Linkse eenheid Don Luig tegen socialisten tegen Europese herbewapening en Duitse Sturzo waarschuwt partitocratie s c DRUK BEZOEK IN BREDA Mariabeeld aan de haven van Volendam Intern, muziekweek te Bilthoven O A R r J ARSENICUM EN OUDE KANT Olie-Permanent f5.- De Laatste Latinist Achtste kabinet-De Gasperi Monarchisten op de wip Door mgr. Huibers ingewijd De Stichting „Gaudeamus" GRATIS Erdal vliegtuig 'T KASTEEL VAN AEMSTEL i TAPIJT MOT ■MINERVA Zonder machine f 7.50 Maison LIANA ervaren doorsmeerder of flinke jongeman PTT SUMMI PONTIFiCATUS 01VINI 1EDEMPTÜRIS MAANDAG 20 JULI 1953 PAGINA 8 Suez kanaal-geschil Binnenkort hervatting der besprekingen? Egypte hoopt op de V.S. In Indo-China Parachutisten vieren raid uit op Langson Handel met rood-China McCarthy beschuldigt Engeland en het State Department Turkije tot Moskou: Dardanellenkwestie niet bij onderling overleg te regelen Het Valkenberg vooral 'v avonds een sprookje Minder geld voor militaire hulp aan Europa Nederlandse bedevaart van het Heilig Hart A. C; GOEDHART A. D. BLOEMSMA Dr H. WAMSTEKER V NET PERSOON DE STEMPEL voor BETERE boeken RIJKSTELEGRAAFKANTOOR AMSTERDAM vrouwelijke krachten De drukkery voor kwaliteitsdrukwerk Grote doos 28 ct Herstel van de vrede Eenheid van het menselijk geslacht f 0.50 Godloze communisme Prijs (gebroch.) f 1." OIOIOIOIOIO f 2.90 (Van onze Romeinse correspondent) Het heeft vrij lang geduurd voor Alcide de Gasperi er in slaagde een nieuw kabinet, zijn achtste, samen te stellen, maar nu is het er toch van gekomen. Zeker niet tot tevredenheid van de formateur, die spijtig bekende, dat er geen mogelijkheden bleken aanwezig te zijn tot een verantwoorde samenstelling van een regering, welker leden uit meer groeperingen kwamen dan uitsluitend uit die van de Democrazia Cristiana, wat thans het geval is. Ontegenzeglijk blijkt uit de jongste verkiezingsuitslagen het verlangen van het overgrote deel der burgers, dat een reeks sociaal-economische problemen tot een oplossing zal worden gebracht. Wilde de formateur een zo stevig mo gelijk fundament om een doortastende politieik ten deze te voeren, maar binnen het democratisch regiem, dan was een uitbreiding vanuit het centrum naar rechts, waar de conservatieve monar chisten staan, onwaarschijnlijk. En een verbreding naar links bleek niet moge lijk. Met fascisten en communisten is De vorming van een kabinet is in Ita lië een zeer openbare aangelegenheid. Zowel de partijen als de fracties in het parlement bemoeien zich er sterk mee. Telkenmale zijn er interviews, perscon ferenties en verklaringen, die het pu bliek op de hoogte houden, hoe het er mede staat, waarin men het niet met elkaar eens is, in welke richting thans gezocht wordt; alles verlucht met uit voerige commentaren in de pers. Uit een en ander, waaronder voornamelijk de verklaringen van De Gasperi, zijn een aantal zaken komen vast te staan: Vele partijen, ook die der Sociaaldemocraten (Saragat) en der linkse socialisten (Nen- ni), konden het in redelijk ruime mate vinden met het door De Gasperi voor gestelde sociaal-economische program. Verder bleek, dat de linkse socialisten er niet aan dachten hun afspraak van „gelijk handelen" met de communisten op te geven en dat zij (bijgevolg) dia metraal tegenover de voorgestelde pro grammapunten inzake de buitenlandse politiek stonden: de eenheid van Euro pa en de Duitse herbewapening. Het was dan ook juist deze buitenlandse politiek, die alleen reeds de vorming van een regering op brede basis van Democrazia Cristiana tot en met linkse socialisten tot de onmogelijkheden deed behoren. Gelijk eerder gemeld hebben reeds spoedig na de verkiezingen