Regeling naasting van de radiodistributie bedrij ven Zorgvuldig onderhoud van grote betekenis voor de gezondheid van het dier Verhoging slechts incidentele maatregel ter denivellering KARPETTEN- OPRUIMING Let opt Vrouwen kunnen het hart van hun man versterken Tapijthuis f SdHEflPVAART BERICHTEN J ZUIVER WOLLEN WILTONS Zware WOLLEN SMYRNA TAPIJTEN HAARVEL0URS KARPETTEN ZUIVER WOLLEN HOLTAP KARPETTEN SCHAGCHELSTRAAT 19 r Zo mogelijk geen tariefsverhoging Onrust rond een baadstertje Jhr. mr. Rhijnvis Feith overleden Gefluisterd advies Slechts U dag Vondst van Britse medici Russische auto 's op concours K.N.A.C. v.. alles tegen bespottelijke prijzen (tussen Oude Gracht en Anegang) v.d. MEER DE BLAUWE WINKEL Officiële Opruiming DE BLAUWE WINKEL J VRIJDAG 17 JULI 1953 PAGINA 6 Na vijf jaar onderhandelen: Reorganisatie H.O.V. Telegram van orkestleden In Bredase Raad Beeldje aanvaard Diefstal uit auto Daders gegrepen Oud-president van de Hoge Raad Spaaroverschotten in Juni Consumptie in Mei gestegen Ambtenarensalarissen Geen zeep Borstelen Ilil ||g g Ipgl ppifl m Morgen, ZATERDAG, houden wij onze jaarlijkse opruimingsdag die haast een sprookje gelijken. in fraaie Perzische dessins 200 x300 cm, van f 169.- NU f 98.- 225 x 325 cm, van f 198.- NU f 119." de allerbeste kwaliteit 200x300 cm, van f 269.- NU f 189.- 225 x 325 cm, van f 329.- NU f 239." zeer solide kwaliteit 225 x 325 cm, van f 198.- NU f 139.- 200x285 cm, van f 79.- NU f 49.- 225 x315 cm, van f 109.- NU f 69.- en nog vele andere ECHTE KOOPJES vindt U morgen bij: Eerste Liftmaster aan K.L.M. overgedragen Zaterdag in Scheveningen Speciale aanbieding 1.65 3.95 9.75 14.95 Schagchelstr. I 2 I 116 GEN. CRONJéSTRAAT EindhovenR.C.H. IJZEREN BALK TREFT ARBEIDER Dr. Da Costa Gomez terug naar de West i (Van onze parlementaire redacteur! De Tweede Kamer heeft gisteren een wetsontwerp aangenomen, dat na vijf jaar onderhandelen eindelijk de rege ling der naasting van de radiodistribu- tiebedrijven definitief heeft ingevoerd. Een tweetal sprekers heeft de minister gelukgewenst met de regeling van deze kwestie, die zoals de heer Krol (C.H.) opmerkte, het eind betekent van de weinig verheffende geschiedenis van een gekrenkt rechtsgevoel der vroegere ex ploitanten, hun in de bezettingstijd aan gedaan. De heer Ritmeester (V.V.D.) legde zich erbij neer nu de minister opmerkt De orkestleden van de Haarlemse Or kestvereniging hebben naar aanleiding van het bericht, dat Zaterdag de op richtingsvergadering van de stichting „Noordhollands Orkest genaamd de H.O.V." zal geschieden, in een gister gehouden vergadering een telegram op gesteld, dat zal worden gezonden aan de vergadering van a.s. Zaterdag. Zij dringen hierin aan op een pen sioenregeling en geven in overweging het toekomstige orkest de naam te ver lenen van Noordhollands Philharmo- nisch Orkest. Bovendien vragen zij een vertegen woordiger uit het orkest in het bestuur te benoemen. In het telegram wordt voorts dank gebracht aan degenen, die de overgang van de H.O.V. naar het provinciaal or kest hebben bevorderd. (Van onze correspondent) De gemeenteraad van Breda heeft gis teren besloten een geschenk te aanvaar den van een aannemer, die in het nieu we Heuvelkwartier vele woningen heeft gebouwd. Dit geschenk bestaat uit een beeldje, dat in een fontein zal wor den geplaatst. Het stelt een baadstertje voor. Het is een naaktfiguurtje en dit was aanleiding voor drie leden om hun stem aan het voorstel te onthouden. Zij hadden bezwaren tegen het naakt en zagen