Verrassende uitslag van Alpen-rit Gerrit Voorting op derde plaats TOUR IN CIJFERS Nederlandse profs spelen Zondag te Wassenaar WYCHEN, in feeststemming ontvangt wandelleger DldOOt Een zomer in Kromdorp m 58 mm LOCOMOTIEF m Conflict rond Tour-film Medische staf heeft het rustig Eigen Vierdaagse etappe Wereldsuccessen Locomotief JAN v. tl. MEER mm m m WOENSDAG 22 JULI 1953 PAGINA 4 iikt: loopt altijd lichterI RIJWIELEH Bij lange of korte afstanden zijn een paar druppels Boldoot Eau de Cologne altijd de heerlijkste verkwikking. Zorg steeds voor een gevulde flacon in Uw dashboardkastje. Eau de Colojjne „Saarbrücken" naar Nederland Wedstrijden te Amsterdam en Eindhoven Harris niet naar Zürich Speedway-wedstrijd in het Olympisch Stadion Kf-f* i ;WÊÊÊ mém mgmmm mmmm WAGTMANS behaalt zege na duel met BARTALI (Van onze speciale verslaggevers) GAF, Dinsdagavond. Nog is het niet voldoende geweest. Aan de reeks Ne derlandse successen in de Tour de France is vandaag de overwinning van Wagtmans, de best geklasseerde man van Pellenaars' ploeg, toegevoegd. Deze vierde over winning is in de eerste plaats eec. waardige bekroning voor de geslepenheid, waarmee Wagtmans de „sluwe vos" Bartali een van de vele bijnamen van Italië's meest po pulaire wielrenner -de loef heeft afgestoken. Zij is bo vendien een genoegdoening voor de moedige Gerrit Voor ting, die, nadat de helft van de zware etappe van Monaco naar Gap was afgelegd, de mogelijkheid van een vierde zege van een der Nederlanders levendig heeft gehouden. Eigenlijk is deze overwinning op een volkomen onver wacht tijdstip gekomen. De zeventiende etappe voerde im mers door het grillige berglandschap van de Franse Alpen en het Is genoegzaam bekend, dat juist in streken als deze enkele tegenslagen geïncasseerd moeten worden door de leden van de Nederlandse ploeg. Des te opmerkelijker is natuurlijk de prestatie van Wagtmans. Tijdens de beklim ming van de laatste berg, de Col de la Sentinelle, demar reerde hij echter zo snel, dat Bartali volkomen verrast werd. Toen de Italiaan de achtervolging inzette was het reeds te laat. Bovendien had Gerrit Voorting zich reeds aan zijn wiel gezet. Wagtmans staat thans op de tiende plaats in het alge meen klassement met een achterstand van slechts 9 min. 39 seconden op de drager van de gele trui, Mallejac. Dus zoudt ge zeggen. Wij weten, welke argumenten u ten dien ste staan. Dat ruim negen minuten niet zo heel veel is, dat Wagtmans nog enkele etappes voor de boeg heeft om zijn doel te bereiken. En bij dit alles overheerst de ge dachte, dat het na zoveel opzienbarende zaken in deze Tour toch niet tè absurd is om aan een gele trui, een over winning in Parijs, te gaan denken. Na vandaag is er echter nóg een bergetappe, er volgt nog een tijdrit en rijders van klasse, een Bobet, een Astrua, Geminiani of Schaer hebben een kleine voorsprong op Wagtmans. Groter is de kans. dat de Nederlanders er inderdaad in slagen de eerste plaatr in het ploegenklassement te veroveren. V. I.