Nieuwe onrust in bezet Oost-Europa RUSLAND STUURT VOEDSEL EN HONDERDEN TANKS S.E.D. wordt gezuiverd van soc.-democratische elementen Grotewohl's positie bedreigd Bestandsbesprekingen weer tot morgen uitgesteld Belgische Kamerleden toch met vacantie Verstaan wij elkaar nog? KINDEREN FINALY naar een geheime verblijfplaats Snip en Snap als portier Tot hoofd en hart Eén schoolklas met 15 t.b.c.-gevallen Poolse priester in Engeland vermist Z.-Koreanen blijven in de aanval Churchill voelt rich al beter Dulles: Wie geeft mij een garantie voor de houding van China?" Amerika houdt zich afzijdig Militair gesprek met Joegoslavië Frans luchtleger verrast Langson Oppositie tegen arrestatie van Baskische priesters Het weer ZATERDAG 18 JULI 1953 77sfe JAARGANG No. 25737 Door communisten ontvoerd Nog niet alles herwonnen Nieuw rood offensief verwacht Accoord over Duitse oorlogsmisdadigers? Brit-Egyptisch geschil Chinese nationalisten trekken weer terug Regering legt het af tegen Van Cauwelaert Koel zomerweer met enkele buien De verdediging van het Midden-Oosten Eén Arabisch leger? Gevoelige klap voor Vietminh Straaljager in brand na noodlanding Piloot redt zich per parachute Bommenwerpers botsen op elkaar LEDEREN KLEDING O Norodom. Sihanoek, die De gemeenteraad van Uden heeft een extra crediet van 2000.beschikbaar ge- steld voor een bevolkingsonderzoek op t.b.c. door de stichting S.O.T.U. te Breda. Dit onderzoek acht het gemeentebestuur noodzakelijk na de recente ontdekkingdat in één klas van de lagere school veertien leerlingen èn de onderwijzer aan tuberculose lijdende waren. Tussen 20 en 25 Juli zullen de schoolkin deren onderzocht worden en in het najaar de volwassenen. Hft officiële Oostduitse blad „Neues Deutschland" heeft gisteren aangekondigd, de communistische S.E.D. zal worden gezuiverd van sociaal-democratische arbeiders, die zich in de rijen van de partij verschuilen. Jaren geleden, aldus het klad, zijn sociaal-democraten de S.E.D. binnengedrongen en op 17 Juni verbonden ZlJ zich met fascistische en imperialistische provocateurs om de regering aan te ballen. Waarnemers in West-Duitsland gelo- *'en. dat de jacht op de sociaal-demo craten verband houdt met het ontslag ai de Oost-Duitse minister van Justi- •jle. Max Fechner. Fechner was een van de twee voormalige sociaal-democraten, die nog zitting hadden in de Oost- Duitse regering. De ander is premier i'o Grotewohl. Tegelijk met de drei- êing van nieuwe zuiveringen komen op j erscheidene plaatsen in Oost-Duits- jand hernieuwde stakingen op. Berich ten uit West-Berlijn melden, dat ruim j8® Russische tanks de Oostelijke sec- °r van de stad zijn binnengetrokken. Volgens de berichtendiensten van ®nti-communistische organisaties in West-Berlijn heeft de nieuwe Oost- Duitse minister van Justitie, Hilde "enjamin, opdracht gekregen proces- 5en tegen de aanvoerders van de op hand van 17 Juni voor te bereiden. 5;en van deze diensten deelde verder Jkee, dat de zoon en de schoondochter van Max Fechner, de ontslagen voor ganger van Benjamin, zijn vrijgelaten. *echner zelf zou nog onder arrest zijn. bi West-Berlijn zijn gisteren opnieuw berichten ontvangen over onrust te fcrfurt, Dresden, Dessau en Halle, waar Arbeiders vrijlating van stakers eisen klagen over slechte voedselrantsoe nering. Men neemt aan, dat ook. in "hdere Oost-Duitse steden Russische ^anks zijn samengetrokken om nieuwe ^geregeldheden te voorkomen. pe communisten voeren op het ogen- ^'k een intensieve campagne om de t JM-Duitse bevolking er van te over- 'Sen, dat zij het Amerikaanse voed- eA niet nodig hebben. Hun officiële t,v.UWs,6entschaP A.D.N. meldde, dat vrachtsehepen met 1700 ton boter Uit xtusland in Oost-Duitse havens zijn binnengelopen en dat grote hoeveelhe den voedsel aankomen uit