hierin het begin van het einde. B. en W. antwoordden dat zij het beeldje ook vanuit zedelijkheidsstand punt hadden beoordeeld en dat zij tot de conclusie waren gekomen, dat het zeer decent was. Een van de wethou ders merkte op, dat het figuurtje bij het water zit en dus wel in het vereiste costuum voor deze omgeving. dat de klok niet meer kan worden te ruggedraaid en het particulier initiatief dus wel moet retireren. De heer N. van den Heuvel (.K.V.P.) maakte zich enige zorg voor de rentabiliteit van het be drijf in de toekomst, nu dit door de staat wordt overgenomen en onder P.T.T.-beheer gebracht. Als enige uit wijkmogelijkheid zag hij de tariefsver hoging voor het geval dat de exploitatie niet klopt. Minister Algera beloofde dat hij alles zou doen om dit laatste te voorkomen. De exploitatie zal vanzelf sprekend sluitend moeten zijn; de over heid kan dit bedrijf geen bijdragen ver lenen. De positie van het personeel achtte de minister in een staatsbedrijf des te veiliger. De invoeging van perso neel bij de P.T.T. zal niet willekeurig geschieden maar op grond van taak- waardering, waarvoor bepaalde normen bestaan. Kosteloze backservice van pen sioenen zal echter wel niet mogelijk zijn. In de nacht van Woensdag op Donder dag zijn uit een te Blaricum geparkeer de personenauto, twee koffers en een tag met textielgoederen gestolen, toebe horende aan Australische toeristen. Enige uren later heeft de politie in de nabijheid van de Hakkelaarsbruf twee mannen, de 37-jarige chauffeur H. V. en de 31-jarige C. V. aangehouden. Zij waren te voet op weg naar Am sterdam en hadden de gestolen goede ren in hun bezit. Beiden zijn naar Bla ricum overgebracht en aldaar opgeslo ten. Te 's-Gravenhage is Donderdag op 84-jarige leeftijd overleden jhr. mr. Rhijnvis Feith, oud-president van de Hoge Raad. De teraardebestelling is bepaald op Zaterdag half twaalf op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te Den Haag. Jhr. mr. Rhijnvis Feith is 14 Decem ber 1868 te Amsterdam geboren. In 1909 werd hij raadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenhage en in 1913 raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden, van welk college hij van 1931—1933 vice- president was. In 1933 is hij benoemd tot president van ons hoogste rechts college. Hij bleef dit tot 29 December 1938. Bij de herdenking van het eeuwfeest van onze burgerlijke wetgeving, 30 Sep tember 1938, werd de heer Feith, die reeds het ridderkruis van de Neder landse Leeuw droeg, bevorderd tot commandeur in deze orde. Vooral op het gebied van het straf recht heeft mr. Feith zich gedurende zijn lange rechterlijke loopbaan bewo gen, waarvan getuigen de vele artike len in het Tijdschrift voor Strafrecht, het Rechtsgeleerd Magazijn, en het Weekblad voor het Recht. Over het bewijs in strafzaken bracht hij in 1910 praeadvies uit voor de Nederlandse Ju ristenvereniging; in 1925 over stichtin gen en in 1933 over wijzigingen in de rechterlijke organisatie. Van de staats commissie tot herziening van het Wet boek voor Strafvordering heeft hij deel uitgemaakt. Ook in het openbare leven speelde de heer Feith een belangrijke rol. Hij was curator van de Leidse Universiteit en voorzitter van de Haagse Volksuni versiteit. Van het bestuur van het Resi dentieorkest 'was hij vice-voorzitter. De heer Feith was voorts gedurende enige jareri voorzitter van het Haagse ge meentelijke scheidsgerecht en van 1918 1921 was hij voorzitter van de Haagse Burgerwacht. Twee nieuwe benoemingen, die buiten de