Land van Kruiningen valt droog Mager resultaat Volgend jaar emigratie van 60.000 personen? WIE VERMOORDDE DE RIVAAL VAN STALIN? Bulldozers vechten tegen de modder nB Voorlichting in ons land moet worden verbeterd Wat komt er na de complimentjes GEMAKKELIJKER BETALING VOOR LUCHTREIZIGERS Castella maakt het U gemakkelijk NU feus uit drie soorten Het einde van Trotzki Modern middel voor de moderne tijd R.K. Bond van Ziekenverplegenden vergadert Voor iedere huid en beurs een heerlijke zeep Pax Christi-Beweging PAGINA 3 DINSDAG 28 JULI 1953 Pater Vrijmoed O.F.M overleden Nederlandse landbouwers in Frankrijk Scheidsgerecht personeel voedselvoorziening Sterbedevaart naar Altenberg Advertentie De huisvrouw mag trots zijn op de complimentjes, die zij voor haar maal tijd krijgtmaar daarna staat zij toch maar weer voor de afwas. Dit probleem hield de Castella-fabrieken bezig - en in haar laboratoria werd het middel gevonden, dat in onze moderne tijd thuishoort. Castella Vaatwas: een enkele eetlepel geeft een overdaad van actief schuim, dat vet en vuil in zich opneemt, aanslag doet verdwijnen. Het schuim is blijvend werkzaam: zo groot kan de stapel borden, vorken en lepels niet zijn, of ook het laatste bord komt flonkerend, volkomen gereinigd uit het parelend Castella-schuim te voorschijn. Het is werkelijk een wonder om te zien! En een tweede wonder is Castella's beschermende werking op de handen. Fluweelzachte handen, in plaats van die gevreesde ruwe „afwashanaen"! Een pak Castella, waarmee men een hele week doet, kost slechts 25 ct. Het nemen van een proef kan men dan ook iedere huisvrouw van harte aanraden! (Van een bijzondere medewerker) De 36e conferentie van het Inter nationaal Arbeidsbureau, welke telkenj are te Genève wordt ge houden, is weer achter de rug. We heb ben er geen grote verslagen van ge vonden in de pers, geen commentarië rende beschoiiwingen. slechts enkele oppervlakkige mededelingen. Rijk aan resultaten was dit drie weken durende gesprek tussen meer dan 600 vertegen woordigers uit 66 landen dhn ook niet bepaald. Geen enkele conventie werd uit het overleg geboren, slechts een tweetal „aanbevelingen", waar nie mand bepaald „last" "van behoeft te hebben, konden de eindstreep halen. De aanbevelingen op zich zijn wel in teressant, maar hebben overigens meer in het bijzonder voor ons land, in het algemeen zelfs voor de landen in West-Europa, betrekkelijke waarde. Een conventie in de hier bedoelde zin is een afspraak in -het internationaal recht, waarbij de vertegenwoordigde landen de morele plicht op zich nemen, deze afspraak in hun land vorm te geven in bepaalde wettelijke maat regelen. Daarom dient een conventie, eenmaal aangenomen in de vergadering van de Internationale Arbeids Organi satie, in elk land afzonderlijk door het wetgevende lichaam nog te worden ge ratificeerd of bekrachtigd. Zolang enig land dit niet heeft gedaan, vindt het elk jaar opnieuw zijn naam als achter blijver vermeld in het jaarropport van de directeur-generaal van de I. A. O. Niet alleen, dat geen enkel land dit prettig vindt, maar vooral de vertegen woordigers van die regeringen en van die organisaties van werkgevers en van werknemers, die naar de internationale conferentie werden gezonden, met de volmacht aan de totstandkoming van die internationale afspraken mede te werken, voelen zich nogal in de steek gelaten, wanneer het wetgevende li chaam in hun land niet tot ratificatie kan besluiten. Een conventie heeft daarom zeer grote betekenis, in tegen stelling tot een aanbeveling of recom mandatie. Ook deze betreffen een afspraak, maar de bij die afspraak betrokken regerin gen kunnen deze afspraak rustig naast zich neerleggen en doen alsof er niets aan de hand is. Niemand zal er hun ooit meer over lastig vallen. De recom mandaties (aanbevelingen), die thans uit de bus zijn