ÏJiii, Donderdagmiddag om 16.32 uur zal de A. V. R. O., Hilversum 11, een directe reportage geven van de aan komst van de negentiende etappe. Om 18.50 uur volgt in hetzelfde pro gramma een nabeschouwing. Wist Wout Wagtmans de etappe van Monaco naar Gap te winnen, Gerrit voor ting slaagde er in als derde binnen te komen. Men ziet hier Voorting in actie tijdens de etappe met van links naar rechts: Bober, Bartali, die tweede werd, Gerrit Voorting, derde, en Rolland, cCie zich vierde plaatste. (Telefoto). Bartali was fu rieus, toen hij aan de finish te Gap van zijn fiets stap te. Furieus en teleurgesteld. Hij had van de start in Straatsburg af al zijn hoop gevestigd op de etappes in de Alpen, waarvan deze rit de eerste was. Hier wilde hij de basis leggen voor de eindoverwinning. Het begint er echter op te lijken, dat deze opzet niet verwezenlijkt zal wor den. Bartali mag dan tweede geworden zijn hij versloeg Gerrit Voorting in de sprint met slechts 44 seconden achter stand op Wagtmans, zijn voorsprong op zijn naaste concurrenten was te weinig om de grote achterstand in het algemeen klassement nog te kunnen wegwerken. Vandaar 's heren Bartali's teleurstelling. Voor zijn slecht humeur zijn er twee andere redenen. De eerste en meest voor de hand liggende is uiteraard, dat hij in een bergetappe is verslagen door een Nederlander: Door Wagtmans, die zeker niet de beste klimmer van dit renners- veld is. Bovendien is de heer Gino Bar tali vandaag geconfronteerd met zijn aartsvijand en landgenoot Fausto Coppi. Coppi, die geweigerd had tezamen met Bartali in één ploeg te rijden en deswege thuis moest blijven, had zich onaange kondigd onder de belangstellenden langs het parcours geschaard. Hij heeft Bartali hoofs en met een minzaam lachje gegroet. Bartali heeft deze groet even hoffelijk beantwoord. Al zijn sportieve vreugde was echter prompt verdwenen... Tweemaal Voorting Ondanks het feit, dat reeds in het eerste gedeelte van deze zeventiende etappe een berg van de derde categorie was opgenomen, heeft het geruime tijd geduurd eer de beslissende uitlooppo gingen zijn ondernomen. Dat gebeurde eerst na 120 kilometer, bij de bevoorra ding te Castellane. Daarvoor had het peleton in een rustig tempo vele kilome ters afgelegd en zelfs op de Col du Pilon werd geen verwoede sprint geleverd om de ere-plaatsen, die nu eenmaal punten Advertentie „Wacht maar", zei Wagtmans „Ik ben heel wat mans op mijn lichter lopende Locomotief". Rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik. opleveren voor het bergklassement. Bij Castellane echter ontvluchtten Mirando, Gerrit Voorting en Bober uit het peleton. Zij hadden 45 seconden voorsprong, toen zij aan de beklimming van de Col des Lèques begonnen. Op de' top van deze berg had dit drietal reeds een voor sprong van 1 minuut 10 seconden. Miran do ging het eerst over de streep, maar liet zich toen onmiddellijk terugvallen in het peleton. Bartali-Wagtmans Eerst na de tweede bevoorrading, te Seyne les Alpes, begon het peleton aan de achtervolging van de koplopers. Vooral de Italianen kwamen in actie. Bartali en Magni waren voortdurend in de voorste gelederen te vinden en daar er zich in het laatste gedeelte van deze etappe nog een bergpas bevond, wezen de tekenen er op, dat Bartali eindelijk zijn slag wilde slaan. Hij had boven dien kortgeleden de toevallige ontmoe ting met de heer Coppi gehad. En in derdaad, het gebeurde. Plotseling sprint te Bartali weg. Wagtmans was op zijn qui vive geweest en sprong mee uit de groep, evenals de Franse nationaal Rolland. Het groepje met Gerrit Voor ting weed ingelopen, zodat er thans zeven man aan de kop lagen. Toen begon de beklimming