Resultaat van conferentie in Washington CONTACT MET MOLOTOV WENSELIJK GEACHT CHRISTIE geëxecuteerd Prinsessen vacantie Ministers der Westelijke Drie stellen bespreking voor begin van de herfst Rood offensief gestuit Thans Russische voedselsending voor hongerend Oost-Duitsland Kleuteronderwijs Ervaren bankrovers gaan met lege handen huiswaarts in Opperste Sovjet op 28 Juli bijeen ARABISCHE GRAPPENMAKERS BESTORMEN NEW YORK Deining voor een goed doel Arbeidsonlusten in rood China Tot hoofd en hart Ballonpost voor gekooide Tsjechen Twee toneelspelers gewond TANK NEEMT MODDERBAD Geen gerechtelijke dwaling in het proces-Evans Moordaanslag op zijn vader Hebt U terug van een tientje? Circustent bezweek Cfeel Het weer Zuurstofbrander en cognac 40RR S lefmijcu inul woensdag 15 juli 1953 77ste JAARGANG No. 25734 Verbondenen consolideren hun posities Schade aan gladiolen door fabriekswassen 400 arbeiders gedood bij 1 Mei-betoging Bij autobotsing „Bewijs van oprechtheid van Molotov's woorden" Militair omgekomen bij motorongeluk Zijn collega ernstig gewond Bartel SHORTS - SWEATERS O De drie Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken hebben in Washington Voorgesteld in het begin van de herfst een conferentie van ministers van Bui tenlandse Zaken te doen plaatsvinden, waaraan ook de minister van Buiten landse Zaken van de Sovjet-Unie zou moeten deelnemen. Het is de bedoeling °m dan de kwestie van de Duitse eenheid en het Oostenrijkse staatsverdrag te behandelen. Tevoren hadden de ministers reeds een communiqué uitgegeven °ver de resultaten van hun besprekingen inzake Azië. Hierin wordt gesteld, dat hun landen als leden van de Verenigde Naties „opnieuw het herstel van Vrede en veiligheid zouden bevorderen", indien communistisch China na een be stand op Korea opnieuw een aanval zou beginnen. Ook zal de vrede op Korea biet mogen tot stand komen ten koste van een nieuwe strijd elders in Azië. In hun communiqué waarin een mi nisterconferentie met Rusland wordt voorgesteld, verklaren de Westelijke ministers dat de recente onlusten in Oost-Duitsland getuigen van de vaste wil van het Duitse volk om zijn vrijheid en onafhankelijkheid te herwinnen. De ministers verklaren voorts dat de rege ling van de Duitse kwestie een aanzien- Vanmiddag zijn de geallieerden er in Seslaagd het Noordelijke offensief tot staan te brengen. De verbondenen con solideren thans hun posities. De geal lieerde verdedigingslinie is niet ineen gestort, maar wel zijn de Chinezen er in geslaagd diepe bressen te slaan in de Zuid-Koreaanse stellingen. De roden hebben getracht achter de Zuid-Ko- feaanse stellingen een tangbeweging uit te voeren, .maar ook deze bedreiging is ®u weggenomen. Radio-Moskou heeft gisteren bekent^ gemaakt, dat de Opperste Sovjet, ook tvel genoemd de Opperste Raad van de Sovjet-Unie, tegen Dinsdag 28 Juli is bijeengeroepen. Dit zal de tweede ver gadering zijn van de Opperste Sovjet "%ds het overlijden van Stalin. Het bij beroepen geschiedde bij een decreet, «at n as ondertekend door de voorzitter "jet presidium van de Opperste sovjet, maarschalk Vorosjilov, en door de secretaris. Nikolai Pegov. Waarne mers verwachten, dat de raad ditmaal bijeenkomt om de wijzigingen te ver nemen, die het gevolg zijn van Beria's Val. In theorie is de Opperste Sovjet het hoogste wetgevende orgaan in de Sovjet- Unie. Hij is verdeeld in twee kamers: de Raad van de Unie met 682 leden en de Raad van de Nationaliteiten met 657 leden. De Opperste Sovjet wordt voor de tijd van vier jaar gekozen en hij be noemt ook, nog steeds in theorie, de raad van ministers. De vorige zitting Van de Opperste Sovjet werd gehouden op 17 Maart, na de dood van Stalin, toen Malenkov werd benoemd tot voor zitter van de raad van ministers. Vol gens de Russische grondwet moet de Opperste Sovjet tweemaal per jaar bij eenkomen, maar de laatste tijd is daar hiet veel van gekomen. De raad verga derde de laatste tijd slechts één keer Por jaar voor het goedkeuren van de begroting. De gladiolenkwekers in Beverwijk ondervinden grote schade van de ont snappende gassen der nabijgelegen in dustrieën. De schade aan de gewassen loopt reeds in de duizenden guldens. fa?