HOORNBLAZERS GAVEN GISTERAVOND HET SEIN Malenkov wenst premier van Noord-Korea geluk met succesvol resultaat Oost-Duitsers naar de vleespotten van Berlijn Amerikaans voedselschip in aangekomen Hamburg »MARINER", oefening ter zee van 9 NATO-landen Tussen neus en lippen KROONPRINS AKIHITO van Japan in ons land M i ulótoStii MELK Tot hoofd en hart I" Dulles wijst eisen van Rhee af Eisenhower vraagt hulp voor Korea Purwokerto zeer onveilig Grote ravage in boomgaarden Vrouw dood in sloot aangetroffen Uitnodiging tot gesprek aanvaard Helihaven in het centrum van Brussel Kans op succes Het weer DINSDAG 28 JULI 1953 77ste JAARGANG No. 25745 Mark Clark stelt voedsel beschikbaar Vele duizenden vluchten naar veiliger streken Clark blijft rode straaljagers lokken Geheime zenders in Groningen 700 millionnairs Noodweer boven de Betuwe Ettelijke duizenden guldens schade Communistisch blad in Cuba verboden Voeten vastgebonden met schoenveters Ernstige mishandeling in Wedde Slachtoffer meer dood dan levend aangetroffen Hofmeesteres van de „Indrapoera" vermist Knaapje doodgereden Ëft I mm, 'A' Katholieken in P.v.dA. Achtpersoonstoestellen voor Rotterdam Vierduizend postduiven zoek geraakt Formatie in Indonesië Formateur niet al te optimistisch Falcon Regenjassen f49.75 (XotattA -melk is bacterie-vrij I BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 25, teief. 4790 Bijkantoor en Red. lDmuiden: leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. 7. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Wijliga. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5J0 uur 's avonds tel. 21544. Kanonnen zwijgen in Korea ^ot enkele minuten vóór tien, plaatselijke tijd, bleven de artillerie-duels tussen communisten en de geallieerden in het donker van de avond voortduren. Toen daalde er een diepe stilte neer boven de Koreaanse heuvels. In grote span ning wachtten de militairen in hun stellingen af, wat er ging gebeuren. Om tien ""f precies gaven hoornblazers het sein, dat het vuren gestaakt moest worden. ^®g wachtten de militairen, maar toen het ook daarna stil bleef, steeg hier en een gejuich op. Honderden gele, blauwe en groene lichtkogels werden van Meerskanten de lucht ingeschoten. De patrouilles in niemandsland haalden de tronen uit huh wapenen en de troepen begonnen zich klaar te maken op het ""truimen van de stellingen, waarvoor zo bitter is gevochten. Terwijl lange rijen Voertuigen met tenten, prikkeldraad, bouwmaterialen en electrische apparaten Mar Pan Moen Jon reden ten behoeve van de verschillende bestandscommissies, Maren geallieerde ambulancewagens nog druk in de weer om de laatste gewon en naar de veldhospitalen te brengen. Uit de verslagen van de geheime ver gaderingen in Pan Moen Jon, die gis pen zijn gepubliceerd, blijkt, dat bei- partijen zijn overeengekomen om Öer dag 3.000 gevangenen uit te wisse- ?n. Met de uitwisseling zal op 5 ^bgustus worden begonnen. Een func- f'otiaris van de Verenigde Naties ver gaarde, dat de eerste groep Noord- loreaanse gevangenen vandaag al per Johip van het eiland Koje zal vertrek- *en naar Intsjon. In deze Zuid-Kore- ?anse havenstad gaan zij op de trein jjaar pan Moen Jon, waar zij onder de Ooede komen van de neutrale repatri- Ofingscommissie. Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van Defensie ftebben verklaard, dat Zuid-Korea vol eis de tegenwoordige bestandslijn ■>•800 vierkante km. groter is dan toen 38ste breedtegraad nog de grens °rmde tussen Noord en Zuid. De Sovjet-Russische premier, Malen- f°v, heeft gisteren de premier van Jjoord-Korea, Kim II Soeng, telegra- "sch gelukgewenst met de succesvolle ®Doop van de wapenstilstandsonderhan- v'lingen, aldus radio-Moskou. Malen.