NEVILLÜTDUKE in de Hunter de sensatie van het vliegfeest Geluidsbarrière na aanvankelijk vergeefse poging opnieuw doorbroken Nederlanders demonstreren nieuwe stunts Spannende momenten bij groepsparachutesprong Partijlijn in Oost-Duitsland weer strak aangetrokken Zes gearresteerde Nederlanders terug uit Indonesië Kunstig stuntv lieden boven Soesterberg Hazenstunts op de vlieghei Meesterlijke solos van Sonderman O.-Java veilig Dat had V moeten zien! Ir. Haveman terug uit Canada Secretaris der S.E.D. uit de partij gestoten Wordt Pieck vervangen Nederlandse H.C.: Ongerustheid over beperkte overmaking gelden „Beatrixvloed"? Werkgroep wereldgezond heidsorganisatie te Amsterdam Atoombommenwerpers imponeren publiek ■s Ned. emigranten maken het zeer goed Benoemingen NIEUWE ZUIVERING OP KOMST Eerste DC-6a Liftmaster Dinsdag op Schiphol Nog een pand voor de televisie? Na 3H jaar gevangenschap T MAANDAG 20 JULI 195b PAGINA 3 «MMS» \^YASlREMGr/ pURt (Van onze speciale verslaggever) Het publiek op de kilometers lange front- en eretribune heeft Zaterdagmiddag dè sensatie beleefd van het vliegfeest °P Soesterberg. Aan het einde van een weergaloze demon stratie met 's werelds snelste straaljager, de Hunter, maak te de beroemde Britse invlieger Neville Duke vanuit het midden van het vliegveld een scherpe bocht naar rechts. Met grote snelheid kwam hij daarbij op enkele tientallen meters hoogte uit een duikvlucht aanvliegen in een strakke 'ijn, die op korte afstand evenwijdig liep met de tribune, Waarop naast de Koningin, de Prins en Prinses Margriet hog talrijke vooraanstaande genodigden zaten. De toeschou wers, die na vier uur lang allerlei stunts te hebben ga degeslagen niet het minst verontrust werden door deze manoeuvre, ginger, geïnteresseerd staan; niet om de af stand van hooguit dertig meter nog te verkleinen, maar eenvoudig omdat de Hunter zo laag vloog, dat hij door publiek en tribune aan het gezicht werd onttrokken. Vol komen geluidloos naderde Duke met een snelheid, die de duizend km. per uur moet hebben overschreden. Kalm en belangstellend bleef men staan kijken, totdat de Hunter enkele meters gepasseerd was. Want eerst toen, er. even plotseling en onverwachts als een kanonschot, klonk, met een door de luchtdruk tevens voelbare klap, het gieren van de loeiende straalmotor het publiek in de oren. Vrijwel iedereen dook verschrikt in elkaar. „Was dat nu het door breken van de geluidsbarrière?", vroeg men elkaar. Maar zo bont had de 31-jarige oorlogsveteraan Neville Duke het niet willen, en trouwens nok niet kunnen maken. Hij had de toeschouwers „slechts" de gelegenheid gegeven Van zeer korte afstand te ervaren, dat bij een snelle straalja ger als de Hunter, het geluid van de motor na het vlieg tuig komt. terwijl het toestel zich in de start be vindt en nog maar net los van de grond is. Verder maakte hij een „tail-slide", waarbij hij zijn eenmotorige machine loodrecht laat stijgen, totdat de zwaarte kracht de motor overwint en het toestel met de staart omlaag weer naar de aarde terugglijdt, totdat Sonderman de machine weer recht trekt. Enkele se conden vliegt het vliegtuig dan in een flauwe bocht achteruit, totdat de motor de valkracht heeft overwonnen en de machine weer normaal rechtuit vliegt. Een Engelse vlieger, luitenant Busch, gaf met een Venom een aantal niet min der geslaagde solo-stunts ten beste. Op het NATO-vliegfeest is ook de no dige aandacht besteed aan de histori sche vliegtuigjes, waar de Supersoni sche snelheidsduivels van nu uit zijn voortgekomen. Een aantal dames en heren had zich in de fleurige costuums uit het begin van deze eeuw gestoken, alvorens zich te confronteren met een Franse „Demoiselle", waarvan de eer ste versie dateert u'it 1907. (Van onze speciale verslaggever) „Show-leider" Flinterman, de