de voor malige centrumpartners, Liberalen, Republikeinen en Sociaaldemocraten, de Democrazia Cristiana doen weten, dat zij thans geen directe regerings verantwoordelijkheid meer zouden dragen. De Sociaaldemocraten hebben zich daarna zo sterk gemaakt voor de brede basis, dat zij, na het mislukken hiervan, besloten in de „constitutio nele" oppositie te gaan. Op de welwillendheid der Liberalen en der Republikeinen kan een komen de regering, behoudens enkele reser ves, rekenen. De Monarchisten zitten op de wip, extreem rechts en extreem links zijn en blijven tegen. Bij het samenstellen van een regering had De Gasperi twee vraagstukken te gelijkertijd aan te pakken: een parle mentaire meerderheid te vinden en het met de meerderheid eens te worden over een regeringsprogram, dat voldeed aan de eisen van de huidige (moeilijke) Italiaanse omstandigheden. En dit was voor hem, als voor iedere andere demo cratische formateur, uiterst ingewik keld. Sir Brian Robertson, de Britse on derhandelaar bij de Brits-Egyptische onderhandelingen over de toekomst van de Suez-kanaalzone is gisteren uit Lon den in Cairo aangekomen. Men neemt aan, dat de in Mei afgebroken onder handelingen spoedig zullen worden her vat en dat Engeland een soepeler hou ding zal aannemen. Sir Brian heeft als adviseur deelge nomen aan de conferentie der drie Westerse ministers van Buitenlandse Zaken te Washington. Hij was eertijds opperbevelhebber der Britse strijd krachten in het Midden-Oosten. Bij zijn aankomst in Cairo deelde hij mede, dat er een mogelijkheid bestond om alle bestaande geschillen tussen Engeland en Egypte op te lossen, terwijl er rekening wordt gehouden met de volledige en onbeperkte souvereiniteit van Egypte. Het Foreign Office wilde niet be vestigen of sir Brian nieuwe voorstel len bij zich had. Men neemt echter aan van wel. Mogelijk zullen de onderhan delingen dan spoedig worden hervat. Het voornaamste geschilpunt is onder wiens leiding de Britse technici zul len komen wanneer Egypte de mili taire installaties in de kanaalzone heeft overgenomen. De Egyptische minister van Voor lichting, majoor Salem, verklaarde Za terdag, dat Egypte nog altijd hoopt op een spoedige regeling van het geschil. Hij was van mening, dat Amerika over voorstellen beschikt om de besprekingen te doen hervatten. Een bericht van een Egyptisch blad als zou er een notawisseling tussen Naguib en Eisen hower hebben plaats gevonden over het Britsch-Egyptische geschil, is door de Amerikaanse ambassade in Cairo tegengesproken. niet democratisch te regeren. De Gasperi heeft gedaan, wat hij doen kon en op basis van een vooruitstrevend program een regering samengesteld in een zo evenwichtig mogelijke verhouding uit de Democrazia Cristiana. In een artikel in de Giornale d'Italia waarschuwde dezer dagen de bekende Don Luigi Sturzo, de oprichter der christendemocratische partij in Italië, te gen de in meerdere landen waar te nemen neiging tot „partitocratie", het regeren door partijen als zodanig. Afgezien van het in het algemeen con stateren van zulk een euvel was dit artikel mede bedoeld als een waarschu wing voor De Gasperi. Deze heeft in de officiële verklaring na de eedsaflegging van het kabinet er dan ook de nadruk op gelegd, dat deze regering niet is en niet wil zijn een regering-De Gasperi. De Zaterdag boven Langson in Indo- China uitgeworpen Franse parachutis ten hebben in deze stad grote hoeveel heden wapens en munitie van de Viet- minh vernietigd en zijn thans over de grote weg naar de Franse basis Tien Yen teruggekeerd, nadat de grondstrijd krachten over land verbinding met hen hadden tot stand gebracht. De