gekomen, hebben der halve veel kans het lot te delen van vele hunner voorgangers. In de eerste aanbeveling wordt geadviseerd, geen ondergrondse arbeid in steenkolen mijnen te laten verrichten door jonge mensen onder de 16 jaar, in de tweede wordt een serie maatregelen aanbevo len ter bescherming van de gezondheid van de arbeiders op de plaatsen waar zij hun arbeid verrichten. Tenslotte heeft de conferentie nog een aantal con clusies getrokken, uit welke men zal trachten de tekst te distilleren voor een aanbeveling inzake betaalde vacarjties Eventueel zal deze aanbeveling op de agenda van de volgende internationale conferentie komen te prijken. Wanneer men- uit het magere resul taat van deze conferentie zou afleiden dat het Internationaal Arbeids Bureau zijn betekenis begint te verliezen, zou men, menen wij, wel zeer voorbarig zijn. Noodzaak is immers dat men zich eerst eens afvraagt welke redenen tot dit zeer betrekkelijke resultaat hebben gevoerd. En dan hebben er zich tijdens deze conferentie twee gedemonstreerd die nadrukkelijk onze aandacht vragen Aan één ervan kunnen wij misschien landelijk betrekkelijk weinig verande ren, we kunnen althans niet veel meer doen dan initiatieven van onze verte genwoordigers moreel steunen, respec tievelijk bevorderen, maar de tweede geconstateerde reden kan met onze hulp sterk worden gereduceerd. Vooreerst is er dan het feit dat het Intern. Arb. Bur. langzamerhand voor een welhaast onmogelijke taak komt te staan, doordat men blijft trachten conventies en aanbevelingen te creë ren die van voldoende betekenis zijn voor alle 66 deelnemende landen. De verschillen in maatschappelijke verhou dingen, nationale welvaart en vormen van wettelijk geregeld arbeidsrecht in de onderscheiden groepen van landen zijn in de loop van de jaren zó groot geworden, dat men is gaan spreken van ontwikkelde en achtergebleven gebie den. Zo heeft het b.v. weinig zin een conventie aan te nemen betreffende fa milie-toeslag. De ontwikkelde gebieden, met name practisch alle West-Europese landen, kennen deze regeling reeds in enigerlei vorm, maar in de onontwik kelde gebieden is er vooralsnog geen schijn van kans om zulk een regeling er door te krijgen. Op zich is het erg genoeg te moeten constateren, dat er nog vele millioenen mensen op aarde leven aan wie het meest elementaire materiële welzijn nog ontbreekt. De conclusie hieruit is voor de hand lig gend. Er zullen conventies moeten ko men die met essentiële internationale verschillen rekening houden, of, zoals de secretaris-generaal van het Interna tionaal Christelijk Vakverbond het heeft geformuleerd, er moeten regionale con ferenties komen. O.m. is te denken aan een conferentie speciaal voor de ont wikkelde gebieden (West-Europa, Noord-Amerika) en een meer in het bij zonder ten behoeve van de sociaal-ach tergebleven gebieden. Van nog wel zo grote betekenis is het feit dat op die I. A. O.-conferentie het bestaan van tegenover elkander staan de groepen moet worden geconstateerd. Het blijkt de laatste jaren practisch niet meer mogelijk dat de werkgevers en de werknemers het op belangrijke punten eens kunnen worden. Dit is wel het meest van alles te betreuren. Ener zijds omdat daardoor de klassetegenstel lingen, die we tot de verdwijnende ver schijnselen meenden te mogen rekenen, weer opnieuw de kop gaan opsteken, anderzijds omdat daardoor de uiteinde lijke beslissingen voornamelijk moeten worden genomen door de vertegenwoor digers van de regeringen en men der halve het hooggeroemde subsidiari teitsbeginsel, of hoe men het ook in niet- katholieke kring mag noemen, tot een aanfluiting maakt. Er is de laatste tijd wel eens beweerd dat de vakorganisa ties beter dan de standorganisaties in staat zouden zijn de klassetegenstellin gen te doen verdwijnen en een christe lijk sociale orde te vestigen. Het zou misschien