re- serve-majoor-vlieger, onder wiens leiding de voorbereidingen voor het vliegfeest op Soesterberg zijn ge troffen en die alle onderdelen als een legpuzzle in elkaar heeft ge past, had het programma uitstekend verzorgd: er was een adembene- nemende climax, die zijn hoogte punt vond in het voorvliegen van de Hunter, en er waren aardige te genstellingen, zoals de gecombineerde demonstratie van de nieuwe Super- Constellation van de K. L. M. en de ruim veertig jaar oude Caudron, een anderhalf-dekker met vier wie len en een ingewikkeld samenstel van buizen en draden, een histori sche machine, die bij minder feeste lijke gelegenheden in het Parijse Luchtvaartmuseum te bezichtigen is. Maar het programma, dat ruim vier uur duurde, kon niet zo afwis selend zijn, of het publiek geraakte gaandeweg, gewend aan, de rolls, de loopings en de andere stuntfiguren, die met grote vaardigheid werden uitgevoerd. Als er omwille van de veiligheid eens een hiaat was in het programma, dan wendde men zijn blikken af van de vliegtuigen, om de stille strijd te volgen tussen een deel van het publiek en sur veillerende militairen van de Luchtmacht, die om beurten de luidsprekers van richting verander den, omdat deze apparaten enerzijds uiteraard zó moesten blijven staan, zoals uitermate deskundige lieden ze geplaatst hadden, maar ander zijds op sommige plaatsen absoluut niet verstaanbaar waren. En zo kon het ook op een gegeven mo ment gebeuren, dat het publiek op gewonden gebaarde niet naar de demonstraties in de lucht, maar naar een paar hazen op de vlieghei, die met veel kunst en vliegwerk het intensieve verkeer op de start banen uit de weg wisten te blijven en tenslotte waarschijnlijk in record-snelheid ijlings het ha zenpad kozen. Nee, het was niet het overschrijden van de geluidsgrens, maar op hen, die 'Ut evenement hebben meegemaakt, zal Vt ongetwijfeld meer indruk hebben ftmaakt, dan de twee korte, droge Mappen, die enige tijd later snel na elkaar uit de lichtbewolkte lucht klon- ®n" °p. dal moment was het wéér het ranke silhouet van de zilverkleurige Hunter, dat van ongeveer dertiendui zend meter hoogte langs de grijze ach tergrond van de wolken, omlaag kwam suizen. Voor de tweede maal die mid dag had Neville Duke getracht de ge luidsbarrière te doorbreken. De eerste keer kwam de Hunter alleen maar in een pijlsnelle duikvlucht over en ble ven de verwachte klappen uit. „Ik klim opnieuw naar 40.000 foot en zal het direct daarop nogmaals proberen", klonk daarop de stem van de flegma tieke Brit door de radio in de ver keerstoren. En om vijf minuten voor zeven Zaterdagavond, hoorden de ruim tweehonderd duizend toeschouwers, die °p het veld een plaatsje hadden gevon den, de vele duizenden die al in de ochtenduren een gunstig plekje gezocht hadden in de heide en langs bosranden Rondom Soesterberg, en vele omwonen den in een wijde omtrek de tweede po sing met succes bekronen. In zijn twee de duikvlucht had Neville Duke de snelheid van 1150 km. per uur over schreden! De Nederlandse Hoge Commissaris in Djakarta, graaf Van Bylandt, heeft in oen onderhoud met de pers over zijn bezoek aan Oost-Java medegedeeld, dat de veiligheidssituatie daar hem uitste kend leek. Deze veiligheid wordt door de Nederlanders in Oost-Java ten zeer ste op prijs gesteld, aldus voegde de Nederlandse H.C. er aan toe. De Nederlandse H.C. had naar hij Zei voorts ervaren, dat de recente Publicatie van plannen, toegeschreven San de Indonesische regering over het beperken van het overmaken van geld haar Nederland, grote ongerustheid beeft verwekt. Ik heb verscheidene on dernemingen bezocht, aldus de H.C., en sis men zo hoort wat deze ondernemin gen produceren, wat zij aan deviezen opbrengen en aan belastingen betalen, dan valt daarbij het bedrag, dat de plan ters overmaken, vrijwel weg. Zij, die