- v>v noemt het bestand een „grote over timing voor de Koreaanse en Chinese Jfjjwilligers" en lijj verklaart, dat de *Ovjet-Unie bereid is „alle mogelijke V bieden aan het lijdende volk an Korea". De Russische minister van buitenlandse Zaken, Molotov, liet zich «1 een gelukwenstelegram aan zijn Noord-Koreaanse college in gelijke be woordingen uit. De Amerikaanse senator William Knowland (rep.) wil alle leden van de herenigde Naties, die verzuimd hebben Voepen naar Korea te zenden, uitslui ten van het overleg met de communis ten over de toekomst van Korea. In tussen wordt uit Hanoi gemeld, dat 5®t_ aan de grens tussen communistisch t-hina en Indo-China de laatste dagen rustig is gebleven en dat er nog geen tekenen zijn, die er op wijzen, dat de Uhinezen hun troepen naar het Zuiden Verplaatsen. Behalve het besprokene Up de geheime vergaderingen te Pan "Toen Jon is gisteren ook het een en ?uder bekend geworden omtrent de boodschap, die John Foster Dulles heeft bestuurd aan de Zuid-Koreaanse President, Syngman Rhee. De Ameri- Minder dan 24 uur na de onderteke- JUng van de wapenstilstand in Pan rjoen Jon heeft de president van de jerenigde Staten het Congress verzocht ?°orlopig 200 millioen dollar beschik bar te stellen voor hulp aan Korea. De JJeiligheid van Amerika, aldus zegt ;Usenhower, maakt het noodzakelijk on middellijk te handelen. Maar ook op de iabge duur moet gewerkt worden aan b* herstel van het economisch leven en 7.an een bevredigende gezondheidstoe- f'and in dit zo zwaar getroffen land. In bet programma moet rekening worden Mhouden met het feit. zo zegt Eisenho wer, dat onze doelen op Korea niet vol- edig bereikt zijn, zo lang Korea ver beeld blijft. Men heeft in het plan dan j!0k alle projecten vermeden, die waar deloos zouden zijn in een verenigd Worea. Generaal Mark Clark, de opperbevel hebber van de Verenigde Naties, heeft *U Tokio meegedeeld, dat president Eisenhower hem heeft gemachtigd on middellijk te beginnen met het zenden Vah 10.000 ton voedsel naar Korea. w kaanse minister van Buitenlandse Za ken heeft daarin verschillende eisen van Rhee afgewe zen, o.m. dat Ame rika de politieke conferentie moet verlaten, als Zuid- Korea het moment daarvoor gekomen acht, en dat Ame rika bij mislukking van dié conferentie onmiddellijk de wapens weer moet opnemen en Zuid- Korea militaire steun moet verle nen teneinde Noord- en Zuid- Korea met geweld te herenigen. Vol gens radio-Moskou zal het vandaag in Noord-Korea een nationale feestdag zijn. Naar aanleiding van het sluiten van het bestand heeft Dulles verklaard, dat de veiligheid van de Verenigde Staten daardoor zeer is toegenomen en dat een nieuwe oorlog minder waar schijnlijk is gewor den. i Een eindeloze stroom Oost-Duitsers en Oost-Bcrlijners is gisteren, op de eerste dag van de grootscheepse levensmidde lenactie, naar West-Berlijn getrokken om daar de kostelijke pakketten met ge condenseerde melk, meel vet en erwten in ontvangst te nemen. Hier en daar nam de Volkspolitie wat in beslag, maar over het algemeen liet zjj de voedsel- haiers ongemoeid. Om drie uur gister middag waren volgens voorzichtige schattingen al 50.000 pakketten uitge reikt. Men hoopte gisteravond vóór het sluitingsuur de 80.000 nog te halen. Uit alle delen van de Russische zone uit Jena, Leipzig, Rostock, Stralsund, ja zelfs van het eiland Rügen waren de mensen komen opdagen. Een man van 83 jaar uit Lückenwalde zei, dat hij de reis er graag voor over had gehad om weer eens heus vet en echte melk te zien. Het Rode Kruis zou proberen on derdak te-verschaffen aan degenen, die niet meer naar huis konden of gisteren niet aan de beurt konden komen. Het heeft ook tenten ingericht, waar ver versingen worden verstrekt en waar ouden van dagen en gebrekkigen op hun verhaal kunnen komen. De hulpactie duurt tot 9 Augustus. Gedurende deze periode zal voor een waarde van vijf millioen mark worden uitgereikt. Op deze eerste dag heeft men nog geput uit de reserve-voorraden, die in West- Berlijn zijn aangelegd voor het geval de Russen weer