- lijke vermindering van de internationale spanning kan brengen en zijn van me ning dat alleen een opbouwende actie tot een hechte basis voor de vrede kan leiden. In Washington werd door een woordvoerder verklaard, dat door het besluit der ministers om een minister conferentie met Rusland de conferen tie van Eisenhower, Churchill en La- niel waarschijnlijk op de lange baan zal worden geschoven. In Londen meende men ook, dat het voorstel van Churchill om een infor mele besprekingen van de Grote Vrr op het allerhoogste niveau, door het re cente besluit in feite verworpen is. De conferentie met Rusland zal op mi nisterniveau worden gehouden omdat tijdens de" bijeenkomst een groot aantal technische kwesties ter sprake zullen komen, zoals de vrije verkiezingen in Duitsland. Deze technische details worden gewoonlijk niet door de rege ringsleiders zelf behandeld. In Londen acht men het overigens niet onmoge lijk, dat op een later tijpstip een „Ber muda-conferentie" zal worden gehou den. In Parijs toonde men zich gisteravond enthousiast over het besluit van de mi nisters. In Washington werd medege deeld, dat een en ander was geschied Dinsdagavond ongeveer half tien zijn de Prinsessen Beatrix en Irene met het K.L.M.-lijntoestel „Abel Tasman" voor een vacantie naar de Ver. Staten ver trokken. Koningin Juliana en Prins Bernhard deden hun dochters uitgeleide. Zij hebben hartelijk afscheid van beide meisjes genomen. Toen dezen in het vliegtuig zaten, wuifden zij geruime tijd naar hun ouders, die het voor de lan dingsbaan taxiënde toestel gadesloegen en niet vertrokken voor het was opge stegen. In New York houdt men zich op het °8enblik voorbereid op allerlei vreem de grappen en grollen. Ruim honderd duizend leden van de Eerbiedwaardige Arabische Orde van de Edelen van het jRystieke Schrijn houden daar name- jijk hun jaarlijkse congres. Dat bete kent, dat de stad is overstroomd met Wonderlijke carnavals-Arabieren, corn- Meet met fez en wijde gewaden. De 'heeste Edelen hebben Arabië nog nooit Sezien. Het zijn doodgewone Amerika- Rij een 1 Mei-betoging in de com- Jhunistisch-Chinese provincie Kweit- 'loe zijn 400 arbeiders gedood en wer den zeker duizend personen gewond. Wachtposten hebben het vuur geopend P de circa 5000 arbeiders van een des- "Ueerderjj in Tsjoenji. Volgens de berichten uit Hongkong Qle eerst dezer dagen bekend werden gemaakt, zijn de arbeiders in opstand gekomen tegen de lage lonen en lange Werktijden. Toen tevoren reeds de pro ductie van de destilleerderij daalde wa- J"en zes arbeiders terecht gesteld. Later verden de directeur en de leden van ?.e fabriekspolitie door de opstande lingen gedood. De fabriek werd in Wand gestoken, waardoor ruim 2 mil ten liter alcohol verloren is gegaan. nen, wier enige opzet het is New York eens flink op stelten te zetten. Door dat streven geleid laten ze mui zen los in volle warenhuizen, stoppen ze kikkers in damestasjes en rijden ze in brandweerwagens langs Fifth Ave nue. Vandaag houden ze hun grote pa rade langs de voornaamste straten van de stad. Niet minder dan 45 Oosterse muziekcorpsen lopen daarin mee. Maar dat ,is nog lang niet alles. Twintig drumbands, 48 militaire orkesten, 50 Arabische patrouilles, een hele stoet praalwagens, clowns, buurtorkestjes, rondwervelende derwisjen en een ka