in Dost-Java de deviezen verdienen, zijn Voor een belangrijk deel buitenlanders. De Hoge Commissaris zei ook getrof fen te zijn door de goede persoonlijke Verhoudingen tussen Indonesiërs en Ne derlanders. Deze zijn dikwijls veel beter dan de politieke verhoudingen zouden doen vermoeden. De voorzitter van de Unie van water- fchapsbonden, mr. J. W. W. van der Hoeven, heeft voorgesteld de stormvloed diet nameloos de geschiedenis te doen 'hgaan, doch hem te noemen de Beatrix- "loed, daar zij is samengevallen met de 'erjaardag van Prinses Beatrix. Een veertigtal leden van de werkgroep Ier Wereldgezondheidsorganisatie, die voor 'en tweeweekse bijeenkomst in Amster- latn verblijft, zijn Zaterdag door burgemees- er mr. Am. J. d'Ailly ten stadhuize ont vangen. Ee werkgroep dezer organisatie van de lenigde Naties vergadert in de Amster "arnse Universiteit, waar lezingen en be- 'Prekingen werden gehouden Rii -d -i v... ^ieKingen werden genouaen. -Bij de receptie heette de burgemeester de «sten hartelijk welkom, waarna de Austra- asche dr. Donald Buckle, die voor de orga nisatie verblijft houdt in Genève, en dr. pverDiijtt nouat in ueiieve, ri.r'vre Robin uit Lyon, enkele woorden van a"k spraken. »tio jCC'c;i van de werkgroep zijn afkom- uit 14 Europese landen. Van al de adembenemende stunts, die Zaterdagmiddag boven de bakermat van de Nederlandse militaire lucht vaart zijn uitgevoerd, waren de ver richtingen van de Hunter, de straalja ger, die in de nabije toekomst bij onze Koninklijke Luchtmacht de Meteor gaat vervangen, ongetwijfeld het meest spectaculair. Het vuurwerk van het Italiaanse Thunderjet-sjtuntteam moeüt er dit maal voor onder doen. De Italianen voerden een aantal kunstige stunts uit, doch hun slot-figuur, dat ze over genomen hebben van de wereldbe roemde Amerikaanse „Skyblazers", werd Zaterdag niet helemaal glad af gewerkt. Maar ondanks het feit, dat de berekening dit maal niet helemaal klopte waardoor twee van de elkaar van vier kanten midden boven het vliegveld kruisende straaljagers en kele seconden te laat over kwamen suizen, zal deze stunt bij menigeen in het publiek de adem op dat moment toch wel een ogenblik hebben doen stokken. Het Franse Ouragan-stuntteam, dat uit drie straaljagers bestond, bereikte met een nieuwe figuur een bijzonder aardig effect. Onmiddellijk na de geza menlijke start, scheidde de leider zich van de twee andere machines af, rnaar na een grote bocht haalde hij zijn beide partners weer in, waarbij hij ech ter in het midden van het veld in topsnelheid onder de veel lang zamer vliegende andere machines doorstoof. De piloot van de Mystère, een zusje van de Ouragan, dat echter pijlvleugels heeft en in vele opzichten haar voorgangster overtreft, had kenne lijk weinig zin zich druk te maken. Hij demonstreerde op overtuigende wijze de grote stijgsnelheid en de wendbaar heid van deze uitstekende Franse straal jager, maar deed verder geen poging de geluidsbarrière te doorbreken. Twee Nederlandse teams lieten een nieuwe stunt zien. De vier Meteors, ..Ruiten Vier" genaamd, demonstreerden de „Indian Rope Trick", waarbij de leider op de rug vliegt, de drie anderen normaal, en dat allemaal in een nauw sluitende, strakke formatie. Het Thun- derderj et-team voerde de „Bomstunt" uit, waarbij de straaljagers in formatie loodrecht omlaag duiken en op enige afstand van de. grond in vier richtingen uiteen schieten. Gerben Sonderman, de invlieger van de Fokker-fabrieken, gaf met een S-ll lesvliegtuig weer een aantal meester lijke solo-stnntdemonstraties. Hij begon met een kunststukje, waarmee hij in het buitenland op tal van vliegdemonstratles opzien heeft gebaard: een volledige roll, Belgische en Nederlandse parachutisten maken boven de Soesterbergse vlieghei hun sprong. derland, waarover heen gevlogen is, te zien