VOLGENDE WEEK FEEST IN SANTPOORT JAN FORRER, GEBOREN GRAFICUS T.Y.B.B. (SOFTBALL) KAMPIOEN DERDE KLASSE D Een bril? igedrukpan en bromscooter Het paard neemt een voorname plaats in Tentoonstelling Leffelaar Grote Markt Jeugdkoor „Inter Nos" naar Duitsland FEDERMAM NATUURLIJK Intiem amusement in poesjenellenkelder Nieuw stuk op programma PAGINA 2 DONDERDAG 30 JULI 1953 ROLSCHAATSSPORT Interessante variété- demonstratie te Haarlem ALLE KINDEREN UIT OUDE TONGE GEPLAATST Dankbetuiging van comité Brandje in garage Beiaardbespeling Pan en bromscoter Wal LINCOL doel, doel geen enkele andere wrijf was Cracks op korte baan Beurs van Amsterdam EXAMENS Dr. Kersbergen 80 jaar Burgerlijke Stand Vergadering Onderlinge T uinlieden vereniging Een avond van gezonde critiek Voetbalwedstrijd De SpaarnestadDe Tijd Softball „TYBB" Puttershoekse kinderen komen in Heemstede logeren HVGB 1—Merwede 1 GOUDEN HUWELIJKS FEEST Huldiging echtpaar Geersv. Vuur en Keuring voor de dienstplicht Een der uitvindingen van de Haarlemse technicus Walraven: een hogedruk- of stoompandoor middel van een kleur om het gebruikelijke keukenartikel. BIOSCOPEN: Remorandt: „Sterren stralen overal Tijden: 10.30, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Miss Belvédère ls verliefd Tijden. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Des morgens 10.30 uur: „Onder Moeders vleugels a*1» Luxor: „Het masker van Pharao ven 14 jaar. Tijden: 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „The quiet man". Boven 14 jr. Tijden: 2.30, 6.45 en 9.15 uur. Des morgens 10.30: Jeugdprogramma. Lido: „The quiet man". Boven 14 jaar. Tijden: 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. City: „De schrik van de 2e Compagnie a. 1. Tijden: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Des morgens 11 uur: Vacantieprogramma. Spaarne: „De godin der Jungle". Boven 14 jaar. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: Dinsdag tot en met Donder dag: „Dolle Woensdag", a. 1. Tijden: tel kens 2.30 en 8.15 uur. Donderdag 30 Juli Grote Kerk: Orgelbespeling door Jaap Dragt, 1516 uur. Grote Kerk: Beiaardbespeling door stads- beiaardier A. Peters, 2021 uur. H.F.C.-terrein Spanjaardslaan: Volks- dansdemonstraties door groepen uit Fin land, Frankrijk, Oostenrijk en Duitsland, 19 uur. Zandvoort, Patronaatsgebouw: Pianoreci tal door Theo v. d. Pas, 20 uur. Vrijdag 31 Juli Concertgebouw: Opera-concert door het Nederlands Opera-ensemble. Dirigent: Willem Rietveld. Solisten: Irma Seljen— Veptra, alt-mezzo: Anita Vallé, sopraan; Paolo Gorin, bariton en Peter van Zon, tenor. Grote Kerk: Beiaardbespeling door A. Peters 11.3012.30 uur. De rolschaatsdemonstratie, die de Haagse club Hollandia tijdens het Zo merfeest op de Grote Markt te Haarlem zal houden, verdient grote belangstel ling. Het gaat hier niet om de bekende rolschaats, maar om speciale modellen, waarmede verrassende resultaten te be reiken zijn. Vooral in Engeland heeft de rolschaatssport grote opgang gemaakt en in verschillende steden van ons land zijn de laatste jaren clubs opgericht. Ds beoefenaars moeten een grote mate van behendigheid hebben en een scherp reactievermogen. De sport is elegant, mag zelfs gracieus genoemd worden. Er bestaat natuurlijk verband tussen rol schaatsen en rolschaatssport, maar meer dan ook niet. Door het gebruik van ge- perfectionneerd materiaal kunnen bij een systematische training snelheden worden bereikt van 3540 kilometer per uur. Er kunnen kunstfiguren uitge voerd worden, die veel overeenkomst hebben met die van kunstschaatsen, en hockey op rolletjes is een interessant