koster, W. van Liemt (voorw.), S. van der Peet, L. Prins, R Scheefhals, A. Scheepers (met lof), E. Tervooren, B. Thole, J. Vehmeyer (voorw.), R. Verhoeven, H. Wijnne (eervol), L. Koop- mans (voorw.). Toegelaten tot de vijfde klasse, afdeling Gymnasium: G. van den Aardweg (met lof), J. Baart, Th. Beuk, C. Blaas, H. Bos man, C. Campfens, P. Cremers, A. Da niels (herex.), F. Diekstra (met lof), c,. van der Geest, J. de Goey, W. Heems kerk, L. Hirs, W. van der Hulst, F. Huymg, J. van de Kamp, P. Knip, D, Koers, P. Nederstigt, J. van Opzeeland, J. Oudejans, J. van de Pavoordt, N. Tim mer, C. Vendel, S. Witteveen (eervol), Th. Yff. Toegelaten tot de zesde klasse, afdeling Gymnasium: P, Bisschop (voorw.), J. Dii- ke (eervol), J. de Groot, C. Heemskerk, J. van Luexburg (eervol), J. de Vet (eer vol), J. de Groote (eervol), C. van der Vossen, A. Daniels, H. Zurlohe voorw.), W. Aardenburg (voorw.), J. Bonarius, J. Geurts (eervol), R. Kuyten (met lof), J. Linders, L, Mostertman, H. Spook, J Vreyling Toegelaten tot de le klas: J. Abeling (vw.), L. Alders (vw.), C. v. Alphen, F. Bes- selink, J. Boekhorst, J. v. d. Bogaard, B. Bosdijk, A. Breed, W. de Bruyne, S. Dek ker, G. v. Dijkman, H. v. Gaasbeek, B. Geerlings, J. v. d. Geest, Th. Goemans, S. de Graaf, N. Groos, R. Groos (vw.), C. Hak, L. Hamann, J. Handgraaf, Th. v. He- del, B. Heeman, W. Hoes, J. v. Hoof, P. Klaassen, J. Kloes, Ph. Koekenbier (vw.), A. Konings, H. Korstjens, H. Korthouwer, J. Kuyten, I. Matthysen, J. de Mol, P. Mos- sinkof, R. Mossinkof, R. Mostertman, F. Ne lis, H. Niggebrugge, H. v. Nimwegen, Th. v. Noort, B. Paagman, J. Peereboom, B. v. d. Ploeg, P. v. d. Pol, P. Pommée, F. Poth, F. Roestenberg, A. In der Rieden, J. Ryn- ders, Q. Schram, W. Seesink, A. Spronk. P. Stam, C. Stegerhoek, J. v. Tetering (vw.), C. Ioeset, W. v. Tunen, E Tyssenraad, J. Verhoeven, H. Vermey, B. Vink, Th. Visser, J. Waagmans L. Westerwoudt, F. v. d. Wildt, J. de Wildt, E. Winkel, J. Zoon, J. v. Zijp. Toegelaten tot de 2e klas: J. Alles, N. Ba- beliowsky (vw.), J. Bart, C. Bergman, A. Beumer, H. Bloedjes (vw.), J. Bosscher, H. v. d. Burg, L. Bijl, R. Bijl, J. v. Dalen, J. v. Deursen, H. Dieben, F. Donders, R. Eekhout (her.), W. Geels, E. Glasius, Th. Happel, H. v. Hedel, J. v. d. Heuvel, W. Hirs (eervol), J. Ierschot, W. Jansen (met lof), F. v. d. Kant, F. Koks, C. v. d. Kolk, W. Könst (eervol), L. Mathot, E. de Nobel (eervol), J. Nuyens, M. v. Poppelen, C. de Rooy, J. Rutte, S. Takes, J. de Weyer, A. v. Rooijen (met lof), D. Schouten (vw.), A. Seesink (eervol), B Staal, W. Swarte, O. Tonino, F. Turkenburg (eervol), P. v. d. Voorn (met lof), A. Vos, J. Vreenegoor, W. v. Wees, A. Wessel, C. Willemse, H. v. Workum, J. Zoon. Toegelaten tot de 3e klas: A. v. d. Berg (her.), B. Bouwman, L. Braam (vw.), F. de Bruyne (eervol), G. Bijman, H. Duyn (her.), J. v. Dijkman (eervol), Th. Dijkman. B. Engelhard. G. Geerdink, P. Geerlings, R. v. Gerwen, P. de Groote met lof), F. v. Heij- ningen, Th. v. d. Kolk, L. Leeuwenberg, J. v. Minnen, G. Nelis (eervol), A. v. Noort, J. In der Rieden, A. Rutte, J. Schoorl (her.), L. Stern, T. Terra, A. Turkenburg, B. Ver hoog, P