hebben gekregen. Het weer, dat na een regenbui kort na drie uur plotseling opklaarde, heeft veel bijgedragen aan het welslagen van deze vliegdemonstra- tie, de grootste die ooit in Europa ge houden is. Groot was de belangstelling voor de massale parachutesprong van tweehon derd Belgische en veertig Nederlandse parachutisten. Een tweetal parachutes raakten in de lucht met de koorden in elkaar verward, maar ondanks de iets snellere val die daardoor onstond, kwa men de militairen zonder moeilijkheden op de grond. Naast de grote luchtparade van driehonderd straalvliegtuigen was het voorvliegen van de gigantische tienmotorige B-36, een Amerikaanse atoombommenwerper, en vijftien zes- motorige Amerikaanse straalbommen- werpers met pijlvleugels van het type B-47, het meest imponerende schouw spel dat de duizenden toeschouwers op en rond het vliegveld en ook vele an deren op verschillende plaatsen in Ne- Met .oorverdovend lawaai davert een formatie Boeing B-47 straal- bommenwerpers over. Prinses Mar griet is de enige, die laat blijken, dat het hartverscheurende geluid niet bepaald prettig is om aan te horen.... Met stijf aichtgekne- pen ogen leunt zij tegen de Ko ningin, die bijna van haar stoel geduwd wordt. Het laat zich indenken, dat een zo groot aantal mensen als Zaterdagmid dag het vliegfeest zag, grote problemen stelde aan de regeling van het verkeer. Men heeft ons verteld, dat er circa veer tienduizend auto's en autobussen op het veld waren en ruim tweehonderddui zend bezoekers. Die verkeersstroom is geleidelijk aan op het veld gekomen hoewel we ver na de aanvang van het programma nog mensen hebben zien arriveren. De afvoer is ongetwijfeld veel moeilijker geweest. Verscheidenen zagen zich bij aankomst in Utrecht de laatste verbinding per trein met het Noorden ontgaan, omdat juist op Zater dagavond de laatste sneltrein naar dat deel van het land reeds om elf minuten over half negen Utrecht verlaat. Voor deze gedupeerden was de stoptrein naar Amersfoort en vandaar de stoptrein naar Zwolle het aangewezen middel. De Nederlandse Spoorwegen hebben echter huntaak zeer wel opgevat en zodoende vond een vijf en twintigtal reizigers Zaterdagavond om half twaalf nog ex tra reisgelegenheid naar het Noorden wachtende. Advertentie Fantastischwat daar Zaterdag op^"Zmb^emtnde stunts, was. Al die vliegtuigenal Om nooit meer te vergeten. n, £n >n Flyers En wat'n massa mensen.. ^Honder .g dat er gerookt werden. Geen wonder, want wie hem rookt, weet 'f meteen: „De Canadezen zien de toekomst der immigratie uit Nederland met een rea listisch optimisme tegemoet", aldus ir. B. W. Haveman, commissaris voor de Emigratie, die vanochtend na een reis van één maand door Canada per KLM- vliegtuig is teruggekeerd. „3k heb in Ottawa met Canadese immigratie-auto riteiten het programma voor 1954 be sproken en bovendien een soort ver kenningsreis gemaakt door gebieden die in ontwikkeling zijn en die het meeste perspectief bieden voor Neder landse emigranten". „Wel tevreden" zei ir. Haveman te zijn over de besprekingen. Naar bekend, zijn na de oorlog in to taal 80.000 Nederlanders naar Canada geëmigreerd. Het jaarlijkse percentage is geleidelijk gegroeid. Het vorig jaar hebben 21.000 Nederlanders zich in Ca nada gevestigd, en dit jaar wordt ver wacht, dat eenzelfde aantal ons land voor Canada zal verlaten. Nog steeds worden landbouwers ongelimiteerd toegelaten, alsmede alle directe bloed verwanten van alle categorieën immi granten. Anders is het gesteld met de overige categorieën, die ir. Haveman rangschikte onder de verzamelnaam van „niet-landbouwers". Aan het begin van dit jaar hadden de Canadese autoriteiten de verhouding tussen deze twee groepen 1 op 1 ge steld, doch dat is reeds vervallen. Dit betekent echter niet, dat „niet-landbou wers" nu maar ongelimiteerd