gebruikelijke juncties aan het Pauselijk Hof vallen, heb ben de blijmoedige aandacht van de kerkelijke autoriteiten in Vati caanstad getrokken. Het zijn die van „zaaldeken" en „vice-zaalde- ken". Deze nieuwe functies zijn in gesteld om te verzekeren, dat de afspraken en audiënties van de H. Vader zo ordelijk mogelijk ver lopen. In het bijzonder hebben de nieu we functionarissen, wier namen zijn Thomas La Bella en Mario Stappa, beiden leken, tot taak hoeden en jassen van bezoekers aan te nemen, belangrijke persoonlijkheden bij algemene audiënties naar hun plaat sen te geleiden en deze bezoekers gefluisterde, vertrouwelijke advie zen en aanwijzingen te geven over wat zij in het bijzijn van de H. Va der moeten doen en laten. De spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond, hebben een overschot geboekt van f 9.876.570. Inleg en terugbetaling bedroegen namelijk f49.703.635 en f39.827 065. Bij de alge mene spaarbanken is een voordelig sal do ontstaan van f 371.918. De bankspaar- banken boekten een overschot van f 808.449. Blijkens berekeningen van het C.B.S. steeg het indexcijfer van de consump tieve uitgaven van de Nederlandse be volking (naar waarde gerekend) tot 129 in Mei tegen 119 in April en 113 in Maart (Mei 1952: 128); 1949: 100). De prijsindex bleef onveranderd 120 (121) en de hoeveelheidsindex steeg tot 107 tegen 100 in April en 95 in Maart (Mei 1952: 106). Alle sectoren dus, zowel de voedingsmiddelen, genotmiddelen, duur zame consumptiegoederen en overige goederen en diensten droegen tot de stijging van het totaalcijfer bij. De vacht van de hond De toestand van huid en beharing van onze hond is van zeer grote betekenis voor de gezondheid van het dier. Eerlijk gezegd belangrijker dan menigeen denkt, aangezien hier dikwijls de oorzaak van veel ellende is te zoeken. Wan neer wij bedenken hoe belangrijk de reinheid van huid voor de mens is, dan kunnen wij ook makkelijk begrijpen hoe belangrijk dit voor de hond is, aange zien bij deze niet alleen rekening dient te worden gehouden met de huid, maar tevens nog met de beharing die er op zit. Deze beharing is voor de hond een absolute noodzakelijkheid, aangezien de meeste honden zeer vatbaar zijn voor kouvatten, waaruit dikwijls long ontsteking kan volgen. Daar staat ech ter weer tegenover, dat het haar ook een verschrikkelijke last voor onze vriend kan betekenen en wel in de pe rioden wanneer het overtollige rijpe haar los gaat laten. Het veroorzaakt ondragelijke jeuk en kan leiden tot vele vormen van exeem. Hiertegen dient de liefhebber te waken. Voor het schoonhouden van huid en beharing denkt men dadelijk aan was sen. Nu is wassen eigenlijk niet de juiste manier en zeker niet wanneer dit met water en zeep gebeurd. Zeep heeft namelijk een zeer nadelige in vloed op huid en beharing. Zeep ver stopt de huidporiën, waardoor het vet uit de vetkliertjes geen uitweg kan vinden, hetgeen van nadelige invloed is en bovendien wordt het onder- en bovenhaar niet van vet voorzien, ter wijl bij het wassen het aanwezige vet op het haar verwijderd wordt. Wassen met alleen water is niet scha delijk, doch men dient er voor te wa ken, dat de hond goed droog wordt gewreven en op een tochtvrije plaats verder kan drogen. Bovendien moet er Trots op zijn mooie coiffure. op gelet worden, dat het dier zich niet door vuil kan rollen, iets waar dc meeste honden na het wassen neigioê toe vertonen. De beste methode voor het onder* houd van haar en huid is dagelijk' borstelen met een speciale honden borstel, die