van de Col de la Senti nelle. Iedereen was er van overtuigd, dat Bartali met de zege zou gaan strijken. Maar het pakte anders uit. Hem was deze ontsnappingspoging te gewaagd. Ook in de hoofdgroep, waar de Grote Mannen elkaar nauwkeurig bewaakten, glimlachte men slechts om de pogingen van het tweetal aan de kop. Er moest immers nog 130 kilometer af gelegd worden. Voorting en Bober hiel den echter vol. Ook zij waren er van overtuigd, dat zij tezamen weinig kans van slagen zouden hebben. Zij hoopten echter op steun van enkele anderen. De hulp kwam. Te Digne, ongeveer veertig kilometer verder, kwamen nog drie ren ners op de vluchtelingen aanstormen. Het waren Serra, Meunier en Adri Voorting. Tijdens de afdaling waren zij uit het peleton weggesprongen. Meunier moest wel. Hij kwam de eerste plaats van zijn ploeg (N.O.C.) in het ploegen klassement verdedigen. Nog in de straten van Digne kwam de kopgroep van vijf tot stand en dit quintet dapperen kreeg al spoedig de derde hindernis van deze etappe, de Col du Labouret, te nemen. Adri Voorting kon toen het tempo niet meer bijhouden. Hij viel steeds meer terug. Gerrit Voorting, Bober, Meu nier en Serra zwoegden verder. Ze bereikten samen het hoogste punt, hadden toen een voorsprong van 1.15 min. op Adri Voorting en 6 min. op het peleton. Nolten had tijdens de be klimming een wiel gebroken, maar kon, nog voor de pasovergang bereikt werd, weer terugkeren in het pele ton. Van Breenen had namelijk zijn wiel aan Nolten afgestaan. Roks en Suykerbuyk bleven op Van Breenen wachten, kregen nog meer vertraging toen Thijs Roks met pech te kampen had en kwamen uiteindelijk met een achterstand van ongeveer tien minu ten aan de finish. In de eerste lussen van deze berg de marreerde Wagtmans. Bartali en al de overigen waren te verbaasd om onmid dellijk te kunnen reageren. Halverwege had Wagtman$ reeds een voorsprong van 100 meter. Hij keek nog eens om, zag dat Bartali hem nog niet achterna ging en zette door. Met nog meer kracht draaide hij de pedalen rond. Op het hoogste punt had hij een voorsprong van 35 seconden op Serra, Gerrit Voor ting, Bartali, Rolland en Meunier, 1.45 min. op Trobat en Rossello en 1.50 op Bober. Het peloton volgde op 3 min. 15 seconden. Tijdens de afdaling vergrootte Wagt mans zijn voorsprong. Een bijzondere prestatie, want Bartali zich plotseling bewust van het naderende onheil stortte zich in een roekeloze afdaling. Hij ging als een dolleman omlaag, wist zich even los te maken van Gerrit Voor ting, die alles op alles zette en uitein delijk het wiel van de Italiaan toch weer te pakken kreeg. Vier en veertig secon den nadat Wagtmans, glimlachend en met één hand aan het stuur, te Gap was gearriveerd, won Bartali het sprintduel om de tweede plaats met Gerrit Voorting. Dat Voorting derde werd, betekende, dat de prijs van het dagklassement ook gestort werd in de kas van de Nederlandse ploeg. Advertentie in alle mod. en kl. Zojuist ontvangen de Sturmey 3-versnellingsnaaf m. remnaaf f 41.