worden toegelaten. Van te voren wordt bezien of men deze aspirant-immigranten kan plaatsen. „Jongemannen, die al jaren lang te vergeefs pogen te emigreren, kunnen proberen hun verloofden vooruit te stu ren bijvoorbeeld als hulp in de huishou ding. Is het meisje eenmaal in Canada, dan mag hij ook volgen om met haar te trouwen". Met veel voldoening sprax ir. Have man over zijn bezoek aan Nederlandse emigranten in Canada. Zij maken het over het algemeen zeer goed. Z. H. Exc, de Bisschop van Haarlem heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan de zeereerw. heer J. L. Speet, die pastoor was te Leimuiden. Tot pastoor aldaar is benoemd de zeereerw. heer J. H. D. Hof stede. Tot pastoor te Oude-Tonge, de wel- eerw. heer P. de Groot, die kapelaan was te Bloemendaal. Tot pastoor te Yerseke, de weleerw. heer M. H. Kuipers, die kape laan was te Amsterdam (O. L. Vr. Roz.). Enerzijds de terugkeer van Russische tanks en troepen in Oost-Berlijn en anderzijds de hernieuwde felheid van de Oost-Duitse pers- en radiopropaganda doen vermoeden, dat de nieuwe koers van gematigdheid en verdraagzaamheid in de Sovjet-sector plaats heeft moeten maken voor een strenge navolging van de partijlijn, die gepaard gaat met nieuwe beschuldigingen. De Russische Hoge Commissaris, Semjonov, heeft Zaterdag aan zijn Amerikaanse collega eer. nota overhandigd, waarin hjj beweert, dat Amerikaanse vliegtuigen de afgelopen twee weken voortdurend boven Russische vliegvelden in Oost-Duitsland hebben gevlogen en beledigende pamfletten hebben uitgeworpen. werden op 17 Juni beiden naar Rostock gezonden om daar namens de regering de orde te herstellen. Men neemt alge meen aan, dat dit het begin is van een algehele zuivering in de hoogste Oost- Duitse regionen. Volgens geruchten zal het politburo van de SED Dinsdag bij eenkomen om daar van Semjonov zelf of van zijn plaatsvervanger Yudin de nieu we instructies van Moskou te vernemen. Men is er van overtuigd, dat Willi Stoph, de minister van Binnenlandse In Oost-Berlijn zijn naar schatting 200 tanks gestationneerd, terwijl Rus sische soldaten zich in en rond de stad semi-permanente verblijfkampen hebben ingericht. Telefoonleidingen, bureaux en alles hebben ze meegebracht, zodat het niet waarschijnlijk lijkt, dat ze spoedig weer zullen vertrekken. De hele zevende pantserdivisie ligt nu in de stad, terwijl zich daar ook een deel van een andere bevindt. Tijdens de Juni-opstand bevon den zich gedeelten van drie divisies in Berlijn. Verleden week Zondag zijn deze weggetrokken, maar Vrijdag kwamen de nieuwe troepen binnen. Hieruit leidt men af, dat de communisten nieuwe op stootjes en onlusten vrezen en de Oost- Duitse politie en het leger maar half vertrouwen. In allerijl worden grote hoeveelheden voedsel uit afgelegen districten naar Berlijn overgebracht, want steeds meer blijkt dat honger een van de voornaam ste drijfveren is geweest van het Juni- oproer. Deze districten komen nu zelf zonder te zitten, maar dat valt uiteraard minder in het oog. In West-Berlijn wor den thans langs de zonegrenzen levens middelenwinkels ingericht, waar Oost- Berlijners ter waarde van f4,50 gratis voedsel kunnen krijgen. Het betreft hier levensmiddelen die door de rege ring in Bonn ter beschikking zijn ge steld. Ze zullen worden aangevuld met Amerikaanse voorraden, die reeds on derweg zijn. De secretaris van de communstlscne SED, Adelbert Hengst, is uit de partij gestoten omdat hij tijdens de opstand „Westelijke provocateurs" zou hebben gesteund. De minister van Vervoersmid delen en Landbouwmachine-industrie, Bernd Weinberger, is ernstig berispt omdat hij „toegegeven heeft aan Wes telijke agenten". Weinberger en Hengst Dinsdagmorgen a.s. wordt op Schiphol de eerste van een serie DC-6a liftmasters (vrachtmachines) van de Douglas