meel-op-rolletjes completeren het ge heel. Zelfs de bewoners van New York, die toch wel heel wat gewend zijn, ver dringen zich langs de route om dit wonderlijke schouwspel gade te slaan. Inderdaad slaagt de orde er ieder jaar opnieuw in om de stad op stelten te zetten. Toch is dat niet helemaal de enige opzet. Achter al dit rumoer en al deze carnavalsdrukte zit een serieus doel. Want met elkaar vormen de „E- delen van het Mystieke Schrijn" een van de grootste liefdadige instellingen van Amerika. Per jaar besteden zij ongeveer 12 millioen gulden aan de verpleging van verlamde en kreupele kinderen. De „orde" houdt er 13 zie kenhuizen op na in de Verenigde Sta ten, twee in Canada, één in Mexico en één op Hawaï. In Oost-Berlijn en Oost-Duitsland wordt honger geleden. De Ver enigde Staten hebben daarom aan geboden hulp te verlenen, maar de communistische autoriteiten wen sten niet op het voorstel in te gaan. Gisteren is in de Ameri kaanse sector van Berlijn echter een begin gemaakt met de ver koop van levensmiddelen aan be woners van de Sovjet-sector te gen een betrekkelijk geringe prijs. I Slechts door te trachten altijd zijn I plicht te doen, komt men te weten icat men is. J in overleg met de West-Duitse regering. Men neemt aan, dat West-Duitse verte genwoordigers er op hebben aangedron gen de conferentie met Rusland na 6 September te doen plaatsvinden om de verkiezingen voor de Bondsdag niet ongunstig te laten beïnvloeden. Ook werd in Washington bekend gemaakt, dat de besluiten inzake Duitsland ge nomen waren na overleg met de am bassadeurs van Nederland, België en Luxemburg. In het communiqué wordt gezegd, dat de drie ministers gesproken hebben over maatregelen om de communisten in Indo-China te verslaan, maar er wordt niet meegedeeld, wat dit voor maatrege len zijn. Duizenden ballonnen zijn over het IJzeren Gordijn gedreven met de bood schap voor de Tsjechen om zich tegen hun communistische overheersers te verzetten. Het Amerikaanse comité „Kruistocht voor de Vrijheid" wil 12 millioen ballonnen naar Tsjechoslowa- kije sturen met een boodschap voor elk van de inwoners. De gebruikte ballons ontploffen op grote hoogte, waax'bij de boodschappen verstrooid worden, öf zij dalen langzaam naar een doel. Er werden drie bood schappen verstuurd. Eén was gedrukt op een getrouwe copie van een Tsje chisch bankbiljet van een kroon. Zij luidde: „Tsjechen weet dit: het regiem is zwakker dan u denkt. De macht be rust bij het volk en het volk is in verzet gekomen. Organiseert uw macht een drachtig en manmoedig. Weg met het collectivisme. Staat heden op de rechten van de arbeiders. Eist concessies mor gen vrijheid". Een ander strooibiljet gaf een verslag van de revolte van de arbeiders op 17 Juni in Berlijn en de val van Beria. De derde boodschap was gedrukt op een aluminium munt. waarop de West- Berlijnse vrijheidsklok stond met de inscriptie: „Alle Tsjechen en Slowaken op voor de vrijheid de gehele vrije wereld op voor de Tsjechen en Slowa ken". De tonelisten Mieke Verstraette en Kees Brusse van de Rotterdamse Co medie zijn gisteravond gewond geraakt bjj een verkeersongeval nabij Delft. De auto waarmee zij van Rotterdam op weg waren naar Den Haag, botste tegen een tegenligger. Mieke Verstraette liep ernstige verwondingen op. Er is geen gevaar voor haar leven. Kees Brusse liep enkele hoofdwonden op. De slacht offers zijn in het Oude en Nieuwe Gasthuis te Delft opgenomen. De voor stelling van „Moord bij open doek" in de Kleine Comedie in Den Haag kon gisteravond niet doorgaan. De zakelijk leider van de Rotterdam se Comedie heeft meegedeeld, dat de voorstelling van hedenavond normaal zal doorgaan. Kees Brusse zal weer meespelen, Mieke Verstraette zal wor den vervangen door haar