v. d. Voorn, H. Walker, J. Walker, H. Weustink, C. Willemse, W. Zonjee (vw.), C. v. Zijl, W. v. Etten. Toegelaten tot de 4e klas: H. Bekker, G. Bekooy, C. Boon, A. Boumans, L. Braak, E. Cavé, N. Duineveld, S. v. Eijndhoven, J. Fluitman' (eervol), J. v. Gaaien (her.), E. Geerlings, B. Grijmans, E. de Haan, A. Ha verman, A. v. Heummen, C. Hogervorst, W. Holtkamp, Th. de Keulenaar, J. v. Kooten, J. v. Koppen, A. Kraak, N. v. Noort, Th. v. Noort, J. Peperkamp, J. Postma, C. Schol- te (vw.), J. Sintenie, G. Smit, J. v. Son (her.), J. Spronk, A. Tervoort (eervol), J. Tervoort, J. Tollenaar, F. Verhagen, W. Was- senberg, C. de Wilde, W. Wolfs, G. Gerdes, J. v.* Ouwel. Toegelaten tot de 5e klas: W. v. Al phen (vw.), P. Brunsmann (vw.), W. Heinz (vw.), M. Joosten, H. Klaassen, H. Kloos ter, A. v. d. Laan, J. Voets (vw.), W. Heus. Toegelaten tot de eerste klas: Joke Anink, Tineke Arents, Mieke Benda, Tineke Beuger, Greetje Beijersbergen, Hetty Bischot, Mathilde Blom, Anneke Boersma, José Bottelier, Marijke van Bueren, Joke Comes, Rosemarie Cre mers, Myrna Dumpel, Truusje van der Eng, Tiny Feith, Irène de Groot, Lies- beth Helmer, Toosje Hemelsoet, Ans Hendriks, Anneke Hokkeling, Elsje Ja cobs, Theo Jonckbloedt, Greetje de Jong, Ria de Jong, Riet Juifermans, Truusje Kat, Florence Kiewied, Han- neke Klein, Brunhilde Kok, Elsje Krie ger, Fransje Krouwels, Ria Kuipers, Angelique Lammers, Irène Leeuwen berg, Coba Limmen, Lidy Linneman, Vic. Marlet, Lenny Meyer, Joke Meij- man, Elly Mudde, Carla Niedenzu, Rietje Nouwens, Henriëtte Oude Aninkhof, Lineke Paanakker, Loesje van der Poel, Bridget Prinz, Marion Renne, Gerda Rooyakkers, Anneke van Ruiten, Paula Rusman, Veronica Schaf fers, Anneke van Schie, Loes Schnei der, Astrid Schreuder, Emilietje Schro der, Miriam Simonis, Mieke v. Steke lenburg, Bientje Stoelinga, Liesbeth Stuifbergen, Trudy Teekens, Oka van Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 Ter voorziening in de vacature, ont staan door het vertrek van de heer Th. Spook, is benoemd tot onderwijzer m vaste dienst aan de St. Liduinaschool te Santpoort de heer A. van Spaandonk, tijdelijk onderwijzer aan de St. Jozef school in Velsen-Noord. De benoeming gaat in op 1 September 1953. Tegelijker tijd is aan de school benoemd ingevolge artikel 56 II van de Lager Onderwijs wet 1920, de heer T. Altena te Santpoort station. Het betreft hier de benoeming van een zogenaamde boventallige onder wijzer en het is interessant te vernemen, dat de St. Liduinaschool vanaf de op- riching, met uitzondering van de perio de 1 Januari1 September 1953. zulk een boventallig onderwijzer heeft gehad. Tenslotte vernemen wij nog, dat aan do St. Liduinaschool meet vak-onderwijs in nuttige handwerken kan gegeven wor den door één der eerw. zusters. Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort, tel. K 2560—8510. Apotheken (ook nachtdienst): Santpoortse Apotheek, Bloemencfaalsestraatweg 145, Sant poort, tel. K 25608249, Advertentie jfëéè alle ittrkhtin^ey veer onderwijs SCHOOI.BOtKHAMHI fucóbijiiestruat Gvd. Oude Gracht 27-27:/ Thienen, Yvonne van der Vaart, Dita Vehmeijer, Tilly van de Ven, Josephine Verberne, Marijke Verhoeven, Cokkie v. d. Voort, Dineke de Vries, Oda Wal- ta, Olga Wenting, Marianne Weustink, Treesje Wilms Floet, Hety Wiggers, Truusje v. d. Wijden, Marlies Zumpol- le. Bevorderd naar de tweede klas: Mar- liesje Bus, Miesje Campfens, Annem. Endenburg, Ineke Fischer (vw.), Ineke de Graaff, Mieke de Haas, Irène Ha verman, Isol. Herkenhoff Konersmann, Lied. Hoffscholte (vw.), Ria van Keu len (vw.), Elly Komen (m.l.), Ineke Konincks, Marjo v. Kordelaar, T. Kutt- schrütter, Wil Meyer, Julie Niehe, Liz zy Nieuwenhuys, Gonneke Staphorst, Diny Bekker, Elly Buys, Ineke v. d. Eerden (m. 1.), Ineke de. Graaf, Lia Hart, Wies Heerkens Th., Onta Kim man, Anneke Kloes, Oda van Ogtrop, Nelly Rooyakkers, Tonny Schrama, Hijny Stoop (eerv.), Stanny Sueters (eerv.), Hermine Swarte, Betty Ter poorten (eerv.), Marijke de Wit, Gita Voigt, Marijke v. d. Berg, Leonie Braam, Elly Brunsmann, Betty v. Bu chem, Marjor. Eldering, Maria Enden burg, Annem. Frijters, Ad. v. d. Pa- voordt (eerv.), Mirjam v. Rooij, Joh. v. d. Rotten, Titia Schmitz, Elsje Schor, Hermine Stranger, Thea Ursem (eerv.), Tineke Zoon. Afgewezen: 11. Herexamen: 8. Bevorderd naar de derde klas: Rietje Aarts, Wil v. d. Broek, Ria van den Bronk, Marianne Douwes, Ria Faase, Leny van Gaasbeek, Guyleke de Goey, Truusje v. Grieken. Elsje Havermans, Joke Heerkens Th., Ruth Hesseling (eerv.), Trudy Hilt (eerv.), Hiske Hin, Moekie Kerkhoff, Mia Linders, Lucy v. d. Mey, Marian v. d. Raadt, Els Ran- dag, Maaike Schopman, Fietje Alles, Margo van Daal, Ineke Eekhout, Mie ke Eichholtz, Ineke v. Emmerik, Ellen Faase, Leonie Fischer (m. 1.), Jeannette v. Geest, Anneke Haanappel (m. 1.), Bea Hin, Agnes Leeuwenberg, Marian ne Lohman, Tineke Nuyens, Astrid Odekerken, Gerda Peltenburg, Ria Ronde (eerv.), Willy van Ruiten (eerv.), Annie Schlaman, Nelleke Smit, Carla Vehmeyer, Nelleke Verhoeven, Henny Beelen, Anneke v. d. Berg, Ju- liet Bergmans, Ria Bonarius, Jos ter Burg, Marianne Cremers, Henny Da- niëls, Elana Hagemeyer, In. den Har- togh, Elly v. Heyningen, Betty Koe nen. Ria Kuhlmann. Trudy v. d. Laan, Marianne Meijer, Nora Nederstigt. Fien Quik, Truus Schoutens, Anita Schro der, Marion v. d. Vaart, Bea Louman. Afgewezen: 11. Herexamen: 4. Bevorderd naar de vierde klas (afd. M. M. S.): Ria Bok, Clara Brinkmann, Liesb. Brüggemann. Thera Cohen, Pia Cuypers. Yvonne Heerkens, Truike v. d. Heyden, Virginie Hoge, Lore Koets (m. 1.), Nettie Levelt, Cora van Liemt, Truus Oorthuis, Truus Rutte, Corrie Schackman, Miek. Schlatmann, Ria de Vilder, Ria Wijngaarden, Hermie v. d. Aart, Corrie van Baar, Jos Boosman, Jopie Borst, Nita de Bruin, Riet Bun, Anselma Helmer, Tr. KI. Schiphorst, Ria Meijer, Nelleke Moonen, Els Ootes, Marga Pas, Truus Schavemaker, Mary v. d. Schoot, Dory Smolenaars, Henny Stolvoort, Anneke v. Tetering, Wille- mijn. Wösten, Joost Zwetsloot, Annie Verdegaal. Afgewezen: 9. Herexamen: 4. Bevorderd naar de vijfde Ikas 'Tsrcr. M. M. S.): Helma van Baarle. Agnes v. d. Brink, Bep Donk, Joske Eichholtz, Dea Geerlings, Maria Heslenfeld, Mar- guerit. Hooij, Marthje de Jong, M. Kuttschrütter, Janny Meereboer, Von- ny Meereboer, Elly Mertens, Irma van Opzeeland /eerv.), Thea Ris, Tine Rooyakkers, Nelly van Spanje, Anneke