Unietroepen hebben gisteren een grote uitval gedaan uit Tien Yen, een sterke basis van de Fransen op bijna 200 k.m. ten Noord-Oosten van Hanoi'. Zij rukten ongeveer 60 k.m. op in de richting van Langson. De parachutisten hadden inmiddels 30 k.m. te voet af gelegd. Op dat punt ontmoeten beide groepen elkaar. Bij de parachutisten be vonden zich ook 200 burgers uit Lang son, die graag naar het Vietnamgebied wilden gaan. De communisten hebben geen pogingen gedaan om de troepen af te snijden. Men neemt aan, dat de Fransen de weg van Tien Yen naar Langson niet bezet zullen houden, maar hem voor de tegenstander onbruikbaar zullen maken. De plotselinge actie heeft waarschijnlijk het herfstoffensief der Vietminh's in de war gebracht. De grote weg werd door de opstandelin gen vooral gebruikt voor de gemoto riseerde aanvoer van oorlogsmaterieel uit communistisch China. Men schat de maandelijkse omvang der transporten op circa 3000 ton. Senator McCarthy heeft een door zijn Subcommissie voor Onderzoek goedgekeurd rapport gepubliceerd, waarin Engeland wordt gelaakt wegens, zijn handel met communistisch China. Voorts wordt critiek uitgeoefend op het State Department, dat geen krach tiger standpunt heeft ingenomen in zake deze handel. McCarthy deelt mee, dat sinds het begin van de Koreaanse oorlog de handel met rood China minstens 2 mil liard dollar heeft belopen en dat dit „zonder twijfel Amerikaanse en an dere Westerse soldaten het leven heeft gekost". De eerste 3!4 maand van dit jaar zou reeds bijna 8 millioen ton Westerse scheepsruimte de Chinese havens in en uit zijn gevaren. Van de 162 schepen, die in die periode op China voeren, waren er 100 van En gelse nationaliteit. Het rapport verklaart ook, dat het State Department in het begin van de Koreaanse oorlog geen duidelijke po litiek heeft bepaald inzake deze han del, terwijl het ministerie ook thans nog niet over voldoende cijfermate riaal zou beschikken. en evenmin een eenrichtingsregering of de uitsluitende exponent van de Demo crazia Cristiana. Zij zal zijn de verte genwoordigster van de belangen van gans de natie. Morgen zal het kabinet zich presente ren aan Kamer en Senaat. Ofschoon er hier geen investuur bestaat, zal toch een vertrouwensvotum gevraagd worden, bestaande, zo zegt men, in een voorstel om de voorlopige begroting tot 31 Oc tober goed te keuren. Het is hoogstwaarschijnlijk, dat de regering het halen zal. zij hel dan met onthouding van stemmen van een of meer tussenpartijen. Dan gaat men op zomerreces. De oppositie heeft de mond al vol met het woord „immobilismo", de onbe weeglijkheid der regering, die het door de verhouding in de Kamer onmogelijk zou maken tot de uitvoering van haar program te komen. Waarbij dan speci aal de heer Saragat vergeet, dat hij een der hoofdoorzaken van zulk een eventuele onbeweeglijkheid zou zijn, omdat het zijn partij is, die terwille van een wensdroom, de democratische partijen juist de Kamermeerderheid niet doet halen. Het staat als een paal boven water, dat om in het waterbeeld te blijven de zee, waarin het kleine gouverne- mentsbarkas gaat varen, bijzonder on rustig is, zodat er een gerede kans be staat dat het vaartuig binnen korte of langere tijd zoveel water binnen krijgt, dat pompen niet meer helpt. Om nog niet te spreken van klippen en lek slaan. En als het mis gaat? Sommige waarnemers denken al aan nieuwe verkiezingen. Turkije heeft in antwoord op een Rus sische nota te Moskou laten weten, dat het met instemming en voldoening ver nomen heeft, dat Rusland afziet van aanspraken op Turks gebied. Turkije liet tevens weten, dat de kwestie van de Dardanelles door de negen landen