dochter, Ma- riëtte Flink. Mevr. Verstraette zal zeker enkele weken in het ziekenhuis moeten verblijven. De regen maakte van een gedeelte van het proefterrein van de Cadillac-fabrie- ken te Cleveland nog een extra hindernis, door de weg te veranderen in een modderzee. Moeizaam ploetert een Walker Bulldog tank, welke op dit terrein gedurende 24 uur getest wordt in omstandigheden, welke zoveel mogelijk die van het front benaderen, door de weke massa. (Van onze Londense correspondent) John Reginald Christie, de man die bekend heeft verscheidene vrouwen door wurging om het leven te hebben gebracht, is vanochtend om 9 uur in de gevangenis van Pentonville opgehan gen. Zeventien leden van de Labour-oppo- sitie in het Lagerhuis deden gisteren een laatste poging de executie uitgesteld te kriigen. Aanleiding tot de poging was het verschijnen van een rapport, uitgebracht door de jurist Scott Hen derson, die in opdracht van de minister van binnenlandse zaken, Sir David Maxwel Fyfe, alle beschikbaar bewijs materiaal had onderzocht en talrijke getuigen had gehoord om vast te kun nen stellen of er recht was geschied ran Timothy Evans, die twee jaar gele den werd opgehangen voor de moord op zijn vrouw en kind, een moord, ge pleegd in het huis bewoond door ge noemde Evans en de moordenaar John Christie. In zijn gisteren verschenen rapport komt Henderson tot de conclusie dat Evans niet slechts schuldig was aan de moord op zijn kind, waarvoor hij in fei te veroordeeld werd, doch ook aan de moord op zijn vrouw. Dit laatste was van bijzonder belang, omdat Christie in een zijner bekentenissen verklaarde ook de vrouw (doch niet het kind) van Evans te hebben vermoord. Henderson is tot de conclusie gekomen dat Christie deze bekentenissen slechts heeft gedaan om zijn eigen verdediging te vergemak kelijken (d.w.z. om de mogelijkheid van ontoerekenbaarverklaring te vergroten). Er is in het rapport van Scott Hen derson één zin die menige Engelsman te denken zal geven. Deze jurist verklaart nameljjk van mening te zijn dat, indien alle informatie welke ter beschikking is komen te staan door de rechtzaak welke leidde tot de ter dood veroordeling van Kort nadat het eerste Amerikaanse voedsel was uitgereikt aan hongerende Oost-Berlijners, meldde het Oost-Duitse persbureau A.D.N., dat in het tijdvak van 1 tot 14 Juli bijna 3.000 wagons „levensmiddelen van zeer goede kwali teit" uit de Sovjet-Unie zijn aangeko men in Frankfort aan de Oder. Ook deze zending is bestemd voor de bevolking van Oost-Duitsland. Ze werd door het persbureau „een be wijs" genoemd „voor de oprechtheid van de woorden van Molotov", de Russische minister van Buitenlandse Zaken. Toen Molotov het Amerikaanse aanbod om voedsel naar Oost-Duitsland te sturen afwees, verklaarde hij, dat de Sovjet- Unie, zo nodig, wel met voedsel en andere hulp zou bijspringen. Overmor gen zal uit New York het eerste Ameri kaanse schip vertrekken, dat voedsel voor de hongerende Oost-Duitsers ver voert. Het is de „American Inventor", geladen met bloem, erwten, bonen, reu zel en melkpoeder. Dat is een deel van de 4500 ton voedsel, dat in de Verenigde Staten is aangekocht. Christie, ter beschikking was geweest toen Evans twee jaren geleden voor de rechter verscheen, het Evans-proces waarschijnlijk anders zou zjjn verlopen. Dit kan slechts betekenen, dat Hender son ervan overtuigd is, dat de jury in de Evans-affaire voldoende twijfels gehad zou hebben om hem wellicht vrij te spreken. Het ligt voor de hand, dat deze hoogst ernstige uitspraak zal leiden tot nieuwe agitatie voor het afschaffen van de doodstraf in Brittannië. (Van onze correspondent) Aan de Parallelweg te Groningen na bij het Noorder Station heeft gister avond laat de 29-jarige W. H. een