van zo hard mogelijk haar is vervaardigd. Wanneer men dan bij het borstelen ook nog een kleine hoe veelheid insectenpoeder of D.D.T. ge" bruikt, is dit beslist afdoende. Door stevig borstelen reinigt me» de huid en het haar grondig, terwij1 men het vet uit de huidkliertjes goed over het haar verspreidt. Dit vet is beslist noodzakelijk voor het haar, om het soepel en in goede conditie te hou den. Tevens is het stevig borstelen een prima huidmassage. Na iedere behan deling dient de borstel grondig gerei nigd te worden. Bij kort harige hon den kan men na het borstelen de vacht nog eens nawrijven met een doek, waardoor een mooiere glans ont staat. Kammen moet ook tot een mini mum beperkt worden, aangezien me» met het kammen dikwijls het nieuw® onderhaal- meetrekt, terwijl het boven haar veelal afbreekt. Men kamt slecht» wanneer dit noodzakelijk is b.v. wan neer de hond in de rui is om he dode haar te verwijderen of, wanneer en dit geldt slechts voor langharig» honden het haar klit of in de knoop zit. Men dient dan echter voorzichtig te werk te gaan, want wanneer men er gewoon de kam in zet en trekt, doe men het dier pijn. Men trachte zoveei mogelijk met de vrije hand het haar dicht bij de huid vast te houden en kamt er boven. Wanneer de verharing voorbij is, moet men niet meer kaïn men, want dan vernielt men het nieu we onderhaar. Nadien alleen flink bor stelen. Men dient er wel rekening me» te houden dat dit slechts algemene wenken zijn en dat er verschillens» rassen zijn die een speciale behande ling van de huid en beharing nodis hebben, waarvoor men zich tot ee specialist op dit gebied dient te wen den. Donderdagavond is in Amersfoort de tentoonstelling „Friesland in het cen trum" geopend, waaraan door een aantal Friese kunstenaars is medegewerkt, en tijdens welke opening door een aantal dansers de „Skotse Trye" gedanst is. De sleutel van de tentoonstelling werd meegebracht door een echtpaar in Friese klederdracht, dat met een sjees aan het tentoonstellingsgebouw arri veerde. De Commissaris van de Koningin in de provincie Friesland, mr. H. P. Linthorst Homan, was ter begroeting aanwezig. (Van onze parlementaire redacteur) Het Tweede Kamerdebat dat gisteren werd gehouden, waarin de problemen der middengroepen naar voren kwamen, was het wetsontwerp dat minister Beel had ingediend tot verhoging van de salarissen van de overheidsdienaren. Hiervoor moest f 23.600.000 op de be groting worden gebracht. De minister had geen moeite met deze wet. Zelfs de communisten, die de bewindsman over allerlei details lastig vielen, stem den voor. De heer Gortzak was bijzonder in zijn wiek geschoten over het feit, dat er een groep van lagere ambtenaren met een be drag van f 0.56 per week aan salaris verhoging naar huis gaat. Minister Beel maakte hem duidelijk, dat het voorstel ditmaal los moet worden gezien van de algehele herziening der salarissen van de ambtenaren. Wanneer binnenkort de huurverhoging en andere kwesties van H. DNIiBC 11 Op een bijeenkomst van de Britse Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunde, die in Cardiff werd ge houden, heeft de Londense hartspecia list dr. Evan Bedfórd verklaard, dat naar de mening van verscheidene dok- In Santa Monica (Californië) is de eerste DC-6-A Liftmaster, het grootste na-oorlogse Amerikaanse vrachtvlieg tuig voor de burgerluchtvaart, aan de K.L.M. overgedragen. De K.L.M. heeft twee dergelijke toestellen bij de Douglas-fabrieken besteld. De tweede Liftmaster arriveert in November. De