v. d. Spek, Yvonne Taverne. Anneke Vehmeyer, Lène v. d. Veld, Mia Witte veen, Tiny Zijlstra, Marl. Anderiessen, Tonny Berendonk, Anneke de Boer, Ans Boosman, Mieke Bronswijk, Joan Burke, Wendel. Fischer, Geertje Lam mers. Ria van Leuven, Elly Olthoff, Annette Swaab, Ria Versteynen. Flora Volkert, Willemien de Wit, Ineke de Wolf, Bep Zwaneveld. Afgewezen 5. Bevorderd naar de vierde klas gym nasium: Joke v. d. Berg (m. 1.), Fera Blom (eerv.), Henny Boeree, Truusje Brugman, Coby Bijman, Ria v. Door- newaard. Joke v. d. Heuvel, Riek v. d. Kolk, Biauw Siem, Carla v. d. Vaart, Agnes Zwaneveld (m. 1.), Els Bunge- ner. Afgewezen: JJ. Herexamen: 1. Bevorderd naar de vijfde klas gym nasium: Digna Beyersbergen, Ineke Borghouts, Anny Conijn. Ria Dijkman, Ankie Hermes, Hanneke Hin, Elly Houtsma, Pia Leeuwenberg, Ank Nee lissen, Madeleine Prinz (eerv.), Elly Ronde, Miek. Schellekens, Maria Si monis, Agnes v. d. Veld, Willy Wijzen- broek. Herexamen: 4. Bevorderd naar de zesde klas gym nasium: Betty Boerrigter, Riek Borg houts, Marianne Braam, Justin Bruns mann, Bern. Duynstee, Tradis Geurts, Mar. Haanappel, Fietje Hin, Vera His- sink (eerv.), Trudy Hoge, Benn. Mase- land, Charlotte Pas, Yvon Peeperkorn, Hedy Rekveld, Wies van Riet, Cunera Rikkers, Ria de Vaan. Herexamen: 2. St. Bavo Kathedraal: Zondag H.H. Missen 6.30, 7.30. 9 (hoogmis), 11 en 12 uur. H. Jozef: Zondag H.H. Missen 6.45, 8, 9.15 (hoogmis) en 11 uur. St. Antonius van Padua: Zondag H.H. Missen 6.30, 7.30, 8.30 (hoogmis), 10. 11 en 12 uur. O. L. Vr. Rozenkrans: Zondag H.H. Mis sen 6. 7.30, 9, 10.30 (hoogmis) en 12 uur. H. Hart: Zondag H.H. Missen 6.30, 7.45, 9. 10.30 (hoogmis) en 12 uur. H. Joannes: Zondag H.H. Missen 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 (hoogmis), 11 en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara: Zondag H.H. Missen 6.30, 7.45, 9 (hoogmis) en 11 uur. H. Liduina: Zondag H.H. Missen: 6.30, 7.30, 8.30, 9.45 (hoogmis), 11.30 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten: Zondag H.H. Missen 6.30, 7.30, 8.45 (hoogmis), 10.15 en 11.30 uur. Paviljoen Westeinde (aan de kop van de Zeeweg)Zondag H. Mis om 7.30 uur. O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen: Zondag H.H. Missen 7, 8, 9 (hoogmis) en 10.30 u. H. Antonius van Padua, Aerdenhout: Zon dag H.H. Missen 7.30, 9 (hoogmis) en 11 u. H. Agatha. Zandvoort: Zondag H.H Mis sen 6.30, 7.30, 9 en 10.15 uur (Hoogmis) AUerh. Drieëenheid, Bloemendaal: Zondag H.H. Missen 7, 8.30 (hoogmis), 10.15 en 11.30 uur. Hulpkerk Bloemendaal: Zondag H.H. Mis sen 7.30 en 10.15 (hoogmis). H. Bavo, Heemstede: Zondag H.H. Mis sen 7.15, 8.45. 10 (hoogmis) en 11.30 uur. O. L. Vr. Hemelvaart, Heemstede: Zon dag H.H. Missen 7, 8.30 (hoogmis), 10.15 en 11.30 uur. 1 9/7 Anaconda Copper 34% Bethlehem Steel 51% Chrysler Corp 72 General Electric. 731/2 General Motors 60 Hudson Motors 12% Kennecott Copper 64% Montgomery Ward 58% North American CaD 20% Radio Corp. 24 Republic Steel 4844 Shell Gil 71% i-rn Pacific 4414 Southern Railway 47 Tidewater 21% U.S. Steel 38% 10/7 3415 5P/4 7115 7314 60 12 V4 64 5814 20 23'4 4854 71» 44 4644 2154 38)4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2