kijkspel. De Hagenaars hebben een pro gramma van 15 nummers, dat men ge rust variété kan noemen. Komische één- acters en dansdemonstraties ontbreken daarbij niet. Er wordt gereden op 8, 4 en 2 rolletjes. HCK III TYBB I Rooswijk I S. C. Haarlem III Gymnasion V EDO III DSB II Derde klasse C TIW I OVVO II RCH II Gymnasion IV Schoten III TYBB III 9—15 9—14 8—10 10—11 Het Haarlems Adoptie Comité Oude Tonge verzocht ons het volgende op te nemen: Onze hartelijke dank aan allen, die zich na onze dringende oproep in de pers bereid verklaarden een kind vit Oude Tonge voor 14 dagen op te nemen. Wij kwamen reeds de eerste ochtend na de publicatie handen te kort om ieder een in te schrijven, die zich persoonlijk of telefonisch op kwam geven. Gelukkig hebben wij dan ook alle kinderen uit stekend kunnen plaatsen, en zelfs ca vijftig reserve adressen overgehouden. De kinderen komen Maandag ca. 4 uur te Haarlem aan, zoals reeds aan de pleegouders is medegedeeld. Mogen wij de pleegouders vanaf deze plaats drin gend verzoeken slechts één persoon af te vaardigen om hun kleine gast af te halen, omdat anders groot gebrek aan plaatsruimte zou ontstaan? De spontane reactie van de Haarlemse bevolking op onze oproep heeft ons bij zonder getroffen en verheugd, en wij zijn er dan ook van overtuigd, dat 250 kinderen uit Oude Tonge een heerlijke vacantie tegemoet gaan: In de garage J. G. Buys, Jan Huygen- straat 13, brak gistermiddag te omstreeks 15 uur een brandje uit in een truck, welke op dat ogenblik in reparatie stond. In het chassis was alleen nog het tussenblok aanwezig, dat de monteur juist met dieselolie had schoongemaakt. Vermoedelijk tengevolge van een vonk uit de pijp van de eigenaar, die bij het reparatiewerk stond te kijken, is het ontstane gasmengsel tot ontbranding ge komen, waardoor de motor gedeeltelijk is uitgebrand. De brandweer wist het vuur met een slang op de waterleiding te blussen. Er waren geen persoonlijke ongelukken. Morgen van 11.3012.30 uur zal stads- beiaardier A. Peters het volgende pro gramma ten gehore brengen: studie, zijn deze schijngevechten met de 1. Les Moissonneurs, Couperin. 2. Ron- materie van belang om straks met het. deau, v. d. Gheijn. 3. a. Vlaamse Kermis, materiaal koper of zink, vertrouwelijk Hullebroeck; b. Padvindersmars, Ru- te kunnen omgaan. Een droge-naald bens. 4. a. Menuet, Baustetter; b. Tempo schets, d.i. een direct in het metaal ge- di Minietto, Wagenseil; c. Menuet uit kraste tekening, voorstellend een meis- „KI. Nachtmusik", Mozart. 5. Wiegelied, jeskopje is een welgeslaagde en knappe Mozart. 6. Pastorale, Jan Wagenaar. 7. proef. a. The Purple Ribbon; b. Wolgalied; c. Het schijnt ons toe, dat niet uitslui- De rode Sarafan; d. Zomercanon (1250); tend studieuze overwegingen! Förrer e. Dartel meisje. 8. Braulchor, Wagner, aanleiding waren om de fijnheid te 9 Moment Musical, Schubert. 10. a. Als zoeken, de gevoelige lijn te noteren, de j1jer een p0t mej bonen staat; b. De natuur in haar bewegingen te volgen. Kadulletjes; c. Daar kwam een boer. Het is zeker ook zijn persoonlijke am bitie die hem in deze richting leidt. In deze periode, waar de leergierig- ~r 7 heid en de bevech ting van het totale j WijSmogen Jan För- j. -. 