Polen, Chi- Pater Borynski, een katholieke gees telijke van de Poolse gemeenschap in "e Noord-Engelse stad Bradford, wordt sedert Maandag vermist. Men neemt ®an. dat hij is ontvoerd door „vijanden van de geestelijken en de kerk in ons puid", aldus Czorni, de hoogstgeplaat- ste geestelijke in het Engelse graaf- schap Yorkshire. Czorni zeide te vre- Zen, dat men pater Borynski niet le- Vend weer terug zal zien. Pater Borynski verdween na twee maal te zijn opgebeld. Aan het einde Van het laatste gesprek heeft men Bo rynski horen zeggen „goed ik kom nu". Volgens waarnemers in Tokio zijn de geallieerde opperbevelhebber, generaal Mark Clark, en de geallieerde regerin gen het er over eens, dat de Verenigde f'Mes niet voortdurend in het defensief a'innen blijven, terwijl hun troepen bloot "'aan aan krachtige en grootscheepse ®anvallen van de communisten. Het te genoffensief van de Zuid-Koreanen, dat ®eh antwoord was op de aanval van tien ®°hununistische divisies langs de rivier 7®. Poekhan, blijft zich voorspoedig ont wikkelen. Veertien strategische heuvels Werden heroverd, maar de Zuid-Korea- ?en zijn er nog niet in geslaagd om al et verloren terrein te herwinnen. Geallieerde vliegtuigen wierpen gis pen ongeveer 700 ton bommen op de Vmnese stellingen aan het centrale v °nt. Het aantal gewonden bij de ge- stuiten op de grond is zo groot, dat ?ten voor hun vervoer zelfs vliegtuigen j?eft ingeschakeld, die anders alleen 'enst doen voor vrachttransporten. De ornmunistische radio van Pjongjang "eldde, dat de Noordelijken aanvallen an twee geallieerde divisies aan het ostelijk front hebben afgeslagen. Zij «enen daarbij twee geallieerde batal- ns te hebben vernietigd. h^stnier Churchill die thans rust wordt weer iets sterker. Hij zal airect deelnemen aan het parlemen- aire debat over buitenlandse zaken, dat if6 volgende week zal worden gehouden. ~e waarnemende premier Butler, zal "et hem overleggen voor het debat. na en andere satellietlanden. Toch blijft de belangstelling van de Oost- Duitse bevolking voor de „voedsel- markten" in West-Berlijn zeer groot. De burgemeester van West-Berlijn, professor Reuter, heeft voor de radio bekend gemaakt, dat iedere Oost-Duit ser binnenkort maandelijks gratis le vensmiddelen kan krijgen in West-Ber lijn voor een waarde van vijf mark. De voorbereidingen daartoe zijn on middellijk ter hand genomen. Alleen levensmiddelen met een hoge voedings waarde zullen worden uitgereikt. Men hoopt ongeveer 1 millioen Oost-Duit sers van dergelijke kosteloze voedings middelen te kunnen voorzien. Tot de aankomst van voorraden uit Amerika de eerste zending is onderweg met de „American Inventor" zal men het gratis voedsel onttrekken aan de voor raden, die uit voorzorg tegen een even tuele Russische blokkade zijn aange legd. Op zijn reis door Zuid-Oost-Azië is minister Luns aangekomen in New-Delhi, de hoofdstad van India. Op het vliegveld werd de minister begroet door de Nederlandse ambassadeur baron Van Pallandt. De wapenstilstandscommissie op Ko rea heeft vandaag op verzoek van de hl oordelijken besloten de plenaire bij eenkomst uit te stellen tot morgen, in tussen hebben de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles -en zijn onderminister Robertson gisteravond voor de televisie verklaara dat de V.N. bereid zijn tot het sluiten van een eervolle vrede, maar dat zij als de Noordelijken oorlog willen, ook daar voor zijn geprepareerd. De Noordelijken zijn momenteel weer bezig de geallieer de linies af te tasten op zoek naar zwak ke plekken. De communisten hadden gisteravond de Westelijke verbindingsofficieren een verzoek overhandigd om de plenaire zitting der bestandsdelegaties tot Zon dag te doen uitstellen. Zij voerden hier een aantal administratieve redenen voor aan, maar de