eens mochten proberen de stad door een blokkade uit te hongeren Maar gistermiddag is in Hamburg het eerste van drie schepen aangeko men, de „American Inventor", die levensmiddelen uit de V.S. aanvoeren Ret Britse ministerie van Defensie b«eft bekend gemaakt, dat de manoeu- V|"es „Mariner", de eerste vlootmanoeu- Vres van de NATO, georganiseerd door e drie voornaamste sectoren van het Atlantisch opperbevel, op 19 Septem- er zullen beginnen en 19 dagen zullen ^Uren. Zunesen van de veertien NATO-landen mien er aan deelnemen. De manoeu- v". die onder leiding zullen staan an McCormick, generaal Gruenther, ad- Vnba} Jon Edelstein, opperbevelhebber j\,°r het Kanaal, en luchtmaarschalk aln* Stevens, bevelhebber van de ge- tot ®rde luchtmacht in Europa, zullen dp doel hebben de bescherming van Meewegen. Schepen en vliegtuigen van allerlei types van Nederland, België, Canada, Denemarken, Frankrijk, Noorwegen, Portugal, Engeland en Amerika zullen er aan deelnemen. De manoeuvres zullen gehouden worden in het zee gebied tussen Groenland en Noorwe gen in het Noorden en het Zuide lijk deel van Amerika en Portugal in het Zuiden. Het matigen, niet het bevredigen van begeerten geeft vrede en rusty beschikbaar gesteld door president Eisenhower. De „American Inventor" was geladen met 2800 ton bloem, tapte melk, spek, koffie en cacaobonen. Twee vliegtuigen hadden al eerder 2% ton voedsel overgebracht, dat door de lucht van New York naar Kopen hagen was gestuurd. In de gebieden ten Zuiden en ten Westen van Purwokerto hebben de laatste tijd tienduizenden personen hun woningen verlaten in verband met de toenemende activiteit van benden. Zy hebben bescherming gezocht in veiliger streken. Het kantoor voor sociale zaken in de residentie Banjumas deelt mee, dat tot 19 Juli 10.116 evacué's uit de gebieden Madjenang, Tjilatjap, Kroja en Karang- putjung werden geregistreerd. In de eerste zes maanden van dit jaar werd een bedrag van 135.000 rupiah uit gegeven ter lening van de nood van de vluchtelingen. Dezer dagen werden nog vierduizend evacué's geregistreerd uit Grandrungmangung en Wanaradja. Tot Mei waren 21.783 evacué's geregistreerd uit Tegal en Brebes. De radiozender van de Verenigde Na ties in Korea heeft gistermorgen de op roep van generaal Clark, waarbij aan communistische vliegers, die met hun straalvliegtuig naar een geallieerde luchtbasis uitwijken, een bedrag van 50.000 dollar wordt aangeboden, her haald. De eerste piloot zal bovendien een extra premie van 50.000 dollar ont vangen. Na Zuid-Drente komen thans in het Noorden van de provincie Groningen alle mogelijke clandestiene zenders voor. De geheime zenders geven spe ciaal des Zondags uitzendingen, waar bij het accent ligt op verzoekplaten- programma's. Op een golflengte van 235 m. werden o.m. verschillende zen ders gehoord met schoonklinkende na men als Mona Lisa, Papegaai, Tirol, Omlandia.- Blijkens de grafiek „Betaalde belas ting van vermogens" wonen er in Ne- lerland nog meer dan 700 millionnairs. Plaatsen waar zij sterk vertegenwoor digd zijn, zijn Zeist (15) en Arnhem (12). Bij de ondertekening van de wa penstilstand te Pan Moen Jon zijn gisteren de opperbevelhebbers van de beide partijen niet aanwe zig geweest. De documenten wer den aanvankelijk alleen gesig neerd door de leiders van de on- derhandeUngsdelegaties. Op bo venstaande foto ziet men, hoe de Noord-Koreaanse generaal Nam II de overeenkomst bekrachtigt. Links: de ondertekening door de geallieerde opperbevelhebber in het Verre Oosten, generaal Mark Clark, in het hoofdkwartier te Moensan. (Van onze correspondent) Voor de derde maal in dit jaar zijn de Betuwse fruitkwekers het slacht offer geworden van de onberekenbare grillen der weergoden. Werd in het voorjaar zware schade berokkend aan de bloesems door een onverwacht he vige nachtvorst, enkele weken geleden kregen de kersen de genadeslag