3 J j rer echter wel de m wens meegeven, dat - A* hij zich een eigen f feaSfe,, W f'wÊmË voorstellingswereld v^. /fofri i_. zal scheppen naar f.,, |*f|> yf i yJÊjfgghw mate hij meer gaat I hee^en over de nrm- L. Immers, dan eerst ij|3L. «W*! i komt dat andere Oir j' :i element van het Wf'. jf -'11^ m J kunstenaarschap tot V JfU j actie: de boodschap, id$m> jfi of hoe men dat noe- J* Jm men wil, wat de J Uf||||k s| ygf kunstenaar heeftuit j Voor zijn promo- tor, in wiens kunst- p zaal Förrer debu- j teert, moet het een ™- <e - i grote voldoening i zijn dat hij. als een f f van de laatste ten- f J i toonstellingen in I dit levendige Haar lemse kunstcentrum. het eerste werk van zijn gunsteling kan tonen. i Tot 15 Aug. duurt r de expositie. Model-tekening van Jan Forrer met daarnaast een studie L.T van een detail. derland en daarbuiten- in gebruik zijn Maar de heer Walraven loopt weer met andere plannen rond. Niet lang gele den heeft hij de Eerste Nederlandse Bromscooterfabriek opgericht. Wat is een bromscooter? Zoals het woord al zegt, houdt deze het midden tussen een bromfiets en een scooter. Het voordeel aan de bromscooter verbonden, bestaat hierin, dat er geen rij- en kentekenbe wijs voor nodig is. Practisch is het voertuig als scooter te beschouwen, ter wijl het wettelijk tot de categorie brom fietsen behoort. De heer Walraven, die zich begin 1940 in Haarlem vestigde, vertelt nog van een andere vinding, welke helaas geen ingang heeft gevonden. Hij werd namelijk verontrust door het toene mend aantal verkeersongelukken, wel ke ontstaan door de onbeschermde wie len van automobielen. Hier moest iets op gevonden worden. En inderdaad ge lukte het hem een oplossing te vinden, die het risico om te worden overreden, sterk vermindert. Het principe bestaat uit een klep, welke gehangen wordt voor de banden, zodat de mogelijkheid, dat men de wielen over zich heen krijgt, practisch is Uitgesloten. „Onbegrijpelijk genoeg wordt er wei nig belangstelling aan de dag gelegd voor deze vinding", zucht onze gast heer. „En uw toekomstplannen?" vragen wij. „Ik heb nog een 2-persoons autootje met kap in gedachten tegen sterk ver laagde prijs". Wel, laten wij afwachten. construeerd, waarmee een gramofoon- plaat direct kon worden omgekeerd. De fabriek, welke zijn toestel in productie wilde nemen, slaagde er echter niet in een eenvoudig, althans volgens onze verteller, technisch probleempje op te lossen. Als nagenoeg enige particulier in Ne derland is hij na de eerste wereldoorlog een tijdlang in het bezit geweest van een watervliegtuig. „Tegenwoordig begin ik het meer za kelijk te bekijken", aldus bekent de heer Walraven ons. De gezinsplichten eisen natuurlijk hun offérs en daarom kan hij niet maar klakkeloos geld be steden aan kostbare experimenten, zo als hij eigenlijk zijn leven lang gedaan heeft. „Ieder technisch probleem, mits op losbaar, kan ik aan", beweert de heer Walraven van zichzelf. Niet bepaald een pretentieloze uitspraak. „Aan alles, wat ik heb uitgedacht, is een practische waarde verbonden; het is voor verwezenlijking vatbaar." Weer zo'n krasse constatering. Maar als be wijs van zijn kunnen staat voor ons de laatste aflevering van de hermetisch gesloten pan. En hiermee sluiten wij weer aan op de aanvang van dit arti kel en was het ogenblik aangebroken eens te informeren naar de vorderingen in de productie. Er is vraag gerezen naar deze practische apparaten, zodat er momenteel reeds honderden in Ne- Advertentie Ook dit jaar gaan onder leiding van de dirigent Jan Booda 45 jongens en meisjes, leden van het Jeugdkoor „lnter-Nos" te Haarlem, naar het buitenland. Vijf jaar achter eikaar was het doel der reis, Zwit serland, nu echter vertrekken de jongens en meisjes a.s. Dinsdagmorgen om 6 uur vanaf de Grote Markt naar net Weserge- bergte in Duitsland, alwaar zij in ubern- kirenen de gasten zijn van het „Sehaum- burger-Marehenchor", dat in April in Haariem was. Verschillende concerten