correspondent van radio- Peking deelde later mee, dat het uitstel veroorzaakt was doordat de geallieer den niet voldoende waarborgen hadden gegeven voor een neutrale houding van Zuid-Korea wanneer het tot een be stand zou zijn gekomen. Foster Dulles noemde de eis voor geallieerde waarborgen voor Zuid-Korea in zijn gisteravond gehouden televisie rede belachelijk. „Ik wilde dat iemand mij garandeerde, dat de communistische In kringen, die in nauw contact staan met het West-Duitse Bureau voor Vei ligheidszaken, wordt vernomen, dat de Amerikaanse regering binnenkort een bevredigende regeling" van de kwes tie der Duitse oorlogsmisdadigers be kend zal maken. Het bezoek van het hoofd van ge noemd bureau, Blank, aan Washington zou veel hebben bijgedragen tot deze regeling, waartoe de ministers van Bui tenlandse Zaken van de Westelijke .Grote Drie" zouden hebben besloten. In gezaghebbende kringen te Washing ton wordt bevestigd dat binnenkort een communiqué over de kwestie tegemoet kan worden gezien. Over de aard van de regeling wilde men zich echter niet uitlaten. regering in China zich goed zal gedra gen", voegde hij er smalend aan toe. Onderminister Robertson, die de onder handelingen heeft gevoerd met Presi dent Rhee van Zuid-Korea, deelde mee dat het zijn opdracht was Rhee ervan te overtuigen, dat de V. S. en Zuid- Korea hetzelfde doel dienden, zij het met andere middelen. Hij deelde mee, dat de V. N. de na het sluiten van een bestand te houden politieke conferentie zouden beëindigen, wanneer de Noor delijken deze ongemotiveerd zouden willen rekken. Uit de berichten van het front blijkt, dat de Noordelijken thans in de Ooste lijke sector de geallieerde linies aftas ten op zoek naar zwakke plekken. Dit gaat gewoonlijk vooraf aan een groot scheepse aanval, zodat men in kringen van het V. N.-hoofdkwartier een nieuw rood offensief verwacht. sinds enige tijd is teruggekeerd uit zijn vrijwillige „verbanning" in Siam, heeft de „mobilisatie van de levende krachten van de naite Cambodja" afgekondigd. Zelf heeft de jonge vorst zich belast met de leiding van de troepen. Aan het hoofd van zijn troepen trekt hij te paard door de overstroomde vlak te van Kralanh Loeong. In bevoegde kringen te Cairo is ver klaard, dat de Ver. Staten zich niet in het Brits-Egyptische geschil zullen men gen. De Amerikaanse ambassadeur in Cairo had de Egyptische ministers op de hoogte gebracht van de resultaten der conferentie te Washington, doch geen bepaalde voorstellen ter regeling van het geschil naar voren gebracht, aldus ver klaarde men. Berichten in Egyptische bladen over een plan van vier punten van het Amerikaanse ministerie van Buitenland se Zaken werden in deze kringen tegen gesproken. De Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk hebben Joegoslavië uitgeno digd militaire afgevaardigden naar Washington te zenden voor besprekin gen over „kwesties met betrekking tot de militaire bijstand''. Van gezagheb bende zijde in Washington is verklaard dat Joegoslavië de Westelijke uitnodi ging heeft aanvaard. Ofschoon de voor gestelde besprekingen geen verband zul len houden met de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie, waarvan Joegosla vië geen lid is, achten militaire deskun digen het onvermijdelijk, dat het land nu nauwer betrokken wordt bij de Eu ropese strategie van de NATO. Het ministerie van Defensie van Na tionalistisch China heeft gisteren bekend gemaakt, dat nationalistische strijd krachten, die op het eiland Toengsjan waren geland, zich weer hebben inge scheept. Donderdag werd gemeld, dat het eiland in een onverwachte aanval van het eiland Quemoy uit werd ver overd. (Telefonisch van onze correspondent) BRUSSEL, Vrijdagavond. Voorzitter Van Cauwelaert heeft van daag de Belgische Kamerleden met va cantie