-—. Betaling in overleg. CRONJÉSTRAAT 1 op de hk - Tel. 16152 Zie onze showroom: Schoterwee 5557. Uitslag van de 17e etappe, Monaco —Gap (261 km): 1. Wagtmans (Ned.) 3.18.34; 2. Bartali (It.) 8.19.18; 3. Ger rit Voorting (Ned.) z.t.; 4. Rolland (Fr.) 8.19.29; 5 Meunier (Fr. NOC) 3.19.44; t>. berra (Sp.) 8.19.49; 7. Ros sello (It.) 8.20.44; 8. Trobat (Sp.) z.t.; Bober (lie de France) z.t.; 10. Hu- ber (Zw.) 8.22.6; 11. Forestier (Fr. NOC) 8.22.25, 12. Massip (Sp.), 13. Couvreur (Belg), 14. Magni (lt.), 15. Bobet (Fr.), 16. Schaer (Zw.), 17. van Est (Ned.), 18. Geminiani (Fr.), 19. Quennehen (Fr. NOC), 20. Mallejac (Fr. W; allen in dezelfde tijd als Fo restier, 21. ex aequo het grote pelo ton in dezelfde tijd als Forestier. Hierin bevond zich Nolten; 70. Van Breenen (Ned.) 8.28.57; 72. Roks (Ned.) z.t.; 73. Suykerbuyk (Ned.) z.t.; 71. Adri Voorting 8.33.16. Ploegenklassement 1. Nederland (Wagtmans, G. Voor ting en Van Est) 24.59.17; 2. Italië (Bartali, Rossello, Magni) 25.01.57) 3. Spanje (Serra, Trobat, Massip) 25.02. 58; 4. Frankrijk (Rolland, Bobet, Ge miniani) 25.04.19; 5. Frankrijk NOC (Meunier, Forestier, Quennehen) 25. 04.34; 6. Zwitserland (Huber, Schaer, Lafranchi) 25.07.06; 7 .Frankrijk ZO (Lazarides, Mirando, Molineris) 25.07. 15; en België (Couvreur, Adraens- sens, Close) z.t.; 9. Ile de France (Bober, Quentin, Tonello) 25.08.06; 10. Frankrijk W (Mallejac, Mahé, Pon- tet) 25.09.49; 11. Frankrijk ZW (Du- pont, Colette, Darrigade) 25.17.23; 12. Luxemburg (Ernzer, Goldschmidt, Kemp) 25.40.20. Algemeen klassement Anzile (Fr. NOC) 100.02.22 op 14.47; 13.Mirando(Fr. Z.O.) 100.02.30 op 14.55; 14. Bartali (It.) 100.04.18 op 16.43; 15. Gerrit Voorting (Ned.) 100.04 op 16.52; 16. Wim van Est (Ned.) 100.06. 11 op 18.36; 17. Ernzer (Lux.) 100. 06.58 op 19.23; 18. Magni (It.) 100.10.43 op 23.08; 19. Serra (Sp.) 100.12.19 op 24.44; 20. Rossello (It.) 100.16.15 on 28.40; 23. Nolten (Ned.) 100.24.28 op 36.53; 26. Roks (Ncd.) 100.31.26 op 43 51; 31. Suykerbuyk (Ned-) 100.38.40 op 51.05; 36. van Breenen (Ned.) 100. 48.08 op 1.00.33; 52. Adri Voorting (Ned.) 101.09.50 op 1.22.15. Alg. ploegenklassement 1. Fr. NOC 298.08.37; 2. Nederland 298.19.25; 3. Frankrijk 298.38.41; 4. België 299.00.42; 5. Fr. West 299.08.23; 6. Italië 299.22.23; 7. Ile de France 299.50.58; 8. Fr. Zuid Oost 300.19.26; 9. Spanje 300.26.46; 10. Zwitserland 301.02.09; 11. Fr. Zuid West 301.40.47; 12. Luxemburg 301.46.06. Bergklassement 1. Lorono (Sp.) 32 p., 2. Mirando (Fr. ZO) 29 p., 3. Schaer (Zw.) 22 p., 4. Bobet (Fr.) 20 p., 5. Bauvin (Fr. NOC) en Astrua (It.) 19 p., 7. Le Guilly (Fr.) 15 p., 8. Huber (Zw.) 14 p., 9. Van Genechten (Belg.) 12 p„ 10. Serra (Sp.) 8 p., 11. Desmet (Belg.) en Gerrit Voorting (Ned.) 7 P., 13. Wagtmans (Ned.) en Bober (Ile de Fr.) 6 p., 15. Adrie Voorting (Ned.) 5 p., 16. Lauredi (Fr.), Tonello (Ile de Fr.) en Wim van Est (Ned.) 4 P- Jubileumklassement 1. Mallejac (Fr. W) 99.47.35; 2. As trua Ut.) 99.48.48 op 1.13; 3. Bobet (Fr.) 99.50.48 op 3.13; 4. Rolland (Fr.) op 3.51; 5. Close (Belg.) 99.53.13 op 5.38; 6. Lauredi (Fr.) 99.54.27 op 6.52; 7. Schaer (Zw.) 99.54.50 op 7.25; 3. Geminiani (Fr.) 99.55.50 op 8.15; 9. Bauvin (Fr. NOC) 99.57.13 op 9.38; 10. Wagtmans (Ned.) 99.57.14 op 9.39; 11. Mahé (Fr. W) 100.00.19 op 12.44; 12. 