staan op het programma, zo zingt het koor Vrijdag 7 Augustus in de Xurttuin van het titaats- bad Pyrmont; Zaterdag 8 Augustus in sa menwerking met het Marchenchor en een Finse Volksdansgroep in Obernkirchen; dit programma zal Zondag 9 Augustus in Bad Eiisen worden herhaald. Maandag 10 Au gustus gaat het koor naar de studio van de West Duitsche Rundfunk, alwaar platen zullen worden opgenomen voor een radio uitzending. Verder worden diverse tochten onderno men per autobus, o.a. naar Hameln, en naar de Harz. Zaterdagavond zal het programma, dat door het koor ingestudeerd is ten gehore worden gebracht in het St. Elisabeth Zie kenhuis aan de Gasthuisvest te Haarlem. De komende week is in Santpoort weer voor de Harddraverij vereniging „Santpoort en Omstreken", die telken jare rond zijn traditionele kortebaan- draverij een reeks van festiviteiten or ganiseert, welke voor de plaatselijke bevolking en voor tal van bezoekers uit de wijde omtrek tot het grote evene ment van het jaar behoren. Daarop zaJ 1953 geen uitzondering makèn en dte vereniging is er zelfs in geslaagd dit jaar de belangstelling nog meer te richten op het paard dan in voorgaande jaren mogelijk was. Het feest begint, traditiegetrouw, Dinsdagmorgen 9 uur op de Hoofdstraat in Santpoort, waar voor „De Weyman", de schaats weer zal zijn opgesteld voor de ringrijderij op de fiets. Om half elf volgt dan de ringrijderij op het losse paard en 's middags orrr 2 uur komen de „spannetjes", paard en tilbury, aan de start. Als het zonnetje geen verstek laat gaan wordt dat weer een feest van kleur en charme, want telken jare zijn daarbij vaak hele mooie spulletjes te bewonderen. Maandagavond vindt in „De Weyman" de inschrijving plaats en als extra prijs is dit jaar voor het ringrijden een grote concourszweep met inscriptie in zilver beschikbaar gesteld door De Weyman. Woensdag 5 Augustus wordt de „Ron- de van Santpoort" verredejj»» een wield"" wedstrijd voor amateurs vér een af stand van 100 KM. Deze. wedstrijd wordt weer georganiseerd door „De Kampioen" uit Haarlem. Start en finish zijn in de Terrasweg en het parcours gaat weer door Dinkgrevelaan, Middenduinerweg, Burg. Enschedélaan en Terrasweg. Er wordt een veld van ongeveer 60 renners verwacht, die om 6 uur aan de start zullen verschijnen. Het hoogtepunt van de week moet Donderdag 6 Augustus worden. Dan wordt de korte baandraverij gehou den, welke 's middags om 2 uur be gint op een grasbaan aan de West laan. Het is een uitstekende baan, volkomen vlak en van de kleine on effenheid, die het vorig jaar tot enige moeilijkheid voor de dravers aanleiding gaf, zal nu niets meer te merken zijn. Voor deze draverij staan in totaal 23 paarden inge schreven. onder wie verschillende cracks. Zo zal de winnaar van vorig jaar, Louis F.H., weer aan de start verschijnen en verder zijn er de favorieten Miss A, O Marijke, Octa- via en Q. William P. Het paard speelt ook op Vrijdag 6 Augustus een rol in Santpoort's feest- week. Op initiatief van enkele Sant- poortse caféhouders wordt die dag op een terrein aan de Westlaan een drave rij voor boerenpaarden gehouden, „on der de man" zoals dat in vaktermen heet. Alle eigenaren van boerenpaarden zullen die dag dus in het voetsnoor kunnen treden van de ras-dravers. Deze wedstrijd begint 's avonds om 6 uur en de organisatoren hebben er, wat de deelname en de prestaties betreft, een hoge muts van op. De'plaatselijke muziekverenigingen en tamboer-corpsen zullen voor een wel luidend slot zorgen, want Zaterdagavond 8 Augustus zullen zij van 8 uur tot half tien een taptoe maken, die klinkt als een