naar huis gestuurd na te hebben voorgesteld de Kamer opnieuw bijeen te roepen op zijn vroegst tegen 15 Sep tember en uiterlijk 6 October. De rege ring is er aldus niet in geslaagd het verdrag van de Europese Defensie Ge meenschap nog voor het reces te doen ratificeren. Zij heeft daarentegen wel een succes geoogst in de bijzondere Kamercommis sie, die Donderdag met 17 stemmen (C.V.P. en Liberalen) tegen 7 (Socialis ten) het ontwerp-verdrag heeft goedge keurd. Kamervoorzitter Van Cauwelaert, die, zoals bekend, de Europese Defen sie Gemeenschap niet in zijn hart draagt, heeft zijn beslissing gemotiveerd onder verwijzing naar de onmogelijkheid een zo belangrijke kwestie in enkele dagen af te wikkelen. De regering had gehoopt de steun van de Liberalen te krijgen door bepaalde toezeggingen inzake de Grondwetsherziening. Deze laatsten heb ben nu echter nogmaals laten weten dat zij hun medewerking niet zullen verle nen indien de herziening van de Grond wet niet zeer spoedig ook in de Senaat wordt aanhangig gemaakt. De Senaat komt normaal pas in November bijeen en het ^iet er niet naar uit, dat de senatoren veel haast zullen tonen bij de bespreking van de E.D.G. resp. bij de Grondwetsherziening, gesteld tenminste, dat de regering deze laatste bij de hoge vergadering aanhangig maakt. Mensen vol haat en venijn bijten vaak heel diep. J (Van onze weerkundige medewerker) Gisteren werden wij verwend met temperaturen van 22—24 gr. C., welke de laatste twee weken niet waren voor gekomen. Toch zijn deze temperaturen nog steeds niet zomers. Een oude de pressie ligt nog over Engeland, maar trekt nu in de richting van Noorwegen weg. Toch kan deze depressie nog aan leiding tot enkele regen- of onweers buien geven. Morgen komt ons land geleidelijk onder invloed van een rug van hoge luchtdruk, die de buienkans doet afnemen. Er is morgen ook meer zonneschijn mogelijk, maar door aan voer van lucht van zee mag nog steeds geen belangrijke temperatuurstijging worden verwacht. Er is na morgen een langzame verbetering te verwachten, die zal voortduren tot een nieuwe Oceaandepressie, die boven de Oceaan nogal activiteit aan de dag legt, tot West-Europa zal zijn doorgedrongen. Volgens het te Beiroet verschijnende blad „L'Orient" hebben Egypte, Jorda nië en Irak aan de andere Arabische staten de vorming voorgesteld van één Arabisch leger ter sterkte van 23 of 24 divisies. De defensieraad van de Arabi sche Liga zou, in afwachting van een beslissing over dit voorstel, zijn verga dering hebben uitgesteld. Volgens „L'Orient'» heeft Egypte voorgesteld het hoofdkwartier van dit ene Arabische leger te vestigen in Suez. Ruim vijfduizend Franse parachutisten hebben zich gisteren bij verrassing meester gemaakt van de stad Langson, 150 km. ten Noord-Oosten van Hanoi en dicht bij de grens van Indo-China met de Chinese provincie Kwangsi. Drie jaar geleden moesten zij de stad overge ven aan de legers van de communisti sche Vietminh. Sindsdien is Langson het centrum geworden voor de aanvoer van hulpvoorraden uit communistisch China. Volgens de Fransen kreeg de Vietminh via Langson elke maand 3000 ton oorlogsmateriaal. Aan de operaties, die werden begun stigd door uitzonderlijk goed weer, werd deelgenomen door meer dan hon derd Dakota's, jachtvliegtuigen, bom menwerpers en „vliegende verhuiswa gens". Volgens de eerste berichten ont moetten de parachutisten weinig tegen stand. Zij lieten onmiddellijk alle brug gen, die over de rivier Kycna naar Chi na leiden, in de lucht vliegen, bliezen alle munitievoorraden op en vernietig den verder nog 5000 ton materiaal, waaronder duizend automatische gewe ren. De overval is, naar men verwacht, een zware slag voor de communisten, c'ie juist in Langson een belangrijk deel van hun voorraden hadden geconcen treerd, die bestemd zijn om te dienen bij het offensief na afloop van de regen tijd, in October. Na volbrenging van hun opdracht zullen de Franse parachutisten zich over een afstand van honderd ki lometer een weg moeten banen door vijandelijk terrein om weer in hun eigen linies terug te keren. Gistermiddag ongeveer half vier heeft een straaljager van de vliegbasis Volkel wegens motorstoornis een noodlanding moeten maken onder Heesch (N.