toestellen, PH-TGA en de PH-TGB zullen de namen krijgen van twee Ne derlanders, die veel hebben gedaan voor de ontwikkeling der burgerluchtvaart. De PH-TGA zal 21 Juli worden ge doopt met de naam van „Dr. ir. M. H. Damme", oud-directeur-generaal van de PTT. De doopplechtigheid zal worden verricht door mevr. E. A. Damme Perzborn. Die dag zal tevens de offi ciële naamgeving geschieden van de PH-TGB. Dit toestel zal de naam dra gen van Generaal C. J. Snijders. Mevr. W. M. A. Snijders—Meijer zal deze naamgeving verrichten. De eerste liftmaster, heeft aan boord een grote hoeveelheid reliefgoederen. Alle acht en veertig staten van Noord Amerika hebben naar aanleiding van de overdracht van dit vliegtuig enkele spe cifieke producten uit deze staten met het nieuwe toestel naar Nederland ge zonden ten behoeve van de charitatieve instellingen. Met veel ceremonieel (vier televisiesations en vele radiostations gaven er verslag van) zijn deze ge schenken in Sancta Monica ingeladen en overgedragen. De goederen zullen aan het hoofdbestuur van het Ned. Ro de Kruis worden overgedragen, dat dan voor verdere distributie zal zorgen. Door hun groter volume zullen de beide Liftmasters de vrachtcapaciteit van de K.L.M. aanzienlijk verhogen. Reeds thans neemt de K.L.M. achter Amerika de tweede plaats in. toren het vrouwelijk lichaam een bij zondere stof ontwikkelt, die een uitste kende bescherming biedt aan het hart en de bioedwegen. Het hart van de gemid delde vrouw, aldus dr. Bedford, is veel beter en krachtiger dan dat van de man. Misschien, dat de man in de toekomst kan profiteren van de gunstige werking, die vrouwelijke klieren in dit opzicht hebben. Beoefenaars van de vrije beroepen, zoals juristen, medici en journalisten, dragen, volgens dr. Bedford, zóveel ver antwoordelijkheid en moeten dikwijls zó overvloedig dineren, dat zij nog eer der last van hun hart krijgen dan hand arbeiders. Men wil nu proberen vast te stellen, welke bijzondere stof het vrou welijk hart tegen de spanningen van het moderne leven beschermt. De eerste proeven worden op het ogenblik geno men met een klierstof, die „oestrogeen" heet. Mannelijke patiënten, die lijden aan een bijzonder soort thrombose, wor den er mee behandeld. Als het middel succes heeft, zou men het in tabletvorm kunnen gebruiken als normale medicijn voor mannen op leeftijd, die last krijgen van aderverkalking. Voor het door de K.N.A.C. op Zater dagmiddag 18 Juli te Scheveningen te organiseren concours van koetswerken zijn, naar wij vernemen, een tweetal auto's van Russische makelij ingeschre ven, welke voor de eerste maal in Ne derland in het openbaar zullen worden tentoongesteld. Het zijn de Moskvitch en de Zim. Voorts zal er een Ameri kaanse wagen worden geëxposeerd, waarvan de prijs in Nederland ongeveer f 83.000 zou moeten bedragen. 60 Watt Keukenbol Ganglantaarns Perka Kap met glasplaat Zijden Rokkap met glasplaat Grote keuze Plafonniers voor Salon en Huiskamer. Gratis geplaatst. Alléén bij Telef. 1115T GEEN FILIALEN begint nu pas ZATERDAGMORGEN met de Er is zoveel goed, dat wij nu haast voor niets opruimen, dat Uw kijken beslist zal worden beloond. Een kleine greep: Popeline Herenoverhemden van 5.95 voor 2.95 Jongens- en Meisjespyama's v. 6.50v.v.a. 2.50 Gabardine Damesregenjassen van 29.50 v. 13.50 Fantasie Dameshemdjes en -broekjes van 1.90 voor Rijk geborduurde Lakens van 7.50 voor Popeline Damesnachthemden van 7.50 v. Zware Herenflanellen van 6.25 voor 0.98 4.95 2.95 3.59 Daarom allen naar.. Tel. 18881 116 algemeen