moordaanslag gepleegd op zijn vader, de ruim 56-jarige soldeerder J. R. H. Vader en zoon hebben vermoedelijk ru zie gekregen en hierbij is de zoon zo woest geworden, dat hij een cylinder- revolver en een stengun greep en de revolver op zijn vader leegschoot. De eerste schoten werden in de wo ning op korte afstand gelost. De vader rende luid roepende de deur uit. De zoon achtervolgde hem en schoot zijn revolver op hem leeg. De vader zakte toen met bloedende verwondingen bij de trolleyhalte in elkaar. In de stille buurt veroorzaakten de schoten en het geschreeuw direct consternatie. Buurt bewoners waarschuwden de politie en de G.G.D. Het slachtoffer was door drie kogels geraakt. Hij is ernstig verwond doch verkeert niet in levensgevaar. On middellijk werd hij overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Toen de rechercheurs de woning binnengingen, wachtte de dader hen op met de sten- gun in de aanslag. Evenwel gaf hij ge hoor aan de sommatie het wapen neer te leggen en werd gearresteerd. Hij heeft een volledige bekentenis afge legd. De vuurwapens waren eigendom van de .vader. Hoe deze aan een sten- gun en een revolver kwam wordt thans onderzocht en eveneens wat de aanlei ding is geweest tot deze dramatische schietpartij. Op de weg BredaTilburg, nabij het gehucht Hulpen, is een ernstig onge luk gebeurd, dat aan de eerste luite nant der Koninklijke Nederlandse Luchtmacht Muste uit Den Haag het leven kostte, terwijl zijn collega, twee de luitenant Felken uit de provincie Groningen, zeer ernstig wefd gewond. Voor zijn leven wordt gevreesd. Beiden reden op een motor in de rich ting Tilburg, toen een trailer met op legger, die op een parkeerplaats had ge staan, begon te rijden. Daarop is de motor, waarschijnlijk bij het passeren, op de trailer ingereden. Zij kwam tus sen trailer en oplegger terecht. Een der officieren sloeg over de motor heen. Het was luitenant Muste. die op slag werd gedood. Zij collega kwam midden op de weg terecht en werd later in zorgwek kende toestand opgenomen. T- j- et dreigt met de behandeling /-ƒ van het wetsontwerp tot rege- J- ling van het kleuteronderwijs een lijdensgeschiedenis te worden. In 1950 heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen dit wets ontwerp bij de Tweede Kamer inge diend en het was de bedoeling, dat de nieuwe wet met ingang van 1 Januari 1951 in werking zou treden. De Twee de Kamer bracht in 1951 haar voor lopig verslag uit en de minister dien de in het voorjaar van 1952 zijn Memorie van Antwoord in. Reeds langer dan een jaar is nu het wachten op de mondelinge behandeling in de Tweede Kamer. De datum van inwer kingtreding is nu vanzelfsprekend op losse schroeven komen te staan. Het komt ons voor, dat in dit geval van de Tweede Kamer een snellere werk wijze had mogen worden verwacht. Talrijke gemeente- en schoolbestu ren beramen plannen om het zo be langrijke, maar lang verwaarloosde kleuteronderwijs beter te gaan behar tigen. De financiën spelen ook hier een belangrijke rol en de in uitzicht gestelde rijkssubsidie van 40 per leerling en per jaar vormt een onmis bare factor bij het vaststellen van de exploitatie-begroting van de te ope nen of te verbeteren kleuterscholen. Voor de besturen van de bijzondere scholen is bovendien de in het wets ontwerp neergelegde vergoeding voor kapitaalsuitgaven van het grootste belang. Men ziet dan ook reikhalzend uit naar de totstandkoming van de wet op het kleuteronderwijs. Maar de Tweede Kamer discussieert lustig op het zomerreces aan en er zijn nog geen tekenen welke er op wijzen, dat zij zich nog vóór de vacantie aan de behandeling van het wetsontwerp be treffende het kleuteronderwijs zal zetten. Het behoeft geen betoog, dat door deze uitermate trage gang van zaken