klok. Zonder Lunapark is Santpoort's feest- week ondenkbaar. Op het bekende ter rein tussen Hoofdstraat, Slaperdijk en Rijksweg zullen tal van attracties, onder wie de allernieuwste, een onweerstaan bare aanval doen op des burgers beurs, maar het zal er dan ook weer bar ge zellig zijn. Dinsdagmiddag 2 uur opent het Lunapark zijn poorten en tot en met Zaterdag zal iedereen daar van 's middags 2 uur tot middernacht feest kunnen vieren. En tenslotte blijven de plaatselijke winkeliers in deze week van jolijt niet achter. Onder auspiciën van de Alge mene Winkeliersvereniging „Santpoort" wordt gedurende de feestweek in het dorp een etalage-wedstrijd gehouden, waarvoor de Harddraverijvereniging „Santpoort en Omstreken" enkele nrlj- zen beschikbaar stelde. Alles bij elkaar belooft het weer een echt Santpoort's feest te worden. (Niet officiële koersen Vorig Opening slot 30/7 3% Ned 1953 103'; 314 Nederl. 1948 99,:, 3'4 pCt. Ned 1950 99% 3-3% Nederland 1947 98% 98% 3 Ned. 62-64 bel.-fac. 99C; Inschr. Grtbk 48 3 pCt. 97!f Ned. Handel Mij. eert. 156% A.K.U. 1694; 17014 Van Berkels Patent 106>4 Calvé-Delft cert. 1243; Van Gelder 157'2 Kon, Hoogovens eert. 1681; Unilever cert. 194 194?i Ned Kabel 217% Philips 166'- 167 Kon. Petroleum 325*4 326' „Amsterdam" Rubber 96 9514 Holl Amerika IJjn 134% Kon. N. Stoomb. M. 128'4 Ned. Scheepv. Unie 126'; 126*4 H.V.A. 1133; 11414 Deli Mij. CWt. 102% 103 Heel bescheiden werden wij uitge nodigd naar een kleine tentoon stelling van eerste studieresulta ten. die Jan Förrer ingericht heeft in de kunsthandel Leffelaar aan de Grote Markt. Daarmee is deze jonge kunste naar teruggekeerd als exposant in het huis waar hij als bediende werkte, tot hij, drie jaar geleden, ging studeren bij J. B. Sleper en aan de Rijksacademie in het vak waarvoor zijn aanleg duidelijk, aan de dag was getreden. Bescheiden heid en gehechtheid zijn inderdaad deugden van Förrer die men in zijn werk terugvindt en waarbij zich nog aansluit een sterke intimiteit. Daarom schijnt het ons ook zo uitermate juist toe, dat hij de grafische richting, die zeer intieme kunstvorm, heeft gekozen. Ook een stille bedachtzaamheid hoort daartoe, en daarvan getuigen de vele tekeningen: studies van landschap voor al, tot in de fijnste details waargenomen en met vaardigheid en zuiver gevoel voor het grafische symbool weergege ven. De studies naar de menselijke figuur zijn allereerst oefeningen in de trefze kerheid, gedaan met de onbarmhartige onherroepelijkheid van de inktlijn. Daartussendoor ziet men de zeer fijne potloodportretjes die onderzoekingen zijn naar het wezen van de vorm. Voor de graficus is deze ernstige Advertentie Haarlem. Voor de Hoofdakte zijn ge slaagd de heren: A. P. Dammer, Am sterdam; N. Zwagerman, Leiden; G. D. de Backker, Heemstede; W. F. Keijzer, Amsterdam en de dames: F. J. Libot, Alphen a/d Rijn; W. J. Ch. Spruyt, Am sterdam; W. A. M. van Tooien, Haarlem; H. Wassenaar, Zaandam. Voor afd. B: de heren: P. F. de Lange, Amsterdam; H. Riemers, Almaar en mej. A. M. Man denmakers, Haarlem. Bij de MULO-examens, die in de af gelopen weken te Heemstede en Am sterdam werden gehouden, slaagden van de Lucia-school de volgende 53 leerlin gen: Rina Alders, Ria van Beek, Tini Bes- seling, Ria Besselink, Hetty Bodde, Els BreukeL Ria Brok, Ria v. d. Broek, Toosje Even, Lies Gelissen, Myrna Goldman, Coby Goossens, Ali de Groot, Thea Happel, Leny Heemskerk, Greetje Heideman, Beppy Heemskerk, Hetty Hoedeman, Ansje v. d. Hoeven, Elly Hölsken, Jopie Hoogland, Hermine Hugtenburg, Janny Jansen, Roos Jan sen, Toos Joosten, Greetje Joosten, Fe- ly Kok, Henriëtte Kors, Ria van Leeu wen, Ina van Leeuwen, Ria Meyer, Truus Need, Tiny Noordhuyzen, Thea Oolders, Mia Pielage, Ria Piron, Nel Rienstra, Ineke van Rooden, Tonny Rutte, Ria Schaper, Truus van Schagen, Hannie Smit, Mia Spronk, Leny Veen, Marga v. d. Voort, Thea v. d. Voort, Greetje Walters, Nel Vrielink, Jenny v. d. Weyer, Magda v. d. Wijden, Ineke van Zilt, Agnes Zwanenburg en Ria Zurlohe. 