door ongekend zware slagregens. Gistermid dag ontlaste zich boven de Betuwe een zwaar onweer, dat gepaard ging met hevige slagregens. In het Oostelijk deel van de Betuwe ging het onweer gepaard met zware hagelbuien, waarbij hagelstenen om laag kwamen met een doorsnee van vier centimeter. Het geweld van de hagel was zo groot, dat duizenden kilo's pruimen van de bomen werden gesla gen. Vooral in het Oostelijk deel van de Betuwe werd in veel boomgaarden een ware ravage aangericht. Ook de late appelen en peren leden behoorlijke verliezen. Hoewel de schade bij lange na nog niet juist berekend kan worden, nemen deskundigen aan, dat dit nood weer zeker, een schadepost van ette lijke duizenden guldens betekent. De Cubaanse regering heeft een ver schijningsverbod opgelegd aan het com munistische dagblad „Hoy". De minister van voorlichting ver klaarde, dat communisten hebben deel genomen aan de aanval op het garni zoen van Santiago de Cuba. (Van onze correspondent) In een sloot tussen twee weilanden is Maandagmiddag onder de gemeente Nederhorst den Berg het stoffelijk over schot ontdekt van de 47-jarige mevr. H. uit Bussum. Haar hoofd was weggedrukt in de modder, terwijl haar voeten met de veters van haar schoenen waren vastgebonden. De Rijkspolitie kwam tot deze ontstellende vondst, nadat men op aanwijzing van een boeren knecht, die in die omgeving een rijwiel had gevonden, in de polders was gaan zoeken. Een knecht van de landbouwer W. had Zondagmiddag al een fietstas gevonden, waarin zich een broodtrommeltje bevond met de namen H. en Bussum. Hij schonk er geen aandacht aan, doch toen hij Maandagmiddag in diezelfde omge ving een damesfiets ontdekte, deed hij aangifte bij de politie, die onmiddellijk op onderzoek uitging. Na enig speuren vond men het stoffelijk overschot van een vrouw van middelbare leeftijd. Een onderzoek van Bussumse politie bracht aan het licht, dat zij inderdaad mevr. H. uit Bussum moest zijn. Het bleek, dat haar man op vacantie was en geen adres had achtergelaten. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. (Van onze correspondent) In de nacht van Zondag op Maandag is in Wedde in de provincie Groningen, de 25-jarige bankwerker H. S„ wonende aldaar, bij een vechtpartij zeer ernstig mishandeld. Na afloop van een danspartij begaf S. zich naar de woning van de arbeider J. v. H. om daar te wachten op de thuis komst van de dochter des huizes, die eveneens in de dancing was geweest. Na een woordenwisseling kwam het hier tot een vechtpartij tussen S. en een 18-jarige broer van het meisje. Toen de vader, de 50-jarige J. v. H„ dit bemerkte, mengde hij zich in het gevecht. S. bleek tegen beide tegenstanders niet opgewassen cn liep verscheidene steken, vooral in het gezicht op. Ook de echtgenote van v. H.. die de twistenden trachtte te scheiden, werd nogal ernstig aan de hand gewond. Na de vechtpartij slaagde S., die hevig bloedde, er wel in zijn huis nog te be reiken. Meer dood dan levend trof de Rijkspolitie, die inmiddels gewaar schuwd was v. H. zelf heeft aangifte gedaan het slachtoffer aan. Medische hulp kon nog juist bijtijds worden gebo den. De 50-jarige J. v H.. die de steken met een scherp voorwerp, vermoedelijk een beitel, heeft toegebracht, is gister middag door de politie gearresteerd. Hij zal worden voorgeleid voor de officier van Justitie te Groningen. Naar de gezagvoerder van het Lloyd- schip „Indrapoera", dat Zaterdag uit Djakarta naar Rotterdam vertrok, aan zijn rederij heeft getelegrafeerd, werd gistermorgen, kort voor aankomst van het schip te Singapore, de 23-jarige hof meesteres mej. K. uit Schiedam, vermist. Omtrent de oorzaak dezer vermissing tast men aan boord van het schip ge heel in het duister. De gezagvoerder, kapitein J. Roos, heeft terstond per radio alle schepen in de omgeving ge waarschuwd en verzocht gedurende vier en twintig uur goed te willen