1. Schaer (Zw.) 226 p., 2. Magni (It.) 246 p., 3. Geminiani (Fr.) 282.5 p., 4 Van Est (Ned.) 334 p., 5. Rolland (Fr.) 338 p., 6. Gerrit Voorting (Ncd.) 384 p., 7. Astrua (It.) 418 p., 8. Bobet (Fr.) 458 p., 9. Lauredi (Fr.) 467 p., 10. Bauvin (Fr. NOC) 499 p., 11. Bar tali (It.) 510 p., 12. Impanis (Belg.) 529 p., 17. Nolten (Ned.) 603 p., 19. Wagtmans (Ned.) 622 p., 22. Van Breenen (Ned.) 684 p. [■WWii.i Onze landgenoot Wout Wagtmans heeft de zeventiende etappe van de Tour de France, van Monaco naar Gap over 261 km., gewonnen. Men ziet hem hier glimlachend over de finishlijn gaan. (Telefoto). Hoewel de K.N.V.B. in een persoonlijk schrijven aan alle betrokken professio nals heeft geadviseerd geen medewer king te verlenen aan de sportavond, welke Zondag 26 Juli op het sportpark „Duinhorst" te Wassenaar wordt gehou den, ziet het er naar uit, dat de voet- balenthousiasten, die de nu ingetreden competitie-rust niet kunnen verwerken, de gelegenheid krijgen de Nederlandse beroepsspelers aan het werk te zien. Op initiatief van de heer Jochems, eigenaar van het sportpark Duinhorst, zullen de met vacantie in het vader land vertoevende profs, o.a. Wilkes, De Harder, Timmermans, De Kubber, De Munck, Appel, Van der Hart, Schaap. Zondagavond, tijdens een sportavond, waarbij ook wielrennen op het program ma staat, „optreden." Waaruit het „nummer" zal bestaan is niet bekend, waarschijnlijk zullen enige trainings oefeningen worden gedemonstreerd en een „partijtje" worden gespeeld. De K.N.V.B., met welke instantie geen overleg is gepleegd, heeft alle spelers geadviseerd geen medewerking aan deze avond te verlenen. Naar de secre taris-penningmeester van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, ons mededeelde, is dit De heer Bok uit Rotterdam heeft met financiële medewerking van de gebr. Voor molen, eveneens uit Rotterdam, en tezamen met de heer Mullens van de Haghe-Film_ maatschappij opnamen gemaakt van de ver richtingen der Nederlandse renners in de Ronde van Frankrijk. Alle gebeurtenissen sinds de bijeenkomst van de ploeg in het Olympisch Stadion te Amsterdam tot de aankomst van de Tour-karavaan te Gap heeft de „Haghe-film" reeds opgenomen. Voor de medewerking en de filmrechten heeft de heer Bok aan ploegleider Kees Pellenaars een bedrag van 4000.gebo den, te verdelen onder de renners. De di recteur technique van de Nederlandse ploeg heeft echter ondanks herhaald verzoek nog geen uitbetaling gekregen Hij heeft zich daarom, na overleg met de heren dr. Hans Tetzner, de Amsterdamse chirurg, die met enkele journalisten in zijn wagen de Tour volgt, en L. de Wolf, een der verslag gevers, tot zijn juridisch adviseur, mr, W. Russell te Amsterdam, gewend. Een der gebroeders Voormolen heeft in tussen te Monaco aan Pellenaars verze kerd, dat hij de heer Bok naar Nederland zou terugsturen en dat de beloofde 4000. betaald zouden worden. Indien deze beta ling niet op korte* termijn geschiedt, zal mr. Russel] beslag laten leggen op de film, zo dra deze in de Nederlandse bioscopen komt gedaan in het persoonlijk belang van de Nederlandse professionals, aangezien de ervaring (destijds met Hij vers) heeft geleerd, dat de Franse voetbalbond der gelijke demonstraties niet gedoogt en met zware boetes bestraft. Het is de K.N.V.B. niet mogelijk een en ander te verbieden, aangezien het terrein geen eigendom is van een bij de bond aan gesloten vereniging. Advertentie ter opwekking, ter verkwikking. (Van onze correspondent) De Belgische parachutisten, of om ze bij hun Zondagse naam te noemen: les Parachutistes Citadelle Diest, zijn de sloten en de sappige welkomst-plaquet tes van de Ooyse koeien al lang weer vergeten. Het kroos en de „beestachtige" ongerechtigheden, die