-Br.). De piloot Snijders uit Kerkrade wist zich vóór de landing per parachute uit het toestel in veiligheid te stellen. Hij verkeert in goede welstand. De straaljager is uitgebrand. Vóór de noodlanding had de piloot nog twee extra-benzinetanks weten af te werpen. Op dertig kilometer van de Ameri kaanse luchtbasis Williams (Arizona) zijn gisteren twee bommenwerpers van het type B-50 bij helder weer in de lucht met elkaar in botsing gekomen. Het ene toestel stortte neer, waarbij acht inzittenden om het leven kwamen. De vier overige inzittenden wisten zich met hun valscherm in veiligheid te brengen. Hef andere vliegtuig werd licht-bescha- digd en slaagde er in op de luchtbasis te landen. (Van een bijzondere medewerker) In onze sociale organisaties, zowel die van de arbeiders, als van de mid denstanders en boeren, worstelt men met het vraagstuk der belangstelling. De klacht is vrijwel algemeen dat de „mas sa" zich niet voor dieper liggende pro blemen waarmee „de organisatie" te kampen heeft, interesseert En de mid delen die worden gebruikt om die be langstelling weer wat te trekkn, als cul turele omlijsting van de ontwikkelings avonden, een attractieve verloting e.d. gaan hopeloos langs de kern van de zaak. Ofwel deze middelen zijn zelfs niet in staat het beoogde doel, veel gro tere opkomst voor de vormingsavonden, te bereiken ofwel men komt alleen om de bijkomstigheid. De oorzaken van deze nog steeds dalende belangstelling (bij de massa wel te verstaana zijn veis en zeer onderscheidene. Maar een der voornaamste daarvan is toch wel het feit, dat de wezenlijke beslissingen over het materieel welzijn van het individu worden genomen in colleges waar de massa practisch geheel buiten staat: Stichting van de Arbeid, Sociaal Econo mische Raad, Gemeenrchapoeb'jk Ad ministratie Kantoor en de talrijke sub organen van al deze moderne insti'uten, waarvan men noch d? wezenlijke bete kenis kent, noch de taal verstaat die er wordt gesproken. De feitelijk0 verte genwoordigers van de werknemers en de andere groepen hebben deze nieuwe taal geleerd in de school van het leven. Er is geen handboek waarin men de taal- en s'ijlregels van dit nieu we jargon kan vindei. Men moet er in groeien en eerst met verloop van jaren heeft men het zich eigen kunnen maken om zich een klein beetje gemakkelijk in dit „dwaalduin van de taaltuin" te kun nen bewegen. Het grote gevaar van de ze .taalkundige" ontwikkelingsgang is dat zij die er zich vlot van weten te be dienen het niet weten terug te vertalen zó, dat de massa het verstaat. En wie gaat er graag naar een film kijken die, uitgesproken in een vreemde taal, niet voorzien is van Nederlandse onder schriften. Nu heeft een stuk leven, samenge perst in een film altijd nog het aantrek kelijke van het concreet kunnen waarde ren van althans iets. Moet men de „maatschappelijke levensroman" zelf proberen te volgen, dan kost dit op zich een enorme inspanning. Men moet zpn dagblad goed bijhouden, zijn vakbladen incluis, men moet op vergaderingen ko men luisteren, men moet in het bedrijf met open oren en ogen leven. Maar zie, als dan die dag- en vakbladen een taal schrijven die de massa niet verstaat, als dan de volksleiders op vergaderin gen hun redenering bouwen op wel haast onbekende begrippen, verwacht dan in 's hemelsnaam niets anders dan wat ons wel eens in