uitkijken. (Van onze correspondent) Op het eiland Schiermonnikoog is Maandagochtend een anderhalfjarig knaapje, Paul Gabbe van der Geest, spelenderwijs onder een vrachtauto geraakt, die een garage uitreed. Het knaapje werd op slag gedood. Bezige Bij In Indiana in de staat Washington is een by on gewoon bezig geweest. Het insect vloog de cabine van een vrachtauto binnen, waarmee vier gloednieuwe auto's werden vervoerd. De bestuurder van ae vrachtauto verloor de macht over het stuur en sloeg met zijn wagen over de kop. Alle auto's en ook de bezige bij gingen m vlammen op, doch de be stuurder kwam er met lichte verwondingen af. Paprika ionder paprika geen Hongaarse goulasch. Er is in Hongarije dan ook een geweldige deining onder de huisvrouwen ontstaan, omdat er in de winkels geen paprika meer te krij gen is. De Hongaarse radio heeft de ontstemde dames de schrale troost gegeven, dat er eind December mis schien weer paprika zal zijn, als tenminste de oogst goed uitvalt. Waar werd oprechter trouw7 fn 1899 werd. een jong meisje ergens in Canada tot over haar roze oortjes verliefd op een sergeant. Er was echter oorlog in Zuid-Afrika en Canada stuurde vrijwilligers om tegen de Boeren te vech ten. Ook sergeant Barr ging ondanks de tedere genegenheid van en voor May Noble scheep. Het was een hartbrekend af scheid tussen de beide ge lieven. May bleef achter en spon mooie en heerlij ke toekomstdromen, tot in 1900 de Jobstijding kwam, dat sergeant Barr was ge sneuveld. Toen verdiepte May Noble zich in een (Van onze Haagse redactie) Maandagavond kwart voor zes arri veerde aan het station H. S. in Den Haag de Japanse Kroonprins Z. K. H. Prins Akihito voor een bezoek van enkele dagen aan ons land. De Prins werd verwelkomd door de Japanse am bassadeur in Nederland, Z. Exc. S. Oka- moto, en mr. L. Daniels van het minis terie van Buitenlandse Zaken. Onmid dellijk na zijn aankomst begaf de Prins met zijn gevolg zich naar het kasteel Oud-Wassenaar, waar de keizerlijke gast gedurende de tijd van zijn bezoek ver blijf zal houden. Tijdens een korte persconferentie, legde Prins Akihito een verklaring af in het Japans, waarin hij o.a. zeide. dat het hem een groot genoegen was een bezoek aan Nederland te brengen, niet alleen vanwege de voornaamheid van de Nederlandse cultuur en indus trie, maar ook vanwege de vriendschap tussen Nederland en Japan, welke reeds dateert van de zeventiende eeuw af. Het is de ernstigste wens van de Kroon prins deze vriendschap van vroeger da gen te helpen verstevigen. Zijn Keizer lijke Hoogheid wenste tevens uiting te geven aan zijn diepe gevoelens van sympathie met ons volk. dat zoveel leed heeft moeten ondergaan bij de storm van 1 Februari. Voordat de Japanse Kroonprins naar ons land kwam. had hij een bezoek ge bracht aan o.a. Canada, Engeland. Frankrijk, Spanje, Italië en België. De Prins zal na zijn verblijf in Nederland nog een reis maken naar Duitsland en de Scandinavische landen, Zwitserland en de Verenigde Staten, Geen enkele van deze reizen draagt een officieel ksrsktcr Vandaag is de Prins ontvangen door Koningin Juliana op het landgoed Ter horst, waar hij met de Vorstin de lunch gebruik. Er staat voorts nog een uitge breide sightseeing door ons land op het programma. Kroonprins Akihito van Japan hij aankornst op het station in Den Haag. Naast de prins de ambassadeur van Japan in Nederlandde heer Suomasa Okamoto. Het bestuur van de Katholieke Werk gemeenschap in de P. v. d. A. heeft in zijn vergadering van 25 Juli de uitno diging besproken die het heeft ontvan gen van de zijde van de KVP. Het be stuur van de Kath. Werkgemeenschap wil deze uitnodiging gaarne aanvaar den, mits zij verstaan mag worden als een uitnodiging tot een open gesprek over het vraagstuk van de eenheid der katholieken t.a.v. de politiek. Het be stuur besloot verder het voorstel te doen, dat de voorzitters der