Tandheelkundige verzorging van de werknemer te'fiJooeW' Het spoor van het zwaarcL Volgend jaar nieuwe „noop voor de haringvloot De historie van de automobiel Werven kunnen tot 20 Aug. inschrijven N. KM. niet achter de werkgevers- verklaring Zaterdag opening van Nationaal Automobiel Museum bij Driebergen S WERELDS bedte ROLFILM VRIJDAG 31 JULI 1953 PAGINA 6 i mm»' Hl ÜP HP3FP3 'J Loonbeleid door NGAIO MARSH SELOCHROME ,'W Het bestuur van het Ned. Verbopd van Middenstands verenigingen nam in zijn ver gadering van 28 Juli o.a. kennis van de de zer dagen in de dagbladpers gepubliceerde verklaring der vier werkgeversorganisaties inzake de vrije loonvorming. Over deze be stuursvergadering werd ons door het Ned. Verbond van Middenstandsverenigingen het volgende communiqué verstrekt: „Waar de publicatie van de vier werk geversorganisaties de suggestie wekt alsof hier het standpunt van d e Nederlandse werkgevers wordt weergegeven, acht het bestuur van het N.V.M. het noodzakelijk er op te wijzen, dat de vier werkgevers organisaties niet namens alle georganiseerde werkgevers spreken, maar namens de groep grootwerkgevers. Er is echter daarnaast een in aantal veel grotere groep van werk gevers in het middelgroot- en kleinbedrijf, wier oordeel in deze verklaring niet is weer gegeven, zodat het standpunt, dat in de pu blicatie tot uitdrukking komt, niet geacht mag worden te zijn de mening van het ge organiseerde bedrijfsleven of van de werk. gevers. Het Ned. Verbond van Middenstandsver enigingen wenst niet geacht te worden stil zwijgend achter de uitspraak van de vier genoemde werkgeversorganisaties aan te lo pen. Het is van mening, dat wat de te voe ren loonpolitiek betreft, het aanbeveling verdient het door de S.E.H. uitgebrachte ad vies te volgen, dat neerkomt op het voor lopig handhaven van een beheerste loon politiek, zij het met het aanbrengen van enige verbeteringen." In de lente van het volgend jaar zal een nieuw hospitaal-kerkschip „De Hoop" te water glijden en als alles meeloopt, kan de haringvloot de teelt 1954 beginnen in gezelschap van dit nieuwe modern ingerichte vaartuig. De vorige week heeft de Ned. Vereniging tot behartiging van de belangen van Zeelieden van elke Nationaliteit hierover belangwek kende mededelingen gedaan. Va- cantie van de plaatselijke redactie was oorzaak, dat hiervan toen in ons blad slechts een kort bericht verscheen, zodat wij hier nu nog een uitvoeriger beschouwing laten volgen. „Ik kan het nog niet geloven," zei mevrouw Coste uit Marseille. In 1943 werd zij als lid van een Franse verzets groep, samen met haar 14-jarige zoon Jean Claude, op het Gare de l'Est in Parijs gearresteerd. Beiden werden zij overgebracht naar Berlijn, waar een Duitse militaire rechtbank haar en haar zoon ter dood veroordeelde. De vol gende morgen, zo vertelde zij, werd haar zoon door de Nazi's weggeleid. Uit haar cel kon zij de vuurstralen van de geweren zien en ook meende zij de jon gen te zien vallen. En nu heeft zij plot seling een brief gekregen uit Amerika. Het zijn vijf getypte vellen, maar hele maal onderaan staat de naam Jean Claude, in hetzelfde kleine handschrift, dat hij als kind had Mevrouw Coste is verpleegster in een ziekenhuis in Marseille en ze moet op het ogenblik het bed houden, tengevolge van een ongeval, dat haar in haar werk is overkomen. Zo hoopt spoedig weer zo ver hersteld te zijn, dat zij voor bereidingen kan treffen om naar Phila- Advertentie Hij ging de kamer uit en sloot de deur, maar daarmee sloot hij nog niet de zware geluiden buiten van de voort gang van oom G. door de grote hal en de lange trap. Roberta zat op het haardkleed en hield haar handen naar het vuur. Haar hartslag was heviger dan het gebons van de voeten op de trappen. Tijdens hun onderzoekingstocht 's morgens hadden Henry en Roberta de groene salon bekeken. Deze lag boven de bibliotheek en weldra verried het plafond hoever oom G. nu was. De voetstappen hielden even op en daarna klonken ze niet meer zo zwaar. De mannen kwamen de trap weer af, gin gen de hal door en even later sloeg de grote voordeur dicht. Henry kwam de kamer binnen. Hij droeg een blad met een karaf en twee glazen. „Ik heb ze uit de eetkamer gehaald, legde hij uit. „Dit is wel het moment voor een borrel, Robin. Ja, ik weet dat je niet drinkt, maar vanavond schrijf ik het voor." De ongewone gloed verdreef het kil- le gevoel uit Roberta's gemoed. Henry gooide meer blokken op het vuur en een half uur lang zaten ze te praten over de vroegere tijd in Nieuw-Zeeland. „Ik ben nu vastbesloten om een baan te zoeken als dit allemaal voorbij is," WiCn 'VVAUUIICIBBUUW lllgVMV ^ordên «arna ieen rondrit door de stad zal £«cer>tiF» ë®maakt. 's Avonds wordt er een Aueiicf,?00r de gouverneur aangeboden. de marinebasis bezocht, P°den riL.miu .ags llet monument, aange-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 5