e?n buitenlandse bioscoop is overkomen: tien minuten boeiden ons de bewegende fotografieën en daarna dommelden we heerlijk weg in de warme atmosfeer van de duister® zaal. (Zie vervolg op pag. 9) De kinderen Finaly zijn wegens de ongezond-grote belangstelling van het publiek, met goedvinden van hun tante, naar een andere verblijfplaats overge bracht. Zij bevinden zich echter nog in Frankrijk en zullen het land ook niet verlaten in de nabije toekomst. Doordat de politie-autoriteiten te elfder ure de vijf Baskische priesters hebben vrij ge laten, die bij de ontvoering der kinde ren betrokken waren, is de protestde monstratie, die morgen in Bayonne zou worden gehouden, afgezegd. Er heerst momenteel in Frankrijk een sterke oppositie tegen de arrestatie der priesters. Mevrouw Rossner heeft na mens de familie der kinderen Finaly haar afkeuring uitgesproken tegen deze gang van zaken. Bovendien is er een burgercomité gevormd tot „verdediging van de individuele vrijheid tegen anti religieus fanatisme". Pater Gabèl, de hoofdredacteur van „La Croix" schreef dezer dagen, dat „het priesterlijk ambt het algehele vertrouwen eist van de mensen die daartoe hun toevlucht ne men." Pater Gabèl is van mening dat iedere handeling, waartoe de priester zich in zijn priesterlijke hoedanigheid laat leiden, nooit het onderwerp mag zijn van een gerechtelijk onderzoek. De vijf Baskische priesters hadden zich in gelijke zin uitgelaten vóór zij voor de rechter-commissaris werden geleid. In een scherpe verklaring stellen zij, dat men tracht de priester in dis- crediet te brengen. Zowel de vertegen woordigers van de kinderen Finaly, als die van de Katholieke Kerk zijn van mening, dat de zaak ten einde is, nu de kinderen terecht zijn en er over eenstemming is bereikt tussen de par tijen. Zij zullen dan ook niet toestaan, dat het incident zal worden uitgebuit voor doeleinden die buiten de zaak zelf staan. De pastoor van Bayonne heeft toege geven, dat hij de kinderen met hun eigen instemming overigens naar Spanje heeft gebracht destijds. Hij wei gerde echter te zeggen hoe een en an der was verlopen. De rechter-commis saris heeft de pastoor daarop tot hoofd schuldige aangewezen, hetgeen de pas toor wel verwacht had. Hij vroeg zich wel af hoe de politie vijf maanden lang heeft moeten zoeken om een geheim te achterhalen, dat ieder van zijn parochia nen al lang kende. Voorts verklaarde ftij onaangenaam getroffen te zijn door de methode van de politie om de kinde ren tijdens het onderzoek onder zware druk tegen hem te laten getuigen. Advertentie „Dat brengt nog méér op per avond dan op de planken", constateerden Piet Muyselaar en Willy Walden gisteravond heel tevreden bij de première van hun nieuwe Snip en Snap-revue. Zij namen in portiersuniform bij de ingang „fooitjes" in ontvangst ten bate van het Fonds voor Ontspanning van Oor logsinvaliden. De oogst van een half uur werk was f 120.Bovendien waren alle bezoekers in goede stemming, want de nieuwbakken portiers in hun stra lende uniformen gaven voor elke gift een geestigheid terug. Op de foto ziet men rechts Piet Muyselaar en links Willy Walden. (Tot Zondagavond) Aanvankelijk nog vrij veel bewol king met plaatselijk enkele regen- of onweersbuien* maar morgen overdag over het algemeen vrij zonnig weer met alleerj, in bet binnenland kans op een enkele bui. Zwakke tot mati ge Westelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. Zondag: Zon: 4.4220.49. Maan: 14.09—23.14. Maandag: Zon: 4.4420.48. Maan: 15.23—23.36. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 25, telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 1. J. \fj. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. wnd. hoofdredacteur: W. van Williga NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1