55 leerlingen deden examen, 2 wer den er afgewezen. Van de cursus Heemsteeds Handels onderwijs (dir. J. Steenbrink) slaagden voor het examen Middenstandsdiploma de volgende candidaten: Bep Beelen, Theo de Boer, Theo Da- men, Jan Diependaal, Ger. van Dongen, F. v. d. Eerenbeemt, Herbert Friemel, H. v. d. Heisteeg, Piet Hendriks, C. Hoes, Johan Huiskamp, Loek Huytink. Ben Lommerse, Mies Mesman. Hans Mol, Kees Mol, A. de Mol, Martien Nan, Ineke Neelissen, Nico v. d. Nouwland, Joop Oorthuis, Riet v. d. Prijt. A. Ruig- rok, Lenie Schutter, J. W. van Soest Geert Spanhoff, Theo v. d. Wiel. Jan Zwarter en Jan v. d. Zijden. Van dezelfde cursus slaagden voor het examen Practijkdiploma boekhouden de volgende candidaten: Piet van Balen. Jaap Beelen, Fred Bertholee, Henk de Groot. Frans Hulsbosch, Theo van Leu ven, Wim Maarman, Dick Mulders en Piet van Warmerdam. Voor het examen Praktijkdiploma Engelse handelscorrespondentie slaagden van dezelfde cursus: Corrie van Beveren Piet van Gelderen. Martien v. d. Heili genberg, Coby Hopstaken, Rein Nieveen van Dijkum. Elly Steenbrink en Hannv v. d. Velden. Gr. Houtstr. 37 - Rijksstraatweg 346 B Ook voor alle ziekenfondsen De oud-directeur van het St. Elisa- beths-Gasthuis, dr. L. C. Kersbergen, viert vandaag zijn 80ste verjaardag. In 1839 verliet hij deze instelling, waar hij gedurende 20 jaar zijn zorg en liefde ge geven heeft. In 1929 werd hij benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nas sau en in 1933 tot Ridder in de Orde van de Nederl. Leeuw. Dr. Kersbergen, die sedert enige ja ren in Vierhouten woont, heeft zich bij zonder beziggehouden met de strijd te gen de tuberculose Geboren: W. Compiervan der Hoorn z„ M. BosseWeijling z„ W. F. Geene- vasenWarmerdam z., A. H. Koene Out z., A. M. Koekvan Roode z., C. M. KuijperHazenberg z., L. C. Don kerPus z., A. van ZeggerenLeimsner z., G. KiekensKuipers d„ C. J. Lod dersBolman d., Th. J. Zermatten Persson d„ J. M. EichhornGaart- man d. Ondertrouwd: G. F. M. Gras en A. G. M. Boon, J. B. Boon en M. Th. Mes, H. van Dinsik en J. W. H. Oudolf, A. Th. Appelhof en J. B. Pauw, A. Slinger en A. M. E. Kooij, D. Oudejans en C. D. van Eek, H. J. Jonker en Tj. Hendriks, G. Fortgens en A. C. Bekker, J. Jonker en J. C. van Kampen, H. J. van Kuijk en H. J. W. de Lorijn, Th. J. Litjens en A. M. Heems, A. J. van de Wetering en J. van Bogget, F. W. van den Broek en A. P. de Wolf, A. van den Heuvel en T. de Vries, W. H. Bouw en C. J. Wilken, H. Bos en W. A. van Konings- bruggen, P. van der Zalm en A. Soer, B. J. Lovink en M. E. Bakker, E. de Vos en A. M. Fieseler, F. J. Pieters en G. S. Abbink, J. Wijsman en A. J. Bu- ter, C. Bruggink en M. E. Brus, C. L M. Kieboom en B. J. van Damme, H. G. Houterman en W. de Vries, J. Nieuwen- huis en T. Ritman. Getrouwd: Th. P. Bart en C. A. M. Veldhuizen, Th. J. J. van Schaick en D. M. van Dijk, J. Spanjaard en G. J. Steg- gink, A. H. P. Huis in 't Veld en A. Groenenberg, B. Kromhout en G. C. M. Nouris, G. M. Lensen en D. Treffers, E. E. J. van den Berg en A. C. Ter poorten, A. Gokke en Th. Broxterman. C. J. van Warmerdam en J. W. Hetem, J. H. Luijken en M. de Klerk, H. J. Stellbrink en W. E. Bakker, L. Moet- land