deelnemen de groepen contact zouden opnemen teneinde datum en procedure van het gesprek nader te regelen. Op de uitvindingententoonstelling in Parijs werd deze ingenieuze constructie gedemonstreerd, waarmee men zonder te bukken zoveel als men wil kan op scheppen. verleden, dat nooit heden worden zou, en zij deed dat ruim een halve eeuw lang. De gouverneur-gene raal van Zuid-Afrika heeft thans goedgunstig beschikt op het eerbiedige verzoek van een 75-jarige vrouw en bepaald: Wanneer me juffrouw May Noble sterft, zal haar stoffelijk overschot naar Zuid-Afri ka worden overgebracht en te ruste worden gelegd naóst dot van de soldaat, die zij haar hele leven heeft liefgehad. Op zijn grafsteen zal gebeiteld worden: „Ter nagedachte nis aan een dapper mili tair, die beminde en werd bemind." A. Noble story. De Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena werkt op het ogenblik met voortvarendheid aan een plan voor een groot landingsterrein voor hetschroef- vliegtuigen in Brussel. De Belgen spre ken in dit verband van een „helihaven". Die haven zal in het centrum van de stad komen te liggen, niet ver van de Grote Markt, de kerk van St. Goedele en het nieuwe Centraal Station. De grote tweemotorige toestellen zul len, zolang het platform niet gereed is, dalen op de Groendreef, in dezelfde om geving. Met de aanleg van een landings plaats op de Groendreef zal binnen en kele weken worden begonnen. Zij zal dan gebruikt worden voor drie achtper- soons toestellen op de lijnen naar Rot terdam, Parijs en Keulen. Het terras van de Sabena-gebouwen zal dienst doen als haven voor kleine toestellen, die daar over een landingsterrein van 14 meter breedte zullen beschikken. Vrijdagavond zijn 6000 postduiven per trein van Amsterdam naar Mons in Noord-Frankryk vervoerd, waar ze Zondagmorgen om acht uur zijn gelost. Tengevolge van slechte weersomstan- digheden men vermoedt, dat een koppel duiven boven Limburg door een onweersbui uit elkaar is geslagen zijr. er maar enkele vogels terugge keerd. Bij een duivenhouder b.v., die 35 vogels had losgelaten, zijn er maar drie binnengekomen. In totaal zijn er van de 6000 duiven nog 4000 zoek. Men neemt aan, dat de meeste zoekgeraakte vogels in de noordelijke provincies zijn terechtgekomen. Degenen, bij wie dui ven zijn binnengekomen, wordt ver zocht de naastbijgelegen politiepost hiervan in kennis te stellen. Oude dui ven kunnen namelijk, wanneer ze ge voederd zijn, weer worden losgelaten. Thans gaat het om jonge duiven, die eerst aan hun derde vlucht toe zijn. Deze vogels schijnen namelijk op de plaats te blijven, waar ze zijn neer gekomen. Aneta verneemt, dat de formatie pogingen van formateur Wongsone- goro blijkens de laatste berichten een goede kans hebben met succes te worden bekroond. Het door Wongsonegoro ontworpen kabinet heeft twintig portefeuilles, waarvan de Masjumi en de P.N.I. er elk vier zouden krijgen. Voor de P.N.I. zijn gereserveerd het premierschap en het ministerie van Buitenlandse Zaken, en voorts Economische Zaken of Finan ciën. en Landbouw of Sociale Zaken. Aan de Masjumi zouden worden toe vertrouwd het vice-premierschap en Binnenlandse Zaken, en verder Finan ciën of Economische Zaken, en Sociale Zaken of Landbouw. President Soekarno heeft Maandag avond op verzoek van formateur Wongsonegoro de aan hem verleende termijn voor het vormen van een ka binet met drie dagen verlengd. Wong sonegoro deelde aan de pers mede, dat niet alleen een grote steen iemand ten val kan brengen. Hij zei niet te optimis tisch te zijn, al had hij reeds veel kun nen bereiken. Aavertentte DARTEIJORISSTRAAT 20 —TEL. 13439 (tot Woensdagavond) Veranderlijke bewolking met enkele verspreid optredende buien. Overwe gend matige wind tussen West en Zuidwest. Weinig verandering in tem peratuur. Zon: 4.56-20.35. Maan: 8.57-21.35. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1