aanbeveling kunnen verdie nen. als de verdedigers van dit stand punt eens nauwlettend acht gaven op wat zich in dit opzicht de laatste jaren in Genève heeft afgespeeld. Sociale eendracht is nu eenmaal niet bereik baar zonder dat de totale mentaliteit een totaal-christeljjke wordt. De operatie „Klapdeur" bij Kruiningen van j.l. Vrijdag is een succes geworden. Dat is reeds nu te merken, tiet zo zwaar geteisterde dorp Kruiningen is weer droog. Onmid dellijk zijn maatregelen genomen de schade zo spoedig mogelijk te herstellen, waarbij het verwijderen van de alles bedekkende modderlaag, die in dikte varieert van 60 tot 70 cm., een overheersende rol speelt. Bulldozers boren zich dreunend in de vette massa. De bewoners, die zes maanden geleden voor het waterge weld moesten vluchten, keren langzamerhand naar hun land terug. Bedroevend is vaak de eerste aanblik, maar anderzijds is men dankbaar weer de voet te mogen zetten op de vertrouwde Zeeuwse bodem. hoopt men volgend jaar 60.000 personen te kunnen laten emigreren. Voor dit aantal echter kan worden be reikt zal de voorlichting in Nederland aan adspirant-emigranten moeten wor den verbeterd. Er zijn al plannen om een speciale kern van voorlichtings ambtenaren op te bouwen, maar dit zal zeker twee jaar vergen voor een der gelijk corps op volle toeren kan gaan werken. Voorts zal er meer dan tot nu toe het geval was aandacht moeten wor den besteed aan zelfstandige vestiging van emigranten in Canada. Tenslotte zal het vraagstuk van de subsidiëring aan emigranten opnieuw moeten worden bekeken. Voor de bestudering van deze kwestie is reeds een commissie in het leven geroepen. Sinds 1945 zijn in totaal, met inbegrip van het eerste halfjaar van 1952, 163.198 personen geëmigreerd. (Van onze Haagse redactie) Dit jaar zullen in totaal 40.000 perso on kunnen emigreren. Vorig jaar be joeg het aantal emigranten ruim 48.000. Deze daling is aan verschillende oorza gen te wijten. Voor Australië is het een Sevolg van het feit dat de emigratie enige tijd heeft stilgestaan. Het aantal Aanmeldingen voor dit land vertoont echter een stijgende lijn en bedraagt 'hans 100 personen per week. Dit jaar lal het niet meer tot een maximale emi gratie komen. Het totaalcijfer zal aan- ï'enlijk achterblijven bij 1952, toen ruim '5.000 emigranten vertrokken. Ook voor Nieuw-Zeeland is de situatie "°g moeilijk. Voor ongeschoolden zijn ®ehter meer kansen gekomen. Nieuw- Zeeland gaat n.l. een proef nemen met Relating van deze categorie op een con tact van 2 jaar, waarbij dan de half- pschoolde arbeiders als ongeschoolden 'e werk worden gesteld. Hierdoor zal het mogelijk zijn dat het Aantal van 4.500 personen dat vorig jaar haar Nieuw-Zeeland emigreerde ook dit laar zal worden bereikt. He emigratie naar Canada is in de Aerste 6 maanden van dit jaar sterk ruggelopen in vergelijking met het *erste halfjaar van 1952. Toen emigreerden n.l. ruim 15.000 per sonen terwijl dit aantal thans iets boven he 11.000 ligt. Dit is een gevolg van het •eit dat dit jaar zeer laat, eerst in April, öe toelatingseisen werden bekend ge haakt. De aanmelding voor de niet- Agrarische groep was in de afgelopen Ginter niet mogelijk. Na April was er S^n grote opeenhoping van aanvragen. Hit jaar zal daarom niet, zoals gebrui kelijk, de aanmeldingsmogelijkheid ge- hurende de zomermaanden worden stop gezet. .He aanmeldingen die tijdens deze pe- Hode binnenkomen zullen na 1 Sep tember in behandeling worden genomen, .Ter voorkoming van een dergelijke •'tuatie heeft de commissaris voor de emigratie, mr. ir. B. Haveman, enige tijd geleden een reis naar Canada gemaakt. He besprekingen die toen zijn gevoerd hebben mede tot het resultaat geleid dat Volgend jaar 25.000 tot 30.000 personen haar Canada kunnen emigreren. Agrari ërs zullen onbeperkt worden toegelaten, hvenals familieleden van reeds in Ca- hada gevestigde personen. In totaal troffen voor rechtstreekse vluchten (met of zonder tussenlanding) die ein digen in het gebied van het deelnemend land waar wordt betaald en die begin nen in het gebied van een deelnemend land of in een van de overzeese ge biedsdelen van de deelnemende landen. Een Italiaan kan derhalve voor een reis van Rome naar Londen in Londen betalen in Pond Sterling. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat ten aanzien van de laatste regeling Frankrijk zijn positie heeft gereserveerd en dat Grie kenland niet kon instemmen met beide regelingen. Vliegtuigpassagiers, die reizen tus sen de deelnemende landen van de O.E.E.S. of hun overzeese gebiedsdelen zullen in de toekomst dezelfde facili teiten ten aanzien van de betaling van kaartjes genieten als trein- en bootrei zigers. Deze beslissing is genomen door de raad van de organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking. In de toekomst zal ieder deelnemend land aan de inwoners vari andere deel nemende landen of uit eigen land toe staan om voor vervoerbiljetten in de valuta van dat land te betalen voor en kele reizen of retours op een recht streekse lijnverbinding met of zonder tussenlanding, die beginnen in het ge bied van het deelnemend land waarin de betaling wordt gedaan en die eindi gen in het grondgebied van een deel nemend land of van een van de over zeese gebiedsdelen van de deelnemende landen. Een Deen kan derhalve voor zijn vervoerbiljet van Parijs naar Den Haag in Parijs met Franse francs be talen. Een soortgelijke voorziening is ge- da' 'mdeP ande Iele" Mijn neefje Hans wilde laatst weten wat doodgaan /gFa wel precies was. Nu is dat jSJMx een zwaarwichtig vraag- lüS'.'lll stuk, dat menig volwassen lfeSSi mens in ongewisheid stort. \lMf En ik trachtte mijn neef <ïly dus in populaire bewoor- dingen enigszins nader te brengen tot het mysterie. Het eindigde er mee, dat ik hem op zijn verzoek duidelijk maakte, dat het menselijk lichaam tenslotte in een kist onder de grond verzeild raakt. Hij pijnigde zijn prille her sentjes met al de barre problematiek, die hij zelf had opgeroepen. Toen zei hij optimistisch: „Als ik zo oud ben als jij, ben jij dood." „Dat weet ik nog niet; misschien word ik wel honderd," antwoordde ik voorzichtig. En ik koos een luchtiger onderwerp van gesprek. Maar toen ik hem even later plagend in het nauw had gebracht, begon hij ingespannen op een vernietigend en definitief ant woord te peinzen. En plotseling kwam het er uit: „Ga jij maar onder de grond." De raad van de O.E.E.S. besloot te vens, dat de overmakingen naar het hoofdkantoor van iedere luchtvaart maatschappij van ontvangsten uit de ver koop van internationale vervoerbiljet ten, vrachten voor extra bagage, vrach ten voor internationaal vrachtvervoer en chartervluchten, voortaan vrij zullen zijn. Ook transacties en overmakingen betreffende kosten van reparatie aan vliegtuigen en aan installaties voor het luchtvervoer zijn vrij. Naar de commissaris voor de emi gratie mededeelt heeft de Franse natio nale vergadering zonder debat het wetsontwerp aangenomen, houdende machtiging tot de ratificatie van het Frans-Nederlandse arbeidsverdrag met bijlagen, die betrekking hebben op de meest begunstigingsclausule bij vesti ging van Nederlandse landbouwers in Frankrijk. Door toepassing van dit verdrag komen de Nederlandse land bouwers in Frankrijk in dezelfde po sitie als de Franse pachters, behoudens het recht van voorkoop. In het Sint Jozef Ziekenhuis te Heerlen is Maandagmorgen pater Cle- mentinus Vrijmoed O.F.M., een bekende figuur in de Limburgse onderwijs wereld, overleden. Pater Vrijmoed was leraar Frans aan het Bernardinus-Col- lege der Franciscanen te Heerlen. Grote verdiensten verwierf hij zich voor de Katholieke gymnastiek en athletiek- organisatie in het Bisdom Roermond. Advertentie