hun landing op luisterden, zijn weer weggewassen en de kerels van luitenant Vermuyten in hun lieve drieduims broekjes tippelen over het parcours met het élan waarvan de infanterie een minderwaardigheidscom plex zou krijgen. Vanmorgen vroeg al floten en zongen deze beroepsspringers zich het straffe rhythme waarop de rof felende cadans van hun vlugge voeten soepel en gemakkelijk naar Wychen rolde. Wychen, het middelpunt van de tweede dag. De Belgen houden een bij zonder vlug marstempo aan en ze schij nen er wel bij te varen. De Londense bobbies doen het rusti ger aan. Zij hebben hun beroemde hoofddeksels met hun uniform in hun kwartier achtergelaten en vallen in hun sportieve shirts bijna niet op onder de andere wandelaars. En zij mogen zich gelukkig prijzen. Het was gisteren, on danks het stevige briesje, smoorheet in het open Betuwse land. Geen weer voor groot gala. Dat komt pas Vrijdag middag bij de immer roemruchte in tocht. Dan worden de koppels extra op gepoetst, de kragen gesloten en de schoenen van stof ontdaan. De eerste drie dagen probeert iedereen het zich zo gemakkelijk mogelijk te maken, al zijn er militaire detachementen die met volle bepakking de marsen volbrengen. Wychen had vanmorgen zijn beste stoelen aan d'e straatkant gezet, om vooral niets van het feest te missen. En die van Wychen weten hoe ze zoiets moeten aanpakken. De vlag gen op de Markt moeten de gekap te linden vervangen en hoewel ze even feestelijk aandoen, geven ze beslist minder schaduw. Daarom liepen de meeste groepen dit vro lijke pleintje voorbij, voortgestuwd en geblazen door Gijsbert Nieuwland en de zijnen, die de harmonie af kwamen lossen. Wychen stond er Advertentie Elf militairen van de Royal Horse Artillery uit Osnabrück hebben fil teren de Nijmeegse Vierdaagse ach terhaald 'in de meest letterlijke be tekenis van het woord. Gistermot- gen om tien uur arriveerde het de tachement onder aanvoering val1 een luitenant met een rasechte En gelse knevel doodkalm in de Vief daagsestad, in de verónderstellin9> dat het feest pas vandaag zou be ginnen, Groot was de consternatie toen bleek, dat de marsen reeds wa ren begonnen, maar met een mees terlijke zin voor improvisatie hielp de marsleiding de Engelsen ovet hun teleurstelling heen. In alle haast werd een speciale controle- auto gecharterd en toen de eerste lopers al weer Nijmegen binnen kwamen, marcheerden de Engelsen de Waalbrug over, het parcours van de 40 kilometer-lopers tegemoet. De richtingborden en -pijlen wa ren inmiddels reeds verwijderd, maar de contróleauto bleef keuris voor de troep uitrijden, om de juists route aan te wijzen. Om negen Wit gisteravond kwam het detachement Nijmegen weer binnen, voorafge gaan door een muziekauto, die de Vierdaagse-leiding ter verwelko ming had uitgezonden. Vanmorgen vroeg begonnen zij hun tweede etappe tegelijk met de andere groe pen. Flacons vanaf 95 ct. van op zijn benen te trillen. De benen van de wandelaars gingen aan de rand van het gezellige druk ke dorp d'e hoogte in tegen bomen en muren als zijnde de meest radi cale stand om de moeheid uit de moede voeten te laten stromen. De voeten maken het over het alSê< meen nog vrij goed. De medische sta heeft tot nu toe nog geen ernstige êe, vallen te behandelen gekregen. Er moe wel eens met brancards worden ée werkt maar met een