die destijds het verdrag van Montreux sloten, gezamenlijk zal moeten worden bestu deerd. Op 30 Mei had Rusland verklaard af te zullen zien van zijn in 1946 gestelde aanspraken op Turks gebied. Tevens had het verzocht de kwestie van de con trole over de Dardanellen door onder ling overleg opnieuw te regelen. Tur kije is bij het verdrag van Montreux de controle over de zeestraat toegewe zen. Het mag in oorlogstijd de straat af sluiten voor vreemde oorlogsschepen, maar in vredestijd moet ze haar open houden. Tot de ondertekenaars van het verdrag behoren behalve Turkije en Rus land o.m. Engeland, Frankrijk, Duits land en Joegoslavië. u t*pyt'0h <Jp.ro mond. (Van onze correspondent) De K.M.A.-feesten in Breda trekken veel bezoekers. Langs de geel-witte in gangspoorten „erfenis" van de Krom stafviering in Utrecht stromen de vreemdelingen en Bredanaars het Val kenberg binnen om te genieten van de kleurenweelde van de bloemperken, die nog mooier zijn dan vorig jaar tijdens de Oranjestad-feesten het geval was Dit park is een lust voor het oog, maar pas 's avonds wordt het volle effect be reikt, wanneer de verlichting gaat bran den, welke met zeer veel smaak en vol doende zelfbeheersing is aangelegd om subliem te mogen heten. Uit honderden bronnen wordt het licht tegen bomen en struiken geworpen, waarmee de wonderlijkste effecten zijn bereikt en allerlei tinten groen te voor schijn komen. Uit fraaie armaturen wor den de kleurige bloemperken overgoten met zacht licht. In witmetaleri kooien springen exotische vogels van de hek op de tak en terwijl in de rozenpergola een ballet wordt gegeven, staan honder den bezoekers, die daarbij geen plaatsje meer konden veroveren, met open mond het technische wonder te bezien, dat de vuur en water spuwende dolfijn in dit park vormt. Het is een technisch meesterstukje van een der arbeiders van het Gemeentelijk Gasbedrijf, die ook kans hebben gezien om gasvlammetjes op de vijver te laten dansen, die tezamen de letters en cijfers „125 jaar K.M.A." vormen. In het pretkampement, dat met vlag gen is versierd, hangt een prettige sfeer. Voor de tenten zitten de 'bezoekers onder de hoge bomen te genieten van een groepje acrobaten, een sneltekenaar of fakir, terwijl de jongelui op een ro mantisch muziekje de dansvloer bevol ken. In het bioscoopje „De Teuverlan- teerne" draait een journaal van de ope ningsplechtigheid en het vertier in het park zelf. Breda heeft de juiste feest- draai gevonden en ook de Belgen, die nog beste herinneringen van vorig jaar hebben, zijn er weer. Ook de tentoon stelling „Dienst bij land- en luchtmacht" trekt veel belangstelling. Voor de komende dagen staat de mi litaire viering op het programma, welke vanmorgen begonnen is met de reünie van oud-cadetten, die hun traditionele wandeling naar het Kasteel van het Stationsplein, ditmaal begeleid van mu ziekcorpsen, maakten. Woensdag zal het hoogtepunt de parade zijn, welke wordt bijgewoond door Koningin Juliana. Naast veel licht amusement, vermeldt het programma nog als hoogtepunten het zomercarnaval op 1, 2 en 3 Augus tus, de Orangerie van de Middenstand op 27, 28, 29 en 30 Juli en demonstraties door onderdelen van land- en lucht macht. De toewijzingscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een voorstel van een subcommis sie goedgekeurd, om de door president Eisenhower gevraagde 5.139.000.000 dol lar voor financiëring van het buiten landse hulpprogram met 1.1 milliard te besnoeien. De meeste verminderin gen betreffen militaire hulp aan Euro pa. Volendam heeft thans zijn O. L. Vrouw als havenwacht, evenals Mar seille zijn Notre Dame de la Garde. Zondagavond, toen