finantieel economisch beleid aan de orde komen, die een algemene verhoging noodzakelijk maken, dan moe ten vanzelfsprekend ook de ambtenaren salarissen bij de verhoging weer worden opgetrokken. Ditmaal gaat het slechts cm twee incidentele voorstellen, die speciaal ten doel hebben om de nivel lering voor een deel ongedaan te maken. Dat dit ongedaan maken slechts voor een deel geschiedt kwam de heer Van der Zanden (K.V.P.) duidelijk maken, door erop te wijzen, dat de destijds voor alle ambtenaren van hooig tot laag in gevoerd overbruggingstoelage van f 240 lang niet de enige nivellerende maatre gel is geweest. Hij wees er ook op, dat het al gemene salarispeil te laag ligt en dat t.o.v. het peil van 1938, afgezien van al lerlei speciale maatregelen ter denivel lering of maatregelen van algemeen re geringsbeleid, de salarissen tot dat peil opgetrokken dienen te worden. De heer Gortzak kon echter die hele de-nivelleringstactiek maar ma tig waarderen. Hij sprak van „een habbekras" voor de lagere ambtena- •ren en trok van leer tegen de minis ter, die ook nog had aangetoond, dat de regering al van 1950 af getracht heeft de middengroepen te hulp te ko men, maar dat het tot dusver steeds mislukt was. De lonen in het vrije be drijf waren n.l. nog niet voldoende ge stegen om een verhoging van de sa larissen der middengroepen onder de ambtenaren te kunnen rechtvaardigen. Thans is dat anders. Voor de groepen, die de heer Gortzak op het oog had, bestond deze achterstelling niet. Zij komen ongetwijfeld aan de orde wan neer straks discussies over loonsver hoging buiten dit kader worden ge houden. De heer Stapelkamp vroeg de minis ter of hij vooral aan het Georganiseerd Overleg zijn aandacht wilde besteden. Minister Beel heeft dit toegezegd. Ook zal hij het bezoldigingsbesluit aan een technische herziening onderwerpen. Op een suggestie van de heer Rit meester (WD) om reeds nu voorschot ten aan de ambtenaren uit te betalen, ging dr. Beel niet in. De wet zal al zeer spoedig van kracht worden. Wanneer de Eerste Kamer haar over enkele we ken heeft goedgekeurd, kan er aan stonds uitbetaald worden. De regering krijgt door deze wet te vens de mogelijkheid in handen om be paalde topfunctionarissen, die door hun capaciteiten voor de overheid van bij zondere waarde zijn, een individueel salaris te geven. De heer Blom (PvdA) wilde hierbij het georganiseerd overleg inschakelen, maar de minister kon slechts toezeggen, dat de Raad voor de Burgerlijke Rijksdienst uit de Minis terraad terzake zal beslissen. Niet alle honden vinden het borstelen van hun vacht prettig. OriOmrks atle uitingen van misnoegen zal het voor hun gezondheid toch moeten gebeuren. Engeland. De uitslag van de vreemde verkiezing in de Daily Herald is heden ochtend op de voorpagina van het blad gepubliceerd. Vóór het huwelijk van Margaret stemden 67.907, tegen 2.235. AARDIJK 17 te Hamburg. ALCYONE 17 te Hamburg. ALHENA 17 van Las Palmas n. Rott. ALIOTH 17 te Rio Janeiro. ALTAIR p. 17 Ouessant n. Antwp. ALPHACCA 17 te Norfolk. AMERSKERK 17 van Singap. n. Hongkong. AMSTELDIEP 17 te Quebec. AMSTELDIJK p. 16 Malta n. Alexandrië. AMSTELVAART p. 17 Anticosti n. Rott. APPINGEDIJK 17 n.m.—18 te Rotterdam. ARGOS 17 te Famagusta. ARENDSKERK 16 v. Dumaquette n. Singap. ATLAS p. 17 Finisterre-n. R'dam. BANTAM 16 van Priok, 18 te Singap. BARENDRECHT 17 bij Finisterre op sleep touw, roerschade. BINTANG 17 te Cebu. BLITAR p. 17 Djeddah n. Aden. BLOEMFONT. p. 17 St. Helena n. Kpst. BLIJDENDIJK 17 te Antwerpen. BOISSEVAIN 16 van Kobe n. Hongk. BOSCHFONT. p. 17 Massawa n. Suez. BOSKOOP 17 te Aruba. BRITSUM 17 te Bombay. CALT. NEDERL. 