emmertje wate' kwam de wandellust snel terug. Bla' ren zijn er reeds voldoende geprifc1; Ook vanmorgen in de vroegte al moes, menige tippelaar zich in de jodium"aC tie-radius van een medische post waêef om de reis op dakpansgewijs geplat'6 kleefpleisters voort te zetten. Maar wat de stemming betreft e\ geen blaartje pijn. Die is uitstekend wj het uitbundige toe. En Groesbeek, de reputatie heeft in deze steeds vo°' een climax te zorgen, zal morgen ee*j zware dobber hebben om zich zelf en d traditie te overtreffen. De Duitse voetbalclub „F. C. Se8f' brücken" zal twee wedstrijden in Nf' derland spelen, 15 Augustus komen Duitsers te Amsterdam uit tegen Aja» en de volgende dag zullen zij in Eind' hoven P.S.V. (dat dan zijn 40-jarig b? staan herdenkt) ontmoeten. Voor P-S zal het de tweede keer zijn dat be' tegenover Saarbrücken staat, want 8 Augustus zijn de Eindhovenaren de gasten van de Duitse club. Het ziet er naar uit. dat de oud-wereld' kampioen sprint professionals, de Enge' man Reg Harris niet zal kunnen deein® men aan de wereldkampioenschappen, wel* in Augustus te Zürich worden gehoudeff' Tijdens wedstrijden in Engeland kwam "J! enkele dagen geleden zodanig te vaile'' dat hij momenteel het bed moet houd®' wegens water in de knie. Donderdagavond a.s. om acht wordt in het Olympisch Stadion te Al sterdam een internationale speedway wedstrijd NederlandDenemarken g® houden. Daar beide landen met ster*® ploegen verschijnen, kan een spannen de strijd worden verwacht. De te Haarlem gespeelde waterpoloweJ strijd HaarlemHVGB (Haarlem) voor zomercompetitie K.N.Z.B. (hoofdklasse n6 ren) is met 64 door Haarlem gewonne*' 11 1 1 58. Het bleek inderdaad waar, dat er aan een oli fant niets te besturen viel. Het beest stapte op eigen houtje bezadigd verder, al kon men er dan nieuws gierig naar blijven waar het heen ging. Intus sen kon men er zelfs vrij geriefelijk op slapen, hetgeen de drie mannen na enige tijd dan ook de den. Zij werden een keer wakker, en alhoewel het toen al donker was, zagen zij, dat zij midden in de Pyreneeën waren aangeland. Zij herinnerden Zich, dat de olifant daar al eens eerder geweest was en sloten vol vertrouwen opnieuw de ogen. Het was al weer volop dag, toen zij definitief wakker wer den. Zij zagen, dat zij zich ditmaal in een stad bevonden, en wel in een Spaanse stad, al konden zij de naam er van nergens ontdekken. Spoedig trokken zij daar een grote en uitgelaten belang stelling. De massa volks, die zich om hen heen verzamelde, vormde een feestelijke optocht, die hen, alsof dat geheel vanzelf sprak, naar een cir cus geleidde, dat in de stad was opgesteld. De directeur van het circus verscheen in hoogst eigen persoon en raakte aanstonds uitgelaten van geest drift. „U is het prachtigste rmmmer, dat ik ooit gezien heb", verklaarde hij met grotestelligheid. „Ik engageer u onmiddellijk voor welke PT^S ook maar vraagt". „Dat is heel vriendelijk vin DI _I1„-WÜ ff6.: antwoordde Koos Pimpel uit aller naam. „Wil tüV men uw uitnodiging gaarne aan". „Wat nemen ei nu eigenlijk aan?" vroeg de koster bezorgd. ag- ik het", zei Koos Pimpel. „Maar het is zo'n °%g wekte man, dat het nooit iets anders dan P*?,eeic kan zijn. Bovendien heb ik dorst". Gelukkig bt te de circusdirecteur dat als vanzelfsprekend aan nemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4