de zon reeds de ho rizon der vroegere Zuiderzee begon te naderen, heeft de bisschop van Haar lem, Mgr. J. P. Huibers, he tblanke Ma riabeeld op zijn hoge voetstuk, dat juist bij de havenlichten de invarende en uit gaande schepen en de botters der Vo- Iendamse vissers schijnt te zegenen, op plechtige wijze ingewijd. Staande op een smalle steiger, boven het water aangebracht aan de voet van het monu ment, sprak de bisschop tot zijn Volen- De stichting „Gaudeamus" te Biltho ven, die beoogt jonge musici le doen optreden en jonge componisten te laten horen, organiseert van 22 tot 29 Augustus Augustus haar vijfde internationale mu ziekweek. Alle componisten, die reeds contact met de stichting hebben gehad, kunnen er aan deelnemen. Voor het ko mende muziekfeest hebben er 39 inge schreven met 51 composities. Zij zijn uit dertien landen afkomstig. De buiten landse componisten zullen de Donder dagavond van de muziekweek op het podium verschijnen om iets van hun werk en hun land te vertellen. De Ne derlandse componisten komen de laat ste Zaterdagavond aan het woord. Beide programma's, die de titel „componisten portretten" dragen, en die de voorgaande jaren steeds een groot succes zijn ge worden, worden gevolgd door een „eigen-werken"-concert. Op de buiten landse avond worden werken uitge voerd van de Deen John Nielsen, de Duitser W. Ludewig, de Yoegoslaaf L. Zupanovic, de Fransman Karl Husa en de Brit Wilfred Josephs. Op de Neder landse avond werken van Hans Cox, Rudi van Dijk, L. van Regteren Altena, Ludwig Otten, Jaap Geraedts en Ton de Leeuw, De stichting Gaudeamus is in het le ven geroepen door de heer W. A. F. Maas, die indertijd uit Duitsland naar Nederland is uitgeweken en uit dank baarheid voor de genoten gastvrijheid iets voor de Nederlandse cultuur wilde ondernemen. In een vraaggesprek heeft de heer George Stam, de nieuwe direc teur van het Amsterdams Conservato rium gezegd, dat niet alleen Nederlan ders maar ook buitenlanders contact met de stichting hebben, zodat zij, hoe wel dit geen doelstelling is, ook nog een bepaalde Europese muzikale inte gratie in de hand werkt. Haar doel is niet alleen het organiseren van deze muziekweken. In Bilthoven onderhoudt zij, behalve een muziek-athaeneum, ook een concertpodium, waar zes concerten per jaar worden gegeven door jonge, veelbelovende kunstenaars. Voor jonge componisten zijn herhaalde contacten gelegd met de omroepverenigingen en er zijn ook, dikwijls op basis van uit wisseling, buitenlandse concerten geor ganiseerd. De stichting heeft een aanzienlijk peil bereikt, dat ook in het buitenland de belangstelling trekt, gezien de aan dacht, die buitenlandse tijdschriften er aan wijden. dammers, die in dichte scharen de dO* ken van de haven omringden en die 1" de loop der tijden steeds hebben £e' toond, dat de kerk op hun kan rekenen- Mgr. Huibers plaatste hen op de1' mooie zomeravond onder de specia,p bescherming van de H. Maagd. Tevoren was de bisschop, die tegfj1 vier uur in de namiddag in het karaK" teristieke vissersdorpje arriveerde, nieuwe hulpkerk aan de JulianaW®» gaan bezich'.igen. Deze hulpkerk, dj? aan Maria Sterre der Zee is toegewU0' ligt aan de uiterste rand van het zic" gestadig in de richting van Edam on'' wikkelende Volendam. Na een korte adoratie in het hulP' kerkje, begaf mgr. Huibers zich naar o® oude parochiekerk van Volendam, waa* hij aan ongeveer vierhonderd jonge VO' lendammertjes het H. Vormsel toedien* de. Het kerkgebouw werd tijdens de,z® plechtigheid geheel gevuld met de viS' sersbevolking. de mannen in hun stoer® kledij, de vrouwen en meisjes in haa' fleurige jurken en bevallige kanten