17 te Rott., 18 n. Sidon. CAMPHUYS 17 nm. 18 te Inobonto. CHAMA 17 te Bahrein. CORYDA 17 te Singapore. DONGEDIJK p. 17 Finisterre n. Cartagena. DUIVENDR. 16 van Dakar n. Koko. EEMDIJK p. 17 Bermuda n. Havana. EEMLAND 16 te Amsterdam. EOS p. 17 nm.—18 Gibr. 19 te Oran. ESSO p. 17 Azoren n. R'dam. ESSO HAAG p. 17 St. Eustatius n. Aruba. ESSO R'DAM 16 van Aruba n. Landsend. ETREMA p. 17 Rasalhad n. Rastanura. FELIPES 17 nm. te Priok. FLEVO 16 van Bari, 18 te Triest. GAASTERKERK p. 17 Perim n. Rott. GAROET 17 te Port Swettenham. GOUWE p. 16 nm. Gotland n. Amst. GROTEKERK 17 van Teneriffe n. Amst. HATHOR 17 nm.18 te Lissabon. HECUBA 17 te Cartagena. HEELSUM 17 nm.—18 te Néw Orleans. HELDER 17 nm. te Gent. HESTIA 17 te Tampa. HOOGKERK 17 van Suez n. Japan. ILIAS 17 te Amsterdam. ILOS P. 17 Casquets 18 te Antw. INDRAPOERA 17 nm.18 te Surabaja. JAPARA KPM 16 van Surab. 18 te Makas. JOH. v. OLDENB. p. 17 nm. Kp. Guardafui. JUPITER 17 te Izmir. ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gymn., 7.30 ge wijde muziek, 7.45 Morgengebed. 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw, 9.35 amus.muz., 10.00 kleuters, 10.15 gram., 11.00 zieken, 11.45 kamerkoor, 12.00 An gelus, 12.03 gram., 12.30 land- en tuinb.- meded., 12.33 Musette-ok. en sol., 12.55 Zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 amus. muz. en solist, 14.00 boek, 14.10 pianospel, 14.20 gram., 14.40 gemengd koor, 15.00 kron. van letteren en kunsten, 15.40 har- monie-ork., (tussen 16.00 en 17.45 Ronde van Frankrijk), 16.00 gram., 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans, 17.00 jeugd, 17.00 lichte muziek, 18.15 journa listiek weekoverz., 18.25 amus.muz., 18.45 buitenl. correspondenties, 19.00 nieuws, 19.10 lichte muz., 19.20 pari. overz., 19.30 gram., 20.30 „Lichtbaken", 20.50 Ronde v. Frankrijk. 21.00 amus.muz., 21.45 Holland Festival 1953: koorconc., 22.30 Wij luiden de Zondag inl, 23.00 nieuws, 23.15 nieüws ln Esperanto, 23.22 Radiophilh. ork. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.13 gram., 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.55 vrouw. 9.00 gymn. V. d. vrouw, 9.10 gram. VPRO: 10.00 causerie, 10.05 Prot. pr. VARA: 10.20 v. d. arb. in de continubedrijven, 11.30 Zuid-Amerik. pianomuz., 12.00 gram., 12.33 orgelspel, 13.00 nieuws, 13.15 Promenade-ork., 13.50 weekjourn.. 14.20 gevar. muz., 14.45 muz. caus., 15.05 Sallands progr., 15.30 caus., 15.45 Holland Festival: Residentie-ork., 16.45 sport, 17.00 gevar. muz., 17.30 Jeugd, 18.00 nieuws en comm.. 18.20 mannenkoor, 18.40 mil. rep., 19.00 artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 causerie, 19.40 causerie, 19.55 causerie. VARA: 29,00 nieuws, 20.05 gram- 20.15 sprookje met muz., 21.15 soc. comm., 21.30 dansmuz., 22.00 hoorspel, 22.30 Weense muz., 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND, BBC home service, 330 m.: 14.00 ork.conc., 14.30 dansmuz., 18.30 lichte muz. BBC light progr., 150 en 247 m.: 12.15 dansmuz., 16.20 mil. ork., 18.35 variété-or„ 20.30 concert-ork., 22.15 dansmuziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. 309 m.: 12.00 lichte muz., 15.00 volkslie deren en -dansen, 20.00 operamuz., 21.00 schlagers, 22.40 dansmuz, 0.15 dansmuz. FRANKRIJK, nationaal programma. 347 m.: 12.30 ork.conc.. 14.17 ork.conc., 16.55 kamermuz., 19.00 klass. muz., 20.02 lichte muziek. BRUSSEL, 324 m.: 13.15 Vlaamse muz., 17.10 accordeonmuz., 23.00 dansmuziek. 