Air- craftcompany, die de K.L.M. gekocht heeft, met een bijzondere lading uit Amerika verwacht. Uiteenlopende producten, afkomstig uit de V. S., zullen door dit grote, 460 km. per uur vliegende toestel dwars over het Amerikaanse continent en over de Oceaan naar ons land worden gebracht, dit ter viering van het 50- Jarig bestaan van het gemotoriseerde luchtverkeer. De goederen, die een gezamenlijk ge wicht van bijna 18.000 pond hebben, zullen Dinsdag op Schiphol worden uit geladen en te bezichtigen zijn, waarna ze waarschijnlijk onder diverse liefda digheidsinstellingen zullen worden ver deeld. Na het uitladen zal het nieuwe toestel officieel worden gedoopt. De Ned. Televisiestichting heeft naast het Vitusgebouw te Bussum ook het oog laten vallen op de ambachtsschool al daar. Het oude schoolgebouw komt leeg en de Televisiestichting zou, zo verne men wij, het pand willen gebruiken. Zaken, als eerste zal vallen onder he, nieuwe zuiveringsmes. Ook doen ge ruchten de ronde, dat de stafchef van het Oost-Duitse leger. Vincenz Mül- ler, de bejaarde president Wilhelm Pieck, die momenteel wegens ge zondheidsredenen in de Sovjet-Unie vertoeft, zal vervangen. Deze geruch ten en de benoeming van Hilde Ben jamin tot minister van Justitie en van Josef Hegen tot minister van Binnenlandse Zaken, doen vermoeden, dat in Oost-Duitsland thans weer een strengere koers zal worden ge volgd. Vice-president Walter Ul- bricht sprak, tijdens een radio-rede, van „fascistische ondergrondse", toen hij het had over de oorzaak van de opstand van de 17e Juni. Men vreest dat hij hierdoor een excuus wil vor men voor meerdere arrestaties onder de Oost-Duitsers zelf. Na drie en een half jaar de vrijheid. De zes in Indonesië vrijgelaten Nederlan ders op Schiphol. Uit het K.L.M.-toestel „Gouda", arri verend uit Indonesië, stapten Zaterdag middag op het zonovergoten Schiphol zes, in zeer zomerse kledij gestoken Nederlanders. Het waren de heren F. Asbeek Brusse, P. H. Altmann, W. Merghart, alle drie vroeger commis saris van politie in Indonesië, F. van Haastert, A. W. de Zwart en F. Frede- riks, de laatsten van de twaalf Neder landers, die in Februari 1950 bij Ban dung door de Indonesische regering ge vangen werden genomen op beschuldi ging van deelgenomen te hebben aan de aanval van Westerling op Bandung. De heer Merghart vertelde, dat hun invreijheidstelling niet geheel onver wacht kwam, omdat zij tevoren zoals dat met alle passagiers uit Indonesië geschiedt tegen diverse ziekten wer den ingeënt. Donderdagavond is hun medegedeeld, dat zij Vrijdagochtend in vrijheid gesteld zouden worden. De reden werd niet opgegeven. Onder poli- tiegeleide werd het zestal Vrijdagoch tend naar het vliegveld gebracht. „Vrij gevoelden we ons pas toen het vliegtuig buiten de drie-mijlzone vloog. 1 Toen pas konden wij geloven, dat dit geen droom was", zo vertelde de heer Merghart. Op de vraag, hoe de behan deling in de gevangenissen was zij zaten aanvankelijk in verschillende ge vangenissen en werden enkele dagen voor het vertrek bij elkaar gebracht antwoordde de heer Merghart; „Ik wil het niet hebben over slecht of goed. Waar" ligt hier het criterium?" De vrijgelatenen behoefden geen ga rantie te geven, dat zij naar Djakarta voor een eventueel proces zullen terug keren, indien men dat in Indonesië no dig acht. „Wij zijn vrijgelaten zonder meer. Er is geen sprake van een proces. Wij zouden als men ons zou willen toelaten terug kunnen gaan naar In donesië", zo voegde de heer Merghart hieraan toe. De gezinnen van de heren Asbeek Brusse, Merghart en Van Haastert ver blijven nog in Indonesië, maar, zo zei de' heer Merghart, aan hun komst naar Nederland wordt gewerkt. „Wij vertrou wen er op, dat wij onze gezinnen spoe dig bij ons zullen hebben".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 3