de belangen van het onderwijs ernstig worden geschaad. Zaterdagmiddag kwam de 18-jarige A. van L„ wikkelaar van beroep en wo nende te Ridderkerk, een Haagse siga renwinkel binnen en bestelde een pak je sigaretten. Toen hij dit ontvangen had deed hij het voorkomen alsof hij met een briefje van tien gulden had betaald. De winkelier verzocht hem na sluitings tijd terug te komen, dan kon bij het opmaken van de kas worden vastgesteld of hij zich welicht vergist had. De jonge man ging daarop naar een andere siga renwinkel. Toen zijn bestelling daar was uitgevoerd, maakte hij tegen de winke lier de opmerking: betaalt een an der terug van mijn tientje". De winke lier heeft hem toen wisselgeld terugge ven. De eerste winkelier had het zaakje echter niet vertrouwd en was de jonge man nagegaan. „Toen hij hem in de winkel zag staan vroeg hij zijn collega: „Heeft hij jou ook voor een tientje?". De eerste winke lier heeft de jongeman meegenomen naar zijn zaak en de politie opgebeld. De gedupeerde winkelier kreeg zijn geld terug en de jongeman is in verzekerde bewaring gesteld. Hij bleek dergelijke practijken reeds te hebben uitgeoefend in Ridderkerk en Dordrecht. Gisteravond is de grote tent van het Duitse circus „Busch" te Frankfort door een zeer zware windstoot ingestort. Vijf tig personen hebben verwondingen op gelopen van wie twintig in ernstige mate. Het ongeluk gebeurde tijdens een trapeze-nummer. De artisten zijn even wel ongedeerd gebleven. Naar schatting bevonden zich 1500 personen in de tent. Tunis De Arabisch-Aziatisch-Afri- kaanse groep in de Verenigde Naties heeft in een brief aan de secretaris-gene raal van die organisatie, Dag Ham- marskjoeld, gevraagd de kwesties Tu nis en Marokko te willen plaatsen op de voorlopige agenda van de volgende Algemene Vergadering, die in Septem ber begint. Advertentie JORISSTRAAT 20 TEL. 13439 J (tot Donderdagavond) Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Aanvankelijk nog nu en dan krachtige, later overwegend matige Zuid-Westelijke wind. Over het algemeen iets hogere tempera turen dan vandaag. Zon 4.39-20.53. Maan 10.38-22.32 Honderden mensen stonden in de rij om naar de film te gaan en zij hadden er geen erg in, dat in het bankgebouw naast de bioscoop vjjf mannen en een vrouw bezig waren zich een weg te branden naar een belangrijke som gelds. Een bijkantoor van de Westminster Bank in Oost-Londen had de begerig heid opgewekt van dezelfde bende, zo meent Scotland Yard, die de Royal Ca nadian Bank beroofde in Trafalgar Square en Barclays Bank in Midhurst (Sussex). In alle drie gevallen was de methode ongeveer dezelfde. Maar deze keer moest het zestal met lege handen naar huis. Déze brandkast was hun te machtig. Ze hadden zich overigens terdege op hun karwei voorbereid. Behalve een zuurstofbrander en een hoeveelheid ex plosieven hadden ze koffie met cognac bij zich, warme worstjes en toffees. Bij hun aankomst stalen ze eerst een ladder uit een garage, zetten die tegen de muur van de bioscoop, klommen omhoog en trokken toen ook de ladder op. Want die hadden ze weer nodig als brug om op het dak van de bank te komen. Daar forceerden ze een bovenlicht, zodat ze naar binnen konden. In hun pogingen om bij het geld te komen vernielden de bendeleden een combinatieslot en ont zetten zij een deur zó erg, dat de bank bedienden de volgende morgen geen kans zagen om het kantoor binnen te komen. Om te kunnen nagaan, of al het geld nog aanwezig was en dat was het moest eerst een muur omver wor den gehaald. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 25, telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 7. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Williga. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1