484 m.: 12.10 lichte muz., 16.30 lichte muz., 17.15 lichte muz., 22.30 dansmuz., 23.00 dansmuziek. ENGELAND. BBC European Service. Uitz. voor Nederland: 17.00—17.15 En gelse les voor beg. (op 224, 42, 31 en 25 m.). 22.0022.30 nieuws. Spiegel v. d. week. Sportjournaal (op 224 en 49 m.). WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. Extra uitzending Nederlandsê Televisie Stichting: 14.25 tot 17 uur recht streekse reportage van het internatio nale gymnastiekfestijn „De Gymnast- rade" te Rotterdam uit het Sparta- stadion. KARIMUN 17 te Amsterdam. KEDOE p. 17 Sabang n. Djeddah. LARENBERG 17 te Cyprus. LEMSTERKERK 16 te Amsterdam. LIMBURG 16 van Singap. n. Madras. LISSEKERK p. 16 Kreta n. Antwp. LOENERKERK p. 17 Pt. Sudan n. Suez. LUCITA 17 te Stanlow. LUNA 16 te Rotterdam. MAASDAM 17 van Cobh n. New York. MANOERAN 17 te Djeddah. MARKEN p. 17 Gibr. n. Bone. MENTOR 16 van Piraeus n. Lissabon. MIDAS 16 van Gibr. 18 te Alicante. MITRA 16 te Liverpool. MY ONI A p. 17 Cyprus n. Berre. NIEUW HOLL. p. 17 Kp. York n. Sydney. NOTOS 17 van R'dam n. Valencia. OPHIR 17 nam. te SingaDore. PAPENDR. p. 17 Finisterre n. Pt. Said. RIOUW 16 rede Bombay t. anker. RITA 16 nm. van Bangkok n. Pladju. RIJNDAM 16 van New York n. R'dam. RONDO 17 te Belawan. SALATIGA 17 te Singapore. SALAWATI 17 van Amst. 18 te Hamb. SALLAND 16 van Santos n. Montevideo. SCHERPENDRECHT 17 te Pto. La CrU*- SIBAJAK p. 16 Kreta n. R'dam. SLAMAT p. 17 Kreta. 18 te Pt. Said. STAD R'DAM 17 van Narvik n. New Port. TABINTA p. 17 Kp. St. Vinct. n. A'dam. TARAKAN p. 17 Finisterre n. Algiers. TEIRESIAS 16 van Priok, 18 te Singap. TJIBADAK 16 van Priok, 18 te Singap. TJISADANE 17 te Singapore. TRITON 16 van New York n. Curasao. TROMPENBERG 17 nm.—18 te Havre. VAN HEUTZ 17 te Nagoya. VAN RIEBEECK 17 te Surabaja. VAN SPILBERGEN p. 17 Kp. St. Vine, naar Rotterdam. WATERMAN p. 17 Kp. Race n. Havre. WONOSARI p. 17 nm. Perim n. Pt Sudan- WOENSDR. p. 17 Kreta. 18 te P. Said. IJSSEL 17 nm. te Algiers, ZEELAND 16 van Madras n. Calcuta ZEELAND 16 van Madras n. Calcutta. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam verzoekt plaatsing van het volgende bericht: Aan bezoekers van de voetbalwed strijd EindhovenR.C.H., welke Zater dag a.s. te 17.00 uur in het Feijenoord- stadion te Rotterdam zal worden ge speeld, wordt aangeraden hun route naar het stadion te nemen via de Maas tunnel. De Maasbrug (Koninginnebrug) wordt die dag namelijk gedurende de volgende tijden voor het scheepvaart verkeer geopend: 15.10—15.30 uur, 16.44—16.59 uur, 18.39 18.51 uur en 20.09—20.29 uur. Bij werkzaamheden in de F. L. OS- sendorpschool aan de Wijk aan Zeeëi" weg te IJmuiden-Oost is de 58-jarig® arbeider H. B. uit Haarlem door eed ijzeren balk getroffen. De balk werd door een gat naar beneden getakeld ed moest onder het plafond bevestigd worden. Plotseling kwam de balk snel ler naar beneden dan de bedoeling was- De betreffende arbeider, die op eed kast stond, werd tegen de grond gesme ten en moest met een wervelfractuur door de ongevallendienst naar het A»' tonius-ziekenhuis worden vervoerd- Twee andere arbeiders liepen slecht8 lichte verwondingen op. Gisteravond is van Schiphol na*"" Curacao vertrokken de voorzitter vS de Regeringsraad van de Nederlands» Antillen, mr. dr. F. Da Costa Gome2 die een kort bezoek aan ons land he*» gebracht voor het voeren van bespr*' kingen over enige zaken betreffende d» Nederlandse Antillen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 6