en G. K. Vollenga, H. Visser en W. L. van Bragt, J. Verhoeven en M. G. E. Rondé, P. J. van Straaten en C. F. M. Roest, E. J. Zorbag en E. S. Menick, A. Beekenkamp en J. E. de Lannoy. Overleden: F. W. Hoogerbeets 94 j„ Schotersingel, P. M. Heijdanus, 77 j., Colensostraat, J. Landwerd, 43 j., Diets- veld, P. Humme, 71 j., Zocherstraat. De Onderlinge Tuinliedenvereniging „Aerdenhout en Omstreken" hield Woens dagavond in het Volkskoffiehuis de ge bruikelijke maandelijkse bijeenkomst die vrij goed was bezocht. Na de opening door de voorzitter, de heer W. A. v. Zadel, kwam dé onlangs gehouden Lathyrusten toonstelling in Haarlem aan de ord'e, waar bij stevige critiek door verschillende le den werd uitgeoefend op het feit, dat lang niet alle leden voor deze tentoonstelling hun interesse hebben getoond. De gehouden Bondsdag van de Bond van Tuinbouwstudieclubs, welke op 23 Juli werd gehouden, kon evenmin de bewon dering van de leden wegdragen en naar aanleiding daarvan werd besloten, volgend jaar weder zelfstandig een grote excursie te ondernemen, voor welk doel een reis- kas in het leven zal worden geroepen. "Het plan van enige leden om een ten toonstelling te organiseren, lokte even eens nogal critiek uit en werd afgewim peld. Wel werd besloten, op de eerstvolgende vergadering in Augustus de balsemine- wedstrijd te houden en alle leden aan te sporen, iets aardigs op het gebied van bloemen en planten mee te nemen. Ook op deze avond waren verschillende aardige inzendingen en daarbij vielen vooral een gevulde vaas en een Biedermeyer-mandje zeer op. Aan het slot van de avond stelde de voorzitter vast, dat men zijn hart eens lucht had gegeven: tevens constateerde hij, dat niemand critiek op het bestuur heeft uitgeoefend. Daaruit blijkt dat de werk wijze van het bestuur wel degelijk de instemming van de leden heeft en hij sprak de hoop uit, dat ook de vele leden die men zelden of nooit op de vergaderin gen ziet, tot eenzelfde waardering zouden komen door meer op de vergadering te verschijnen. Te ruim 10 uur viel voor de laatste maal de hamer en behoorde een ongetwij feld interessante vergadering weer tot het verleden Vrijdagavond wordt op het EDO-ter- rein de traditionele voetbalontmoeting gespeeld om de Spaarnestad Beker tus sen de elftallen van Drukkerij De Spaarnestad en De Tijd (Amsterdam). Deze wedstrijd begin om 7 uur. De toe gang is gratis. Uitslagen Softball „TYBB": Tybb 1— Edo 3 26—0. Tybb 2—HCK 5 16—19. Programma voor de komende week: 3 Augustus: Tybb 1Gymnasion 5, Tybb- terrein. Advertentie Uw Matrassen bijgevuld of vernieuwd Maakloon 1-pers f 12.50, 2-pers. f 15.- H. DE GRAAFF Grote Houtstraat 103 - Tel. 11485 Het Adoptie-comité HeemstedePutters- hoek is er, zij het dan ook niet zonder moeite, in geslaagd, een veertigtal kinde ren uit Puttershoek gedurende 11 dagen in Heemstede onder te brengen en hen een piettige vacantie te geven. De kinderen worden op 3 Augustus des morgens te half twaalf in het Verversingshuis te Groenen- daal verwacht, waar zij door de pleeg ouders zullen worden verwelkomd en mee naar huis genomen. Voor de jeugdige gas ten is een aardig programma samenge steld; zo zuilen zij op 5 Augustus een be zoek brengen aan Kraantjelek, op 7 Au gustus maken zij een boottocht, op 10 Augustus brengen zij een bezoek aan Zand voort, of als het weer dit niet toelaat, aan Schiphol en op 12 Augustus geschiedt het grote evenement: een bezoek aan Artis in Amsterdam. Op 14 Augustus, des middags te 2 uur vertrekken de kinderen weer naar huis, hopelijk tevreden over de goede zor gen waarmede zij gedurende