De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft besloten in te stellen een scheidsgerecht ter be slissing van geschillen tussen de instel lingen bedoeld in artikel 1 van het arbeidsreglement bedrijfschappen 1952 en derzelver werknemers, waarvan de naam zal luiden: scheidsgerecht perso neel (hoofd) bedrijfschappen voedsel voorziening. De minister heeft van het scheidsgerecht voor de duur van vier jaar aangewezen als voorzitter: mr. M. J. A. Sassen, te Vught. Als secre taris zal optreden: mr. F. W. ter Spill, te 's-Gravenhage. (Van onze correspondent) De hoofdstad van Gelderland ligt om zoomd door een paradijs. Dat zal wel de reden zijn, dat men haar een der parels fan de Veluwe noemt. Heel die onuit puttelijke variëteit van natuurschoon, die terecht telkens weer de bewondering Wekt van toeristen uit de gehele wereld, findt ge om Arnhem geconcentreerd. Dichte bossen met stille lanen, die naar de eeuwigheid schijnen te leiden, (dooiende heuvels, die U door wijde dalen voeren naar de top van weer an dere heuvels, waar de wandelaar ver stilt door panorama's van weergaloze schoonheid. Elk jaar komen ze weer. de honderdduizenden, die niet uitge keken schijnen te komen op de prach tige entourage van deze stad. Temidden fan deze prachtige omgeving ligt Neder lands oudste en grootste diergaarde, Durgers' Dierenpark. Hit jaar is het veertig jaar geleden, ^at Burgers' Dierenpark werd gesticht. Het is de eerste particuliere diergaarde lu ons land, de tweede in Europa. Num ber één is het beroemde dierenpark Carl Hagenbeek, Stellingen-Hamburg. Nog steeds is Burgers' Dierenpark een Particuliere instelling, die met succes geëxploiteerd wordt zonder een cent subsidie en met ouderwetse zuinigheid. Het park heeft de beschikking over een terrein van circa 16 ha, midden in de bossen en met heuvels en dalen bin- Pen zijn afrastering. Men vindt hier nog Hengaalse Koningstijgers, die hoogst Zeldzaam zijn in Nederland. Ze wan delen rond in Europa's enige Tijgerval lei, 'n reusachtig betonnen ravijn met ëen middellijntje van tegen de 70 meter Ah een diepte van 6 meter, \erder is er een ijsberenkuil, ook al weer de groot ste van Europa, met een overdekt, dub belwandig zwembassin. De tijgers gaan binnenkort verhuizen. Ze moeten wijken voor de leeuwen, die met hun dames de vallei gaan bewonen, zodra de nieu we Tijgervallei gereed is. In de maanden, dat Arnhem na de 'elle gevechten van de Battle of Arn hem door zijn inwoners was verlaten, bleven de honderden roofdieren, leeu wen, tijgers, hyena's en wolven achter 'n het Dierenpark, dat met zijn levende have al die tijd in de frontlinie heeft Advertentie (Van onze correspondent) Het gebeurt, dat een wijkverpleegster met een pensioen van 78 per jaar naar huis wordt gestuurd, na een leven van opofferende liefde voor zieken en hulp behoevenden. Meer dan eéns blijkt, dat het de hoogste ttfd is de belangen en de sociaal-economische positie der ver pleegsters veilig te stellen, aldus de bonds vrijgestelde de heer Th. Jansen uit Noordwijk, die dit voorbeeld ter illus tratie aanhaalde op de gisteren te Nij megen begonnen vergadering van de R.K. Bond van Ziekenverplegenden „Sa- lus Infirmorus". De jaarvergadering werd geopend door de voorzitster mevr. L. Siebers uit Utrecht, die naast een groot aantal leden, afgevaardigden van zustervereni gingen, sociaal-charitatieve instellingen en fris te houden, want deze onverpakte Bloemenzeep kost slechts20 cent per stuk! U kunt thans dus kiezen uit drie Castella-soorten. Ook op drukke dagen, als U weinig tijd heeft voor de verzor ging van Uw gelaatshuid, kunt U zich toch verfrissen met een echte merk- zeep. Heeft Uw huid véél schuim nodig, gebruik dan vooral Castella Spécial (32 ct.), die onuitputtelijk royaal schuim geeft. Blijft U de klassieke Castella Schoonheidszeep (32 cent) vendezen? Profiteer