mutsjes. Het Mariabeeld aan de haven is een getrouwe afbeelding van het miracU' leuze beeld der Maagd der armen 'e Banneux. Grote groepen pelgrims waren tot van ver uit het Zuiden naar Volendam g®' komen, vooral uit Maastricht en ook ti« het Belgische Banneux, om bij de plech' tigheden tegenwoordig te zijn, die o> werden opgeluisterd door het Maagden' koor uit Maastricht. Het initiatief tot de oprichting van dij monument, dat verre uitziet over het IJsselmeer, is genomen door de Volef' damse vissersbevolking, die hierbij volledige medewerking ontving van haar pastoor en haar kapelaans. Voor de dertiende keer gaat dit jaar d® Nationale Nederlandse Bedevaart naar Pa' ray le Monial. Ze vertrekt Maandag 17 Aug* In Paray le Monial is het Heilig Hart vafl Jezus vele malen verschenen aan de Zalté® Maria Margaretha Alacoque. Van daaruJ verspreidde de H. Hart-devotie zich over wereld. Het is de bron, waaruit aan deZ® devotie nieuw leven gegeven wordt. &e vormt een aantrekkingspunt voor duizend#1 pelgrims, die in de godsvrucht tot het Hei' lig Hart dieper willen doordringen. De bedevaart staat onder leiding van d® zeereerw. heer Medardus Schmiermanr* SS.CC.. nationaal directeur van het Intro* nisatiewerk in Nederland. TANDHEELKUNDIGE AFWEZIG TOT 13 AUG. Spoedgevallen: zie raambiljet, ARTS HERVAT DINSDAG DE PRAKTIJK CHIRURG AFWEZIG TOT EIND AUG. G. den Otter, chirurg, neemt waar. Telef. 12126. N.V. Cultuur Maatschappij „Kalie Djompo" Van heden af is betaalbaar bij Oscar Smit's Bank N.V. te Haarlem, tegen inlevering van dividendbewijs nr. 41, een interim dividend over het boekjaar 1952 van 5% onder aftrek van 15% divi dendbelasting. De Directie. Haarlem, 20 Juli 1953. Tapijtenopruiming Een streep door alle prij- zen, enkele voorbeelden: grote Wiltons 225x325 van f 135.— voor 89.Ver der Smyrna's, Bouclé's enz. voor halve prijzen. Komt even uitzoeken. TA- PIJTHANDEL „MARO". Jansstraat 85, bij Grote Markt, Haarlem. DINSDAG landbouw in Pakistan, HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 19*25 Pans vour Parle' nieuws, 7.10 gram., 7.15 gymn., 7.30 Plan° gram., 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 vrouw, 9.35 gram., 9.40 19.00 mil. ork., 19.30 sopr. en 20.00 nieuws, 20.05 Promenade- ork. en koor, 21.00 Disco-caus., 21.45 lichte muz., 22.15 buitenl. overz., 22.30 Lichtbaken, caus., 10.00 kinderen, 10.15 amus.muz.,23.00 nieuws, 23.15 New York amus.muz., 10.45 gram., 11.00 vrouw, 11.30 calling, 23.20 Spaanse muz. instr. trio, 12.0 Angelus, 12.03 gram., 12.50 _t,^, Vierdaagse, 13.00 nieuws, 13.25 amus.muz., ,9?^ BBC Home service, 330 14.00 lichte muz., 14.35 blaas-ens., 15.00 rk^ne,, 19.40 volksliederen, Metropole-ork., 15.30 Ben je zestig? (tus- 21;^9^,§eX^^,L.J5rog^', ®°Pr- en Plano- sen 16.0017.45 rep. Ronde van Frank- PrO£r-. 1500 en 247 m.: rijk), 16.00 zieken, 16.30 Ziekenlof 17.00 J2-15. dansmuz., 15.00 lichte muz., 17.00 jeugd, 17.15 felicitaties v. d. jeugd, 17.45 fabrieksfanfare, 18.00 dansmuz., 22.15 N. Arkema: De internationale vereniging lichte muz., 23.20 lichte muz. van steden en gemeenten, 18.00 lichte muz., 18.15 gram., 18.30 jeugd, 19.00 NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, nieuws, 19.10 gram., 19.15 Uit het Boek 309 m.: 12.00 kinderkoor en Omr.ork., der Boeken, 19.30 gram., 20.30 kamer- 13.25 Omr.ork., 14.15 kamerork., 15.50 koor, 21.15 gram., 21.25 Holland Festi- lichte muz., 23.00 amus.muz., 0.30 dans- val 1953: strijkkwartet, 21.50 orgelconc., muziek. 22.20 Radio Philh. ork. en solist. 22.45 Avondgebed, 23.00 nieuws 23.15 gram. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m.: 12.30 ork.conc., 20.02 kamermuz. BRUSSEL, 324 m.: 12.34 ork.conc., 15.05 kamermuz., 19.40 Belgische muz., 21.15 Belgische muz., 22.15 strijkkwartet, 23.05 dansmuziek. 484 m.: 12.10 ork.conc., 15.00 ork.conc., 16.00 dansmuz., 17.10 lichte muz., 22.10 lichte muz., 23.00 dansmuz. ENGELAND, BBC European Serivice. muz., 13.00 nieuws, 13.15 meded. of gram., Uitz. voor Nederland: 22.0022.30 nws. 13.20 dansmuz., 14.00 Am. muziekkalei- Vraaggespr. Boeken en schrijvers (op doscoop, 14.30 gram., 14.45 voordr., 15.00 224 en 49 m.). Omr.ork., 15.45 gram., 16.30 jeugd, 17.30 gram., 17.40 Hammondorgelspel. 18.00 WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE nieuws, 18.15 pianospel, 18.30 R.V.U.: Ir. VARA: 20.1521.45 1. Act. 2. Weeroverz. G. C. W. Chr. Tergast: Internationale 3. Filmbeelden uit India. 4. Hindoe- technische hulp: Bevordering van de dansers en musici. HILVERSUM II 298 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram. VPRO: Prot. progr. VARA: 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 Prot. pr., 9.15 religieuze liederen, 9.30 vrouw, 9.35 waterstanden, 9.40 lichte muz., 10.50 kleuters, 11.00 R.V.U.: Mr. drs. N. van Dorp van Vliet: De levenshouding: Voe ding en gezondheid, 11.30 zieken, 12.00 amus.muz., 12.30 land- en tuinbouwme- dedelingen, 12.33 platteland, 12.40 amus.- Drogisterij te Heemstede vraagt voor de morgenuren voor bestelwerk en lichte werk zaamheden. Zandvoortse- laan 101. REINIGEN VERVEN VERDELGING Kleverlaan 7! Tel. 22955 Haarlem HEEMSTEDE TELEF. 34345 Dinsdag 21 en Woensdag 22 Juli GRANT, PETER LORRE en 8.15 uur CAR PAISCILLA LANE in FRANK CAPRA's Meesterwerk: Plaatsbespr. dag. van 103 uur. 18 j. Altenasfraat 12 bij Stuy vesantpleln i Halte Liin 4 Telefoon 23427 (DE BUËR ASSELERi GEVRAAGD: die daartoe kan worden opgeleid. Aanmelden tussen 78 u.: GARAGE „DEN HOUT", Wagenweg 164168, Haarlem. t I I I I 0 0 0 vraagt voor opleiding tot telegrafiste. Leeftijd 16-25 jaar. Vereiste: Staatsdiploma M.U.L.O.-A of B of H.B.S. 3- of 5- j. cursus. Sollicitanten moeten woonachtig zijn in Amsterdam of Haarlem. Zij die dit jaar examen doen, kunnen nu reeds solliciteren. Sollicitaties schriftelijk aan de Directeur van het Rijks telegraafkantoor, N.Z. Voorburgwal 182, Amsterdam-C. TIJDSCHRIFTEN ILLUSTRATIEDR U K KLEURENDRUK ROTATIEDRUK N.Z VOORBURGWAL 65-73 AMSTERDAM TEL 63381 kinderen zoet met c stukje speelgoed. De Vliegende Pelikaan zweeft hoog door de luchtZij zijn er dolblij mee Tijdelijk ontvangt U dit vliegtuigje gratis bij elke doos ERDAL. De kinderen kunnen spelen en de schoenen krijgen zonder moeite de mooiste glans. Met ERDAL schoencrème gaat 't vlugger en beter! Verkrijgbaar in de kleuren: zwart, donker middel-, lichtbruin, wit en oxblood. E 504-4 OiCDiCDiCDiCDiO encycliek van Z.H. Paus Pius XII over het en de Prijs van deze belangrijke encycliek encycliek van Z.H. Paus Pius XI over het Verkrijgbaar in de boekhandel en bij N.V. Drukkerij De Tfjd. Amsterdam. De prijs van dit bijzondere boekje bedraagt Een satire van de bekende Engelse schrijver Evelyn Waugh, door Hans Bronkhorst vlot vertaald. De Engelse leraar oude talen, Scott-King, verzeilt in Neutralië, een republiek, aan gevreten door alle ziekten van een ver dorven politiek: corruptie, cynisme, intriges, samenzweringen, verraad, moord enz. De avonturen, die Scott-King in deze denkbeeldige, door de schrijver met spitse ironie geschetste republiek, beleeft, volgt men met intense spanning. Waarom? Omdat men in de verdwaasde wereld rondom zich de realiteit ziet, die hier wordt geschetst. Verkrijgbaar in de boekhandel en bij N.V. Drukkerij De Tyd te Amsterdam. de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 8