hun verblijf in Heemstede stellig omringd zullen wor den. Ook aan de achterblijvende kinderen in Puttershoek is gedacht; de ongeveer 300 jongens en meisjes in Puttershoek krijgen een poppenkastvertoning, verzorgd door mevrouw Vros en daarna wordt speelgoed uitgereikt dat door de kinderen van kleu terscholen te Heemstede gedurende de laat ste maanden bij elkaar is gebracht. Deze vertoning vindt plaats op Vrijdag 31 Juli. Als het weer nu even meewerkt, zal de Puttershoekse jeugd zowel in Putters hoek als in Heemstede een genoegelijke periode bele,ven. Voor de hoofdklasse waterpolocompe- titie K.N.Z.B. is op Vrijdag 31 Juli, aan vang 8 uur, vastgesteld de wedstrijd HVGB 1Merwede 1, in Stoop's bad te Overveen. Vriendelijke gitaarklanken omspeel den ons gisteravond, toen wij in de Poesjenellenkelder onder het stadhuis de opvoering van de wereldpremière „Pierrot en de troostvogel" aanschouw den. Zij vormden de door Koos Tigges voor dit spel gecomponeerde wijsjes, meest improvisaties op oud-Nederlandse liederen. Het luchtig getokkel schept een bijzondere sfeer en niet in 't minst hieraan is het succes van het nieuwe stuk te danken. Want het verhaaltje, ge schreven door onze stadgenoot Henk Leffelaar. heeft nu niet zo bar veel om het lijf. Maar daar moet u niet zo pre cies op letten; tracht slechts gedurende enige tijd onder de charme te geraken van dit intieme amusement. Dan is het doel van Don en Ly Vetmeire voor een groot deel al bereikt. Twee weken zijn in deze historische entourage de lotge vallen te volgen van Pierrot en Mirella. beiden verliefd op elkander, tot hun eigen ongeluk. Een wijs geneesheer ont dekt echter de oorzaak van Mirella's voortdurend (liefdes) verdriet. De wor tel des kwaads is belichaamd in Pierrot, die de weg moet vrijmaken voor Capi- tano, zijn medeminnaar, en met de hulp van de troostvogel terugkeert naar zijn andere geliefde, Pierrette, in wie hij de ware Jacoba vindt. De poppen zijn zoals gewoonlijk kos telijk getekend en gekleed, de decors eenvoudig, maar bekoorlijk, terwijl de belichting voor romantische effecten zorgdraagt. De viering van het gouden jubileum van het echtpaar L. Geersv. Vuuren werd ingezet met een plechtige H. Mis in de parochiekerk van de H. Luduina, waarbij ook de dir. van de N.Z.H.V.M., de heer J. J. Jurrissen met zijn echtge note aanwezig was. De directeur van de maatschappij waaraan de bruidegom 44 jaar verbonden was, zat ook aan het ontbijt aan en huldigde het gouden paar. Hij zeide o.m. hoe moeilijk het ge weest was om voor de heer Geers een plaatsvervanger te vinden. Hij overhan digde hem een enveloppe met inhoud. De oud-directeur, ir. W. Burgersdijk, had een groot bloemstuk gezonden, ter wijl de K.A.B. een fruitmand liet be zorgen. Nog vele andere bloemstukken, o.a. van de commissie van bijstand van de N.Z.H., verhoogden de feestelijke stem ming. De burgemeester der gemeente Haar lem brengt ter openbare kennis: dat alle oproepingen voor de keuring van hen, die in deze gemeente voor de lichting 1954 zijn ingeschreven, thans zijn verzonden. De in 1934 geboren mannelijke perso nen, die geen oproep voor de keuring voor de dienstplicht of een bericht, dat zij niet voor de dienstplicht zijn inge schreven, hebben ontvangen, moeten zich vóór 1 Januari ter gemeentesecre tarie melden- Zaterdag zal de heer A. G. Moolenaar de dag herdenken, dat hij 25 jaar gele den in dienst trad bij de firma J. Kort, ijzerhandel in de Kleine Houtstraat. In deze kwarteeuw is hij daar van jongste bediende opgeklommen tot bedrijfschef.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2