dan dezer dagen nog gauw méé van het tijdelijk aanbod: TWEE stukken voor 50 cent! En vergeet vooral niet de echte Merk- zeep voor de extra lage prijs, de onver pakte Bloemenzeep, fris en schuimend, slechts 20 ct. per stuk. Let op, dat U de echte Castella ontvangt - en geen imitaties! De nieuwe, onverpakte Bloemenzeep, met heerlijke rozengeur, in vier deli cate tinten, is de kroon op het werk van Castella om iedere vrouw in Neder land in staat te stellen haar huid jeugdig was het aanvaarden van de strenge vredesvoorwaarden, die de Duitsers in Brest-Litowsk stelden. In Maart 1918 verloor Rusland op die manier: Estland, Letland, en Lithauen, Russisch Polen, de Oekraine en een groot deel van zijn industriële reserves. Trotzki stemde in dit alles toe, omdat hij in Rusland zelf de voorwaarden wilde scheppen voor een ongestoord experiment, het experi ment van het communisme. Toch duur de het nog tot 1921, voordat alle gevaar van buiten geweken was, want tot dat jaar voerde een combinatie van veer tien buitenlandse mogendheden een af mattende interventie-politiek. Trotzki bleef de situatie echter meester en toen Lenin in Januari 1924 stierf, was de algemene verwachting, dat Trotzki hem zou opvolgen. Maar de rode tsarenkroon ging niet naar de levendige krijgsman en redenaar. Een nieuwe figuur plaatste zich op de voorgrond, voorzichtig, sluw en zwijg zaam: Josef Stalin, tot dusver commis saris voor de Nationaliteiten. Wat er tussen die twee precies voorviel, zal wel altijd een raadsel blijven, maar in 1927 werd Trotzki verplicht om in Turkestan te gaan wonen. Twee jaar later kreeg hij zelfs bevel om de Sovjet- Unie voergoed te verlaten. Eerst ging Trotzki naar Turkije, maar ook daar liet het Kremlin hem geen rust. Hij week uit naar Frankrijk, naar Noorwegen en eindelijk, in 1937, naar Mexico. Zonder ophouden had de nu 58-jarige revolutionnair Stalin in woord en geschrift aangevallen als een ver- vader van het communisme en van de NIATASJA de vrouw van Trotzki meester, Lenin. Stalin bleef niet onver schillig voor deze agitatie, die vaste vorm kreeg door de oprichting van de Vierde Internationale, waarvan Trotzki's Mexicaanse villa het hoofdkwartier werd. „De aarde is te klein voor Trotzki en mij", schreef Stalin in De cember 1937 aan een partijgenoot. De zwijgzaamheid van Trotzki's on bekende moordenaar heeft nog altijd belet om precies na te gaan, op welke wijze de moord werd voorbereid. Vast staat, dat Mornard-Jackson op een ge raffineerde manier, en zonder ook maar één ogenblik zijn geheim in gevaar te brengen, wist door te dringen tot de intieme kring, die zich om Trotzki in de laatste jaren had gevormd. Kort voordat hem zijn aanslag geluk te, viel een andere poging volledig in het water. Een bende gangsters, gewa pend met machinegeweren, wist de be waking van de villa te verschalken en door te dringen tot de binnenplaats. Daar vuurden zij hun schoten af op de werkkamer, waar Trotzki juist zijn ver nietigend boek over Stalin had afge maakt. Maar de aanval had geen succes. Er was het raffinement van een mees- terschurk voor nodig, om een einde te maken aan het leven van de man, die een ogenblik voorbestemd scheen, om te zetelen in het Kremlin. (Van onze correspondent) Aan de sterbedevaart van de Pax Christi-beweging, die tien dagen zal duren en zal leiden naar de bekende Dom Altenberg nabij Keulen, zal ook door Nederlandse studenten en jonge arbeiders worden deelgenomen. Andere deelnemers zijn afkomstig uit Frank rijk, Engeland, Duitsland, Spanje en Italië. De Nederlandse deelnemers ver trekken Zondag uit Roermohd en hun tocht leidt via M. GladbachNeusz Hilden naar Altenberg. Het jaarlijkse internationale congres van de Pax Christi-beweging wordt dit jaar van 2 tot 6 Augustus eveneens in Altenberg gehouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 3